Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89601) szebe válasza vzsryl (#89600) üzenetére


szebe
őstag

Sajnos ez utóbbit úgy tűnik, hogy márkaszervizben kell

Írtam a helyi márkaszerviznek kulcskártya témában, megköszönték a megkeresést, keresni fog az illetékes kollega. Azóta is keres :DDD

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89602) vzsryl válasza szebe (#89601) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Itt a Nyitrai nagyon korrekt, volt már velük dolgom, de ugye nem két forint egy menet náluk. :U

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#89603) Kroni1 válasza rob210 (#89593) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez elvileg egy ilyen semmitmondó üzenet ami bármit jelenthet, indexes espace forumban sokaknak irta ugyanezt, és tök más problémákra. Azt mondták h pl. egy pillanatnyi turbó megszorulásra is ezt irja ki.

(#89604) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok,
Olvastam az összefoglalót is, meg próbáltam rákeresni is, de annyira sok infót nem találtam. Használt autó keresésben vagyok, többnyire városi használatra, és elég sok 2011-12 környéki Clio-t találok a keresett árban, illetve a Clio Grandtour is mozgatja a fantáziámat. Ezek nagyrészt 1.2 16V benzinmotorral vannak (legalábbis én azokat néztem), a kérdésem, hogy ez a motor mennyire megbízható vagy kockázatos, mivel kellene számolni ezzel kapcsolatban?

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#89605) dussy válasza itouchfan (#89604) üzenetére


dussy
őstag

Ebben a szériában megbízható motorok vannak, a gyengébb 70párlovas karcsú lehet a Grandtourba. A 102 lovas 1.2 TCe az ajánlott 2012-ig!

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#89606) rob210 válasza Kroni1 (#89603) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezért kell az értő diagolás.
Sok sikert.

Renault power

(#89607) rob210 válasza itouchfan (#89604) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szia.
A D4F motorkódú autók kimennek a világból a 784,786 101/103le egész dinamikusan, a többi cammogva a maga 75 pónijával.
De a megbízhatóságra nincs panasz.
Clio 3 esetén a hűtőtartót és a hűtőket nagyon meg kell nézni!!!

Renault power

(#89608) Kroni1 válasza rob210 (#89606) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Ha lesz idő rá akkor mindenképp meglesz. Most csak tűzoltásnak akartam egy törlést az út elött, de lehet eltolom az indulást ha fogad a hét elején sos-ben vmelyik szakszervíz, bár nem sok esélyt látok erre..

[ Szerkesztve ]

(#89609) mycso válasza vzsryl (#89595) üzenetére


mycso
Topikgazda

Igen, a talisman. :(

Én is arra jutottam, hogy valaki ezen élte ki magát, de hogy miért...
Nem álltam rossz helyen, nem voltam útban senkinek, teljes döbbenet.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#89610) itouchfan válasza rob210 (#89607) üzenetére


itouchfan
senior tag

+dussy: köszönöm szépen. Esetleg egyéb típusra jellemző hiba vagy olyasmi amit érdemes kiemelt figyelemmel átnézni? :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#89611) vzsryl válasza mycso (#89609) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Biztosítónak jelezted?
Casco szerintem állja. Előtte jól fotózd körbe, hogy a későbbiekben bizonyítékként tudd használni, akár eladásnál is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#89612) hokari válasza rob210 (#89584) üzenetére


hokari
csendes tag

Kitakarítottam a csatlakozókat a 3.hengernél tele volt porral. Pár másodpercre elindítottam, könnye indult szépen jár, csak a lámpák világítanak.
Mennyit mehetek még vele? Holnap vár a szerviz kb. 15 km.

(#89613) mycso válasza vzsryl (#89611) üzenetére


mycso
Topikgazda

Biztosítónak felesleges, casco nincs.

Ma higgadtan megnéztem mégegyszer, a karcnak látszó sérülések polírral kijönnek (90%-ban biztos).
Illetve ha lesz egy kis időm elviszem horpadásjavításra, aztán majd meglátjuk.

De már arra is gondoltam, hogy lesz@rom, így marad és akkor innentől nem kell rá vigyázni. (vételkor volt egy horzsolás a hátsó lökhárítón, még nem fényeztettem le, de akkor az is így marad)
#csövemunkásautó

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#89614) angyalpc2 válasza mycso (#89594) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Nekem macska és madár felmászás okozott hasonló karmolás nyomokat
mondjuk ennyire behorpadást nem

(#89615) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Clio 4-ben ismertek olyan utólagos merevítést amitől a kocsi biztonságosabb merevebb lesz? Akár menetkorfont javul?
pl ajtó ..toronymerevítő ilyesmi..(nyilván nem bukócső) és cég gyártja, tehát nem valami sufni.

(#89616) szebe


szebe
őstag

M3

Középső szellőzőt mivel a legkönnyebb kipattintani?
Valahogy lejött vezető felé eső oldalon az állítópöcök (amivel fel-le, jobbra-balra lehet állítani a levegő útját). Amivel csatlakozik a horizontálisan terelő lapátokra (amik beljebb vannak és vízszintesen állnak), az a kis cucc be is esett.
Van értelme ezzel foglalkozni, kipattanhatott törés nélkül (ránézésre sértetlenek)?
Vagy hagyjam és keressek egy újat/épet?

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89617) rob210 válasza szebe (#89616) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kipattintható összerakható.
A köcsög telefontartók miatt ugranak szét az esetek 70%ban.

Renault power

(#89618) szebe


szebe
őstag

Fején találtad.
Rendeljek egy ilyet [link] , vagy van házi praktika hozzá?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89619) hokari


hokari
csendes tag

Reggel könnyen indul, kiállok a garázsból becsukom a kaput mire visszaülök az autóba a lámpa már nem világít. Azóta is tökéletes. A szervizben azt mondták, most felesleges bármit is kiolvasni majd akkor, ha újra világít a lámpa. Ismerik a jelenséget.

(#89620) forceberg válasza hokari (#89619) üzenetére


forceberg
veterán

Mi is ismerjük ezt a jelenséget, azaz elkóborolt lőtéri kutyafingjuk sincs, hogy mi lehet a kocsival.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#89621) rob210 válasza szebe (#89618) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egy ilyen mindig jól jön ;)

Renault power

(#89622) gabe8719


gabe8719
senior tag

Sziasztok!

A múlt héten vásároltunk egy 2017-es Dacia Logan MCV-t, 1.5 dci motorral, 110ezer kilométerrel. A héten megy nagyszervizre, de aki ilyet használ hosszabb ideje, elsősorban azoktól szeretnék kérdezni:

- Mennyire jellemző még erre a motorra a hajtókarcsapágy-probléma, és ha igen, mikor érdemes cserélni?

- Mik a tapasztalatok a DPF szűrővel? Nem tudom hogy használták, 20ezer körül futott évente, nálunk jellemzően 20-25 kilométeres utakon (oda, és ugyanennyi vissza) lesz használva azzal, hogy hetente-kéthetente hétvégén el lesz engedve egy 120 km-es távon, illetve autópályán is. Ahogy olvasom, legfeljebb 200ezer lehet az élettartamuk, utána foglalkozni kell majd vele. Mik a gyakorlati tapasztalatok?

- Egyáltalán; szigorúan betartott 10ezrenkénti, gyári olajjal megejtett olajcserével és prémium üzemanyaggal hajtva, milyen élettartam várható tőle a tapasztalatok szerint? Kinél hogy bírja?

(igen, tudom, hogy ez a napi használat még a határeset-kategória, amikor egy benzines talán kisebb kockázat lenne, de az állapota nagyon ígéretes volt, így ezt vettük meg, de azért amennyire lehet, vigyáznánk rá.)

Minden tanácsot, tapasztalatot előre is köszönök szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#89623) forceberg válasza szebe (#89618) üzenetére


forceberg
veterán

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#89624) rob210 válasza gabe8719 (#89622) üzenetére


rob210
Topikgazda

2017es hol van már a hajtókar csapágy gond....
Ez már egy kiforrott konstrukció.
Ami hiba szokott lenni a turbónyomás szenzor vezetéke elég.
Az injektorok megkotlanak, csak csere mert piezzo kristályos. (de jellemzően ez is a rosszul használóknál jön elő, vagy akik nem cserélnek ü.a. szűrőt.
A dpf pedig ha regeneráláskor nem állítod le sokat kibír.
Ha start-stopos kapcsoltasd ki benne azonnal, jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#89625) tiop


tiop
tag

Üdv.
A Dacia Logan 2013 benzinesekről mi a kialakult vélemény,mennyivel rosszabbak mint a Renaultok? Karosszéria?Felfüggesztés?Rohadás?

(#89627) lsebestyen válasza dugo_ (#89626) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nyugodjék békében! :(

(#89628) valaki_xy válasza szebe (#89618) üzenetére


valaki_xy
tag

Szia!

Én egy plasztik kártyával oldottam meg.

(#89629) rob210 válasza dugo_ (#89626) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez nagyon rosszul esett.
Most jött volna a bálnával a szokásos kisszervízre.
Imádtam a humorát és az életkedvét.
Megint eggyel rosszabb hely lett a világ.
R.I.P.

A topiknak is hiányozni fognak az írásai.
🕯️🕯️🕯️

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#89630) FerNandor válasza Somatom (#87974) üzenetére


FerNandor
őstag

Szia,
kerékagy csere után milyen lett a féked?
Asszem ugyanígy járok, mint te.

Na, basszus. Most látom, mi történt pont vele. Úr isten. :( Nyogodjon békében, ha igaz a sajnálatos hír. :(

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#89631) szebe válasza valaki_xy (#89628) üzenetére


szebe
őstag

Szia,

Köszi, megpróbálom majd, azzal nagy kárt talán nem tudok csinálni :))

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89632) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Sziasztok!
Megane 3/3, 1,6/110 L az alany.
Ezen a típuson a kuplungállítás hogyan/hol történik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#89633) rob210 válasza FerNandor (#89630) üzenetére


rob210
Topikgazda

Válaszolok a nevében, mivel nemrég még egy autós összejövetelen beszélgettem vele. Meg én tartottam karban az autóját. :O
"Jaj végre nagyon harap"

Renault power

(#89634) rob210 válasza Mezga Aladár (#89632) üzenetére


rob210
Topikgazda

Automatán.
Kopik fogy a fékfolyadék.
Ha már elkopik cserélni kell.
Hidraulikus a kuplung nincs állítási lehetőség.

Renault power

(#89635) Kornelius07 válasza dugo_ (#89626) üzenetére


Kornelius07
csendes tag

Sajnálom, ezt sohasem jó hallani :(((

(#89636) FerNandor válasza rob210 (#89633) üzenetére


FerNandor
őstag

:(
köszi. Akkor agycsere volt, kerékcsapágy csere plusz új tárcsa és betét? Azt amúgy tudod, mitől tud(ott) az agy elvetemedni?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#89637) atosan válasza dugo_ (#89626) üzenetére


atosan
addikt

Én csak a topikokból ismertem, de bírtam a stílusát!
Nyugodjon békében!🙏😔

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#89638) Mezga Aladár válasza rob210 (#89634) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm. :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#89639) rob210 válasza FerNandor (#89636) üzenetére


rob210
Topikgazda

A rossz féktárcsától vagy hibás szereléstől.

Renault power

(#89640) FerNandor válasza rob210 (#89639) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi!

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#89641) forceberg válasza rob210 (#89624) üzenetére


forceberg
veterán

A '17-esben nincs AdBlue? Annak a tartályára-adagolójára mintha hallottam volna panaszt!

******************************

RIP volt márkatársunk! :(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#89642) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Nyugodjon békében!

[ Szerkesztve ]

(#89643) tope


tope
addikt

Megane 2
Nehogy már jó legyen, most a benzinmutató gondolt olyat (benzinszivattyú csere óta), hogy nem mutatja jól a szintet. Tankolás után nem megy fel a mutató, vagy ha felmegy akkor idővel. Most is szombaton teletankoltam, és félig ment fel a mutató, és azt se egyből.
A szerelő már nézte, a jel elmegy a műszerfalig, ott veszik el a műszerfalon, kijelzőn. Majdnem tele van (mert mentem vele vagy 150 km-t), de mégis azt mutatja hogy 1/3 (azaz változást jelzi, de a szint az mintha a fele szint eltűnne)
Múltkor is tankoltam 10.000-et mikor már jelzet, majdnem jelzet hogy ideje tankolni, meg se mozdult a szintjelző, másnap tankoltam bele még 5.000-et, akkor kb. mintha a 2 összegének a felével ment volna fel, azt mutatná csak változásnak (azaz a 7.500-nyi mennyiséget).

[ Szerkesztve ]

(#89644) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Elf Evolution 900sxr olajat vennék, hamisítják még azokat? Elvileg fix helyen szoktam venni de most onnan nem tudok, elvileg a FilterABC -ből hoznának. Vajon ott eredetit adnak?

(#89645) rob210 válasza mexel (#89644) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez honnan jön?

Renault power

(#89646) diablo1984 válasza Mezga Aladár (#89632) üzenetére


diablo1984
veterán

Fent fog? Kb mindegyik ilyen, kézifék behúz és próbáld meg csúsztatni a kuplungot, ha lefullad, akkor jó a kuplung, ha megcsúszik, akkor cserés.

(#89647) mexel válasza rob210 (#89645) üzenetére


mexel
veterán

Renault csoportban eladó, tévedésből vették, bontatlan, és ott vették elvileg. Csak egy qr kód van rajta. ( dde azt nem lehet hamisítani, ezt nem értem)

(#89648) rob210 válasza mexel (#89647) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mikori gyártás, mert a túltárolt moslékot szokták eladni neten.
Olajból csak rendes bolt én azt javaslom.
1-2 forinton ne múljon a kocsi!
Hivatalos webshopból se drága olaj!

Renault power

(#89649) szebe


szebe
őstag

Van olyan oldal, ahol a gyárilag konfigurálható felniket lehet szemlézni visszamenőlegesen? (M3) Vagy csak én vagyok béna hoigy nem találom?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89650) forceberg válasza szebe (#89649) üzenetére


forceberg
veterán

Keress rá az év szerinti brossúra pdf-ekre, úgy meg szokott lenni.
Pl.: [link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.