Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30551) pincehely válasza mpierre (#30550) üzenetére


pincehely
addikt

"Ami rá van írva, azt biztosan tudni fogja"
Azt nem mondtam, hogy többet nem.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30552) mpierre válasza pincehely (#30551) üzenetére


mpierre
veterán

Ehh... :R :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30553) pincehely válasza mpierre (#30552) üzenetére


pincehely
addikt

No problem! :D :R

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30554) sirály12


sirály12
őstag

Ezt meg is rendeltem.
Köszönöm a segítséget. :R

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#30555) Sefi84 válasza mpierre (#30550) üzenetére


Sefi84
senior tag

P67-ben ezek mennek 1.55V mellett 2133-at is. :))
Tehát a nem sokkal az egy kicsit erős volt. :U

Ebben a rendszerben persze nem fog annyit menni a proci miatt, de a ramok tudják. :K

Nem kötekedésnek szántam!!!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#30556) Cybertrone válasza Sefi84 (#30555) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hosszutavon is birjak vajon? ;-)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30557) mpierre válasza Sefi84 (#30555) üzenetére


mpierre
veterán

:DDD Ha az Adata ramokra gondolsz, akkor azok 1600MHz gyári után tudják az 1900MHz-t. Nem volt szó Kingmaxról...

Az meg külön szégyen lenne, ha a gyári 2200MHz-t nem futnák meg, de az olyan ram.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30558) Qru válasza sirály12 (#30548) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Korrekt márka, főleg a DDR1-es időben voltak a csúcson de ddr3 ramjaik is korrektek nagyon. Persze nem egy G.Skill vagy Mushkin de van benne azért egy kis tartalék.

#nincsbennetarcsi

(#30559) Sefi84 válasza mpierre (#30557) üzenetére


Sefi84
senior tag

Nem én az A-Datáról beszélek, azok mentek 1.55V-on 2133-at! :K
Azt, hogy hosszútávon bírják-e azt XaraX-tól kell megkérdezni!

Én per pillanat egy 1600-as CL6-os G.Skill-t használok azok 1.5V-on mennek 2133-at 9-10-9-28-1T-vel, 1.65V-on meg 7-10-7-27-1T-n megy 2133-at :))

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#30560) mpierre válasza Sefi84 (#30559) üzenetére


mpierre
veterán

Jáhogyúgy. Akkor egész jó teljesítmény a kis adata ramoktól. :K A linkelt tesztben csak 1900MHz-ig jutottak.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30561) becsitibi


becsitibi
senior tag

Császtok!

Hamarosan veletek leszek,és az lenne az első kérdésem,hogy milyen i7-920-as procit vegyek,D0-ás vagy C0-ás,számitani fog a tuning ;]

Üdv Néktek :R

(#30562) Qru válasza becsitibi (#30561) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

D0-ásak általában jobban mennek. Szóval inkább D0.

#nincsbennetarcsi

(#30563) becsitibi válasza Qru (#30562) üzenetére


becsitibi
senior tag

:R

(#30564) mpierre


mpierre
veterán

Van egy-két dolog, amit nem értek.
Adott egy 980X, vid: 1,1875V, egész korrekt. Gondjaim a következőek:
- 160MHz×26-n leáll a LinX hibával, (pontosabban a win7 közli, hogy leállt a linpack_xeon64.exe működése)
- Ugyanezen a sebességen a prime95-ből az egyik worker fatal errorral leáll (elméletben mindig ugyanaz, de ez nem 100%)
- Még mindig ugyanitt a hyperpi 32M lefut hiba nélkül.
- És egy kis tejszínhab, hogy a cinebench is simán lefut.

Akkor most mi van? Xar a proci egyik magja, vagy a linx és a prime95, vagy a w7 telepítés...? :F

Például:

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30565) pincehely válasza mpierre (#30564) üzenetére


pincehely
addikt

Én is jártam így, egy kis plussz fesz itt-ott megoldotta a gondot.
Illetve, de ebben nem vagyok biztos: CPU Clock Drive: +300

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30566) mpierre válasza pincehely (#30565) üzenetére


mpierre
veterán

Meglesem.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30567) Cybertrone válasza mpierre (#30564) üzenetére


Cybertrone
veterán

Kicsit több fesz megoldja.... de ellenben úgylátom nem volt elég a xeon ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30568) MPowerPH válasza mpierre (#30564) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, valami hiányzik a proccnak. Nekem kevés VCore -ra is csinált ilyet.

Cybertrone: A kis szörnyecske zötyög rendesen? ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#30569) Cybertrone válasza MPowerPH (#30568) üzenetére


Cybertrone
veterán

;] 4.25ghz 1.25v-on mocorog olyan nagymamásan ;] szépen muzsikál mellete az sli, és élvezkedem a gamekben... bár most nyárra a plexit a ház oldalából ki kellet vennem, huzamosabb terhelésre a táp túlmelegedésvédelme befagyasztotta a rendszert, elég volt kiszűrni a hibát :((( , de elvileg a héten érkezik egy HX1000... az majd orvosolja nyárra a túlmelegedési probklémákat :DDD
De látom te sem tétlenkedel 6990 :D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30570) MPowerPH válasza Cybertrone (#30569) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, hát az 580SLI kajás :D Procinak nem nézted meg a maximumát? ;]

6990 csak kölcsönkari, még 1 hétig lesz nálam. Ne viccelj már, a 2500K alapon van, energiatakarékossággal. Majd ha újra jönnek a hidegek, akkor jöhet valami komoly rendszer is.

Don't Tread On Me

(#30571) Cybertrone válasza MPowerPH (#30570) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mester... örülök hogy a 4.2ghz-t tudja tartani úgy a táp hogy nem baszakodik... úgylátszik kevés ide a 850-es corsair, vagy ha nem is kevés ki van centizve, és túlmelegedik csóró... Bár most hogy kap levegőt kintről stabilizálódott a helyzet, meg beraktam még 3 12-es ventit a házba... Meg belőttem a seedstrepet..., mondom nagymamás :K Am míg hüvösebb volt 4.5ghz-n ment 1.31v-on... kicsit több kell neki mint neked anno, nem egyformák a lapok :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30572) mpierre válasza Cybertrone (#30567) üzenetére


mpierre
veterán

A xeon nagyon jó volt és maradt is volna, csak kaptam egy egészen jó ajánlatot, így elment egy két procis gépbe dolgozni.

BMW001: Hova emeljem? Bios-ban így is 1,3V-t kap. Csak a drop valami félelmetes mértéket öltött. Eddig max 0,06-0,07V-t, míg most 0,1-0,12V-t is simán bedroppol. (Csak a cpu-z-ra tudok hagyatkozni.)

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30573) MPowerPH válasza Cybertrone (#30571) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na jól van, az a lényeg hogy a Classified is viszi. :) 1.375v-ig mehet neki, az már 4.7GHz környéke, de csak ha kell a kraft. ;]

mpierre: Eh, az elég durva. Használj akkor LLC-t, 1.375v-ig nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#30574) mpierre válasza MPowerPH (#30573) üzenetére


mpierre
veterán

Ok. Most már van egy-két ötlet, így rákéredzkedem a procimra megint. ;]

Valaki tudna linkelni egy 4,2GHz körüli aida64 gyorsítótár mérést? Viszonyításképp. Ja! I7 980X procival...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30575) Qru válasza mpierre (#30574) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha lenne mérnék én szívesen... :D

Most 3,36-ra belőttem a 920-at, mert alapon kevés a 480-hoz.

#nincsbennetarcsi

(#30576) Cybertrone válasza MPowerPH (#30573) üzenetére


Cybertrone
veterán

Természetesen... feltettem a legfrisseb biost tegnap előtt, és csodálatosan viszi... :K Még 1.3 fölé is alig mentem ;] gamekre felesleges :K

mpierre:
Meglehetősen gyenge táprendszere van annak az UD5-nek... ennyit droppolni még nem láttam lapot... szerintem cseréld le! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30577) jones965 válasza Cybertrone (#30571) üzenetére


jones965
Modder

Mondtam én neked korábban, hogy karcsú lesz a tápod ehhez a konfighoz.

(#30578) mpierre válasza Cybertrone (#30576) üzenetére


mpierre
veterán

Már kinéztem a jelöltet: X58A-OC.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30579) Cybertrone válasza jones965 (#30577) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem karcsu... csak tulmelegedik mert fölsőtápos a ház... kivettem a plexit minden ok... ez van, akkor hirtelen ez a 850-es is jól jött kérlek szépen mert a 650 egy karira van hitelesítve... ;] De no problem botoltam egy HX1000-ret... az már vígan vinni fogja!

mpierre:
Szvsz felesleges egy 120k-s lapba feccolni... de te tudod az aprón 65-be van R3E inkább már az, sőt csak az Gulf alá, bár vannak kivételek akik szeretik a lapjukat, és elviselik benne a gulfot ;]

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30580) mpierre válasza Cybertrone (#30579) üzenetére


mpierre
veterán

Asus-t nem veszek. Ki van csukva. Akkor marad ez.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30581) Laraxior válasza mpierre (#30580) üzenetére


Laraxior
titán

UD9? ajánlottak nekem egyet..igaz 80ba... :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30582) mpierre válasza Laraxior (#30581) üzenetére


mpierre
veterán

Gondolom használt, innét meg lutri, hogy mit kapott az a lapos...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30583) Laraxior válasza mpierre (#30582) üzenetére


Laraxior
titán

szabié volt..nem egy tuningbajnok...mindenből a legjobbja van.. :D annyi különbséggel hogy ő 69be árulta :DDD mert kutya sem vitte el.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30584) radi8tor válasza Cybertrone (#30579) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet csak én vagyok fogalomzavarban, de a túlmelegedés a túlterhelés jele.
Esetleg a tápra fújja mindkét VGA a tüzes levegőt?
Nekem vígan muzsikál egy 850-es Zalman táp a gépben, elég hűvösen. ;]

Laraxior: A procimat tőle vettem.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30585) MPowerPH válasza mpierre (#30580) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig 6 magos alá az R3E a legjobb választás. ;) Láttam mit művelt nagyobb igénybevételnél is, kezesbárány. Simogatja a procikat.

Don't Tread On Me

(#30586) Cybertrone válasza radi8tor (#30584) üzenetére


Cybertrone
veterán

Már hogy a viharba fujná rá a ref kari a meleget? :U Tulmelegedésvédelem bekapcsolt, hogy miért, mert melege lett...Nem kell ezen fennakadni :K Örülök hogy neked elvan, majd nyáron a 30 fokba is ellesz vajon? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30587) LTwinHU


LTwinHU
tag

Üdv.

Gépújitás előtt vagyok és lehet hogy az X58-ba fektetem a pénzem!
Találtam olcsón ASRock X58 Extremet [link]!
Hozzá lenne 1 Intel core i7 920 és az lenne a kérdés hogy a sima 920 és a 920D0 között mi a külömbség?
Meg a lap jó lenn-e a proci mellé?

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#30588) Zoo123 válasza radi8tor (#30584) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Lehet csak én vagyok fogalomzavarban, de a túlmelegedés a túlterhelés jele...
Nekem vígan muzsikál egy 850-es Zalman táp a gépben, elég hűvösen."

Igen, de neki felsőtápos háza van, valószínűleg megreked benne a meleg levegő:
A 2db videókártya termeli a meleget annak nagy része kimegy a házból, de a kártya hátlapja csak úgy ontja magából a meleget, az felemelkedik, a CPU még fűt rajta és ezt a forró levegőt szívja be a tápegység, elsősorban nem a terhelés miatt melegszik túl, hanem mert 30 fokos levegő helyett 60 fokosat szív be azért !

Majd lecseréli egy alsótápos házra és akkor az ő tápegyége is szobalevegőt szív be és szépen csendben és hűvösen teszi majd a dolgát. ;)

LTwinHU:

Nekem is Asrock x58 Exterme alaplapom van, benne i7 930-al, jó lesz hozzá az a lap. :K
Arra viszont figyelj hogyha hatalmas heatpipe-os hűtőt használsz ami nem az alaplapra fújja a levegőt pl: Scythe Mugen 2, akkor a procifoglalat körüli vrm hűtésére nem árt odafigyelni mert melegszik, nem vészesen, de melegszik.
Ha van rá lehetőséged inkább Extreme3 lapot vegyél, ott a vrm bordára tettek egy kis légkavarót. ;)

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#30589) MPowerPH válasza LTwinHU (#30587) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha ebbe fekteted, akkor 920-asból jobb választás a D0 abban az esetben, ha szeretnéd kicsit tuningolni a szekeret. A C0 még nem muzsikál olyan jól ezen a téren. A lap tökéletes lesz hozzá. :)

Don't Tread On Me

(#30590) LTwinHU válasza MPowerPH (#30589) üzenetére


LTwinHU
tag

Üdv.

Kösz a gyors választ!:) Hát a tuning nem fontos!:) Találtam mellé 1 Gigabyte lapot ugyanolyan árban : Gigabyte EX58 UD3R!
Ram-okat rakhatok melé ddr3 1600MHz-set is? Erre gondoltam: [link] ebből 2x lenne!

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#30591) Zoo123 válasza LTwinHU (#30590) üzenetére


Zoo123
senior tag

Igen, akár 2000MHz eset is, de arra figyelj hogy a memória maximum 1.65V-ot kaphat többet nem, mert árt a processzornak!
Olyan ramot vegyél tehát ami 1.65V-on vagy az alatt tudja a kívánt tuning órajelet.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#30592) lizakattila válasza LTwinHU (#30590) üzenetére


lizakattila
senior tag

Ugyan ilyen ramom van 3*2Gb. Tökéletesen teszik a dolgukat, jó választás. Az 1600 CL9-et asszem valamivel 1,5v alatt is tudják, 1,62-64 körül pedig elmennek cl8-ban is 1600-on.
Ramból gondolkodj el esetleg, hogy 3 modult vegyél, így élvezhetnéd a trichannel előnyeit is.
Az UD3R is egy elég jó belépő lap, és ha tuningra adnád a fejed, még azt is lehet benne. :)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#30593) Qru válasza Cybertrone (#30586) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem az 550-es Chifim kapcsolt le így míg felsőtápos házam volt. Aztán lecseréltem egy CM690-re a dobozt és ment szépen a gép.

#nincsbennetarcsi

(#30594) radi8tor válasza Cybertrone (#30586) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kiderül hamarosan.

⭐ Stella

(#30595) mpierre válasza Zoo123 (#30591) üzenetére


mpierre
veterán

Azért felesleges a 2000MHz-s ram x58-ba. Kevés proci van, ami kihajtaná. Nem bírja az uncore a 4000MHz sebességet. Max az időzítést tudod szűkíteni...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30596) LTwinHU válasza Zoo123 (#30588) üzenetére


LTwinHU
tag

Üdv.

Értem kösz a figyelmeztetést! Tudsz valami olyan olcsó hűtőt (5-6k) ami jó lenne a laphoz? Mert OEM 920-at vennék!:) Vagy te alap hűtést használsz? Mert ha nem de még megvan a gyári hűtőd akkor azt megvenném:)

[ Szerkesztve ]

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#30597) jones965 válasza Zoo123 (#30591) üzenetére


jones965
Modder

-mondják ezt azok, akik nem ismerik a tuning rejtelmeit.

(#30598) mpierre válasza LTwinHU (#30596) üzenetére


mpierre
veterán

A gyárit felejtsd el. Egy minimális tuningra is alkalmatlan, nyáron még alapon is gáz. 5-6k körül - amit jó szívvel ajánlana itt bárki - nincs hűtő, ami megküzd a 130W tdp-vel. Tegyél hozzá még egyszer ennyit és akkor akad (az apróban érdemes körbenézni). (Thermalright, Mugen 2, Noctua, Alpenföhn, stb)

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30599) LTwinHU válasza mpierre (#30598) üzenetére


LTwinHU
tag

Értem kösz!:)

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#30600) Zoo123 válasza jones965 (#30597) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ha jól sejtem az ökölszabály szerint a memóriavezérlő (és vele együtt a DRAM) és a pocesszormag feszültségkülönbsége nem haladhatja meg a 0,5 V-ot.

Tehát ha a proci vidje 1,152V mint pl nekem, akkor a DRAM max 1.65V-ot kaphat amit hosszabb távon még elvisel. Amikor valaki tuningol és megemeli a magfeszültséget teszem azt 1,3V-ra akkor a DRAM-nak is adhat akár 1,8V-ot is, de azért mondogatjuk hogy a RAM feszültség max 1,65V legyen, mert nem mindenki tuningol, és ez még egy minden körülmények között biztonságos érték.

Én így hallottam, de javítsatok ki ha tévedek. :R

LTwinHU:

A gyári hűtőt felejtsd el, alapórajelen alapfeszültségen 55 fok, terhelve 80 :Y fokon tartja a processzort 20 fokos szobahőmérséklet mellett!
Mi lesz nyáron? :DDD

Én Scythe Mugen 2-őt használok, ezzel már egy alapszintű tuning is belefér.
Alapórajelen idle 38-40 fok, terhelve (Linx) sem megy 67 fok fölé, a TDP ekkor 130W.
Tuningolva 1,152V --> 1,18V, 2800@3800MHz, TDP:~190 W Idle 40-44 fok terhelve (Linx) pedig olyan 77-78 foknál megáll, ez sem éppen alacsony érték, de még elfogadható. :U

Sokat fogyaszt egy i7 és melegszik mint a disznó, de natív 2x16 PCI-E sávra nincs jobb alternatíva... :(

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.