Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89551) tope válasza tiop (#89544) üzenetére


tope
addikt

Ez az autó nem opció?

(#89552) tiop válasza tope (#89551) üzenetére


tiop
tag

Néztem,láttam de tetszik is csak az ára nem tetszik :D .
Az a helyzet hogy 1,5mill. a keret. + a egyéb költségek.

(#89553) atosan


atosan
addikt

Bocsi, inkább kérdezek!
Akksi kint, gondolom az a lefolyó nyílás. Eddig két levél volt benne.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#89554) ThodEE válasza tope (#89551) üzenetére


ThodEE
őstag

Melyik 1.2 TCE-t kell kerülni? :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#89555) tope válasza ThodEE (#89554) üzenetére


tope
addikt

A 2013 utániakat ha jól vettem ki Rob-tól, de inkább ő válaszoljon.
Én most kezdtem el nézegetni, jött be opció (1 ideje van hogy kéne újabb autó), mert 3-as Megane-ban gondolkodtam eddig, 1,6-os 113 ló után fura elsőre az 1,2-es Clio, de tán ajánlott típus.
Ez a Szolnoki meg a helyi árakhoz képest elég jó áron van, szóval piszkálja a csőrömet, és nagyjából amit akarok kocsit (hosszú távú tervekben) arra jó lenne, igaz kombi, fekete amit meg alapból nem akarok.

(#89556) rob210 válasza atosan (#89553) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez az egyik, mondtam kettő van :C

Renault power

(#89557) rob210 válasza ThodEE (#89554) üzenetére


rob210
Topikgazda

A 4es clio 3as megane 3as scenic.
Magyarán a H-s kódú láncos motorokat.
Bár én az összes láncost kerülöm, de ez az én véleményem.
Láncot a toyota tud gyártani.
Nem ment se a vwnek lásd tsi (visszatértek a szíjhoz), se a renaultnak.

Renault power

(#89558) atosan válasza rob210 (#89556) üzenetére


atosan
addikt

Gondolom a két oldalon. Ezen a felén másikat nem látok😳

Maine coon

(#89559) rob210 válasza tope (#89555) üzenetére


rob210
Topikgazda

A 113 lovas megane után nehogy elcsodálkozz, hogy megy a 101/103 lóval a clió :DD

Renault power

(#89560) atosan válasza atosan (#89558) üzenetére


atosan
addikt

Kupakot lehet venni? Úgy látom az nem került vissza.

Maine coon

(#89561) tope válasza rob210 (#89559) üzenetére


tope
addikt

Jól? :)
Nem vezettem még, de azon vagyok hogy kipróbáljam, ha meg tetszik, akkor lehet meg is veszem :D

(#89562) ThodEE válasza rob210 (#89557) üzenetére


ThodEE
őstag

Köszi, csak a sok rossz hír jutott el hozzám, aztán látom itt van ajánlott darab is, ezekszerint van amelyik jól sikerült :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#89563) tiop


tiop
tag

Elmentem megnéztem ezt a kocsit [link]
Vannak bajok érdekességek.
1:Indítás után 2-3 másodpesc múlva az autó egy kissebb csattanás kiséretében leáll.Többször próbálta a "eladó" ill. aki ott volt szerinte valami rablásgátló lehet. :D
A ventillátor kapcsolója bekapcsolt állapotban volt 3as vagy 4 es fokozatban azért állt le,ha kikapcsolta akkor nem állt le. :F
2: Indítás után helyben járatva .klimát bekapcsolva a alapjáratot megemeli ahogy kell,de ingadozik fel és le.nemtudom ez hiba e de az opel amivel járok jelenleg az ilyet nem csinál.
3:A első lengéscsillapítókon van porvédő gumi,azok elporladva karikákra szakadva,.nemtudom mekkora költség a csere de gondolom nem tesz jót a lengéscsillapítónak.
4: Az auton körbe horzsolások,van ahol egészen a fémig,a tükör hátoldalán,sárvédőíven,a csomagtérajtón kissebb horpadás persze a éltörésnél.gumik kuka 2015 kleber berepedezett gumik.Vezetőülés az ajtófelöli oldalon kikopva,a kézifékkar felöli oldalon szöszölődve :F Vannak számlák olajcserékről,kuplungcseréről,féktárcsa fékbetét cseréről.Elméletileg a vezérlés is cserélve lett az idén de arról nincs számla,csak az a papírka ami a fotókon is látszik.
kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#89564) diablo1984 válasza atosan (#89560) üzenetére


diablo1984
veterán

Ezen szerintem nem is volt. Féltengely újult?

(#89565) atosan válasza diablo1984 (#89564) üzenetére


atosan
addikt

Igen, mindkettő. Már ráfért.

Maine coon

(#89566) diablo1984 válasza atosan (#89565) üzenetére


diablo1984
veterán

Akkor nem volt rajta kupak, csak hogy virít az új vas, eddig nem tűnt fel.

(#89567) rob210 válasza tiop (#89563) üzenetére


rob210
Topikgazda

Engedd el ennyiért van jobb vétel.

Renault power

(#89568) tope válasza tope (#89546) üzenetére


tope
addikt

Ma kollégámmal átsétáltunk megnézni, ha már mellette ettünk 100 m-re. :D
Tetszik neki is, igaz csak kívülről nézte.
A végén még rábeszélem magam a cserére, persze előtte bevizsgálom, megyek vele hogy milyen menet közben...

Mennyit érdemes alkudni?
1.100.000 Ft beszámítással, átírással az durva lenne?

[ Szerkesztve ]

(#89569) Mezga Aladár válasza tope (#89568) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Körbe fognak röhögni!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#89570) Gombinyó válasza tope (#89568) üzenetére


Gombinyó
őstag

A beszámítással mindig sokat buksz így vagy úgy az eladáshoz képest. Ha nem gond, hogy anyagilag rosszul jössz ki belőle, akkor hajrá.

(#89571) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Jól sejtem, hogy nem gyári megoldásról van itt szó? El szokott válni a borítás?
[kép]

(#89572) rob210 válasza F_Zolee (#89571) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát ez csodás fogd meg a söröm munka.
:Y

Renault power

(#89573) F_Zolee válasza rob210 (#89572) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pedig eddig egy esélyes jelölt lenne de az ilyen tákolás vajon hol állt meg...

(#89574) atosan


atosan
addikt

23 év után a tető vászon vagy mi az a vékony anyag, elvált. Aztata hogyan, mivel lehet vissza varázsolni?

Maine coon

(#89575) lsebestyen válasza atosan (#89574) üzenetére


lsebestyen
addikt

Azt sehogy....Vagy csak gányul. Tetőkárpitot újra kell huzatni. Leszedni a kárpittartót (általában üvegszál), a régi ragasztót levakarni, kárpitragasztó, kárpit.

[ Szerkesztve ]

(#89576) atosan válasza lsebestyen (#89575) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm szépen :R

Maine coon

(#89577) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Laguna 3 fl előttin az első lámpákat ki lehet cserélni fl utánira? Kompatibilisek? Ha igen, akkor ez járhat-e bármilyen hatósági problémával?
Keresgéltem teljes Laguna 3-as lámpatesteket, és a 2008-as típushoz is leválogatta több webshop is az fl utáni lámpákat.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#89578) hokari


hokari
csendes tag

Sziasztok, mire számíthatok?
[kép]
Megane 3 : 1,5 dci 110LE
Menet közben kigyulladt, teljesítmény gyengült, motor járása olyan, mint ha egy henger kihagyna.

(#89579) szebe válasza hokari (#89578) üzenetére


szebe
őstag

Ez a "bármi lehet, majd a diagnosztika megmondja" lámpa.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89580) gixxergabi válasza hokari (#89578) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Lehet csak az befecskendező csatlakozója, ilyenkor x hiba után lekapcsolja azt a hengert. Én jártam így, félreálltam, hibakódtörlés, és mentem tovább.
Vagy roszabb esetben már maga a befecskendező vacakol.
Haverom megunta és vett bele 4 újat és azóta hibamentes...
De első tényleg a hibakód olvasás!

(#89581) hokari válasza gixxergabi (#89580) üzenetére


hokari
csendes tag

Mikor kigyulladt a lámpa, félre álltam motort leállítottam, utána könnyen indult, de a lámpa tovább világított. Mivel közel volt a szerviz gondoltam elgurulok addig, de néhány száz méter múlva elaludt, így kihagytam a szervizt. Még mentem vagy 50km-t, aztán hazafelé a cél előtt kb 1km-re újra kigyulladt, azóta a garázsban van.

(#89583) hokari


hokari
csendes tag

A hétvégén van időm végignézni a csatlakozókat. Most itt tartok.
[kép]

(#89584) rob210 válasza hokari (#89578) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egy bazi gyors diagnosztikára, a fillérestől a nagyon drágáig bármi lehet.
De ha így mész a filléresből is nagyon drága lesz.

Renault power

(#89585) rob210 válasza Kroni1 (#89582) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mivel full illegális így a posztot töröltem.
A válasz pedig inkább clipet vegyél.
Az is van és azért is ugyan úgy segbe kúpolnak a jogdíjak miatt, mint ezért ;)

Renault power

(#89586) Kroni1 válasza rob210 (#89585) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem tudtam h ezek a diagokkal bármi ilyen probléma felmerülhet..

Mondjuk az is érdekes, hogy a néha felmerülő hibakódomra a gyári renault szervízes azt mondja cseréljük ki a turbó szenzort attól jó lesz, aztán mégse, ezután meg csak széttárja a kezét és azt mondja törölni kell a hibakódot és kész mert nem látnak hibát az adatokban.. vagy szép lassan kicserélteti az én kontómra a fél autót, mert fingjuk sincs semmiröl. Ez eddig már igy magában is agymenés.

Örültem volna viszont ha nem pont a nyaralás elött jelent volna meg most a hiba, ami után nincs tempomat, így most vagy járok legálisan töröltetni hozzájuk mint egy hülye, (persze most se idöpont, se idöm nem lenne a renaulthoz menni a fél napban amig itthon leszek) vagy szépen végigautókázok 2000km-t autópályán tempomat nélkül, vagy veszek valamit ami ezek szerint nem legális. Tök jó..

Vettünk pár éve céges trafficot, annak a müszerfala a harmadik hónaptol úgy világitott mint a karácsonyfa, kitörölni se lehetett, azt mondtak hasznaljuk nyugodtan így.

[ Szerkesztve ]

(#89587) polonic válasza Kroni1 (#89586) üzenetére


polonic
félisten

Mondjuk amilyen vadállat közlekedési morál van ebben a tetves országban, kb értelmetlen a tempomat.
Bár normálisabb országban tény, hogy jól jön.

(#89588) forceberg válasza polonic (#89587) üzenetére


forceberg
veterán

Lehet ezért vannak nálam megkopva a tempomat gombjai? Ha lehet, azonnal nyomom be, de mivel nem adaptív, így kell kezelgetni.

Kroni1 : az egész HSZ-ed eltűnt, esetleg írd be csak a warez nélküli dolgokat.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#89589) Kroni1 válasza polonic (#89587) üzenetére


Kroni1
veterán

A francia riviera a célállomás, (ha már renault-val megyek) úgyh a magyar rész a legkevésbé lényeges, de amugy teljesen egyetértek, itthon kb csak 80as tempomat a külsö sávban amit nem kell kapcsolgatni..

(#89590) rob210 válasza Kroni1 (#89589) üzenetére


rob210
Topikgazda

Olyan nincs, hogy egy hibát törölgetni kell! :W
Élő adatos diag kiderül mi a hiba, megjavít, mindenki boldog.
Ezért userként biztos nem vennék diagot, hogy törölgessek.
Már csak azért is badarság, mert előbb utóbb az a hiba nem lesz törölhető és más is jönni fog mellé. :R

De ha ilyesmire adod a fejed akkor www.diagbolt.hu itt találsz olcsó hibakódtörlőt, legálisan.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#89591) Kroni1 válasza rob210 (#89590) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, megnézem ezt a diagot!

Pedig mivel ez évente kb. egyszer jön elő kénytelen leszek elgondolkodni a törlésen, mert rohadtul nem tudják mi a baj, és persze mindig legrosszabkor jön.
2.0dci 2013as, kigyullad (eddig mindig autopályán) a service logó, a check injection + emissions feliratot irja ki a kijelzőre és nincs tempomat.
Az első előjövetelkor azt mondták lehet csak pillanatnyi ingadozás volt, ha törlés utáni tesztnél nem jön vissza és mivel minden adat rendben ne foglalkozzak vele, max ha surubb lesz. A törlés után egy évig valoban semmi gond nem volt. Aztán tenyleg kb 15000km és 1 év mulva megint bedobta, ekkor azt mondták tutira turbó szenzor, hallani is. Ok, cseréltem gyárira 60+ ezerért. Aztán egy kb ujabb fél év mulva, most megint és itt már fejvakarás, mert fap, turbo, stb. elvileg minden rendben, persze hozom haza a gyerekeket olaszországból, és fél nap mulva indulnék cannes-ba, nincs időm most a szervizben való tökölésre, és h az én kontómra egyesével kicseréltessék velem a fél kocsit.

(#89592) diablo1984 válasza Kroni1 (#89591) üzenetére


diablo1984
veterán

Lesz az sűrűbb is, ne aggódj! :K

(#89593) rob210 válasza Kroni1 (#89591) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szerintem az injektor csatlakozókat kéne megnézni és kontakt javítani.
Első blikkre, de ez mind mérhető diagolható hiba.
Check injectionnál turbó szenzor csere, bolondok ezek? :F

Renault power

(#89594) mycso


mycso
Topikgazda

Tegnap ez fogadott.
Tetőn a csomagtérajtó előtt.
Nem álltam fa/erkély alatt, nem tudom mi okozhat ilyet?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#89595) vzsryl válasza mycso (#89594) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez a Talisman? :O
Egyértelműen valami tárggyal beb@**ta valaki. Rányitás szerintem nem jöhetett így össze, szóval tippre vittek valami hosszabb tárgyat, és azt odakoppintották, mittomén’ golf ütőt, de ez csak egy buta példa, bármi lehetett. Utána szépen elslisszantott az elkövető.

btw. nem zárnám ki a szándékosságit sem. :(

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#89596) szebe válasza mycso (#89594) üzenetére


szebe
őstag

Az durva. :( Én sem zárnám ki a szándékosságot, ha nincs más tereptárgy a közelben. Köztéri parkoló? Mert akkor még lehet hogy melléd leparkolt valaki, és amit vett ki, az ráborult.

Nekem a pár hete vett M3-t verte el a jég múltkor. Örültem :N
A 2 hellyel mellette álló G Astrámon semmi nem látszik, de valamelyik szomszéd Scenicje szintén csúnya lett.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89597) forceberg válasza szebe (#89596) üzenetére


forceberg
veterán

Hát ennek valamivel odabaxtak. Hogy rohadna le a keze az ilyennek! :(

A jégből mi lett? Volt Casco/megcsináltattad?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#89598) szebe válasza forceberg (#89597) üzenetére


szebe
őstag

Nincs casco, de majd megcsináltatom.
Helyi topikban valaki 63 darabra kapott 300k-s ajánlatot, nekem kb a fele van, abból is 5-6 a nagyobb, a többi nem annyira vész.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89599) forceberg válasza szebe (#89598) üzenetére


forceberg
veterán

Olyastam azt, de akkor esetleg az én esetemet is olvastad.
Nekem van lopás és elemi kárra Casco, de alig láthatóak a nyomok, csak jó megvilágítási szög mellett, így lehet nem is foglalkozok vele. Még van pár napom eldönteni, hogy bejelentsem-e?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#89600) vzsryl válasza szebe (#89598) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezért kell alapból jégkáros autót venni. :DDD Az enyémen kb egy tucat van, amire mondtak egy 130k-s ajánlatot, de most kell másra a lové a kocsival kapcsolatban. Augusztus első lengőkar, olaj és szűrők cseréje + műszaki, meg egy check parking brake hiba megoldás. Sajnos ez utóbbit úgy tűnik, hogy márkaszervizben kell. Aztán ősszel jöhet a téli gumi, ami minimum 200k erre az elcseszett méretre. :C

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.