Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89951) norbert1998 válasza polonic (#89950) üzenetére


norbert1998
veterán

Nekem is nyikorgott az a gumi, így bölcső levétel után könnyen hozzáférhető módon cseréltem ki az összes létező szilentet, gömbfejet, összekötőt, kart, mindent. És elkezdett kopogni :)
Már tudom, hogy a stab rendszerben kopog valami. A szilentet cseréltem ismét, elsőre rossz méretet vettem (ha neked is kettőt kapni, javaslom, legyen mindkettőből 2-2 darab, amelyik nem kell, visszavinni.)
Szóval szerintem a stabpálca lesz a ludas, az is új pedig.
Ha a stab rendszer ki van kötve (egy pálca egy vége kiakasztva már elég), akkor nem kopog egyáltalán semmi.

(#89952) rob210 válasza polonic (#89949) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha nem zavar a hangja semennyire.
Van aki havonta fúj rá egy kis lítium zsírsprayt aztán annyi.

Ettől még a csere szívás az alkatrész filléres.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#89953) norbert1998 válasza rob210 (#89952) üzenetére


norbert1998
veterán

Annyira azért nem mondanám szívásnak a cserét. Másfél óra két embernek bakon rakott autóval egy szűk műhelyben. Nem is muszáj levenni a teljes bölcsőt, pl talpas gömbfejet nem kell kikötni, kormányösszekötőt talán nem kell kikötni, csak a 4-8 tartó csavart és lebuktatod a bölcsőt. Meg persze a stab pálcákat a két oldalon

(#89954) rob210 válasza norbert1998 (#89953) üzenetére


rob210
Topikgazda

:C
Bocs , de ez cuki , csináltam már párat.
Egy dolgot ne felejts el!
Neki 1.6dci scenic 3 van.
;)
Nem kivitelezhetetlen, de nőgyógyász kezek kellenek hozzá és amikor az új szilentet fel kell préselni az azért nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#89955) norbert1998 válasza rob210 (#89954) üzenetére


norbert1998
veterán

Ennyivel másabb lenne, mint a Megane 3 futóműve? Nem hinném, ahogy azt sem, hogy az 1.6 dCi mellett kevesebb a hely, mint a 2.0 tCe mellett, de, ahogy mondod, te már csináltál Scenic-et, én még nem :R
Ahogy mondtam, a bölcső lóg lefelé, vagy 30 centivel lejjebb van, mint a helye. A lengőkarok felhajlanak. Az egész stabrúd kijön a heléyről pálcákkal együtt.

(#89956) Nordik válasza rob210 (#89954) üzenetére


Nordik
őstag

M2nel is szívás a csere?

Most rendeltem meg 2 hét múlva cseréli a szerelő. Mikor említettem neki, hogy ezt is akarom nem mondott rá különösen semmit.

(#89957) mdav88


mdav88
senior tag

Sziasztok,

Újabb vételi tanácsadóra lenne szükségem. Rob már kifejtette korábban, hogy az elhanyagolt küllemű megane 3 is jó vétel lenne a 110le 1.6b motorral, itt egy újabb gyöngyszem:
[link]

Beszéltem a pécsi tulajjal, lényegében első gazdás autó, ami családban maradva került második gazdához második autónak. Technikailag tipi-topi, de esztétikai sérülések itt ott vannak rajta. LPG rendszer még sokáig hiteles.
Mivel nekünk rövidtávos városi közlekedésre kéne, így a km óra állása annyira nem gáz, de azért egy két-dologgal kell majd foglalkozni (kormány, kisebb húzások, rádiógombok). Lehet valahol csapda?

Köszi!

(#89958) Josi válasza mdav88 (#89957) üzenetére


Josi
aktív tag

Milyen LPG szett van benne? (landiRenzo?)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#89959) mdav88 válasza Josi (#89958) üzenetére


mdav88
senior tag

Atiker tartály és Landi van benne.

[ Szerkesztve ]

(#89960) Josi válasza mdav88 (#89959) üzenetére


Josi
aktív tag

A Megane I-ben nekem is ez van, és Pécsen szerelték be :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#89961) rob210 válasza norbert1998 (#89955) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen igen tudom.
De a kormányművet is le kell kötni és van ott még pár apróság.
Dpf szenzort se egészséges eltépni azt is le kell kötni, meg a lambdát is.

Renault power

(#89962) rob210 válasza Nordik (#89956) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szinte ugyan az.

Renault power

(#89963) salieri. válasza mdav88 (#89957) üzenetére


salieri.
őstag

Ha a gumik ilyen állapotban vannak,a többi részére vajon mennyit költött?

(#89964) salieri. válasza salieri. (#89963) üzenetére


salieri.
őstag

Amúgy megnéztem,ez a kocsi 5 sebességes lehet ,mert 74kw a teljesítmény a jszpn.Mit mondott róla ?Mit cserélt rajta?

(#89965) polonic válasza rob210 (#89952) üzenetére


polonic
félisten

Hát, zavar azért. Nekem kussban legyen az autó. :D
Bevállalnád egyébként, vagy akkor szívás? Lehet még kell szoknom akkor.

(#89966) polonic válasza norbert1998 (#89955) üzenetére


polonic
félisten

Jó nagy szívás ez is.
Nekem egr hűtő átszakadás volt. Robi tudna mesélni...
És még nem szerelő szemmel is azt mondom, hogy ez a GS3 motortér tényleg borzasztó, nem férsz hozzá kb semmihez.

(#89967) Mezga Aladár válasza salieri. (#89963) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Honnan látod, hogy a gumik rossz állapotban vannak?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#89968) mdav88 válasza salieri. (#89964) üzenetére


mdav88
senior tag

Pont tegnap este lattam csak a jszp-n, hogy ez nem 6, hanem 5 sebesseges. Nekunk igazabol mindegy, helyi szaladgalos lesz belole. A gumik aktualis allapota nem okvetlen problema, van az az ar, ahol ez elnezheto. Ami jo hir, hogy a google mapsen megtalaltam az autot a gazdajanal, es ugy tunik hogy tehetosebbek voltak.

2023 juliusi az utcakep:

(#89969) salieri. válasza Mezga Aladár (#89967) üzenetére


salieri.
őstag

Nem néz ki valami jól,padka nyomai.

(#89970) rob210 válasza polonic (#89965) üzenetére


rob210
Topikgazda

Megodjuk, sokat csináltam már, csak nem az a két csavar ki két csavar be technológia.
Frankó a lemez, a vízvetőhöz ;)

Renault power

(#89971) salieri. válasza mdav88 (#89968) üzenetére


salieri.
őstag

Kérdezz rá miket cseréltek, mert itt azért már jöhetnek költségeid. Az ,hogy valaki tehetősebb nem feltétlen jelenti a gondos gazdát is.

(#89972) polonic válasza rob210 (#89970) üzenetére


polonic
félisten

Okés, akkor majd kereslek.
Szuper jó hír, azzal kapcsolatban is kereslek akkor. :)

(#89973) mdav88 válasza salieri. (#89971) üzenetére


mdav88
senior tag

Telefonon beszéltünk róla, folyamatos karbantartásról volt szó, féktárcsákat is említett. Vezérlésre kérdeztem rá, azt mondta az is volt, fel van valahova írva, azt hirtelen nem tudta megmondani, de nyilván a dokumentáció és a látott állapot fog erről dönteni.

(#89974) szebe válasza salieri. (#89964) üzenetére


szebe
őstag

Nem kell ehhez jszp, a beltéri képet kicsit kinagyítva látszik, hogy 5-ös.
Más a két váltógomb formája, meg a 6-oson van egy gyűrű amit fel kell húzni (mi a hivatalos neve?), hogy tudd rakni a hátramenetet. Mint ennél: [link]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89975) Alusky válasza mdav88 (#89968) üzenetére


Alusky
aktív tag

A gumi nálam sose tényező, mert úgyis megy le az autóról, kb. mint az olajcsere, légszűrőcsere, akkucsere stb. 99%, hogy nem lesz megfelelő az autózási szokásomhoz. Ha gagyi akkor kuka, ha jó akkor meghirdetem.
Semperit Van Grip 2 van a nagyon és Hankook winter icept rs2 a kicsin. Próbáltam minél kevesebb pénzből minél normálisabbat.

Beírta a tulaj a hirdetésbe a lakcímét? Én biztos nem írnám be. :DDD

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#89976) mdav88 válasza Alusky (#89975) üzenetére


mdav88
senior tag

Forgalmi van fényképezve, azon van a tulaj lakcíme.
Van egy kis sztori is hozzá, nagybátyáé az autó, aki már nem kapta meg jogsit, így az autó hozzá került második autóként.
Ez nagyjából a Jszp adatok alapján hihetőnek tűnik mert az utolsó két bejegyzés közt 100km sem ment bele.

Mondjuk a rögzítési időpontokat nem értem, a műszaki vizsga 06.21én történt, az utolsó bejegzés nem tudom mi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#89977) Alusky válasza mdav88 (#89976) üzenetére


Alusky
aktív tag

Félreírták, totál káosz van ahogy az állami irodai munkák nagy részénél lenni szokott, főleg az ilyen jelentéktelenebbeknél, mint a JSZP. Amióta létezik tele van hibával és nem érdekli őket. Nálunk van olyan kocsi aminek még mindig nem kerültek fel a fotói. Anyám előző autója végig kéziváltós volt még forgalmiban is, pedig automata stb.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#89978) szebe válasza mdav88 (#89976) üzenetére


szebe
őstag

Eredetvizsgára gondoltam volna, de azon a fülön nincs adat, és végig 1 tulajt ír.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89979) salieri. válasza szebe (#89978) üzenetére


salieri.
őstag

Szerintem családon belül csak forgalmit cserélnek,nincs eredetvizsga.

(#89980) mdav88 válasza salieri. (#89979) üzenetére


mdav88
senior tag

Itt valami disznóság lesz a tulajdonlásban, bár telefonban nem tűnt fel, de úgy tűnik valami tesót bandához került az autó (fb sokmindent felfed..). Feltettem a kérdést, hogy tudok-e az eredeti tulajjal beszélni, amire nem volt a válasz, illetve az hogy már ő a tulaj és vele kötök adásvételit. Ah jó, csak a JSZPben nem ez van. Gondolom, ha családon belüli tulajváltás van akkor is ugrik egyet a számláló, nem?
Viszont, ha nem lett átíratva akkor elvileg 15 napon túl kivonják a forgalomból, szóval nem igazán értem ezt a tulajdonlás részt....

Úgy tűnik elengedős ez is.

(#89981) gergo5991


gergo5991
őstag

na hoztam nektek egy rövid kis videót, 3 masba klima nélkül 4000as fordulaton milyen idézőjelbe hangos, bár klimával még egy picit hangosabb
[link] videó google drive link
0:15 től valami sípoló, repülő sugárhajtómű hang is előjön 5 fordulat felett nem tudom hallani-e a videón

nemtom a sebességfokozat változtat-e a hangon ( szerintem nem) de mivel lejárt mind2 ország autópálya matricája ezért csak 3 masba tudtam megmutatni 4000res fordulatot mert az már pont 90+ os tempó, 5 ösbe 4000 fordulaton is ilyen hangja van
ezért egy 8 órás uton megöl ez a hang, meg a gördülési zaj is engem

anyósülésen aki ül azzal már csak kiabálva tudok beszélni autópálya tempóba a zaj miatt

[ Szerkesztve ]

(#89982) Alusky válasza gergo5991 (#89981) üzenetére


Alusky
aktív tag

Hát, én egy egészséges szívóbenya forgatott hangot hallok csak ami egyszerűen kéri, hogy padlózz, padlózz még bébi, padlózz! ;] Meg talán azt hogy a légterelő át lett kapcsolva az elején.
Vagy a motorhang sok? Mert az lehet kiégett dob, kis szelelés valahol, rezonátorcső gondolom ezekbe is van amik szeretnek kilyukadni. Esetleg motortér hangszigetelés helyén van?

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#89983) gergo5991 válasza Alusky (#89982) üzenetére


gergo5991
őstag

az a baj hogy ez a kocsi tényleg kéri, sőt könyörög a padlózásért :D
motorhang sok előröl nekem

(#89984) Tibko8 válasza norbert1998 (#89856) üzenetére


Tibko8
senior tag

Múltkori olaj folyásos turbó cső problémára és hiba kódra a cső csere megoldotta. Aztán még volt egy levegő cső [kép] amit fékfolyadék csere közben vett észre a szerelő kivolt szakadva azt ki cserélve vissza tért bele még az erő is a motorba. Érdekes módon erre nem dobott semmilyen hibát. Viszont ezt csak gyáriban elérhető. Utángyártott nincs sehol raktáron.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#89985) violino


violino
csendes tag

Üdv, segítséget kérnék! Clio 2-ben hol található az indexrelé? A vonóhorog visszajelző bekötéséhez lenne szükség rá.

(#89986) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Clio 4-nél Vagy a Clio 5-nél a 3hengeres 0.9 vagy 1.0 TCE ...3 hengeres zaj mennyire jön be az utastérbe... mennyire zavaró?
Néztem YT videókat de bizony elég rendesen, Nem lepődöm meg a 3 hengeren, van a családban suzuki 3 henger wagon r, van egy morgós darálós hangja gyorsításkor és töf töf hangja alapjáraton...
Lehet csendesebb az egész kocsi ..de az 1.2 4 hengeres régi motor zaja nem jön be ennyire a Clio2-ben

(#89987) violino válasza angyalpc2 (#89986) üzenetére


violino
csendes tag

Nekem 1.2 16V van, csak duruzsolást lehet hallani, igaz nem a lökhárítón jön ki a cipőm orra. :)

(#89988) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Sziasztok, rég jártam itt :DDD
Van egy anomália fater MII-vel.
Elöljáróban a hét elején volt akku csere.
Az első anomália hogy ategnapi nap koltozkodeskor indításkor nehezen indult az autó, majd estére (második anomália) sorozatos kattogas (kp zár) és villogas több órán keresztül kis pihenő és újra kezdte...
Gondolom elektromos gond csak merre induljunk a szerelovel?
Köszönöm szépen a segítséget

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#89989) tope válasza FRENK1988 (#89988) üzenetére


tope
addikt

Először az akku felé indulnék ha már azóta csinálja

(#89990) Plero válasza violino (#89985) üzenetére


Plero
tag

Nincs benne. Az UCH felelős az index-ért is.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#89991) vzsryl


vzsryl
nagyúr

[link]

Már kezdtem azt hinni, hogy 2.075M-ért rossz vételt csináltam (ugyanilyenem van, de papíron 60k km-rel kevesebb van az enyémben), de ez másfélszer drágább. :Y

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#89992) Gombinyó válasza vzsryl (#89991) üzenetére


Gombinyó
őstag

Jó, de amit te vettél az el is kelt, ez meg ott fog rárohadni ennyiért. :))

(#89993) vzsryl válasza Gombinyó (#89992) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Most elrontottad az estém. :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#89994) szebe válasza Gombinyó (#89992) üzenetére


szebe
őstag

Megane 3 elektromos kézifék

Van erre valami egzakt érték, hogy mekkora lejtőn tart meg?
Itt a városban 1-2 lámpánál kisebb lejtőkön elgurulna a kocsi, de jártunkban-keltünkben belefutottam olyan helyzetekbe, amikor meg megtartott (pl Veszprémben voltak ilyen helyek).

Illetve ha kisebb lejtőn (vagy úgy kb bárhol) benyomom, akkor hogy érdemesebb kioldani? Lehet baja hosszabb távon attól, ha mindig gázra old ki (megfeszül, stb)?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89995) vzsryl válasza szebe (#89994) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A lagúnya megáll egy 10-12%-os lejtőn is, mint a szög, mégis hibát dobott rá (check parking brake), ezért körbe lesz betétezve. Ha neked elgurulgat, akkor ott valami nem oké.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#89996) szebe válasza vzsryl (#89995) üzenetére


szebe
őstag

Bocs, lehet félreérthető voltam, az auto-hold féleségre gondolok.

Egyébként fog rendesen, nem találkoztam még olyan helyzettel, ahol rá kellett volna tartani a plusz fékhatásért.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#89997) Gergello


Gergello
addikt

Sziasztok !

1.5 DCI 75 LE K9KP8 motornál mennyi a vezérléscsere intervalluma ?

Köszi.

(#89998) valaki_xy válasza szebe (#89996) üzenetére


valaki_xy
tag

Tudtommal Megane 3-ban nincs auto hold. Amire te gondolsz az a HSA (hill start assist) lehet, ami 1-2 másodpercig megtartja emelkedőn az autót, amíg a fékről a gázra teszed a lábad. De ez független az elektromos kézifktől úgy tudom.

Hogy Megane 3 esetében melyikben van, azt nem tudom mi alapján lehet megállapítani. Enyém 2009-es Dinamique elektromos kézifékkel, de HSA nincs benne diag szerint.

(#89999) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Szerintetek ezzel az autóval mi lehet a probléma? Kb 1 éve hirdetik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#90000) tope válasza Mezga Aladár (#89999) üzenetére


tope
addikt

Fura a bal hátulja, lehet törött volt?...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.