Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30901) Cybertrone válasza OldJohnny66 (#30899) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha mód van rá akkor küld meg az arcát a procinak 4ghz fölött már 200w fölött fogyaszt, belövöd mongyuk 4.4ghz-re és akkor ha megy faszán akkor bírja a vrm a terhelést... feszeket figyeld, mennyit drioppol a lap és 1.4v fölött nem szabad load line-t használni... elvileg valaki ezt vitatja, valaki betartja... :K
Am azon a lapon egy 8 pines tápcsatija van a procinak az 300w-ot ki tud szippantani a tápból ha kell a cuccnak annyi, de azt azért még a vrm szerintem bírja sőt!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30902) OldJohnny66 válasza Cybertrone (#30901) üzenetére


OldJohnny66
tag

A 355W 4311MHz-nél volt (fentebb linkeltem) , ha jól emlékszem 1,3375V-ot kapott a proci. Withot vdroop-al, gondolom nálunk ez az LLC megfelelője?
Igen egy 8pin-es van neki (használatban is van)
De jó, hogy szóba jött a droop! Mi az az overdrive offset? A csillagos égig lehet állítani, de mihez képest teszi rá a plusz feszkót?

subaruwrc: :R

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#30903) Cybertrone válasza OldJohnny66 (#30902) üzenetére


Cybertrone
veterán

A Without vdrop azt jelenti vdrop nélkül magyarul bevan lőve az LLC
A With vdrop azt jelenti vdroppal... magyarul i vn kapcsolva az LLC... de ha bevan kapcsolva pirosan villogni fog... (EVGA-nál villogott)
Offsetet én sosem állítottam szerintem naggyából azt takarhatja hogy mennyivel kompenzálja a lap a feszt... ez nem biztos lehet hülyeséget írok! :K
Az a 355w az a teljes rendszer lenne fogyasztásilag? Ha igen akkor cseréljnk... nem saccolom mennyit eszik az sli a gulfal meg a sallangal :D
Bár most fogyasztásban tuti odaverek mindenkit... Laptop powa... :D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30904) keIdor válasza subaruwrc (#30878) üzenetére


keIdor
titán

És úgy egyébként a Gigabyte-nak ezek az új lapjai jól sikerültek? G1 széria vagy mi a neve, Assassin, Sniper stb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30905) Cybertrone válasza keIdor (#30904) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hiányzik a felsorolásból... ezek szerint nemzetközileg nem annyira mutatták meg a foguk fehérjét... am egy assasint elfogadnék ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30906) OldJohnny66 válasza Cybertrone (#30903) üzenetére


OldJohnny66
tag

Én sem használtam még, mert nem tudom, hogy mihez adja hozzá az általam beállított offset-et, ami ha jól emlékszem akár :Y 0,8-0,9V is lehet! (persze nagyon apró léptékben lehet állítani)
Na hátha valaki tudja pontosan, de azért THX.
Az "LLC" azt eddig is sejtettem, hogy az, ezért bátorkodtam használni.

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#30908) keIdor válasza Cybertrone (#30905) üzenetére


keIdor
titán

Elég durván néznek ki, tetszik, hogy DFi copy. :DDD Ők úgyis eltűntek, lett helyette G1.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30909) OldJohnny66 válasza Cybertrone (#30903) üzenetére


OldJohnny66
tag

A 355W , csak a gép fogyija egy alapon futó 4770-el, monitor nélkül (az plusz 98W) :K

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#30910) HSM válasza OldJohnny66 (#30899) üzenetére


HSM
félisten

Na ja... Mondjuk könnyen meg lehet előzni a bajt, fogsz egy multimétert, aztán kiméred... ;]

(#30904) Keldor papa: Nekem azok inkább tűnnek kényelmes home user lapnak, mint iszonyat nitrós csodalapnak... ;]

(#30911) OldJohnny66 válasza HSM (#30910) üzenetére


OldJohnny66
tag

Az tuti, hogy így történik, ha gyárit nem kapok hozzá!
A fentebbi "offset-es" problémámra esetleg? :R [link]

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#30912) Góliát


Góliát
senior tag

Sziasztok. Valahol olvastam, hogy a procikat időnként újra kell pasztázni. Nem tudom, hogy neki merjek állni, vagy mekkora ördöngőség ez? Még nem csináltam ilyet és azt sem tudom melyik paszta lenne a jobb, szóval megkérek valakit, hogy segítsen ebben. I7 920 -as procim van és Corsair H50 hűti. :R :R :R :R :R :R

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#30913) 04ahgy válasza Cybertrone (#30857) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sajat butasagod... ASUS BIOS-szal sem tuningosabb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30914) Cybertrone válasza 04ahgy (#30913) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem tuningosabbnak nem is tuningosabb viszont hiába állítottuk be a giga biosba a 100%-os ventit nem ment 100%-on... Asussal meg igen... sli-nél jól jött a plussz ventifordulat... :K
De am kösz hogy elmondtad amit tudok magamtól is! Még a végén elfelejtettem volna ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30915) radi8tor válasza keIdor (#30908) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dehogy tűnt el a DFi, itt vagyok ;]

⭐ Stella

(#30916) subaruwrc válasza keIdor (#30904) üzenetére


subaruwrc
félisten

hátömm
inkább gémer mint tuningos :))

(#30917) mpierre


mpierre
veterán

Nos a küzdelmet folytattam az UD5-s lapommal:

Biosban 1,35V-t kapott, llc és turbo off. Ezt a fenti értékre dropolta a lap. :W Nem értem. A 920 és a xeon mellett a max drop 0,07V volt összesen. Ezzel lehetett kalkulálni, de ez a mostani... :(((

A másik érdekesség, hogy a feszállítgatós lapon a channel A, B, C data vref és a adress vref a 0,75V-ról minden bicikli emelésnél elmászik. Magától. Egészen 0,86V-ig. :F Ezt minden egyes alkalommal vissza kell rakni 0,75V-ra és akkor nem fagy ki a gép boot közben. Nem értem.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30918) Cybertrone válasza mpierre (#30917) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az a nem semmi... egy biost frissitenek a helyedben! Nem normalis az a drop... sot emberfeletti.. Bar oszinten megmondom en cserelnem azt a lapot nem az ala a proci ala valo...! Ezert nem veszek en sem kozepkategoriat nincs kedvem harcolni! Amugy az eredmeny szep grat!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30919) mpierre válasza Cybertrone (#30918) üzenetére


mpierre
veterán

Ez a bios a legjobb, amit UD5-re kiadtak. Az F12-vel romlik a memória kezelése a lapnak. Subtimings-okban lazábbra veszi, de minek, ha a Mushkin bírja.
Lehet, hogy nem 100%-an 980X alá készült, de ezen van 10db sata csati (eddig 7 db eszköz van rajta, de jön további 2db, amihez már házat is kell cserélnem). Nem akarok plusz kártyát a gépbe. A többi alaplapon max 8-9db csatlakozó van, a 9db még jó lenne, de azt az R3E tudja. Ott a ~70.000.- ár és az AMI bios tart vissza.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30920) 04ahgy válasza mpierre (#30919) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van egy rev. 2-es X58A-UD7-em eladó. SATA mennyiség rendben van, plusz két e-SATA a hátlapon. Az összesen 12 SATA eszközt jelent. Nem alsó kategóriás a szépség...
A VRM-je az X58A-OC és az UD9 után a legjobb, a G1 széria parasztvakítás VRM-jei sehol nincsenek ehhez.
1,575V-on, 980X-szel csak langyos a VRM, habár vízhűtés van rajta (az északi híd feletti gyári blokk segítségével), és egy 8cm/1000rpm venti fúj a lap felső széle felől lévő lamellákra.
LoadLine Calibration Level2, és nem droppol a szépség.

Neked is javaslom a LoadLine Calibration bekapcsolását.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30921) HSM válasza OldJohnny66 (#30911) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem az offset vagy a gyári VID-hez vagy a beállított feszhez képest kell értelmezni, de ez gyártó/bios függő. Asrock fórumon vagy a kézikönyvben nincs benne?

(#30912) Góliát: Minden paszta kibír néhány évet. Ha már nem jó, annak látszania kell a hőfokaidon. Emelkedtek a hőfokok az összeszereléskori értékekhez képest? Ha nem, akkor nem érdemes még újrapasztáznod. Majd megnézed félévenként, jó-e, amikor elkezdenek romlani a hőfokok, na akkor hajrá pasztázni. :) Amúgy is érdemes félévenként ellenőrizni a gép hűtését, mert a por bizony nem kímél semmit. Amúgy egyszerű újrapasztázni... Leszeded óvatosan a régit pl. papírzsebkendővel és foltbenzinnel. Aztán ha szép tiszta a proci is és a hűtő is, akkor vagy középre teszel egy borsónyi pasztát, vagy x-alakban húzol két csíkot az átlók mentén. Vagy hajszálvékonyan elkensz egy adagot, és amellett a fenti két alakzat. [link]

(#30917) mpierre: A drop nem a beállított fesztől függ, hanem a proci által felvett áramerősségtől. Ugyanis ettől függ, mekkora tüskét fog kapni, mikor megszűnik a terhelés. (Ugyebár akkora lehet a tüske LLC OFF egy gyárilag tisztességesen belőtt lapban, hogy ne mehessen a beállított Vcore érték fölé. Ugyebár ezért van a Vdrop, és ezért nem jó játék kikapcsolni.) Az a baj, hogy ezzel is lehet kalkulálni, csaképpen éhesebb ez a procid, mint az említett másik kettő volt.... Fura amúgy a memóriás móka, nekem a régebbi BIOS-okkal semmi gondom nem volt... :F Miért nem írod fel a subtimingeket, amiket használsz, és állítod be egy frisebb BIOS-on kézzel? :U

(#30918) Cybertrone: Nem az UD5-nek van emberfeletti nagy dropja, hanem a speckó tuninglapoknak kicsi... Ez a fejlettebb tápkörtől van, nagyobb frekvencián megy, gyorsabban alkalmazkodik a terhelésváltásokhoz. :K Egy E760 800-1333Khz között állítható, a Giga ha jól tudom, 433khz, a legtöbb nem speckó laphoz hasonlóan.

(#30920) 04ahgy: Az X58A-UD7 VRM-je meséld már el, miben több az UD5-énél, mert szvsz semmivel.... :U Kétszerannyi tekercs van benne aztán kész. A konstrukció ugyanaz. Az LLC-vel meg semmire nem mész, csak a procid nyírja ki asztali körlmények és magas fesz mellett.

[ Szerkesztve ]

(#30922) mpierre válasza HSM (#30921) üzenetére


mpierre
veterán

Ácsi...
Eddig arról volt szó, hogy llc-t, pl: 980X esetében 1,35-1,375V környékéig lehet hagyni, de afelett érdemes kilőni, hogy nehogy fenékbe billentse a procit. Kicsit óvatosabb vagyok és hamarabb lőttem ki az llc-t.
Ezt a 980X-t nem mondanám fesz igényes darabnak. Alapon, 1600MHz rammal és 3200MHz uncoreral 1,1875V-t kér. Ezt tartja is 145MHz bicikliig, 150MHz-hez már kell neki +1 lépcső, hogy stabil legyen.
Áramerősség... Ez már kezd elektromosságtanba fordulni, abból pedig kimondottan rossz eredményeket tudtam produkálni.
Lehet kipróbálom ezt sub beállítást az F12-s bios-szal.. Sajna ez a legutolsó, nem béta, de ez is több, mint 1 éves.

04ahgy: Az új ház, alaplappal már nem férne be a keretbe. Vagy az egyik, vagy a másik. Egyelőre. :R Gari, van még rá?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30923) HSM válasza mpierre (#30922) üzenetére


HSM
félisten

Ácsi! :P
Én mindig is egy hatalmas parasztvakításnak tartottam az LLC-t (a nitrós tuningra való felhasználást leszámítva) olvass vissza nyuogdtan. ;) Az az 1,35-1,375V-ig mehet az LLC Gulf-al, hát én erősen fenntartásokkal kezelném, átlagos lapon, alacsony VID-es procival az már 1,45V fölötti tüske is könnyen lehet .
Hát éppen ez az... Egy proci minél inkább fesz igényes, általában annál kisebb az áramfelvétele. Legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján. Az alacsony VID-es procik is általában kisebb fesszel mennek azonos tuningot, és mégis legalább olyan melegek, mint a magas VID-es procik, magasabb feszen. Ez azért van, mert ugye a teljesítményfelvétel (amiből utána a hő is lesz) az úgy néz ki, hogy P=U*I, tehát a pillanatnyi teljesítmény az a feszültség és áramerősség szorzata, és az alacsony VID-es procik azonos órajelen általában magasabb áramerősséget vesznek fel, így hiába alacsonyabb a fesz, a teljesítményfelvételük, hőtermelésük mégis hasonló lesz, mint egy magasabb VID-es, magasabb feszen hajtva azonos órajelen, mert ugyan az egyik szorzótényező kisebb, de cserébe a másik nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#30924) Qru válasza HSM (#30923) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ezért tanácsoltam neki én is, hogy 1,35V felett már ne legyen az LLC bekapcsolva. :K

#nincsbennetarcsi

(#30925) Cybertrone válasza Qru (#30924) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát igen de úgy látszik LLC nélkül az a lap nem tudja normálisan tartani a feszeket... Vagy vesz egy jobb lapot... (Lesz egy garbol visszajött EVGA-m ha érdekli :D ) Vagy megbarátkozik a gondolattal, és kalkulál... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30926) mpierre válasza Cybertrone (#30925) üzenetére


mpierre
veterán

Azon hány sata csati van?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30927) Cybertrone válasza mpierre (#30926) üzenetére


Cybertrone
veterán

6 Intel vezérlős 2 marvel vezérlős, és asszem 1 Esata a hátlapon! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30928) Laraxior válasza 04ahgy (#30920) üzenetére


Laraxior
titán

:C nekem is ugyanez van...tényleg hatalmas alaplap :K Az X5660-t vitte 4600MHz+ :K
más téma hogy 24/7-re nem éri meg a pénzét :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30929) Qru válasza Cybertrone (#30925) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy belekalkulálja a drop-ot. Ami persze csak bizonyos mértékig ok, mert idle feszben nem érdemes akkor sem az egészséges szint fölé menni.

#nincsbennetarcsi

(#30930) OldJohnny66 válasza HSM (#30921) üzenetére


OldJohnny66
tag

THX! Megtaláltam, a VID-hez adja hozzá a beállított offset-et, és ebben az esetben veszi vissza a proci-feszt is, nem csak stepping-el. :R

Meghülyült a [Cinebench-em]. :F

Szerk. Viszont akkor ez jobb lehet, mint az LLC , vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#30931) Qru válasza OldJohnny66 (#30930) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy meghülyült vagy a proci igen-igen intenzíven foglalkozik a hibajavítással. Nézz egy GFlops eredményt ha gyanúsan alacsony akkor az utóbbi eset él.

#nincsbennetarcsi

(#30932) OldJohnny66 válasza mpierre (#30926) üzenetére


OldJohnny66
tag

Ne vedd sértésnek, de bátran merem ajánlani ezt a [lapot], ha nem benchmark-csúcsokat akarsz döntögetni, mert ennyi szolgáltatást ilyen olcsón nem kapsz.
Ez már, mint a nevében is szerepel a 6 magosokra van belőve, de alapból viszi az összes xeon-t is. 12 Sata-port +eSata stb..., de úgy is látod a linken.

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#30933) OldJohnny66 válasza Qru (#30931) üzenetére


OldJohnny66
tag

Igen itt valami nem frankó, de rá is hagyom a "hülyeséget", mert pont ellentétesen cselekszem ,mint ahogy valójában gondolkodom a tuningról! :W

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#30934) tom_tol válasza HSM (#30923) üzenetére


tom_tol
addikt

"Én mindig is egy hatalmas parasztvakításnak tartottam az LLC-t"
miért is "parasztvakítás" ?
lehet hogy én egy igazi paraszt vagyok de lehet hogy nem :F

(#30935) Cybertrone válasza HSM (#30923) üzenetére


Cybertrone
veterán

Teljesen jó dolog, tudni kell használni, és nincs gond belőle! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30936) flash-


flash-
veterán

sziasztok

i7 930 at mennyire lehet tuningolni ami még terhelésen is stabil?
Scythe Mugen 2 hűtőventi van rajta.
valaki akinek ilyen procija van és tuningolta írhatna privit hogy segitsen 1-2 dologban
nagyon megköszönném

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30937) Cybertrone válasza flash- (#30936) üzenetére


Cybertrone
veterán

Annyira lehet tuningolni amennyire kiismerted, meg amennyire képes! Mugennel nyáron 4.4.2ghz talán jól hűtött házban... Nem egy tuning vadállatok amúgy tisztelet a kivételnek! :K
Mellesleg az enermax táp faszántos, és minőségi, de egy 425-ös már kicsit szerintem kicsinek bizonyul... 200w-ot számolhatol nyugodtan a procira, és akkor a ramok , vga, hdd... szvsz add el és vegyél valami 600-650-es tápot! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30938) flash- válasza Cybertrone (#30937) üzenetére


flash-
veterán

aha értem
most alapon megy minden,tehát semmi tuning
mégis ha elkezdeném húzni akkor ezzel a táppal meddig lenne érdemes próbálkozni?
hogy lehet megtalálni a táp határát?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30939) Cybertrone válasza flash- (#30938) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem feszegesd a táp határát barátom, hidd el tapasztalatból mondom! Leginkább annyiban merüljön ki a tuningod hogy bekapcsolod a biosban a turbot... én nem kínoznám az enermaxot! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30940) HSM válasza Cybertrone (#30925) üzenetére


HSM
félisten

Normálisan tartja, max nem fogod tudni kicsavarni a procból az utolsó 100-200Mhz-et, mert 1,35V helyett csak 1,25V-od van. :D

(#30930) OldJohnny66: Másra való. Az LLC a proci kinyírására való, értelmetlen. Ez az Offset arra jó, hogy a feszelvételes üresjárat mellett tudsz tuningolni, hasznos dolog, csak nehezebb belőni vele procit, mert a köztes feszlépcsőket is ki kell tesztelni. (Azt a windóz energiamenedzsmenttel tudod szabályozni, meddig engedje a procit.)

(#30934) tom_tol: Mert a Vdrop azért van, hogy be tudd lőni, hogy egy adott fesznél többet ne kaphasson a proci. Belövöd mondjuk 1,3V-ra, a lap meg terhelés függvényében úgy csökkenti, hogy a terhelés megszűntével se menjen a belőtt érték fölé egy pillanatra sem. Ha LLC-zel ugyanúgy megmarad a fesztüske terhelés megszűnésekor, csaképpen nem látod, mert rövid, és nem tudod kimérni. De a procid simán kinyírhatja.

(#30935) Cybertrone: Tudni kell használn... :U Biztos fejből vágod minden fesznél mekkora tüskéje van a lapodnak, milyen órajelű procinál, és kalkulálsz vele. Hogyne. De amúgy mi értelme van, kifejthetnéd.... Mert én nem látom értelmét. :D

(#30941) Cybertrone válasza HSM (#30940) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem érthetünk mindenben egyet, ez így van jól! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30942) HSM válasza Cybertrone (#30941) üzenetére


HSM
félisten

Oké, de ettől még kíváncsi lettem volna, miért tartod hasznosnak... :B :DDD

(#30943) OldJohnny66 válasza HSM (#30940) üzenetére


OldJohnny66
tag

Kisebb feszültségen is értelmetlennek tartod?

A win.-nél az energia-takarékossági funkciókra gondolsz? :B :F

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#30944) HSM válasza OldJohnny66 (#30943) üzenetére


HSM
félisten

Igen. Mivel amikor a terhelést hirtelen ráadod, akkor esik rendesen a fesz, tehát ha te 1,25V-ot akarsz neki adni, és 1,35V-ról droppol le, akkor amikor rámegy a terhelés, akkor se esik 1,25V alá, amikor meg megszűnik, akkor se megy a beállított 1,35V fölé. Ha meg 1,25V LLC-d van, akkor az 1,25V-ról leesik nagyon rövid időre, és csak utána stabilizálódik 1,25V-on. Bár erre elméletileg lehetnek benne "szoftveres" trükkök, hogy ezt a problémát kiszűrjék.
Igen az energiatakarékosságra, azon belül pedig hogy hány % legyen a max és a min processzorsebesség. Kicsi próbálgatással ki lehet centizni az összes szorzót 12-től a maximumig, és kitesztelni őket. :K Vagy ha van elég ráhagyás, akkor elég az alsó + 1-2 köztes. Nekem a videós-s "hiba" miatt gyorsan ment, mert azzal ha gázos, 5-6 perc alatt dob egy hátast a procim, nekem azzal érdemes tesztelni.... :D Ha az megy, akkor már minden megy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#30945) OldJohnny66 válasza HSM (#30944) üzenetére


OldJohnny66
tag

Értem, egyébként régebben csináltam [ezt a kis táblázatot] (már ha annak nevezhető, mert ....), hogy nagyjából képben legyek, hogyan viselkedik a lapom, a BIOS-ban beállított feszültséghez képest, terheletlenül ill. különböző tesztprogik alatt, Ezek a mérések LLC nélkül történtek.

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#30946) HSM válasza OldJohnny66 (#30945) üzenetére


HSM
félisten

Ezek teljesen normális értékek. :K Itt van egy nagyon jó cikk a jelenségről, részletesen leírva, sajnos a képek már nincsenek meg, de anélkül is érthető szerintem. :K [link]
Áhh, az izgalmasabb képek: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#30947) Cybertrone válasza HSM (#30942) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én kérlek 1.3-at is ritkán adok a gulfnak... 1.3-al megy 4.5-öt... az még belefér a load line biztonságos határába, és a fesz el sem mozdult az evga-ban.... nekem ezért volt hasznos, de mindenki más! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30948) HSM válasza Cybertrone (#30947) üzenetére


HSM
félisten

"...és a fesz el sem mozdult az evga-ban"
Csak nem látod. :P De kétségkívül, az 1,3V még igen nagy valószínüséggel biztonságos abban a lapban LLC-vel is. :R

(#30949) Cybertrone válasza HSM (#30948) üzenetére


Cybertrone
veterán

Linx alatt tartotta... akkor game alatt pláne! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30950) OldJohnny66 válasza HSM (#30946) üzenetére


OldJohnny66
tag

Ez nagyon hasznos, hiteles infó! :R
Ebből azért az is kiderül, hogy mégsem teljesen "parasztvakítás" a sok-fázisú tápellátás (gyűrűs oszcillátor stb.), csak hát elég költséges móka.
Ki is próbálom ezt az "overdrive offset" funkciót amint lesz időm, mert máshol is ezt dícsérik. :K Azért a régi beállításaimat sem dobom el, mert azok már "működőképesek".

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.