Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30151) tom_tol válasza Cybertrone (#30149) üzenetére


tom_tol
addikt

akkor most már lássunk is valamit :D

(#30152) Cybertrone válasza tom_tol (#30151) üzenetére


Cybertrone
veterán

Teljesen elvagyok most 1.25v-on 4250-en... minek járassam 4.6ghz-n a mindennapokban... :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30153) ela válasza Cybertrone (#30152) üzenetére


ela
tag

Én is teljesen elvagyok az i7-920 D0-mal a mindennapokban 1,234 Volton 4,2Ghz-n 12 GB Rammal ,akár csak Te.
De lassan váltani fogok Sandy-re.
Csak a kihívás miatt ,no és miért ne ?!!!
Kiváncsi vagyok a Sandy tényleges teljesítményére és most adódott lehetőségem a jelenlegit 1:1-ben cserélni a Sandy-re.
Ezért logikusan kipróbálom és ha nem jobb ,akkor visszaváltok.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#30154) tom_tol válasza Cybertrone (#30152) üzenetére


tom_tol
addikt

nem erre gondoltam ;]

(#30155) rankesz válasza ela (#30153) üzenetére


rankesz
veterán

Ezért logikusan kipróbálom és ha nem jobb ,akkor visszaváltok.

Hogy ne lenne már jobb, ne hülyéskedj!
Főleg ha 1:1-ben tudsz váltani... a ramokra majd figyelj, Sandy 1.5-1.6 körüli ramfeszt szeret, felette már necces, de még nincs hivatalosan megerősítve...

(#30156) ela válasza rankesz (#30155) üzenetére


ela
tag

A jelenlegi Ram jaim is mennek 1,5 Volton Kingston Hyper X DDRIII-1600 -8-9-8-24-1T ben ,4,2 -őn.
Nem hiszem ,hogy ez bármi probléma oka lehetne ,de azért köszönöm a figyelmeztetést :R :R :R .

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#30157) ela válasza rankesz (#30155) üzenetére


ela
tag

A jelenlegi Ram jaim is mennek 1,5 Volton Kingston Hyper X DDRIII-1600 -8-9-8-24-1T ben ,4,2 -őn.
Nem hiszem ,hogy ez bármi probléma oka lehetne ,de azért köszönöm a figyelmeztetést :R :R :R .

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#30158) ela


ela
tag

OMG!!! :o :o :o :o
Duplán ment.
Sorry.

A jó pap is holtig tanul.

(#30159) Cybertrone válasza tom_tol (#30154) üzenetére


Cybertrone
veterán

Vantage annyira nem izgat, de lehet a szabadnapomon rászánom magamat, de nemcsak az 1 kártyás teszt lesz akkor már ;] ;] ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30160) MPowerPH válasza mpierre (#30147) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát, inkább proci függő, ha a lap bírja. Nekem a Blodi is tudott annyit, ugye 256BCLK-t léggel. Nitroval ez sokkal magasabb érték lett volna. És az R3E is kinyögte a 250-et, szintén léggel. Nitroval ez már stabil lenne. :)

tom_tol: Az egyik egy ismimnél kötött ki, a másik pedig Cyber -é. :D Én meg egy 2500K-val vegetálok. :o

ela: Cybernél egy 980X van, 4.5GHz@1.296v -os példány. ;)

Sandy -be 1.5v-s ram? :DDD Jó vicc. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#30161) rankesz válasza ela (#30158) üzenetére


rankesz
veterán

Így már triplán... :D

HyperX blu az tök jó a Sandy-be, most nekem is az van, de majd cserélek valamire mert ott motoszkál bennem a vágy a jobbra... A mostani 2 kitem közül csak az egyik XMP-s, gianni véletlenül így adta, és lehet emiatt nem nagyon akar cr2-ben menni...

(#30162) Cybertrone válasza ela (#30153) üzenetére


Cybertrone
veterán

Meg sem fordult a fejemben hogy a 920-am és a lapom lecseréljem 1155-re... 1.36v-on 4.4ghz-n használtam a 920-at, nem szar cucc volt, és mostmeg már még magasabbról szarok szendikére... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30163) ela válasza Cybertrone (#30162) üzenetére


ela
tag

Miért ?

Kérlek magyarázdd meg ,mert e-téren tudatlan vagyok és nagyon szivesen tanulok /tanulnék.

Üdv:
ela.

[ Szerkesztve ]

A jó pap is holtig tanul.

(#30164) rankesz válasza ela (#30163) üzenetére


rankesz
veterán

Adatlapján ott a válasz, 4.5-ön hajtja a hatlövetűt...

(#30165) ela válasza rankesz (#30164) üzenetére


ela
tag

Ja így nagyon könnyű jónak lenni.
Oksa ,ezt nem/illetve benéztem ,de igaza vagyon ,hajtsa csak.(bárcsak én is megtehetném).

[ Szerkesztve ]

A jó pap is holtig tanul.

(#30166) Cybertrone válasza rankesz (#30164) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem annyin hajtom, de egy eltárolt biosprofil után annyin is járhat... jelenleg 1.25v-al megy 4250mhz-en gamekhez ennyi is elég, de ha elkezdek konvertálni mint az állat perceket lehjet nyerni az órajelemeléssel akár! ;]

ela:
A másik pedig hogy miért nem kellet SB az az hogy sem kedvem nem volt eladni a lapomat, ramjaimat, és a vizeblokkomat lecserélni, a másik hogy szeretem a rendszeremet, a lapom hülyére ver egy SB-s lapot, a 3. meg hogy a 4 magos i7-hez képest a SB talán 10%-ot tud felmutatni... :U No comment... mostmeg már nemkell ecsetelni miért nem érdekel :DDD
A tuningról meg csak annyit hogy ez válogatott 980-as WR fpo-ból... és volt ára is! ;)

"Ja így nagyon könnyű jónak lenni"
Mindennek ára van, és az hogy így megy a rendszer az azért van mert sokat spóroltam rá, nem azért mert gazdag k*csög vagyok aki anyutól kapta... Rendes melós vagyok mint bárki más!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30167) mpierre válasza MPowerPH (#30160) üzenetére


mpierre
veterán

Az általad felsorolt mindkét lap igencsak a nagyon jó kategóriába tartozik... Pl az én gigámból talán 220 körül jönne ki max... nem néztem még (xeonnal nem is fogom).

_Volkovy_: FPO alapján válogatott, vagy kitesztelt... meg jó hely, jó idő...stb :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30168) _Volkovy_ válasza Cybertrone (#30162) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hogy a gébe jutnak neked ilyen processzorok??
Csak költői kérdés..

(#30169) Cybertrone válasza _Volkovy_ (#30168) üzenetére


Cybertrone
veterán

A 920-at itt vettem ph-n újonnan egy bazárostól, abban szerencsém volt... a 980-ast pedig megbeszéltem BMW-vel annó réges régen, hogyha egyszer összejön rá a lóvém elhozom :K :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30170) MPowerPH válasza mpierre (#30167) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért írtam is, hogy jó lap kell hozzá. :) Talán még az UD9 hozza ezt.

Don't Tread On Me

(#30171) Cybertrone válasza MPowerPH (#30170) üzenetére


Cybertrone
veterán

UD9... apróban szarér hugyér van... csóró még 69k-ért sem tudja eladni... egyedül a méretével van gondom... sanszos hogy nem férne be a vityillóba, pedig nem kicsi! :K :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30172) mpierre válasza MPowerPH (#30170) üzenetére


mpierre
veterán

Ha megeszi a xeon-t, akkor egy giga x58-oc lapom lesz..., ha nem eladom és egy 980-990-995X fog belemenni. Na abból kinézem a 250MHz+ BCKL-t. :B

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30173) _Volkovy_ válasza Cybertrone (#30169) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Azt én értem, de akkor is..
Rohadnále ;]

(#30174) MPowerPH válasza Cybertrone (#30171) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, pedig az se jobb lap. De az R3E -t nem körözi le, hacsak nem akarsz Quad SLI-t kiépíteni, mert ugye Rampage nem tudja. Elavult 24 fázis, nem kelhet versenyre a 8-as Engine Digi+-al. :) A Bloodrage is nagyon jó lap volt, de a Rampage visz mindent. Egy álom, nah. :B Ezért is sajnálom, hogy megbontottam a kombót.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#30175) ela válasza Cybertrone (#30166) üzenetére


ela
tag

:R Szia !

Bocsánat és megkövetlek egyben !!

Én magam is hasonló cipőben járok ,akár csak Te !! (lové)
Spórolok ,ahol csak tudok és közben próbálom a legjobbat beszerezni a témában ,akár csak TE.

"Ja így nagyon könnyű jónak lenni"
Ezt csak is és kizárólag a KIVÁLÓ konfigodra értettem mindenféle "hátsó gondolat" nélkül.
Grat hozzá és használdd egészséggel !!
Esetleg a beálításaid érdekelhetnek nemcsak engem ,hanem a társainkat is itt a Topikban. :R :R

Üdv és Kösz :
:R :C
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#30176) D1Rect válasza Cybertrone (#30166) üzenetére


D1Rect
félisten

Gratula a procihoz! :R

(#30177) kpal válasza MPowerPH (#30139) üzenetére


kpal
veterán

Mi a baj ? Tán 995-öt akartál ?

(#30178) MPowerPH válasza kpal (#30177) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem. Egyszerűen tök értelmetlen az amit az Intel csinál ezen a vonalon. :o

Don't Tread On Me

(#30179) tom_tol válasza MPowerPH (#30160) üzenetére


tom_tol
addikt

szerintem neked ez volt a terv csak ki akartad próbálni a 980-t

(#30180) HSM válasza MPowerPH (#30178) üzenetére


HSM
félisten

Ez üzleti stratégia. Egyfelől, amíg nincs egy megfelelő szinten a kihozatal, addig nem is lehetne kiadni ilyen csúcs-példányt. Másfelől pedig miért süssék el egyből a nagyágyút, mikor ugyanazt a pénzt szép aprólékosan is ki lehet szedni az emberekből, gyengébb vassal is? :D Nem azt mondom, hogy ez jó, csak azt, hogy üzletileg szerintem érthető...
Ja, és általában az új csúcs-darabbal együtt a kisebbek is mindig esnek egy árkategóriát... 70K-ért mondjuk lehet már elgondolkoznék egy szép-új dobozos 970-en... ;]

(#30181) Qru válasza mpierre (#30172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minek az neked?

#nincsbennetarcsi

(#30182) MPowerPH válasza tom_tol (#30179) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem igazán. :( Nem számolhattam ki, hogy az autón tönkremennek a gumik, elszáll a szervotronicom, váltókulisszát kell cserélni kuplunggal együtt. Csakis ezek miatt adtam el, sok most a kiadás. :B És ezt mind azután, hogy megvettem a 980X-et és a Rampage -et.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#30183) mpierre válasza Qru (#30181) üzenetére


mpierre
veterán

Tetszik. Ilyen kell nekem... :B Nem tudom. :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30184) Cybertrone válasza mpierre (#30183) üzenetére


Cybertrone
veterán

Miért nem húzod meg a xeont kicsit jobban? :U 980-as éri meg a legjobban a többi csak parasztvakítás... löksz a 980-ra 2vel nagyobb szorzót, és ott a 995x... nem nagy kunszt! :K

Mod:
Köszönöm a gratulációkat!
:R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30185) mpierre válasza Cybertrone (#30184) üzenetére


mpierre
veterán

Csak a laposra gondoltam (Giga X58-OC).. A proci csak akkor érdekes, ha a xeon-t nem eszi meg az új lap. Akkor cserés, de majd amit akkor kapni is lehet.
Xeon-t meg most fixen 160MHz BCLK-vel használom (3,68GHz), így van egy kis uncore sebesség is a fix 20-as szorzó miatt. Ezzel a beállítással simán visz mindent, ha pedig fogyóban lesz a teljesítmény, akkor feltolom 180MHz-re (4,14GHz-re).

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30186) Cybertrone válasza mpierre (#30185) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szerintem megeszi... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30187) mpierre válasza Cybertrone (#30186) üzenetére


mpierre
veterán

Próféta szóljék belőled... :R , s Allah növessze szakállad hosszúra...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30188) kpal válasza MPowerPH (#30178) üzenetére


kpal
veterán

Ahogy HSM írta ez már a pénzröl szol de aki okosan csinálja az kicsit tuningol és meg is van az új csúcs proci teljesítménye és nem is kell +50%-al többet kidobni az ablakon.

(#30189) Qru válasza mpierre (#30185) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ha rendesen párhuzamosított progival dolgozol nem nagyon kell procit cserélned egy darabig így sem... :D

#nincsbennetarcsi

(#30190) C64 válasza _Volkovy_ (#30173) üzenetére


C64
őstag

Hello, Boldog 3000. Napot PH-n :D :C :R :Y :)) :DD :DDD :N

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#30191) Laraxior


Laraxior
titán

kíváncsi lennék hogy miért 135ös bclk-val megy a procim, amikor 133 van beállítva neki :F :D oké hogy túlfeszel..nah de hogy az órajelet is túllövi :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30192) Cybertrone válasza Laraxior (#30191) üzenetére


Cybertrone
veterán

Minimális ráállítás nekem is kell 2-3 bclk, és akkor mutatja azt amit szerettem volna beállítani neki! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30193) mpierre válasza Laraxior (#30191) üzenetére


mpierre
veterán

És Cybertrone: Az érdekes, a giga se ok, de hogy az evga is... Cpu-z szerint, vagy a saját szoftverükkel nézve?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30194) cut válasza _Volkovy_ (#30173) üzenetére


cut
aktív tag

Boldog szülinapot! :C
ez majd nem olyan mint a 300 csak kicsit megszorozva...:)

134 piros pötty :)

(#30195) Cybertrone válasza mpierre (#30193) üzenetére


Cybertrone
veterán

Biosa válogatja... a másikkal nem kellet, ennél észrevettem hogy kell!
Összeállt apunak a kis szerkezete... megjött a vga tesója ;] ;] Új még ez az SLI dolog, most raktam össze... hangja az van :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30196) flash-


flash-
veterán

sziasztok

egy mugen2 vel milyen arányú tuningot lehet egy i7-930 nál végeztni?

és mondjuk egy 5-6 ezer ft os hűtőnél?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30197) mpierre válasza flash- (#30196) üzenetére


mpierre
veterán

A Mugen 2-vel - jó eséllyel - meg lehet a 4,0GHz+, egy 5-6 ezressel passz (?), de 3,6GHz felett elfogyhat...
Jó eséllyel, mert ez proci függő is...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30198) Cybertrone válasza flash- (#30196) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az én procimat stabilitástesztre nem hűtötte már le 4ghz+-on... 920-am volt a gulf előtt, de az melegedős volt mint az állat... 4ghz-t még lehűt szerintem 4 ventivel szellős kuckóban! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30199) flash- válasza Cybertrone (#30198) üzenetére


flash-
veterán

értem.
gyári ventivel mennyire lehet húzni?

és kb fpsben és pontban mekkora növekedés lehet az alapórajel és mondjuk a 3.5 ghz között?
(gondolok itt pl 3dmark vantage re)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30200) dy_nmq válasza flash- (#30199) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

én gyári ventivel a normális használatot se javaslom nemhogy a tuningot.

https://www.artstation.com/artist/dy217

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.