Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29701) Laraxior válasza Cybertrone (#29700) üzenetére


Laraxior
titán

értem én....
csakhogy neki majdnem ugyanolyan lapja van,és a procija ugyanaz. ramból is kb ugyanannyija van...sokra nem megyek a te értékeiddel :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29702) Cybertrone válasza Laraxior (#29701) üzenetére


Cybertrone
veterán

Segíteni próbálok ahogy tőlem tellik :DDD Hátha összejön, bár ha a procinak annyi kell amennyi ott senki nem tehet semmit... szvsz szerintem a 4.4ghz nagyon szép eredmény egy 6 hengertől, ráadásul munkás procitől, mert hát ezeket nem tuningra találták ki, de kellemes a csalódás véleményem szerint! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29703) Laraxior válasza Cybertrone (#29702) üzenetére


Laraxior
titán

default téma van..jelenleg sehova nem kell az energy :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29704) Cybertrone válasza Laraxior (#29703) üzenetére


Cybertrone
veterán

:K Én felőttem a bioshock 2-őt... 140fps alá nem megy... fasza vizes téma... kicsit elvont ugyan de jáccható! :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29705) mpierre válasza Laraxior (#29699) üzenetére


mpierre
veterán

Sem auto-n, sem normalon, hanem beállítottam a fix értéket akkor, amikor alapon ment. Azóta nem nyúltam hozzá.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29706) Laraxior válasza mpierre (#29705) üzenetére


Laraxior
titán

24-es szorzóval hogy állsz? Csak egy aktív mag esetén működik? mint a 920nál a 22-es :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29707) mpierre válasza Laraxior (#29706) üzenetére


mpierre
veterán

Egy magnál tuti megvan a 24-es szorzó, 2 magnál még nem sikerült elcsípnem, de elméletben ott is meg kéne lennie... :(

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29708) Laraxior válasza mpierre (#29707) üzenetére


Laraxior
titán

szarakodnak a hirdetésben meg okoskodik az arc hogy ez pedig turboval 3.2GHz.
oké hogy az intel oldalán..mindegy.
Tehát 23 a fix.
holnap ránézek erre a 4140MHz-re,normal feszekkel..kíváncsi leszek.
VTT1.17V
PLL:1.8V
IOH:1.1V
ram,cpu tetszés szerint akkor...
nagy a gyanúm,hogy el sem fog indulni :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29709) Cybertrone válasza Laraxior (#29708) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szerintem is karcsu lessz... :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29710) mpierre válasza Laraxior (#29708) üzenetére


mpierre
veterán

VTT=QPI fesz? Nem 1,175?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29711) Laraxior válasza mpierre (#29710) üzenetére


Laraxior
titán

fejből írtam..de annyi lesz :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29712) mpierre válasza Laraxior (#29711) üzenetére


mpierre
veterán

3600MHz qpi-hez kevés lesz szerintem. Olyan 1,255-1,275V körül kell majd, a vcore meg 1,28-1,3V körül, a többi jó kell legyen alapon (ioh, pll-k, stb).

Tényleg a clock skew-ek mennyin vannak? 800 és 900 a normális, mert a giga lapokban ez szeret elmászni bios frissítés után.

Szerk: Ram nálam 1,54V-n megy, ami droppal cirka 1,52V-ra jön ki.

Szerk2: Alapon, a qpi és a vcore közti különbség mennyi? Azt vettem észre, hogyha tartod ezt a különbséget (vagy kisebb a különbség), akkor jobban veszi az akadályokat, tuningot. Nálam ez 0,04375V.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29713) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Tán kihalt a topik? :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29714) mpierre válasza Cybertrone (#29713) üzenetére


mpierre
veterán

Nem. Mindenki elégedett a gépével. Nincs panasz. :))

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29715) Cybertrone válasza mpierre (#29714) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DDD Helyes! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29716) Laraxior válasza mpierre (#29714) üzenetére


Laraxior
titán

most próbálgatom a 183x23-at..vevő kérésére is..meg saját magamnak is :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29717) Laraxior válasza mpierre (#29712) üzenetére


Laraxior
titán

hát nem tudom,de nekem 1.3V-os VTT-vel még ha csak 4 szálat terhelek IBTvel akkor is eldobja magát :DDD
ram 14xxMHz-en,többi annyin amennyit mondtál... :(

183x23
qpi:3294
uncore:3660
ram:1464@CL7

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29718) mpierre válasza Laraxior (#29716) üzenetére


mpierre
veterán

Annak simán ki kell jönnie belőle.

Szerk: Hmmm. Akkor lehet, hogy az UD7 nem föléfeszel vtt-ben, mint az UD5...?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29719) Cybertrone válasza mpierre (#29718) üzenetére


Cybertrone
veterán

Olyan sokat feszelne alá? Azt azért kétlem! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29720) mpierre válasza Cybertrone (#29719) üzenetére


mpierre
veterán

Vcore esetében az UD5 simán alálő - terhelésre - 0,05-0,06V-t...

Ha igaz, hogy az UD7 aláfeszeli a vtt-t, akkor az 1,25-1,28V-ra jöhet ki, így érthető, hogy nem tudja a 3660MHz uncore-t tartani és eldobja magát. :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29721) MPowerPH válasza Cybertrone (#29700) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jól ám. ;] Főleg, hogy az enyémre akadt egy vevő itt helyben, jó kis summáért. Proci árán meglesz egy fullos SB konfig, nem retek alaplappal. :DDD

Don't Tread On Me

(#29722) Cybertrone válasza mpierre (#29720) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az a fasza :Y Van dropp rendesen! :DDD

BMW001:
Hát igen aki megteheti... de a te SB-d még arrébb van! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29723) MPowerPH válasza Cybertrone (#29722) üzenetére


MPowerPH
félisten

Odébb van, de lehet ezt is kipróbálom. :DDD

Don't Tread On Me

(#29724) mpierre válasza mpierre (#29720) üzenetére


mpierre
veterán

Jah, csak azt hagytam ki, hogy akkor az az X5660-as több feszt kér... Ez egy ilyen példány.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29725) Laraxior


Laraxior
titán

most hogy így kínzom a cuccot LinX-el,IBTvel...el kell hogy mondjam hogy az IBT kb 10°C-t ver a LinX-re :K természetesen pluszba. :D

0.6.1.0 :B majd holnap frissítem...

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29726) Cybertrone válasza Laraxior (#29725) üzenetére


Cybertrone
veterán

Tegyél fel új verziós linxet... az a killer igazán :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29727) MPowerPH válasza Laraxior (#29725) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, az új LinX brutálisabb.

Don't Tread On Me

(#29728) mpierre válasza Laraxior (#29725) üzenetére


mpierre
veterán

Nos? Füstjelek? ;]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29729) Laraxior válasza mpierre (#29728) üzenetére


Laraxior
titán

10 percre volt időm..stabil lesz az szerintem,de ez az UD7 qpi feszelése biztos hogy nem pontos. és az IOH is kéri a feszt :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29730) peterm711


peterm711
aktív tag

Üdv! Azt lehet tudni kb, hogy mennyivel kiván nagyobb feszt a proci, bekapcsolt HT-val? 4,2Ghz IBT HT nélkül stabil, bekapcsolt állapotban az első körnél eltűnik a kép, majd restart :W , és igencsak elfogyóban van a Mugen 2es.

[ Szerkesztve ]

(#29731) MPowerPH válasza Laraxior (#29729) üzenetére


MPowerPH
félisten

IOH -nak mindenképpen adj, ha a QPI/VTT feszt emeled. Segíti a stabilitást. ;)

Nem kell agyon feszelni, olyan 1.18v maximum elég neki.

coonee: Jah, hát sajna a Mugen 2 elvérzik ekkora TDP-nél, én is tapasztaltam. :( De olyan +0.03v kell neki HT-val, nálam ha jól emléxem így volt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29732) peterm711 válasza MPowerPH (#29731) üzenetére


peterm711
aktív tag

75 fokos, HT-val 80-81ig is elmegy :((( , nem is csoda eléggé éhes ez a példány, 1.344V HT nélkül mennyire egésszéges?

(#29733) mpierre válasza peterm711 (#29732) üzenetére


mpierre
veterán

Az teljesen átlagos. 4,2GHz csak 1,4375V-on jött ki a 920-ból... és 90°C körül járt.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29734) peterm711 válasza mpierre (#29733) üzenetére


peterm711
aktív tag

Hú basszus, én meg remegő kézzel nyomkodtam a pageUp gombot a biosba, közbe még jó messze vagyok a tutitól. Nem is folytatom akkor, úgy néz ki muszáj lesz vizezni a kicsikét :)

(#29735) MPowerPH válasza peterm711 (#29734) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, az egy kicsit sok. Egyébként egy jobb léghűtéssel is 10C -t nyersz. Annál a fesznél nagyon ne adj többet 24/7-re, az még belefér.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29736) Qru válasza peterm711 (#29730) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ki kell tesztelned mert minden procinál más.

#nincsbennetarcsi

(#29737) peterm711 válasza MPowerPH (#29735) üzenetére


peterm711
aktív tag

24/7-re nekem bőven elég a 3,8 Ghz, barátságosak a hőfokok is, és meg van 1,264V-ból, bár azt is egypicit sokallom, dehát ez egy ilyen proci. 4Ghz is megvolt kényelmesen, csak még valamit módositottam rajta és már csak fekete képernyő fogadott restart után ;] , és persze nem volt elmentve. Én csak kiváncsi voltam, hogy mennyi a vége, no de megfelelő hűtés nélkül nem próbálkozom, felesleges. Nem hinném hogy a mugen 2-estől sokkal jobb eredményt el lehet érni léggel. Délután betévedek a vizhűtés topikba :) , kérek útbaigazitást, hogy pontosan mi is kell nekem.

Qru: Tudom, tudom :) , csak gondoltam némileg meg lehet saccolni, mennyi az a plusz fesz amit a HT kíván.

(#29738) Qru válasza peterm711 (#29737) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég melegedős akkor a procid, nekem a TRU 1,26V-on 3,8GHz-en HT-vel is lazán hűti pedig csak 1 venti van rajta.
Csak nem egy alacsony VID-es példányod van? ;]

#nincsbennetarcsi

(#29739) mpierre válasza Qru (#29738) üzenetére


mpierre
veterán

Ha silentre van állítva a pwm vezérlés (fan expert), akkor nem is fog az hűteni...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29740) MPowerPH válasza peterm711 (#29737) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajna... Én anno a Mugen 2 -ről váltottam True Black -re ugyan úgy a melegedés miatt. 10C-t nyertem, ami szerintem brutális. :) És akkor még fel sem tettem a magas légszállítású ventiket.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29741) peterm711 válasza Qru (#29738) üzenetére


peterm711
aktív tag

3,8 Ghz nekem is megvan 1,264V-on HT-val, hisz irtam is :) , max 68fok IBT-vel stresszelve, csak ez fölött jönnek a problémák :((( . Nembaj, ma reggel úgy ébredtem, hogy nekem vizhűtés kell ;] , az majd lehűti a kicsikét.
Csak nem egy alacsony VID-es példányod van? tudtommal az i7 nél megszűt a VID fogalma.

(#29742) MPowerPH válasza peterm711 (#29741) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem szűnt meg. :N Ugyan úgy van VID, elég széles skálán.

Don't Tread On Me

(#29743) Qru válasza peterm711 (#29741) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van VID, bizony és nagyon nem mindegy milyen VID-es a cuccod. A melegedést eléggé erősen befolyásolja.

Víz elég macerás, és karbantartás igényesebb sokkal mint a léghűtés. Több a hibaforrás is, amik végzetesek is lehetnek a cuccodra nézve.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#29744) peterm711 válasza Qru (#29743) üzenetére


peterm711
aktív tag

Hol tudom a VID-et megnézni? Mert ennél már nem úgy van mint annó a core2-nél volt, Core temp nem mutat semmit.

(#29745) mpierre válasza peterm711 (#29744) üzenetére


mpierre
veterán

Biosban. Alapom, órajel, ram stb. Arra figyelj, hogy szorzónként más a "vid".

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29746) Cybertrone válasza Qru (#29743) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én is azt hittem hogy macerás, de multkor este szétkaptam, és knynedén kitisztítottam, és összeraktam... és egy léghez képest nem 10 fokot nyer az ember... persze a helyhezkötöttség az adott... És szinte minimalizálni lehet a "végzetes hibaforrásokat" ha mindent 2* átnéz az ember, és mindent faszán meghúz! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29747) Qru válasza peterm711 (#29744) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alapon beindítod, fesz normalra teszed és amit akkor kiír (pl CPU-Z) az a VID-ed. Enyém elég magas VID-es de nekem C0-om van, azoknál általában magasabb mint a D0-nál.

mod:

Cybertrone: Ja meg nyomáspróbázi se árt, mert ha hibás egy bilincs vagy egy cső nem tökéletes megspórol magának egy gép szétázás/égést. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#29748) Cybertrone válasza Qru (#29747) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nyomáspróbálni :DDD :DDD :DDD Én nem használok bilincset... rádugom a csövet a csatlakozóra, és azt onnan már csak levágni lehet... A cső meg csak tökéletes... ilyen parákkal nem kell számolni! :N :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29749) peterm711 válasza Qru (#29747) üzenetére


peterm711
aktív tag

Biosban nem tudom megnézni, mer az asus lap nem irja az alapértékeket. Mindent visszaraktam auto-ra, majd CPU-z ben megnéztem:
12x133=0,944V
22X133=1,248 max 1,272V
D0-ás revision

(#29750) MPowerPH válasza peterm711 (#29749) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor ott a VID-ed. :)

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.