Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28151) Laraxior válasza HSM (#28150) üzenetére


Laraxior
titán

200x21
QPi:3600
uncore:3600
ram:1600@CL8-8-8-24
HT OFF

nah de ránézek kicsit megvariálva.Csak ez így stabil..feljebb még nem néztem. :B igyekszem valami 24/7-et összelőni

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#28152) MPowerPH válasza HSM (#28150) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az Uncore 3600-on ment, HT on. Lara is 3600-as Uncore -al nézte, csak kisebb órajelen. :U CL7-CL8 nem jelent ekkora különbséget. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28153) mpierre válasza Laraxior (#28148) üzenetére


mpierre
veterán

Az időzítés max 3-5%-ot hoz bencsben. Nem többet. Pl cl8 és cl7 között.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28154) OldJohnny66 válasza MPowerPH (#28149) üzenetére


OldJohnny66
tag

Nálam, most [ennyi], de az 1333MHz-es RAM-ok (ráadásul nem is triple-kit) valószínűleg visszafogják a cuccot.
Megj. Write:19600~ Copy:20000~ eleje
A freki csak a turbó miatt ennyi, a valós 3841MHz :F

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#28155) gyurczy válasza MPowerPH (#28145) üzenetére


gyurczy
őstag

Szoppó. :(

(#28156) helkis válasza MPowerPH (#28149) üzenetére


helkis
addikt

jártam már úgy, 1156-ban, hogy a ram CR3-ra állt-be automatán biosba, de evereset, aida CR1-nek írta..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28157) MPowerPH válasza helkis (#28156) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, hát igen. Bár ugye azzal jó kezdeni, ha ezt fixálod 1T-re. És még úgyis fura, mert a Write sokkal nagyobb eltérést mutat, mint a többi.

Don't Tread On Me

(#28158) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#28159) MPowerPH válasza MontyCrew (#28158) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na, ez megint rendben van. :R Igaz 1760MHz, de read-write-copy között nincs az az eszméletlen nagy különbség.

Don't Tread On Me

(#28160) MontyCrew válasza MPowerPH (#28159) üzenetére


MontyCrew
senior tag

igazából én semmit nem állítgattam, automatán ezt adja:) 1.64V 1333as memóriamodulok ezek:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#28161) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Nálam is 16.6k a write :DDD :((( :W Akkor tanakodjunk :DD Fixen 1T-n áll 7-7-7-20 1690mhz :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28162) gombcomp válasza MPowerPH (#28159) üzenetére


gombcomp
senior tag

Mivel neked R3E van kapcsold be a CPU configuration alatt a
Hardware Prefetcher,és az Adjacent Cache Line Prefetcher-t.
..csodát fogsz látni,ilyen az ASUS. :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#28163) MPowerPH válasza gombcomp (#28162) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd ma megnézem, még egyenlőre proci híján vagyok. Elvileg késő délután veszem át a kicsikét. :)

Don't Tread On Me

(#28164) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Nézegettem teszteke, és képeket... a képek, és tesztek nagy többségében úgy 98%-ban az írás sokkal kevesebb mint a többi... pont ahogy nálunk van! Nemhiszem hogy nálunk van a hiba! Legalábbis remélem! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28165) MPowerPH válasza Cybertrone (#28164) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát a fene tudja. Én láttam sokat, ahol hasonlóak voltak, mint Nálam pl. Akkor lehet ez így van rendjén, akinél meg kicsit jobb értékeket mutat, az örüljön neki. :)
Az az érzésem, én a Gulfival a 20k-s értéknek is örülni fogok. :DDD

Don't Tread On Me

(#28166) mpierre válasza Cybertrone (#28161) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor este én is megnézem 200 biciklin, mert 160-on jelentősen kevesebbet ad mindenre.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28167) gombcomp válasza MPowerPH (#28165) üzenetére


gombcomp
senior tag

Itt azért elég közel vannak
az értékek,ezért kell a prefetchereket bekapcsolni.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#28168) Erdei88


Erdei88
veterán

Nálam teljesen rendben volt szerintem, 27823.hsz

(#28169) MPowerPH válasza gombcomp (#28167) üzenetére


MPowerPH
félisten

Értem, akkor ezek konkrétan azt befolyásolják. És itt még annyira nem is alacsonyak az értékek, Gulftól gyengébbet vártam a látottak alapján.

Erdei88: Itt is rendben vannak. Azért mondom, nem 98% ez. Elég vegyes az összkép.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28170) Erdei88 válasza MPowerPH (#28169) üzenetére


Erdei88
veterán

Amit gombcomp írt azt mindenképp kapcsold be, látványosan javul az írás/olvasás.

(#28171) Cybertrone válasza MPowerPH (#28169) üzenetére


Cybertrone
veterán

Namost akkor restartolok fellököm a qpi-t 1.35-re, és a ramot 1.65-re bár szerintem nincs köze hozzá! :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28172) MPowerPH válasza Cybertrone (#28171) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem ne ess ez miatt kétségbe, ez csak egy bencs, nagy jelentősége nincs. :DDD

Pl. Bloodrage -nél prefetch nem volt, a nélkül is rendben voltak az értékek.

Don't Tread On Me

(#28173) Cybertrone válasza MPowerPH (#28172) üzenetére


Cybertrone
veterán

Annyira nem zavar, csak inkább az hogy lehet itt is be kell kapcsolni valamit...átállítottam az értékeket, bár nekem ilyen hogy qpi/dram nincsen... :DDD Egyszerű qpi pll van... :U
Változás nuku! :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28174) Erdei88 válasza Cybertrone (#28173) üzenetére


Erdei88
veterán

Legnagyobb bajod ez legyen, hogy valamivel lassabb az írás/olvasás. Aida tesztjét én csak akkor futattam le, amikor el akartam adni a ramot, sosem volt mérvadó

(#28175) Cybertrone válasza Erdei88 (#28174) üzenetére


Cybertrone
veterán

:D Bánatomban lekaptam a virágbóti TDU2-őt... kicsit bömböltetek egy kis autómotort... :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28176) keIdor válasza Cybertrone (#28175) üzenetére


keIdor
titán

Nem valami jók benne a hangok... mondjuk én Xbox-on játszom vele.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28177) boogie84 válasza MontyCrew (#28160) üzenetére


boogie84
veterán

1333as ramok h mennek 1760-on?? V lehet h mégsem annyi a ram sebessége??

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#28178) mpierre válasza boogie84 (#28177) üzenetére


mpierre
veterán

Voltak olyan ramok, amik 1333MHz ellenére simán mentek többet. :K Pl: Kingmax 1333MHz 9-9-9-24 elpidás...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28179) Cybertrone válasza keIdor (#28176) üzenetére


Cybertrone
veterán

Fogalmazzunk úgy hjogy az egész játék nemteccik... hiába rakom a grafikát ultrára, meg 8*-os szűrés csúnya... autóhangok nuku... mentem egy tesztkört a mustangal... hát épp csak dorombolt... + 3 sebességes csóró... :((( Há mi ez? :W

Kiléptem belőle, most vissza szeretnék lépni, és azt irja ki a win hogy lancher exe nem win32 alkalmazás :U Mostanában virágbolti gamekkel ezt írja ki egy idő után... legtöbbször 2. indításnál! :W

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28180) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Huhúúúúúúúúúú hát van megoldás az aida membench problémára emberek.... van már írási eredmény mint az állat... nem 16k hanem 21k... :DDD
[link] A méllyen tisztelt fórumtárs, és az akitől hallota ffodi kolléga tud valamit! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28181) boogie84 válasza Cybertrone (#28179) üzenetére


boogie84
veterán

Én az első részétől sem estem hasra... ezt meg már ki sem próbálom! Várom a Homefrontot, a Dirt 3-a, Crysis 2-t. Remélem az NFS SHIT 2-t nem cseszik el... A BO-t már nem is említem... nálam egy az egyben akad...
Komolyan meggondolandó h érdemes e gépet venni a mai játékokhoz.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#28182) Cybertrone válasza boogie84 (#28181) üzenetére


Cybertrone
veterán

Első rész elment... bár nemtudom az ataris gamek valahogy sosem jöttek be... ez egy okádék... már nincs is fent... Még szerencse hogy a virágosnál így meg lehet oldani, és nemkell fejet vakarni hogy kiadtunk érte 10k-t vagy többet... BO a 2 magos procc miatt akad... szarul lett megírva kell neki 4 mag ez van... :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28183) MPowerPH válasza Cybertrone (#28180) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az nem semmi. Na, megnézem majd azt is.

Mod: Bár nekem régen mindig auto-n volt, vagy abszolút off-on.

Don't Tread On Me

(#28184) Cybertrone válasza MPowerPH (#28183) üzenetére


Cybertrone
veterán

Auton is megy szerintem csak akkor esetlegesen markban nincs többlet! :DDD Mondjuk én ki fogom kapcsolni... tul jóra sikerült ez a funkció, és hát még gamben is visszaveszi a szorzót a proci, ami olyan érdekes! :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28185) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Érdemes az FPO -t nézni. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28186) Cybertrone válasza MPowerPH (#28185) üzenetére


Cybertrone
veterán

Grat hozzá... nyugodt vagyok, nem nekem kellet kipengetni érte a lét! :DDD :DDD :DDD Használd egézséggel, rádfér! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28187) MPowerPH válasza Cybertrone (#28186) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mintha a fogamat húzták volna... :( De úgy számolok, még egy darabig árában eladhatom. Rakom is össze, 1 hónapja nem volt normális működő gép a kezemben. :DDD Elvonási tünetek már jelentkeztek...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28188) Qru válasza MPowerPH (#28185) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fúú bazz' gratu. Küldd meg rendesen. ;]

#nincsbennetarcsi

(#28189) ffodi válasza Cybertrone (#28180) üzenetére


ffodi
veterán

Nos igen a c6 state csodákra képes everestben, (a csoda 4*2gb 1600-as kingmaxom 2050-en 21/21/26-ot tol ;] ) de a trükk úgy is működik(s1156 esetében legalábbis), ha nem megy a c-state, viszont kikapcsolsz 2 magot(4 mag esetén, 6 mag esetén gondolom 4-et, bár ezzel nincs tapasztalatom.) :)

Ennél már csak az a szebb, ha windowsban csökkented a bclk-t, aminek hatására csökken a proci ill. a ramórajel, ezzel fordított arányosságban nő a játékokban az avg. fps. Crysis warheadban, unigine heavenben stb.... +10 fps-t is lehet így csinálni(6970-el legalábbis). A progi mérője 10-el többet mutat, a fraps viszont mindig ugyan annyit. Bclk növelés hatására, pedig csökken az fps. Bővebben a 6970-es topicban teszteredményekkel, ha érdekel valakit.......Ki érti ezt? :DDD

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#28190) MPowerPH válasza Qru (#28188) üzenetére


MPowerPH
félisten

Előbb garit intézek rá, utána mehet a buli. :K Addig csak lightosan. Most nekiállok bíbelődni vele, asztalon kell összeraknom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28191) Cybertrone válasza ffodi (#28189) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jah csodákra... game menüben levette szerintem még a vga-ról is a powert... az visszakapcsolt 51mhz-re a proci 2ghz-re oszt néztem hogy süllyed az fps... :DDD De mostmár legalább tudjuk hogy lehet egy kis +-t kicsikarni a rendszerből, és hogy nincs hiba nálunk sem a memória írási részével... ezzel együtt én kilőttem :B

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28192) gyurczy


gyurczy
őstag

Tanácsot kérnék.

i7 920 4200@1.33V -ot érdemes-e egy ismeretlen 930 vagy 950-re lecserélni? Sok pézmagot nem kéne rádobni, 8 és 18K-t.

:R

(#28193) Cybertrone válasza gyurczy (#28192) üzenetére


Cybertrone
veterán

:( Én oda nema dnám az enyémet egy szüziért... lehet még több fesszel kötöd be... az uj fpo-k mocsok szarok! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28194) mpierre válasza Cybertrone (#28180) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor most várok ötleteket:
160 bicikli, 1600MHz ram, 3360MHz uncore: 18k/14k/20k (olvasás/írás/másolás)
195 bicikli, 1560MHz ram, 3315MHz uncore: 17k/15k/20k

Az összes c-state be van kapcsolva. C1E be-, vagy kikapcsolt állapota nem oszt, nem szoroz. Minimális, értsd 2-300MB/s eltérést okoz...

Esetleg még megnézem EIST nélkül.

Szerk: a másolás 1k-t és a késleltetés javult 0,3ns-t.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28195) Cybertrone válasza mpierre (#28194) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én C6statet lőttem be, és 21k-t kaptam írásra! Az más hogy a proci annyira ingadozott, meg visszavett mindent a világon hogy kikapcsoltam! :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28196) mpierre válasza Cybertrone (#28195) üzenetére


mpierre
veterán

Ellenben engedélyeztem a dinamikus videt, így pihiben 0,88V-ra veszi vissza magát a proci... :DD Ezt, eddig nem sikerült 1,168V alá tornáznom.

No, visszatérve a c-statekre. Az összes engedélyezve van, nálam csak a C1E volt kikapcsolva, de nem változnak a memóriaműveletek. 160 és 195 biciklin is ugyanannyit kapok. :DDD Végül is.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28197) Cybertrone válasza mpierre (#28196) üzenetére


Cybertrone
veterán

Oppá... akkor nem mindenkinél nyerő a cucc... Nálam még akkor is emelkedik a memóriaművelet ha auton hagyom a sateket... bár akkor eléggé dinamikusan vesz mindent vissza a cucc... :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28198) mpierre válasza Cybertrone (#28197) üzenetére


mpierre
veterán

Itt csak enabled, vagy disabled van. Nincs más.

Szerk: A korábbi eredményeket átnézve mindig ennyiket kaptam. Tehát ezt tudja. :O Nem lesz itt 21k írás... :(

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28199) Cybertrone válasza mpierre (#28198) üzenetére


Cybertrone
veterán

:( Esetleg egy bios frissítés? Auto van meg a statek, meg disabled! Szerintem ez egyeznie kell... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28200) mpierre válasza Cybertrone (#28199) üzenetére


mpierre
veterán

Béta bios van csak, mint legújabb. Ezt még kihagyom.

Nem biztos, hogy egyeznie kell. A biost is emberkék írják. Kinek, mi a fontos. Evga-ék talán tapasztaltabbak ebben, mint gigabyte-ék. :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.