Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30701) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Hali !

Van valakinek tapasztalata Corsair TR3X6G1866C9DF 6GB (3x 2GB)-el meddig lehetne ezt húzni ? Menne ez esetleg stabilan 2000 körül vagy feljebb ?

(#30702) radi8tor válasza Zsozsooooo (#30701) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyanilyen RAM-om van, nem húztam mert feleslegesnek tartom. Azért vettem 1866 MHz-eset, hogy ne kelljen húzni :)

Googliztam neked egy tesztet:

[link]
ők 1978 MHz-ig húzták.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30703) Laraxior válasza Zsozsooooo (#30701) üzenetére


Laraxior
titán

Én eddig húztam még akkoriban..mostanság alapórajel alatt megy

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30704) MPowerPH válasza Zsozsooooo (#30701) üzenetére


MPowerPH
félisten

Talán Cl10-ben meg lenne a 2GHz, de nem vagyok benne biztos.

Don't Tread On Me

(#30705) dy_nmq válasza Laraxior (#30699) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

a fekete hatpines pci-e lehet egy kisebb hx-es corsair-ről. nekem a hx450-en olyan van.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#30706) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Köszi a segítséget, megpróbálkozom feljebb menni a gyárinál.

(#30707) kpal válasza Zsozsooooo (#30706) üzenetére


kpal
veterán

Neked a CM V8 hangos ? Menyire vagy megelégedve vele ?

[ Szerkesztve ]

(#30708) Zsozsooooo válasza kpal (#30707) üzenetére


Zsozsooooo
tag

Halknak mondanám, elég zárt a kialakítása valószínűleg ezért. Amikor megvettem az I7 konfigom akkor tesztelgettem a hőfokokat abban is jól szerepelt. Szóval meg vagyok elégedve vele.

(#30709) kpal válasza Zsozsooooo (#30708) üzenetére


kpal
veterán

Köszi :R Lehet használtan tudnék olcsón szerzi csak kíváncsi voltam rá milyen mert nem nagyon ajánlgatják itt a PH-n .

(#30710) MPowerPH válasza kpal (#30709) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, mert nem egy top hűtő - True, D14, Megahalems, Corator - 'ugyan annyiért' többet tud.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#30711) kpal válasza MPowerPH (#30710) üzenetére


kpal
veterán

4-5K -t csak meg ér a V8 ha már van rá lehetőség.

(#30712) MPowerPH válasza kpal (#30711) üzenetére


MPowerPH
félisten

Annyit meg. :)

Don't Tread On Me

(#30713) Laraxior válasza dy_nmq (#30705) üzenetére


Laraxior
titán

:Y fasza...már konzultáltam az eladóval... ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30714) Zoo123 válasza Laraxior (#30713) üzenetére


Zoo123
senior tag

De azért nem fajult tetlegességig a dolog, ugye? :D

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#30715) Laraxior válasza Zoo123 (#30714) üzenetére


Laraxior
titán

Miért? Én intelligens ember vagyok,szerintem ő is...
nem az én cuccom ment tönkre,engem csak addig érdekel,amíg vagy visszakapok egy normális HX1000-et,vagy a pénzem. :K
mert úgy hogy hiányzik ez,meg az a tápból,úgy nem biznisz... a pénzből sem hiányzott semmi...fillérre pontosan annyit utaltam amennyibe került a táp. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30716) Zoo123 válasza Laraxior (#30715) üzenetére


Zoo123
senior tag

Mondjuk én ezért is jobban szeretem személyesen intézni az átadás-átvételt, mert akkor mindjárt kiderül ha valami hiányzik (mint most a csatlakozókábelek).

Akkor az alaplapod meg a 2db videókártya mégiscsak túlélte?
Én úgy emlékszem (lehet hogy rosszul tudom) azt írtad hogy azok is megpusztultak.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#30717) Laraxior válasza Zoo123 (#30716) üzenetére


Laraxior
titán

egy EVGA Classified,és két Gigabyte GTX580 lett az áldozat. :K
Én vettem a tápot,de nem magamnak,csak én tudok utalgatni netről,lakótársamnak be kellett volna mennie,így gyorsabb volt. :K
az enyém hibátlanul működik...ugyebár jól is kötöttem be :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30718) Cybertrone válasza Laraxior (#30717) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha 2 vga-d lett volna, és te kötöd be először most te írsz laptopról... ezt nem lehetett kivédeni! :U Ez van Újul... :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30719) Laraxior válasza Cybertrone (#30718) üzenetére


Laraxior
titán

szóltam hogy hiányzik 3 kábel..vagy megvárod amíg megjön,vagy beüzemeled :)
az utóbbi mellett döntöttél :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30720) Cybertrone válasza Laraxior (#30719) üzenetére


Cybertrone
veterán

Faszán még meg is vitattuk hogyan kéne... hát tévedtünk... :U Úgyse tudok mit tenni, majd összerakódik a cucc megint... buktam egy alaplap árát... mert kicsit sok idő mire garanciáztatódik az evga, azt nem várom meg veszek másikat! a kiszemelt megvan ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30721) helkis


helkis
addikt

kicsi adalék a témához: kaptam egy EPS12-es tápkábelt, asszem FSP-moduláris táphoz volt anno, be akarom üzemelni a 2. EPS12-es aljzatot a R3E-n, hátha még jobb lesz a procikör tápellátása.. ki is mértem a kanócokat, hogy elvileg pont jól is van bekötve, sima egyenes kábel, pont olyan mint egy 8pines pcie-csatis moduláris tápkábel, csak ugye jó helyen vannak a levágások, bedugtam, próbálom indítani a gépet semmi, próbálom megint alaplapi gombbal, semmi. itt már rájöttem hogy a kábel mégsem jó.. meglestem pár hx850-es review-t és rá kellett jönnöm, hogy jó a sorrend, de a +12v és a GND-s ágak fel vannak cserélve.. az adott tápkábelt kihúzva egyből indult a gép.. ;) de ami a lényeg hogy a védelem dolgozott, vagy a lapé, vagy a tápé, de meg sem moccant semmi.. így kell működnie! kopp-kopp..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#30722) Cybertrone válasza helkis (#30721) üzenetére


Cybertrone
veterán

Még kb 2 hét és túlvagyok az egészen... holnap küldöm szanaszét a cuccokat... pestre az egyik vga-t és bundatanak a lapot... a másik gtx itt helyben garis... a pesti ember szerint kevesebb mint 2 hét elég lesz a garihoz... ő tudja... addig is lehet a héten bejáccom egy vadi új lpot oszt egy low power vga-val nyomatom addig... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30723) MPowerPH válasza helkis (#30721) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ennek így kellene működnie. :K

Don't Tread On Me

(#30724) Cybertrone válasza MPowerPH (#30723) üzenetére


Cybertrone
veterán

Kellene... van olyan cucc ahol kihagy vagy nem mükszik, élő példa vagyok rá :U :)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30725) MPowerPH válasza Cybertrone (#30724) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, és ez a szomorú. :(

Don't Tread On Me

(#30726) Cybertrone válasza MPowerPH (#30725) üzenetére


Cybertrone
veterán

Felőlem akárki akármit mondhat abban a tápban valami nem volt fasza... de már nem érdekel!
Ha jól értem Helkis kolléga majdcsak szimumlált egy olyat mint amitől nekem halálozott a fél cucc... namost érdekes mód az védekezett... :U Úgylátszik egy adag szerencse is kell ahhoz hhogy védelmet garantáljon egy felső kategóriás táp! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30727) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Erősen gondolkodok rajta,hogy a jelenlegi konfigom (asrock x58 extreme+ i7 920 D0+3x2GB OCZ Platinum 1600 CL7) lecseréljem egy Asrock z68 pro3+2500K+2x2GB Vengeance 1600 CL9 kombóra.Egy szolid 4GHz körüli 24/7 bőven elég lenne,lapot és ramot iponból venném,a procit innen ph-ról.
Sajnos a használt 1366 lap és cpu árak eléggé a padlón vannak,így főleg az anyagi szempontból érdekes a kérdés.Minden észrevételt,érvet és javaslatot szívesen fogadok.

Más.Nekem vadi új HX750 van a gépben és akárhányszor áramtalanítom a gépet utána mindig levágja a biztosítékot.Ez valami corsair betegség vagy kezdjek rettegni én is? :F

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#30728) Laraxior válasza Gaben01 (#30727) üzenetére


Laraxior
titán

azt írják előfordul...csak nem tudom hogy miért a moduláris tápoknál..itthon is van jópár tápegység..néha terhelve is vannak/voltak de még sosem baszta le a biztosítékot..egyik sem modu :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30729) Cybertrone válasza Gaben01 (#30727) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mondjuk ha 4ghz a cél én nem cserélnék felesleges de nagyon... clock to clock 10%-ért szenvednél az eladással stb stb... Én meggondolnám... a tápokról nem nyilatkozom... kicsit érdekesen állok a kérdéshez mostanában... :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30730) Gaben01 válasza Cybertrone (#30729) üzenetére


Gaben01
őstag

Ahogy számolgattam, nagyjából +10K-ból meglenne a váltás,a HT nem fog hiányozni mert most se használom ki,4GHz-hez jó eséllyel kevesebbet kér a sandy,nem melegszik annyira és később a 4,3 - 4,4GHz se esélytelen.Ettől függetlenül,ha többen is azt mondjátok nem éri meg,akkor hagyom a francba.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#30731) Laraxior válasza Gaben01 (#30730) üzenetére


Laraxior
titán

jobb ha hozzáértő emberektől kérdezel,ill a Szandi topikban akik váltottak 1366ról..meg vannak-e elégedve :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30732) Cybertrone válasza Laraxior (#30731) üzenetére


Cybertrone
veterán

Abban a topikban mindenki elégedett... Tökéletesen elvannak azzal hogy embertelen feszekkel linxelgetnek és nézegetik a Gflops értékeket ;] ;] ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30737) Gaben01 válasza Laraxior (#30731) üzenetére


Gaben01
őstag

Ott is feltettem a kérdést,ettől függetlenül érdekel a ti véleményetek is. :R

Lara - Cyber miattam nehogymár összeugorjatok itt. :R Még mindig lakótársak vagytok?Ha igen,akkor üljetek ki a konyhába egy sörrel és dumáljátok meg. :D

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#30740) MPowerPH válasza Gaben01 (#30737) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor én mondom a sajátomat. Igaz én 6 magról váltottam, és top alaplapról, de előtte volt 4 magos is. 6 magról csak akkor válts Sandy -re, ha kell a zsé, vagy ökör vagy. :DDD
4 magról már más kérdés. Szvsz, én váltanék. :B Piszok nehéz eladni az X58-at, a Sandy meg piszok olcsó. Tuning szempontjából úgy szól a fáma, hogy pl. nálam a 2500K még emberi feszekkel, a leggagyibb P67-es lapban megy stabilan 4.8GHz-t, ha úgy akarom. Melegedés nincs, csak AVX alatt. Alapjában véve a fogyasztás is sokkal kisebb, nekem üresjáratban a HD5870-el 65W-t eszik.
Szóval lelked rajta. Ha eltudod adni az X58-adat, akkor ne tétovázz. Csak ne a legolcsóbb lapot vedd, mert az a fapad fapadjánál is rosszabb, gagyi szar.

Jah, nálam a HX850 még nem vágta le a biztosítékot egyszer sem. Pedig én is szoktam kapcsolgatni. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#30741) Gaben01 válasza MPowerPH (#30740) üzenetére


Gaben01
őstag

Miben nyilvánul meg a Pro3 fapadossága? Földobom az apróba a cumókat és megltáom mennyire van rá érdeklődés.Ha +10K körül megvan a váltás,akkor szerintem bevállalom.Köszönöm a tapasztalatokat. :R
A HX750 nálad nem csapdossa le a biztosítékot áramtalanítás után?

Szerk:ezek szerint nem (aza adtlapodon 750-es van :) )

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#30742) subaruwrc válasza Cybertrone (#30732) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD :C

(#30743) MPowerPH válasza Gaben01 (#30741) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, még nem írtam át. Most egy HX850-es van benne, előtte még 750-es volt. Egyik sem csapja le a biztosítékot egyik lakhelyemen sem áramtalanításkor. :N

Don't Tread On Me

(#30744) MPowerPH válasza Gaben01 (#30741) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elfelejtettem válaszolni. Abban nyilvánul meg, hogy ez egy SZ.A.R. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#30745) Gaben01 válasza MPowerPH (#30744) üzenetére


Gaben01
őstag

Ez így elég konkrét. :DDD
Az tény,hogy nagyon messze jár az R3E-től.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#30746) Qru válasza Gaben01 (#30741) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sebbeségben nem éri meg, a jelenlegit se használod ki tulajdonképpen... Ami miatt érdemes az az avulás, SB jobban tartja az árát (még).

#nincsbennetarcsi

(#30747) radi8tor válasza Qru (#30746) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha tartasz az avulástól, akkor bérelj gépet valamelyik hosting cégnél :)

⭐ Stella

(#30748) Qru válasza radi8tor (#30747) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tartok tőle. Azért nem vettem SB-t. :)

#nincsbennetarcsi

(#30749) radi8tor válasza Qru (#30748) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én meg azért vettem X58-at megjelnése után 2 évvel. ;]

⭐ Stella

(#30750) Qru válasza radi8tor (#30749) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rögtön frissiben, fáj is a szívem ha megnézem, most fele annyiért kapnék ugyanolyan ramot mint anno. :( :D De hát ez egy ilyen műsor.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.