Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29901) -volkovy- válasza tajcsi (#29900) üzenetére


-volkovy-
tag

LinX-et 2gb ramra állítva 50 run körül érdemes végigfuttatni, ez kb egy óra. Ha az hibátlanul végigmegy, utána mehet Prime95.
Nem tudom, ismered-e. Első futtatásnál Stress test vagy Join GIMPS. Stress test értelemszerűen :), aztán kijön 3 lehetőség. small fft, large fft és blend. Talán neked a large fft lenne a legjobb, az a cpu-t is, ramot is üti szépen.
Ha 24 óráig folyamatosan fut, és nem csinál hibát, és előtte lement a LinX is, akkor nagy baja már nem tud lenni.
Lehet kevesebb ideig is futtatni, de nekem dobta már el a 17. és a 21. órában is..

Prolimatech Megahalems veszi fel a harcot a hővel, összepolírozva a processzor tetejével.

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29902) -volkovy- válasza -volkovy- (#29901) üzenetére


-volkovy-
tag

Nem tudok már hsz-t módosítani, de egy hibátlan 24 órás small fft futtatás így néz ki.

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29903) Cybertrone válasza tajcsi (#29900) üzenetére


Cybertrone
veterán

2ghz-s ramokhoz 4ghz-s uncore társul... ott bizony már nemcsak a procit kell feszelni! :K
PLL, IOH(esetleg), QPI, VTT... tessenek csemegézni! ;]
Azt csak másodlagosan hogy 24/7 kevés 1366-os i7 fogja vinni a 4ghz-s uncore, és 2ghz-s ram kombót! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29904) -volkovy- válasza Cybertrone (#29903) üzenetére


-volkovy-
tag

Jaja. A 4ghz uncore+2ghz ram számomra science fiction.
Itt 3.2 uncore+1.6 ram van. (ez ezzel le van tudva, csak a cpu szorzóval és cpu fesszel kell zsonglőrködnöm)

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29905) mpierre válasza tajcsi (#29898) üzenetére


mpierre
veterán

Már hogyne tudnál. Az asusnál máshogy hívják. Taláán a dram/qpi lesz az. A lap user guide-jában megtalálod, hogy pontosan az-e.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29906) tajcsi válasza -volkovy- (#29904) üzenetére


tajcsi
senior tag

a 22es CPU szorzot miert nem hasznalja senki?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#29907) Cybertrone válasza tajcsi (#29906) üzenetére


Cybertrone
veterán

920-nál? :D Létezik 22-es szorzó 1 magon... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29908) kulerr válasza tajcsi (#29906) üzenetére


kulerr
őstag

elvileg nem...illetve hacsak nem bug.
Igaz láttam már olyan hírdetést ahol 22x szorzóval hírdetik a 920-ast :U

[ Szerkesztve ]

(#29909) -volkovy- válasza tajcsi (#29906) üzenetére


-volkovy-
tag

Mert nem használható :D

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29910) kulerr válasza -volkovy- (#29909) üzenetére


kulerr
őstag

.....itt mégis van. :U

[ Szerkesztve ]

(#29911) jones965 válasza -volkovy- (#29909) üzenetére


jones965
Modder

gombcomp ezt másként tudja. ;]

(#29912) kulerr válasza jones965 (#29911) üzenetére


kulerr
őstag

ez bug vagy lap válogatja vagy mi a tököm? :U

[ Szerkesztve ]

(#29913) jones965 válasza kulerr (#29912) üzenetére


jones965
Modder

Szerintem cpu energia funkció állítás.Nekem is ilyen lapom van, amiben ez az eredmény született, és auto beállításoknál hozza ezt a szorzót XMP memória profil mellett.

[ Szerkesztve ]

(#29914) -volkovy- válasza kulerr (#29910) üzenetére


-volkovy-
tag

ezt a 4829-et 22-es szorzóval 1.184V mellett nem kell elhinnem, ugye?

[ Szerkesztve ]

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29915) kulerr válasza -volkovy- (#29914) üzenetére


kulerr
őstag

ezt ne tőlem kérdezd, hanem Jones-től, de validra miért ne?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#29916) -volkovy- válasza kulerr (#29915) üzenetére


-volkovy-
tag

ok, csak azt tudnám, hogy akkor én mit erőlködök 1ghz-el lejjebb..
letekerem gyárira, azt' csók. :)

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29917) jones965 válasza -volkovy- (#29914) üzenetére


jones965
Modder

A valós fesz az 1,55V környékén lehetett.
Említett fórumtárs kompresszorral nyomja az ipart, a cpu-z pedig valamiért szarul olvassa ki a valós feszt ezeknél a lapoknál.

(#29918) -volkovy- válasza jones965 (#29917) üzenetére


-volkovy-
tag

Ilyen épphogyelindul screenshotom nekem is van, sima levegővel, 4501-ről :)

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29919) MPowerPH válasza MPowerPH (#29894) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jó hát na, örülök am neki. :) Én is itt maradok, attól hogy k*rvát veszek, a topicjába még nem kötelező járnom. :DDD

tajcsi: Szerintem a 2Gb memória kevés. Ha van 6Gb-d, akkor a minimum az a 3Gb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29920) -volkovy- válasza MPowerPH (#29919) üzenetére


-volkovy-
tag

Jól mondja az úr. Én azért tolom 2 gigával, mert 3 van :)

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29921) MPowerPH válasza -volkovy- (#29920) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, ebben az esetben a 2Gb rendben van. :)

Don't Tread On Me

(#29922) -volkovy- válasza MPowerPH (#29921) üzenetére


-volkovy-
tag

Gondolkodom a 3->6 váltáson.. De észrevennék én abból valamit? Win7 64 bit
Játékok+olyan dolgok futnak, amiknek már a 3 is elég. (vagy csak azt hiszem, hogy elég)

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29923) MPowerPH válasza -volkovy- (#29922) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én pont így voltam, és váltottam. Észrevenni, a 3Gb kicsit kevéske, főleg amióta SSD-m van, és nincs vitruális memória belőve. :) Lehet jó áron kapni már rendes 3x2Gb-s kitteket, megéri beruházni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29924) -volkovy- válasza MPowerPH (#29923) üzenetére


-volkovy-
tag

Vagy akkor már durrbele, és 12 giga?
ez kurvajó áron van
Ha nem várnék egy cirka 60 ezres gyorshajtásos csekket, már rendelném is megfelé:)

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29925) tajcsi válasza -volkovy- (#29909) üzenetére


tajcsi
senior tag

hh nem? én 3,5ghz-en ha jól emlékszem először a 22-es cpu szorzóval próbálkoztam.
Másik, a LINXben ok a 3gb ram, majd tesztelem és írok. De lenne emigy néhány kérdésem

1)prolimatech megahalems hűtőm van. Namost észrevettem, hogy nem pontosan illeszkedika procihoz. Oldaltfektettema házat, tehát, hogy a lap és benne aproci vízszintesben legyenek, rátettema hűtőt és csuszkált rajta, tehát gondoloma procinem teljesen egyenes, viszont garis ezért nem smirglizném le.

2)ha smirglizem a procit és a hűtőt, meg arctic silver5 pasztát nyomoka cuccra, a jelenlegi 80c ful load le tud majd menni? am a ventiljeim tök szarok, vmi egyszerű xigmatec 12cm-es narancssága színűek...

3)Linx-től valami terheli e jobbana procit_ ha szeretnék teljesen megbizonyosodni, hogy stabil a cucc, hogyan tudhatnám meg?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#29926) -volkovy- válasza tajcsi (#29925) üzenetére


-volkovy-
tag

csak 21-es szorzó van, a 20+turbó. már én is találkoztam a biosbomban olyan energiagazdálkodási opcióval, ami egyetlen szálon ráereszt 22-est, de hogy 8x22 nincs, az tuti.

a megahalems alja egy rakat szar, viszont cserébe a processzor teteje is. na most én becsiszoltam tükrön mindkettőt síkra, gyönyörűen felfekszik, amikor bennevan a foglalatban, és csak ráteszem a bepasztázott proccra, akkor tökéletesen kirajzolódik az egész kupak. ÁMDE amikor ráhúzom a leszorítót, tehát rögzítem ahogy kell, és aztán leveszem és megnézem a lenyomatot, akkor látszik, hogy pont középről szorul ki a paszta, és a két szélére gyűlik csíkban. talán még le kéne csapni mindkettőből valamennyit..

vedd ki a procit, tisztítsd le, és egy borotvapengét rátéve nézd meg, hogy milyen alakú a kupak. konvex, vagy konkáv.. látni fogod, hogy fény felé fordítva hol nem illeszkedik az egyenes penge a kupakra.

van egy elméletem, miszerint a közepe egyenes a kupakoknak, és direkt úgy csinálják meg a szélét, hogy az aftermarket hűtő ne passzoljanak rendesen, csak a gyári dobozos..
az enyém legalábbis ilyen volt, és a széle egy kicsit még mindig kiemelkedik, hiába tűnik tökéletesen egyenesnek, tükörre rátéve is. jó a kérdésed, mert én is rengeteget szívtam már ezzel..

80 fok terhelve az ok, de milyen sebességen+feszültséggel, és mivel terhelve?
nálam 4.2-n 1.4V-on prime95-el annyi..
igaz, én 200ft-s fehérpasztát használok:)

ami a legjobban leterheli, az a prime95 small fft, viszont a legnagyobb hőt a large fft produkálja.

[ Szerkesztve ]

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29927) mpierre válasza -volkovy- (#29926) üzenetére


mpierre
veterán

Pont az a jó, hogy ilyen, mert a i7 9xx procik közepén van a hűtendő alkatrész. Volt itt kolléga, akinek eleve polírozott volt a hűtője. Tapasztalata szerint 2-3°C-t vesztett a nem polírozothoz viszonyítva.
A másik lehetőség, hogy mindkettőt polírozod (hűtő és proc). Így a gari ugrik. :DDD

Melyik Prime95 van szó? Tudomásom szerint a 2010. novemberi, 2011. februári LinX izzaszt a legjobban.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29928) MPowerPH válasza -volkovy- (#29924) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fölösleges 12Gb memória. :N

A csiszolás hiba. i7-eknél pont ideális, hogy púpos. Mivel a hűtendő rész középen van. A True i7-re pont ez miatt a legjobb választás, mert szintén púpos a közepén. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29929) Qru válasza tajcsi (#29925) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a hűtőt ne polírozd, én megtettem, azóta 3-4 fokkal rosszabbul hűt a cuccom. :(

A legutóbbi Linx, de az sem ad 100%-os biztosságot a stabilitásról de ha ott stabil igen kicsi a valószínűsége hogy ne bírná, ettől függetlenül egy valós alkalmazás (vagy több) simán taccsravághatja a ki linx-elt beállításod.

#nincsbennetarcsi

(#29930) -volkovy- válasza mpierre (#29927) üzenetére


-volkovy-
tag

mondtam, hogy mindkettő polírozva van.
a cpu majd még kap, mert még nem 100%-os

a linx ugyanazt a tesztet nyomja végig, a prime variál. stabilitás tesztre semmi más nem kell.

[ Szerkesztve ]

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29931) -volkovy- válasza MPowerPH (#29928) üzenetére


-volkovy-
tag

nem hiszek az így púpos-úgy púpos dolgokban. legjobban két sík felület érintkezik.. csak nehéz összehozni.

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29932) radi8tor válasza -volkovy- (#29931) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legalább a garanciától megszabadít ;]

⭐ Stella

(#29933) keIdor válasza radi8tor (#29932) üzenetére


keIdor
titán

:DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29934) MPowerPH válasza -volkovy- (#29931) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hinni a templomban szokás. :DDD Szvsz, már régen kitárgyaltuk pont Qru ügyében. Ő polírozott, azóta nem úgy teljesít a hűtője, ahogy kell.

Don't Tread On Me

(#29935) mpierre válasza Qru (#29929) üzenetére


mpierre
veterán

Emlékszem, még engem beszéltetek le a hűtő és a proci kupak összepolírozásáról... :K Koptert cseréltem csak, az is elég volt.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29936) Qru válasza mpierre (#29935) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, Q6600-omnál dobott a teljesítményen de az ugye nagy magavas, mert 2db E6600 lett összeheggesztve a kupak alatt de itt már pici a mag.

#nincsbennetarcsi

(#29937) MPowerPH


MPowerPH
félisten

image shack -re feltöltött képet hogy tudja más is megnézni, avagy hogy tud rákeresni?

Egyébként jött egy email -em Brazíliából, és a volt procim után érdeklődnek.

Don't Tread On Me

(#29938) mpierre válasza MPowerPH (#29937) üzenetére


mpierre
veterán

Ha regisztráltál, akkor tudsz keresni a képek között (hogy az általad, vagy mások által feltöltöttek közt is, ezt passzolom). Én visszakeresem, ha linkeltem már...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29939) tajcsi válasza MPowerPH (#29928) üzenetére


tajcsi
senior tag

Hat nem tudom, sok tesztet lattam es bizony a true nem tul jol szerepel... :F

-volkovy- (#29926): Milyen 8x22 :F Ezt neme rtem...a megahalems alja nagyon is jo, viszont a thermalright-oke az bizony az! A megahalems bar egyenes. 3,9GHz-en 1.28V (cpu-z, biosra mar nem emlexem), jelen esetben 75-76c a max homerseklet. most jelenleg a memoria izgat, hogy a francba lehetne rabirni oket legalabb egy 1900mhz-es sebessegre?? :W

Jah, LINX terheles, 3GB memoriara...

Qru (#29929): Valoszinuleg rosszul poliroztal..En meg nem lattam olyat, vagyis ezekszerint te vagy az elso, aki kipolirozta a hutojet es rosszabb a teljesitmeny. :Y

[ Módosította: Ndruu ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#29943) MPowerPH válasza tajcsi (#29939) üzenetére


MPowerPH
félisten

Használd a szerkesztés gombot. ;)

A léghűtések között a legjobb a Noctua D14, ezt követi a True 1-2C -s lemaradással. Majd 4C-vel jön a Corator DS és a Megahalems. Ez a top 4. PH-s teszt. ;)
Parancsolj.1,2

Ez mérvadó, kb én is ezt mértem, mikor volt nálam Megahalems. Nekem igaz True Black vanb, de az ugyan az mint a sima. Annyi, hogy moddoltam a lefogatót, így nálam 6C volt a különbség, UK3000-es ventivel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29944) Laraxior


Laraxior
titán

3 percen belül 4 hsz..miért kell az újoncoknak mindig telehugyozni a topicot... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29945) -volkovy-


-volkovy-
tag

Ha most elmesélitek, hogy egy nagyobb felületen érintkező hűtő rosszabb, mint egy kisebb felületen érintkező hűtő, engedélyt kérek hahotázni, köszönöm.

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#29946) HSM válasza Laraxior (#29944) üzenetére


HSM
félisten

Jó, most mit vársz egy olyan embertől, aki az első hsz-t sem képes elolvasni és a keresőt sem használni, és utána még beugat az embernek? :U [link] Egyszerűbb teleszemetelni a topicot a hülyeségeivel mint szerkeszteni a hozzászólásait, meg picit gondolkodni és megoldani a problémáit önállóan. :W

(#29945) -volkovy-: Kezdhetsz is hahotázni, mert bár elméletileg neked lenne igazad, de gyakorlatban mégsem ennyire egyszerű a képlet, és a nem teljesen sík felületű hűtők teljesítenek jobban I7-en. Mert középen, a proci magjánál nagyonn erővel nyomódnak össze a felületek, jobb a hőátadás. A proci kupakjának a szélén meg nem olyan kritkius a helyzet. Tökéletes kontaktod meg úgyse lesz szinte soha, hacsak nem polírozod le a procit is meg a hűtőt is hozzá. De még akkor is jobb lenne egy hangyányit középen többet hagyni a hűtőn.

[ Szerkesztve ]

(#29947) mpierre válasza tajcsi (#29940) üzenetére


mpierre
veterán

1600-os ramok közül elég kevés bírja 1900MHz-n értelmes (1,65V) feszekkel, ráadásul ehhez a proci is kell, hogy igen jó uncore résszel rendelkezzen. Muskinok közül elsősorban az oc-s kiadások tudják ezt. Vagy eleve 2000MHz-s ramot veszel.
A polírozást az egyik leggyakoroltabb emberke csinálta... :D

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29948) _Volkovy_ válasza HSM (#29946) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A polír rosszat nem tett, az biztos. Jobbak lettek a hőfokok, de többre számítottam. A gari.. 14 hónapos volt, amikor lepolíroztam. Ha addig nem öltem meg, utána már nem fogom.

Most az a helyzet, hogy középről szorul ki a paszta, a kupak szélére. Tehát örülünk, Vincent, mert középen még mindig nagyobb erővel nyomódik rá..

(#29949) Laraxior válasza mpierre (#29947) üzenetére


Laraxior
titán

Alapórajelet a tiéd mennyi fesszel tudja? Levettem 0.05V mínuszt a normal feszből...1V-on vajon bírja? :B :D nem mintha így melegedne..de hát na :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29950) gombcomp válasza _Volkovy_ (#29948) üzenetére


gombcomp
senior tag

Nem érdekes....

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.