Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Ck. válasza giigz (#23999) üzenetére


Ck.
addikt

Az utolso mondatoddal maximálisan egyetértek. :DDD

Ha minden jol megy, hamarosan az enyimé is talpra áll.

(#24002) SziberTomi


SziberTomi
tag

Sziasztok.

Ha kigyullad az tankolást jelző LED, akkor utána még kb. mennyit bír az autó? Hány km-t? Ezt tudja vki? Vagy csak tippre? :))

Köszi! :)

U.i.: Thalia 1.5 dCi-m van, de még nem vártam meg, h kigyulladjon. Nem vagyok elég tökös :S :)

iPhone 5S

(#24003) giigz válasza SziberTomi (#24002) üzenetére


giigz
veterán

Megane-nal olyankor meg kb. 10 liter van benne...

(#24004) csaszi72 válasza giigz (#23999) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Tele tank, nagyobb súly, ergo több a fogyasztás nem?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#24005) SziberTomi válasza giigz (#24003) üzenetére


SziberTomi
tag

Hát nem tudom, mert leutóbb 6,2 litert nyomtam bele ès az utolsó vonalkáig ment fel a szintjelző

iPhone 5S

(#24006) SZATA válasza SziberTomi (#24005) üzenetére


SZATA
senior tag

Hi! Szakik, guruk segítség kellene!
Elindultam Bpről a clioval és Szfváron belejött egy morgás, köszörülés. A pályán még minden rendben volt 130-al mentem végig.
A hibajelenség: fél gázon 60-80 között jön bele a hang, mikor visszaveszem a gázt főként akkor, de enyhébben akkor is hallatszik ha egyenetlen úton megyek, vagy egy húzósabb kanyarban pl. körforgó.
Azt is megfigyeltem, hogy hidegen nem jött. Először azt hittem a jobb keréktől jön (csapágy), de aztán inkább közép felől hallom. A kerék nem melegszik, fékezéskor sincs gond, a kormány nem rezonál, de érzem azt a köszörülést. A motor ereje nem csökkent.

Végül sikeresen leértem Szombathelyre, de a frász bennem van, h mi lehet ez. Holnap haza is kell érni!
Légyszi' mondjatok vmi. okosat! Köszi!

(Véletlenül a válaszra nyomtam.)

[ Szerkesztve ]

(#24007) Sly189


Sly189
senior tag

Tudnátok segíteni? olaj csere k9k 724 motorkódú 1.5 dCi 2007 meganeba

összetudnátok nekem írni, lehetőleg egy webshopból hogy mik kellenek hozzá? ( Mindenből a legjobbat szeretném :)

Bárdinál ha megrendelem az összeset az is jó?

ELF ből excellium típusú olaj kell bele? Hány liter? :R

(#24008) csaszi72 válasza SZATA (#24006) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Ha egy bizonyos sebesseg tartomanyban van akkor esetleg szalszakadasos a gumid. Katyu siman okozza.
Kis szerencsevel latsz a gumin egy puklit.
Ha kanyarban erosodik az bozony kerek csapagy.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#24009) SZATA válasza csaszi72 (#24008) üzenetére


SZATA
senior tag

Ha a gumi lenne, akkor hidegen is jönne, nem? Kanyarban nem erősödik, csak ott is előjön enyhén. Valamilyen súrlódásra gondolok, mert olyan érzés.

(#24010) Mágus2 válasza SZATA (#24009) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Száraz féltengelycsukló okozhat ilyet. Ha bemelegszik, akkor jön elő, főleg motorfék üzemben, vagy terhelés nélkül. A 4 db. Csuklóból bármelyik lehet. Többszöri pihenővel el lehet vele menni elég messzire.

[ Szerkesztve ]

(#24011) FerNandor válasza Sly189 (#24007) üzenetére


FerNandor
őstag

hali,
termeltétek ám a hsz-eket :D

Olajszüröböl jó a purflux ls932, Champion F136, meg Mann valami.
Olaj, Elf Evolution SXR 5W40. (Elvileg az excellium is ugyanolyan jó)

Bárdinál szerintem qrva drága. én innen vettem: [link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#24012) AMD Power válasza rob210 (#23992) üzenetére


AMD Power
titán

El tudnám viselni. Mondjuk nekem a az 5 ajtós autók jönnek be igazán. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#24013) AMD Power


AMD Power
titán

Itt van pl ez a Megane. Ez ennyi pénzért vicc. Még ha rá is kel költeni akkor is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#24014) rob210 válasza SZATA (#24009) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szerintem a hővédő lemezeddel lesz a baj, de így ahogy leírtad sokminden lehet.
Nekem akkor csinálta amikor a hővédőlemezem kezdett leszakadni a katalizátorról és a féltengely bilincse elkezdte csiszolni.
Kanyarban balra erősödött, jobbra elhalgatott. (ahogy a motor billegett)
Ha fémes hangot hallasz akkor szerintem az lesz.

Renault power

(#24015) Sly189 válasza FerNandor (#24011) üzenetére


Sly189
senior tag

Bárdiba van 50% kedvezményem, azért akarnék onnan elsősorban :) Bemegyek, megmondom hogy ehhez a tipushoz olajcseréhez alkatrészek és tudni fogják gondolom :)

Köszönöm a választ!

(#24016) SZATA válasza Mágus2 (#24010) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi, valószínűleg az lesz. Hány kilométerenként kellene a pihenő, és mennyi idő?

Rob, neked is köszi, ahogy mindenkinek.

(#24017) tresh válasza AMD Power (#24013) üzenetére


tresh
addikt

Hát ha megnézed az enyémet akkor látni fogod miért ennyi az ára ennek a gépnek :) A fehér megane meg ,meg volt törve ;) Ettől függetlenül 4-500k körül mennek a az m1ek amikkel érdemes foglalkozni és nem rohad nem hullik szét.. (persze néha ki lehet fogni olcsón is jót )

Sly189: ebbe ne legyél olyan biztos :D Nem bántás ként de ott se autószerelők dolgoznak... ráadásula francia autókhoz khm hogy is mondjam van hiányosság ... azt vedd amit itt a dci-s kollégák ajánlottak és akkor nem lesz gond felírod a cikk számot márka /típus bemész a bárdiba oda adod a jó képességű kollégának és így tuti nem ad rosszat ;)

[ Szerkesztve ]

(#24018) AMD Power válasza tresh (#24017) üzenetére


AMD Power
titán

Persze tisztában vagyok vele ,hogy M1 300e csak romot kapsz. Ezért is nézegetem inkább a Clio,Swift párost. :B Bár egyenlőre tényleg csak nézegetem őket.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#24019) FerNandor válasza SZATA (#24006) üzenetére


FerNandor
őstag

ilyen hangot hallasz?
[link]

nekem ez volt, néha jelentkezett. de mire rájöhettünk volna a hibára összetörték.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#24020) Sly189 válasza tresh (#24017) üzenetére


Sly189
senior tag

Senki se irt cikkszamokat nekem :) Mann filterekkel gondolom nem nyulhatok nagyon mellé?

(#24021) SZATA válasza FerNandor (#24019) üzenetére


SZATA
senior tag

Na, sikeresen hazaértem, holnap szerviz.
Igen, ilyesmi a hang, de nem csak néha jön elő.

(#24022) tresh válasza Sly189 (#24020) üzenetére


tresh
addikt

Nem persze csak rairsz mycsora, fernandor ra es szerintem szivesen segitenek mibol mit vegyel. Szuruk amugy csak a mannfilter ;)

[ Szerkesztve ]

(#24023) Oracle


Oracle
senior tag

Üdv!

Épp családi kocsi vásárlás előtt állok, és érdeklődnék mennyi gond van a Francia autókkal úgy általában? Mert ugye hallja az ember hogy így a Francia meg úgy, mindig a baj van vele stb... de tényleg, mert ha jól karban van tartva miért lenne több gond vele mint bármelyik másik autóval? Elég jó áron kapni fiatalabbat mint pl bmw vagy vw konszernből, de miért ilyen "olcsók"? :F Laguna meg 407 kombikat nézegettem, meg c5 kombit bár az már elég hajó méret :D

(#24024) csaszi72 válasza Oracle (#24023) üzenetére


csaszi72
aktív tag

tresh nem is régen szépen összefoglalta.......

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#24025) rob210 válasza Oracle (#24023) üzenetére


rob210
Topikgazda

Minden autónak van típus hibája ha azokat megcsináltatták már, vagy tudod és úgy veszed, hogy azt lealkudod az árából, akkor nincs a francia autókkal semmi baj.
Nekem egy Megane-om van 97'-es és kimegy a világból.
300.000km felett járok már vele és nem volt még a motor megbontva.

Az emberek hülyék szerencsére ezért a mende mondákra adnak és nem vesznek Francia autót.
Ami nekünk jó mert olcsón tudunk egy kényelmes kultúrált autóba beülni.
Én 360.000.- ért vettem, anno a megane-t akkor amikor a golfok, polók, corollák, 500.000-700.000.- körül mentek azonos vagy gyengébb felszereltség mellett.

Ha családi autót akarsz akkor a Scénicet nem nézegetted?
Anyósoméknak az van és hát mit ne mondjak, marha praktikus az autó.
Ügyesen hajtogatva az üléseit hihetetlen csomagtere van, ha meg kell a hely 7 en elférnek benne.
:R

Renault power

(#24026) Oracle válasza rob210 (#24025) üzenetére


Oracle
senior tag

Most megnéztem, nem rossz családi kocsinak remek, csak az a baj hogy én nem szeretem az egyterűeket. De lehet meggondolom mert találtam egy 2007-est 90e km-el 1.5 dci. Ilyen motor van após új dusterében amit volt szerencsém kipróbálni. :)

(#24027) tresh válasza Oracle (#24026) üzenetére


tresh
addikt

senic alá én 1.9 dci-t néznék már csak a méreteiből kiindulva ;)

(#24028) tresh


tresh
addikt

(#24029) rob210 válasza tresh (#24027) üzenetére


rob210
Topikgazda

Családi autóról volt szó nem versenygépről.:)
Szerintem elég alá az 1.5
Volt szerencsém vezetni 7 személlyel és a maradék csomagtartó teli pakolva.
Szerintem normálisan tempósan hajtható.
130as utazót simán tudta a pályán, és nem evett 6.0 liternél többet, de mondom fullra pakolva, klímával.
Jah és nem a 106 lovas.

Ez lenne az csak sötét kékben.

Ami még bazira bejött az a konzolon lévő váltó:D

Renault power

(#24030) tresh válasza rob210 (#24029) üzenetére


tresh
addikt

Nem verseny gép az csak van benne tartalék ;]

Amúgy az a "konzolos váltó" nagyon kényelmes nekem is bejött :K

(#24031) -=Tiger=- válasza rob210 (#24029) üzenetére


-=Tiger=-
tag

Az alvázszám alapján mindig ellenőriztessétek a szervízelőzményeket egy márkaképviseletnél! Sajnos én is visszatekrve vettem és csak később derült rá fény! Hallottam már olyanról is ismerőstől aki szervízben munkafelvevő, hogy behozták a kocsit Magyarországra, visszatekerték az órát 130E km-re és külföldön végig vezetve volt egészen 480E !!!! km-ig... + amennyit még mentek vele.

Külföldön sincsenek csodák, a keveset futott jó állapotú autók ott sem olcsók.

(#24032) tresh válasza -=Tiger=- (#24031) üzenetére


tresh
addikt

Elárulom neked hogy még kint is tekernek rajta ;) De már lerágott csont ként mondom/írom sokadjára autót nem km alapján veszünk és az az első hogy ha kintről jött akkor márkaszervizbe lekérdezed mikor mit csináltak vele plusz átnézeted ez egy 20-ast meg ér szerintem..amúgy tegnap vezettem egy a6-ot 2.5 tdi 385e km van benne de különbül néz ki mint amit 150-nel hirdetnek :)

(#24033) rob210 válasza -=Tiger=- (#24031) üzenetére


rob210
Topikgazda

:F És ezt most nekem miért írod :F

Egyébként meg tisztában vagyok a dologgal.
Az enyém is 148.000.kilóméterrel volt hirdetve.
De lesz@rtam, a kompresszió a mechanikai állapota rendben volt és az elektromos kütyük működtek.
Ennél több nem is kellett beleültünk és azóta is teszi a dolgát.
:R

Egyébként meg nekem pont most volt alvázszám cserém, így azt aztán ellenőrizhetnék.
Ha nem lennék becsületes simán eladhatnám 98.000kilóméterrel, amennyi most az órában van, de ha úgy adódna, hogy eladom akkor is meg fogom mondani mennyi van benne.
Nekem ne járjon a nyakamra senki, főleg ilyen hülyeségért ne, mert amúgy a kocsi rendben van teljesen.
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#24034) _NCT


_NCT
őstag

Ismét egy szopóágas francia..... Ejj Citroen ingyen se kéne.... Én eddig még nem találkoztam elégedett Citroen tulajjal... Nekünk is vót, még a gázrugós, azzal is csak a szopás volt mindig.... El is adtuk 2 hónap után

[ Szerkesztve ]

(#24035) tresh válasza _NCT (#24034) üzenetére


tresh
addikt

450ért vesz egy xsara 2 öt mit vár de most őszintén ? Azokból ami érdemes valamire is 600któl kezdődik... persze vannak típus hibái de korán sem olyan vészes mint azt hiszik és állítják..alkatrészt meg ha ismered a típus akkor ügyesen olcsón be lehet szerezni..érdekes hogy az írás végén amikor rendbe tette azt a szart amit vett semmi baja sincs az autóval és a fogyija is 6 liter körül mozog...

Amúgy nem hiába van ekkor a szórás az árak között és aki ezt nem látja át vagy nincs tisztába hogy mit vesz az megérdemli ez a véleményem.. lehet úgy autót venni ahogy te tetted 1misi közelébe és rászórsz még 200k-t és van egy megbízható autód és lehet venni 6-700k ért is olyat mint a tied csak arra min 400-at kell ráverni hogy autó legyen.. használt autót sose azért adnak el mert huh de patent...költeni mindegyikre kell a kérdés mindig csak az hogy mennyit..ráadásul ezekbe a xsara 2 be 1.6 16 v mocik nagyon megbízhatóak és amit eladnak az mind 200k fölött futott.. tehát hogy beugrik egy generátor csere/javítás nem hiszem hogy érvégés lenne hisz 10 év alatt az is meg dögölhet szerintem...

(#24036) rob210 válasza _NCT (#24034) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mégis oda írta, hogy szívesen venne franciát.

A másik meg az, hogy a kuplung hiba az a felhasználó hülyesége.
Én is éreztem, hogy már nem ideális cseréltem, nem hagyott az út szélén.
A generátor az sajnos a xsara-nak valóban egy gyenge pontja.
Az mindig jó ha van az embernél egy felújított.
De az biztos, hogy nem 65.000.- ahogy a csacsi fiú írja.

A másik meg az, hogy a népítéletnek jó ha a harmada szakmai és nem légből kapott f@szság.
Ennek ellenére én se szeretem a citroent ,de a xsarával sokáig szemeztem.
:R

Renault power

(#24037) _NCT válasza rob210 (#24036) üzenetére


_NCT
őstag

Én is szívesen vennék franciát 0km-el 5-10 év garanciával..... De használtan nem biztos h mégegszer kéne. Pont amiket leír, azok az idegesítő dolgok ami miatt sokan kiszeretnek a franciából.

Lekopogom nekem most semmi bajom az autóval már vagy fél éve, mióta ráköltöttem a vételár felét :D Téli gumit kell lassan vennem meg cserélni a fékeket, ennyi. Meg majd novemberben műszaki....

[ Szerkesztve ]

(#24038) tresh válasza _NCT (#24037) üzenetére


tresh
addikt

akkor nincs miről beszélni :P

(#24039) tresh


tresh
addikt

(#24040) rob210 válasza tresh (#24039) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ősz van ilyenkor lehet jó cuccokat venni.
Majd nézd meg az autópiacot novemberben, gombokért lehet majd autót kapni.

Renault power

(#24041) Coyot válasza rob210 (#24040) üzenetére


Coyot
őstag

Akkor novemberben vegyek autót? :D

Urak egy kérdés, olaj ügyben még mindig Clio téma, fogyogat az olaj ugye. Milyen olajat érdemes megpróbálni az ugye már biztos hogy 5w40 karcsú lesz bele, tehát 10W40 lesz de milyen gyártó milyen olaját érdemes? esetleg van direkt ilyen kopottabb motorokba való olaj?

szerk.: 1.5 dci természetesen.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#24042) tresh válasza Coyot (#24041) üzenetére


tresh
addikt

Kopott motornál adjál neki xadot lehet drága de kicsit segíthet a kecskén :))

(#24043) Coyot válasza tresh (#24042) üzenetére


Coyot
őstag

Az a smile a végén nem tűnik bíztatónak :D

És abból melyiket? mert van 5 féle 10W40 es olajuk?

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#24044) tresh válasza Coyot (#24043) üzenetére


tresh
addikt

Rob-ot kérdezd ő a Xado szakértő :) :R

(#24045) Oracle


Oracle
senior tag

Srácok szerintetek ez milyen :F [link]
A scénice elvetettük asszonnyal, elég egy nagy kombi. :) a keret kb 1,5m milyen motor ajánlott ebben a kategóriában?

(#24046) tresh válasza Oracle (#24045) üzenetére


tresh
addikt

öngyilkosság ez a motor cégek veszik adózás végett amivel nem lenne baj de ebbe a bódéba annyi értelme van mintha egy 1.6 benzint raknának bele megy megy de nagypapa autó.. min 1.9dci vagy 2.0 dci.. és ha Laguna akkor 1,5 ért pl ez :[link] nagyon jó felszereltség sokkal jobban pakolható mert nagyobb a csomagtér ajtó és 130 LE -al nem fog erőlködni a gép az érdi emelkedőn ;)

(#24047) Oracle válasza tresh (#24046) üzenetére


Oracle
senior tag

Ok, ezt is néztem :D Renault terén 0 tapasztalattal nehéz dönteni. Eredetileg vw-t vagy bmw-t akartam de ugyanannyiért 6-7 évvel fiatalabb kevesebbet futott renaultok vannak, ami szerintem sokat számít.

(#24048) tresh


tresh
addikt

Ha valakit érdekelne bagóért van :))


Vigyétek 29.990-ért , amíg meg nem gondolom magam !

Rondell
7.5 x 16"
4 x 100
Et 35
A képen látható állapotban .
A peremen parkolási nyomok .
Egy esztergályos 2000-ért megcsinálja a 4db-ot .
Az egyiken egy kis zárvány szerű hibát ki kellett pótoltatnom .
NEM VOLT TÖRVE !!!

Ígérgetők kíméljenek !!!

20/324-34-74

(#24049) rob210 válasza Coyot (#24041) üzenetére


rob210
Topikgazda

5W40 city life
Xado természetesen.
:R

Renault power

(#24050) Coyot válasza rob210 (#24049) üzenetére


Coyot
őstag

Abban az esetben is ajánlanád, ha 10W40 kellene, merthát ugye meglehetősen fogy az olaj?

Má' nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.