Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) mihu91 válasza CoolMan (#19731) üzenetére


mihu91
csendes tag

És igen a procival van a gond nem a videokarival...egyszerűen rossz procit szereltek be az iponnál...ez sem jellemző rájuk :Y
Remélem megoldják a problémát költségek nélkül :F

A Vas ereje legyen veletek!

(#19752) drydam


drydam
csendes tag

valami ötlet?

közben utána olvastam a dolognak, másoknál is jelentkezett már ez a "black screen" dolog

lefuttattam mindenféle tesztet már (memóriára, videókarira) hőmérsékleti adatokat is néztem. mindent rendben talált.

még olyat olvastam hogy esetleg a táp lehet a ludas

(#19753) syberia válasza drydam (#19752) üzenetére


syberia
veterán

A tápod miatt nem aggódnék, ellenben egy registry pucolást megejtenék (CCleaner-el) és utána driver sweeper: unistall all ati, törölsz minden vga drivert és utána a legfrissebbet telepíted.

https://howbad.info/

(#19754) fogirobi válasza Rivaul (#19707) üzenetére


fogirobi
senior tag

Hello!

Sajnos ismét előjött a probléma játék közben, megint random újraindul a gép... Tehát az új oprendszer nem segített! Mi lenne a következő lépés amit meg lehetne próbálni? Olvasgattam 1-2 okosságot és kikapcsoltam a vezérlőpult/rendszer/rendszerhibánál az automatikus újraindítást, mert akkor elvileg nem indul újra hanem kék halál van amiből meg lehetne állapítani a hiba okát, de hiába, nem volt kék halál, ugyanúgy újraindult a gép!
Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19755) #71028224


#71028224
törölt tag

[link]
Ez még fenn áll,hiába cseréltem driver-t.

(#19756) 800.henrik válasza 800.henrik (#19633) üzenetére


800.henrik
senior tag

[link] :O

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#19757) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Adott ez a konfig:

AsRock H61M-GE
i5-2500k
16Gb RAM
GTX660Ti
128Gb SSD
1TB HDD
DVD-RW
400W Chieftec

Az SSD a legújabb szerzemény benne, friss rendszert húztam rá. Eleinte minden rendben volt, azonban az utóbbi időben az SSD lecsatolgatja magát pillanatokra (Intel Rapid Storage az 1. porton eltávolítva) , és ennek következtében Win7 kényszeresen átnevezgeti a meghajtóimat is, feldobja őket automatikus lejátszásra. Mivel nagy videófájlokkal dolgozom ez kellemetlen, mikor félúton munka közben eltűnnek az elérési útvonalról a fájlok.
Először SATA kábel, vagy BIOS problémára gondoltam, megigazgattam mindent annak rendje és módja szerint, a BIOS-ban sem találtam hibás beállítást. Aztán az IRST driver egy frissebb változatával próbálkoztam, de hiába. Azt a tendenciát vettem észre, hogy terhelésnél (Premiere) gyakoribb a hibajelenség, így 3 elképzelésem van:

1. eszembe jutott hogy nem húztam le minden SATA eszközt (HDD, ODD) a lapról, mikor a Windowst telepítettem az SSD-re és talán ezért van ez a gubanc, vagy
2. elfogyott a tápomban a kakaó, ami megbízható ugyan, de nem mai darab (400AA-101A)
3. szimplán halódik vagy az SSD, vagy a vinyó

Van valakinek valami direktebb, konkrétabb elmélete, vagy Win reinstall csak SSD-vel bekötve és/vagy nélkülözhető eszközök lehuzogatása és a gép megfigyelése lesz a megoldás?

Előre is köszi :R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#19758) dvdbackuper válasza Goatman (#19757) üzenetére


dvdbackuper
őstag

szerintem elférne egy nagyobb táp ide...

(#19759) syberia válasza dvdbackuper (#19758) üzenetére


syberia
veterán

+1 bár azzal a lappal nem nagyon lehet húzni a K-s procit.

https://howbad.info/

(#19760) luiaxe válasza Rivaul (#19749) üzenetére


luiaxe
csendes tag

Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Mon 2013.06.03. 18:10:49 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\060313-13556-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x75C00)
Bugcheck code: 0x1E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF80002EE8150, 0x0, 0xFFFFFFFFFFFFFFFF)
Error: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

On Sun 2013.06.02. 14:24:42 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\060213-14430-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x75C00)
Bugcheck code: 0x34 (0x50853, 0xFFFFF88003193498, 0xFFFFF88003192CF0, 0xFFFFF80002EE75CE)
Error: CACHE_MANAGER
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a problem occurred in the file system's cache manager.
This might be a case of memory corruption. More often memory corruption happens because of software errors in buggy drivers, not because of faulty RAM modules.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

On Sun 2013.06.02. 9:13:02 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\060213-14773-01.dmp
This was probably caused by the following module: atikmdag.sys (atikmdag+0xA95C9)
Bugcheck code: 0x1000007E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF8800735D5C9, 0xFFFFF88003C186E8, 0xFFFFF88003C17F40)
Error: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M
file path: C:\Windows\system32\drivers\atikmdag.sys
product: ATI Radeon Family
company: Advanced Micro Devices, Inc.
description: ATI Radeon Kernel Mode Driver
Bug check description: This indicates that a system thread generated an exception which the error handler did not catch.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: atikmdag.sys (ATI Radeon Kernel Mode Driver, Advanced Micro Devices, Inc.).
Google query: Advanced Micro Devices, Inc. SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M

On Sat 2013.06.01. 19:29:32 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\060113-13696-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x75C00)
Bugcheck code: 0x1E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF80002EC2B05, 0x0, 0xFFFFFFFFFFFFFFFF)
Error: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

(#19761) luiaxe válasza syberia (#19750) üzenetére


luiaxe
csendes tag

a táp tipusa :Corsair HX 450

(#19762) Ruszki válasza 800.henrik (#19756) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Hirtelen csak az jut szembe,hogy egy elemkivételt ill. egy BIOS resetet próbálj meg!
Reméljük semmi komoly!

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19763) 800.henrik válasza Ruszki (#19762) üzenetére


800.henrik
senior tag

Az elemet kivettem 3-4 órára, de a BIOS reset jumpert nem találom...


Ez ment tönkre? Amikor leállt, 2-3-szor próbáltam bekapcsolni a gépet, és utána néztem, hogy a déli híd kb 50-60 fokos, de előtte nem ment a gép. (20-30 másodperc után lett ilyen meleg.) A táp nem indul el, és így melegszik... 2 táppal próbáltam: Codegen display 400w és Mecury 420w.

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#19764) Ruszki válasza 800.henrik (#19763) üzenetére


Ruszki
senior tag

Lehet elszállt az a FET!
Az nem normális ha egyből melegszik!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19765) 800.henrik válasza Ruszki (#19764) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nem füstölt. Bekapcsolom a tápot, és a FET-et kb 10 másodpercig tudom fogni. A déli híd is a FET-től meleg? :Y

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#19766) syberia válasza 800.henrik (#19765) üzenetére


syberia
veterán

A déli híd az magától is átforrósodik, az alatta lévő vezérlő chip-től.

https://howbad.info/

(#19767) drydam válasza syberia (#19753) üzenetére


drydam
csendes tag

megcsináltam mindent amit írtál, egészen fél órával ezelőttig semmi gond nem volt :D

reggel játszottam, aztán most nem rég elkezdtem egy youtube videót nézni és újra befagyott a cucc és fekete képernyő.
reseteltem, majd amikor újra felállt a rendzser, indítom a böngészőt, és újra befagy de most csak azt írta ki hogy AMD driver leállt. ezt így egymás után 3-szor és újra feket képernyő, de most magától indult újra.

ezután már nem is a BCCode 124-et hanem 116-ot írt

(#19768) syberia válasza drydam (#19767) üzenetére


syberia
veterán

Az szívás :W milyen bőngészőt használsz? Nekem régebben a firefox fagyogatott valamiért, win reinstall után már nem volt gond, igaz utána chrome-ra váltottam. Játékok alatt nem fagyogat a cumó? :))

https://howbad.info/

(#19769) drydam válasza syberia (#19768) üzenetére


drydam
csendes tag

firefox-ot használom. már gondoltam én is hogy azzal akadhat össze valami.

De kérdésedre válaszolva játék alatt is fagyott már ki. igaz akkor fekete képernyő, meg újraindulás nem igen volt

(#19770) syberia válasza drydam (#19769) üzenetére


syberia
veterán

Találtam egy kis hibakereső útmutatót:

Steps you should take to test below are as follows

1. Examine minidump file.
2. Can you get into Safe Mode ok?
3. Run a memtest (each stick will need to be tested separately).
4. Drivers upto date.
5. Test with other parts.
6. Run a spyware scan (cant harm the machine to just make sure nothing dodgy is on there).
7. Running "sfc /scannow" in cmd prompt will make sure that Windows files are correct.

Többször volt róla szó hogy a Sapphire márkájú 7850/70 kártyák között voltak gyári hibás példányok amik véletlenszerűen dobálták a "black screen" nevű hibát, a Sapphire HD6670 érintettségéről még nem hallottam, de attól még elképzelhető hogy hibás példányt kaptál.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#19771) drydam válasza syberia (#19770) üzenetére


drydam
csendes tag

nem 6670-esem hanem 7750-esem van, de igazából nem is ez a lényeg.

megnézem ezeket a lépéseket. lefuttatok minden tesztet újra, megnézem bátyám gépében hogy viselkedik a kártya.

Aztán max visszabattyogok hardverkerbe, hogy "gebasz van gyerekek" :D

Köszi a segítséget

(#19772) drydam válasza syberia (#19770) üzenetére


drydam
csendes tag

még annyi hogy ilyen windows frissítéssel kapcsolatos dolog esetleg okozhatja ezt? ugyanis valamivel több mint 1 éve nem volt windows frissítésem (sztem egyértelmű milyen okból :D )

(#19773) syberia válasza drydam (#19772) üzenetére


syberia
veterán

Bezony hogy lehet amiatt :K nekem sincs kb. azóta frissítésem de még megy ;]

(#19771) drydam: ezt benéztem, nézd meg és ha ott is hibázik akkor mehet gariba :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#19774) Poctar


Poctar
senior tag

Hello!

1 napja folyamatosan leáll a gépem és nem tudom, hogy miért.
A bekapcsolást követően random időre (egy pillanat vagy több perc) megy a gép. Ha nem akar beindulni, akkor bekapcsolást követően egy pillanatra felpörög a ventilátor és kész, le is állt. De van, hogy az operációs rendszer betölt, működik minden rendesen, majd kikapcsol.

Elsőnek a tápegységre gyanakodtam ezért ki is cseréltem. Elsőnek jónak is tűnt, de aztán újra leállt a gép.
Ezt követően kihúztam mindent a gépből /kábelek, hdd, alaplapi usb/, de így sem lett jó. Majd kiszereltem az alaplapot a házból és pár perces működés után újra leállt a machine.

Néztem memóriát is, de hiába. Portalanítás is megvolt.

Az alaplapon a kis led zölden világít és a speaker sem jelez hibát.

Mi lehet a gond? :F

(#19775) vandersky


vandersky
csendes tag

Üdv,
Segítségetek kérném. Múlt héten rakattam össze egy számítógépet és olyan problémába ütköztem, hogy a számítógép óránként lefagy, nem reagál semmire így kénytelen vagyok újraindítani. Újratelepítettem a windows 7-et rajta, de ugyanúgy folyton leáll 1 órás intervallumonként úgy, hogy semmilyen komolyabb műveletet nem végzek rajta tehát magyarán csak böngészek, netezek. Először memória hibára gyanakodtam így lefutattam egy memtestet, de semmi. Próbáltam kivenni az egyiket és átrakni a másik csatlakozóba, de ugyanúgy lefagy. Processzor hőmérsékletét megnéztem úgy 40-50 fok, de a hibát nem találom.

Jelenlegi paraméterek:

MSI_s1155_H61M-P31_(G3)_alaplap
KingMax_2GB_1333Mhz_DDR3_memoria
KingMax 2GB 1333Mhz DDR3 memória
Western_Digital_WD10EZEX_1TB_35_7200rpm_SATA-600_merevlemez
MSI_R7850-2GD5/OC_videokartya
FSP_FSP400-60APN_85+_400W_tapegyseg
Samsung_S22B150N_215_LED_Monitor
Intel_Core_i5-3570_(3400MHz_6MBL3_Cache_22nm_77W_skt1155_Ivy_Bridge)_BOX_processzor

Minden segítséget szívesen fogadok.

(#19776) 800.henrik válasza Poctar (#19774) üzenetére


800.henrik
senior tag

A processzoron jó a hűtő? Hővezetőpaszta van?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#19777) syberia válasza vandersky (#19775) üzenetére


syberia
veterán

Érdekes hiba, ha csak 1 ramot hagysz benne akkor is fagyogat? Én kipróbálnám 7850 nélkül hogyan viselkedik a géped, a tápnak bírnia kéne ezt a kártyát, az alaplapod is ludas lehet, de előbb zárd ki a többi lehetőséget.

(#19774) Poctar: hasznos lenne ha kitöltenéd az adataidnál a "cuccok" részt :D ahogy fentebb írták, lehet hogy csak túlmelegszik a procid.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#19778) Poctar válasza 800.henrik (#19776) üzenetére


Poctar
senior tag

3 és fél éves a gép és azóta nem volt gond a proci hűtéssel. A hűtés gyári rajta és amd-s prociról van szó.
Jó poros volt a hűtőborda, de eltávolítottam a port.
Bios-ban nézve a proci hőmérsékletét, 39 és 49 fok közt mozgott.
Vegyek pasztát? :F

Pár hete volt még egy érdekes jelensége a gépnek. Egy hdd elkezdett kattogni benne, oly módon, hogy nem is ismerte fel a bios csak időnként. Majd egyáltalán nem. Ezt követően vettem egy új hdd-t és meglepődésemre ugyanazt csinálta. Nem akart a hdd felpörögni. De ezt a jelenséget csak a gép fizikai helyén kezdte el produkálni. Azaz telepítésnél nem (másik helyen). Kicsit furcsálltam e jelenséget és ezért megcseréltem a sata adatkábelt a hdd és az optikai meghajtó közt és máris jó lett. (Az optikai meghajtó rendesen működik.)

Az alaplap Asus m2n68-am plus
Memória 2db 1gb-s ddr2-800

(#19779) dvdbackuper válasza Poctar (#19778) üzenetére


dvdbackuper
őstag

tápgyanús, de először cseréld ki újakra a sata kábeleket...

(#19780) Ruszki válasza Poctar (#19778) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ha már másik táppal(a másik táp tuti jó!!??) is próbáltad akkor alaplap gyanús!
Kondik nem púposak véletlenül vagy esetleg nem folyt ki valahol az elektrolit!!??
Az normális üzemi hőmérséklet!

Üdv,Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19781) Poctar válasza dvdbackuper (#19779) üzenetére


Poctar
senior tag

A tápot már kicseréltem teljesen újra.

A kábelekre gondoltam elsőnek, ezért lehúztam őket az alaplapról és sajnos úgy is leáll a gép random szerűen.

(#19782) Poctar válasza Ruszki (#19780) üzenetére


Poctar
senior tag

A táp tuti jó. Most lett kibontva.

A kondikat megnézve nem látok púpot és elektrolit folyást sem. :(
Bár ha jól sejtem attól még lehet kondi baja.
Hogy tudnám kideríteni, hogy a kondik jók-e, ha nincs eszközöm hozzá? :F

(#19783) syberia válasza Poctar (#19782) üzenetére


syberia
veterán

Ezt csak akkor lehet biztosan megmondani ha kicseréled a lapot.

https://howbad.info/

(#19784) Ruszki válasza Poctar (#19782) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát ez olyan "talán" megoldás de nem biztos, hogy beválik.
Nézd meg kézzel nem e melegszik egy két kondenzátor az alaplapon.
Ha van ESR mérőd ill. tudsz szerezni esetleg akkor azzal meg lehet állapítani persze ahhoz kell egy olyan kondenzátor ami jó és a jó értékeit össze lehet hasonlítani az alaplapban lévőékkel és ha nagy az eltérés akkor az a hibás!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19785) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

A gépemben 3 vinyó van, 80GB IDE, 200GB IDE, 500GB SATA.

A 200GB a system, arról bootol.

Indításkor a BIOS-ban rendszeresen csak a SATA 500GB-set látja.

Újraindítás--> BIOS --> Már megvan a SATA + 80GB IDE
Újraindítás --> BIOS --> Megvan mind a 3 vinyó, el is indul szépen.

Miért nem látja már elsőre a 3 vinyót?

Köszi
üdv
F.

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#19786) Ruszki válasza Fasten (#19785) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv,milyen lapod van??
Érdekes de lehet csak BIOS beállítás kérdése!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19787) Fasten válasza Ruszki (#19786) üzenetére


Fasten
tag

MSI K8N NeoV2.0 nForce chipset :B Nem mai darab... :C

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#19788) Ruszki válasza Fasten (#19787) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nem volt ez rossz alaplap!
Anno. :)
Átfutom a BIOS beállításokat hátha lesz valami!
De ha esetleg te is belenéznél hátha addig meg van!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19789) Poctar válasza Ruszki (#19784) üzenetére


Poctar
senior tag

Megnéztem kézzel a kondikat, de nem vettem észre komoly melegedést. :(
A gép kb 8 percet ment /semmi sem volt rákötve/ és leállt.

Sajnos ESR mérőt nem tudok szerezni, így marad a szerviz. /Más ötletem nincs./

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#19790) Fasten válasza Ruszki (#19788) üzenetére


Fasten
tag

Félek, hogy komolysabb a baj :-) Az egérnek már nem működik a görgője sem, néha a billentyűzet sem... Lehet, hogy az alaplap kuka lesz... :U

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#19791) Poctar válasza Fasten (#19790) üzenetére


Poctar
senior tag

Korábban minden gond nélkül felismerésre került a három hdd (indulásnál)?

(#19792) 800.henrik válasza Ruszki (#19764) üzenetére


800.henrik
senior tag

Szia!

Van egy régi alaplapom, és azon vannak FET-ek, ha átrakok egyet a rossz helyére, akkor jó lesz a lap?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#19793) Fasten válasza Poctar (#19791) üzenetére


Fasten
tag

Korábban ilyen jellegű probléma nem volt, max. olyan, hogy a gép bootolás közben magától újraindult, akár 2x-3x is, utána kezdett el bootolni..

Esetleg lemerülőben van az alaplapi elem és elfelejt dolgokat? 2007-ben vettem a lapot...

üdv,
F.

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#19794) syberia válasza 800.henrik (#19792) üzenetére


syberia
veterán

Ez csak akkor derülne ki, ha megműtenéd :K Viszont ehhez nem árt némi elektronikai szaktudás, én biztos nem állnék neki :N

https://howbad.info/

(#19795) 800.henrik válasza syberia (#19794) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ok, elolvastam, és délután megcsinálom :) .Rosszabb már nem lesz...

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#19796) syberia válasza 800.henrik (#19795) üzenetére


syberia
veterán

Sok szerencsét, szügséged lesz rá :C

https://howbad.info/

(#19797) Ruszki válasza 800.henrik (#19795) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Reméljük az a FET a probléma forrása és azt is,hogy a kompatibilisek lesznek egymással(megegyező paraméterek)!
Mindenféleképpen hasonlót(felírat,gyártó,stb.) cserélj!
A javításhoz sok sikert!

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19798) Poctar válasza Fasten (#19793) üzenetére


Poctar
senior tag

Nem biztos, hogy elem gondja van.
Egy régi gépemnél hasonló volt a gond. A különbség, hogy a videokártya reset után volt hajlandó működni. Aztán ráébrednem, hogy a táp volt kicsi.

Szerintem a következőket próbáld meg:
- kábel csere
- két hdd-vel működik e rendesen az indulás
- nagyobb táp beiktatása
- (ide hdd-ken a jumperek rendben vannak?)

Hdd smart-ot néztél már?

(#19799) syberia válasza Poctar (#19798) üzenetére


syberia
veterán

Ha tápban van púpos kondi, akkor kezdhet gyanakodni rá.

https://howbad.info/

(#19800) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Nem megy, a zöld led nem világít az alaplapon, és sípol a táp :Y :Y ez is forró 1-2 másodperc után.

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.