Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90401) Sirus86 válasza Benir8 (#90384) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Beszeltem sok emberrel errol, es van aki 400 ezer km koruli halalozast josol, valaki tobbet. Elobb megy szet a kasztni, vagy elektronika, -ahogy irtad-, mint ahogy a motor meghal. Ezt is talaltam egy forumon egy ilyet. https://1cars.org/16637-top-5-most-reliable-modern-engines.html

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#90402) polonic válasza Sirus86 (#90400) üzenetére


polonic
félisten

Igen, ezt tudom. De nem Németországban akarom eladni, hanem itt a csodaországban. :)

(#90403) Sirus86 válasza grizlisandor (#90354) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Ha kikoltozol nemetbe, magyar rendszamot le kell majd adnod, vagy fizetned kell az utadot, illetve egyeztetni kell a magyar biztositoddal majd. Azt hiszem 3 honap hataridod lesz erre. Itt rengeteg a sok draga es inkompetens szerelo. Foleg Renault vegett, automatat inkabb hanyagold itt kint. Itt a rezsiora dij az kb 100 euro, es ha csak megboffentik a motorteret, akkor is kiszamlazzak azt neked. Olyan autot keress szvsz, amit Magyar szerelod ismer, kint ismerik a szereleset. Nem hiaba van sok manualis az utakon itt. Ja meg egy dolog: Itt nem javiatanak, itt cserelnek dolgokat.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#90404) Sirus86 válasza polonic (#90402) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

En reklamoznam Renault szakiknal is Csodaroszagabn (adnek jutalekot), nem csak hahu-ra raknam fel. Sok sikert az eladashoz! Ha het szemelyes, kerlek kuldj pm-et, mert megkerdezek egy csaladtagot errol kapcsolatban.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#90405) rob210 válasza Sirus86 (#90399) üzenetére


rob210
Topikgazda

:Y na erre nem gondoltam, ott is tényleg ilyenek a szervizek? :Y

Renault power

(#90406) polonic válasza Sirus86 (#90404) üzenetére


polonic
félisten

Köszi. Ez 5 személyes. Így semmiképp nem jöhet szóba ott?

(#90407) Sirus86 válasza polonic (#90406) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

De, kuldd el, mert keresnek olyan csaladi autot, amiben 3 gyerekules hatul elfer.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#90408) Sirus86 válasza rob210 (#90405) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Hat ezert is hivatalak fel ugye :D 6 eve elek kint, 6. szerviz esett pofara nalam, pedig "egyszeru" Modus es Kangoom van. A foberlomnek a 19 eves Mercijevel is szenvedtek egy autoradio hiba vegett. Penz van, esz nem mindig.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#90409) flymi válasza rob210 (#90360) üzenetére


flymi
addikt

Na, hát ezt jó tudni. Már megvettem a bontott hidat. Azt lehet tudni miben más?
Melyik az a "parnhard" rúd? És ha nem egyforma, akkor cserélhető-e a másikkal csak az az alkatrész?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#90410) Plero válasza flymi (#90409) üzenetére


Plero
tag

11-es :)

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#90411) Akcept


Akcept
tag

Logan MCV-hez szeretnék bevált tolatóradart, lehetőleg ezüst színben. (Tudom, tanuljak meg tolatni..., de ha egy gyerek mögém szalad? Ha pedig költök rá, sípoljon a távolságnak megfelelően.) Tudtok ajánlani típust?

(#90412) rob210 válasza flymi (#90409) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha kompletten cseréled a hidat akkor nincs para.

Renault power

(#90413) kisgyerek85 válasza Akcept (#90411) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Mai nap milyen jól jött a tolatókamera. Céges Fiat fiorino. Utólag szereltünk be kamerát, mert radar sem volt benne. Tolattam volna be két autó közé, amikor látom a kamerába, hogy egy asszony épp kilép mögöttem, nem törődve azzal, hogy én tolatok. Régen két oldalsó visszapillantótükörből tolattam (középen zárt, nem látni ki), ha ez most is így lett volna, lehet elütöm a bolondját.

(#90414) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Van egy 1.5 dieselem 2004 es. Nem nyitotta kulcsrol a kozponti zarat, ezert vettem bele uj elemet, ugy sem nyitja, nem vilagit, semmi nem tortenik vele. Valami otletetek? Probaltam tanitani YT videok alapjan,de sikertelenul. Lehet nem is az elem ment tonkre benne, kar volt cserelni?

(#90415) Josi válasza venom8888 (#90414) üzenetére


Josi
aktív tag

Vagy a kulccsal történt valami, pl leszakadt a tekercs vagy hasonló.
Vagy a computer felejtette el a kulcsot, és ezért diaggal újra kell tanítani.
Nekem volt ilyen hibám Megane I-nél. Clippel megoldotta a villanyász.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#90416) venom8888 válasza Josi (#90415) üzenetére


venom8888
őstag

Akkor hagyom a picsaba, majd nem zarom le, ugy se nyitnak ki ilyen szar autot, amugy sincs benne semmi. Holnap viszem a szerelohoz,mert amikor balra fordulok elesen, akkor valami femes kattanast hallok a kerektol, azt kell megnezetnem.

[ Szerkesztve ]

(#90417) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Sziasztok. [Erről az autóról] mi a véleményetek?
vonóhorog, CD-s MP3-as autórádió, 4 hangszóró, ABS (blokkolásgátló), állítható kormány, CD-s autórádió, centrálzár, dönthető utasülések, fedélzeti komputer, hátsó fejtámlák, manuális (5 fokozatú) sebességváltó, MP3 lejátszás, plüss kárpit, szervokormány, utasoldali légzsák, vezetőoldali légzsák, nem dohányzó, törzskönyv...

Ennyiért s a képek alapján vállalható? Motorja mennyire megbízható, az autó mennyire költségkímélő? :)

(#90418) MasterMark válasza Kis Tigris (#90417) üzenetére


MasterMark
titán

Vicces hogy a rádió háromszor is benne van, pedig még csak nem is gyári csak valami aftermarket rettenet. :DDD

Switch Tax

(#90419) flymi


flymi
addikt

Létezik, h 4 hónap alatt lemerül a kulcsban az elem?
Kiírta a fedcomp cserére.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#90420) Josi válasza Kis Tigris (#90417) üzenetére


Josi
aktív tag

Egy klíma nagyon hiányzik belőle. Mondjuk a 75LE nem nagyon combos.
Ennyiért inkább a Meganek közül keresgélnék. Kényelmesebbek sokkal :)
pl [Ez] . Mondjuk ez épp vagy nem RT Cool felszereltségű, vagy fogalma sincs mi van az autóban..

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#90421) rob210 válasza Kis Tigris (#90417) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ennyiért szerintem találsz 16 szelepeset is ami nem egy liga ezzel! Most nézem itt van a szomszédban .

Renault power

(#90422) rob210 válasza flymi (#90419) üzenetére


rob210
Topikgazda

Varta kell bele.

Renault power

(#90423) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

3-as Megane-nál akku csere megugorható otthon? Azért kérdezem mert régebbi autónál volt hogy akku csere után rádió kódot kért az autó. Ilyen probléma van a III-as Megane-nál is?

(#90424) rob210 válasza tothjozsi96 (#90423) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez nem probléma, de az esetek 98%-ban nem kell tanítani semmit.
Otthon elvégezhető.
Mindez abban az esetben, ha nem start-stoppos az autó.
Akkor diaggal fel kell tanítani az aksit, de ebben az esetben az akkumulátor típusa se lényegtelen.
(Ez nem a start gombbal indításra vonatkozik)

Renault power

(#90425) Sirus86 válasza flymi (#90419) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Vacak elemnel siman. Erdemes a hazat is szetszedni es megpucolni a gumiharangoknal (ertelemszeruen elem nelkul) en Frosch alkoholos spray-vel es papirtolovel teszem. Utana meg eselye sem lesz fals erintekzesre.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#90426) norbert1998 válasza tothjozsi96 (#90423) üzenetére


norbert1998
veterán

Talán az ablakok pozícióját felejtHETte ki Rob. Nem emlékszem, hogy nekem kellett-e azt újra tanítani. Azonban volt olyan meglepetés még 2-esnél, hogy pl. a napi számlálót nem felejtette el jó pár perc alatt sem.

(#90427) rob210 válasza norbert1998 (#90426) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azt a 2esnél kell (mármint ablak)

Renault power

(#90428) jeanpiere


jeanpiere
csendes tag

Sziasztok, Clio 2 2003, 1.2 16v, első ablaktörlő lapát és csomagtér ajtó teleszkópból mi most az ajánlott márka?
Ha tudnátok beszerzési forrást is linkelni az még jobb lenne, előre is köszönöm.

(#90429) polonic


polonic
félisten

Az az igazság, hogy a kutyának nem kell az autó.
500 megtekintés és egy hívás sem.
Máskor egy nap alatt eladtam autót.

(#90430) kisgyerek85 válasza rob210 (#90424) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Diaggal mit kell feltanítani neki?
Amikor vettem a 4es clio-t, akkor 1 hónap után visszamentem a kereskedésbe, mert rossz akkumulátorral adták el (bika kábellel töltöttem másik autóról 15 percet, majd beindult) a kereskedő nem is csinált belőle ügyet, belerakott egy varta aksit egy másik autóból (azóta is jó kop-kop) , de csere után rádió kódot kért és ennyi. Start-stopja működik hibátlanul, utálom is amikor nem nyomom ki indulásnál (mert elfelejtem) majd megérkezésnél leáll az autó egyből.

(#90431) rob210 válasza jeanpiere (#90428) üzenetére


rob210
Topikgazda

kauffer.
Bosch,valeo
Meyle

Renault power

(#90432) rob210 válasza polonic (#90429) üzenetére


rob210
Topikgazda

Most nem lehet autót eladni.
Bizonytalanok az emberek senki nem tudja mi lesz.
Valamint jön a kari :(
Ilyenkor kitartónak kell lenni.

Renault power

(#90433) vzsryl válasza polonic (#90429) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tavasszal két autómat adtam el. Hahu-s hirdetés dísznek jó volt, mert csak fb marketplace-ről kerestek.
Btw. francia autókat megvenni jó, nem eladni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#90434) polonic válasza vzsryl (#90433) üzenetére


polonic
félisten

Tartok tőle. Rengeteg ott sajnos az idióta. De lehet nem marad más és felrakom oda is.

(#90435) rob210 válasza kisgyerek85 (#90430) üzenetére


rob210
Topikgazda

Van az aksinak egy BEM kódja.
(Battery energy management)
Ha ez nincs a gép agyában lesznek túltöltött periódusok amitől előbb meghal az aksi.
Ez olyan mint a dieselnél az injektor menni fog az akkor is, ha nem tanítottad fel az injektorokat, csak nem úgy , mint ha igen. (Szar lesz a hangja nem lesz olyan a teljesítménye)
Ezeknek az aksiknak igénye van az inteligens töltésre.
Itt már nem is sima fesszabályzó van a generátorokon, hanem a motorvezérlő szabályozza mikor mi mennyi áramot kapjon ne kapjon.

Ez start-stopos autóra vonatkozik!!!

Renault power

(#90436) dussy válasza rob210 (#90435) üzenetére


dussy
őstag

És ha a start-stop indításkor mindig ki van kapcsolva?
Akkor is kell a tanítás? Illetve szükséges a start-stopos akksi? :R

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#90437) rob210 válasza dussy (#90436) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez nem így működik.
Akkor nem kell agm aksi, ha a töltés managementet kapcsolod ki, de akkor ott más gond is lesz.
Mindent meg lehet oldani, de szerintem, ha startstopos a kocsi akkor így járt a tulaj kell bele a drága aksi. :R

Vagy egy elektromos szaki aki mindent is átir a kocsi agyában.

Renault power

(#90438) kisgyerek85 válasza rob210 (#90435) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Köszönöm :R legalább a következő akkumulátor cserénél tudom, hogy erre is kell majd figyelni. Ha az idei telet kibírja, akkor boldog lehetek. 2,5 éve rakták bele, unix cimkéből ítélve elég fiatal akku lehetett akkoriban.

dussy: Szerintem nem szükséges a start-stopos aksi, szerintem enyémbe nem is olyan van, de majd egyszer megnézem. Én azért is reklamáltam akkor, mert amikor megvettem az autót és este nem akart indulni, egyből telefonáltam nekik. Kiderült, hogy az egyik akku saru nincs meghúzva rendesen. És ekkor döbbentem rá, hogy előtte lévő pár napba, amikor körbe lett nézve az autó,akkor még nem ez az aksi volt bent. Még az Ah sem stimmelt, 72 vagy 74-es volt benne, ők meg kicserélték 60 valahanyasra, egy noname akkura. Úgy voltam vele, hogy igazából nem tudom megreklamálni és hagyom a fenébe. Aztán kb. 2 héttel később egy tavaszi reggelen (fagy sem volt) nem indult az autó. Bikázás után beindult, aztán fel is hívtam őket, hogy mizu van. Nem szóltak semmit, ment a mellébeszélés, de mindegy is már.

(#90439) dussy válasza rob210 (#90437) üzenetére


dussy
őstag

A két típus között kb. 8e Ft különbség van azonos gyártmánynál (Varta), ami szinte semmi - nem a spórolás a cél, inkább, hogy értsem kell-e főleg, ha nem szeretném használni Start-stopot.
Vásárlás előtti átvizsgálásnál 'akku gyenge' felirat került az állapotlapra - csere javasolt.
Ebből semmit nem tapasztaltam eddig, de az is lehet, hogy a 'állapota' állásból kifolyólag volt gyengébb átvizsgáláskor. Nem szeretnék egyik nap meglepődni induláskor, igaz az autó garázsban pihen. Nem szeretném mókolni.

kisgyerek85: köszi

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#90440) kisgyerek85 válasza dussy (#90439) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Találtam két cikket a témában amit érdemes lehet elolvasnod.
[AGM akkumulátor cseréje]
[Blikk] nem röhög :)
Renaulthoz ezt írják
"A jelenlegi járműmodelleknél nincs szükség feltanításra. Az új akkumulátor behelyezése és a régi eltávolítása 12-18 percet vesz igénybe."
2023. január, viszonylag friss írás.

(#90441) norbert1998


norbert1998
veterán

Tegnap megkíséreltük az öreg 2-es Megane futóművét újjáéleszteni. Nem jártunk sikerrel.
Egyrészt, kurv@ rozsdás minden rohadt csavar. A bölcső tartó kis lemez gyakorlatilag a megszűnés határán van. Másrészt: A talpas gömbfej a kocsiban 16-os, szinte minden eladó darab a vasbajuszban 18-as volt. Szóval ma pánikszerelés lesz, mert holnap felülök a repülőre és egy hétig itthon se leszek.

Van valami módja annak, hogy bontás nélkül megtudd, milyen gömbfej van a kocsiban?
Mot nézem: alvázszám alapján egy harmadik típust, 17,2 mm mérettel dob ki, ami megint hülyeség, 16-os kell bele, az is alig jött ki, kifejezetten invazív módszerekkel.

Meglepő módon, a kormányösszekötőkkel nem volt nagy harc. Egész könnyen kettévált a kettő, valamint a belső is egész könnyen ki tudtuk hajtani. Viszont sajnos az új egy picivel bucibb, és a célszerszám már nem hajtja el így :)

A Xenon szintezőt milyen néven lehet keresni? :B

[ Szerkesztve ]

(#90442) rob210 válasza kisgyerek85 (#90440) üzenetére


rob210
Topikgazda

A blikknél már szerelő gárda is van.
De röhög nem kicsit nagyon!
Ami ott le van írva nettó/bruttó baromság, de nekem mindegy, majd megyek menteni 🤣🤣🤣

Renault power

(#90443) rob210 válasza norbert1998 (#90441) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezekre gondolsz?

Renault power

(#90444) norbert1998 válasza rob210 (#90443) üzenetére


norbert1998
veterán

Csak a felsőre. Lengőkarral egybeszerelve vettem meg. A bal lengőkar nem volt vészes amúgy, az az oldal összességében jó állapotú volt, de a jobb lengőkar az gatya volt nagyon, talpas úgy lötyögött, mint a fene. És azt hiszem, azon nem is volt cserélhető.

(#90445) szebe válasza polonic (#90434) üzenetére


szebe
őstag

Marketplacen adtam el G Astrát. Kb két hét alatt kapott 200 megtekintést, szóval nem kapkodtak érte.
Telszámot nem írtam ki, így kénytelen volt rámírni az, akit érdekelt (igen, mind a kettő :D ). Ez már egy előzetes szűrőnek jó volt, mert a 20 éves kocsira sejthető milyen alakok szoktak érdeklődni. Végül eljött egy család (nem olyan! :D), megalkudtunk, elvitték.

De hogy on is legyek, Megane 3/2 K4M, középső dobbal(?) lesz valami, mert alapjáraton kezd kicsit telepi hülyegyerek morgása lenni. Kérek is mindjárt időpontot.
Még jó hogy az Astrán is eladás előtt egy fél évvel lett cserélve a dob :D

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#90446) tothjozsi96 válasza rob210 (#90424) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm szépen Rob! És akkor a rádiókódot biztos hogy kéri, vagy sem? Nem hozzáértőként probléma, mert nem tudom hogy mi az a kód. Az autónak megvan az a kiskönyve, olvastam hogy ott kell keresni talán.

Néztem videót, ott a srác először a POZITÍV ágat szedte le az akkuról, pedig mindenhol azt olvasom hogy a negatívot kell előbb leválasztani.

És lenne még egy kérdésem, CTEK töltőt is akarok vásárolni, mivel szüleim idősebb emberek, ezért gondoltam hogy a szivargyújtóra való töltés lenne a legideálisabb, az autó úgyis garázsban van. Most ha gyújtást adok az autóra, az egy idő után én úgy tudom hogy lekapcsolja magát, hogyha szivargyújtóról töltőm az autót, akkor is el fog menni a gyújtás, vagy hogy lesz ez?

(#90447) rob210


rob210
Topikgazda

Gyerekek a pofám leszakad.

Thalia vezérlés csere.

Keresd a hibát játék következik.

Aki megfejti kap egy ingyen szerelést annál aki ezt csinálta 🤣🤣🤣

Renault power

(#90448) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Csak kíváncsiságból:
Dacia Logan 2-n a következő dolgok lettek cserélve:
Teljes vezérlés, olaj csere, olajszűrő, levegőszűrő, tárcsafék+betét csere, fékolaj csere, gyertyák cseréje. Ezekért szereléssel együtt fizettem kicsivel 200k alatt. Az jónak számít nem?

(#90449) Sirus86 válasza Cseri0058 (#90448) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Szerintem jo, a fektarcsa a Renault csoportnal draga, mert a csapagy is benne szokott lenni.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#90450) Sirus86 válasza rob210 (#90447) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Jobb oldali feszito gorgo belso menete nem igazan stimmel. Elcsesztek volna?

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.