Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29401) boogie84 válasza Laraxior (#29378) üzenetére


boogie84
veterán

Ez ugyan úgy működik mint egy "hagyományos" SSD? Tudsz rá wint telepíteni, vagy "csak" win közben repül a rendszer? :B

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#29402) MPowerPH válasza boogie84 (#29401) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mehet rá a Win, bootolható a kicsike. Csak némely lapoknál boot előtt pendrive -on be kell neki adni a drivert, különben nem bootol róla.

Don't Tread On Me

(#29403) Laraxior válasza MPowerPH (#29402) üzenetére


Laraxior
titán

ez is pendrive-os :K de baszottgyors ;]
Win7 villámgyorsan bebootol. tömörítettem vele DVD-t..nemegészen egy perc alatt kicsomizta :DD
ennyi a sebessége: RevoDrive vs RAID0 vs F1

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29404) JanR válasza Qru (#29392) üzenetére


JanR
addikt

Nekem nem volt szerencsém a DFI-vel, egy P45-ösöm volt egy Q6600-al. 3Ghz-et ment benne a CPU a boot idő meg siralmas volt. Egy P5Q-t cseréltem le, abban a Q66 @ 3.6Ghz (24/7).

(#29405) mpierre válasza Cybertrone (#29391) üzenetére


mpierre
veterán

Nem rossz, de nem hőmérséklet függvényében vezérli, automatikusan. Természetesen egy tetszőlegesen kiválasztott referencia hőmérséklet függvényében.
Ezt mostanság az asus lapok tudják. Nagyjából, mert csak a proci hőmérsékletéhez viszonyítva tudja...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29406) Cybertrone válasza mpierre (#29405) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát most szerintem jobb az ha én adom meg neki pl hogy 60foknál 70%-on tekerjen! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29407) gyurczy


gyurczy
őstag

Kis segítséget szeretnék kérni.

Jelenleg a konfig Linx stabil 4200@1,360V, uncore 3200, QPI 7200, QPI/VTT 1,335V, egyéb feszek alapon.

A gond az, hogy az uncore-nak jelenleg ez a vége, 3400-on már winboot is kékhalált dob.

Hogyan kéne tovább?

(#29408) MPowerPH válasza gyurczy (#29407) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nagyon sehogy, akkor ennyi a vége. :(

Don't Tread On Me

(#29409) gyurczy válasza MPowerPH (#29408) üzenetére


gyurczy
őstag

Pitsába! Kár érte, ramok 2000-ig jók lennének. De hát ha nincs mit tenni... :(

Szerk: Előbb elírtam az uncore-t, 3400 a jó. Azért 3600-ban még bíztam.

[ Szerkesztve ]

(#29410) MPowerPH válasza gyurczy (#29409) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos elég változó ez az érték. Van olyan proci, ami erős Uncore -ban, és megy neki a 4k is, és van ami gyengébb. Próbáld meg 1.35v-s VTT-vel, az a maximum. Kicsit még tovább elenged.

Don't Tread On Me

(#29411) keIdor


keIdor
titán

Nem gyenge az újabb 2600K eredmény. N_A_S-é. Megint kezdek meginogni, hogy ilyen nekem is kell.:(

5GHz LinX stabil. Úgy látom bal oldal AVX nélkül, a jobb oldali AVX-es eredmény. RealTemp max is több 10 fokkal.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29412) MPowerPH válasza keIdor (#29411) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én nem inogok. :) Igazából hidegen hagy, hiába 5GHz, és hiába 5.3GHz, ahol megy a sok szál, ott nincs esélyük. Ahol meg nem, ott valszeg annyira nem is fontos a proci.

Egyébként ennél pl. XaraX procija jobb. Ez a példány sem kellene, jó nagy fesz, óriási maghővel párosítva. 32nm -ről beszélünk, ne már jobban bírja, mint a 45...

Kezdem azt hinni, hogy a 980X-es dolog is túl van lihegve. Számos tesztben látom, hogy jóval 1.4v fölött megy a LinX, páran meg azt harsogják, hogy 1,45v-től már degradálódhat terhelésre. Sok ember jóval 1.5v fölött nyomja a Vantage -et normál hűtéssel, szintén semmi baja nincs a prockónak. De az is lehet, hogy ezek az új darabok ennyire jól bírják a strapát, mert az első szériások elég szépen döglődtek. Talán ennek érdemes lenen utána járni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29413) helkis válasza MPowerPH (#29412) üzenetére


helkis
addikt

egy 6magos sandyra azért ráizgulnál nem? ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#29414) HSM válasza keIdor (#29411) üzenetére


HSM
félisten

De várjál... Ez HT OFF.... :U Úgy könnyű Gflops rekordokat nyomatni... :P

[ Szerkesztve ]

(#29415) MPowerPH válasza helkis (#29413) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, de 8 magos a cél. ;] Szvsz, 6 magot nem adnám alább, csak ha rászorulnék.

Vélemény, az előző gondolatmenetemhez? :U

Itt van egy példa, sima szobai körülmények között, hiába a víz, ekkora fesznél mind1 lenne, ha annyira döglődős lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29416) keIdor válasza HSM (#29414) üzenetére


keIdor
titán

Persze hogy HT off, gondolom nem akart 100°C magokat. :DDD

BMW001: 6 magos jobb persze, csak az a baj, hogy 2x drágább, mint egy 2600K, legalábbis a 980X. :( Míg Sandy-ra 1:1-ben tudnék váltani, addig 970-re vagy 980X-re költenem kéne legalább 100k körül.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29417) gyurczy válasza MPowerPH (#29410) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem tudom, hogy 24/7-re merjem-e. Giga amúgy is túlfeszel, ahogy itt olvastam.

(#29418) MPowerPH válasza keIdor (#29416) üzenetére


MPowerPH
félisten

No igen. Én ezt addig tartom, amíg tartja az árát. Bukni én sem akarok vele, tehát április végén szerintem megy eladásra. Bulldozer miatt félek, az robbanthatja az árakat. A 6-8 magos SB még arrébb lesz szerencsére.

gyurczy: Lapodon nincsenek mérőpontok? Az megkönnyítené a helyzetet, tudnád mennyit kap pontosan.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29419) keIdor válasza MPowerPH (#29418) üzenetére


keIdor
titán

Q4-et mondanak újabban. Mondjuk az lenne az igazi, ha 1356-ba 22nm jönne egyből.

Szerk.: Off.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29420) MPowerPH válasza keIdor (#29419) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért mondom, az nem most lesz még. Csak a Bulldozertől félek, az lenyomhatja a 980X árát is. Nem tudom mit gondoljak, fogalmam sincs mit sikerült alkotniuk.

Don't Tread On Me

(#29421) helkis válasza MPowerPH (#29420) üzenetére


helkis
addikt

dehogy nyomja le, aki munkagépet vesz az intelfüggő..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#29422) mpierre válasza gyurczy (#29417) üzenetére


mpierre
veterán

1,335V a maximum, amit giga lapban adhatsz a felülfeszelés miatt.

BMW001: Ebből ki lehet indulni...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29423) Laraxior válasza mpierre (#29422) üzenetére


Laraxior
titán

Nálunk Xeonnál azért lehet neki lőni bátran nem ?=) :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29424) MPowerPH válasza mpierre (#29422) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh, hát ez nagy égés... Azért ilyet nem mindennap lát az ember...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29425) mpierre válasza Laraxior (#29423) üzenetére


mpierre
veterán

Eddig jók vagyunk, ha be akarjuk tartani az intel ajánlásokat. :DD

BMW001: Így is lehet mondani... :DDD Azt nem értem, hogy a lap alapvetően aláfeszel majdnem mindent, kivétel a 2 legfontosabbat. A cpu pll-t és a qpi/vtt-t... :(((

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29426) radi8tor válasza MPowerPH (#29424) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Heh, én még emlékszem mikor dícsértétek a Gigabyte alaplapokat ;]

⭐ Stella

(#29427) mpierre válasza radi8tor (#29426) üzenetére


mpierre
veterán

Most sincs ez másképp :K . Nagyon jó kis lap, csak ismerni kell a korlátait...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29428) Laraxior válasza mpierre (#29425) üzenetére


Laraxior
titán

akkor asszem rámoccanok a 4.3GHz körüli 24/7-re :D
Főleg így hogy van ez a DVid...alig eszik valamit idle..loadban meg ott van a power :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29429) JanR válasza helkis (#29421) üzenetére


JanR
addikt

Ezt csak azért mondod, mert 980X-ed van ;] Na de várjuk csak meg azt a 990X-et :D

(#29430) Laraxior válasza Laraxior (#29428) üzenetére


Laraxior
titán

1.36V-on ezt tudja,alacsonyabb fesszel nem néztem.

[link]

VTT:1.355V
PLL:1.9V
IOH:1.24V

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29431) MPowerPH válasza JanR (#29429) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mit kell megvárni a 990X-en?

Én is néztem tegnap egy Aida -t, igaz a memória gyári értéken ment.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29432) kpal válasza MPowerPH (#29420) üzenetére


kpal
veterán

Ne félj az Intel nem hagy cserben :N

(#29433) Qru válasza mpierre (#29422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

QPI fesznél? Én lazán betolom neki az 1,34-1,36V-ot is.

#nincsbennetarcsi

(#29434) JanR válasza MPowerPH (#29431) üzenetére


JanR
addikt

Helkis tudja miért írtam, igazából off-ba kellett volna, neki szántam :)

(#29435) mpierre válasza Qru (#29433) üzenetére


mpierre
veterán

Mivel az UD5 és az UD4P nagyjából ugyanaz... Rendesen feszeled a procid... :DDD

Szerk: Inkább van rá esély... :F

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29436) gyurczy válasza MPowerPH (#29418) üzenetére


gyurczy
őstag

BMW001: Nem tudom, nem néztem még utána. Annyira azért nem fűt a dolog.

mpierre: Köszi! :R

(#29437) Qru válasza mpierre (#29435) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem aggódom, mert sokat dropol a lapom nagyon.

#nincsbennetarcsi

(#29438) mpierre válasza Qru (#29437) üzenetére


mpierre
veterán

Lehet, de a qpi esetében felefelé droppol az UD5, lehet az UD4P is... :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29439) mpierre


mpierre
veterán

Egy picit unatkoztam: [link] Sajnos még nem stabil :( , mert cinebench indításra elszállt. Lehet kéne neki még egy kis vcore fesz...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29440) Laraxior válasza mpierre (#29439) üzenetére


Laraxior
titán

élményindex mennyit tol rá? Mert nekem 4.3-al még mindig "csak" 7.8-at dob :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29441) mpierre válasza Laraxior (#29440) üzenetére


mpierre
veterán

Ne foglalkozz vele... :)) Nálam is 7,8pont.

Rájöttem, arra jó az élményindex, hogy minél több pénzt költs a gépedre. Biztos, hogy az intel áll a háttérben. :K :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29442) Laraxior válasza mpierre (#29441) üzenetére


Laraxior
titán

nem akarok én rá többet költeni,csak az oké hogy az SSDm leesett 7.9-ről 7.8ra,mert telik.lassul... de,ennél jobb processzor szinte nincs is,vagy mi kellene neki? 12 magos opteron? :W Akkor is meglesz a 7.9 :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29443) HSM válasza Laraxior (#29440) üzenetére


HSM
félisten

Nekem 7,5.... :D Nekem a két villámygyors WD BLACK-ból összerakott raid0 rendszerwinyóm fikázta le 5,9 ponttal, kész kabaré: [link]. A netbookom winyója jó, ha ennek a szűk harmadát hozza, és az is 5,x pont.... :U Ennyit erről.

(#29444) mpierre válasza HSM (#29443) üzenetére


mpierre
veterán

Az. :W A vertex turbora 7,4pontot ád, :F pedig 230/200-at ír/olvas...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29445) Laraxior válasza HSM (#29443) üzenetére


Laraxior
titán

ha elég üresek a winyok,akkor elvileg adhat rá 6.1-et is...nekem akkor annyit adott amikor csak egy win volt a két 750es F1-es Samsungon,RAID0-ban. :K
nah mindegy,csak aszittem így már 7.9 lesz..de úgyfest még gyúrnom kell processzorra :DDD
Esetlegesen javítható gondolom mpierre procijával egy SuperRecord2-ben :DDD

élményindex totyik..itt vergődhetünk :D nah persze nem zöldágra

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29446) MPowerPH válasza Laraxior (#29442) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem is 7-8-at adott, csak 4.6GHz-re. :DDD Ki a rákot érdekel?!

mpierre: Ha a Cinebench eldobja, akkor az még messze nem stabil. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29447) mpierre válasza Laraxior (#29445) üzenetére


mpierre
veterán

Nagyon gyurol Te arra az SR2-re... :DDD

BMW001: Majd még javítom... :K

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29448) Cybertrone válasza MPowerPH (#29446) üzenetére


Cybertrone
veterán

4.4ghz-s 920-al 7.7 :DDD :DDD ez egy f*szág! :K A többi 7.9... a vinyó 5.9... :DDD hitachi 250gb power :B

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29449) HSM válasza Cybertrone (#29448) üzenetére


HSM
félisten

Görcsöltök itt a semmiért... Nekem alapórajelen, 2,8Ghz-en HT OFF megadja a 7,5 pontot! :P

(#29450) Cybertrone válasza HSM (#29449) üzenetére


Cybertrone
veterán

;] Nem nézi ez a hulladék semmibe a tuningot... :D :D :D :DDD
A vinyónak adott pontot kicsit keveslem amúgy... nem lassú a 250-es legalábbis én nem veszem észre, kicsit lassab a bootolás, de az is csak a sok minialkalmazás, meg betöltendő progiknak tudható be... ott gondolkozik vagy 20sec-et mire mindent behoz :DDD A rohadék ssd meg itt figyel az asztalon megdögölve :((( :W

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.