Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) petata


petata
őstag

Sziasztok.

Adott egy AMD-s gep win7-tel. Eddig minden fasza volt, de az utobbi ket napban nem indul. Elmegyeget egeszen az udvozoljuk feliratig, utana viszont fekete kep es semmi. Csokkentett modbol akarnek egy rendszervisszaallitast, de ott meg az intezo fagy le folyamatosan (ez utobbi mar a kezdetektol igy van). Mi lehet a megoldas?

Elore is koszi.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#19602) Rivaul válasza petata (#19601) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha ilyen szinten meghalt a rendszer akkor húzd újra. Ha ezután is jelentkezik térj vissza.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19603) petata válasza Rivaul (#19602) üzenetére


petata
őstag

Közben megoldódott egyébként, addig indítgattam újra, míg be nem jött az automatikus hibakeresés, ami ment volna egész éjfélig, de tudtam hogy nem lesz rá szükség, ezért újraindítottam ismét. Így már betöltött a windows, ami pont elég volt arra, hogy visszaállítsam a rendszert május 12-re. Azóta tökéletes. :)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#19604) Rivaul válasza petata (#19603) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért életbiztosítást ne köss rá. Ha egy rendszer ennyire szétesik akkor nem árt újrahúzni. Legalább nyertél annyit hogy csak akkor kell ezt megtenned ha lesz rá időd/kedved :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19605) petata válasza Rivaul (#19604) üzenetére


petata
őstag

A gép is régi már, nem nagyon akarok belemenni ebbe. :D Nagyszülőké, és amíg megy ezzel a rendszerrel, nem szívesen rakom újra.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#19606) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Tegnap írtam a fórumba, hogy a gépem hírtelen leállt majd nem sikerült neki újraindulnia. Csináltam az alaplapon bios resetet megoldotta a problémám egy részét. Most már elindul a gép és használható is, csak terhelés alatt random újraindul. Minden oc-t levettem, teljesen alapon megy a gép. Igazából ez nem új gond mert egy hónapja kezdte el csinálni és akkor a tápra gyanakodtam. Azóta cserélve lett és 2 hétig meg is szűnt a probléma de tegnap újra előjött. Szerintetek mi lehet a gond?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#19607) Deimosz


Deimosz
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám lenne hogy játék közben lefagy a gép a monitor elsötétül és pár másod perc múlva a hang is megakad. De nekem nem is indul újra csak restart gombbal. Elsőnek a vinyora gyanakodtam megnéztem másik vinyoval de ugyan ez volt a gond. Aztán tápot cseréltem és megszűnt a probléma ez kb 2 hónapja volt. Most megint ugyan ez a hiba előjött. Létezne hogy megint a táp ment tönkre ? Vagy alaplapi baj lenne ? De akkor eddig hogy hogy rendesen ment? Ha esetleg kihagytam valami infót ami kéne még írjátok meg és leírom. A válaszokat előre is köszönöm.

Gépem adatai:

Alaplap neve Asus M3A (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2 Black Edition, 2600 MHz (13 x 200) 5000+

(4db van ) DIMM1: Kingston KTC1G-UDIMM 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Videokártya ATI Radeon HD 5670 (1024 MB)

Lemezes meghajtó Hitachi HDP725050GLA360 ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

[ Szerkesztve ]

(#19608) apollo12


apollo12
veterán

hali 3 napja szenvedek egy géppel és már nem tom mi baja lehet

ujra raktam a srácnak a gépet mert folyton az nvidia driver összeomlott asztal alatt de játék közben nem,

most újra raktam neki és most meg be fagy és csak gép resi segít :W , pedig tegnap linx(teljes memo) , furmark kb 4 óráig ment és semmi, most meg randomból fagy

gép: alaplap [link]
proci: http://www.pcx.hu/termek/amd-athlon-ii-x4-641-processzor-99554
táp codegen 400w
vga : palit gts 450 ddr3 1gb
ram: [link]

(#19609) MasterMark válasza apollo12 (#19608) üzenetére


MasterMark
titán

A tápot érdemes lenne kicserélni valami normálisra.

Switch Tax

(#19610) apollo12 válasza MasterMark (#19609) üzenetére


apollo12
veterán

az csinálhatja??

furmark meg linx meg semmi ?

(#19611) laca000 válasza apollo12 (#19610) üzenetére


laca000
őstag

Az codegen táp egy nagy rakás nulla, le KELL cserélni mielőtt még nem történik baj!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#19612) MasterMark válasza apollo12 (#19610) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet, de nem biztos. Mindenképpen ajánlatos lecserélni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19613) apollo12 válasza laca000 (#19611) üzenetére


apollo12
veterán

ha ezzel megoldódik a gond, akkor le cserélem neki egy FSP350-60APN[link]

vinyó vagy memo nem okozhatja? fél gép kb fél éves ( lap ram proci vga) a többi kb 2 éves ( táp, vinyó)

[ Szerkesztve ]

(#19614) MasterMark válasza apollo12 (#19613) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor már inkább: [link]

Switch Tax

(#19615) apollo12 válasza MasterMark (#19614) üzenetére


apollo12
veterán

hát akkor ez már inkább jah nem is láttam

(#19616) Bonkheads


Bonkheads
tag

megoldódott

[ Szerkesztve ]

(#19617) MasterMark válasza apollo12 (#19613) üzenetére


MasterMark
titán

Ez így kb. bármi lehet. :)

Switch Tax

(#19618) CsonkaImo válasza Bonkheads (#19616) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Akkor tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#19619) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok

Tesóm gépe egyik pillanatról a másikra leállt és most nem indul. Azt csinálja, hogy felvilágítanak a ledek és azonnal le kapcsol, néha meghajtja a proci ventit. Kivettem a ramot azonnal csipogni kezdett. Próbáltam kevergetni mindenféleképpen a ramokat (csere sajnos nincs kéznél) de akkor nem indult.

Érdemes másik rammal (esetleg táppal) kipróbálni vagy máshol keressem a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#19620) Rivaul válasza Fooler89 (#19619) üzenetére


Rivaul
addikt

Elsőre másik táppal de az is elég hirtelen ha mindent lehúzol a gépről s utána a minimálisat rakod vissza. 1 ram, vga, proci s így nézd meg bekapcsol-e.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19621) Fooler89 válasza Rivaul (#19620) üzenetére


Fooler89
őstag

Másik táppal próbáltam, 2 ram slot van és hozzá két ramom, az összes variációt próbáltam, mindent lehetséges dolgot lehúztam róla, de ugyanaz a jelenség.

(#19622) Fooler89 válasza Fooler89 (#19621) üzenetére


Fooler89
őstag

Kipróbáltam mindent amit csak tudtam de nem jutottam el a megoldásig.
Azon gondolkoztam, hogyha memória kivételre reagál az alaplap (csipog a speaker) akkor inkább processzor kéne benne cserélni.

Van valami lehetőség amivel kitudnám zárni az alaplapot? (Csere procit még kölcsönbe se tudok szerezni, alaplapot se :( )

[ Szerkesztve ]

(#19623) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy milyen programot javasoltok a registry kipucolásához? Sajnos nem értek hozzá és fogalmam sincs, hogy hogy kezdjek neki. :(
Ezt a Wise Registry Cleaner-t találtam... Ez mennyire jó?

[ Szerkesztve ]

(#19624) quailstorm válasza fogirobi (#19623) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Régen a uniblue registry boostert használtam, de malware van benne a NOD32 szerint. Váltottam CCleaner-re.
Kárt egyik se okozott eddig, de valamivel gyorsabb lett a cucc(rendszerbetöltés 1-3 másodperc, windows XP).

(#19625) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

giga. z77x-ud3h alaplapom van és alkalmanként a bios képénél lefagy és egy reset után minden működik rendesen.
Ez micsoda pontosan olvastam külföldi fórrumokon hogy másoknál is jelentkezett a probléma
F18 bios van rajta (F19e-t nem tettem fel mivel béta)

Szépnapot!

(#19626) #71028224


#71028224
törölt tag

Sziasztok!
Ha egy vidi,meg 1 játék megy 1más mellet,akkor a gépem szürke képernyővel kifagy.(csak komolyabb játékok esetén)
Valami ötlet,mi lehet a ludas?

(#19627) MasterMark válasza #71028224 (#19626) üzenetére


MasterMark
titán

VGA Driver

Switch Tax

(#19628) #71028224 válasza MasterMark (#19627) üzenetére


#71028224
törölt tag

Most lett lefrissitve,lehet azt nem szereti?

(#19629) MasterMark válasza #71028224 (#19628) üzenetére


MasterMark
titán

Igen. :)

Switch Tax

(#19630) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok.segitségeteket kérném. Vizhütéses a géppem egyik napészrevettem h csöpög a radimajd gép kékhalál. Szétszedtem mindent összeraktam ujra bekapcsoláskor semmire nem reagált(el se indult) szétszedtem újra hajszáritoval megszárítottam az alaplapot összeraktam elindult a gép viszont win7 nem indult el. Beraktam a telepitöt hogyfelrakjam a win7 et fájlok másolása megtörténik, fájlokkibontása viszont nem indul el 0% on állfolyamatosan és semmit nemcsinál majdkis idö mulva kidob egy hibaüzenetet hogy a telepités nem sikerült. Ha tudtok valami ötletet vivel probálkozzak nagyon megköszönném!

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#19631) apollo12 válasza MasterHUn (#19630) üzenetére


apollo12
veterán

hova csöpögött a víz??

lehet sata vezérlő megadta magát :(

próbáld meg pendrival telepíteni

[ Szerkesztve ]

(#19632) MasterHUn válasza apollo12 (#19631) üzenetére


MasterHUn
senior tag

pendrive rol vagy rá. A vga kapott sajna. De az alaplapi vga működik

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#19633) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Egy Intel DG965WH alaplapra a hd audio helyére ac97 vezetéket dugtam, és bekapcsoltam. Elindul egy másodpercre, pattant egyet a fülhallgató és a gép kikapcsolt. Most nem lehet bekapcsolni, a zöld led világít a lapon és ennyi... nem csinál semmit.....

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#19634) apollo12 válasza MasterHUn (#19632) üzenetére


apollo12
veterán

próbáld másik pendrival lehet behalt, nekem már volt ilyen sajna

(#19635) MasterHUn válasza apollo12 (#19634) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Egy probát megér

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#19636) apollo12 válasza MasterHUn (#19635) üzenetére


apollo12
veterán

lehet hogy vganak se lett baja

[ Szerkesztve ]

(#19637) Dexter-2000 válasza Dexter-2000 (#19625) üzenetére


Dexter-2000
őstag

erre valaki?

Szépnapot!

(#19638) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Nah felraktam a win7 et másfél ora alatt ujrainditáa itán boot ol majd mikor bedobná a qindows inditást visszaugrik bootolásra mintha ujraindult volna.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#19639) Csupii


Csupii
tag

Sziasztok.
Lenne egy nagyon nagy problémám. Van egy Notebook-om, 6GB DDR3-as RAM-al. A BIOS, és a Windows is látja mind a 6144Mb memóriát, azonban rendszerindítási beállításokban csak az 1/4-ét engedélyezi használni.
Szemléltetve:

Tehát: - Ha beírok maximális memóriának 6144Mb-ot, akkor csak 2048Mb-ot engedélyez az ablak leokézása után.
- Ha 5120Mb-ot adok meg, akkor csak 1024Mb-ot enged használni. A kérdésem, hogy ez mitől lehet?

Megjegyzés: - Szerintem csak 2Gb-ot használ eleve bootoláskor, mert frissen telepített Win7 Home Premium is 1perc10mp alatt Boot-ol. Hardware-es, vagy szoftveres a baj?

( feladatkezelő is látja a 6gb-ot, használja is, volt, hogy 4,87gb-ot evett a rendszer használat közben. 2db modul van, kompatibilitási listán szerepelnek a RAMok, és kezel is az alaplap ennyi memóriát. )

Régebben sikerült összehozni valahogy egy olyan Installt, amikor tökéletesen ment a 6gb, 25mp-es boot, de azóta valami változhatott. 64bit-es rendszer van!
Nagyon megköszönném a válaszotokat!! :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

(#19640) #10726912 válasza 800.henrik (#19633) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv.
Fejhallgatót húzd ki, csinálj BIOS reseteslést, ha nem indul el, akkor próbáld másik tápegységgel indítani. Ha beindul, a hangkártyát próbáld ki egy másik fejhallgatóval, ha nem működik, tiltsd le a BIOS-ban.
Dexter-2000: Okozhatja hardver kompatibilitási probléma pl, ellenőrizd le a ramokat, hogy rajta vannak e a támogatási listán. De okozhatja pl hdd vagy odd detektálási hiba is. (próbálj másik adatkábelt illetve csak a rendszer hdd-t hagyd az alaplapra dugva.
Illetve próbáld kitallózni a külföldi fórumokból, hogy mi a megoldás, ha ezek nem segítenek..

(#19641) 800.henrik válasza #10726912 (#19640) üzenetére


800.henrik
senior tag

Kihúztam, bios reset volt (kivettem az elemet) másik tápot is próbáltam, de nem megy. :O

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#19642) Dexter-2000 válasza #10726912 (#19640) üzenetére


Dexter-2000
őstag

az a baj hogy számos külföldi oldalon is írták ezt de nem találtak ott se megoldást egyelőre :(

Szépnapot!

(#19643) MasterMark válasza 800.henrik (#19641) üzenetére


MasterMark
titán

De ugye már lehúztad azt a kábelt?! :F

(#19638) MasterHUn: Újraindítás után a vinyóról kell boot-olni!

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19644) MasterHUn válasza MasterMark (#19643) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Ez természetesen megtörtént de semmi

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#19645) 800.henrik válasza MasterMark (#19643) üzenetére


800.henrik
senior tag

Igen, amikor leállt, akkor kihúztam.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#19646) Krisz79


Krisz79
őstag

Jónapooot!

Az Én problémám a következő.:
Jelenleg a win7 a 250Gb-os satás vinyómról indul.
Vásároltam 1 db 1 terrás-t.
Mivel az sata3-as,ezért arra tenném fel a win-t.
El is kezdtem,eljutottam a particionálásig. 70gb megadtam a C-nek.
Majd megállt a telapités. ( igy az 1 terrás vinyóm- 70Gb- használható. Ennyit lát mint meghajtó.)
Ha visszadugom a satás 250gb-os vinyót elindul a számitógép.
Tegnap lehúztam ezt a vinyót és csak az 1terrást hagytam fent.
Beállitottam a biost,hogy cd-ről boot-oljon. (win telepitést kezdeményeztem.)
Erre megállt a gép és bootmgr hibát ir ki.

Erre mit tanácsoltok?
Köszönöm.
K.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#19647) Hgovi válasza Krisz79 (#19646) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Boot-olható cd-t tettél be?
Mert ha nem ,akkor csak a meglévő op. rendszerről tudsz win-t telepíteni.

Üdv Hgovi

(#19648) Krisz79 válasza Hgovi (#19647) üzenetére


Krisz79
őstag

Igen. Hiszen már ezt a cd-t használtam telepitésre.
Lehet megsérült?
Vagy adatot vesztett?
Mikor halgattam a cd-irót,alig forgott. (vagy csak túl halk....?)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#19649) Akos.- válasza rTyler (#50) üzenetére


Akos.-
csendes tag

Sziasztok!

konfig:

Processzor: AMD fx6100+Artic cooling freezer A30
Memória: Geil evo corsa DDR3 1886Mhz Dual channel 2x4GB
Videókártya: Sapphire HD5670 1gb GDDR5
Op. rendszer: Windows 7
Alaplap: Asrock 970 Extreme4
Merevlemez: Samsung HD103SJ SATA II 1000GB/7200rpm/32M
Tápegység: Chieftec GPS-450A-B 450W

Problémám: Ez egy félig teljesen új konfig, tegnap lett véglegesen összerakva. Indítottam a gépet, a gép szépen indult a vinyó hangját is lehetett hallani, mentek a hütők a processzoron és a videókártyán egyaránt, de viszont a monitoron se kép se semmi. A világon semmit nem jelzett ki mintha bese kapcsoltam volna a gépet. Többször ellenőriztem a kábeleket, másik PCIE slotba tettem a kártyát és semmi, még hátul a tévén HDMI csatlakozóval is kipróbáltam hátha de még ott sincs kép(egyébként a monitor VGA kimenetes és a videókártyán egy DVI átalakító van). Az alaplapon van egy 8 PIN es csatlakozó ahova nem tudtam kábelt bedugni mert a tápegységemnek nem volt ahoz kábelje, de viszont azt mondták, hogy akkor nem kell. Nem lehet esetleg, hogy az a próbléma?

Köszönöm a segítséget!

Üdv.

(#19650) dvdbackuper válasza Akos.- (#19649) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Az alaplapon van egy 8 PIN es csatlakozó ahova nem tudtam kábelt bedugni mert a tápegységemnek nem volt ahoz kábelje, de viszont azt mondták, hogy akkor nem kell. Nem lehet esetleg, hogy az a próbléma?

dugj bele egy 4-est, úgy menni fog...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.