Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27351) Qru válasza mpierre (#27350) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, de legalább van 1-el nagyobb szorzó ilyenkor. Persze csodát ez sem tesz... Nem is csoda, hogy így semmit nem gyorsult a játék a GTX260-ról 480-ra váltással. Mind1, így jár aki régi játékokkal (is) játszik.

#nincsbennetarcsi

(#27352) MPowerPH válasza Qru (#27351) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, hát ezekhez kell a MHz. :( De az a meggyőződésem, hogy ezek a régi játékok is elég szép FPS-en futnak, nem hiszem, hogy ott érdemi gyorsulásra van szükség.

Don't Tread On Me

(#27353) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Fincsin ropognak a lábak sandytályt :DDD
Most olvastam a dolgokat, és elég szomorúnak találom az egészet... nesze neked nagy tuning, lángol a rendszer.... Vizesek előnyben egyből el tudják oltani ;] Kész kabaré!
Aki vesz minimum egy revíziót várjon vele, hátha korrigál valamit a foglalaton az Intel... ez így nem biztosságos... majd egyszercsak megcsapja az orrát az embernek az amperszag, oszt felvonyít hogy x58-at kellet volna venni! :U
:R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27354) Laraxior válasza Cybertrone (#27353) üzenetére


Laraxior
titán

jaj nem kell azt annyira felfújni...azért mert valaki 4.5GHz-en,vagy éppen X GHz-en járatja normális hűtéssel attól nem lesz semmi baja. Gyári hűtővel meg úgysem fog menni annyit...felesleges ebből nagy ügyet csinálni...ne vegyetek SB-t..ugyan miért ne..meg revízióvárás... :W
X58 is sült már meg.....akkor mit vegyünk? Semmit?Hülyeség.

#27355: Cyberthrone alias Andersen ;] :D mindig a leghozzáértőbb... :DDD
Pityukám..lazítsál... úgyse lesz Sandy-d akkor tökmindegy,aki meg venni akar..úgyis fog... :K

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27355) dime27 válasza Laraxior (#27354) üzenetére


dime27
őstag

....és így terjed a pletyka..... ;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#27356) subaruwrc válasza dime27 (#27355) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD

(#27357) Cybertrone válasza Laraxior (#27354) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nekem 8 de mondjuk Andersen meséket mondott, máshoz nem értett... :P

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27358) HSM válasza Laraxior (#27354) üzenetére


HSM
félisten

Nem a hűtés hiányától olvad meg a foglalat, hanem a túl nagy áramerősségtől. (Igaz, hűtéssel csökken a proci áramfelvétele, ergó tovább bírja a foglalat, de ezzel se nyersz sokat, lásd a méréseket, amiket linkeltem nemrég. A tápvezetékeken való hűtés is segít picit, de az se menti meg a foglalatot, ha túladagoltad neki az órajelet....)

[ Szerkesztve ]

(#27359) szacsee válasza Qru (#27349) üzenetére


szacsee
nagyúr

Csalogas elő +1 szorzót.. :DDD
Told csak 1 maggal és ha nem üti ki a valami alkalmazás a procit játék közben, akkor nem lehet gond. A szivacs, hogy játék előtt és után tiplizni kell a biosba... de hát a 22-es szorzóért egy C0-val megéri. ;]

(#27360) keIdor válasza Cybertrone (#27353) üzenetére


keIdor
titán

Annyira úgymond "véditek" ti a saját X58 platformotokat, hogy már lassan fárasztó, hogy egy hete azt olvasni csak itt néhány kollégától, hogy ezért meg azért "szarabb" a Sandy Bridge, senki se váltson, mert nem éri meg. Chill out, szerintem mindenki tudomásul vette a hátrányait, nem hiszem, hogy továbbra is ezzel kéne szemetelni a topikot.
Csak azoké füstöl el különben is, aki nagyon megtolja neki... :U de az meg így járt, ha mindenkinek elég lenne egy laza 4,5GHz nem lenne semmi.

Szóval ezt ne vedd bántásnak, de Te vagy az egyik leghangosabb a napokban, nyugalom van, nem szar a rendszered attól, hogy jött egy újabb. :U

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27361) Cybertrone válasza keIdor (#27360) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem vettem! ;) :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27362) dime27 válasza keIdor (#27360) üzenetére


dime27
őstag

Maximálisan egyetértek de ha én írom le mindezt lehurrognak a pi...ba.... :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#27363) keIdor válasza Cybertrone (#27361) üzenetére


keIdor
titán

Oks. ;)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27364) tom_tol válasza keIdor (#27360) üzenetére


tom_tol
addikt

pedig már kezdtem aggódni mi lesz velem

(#27365) proci985 válasza Qru (#27349) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hát ja. mondjuk a kérdés, hogy hány fpst is megy a GTX480al nem kihajtva? ;]

foglalat témára: kérdés hogy égett meg. még nem vonnék le következtetést.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27366) Qru válasza proci985 (#27365) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elégséges így is, csak az állam leesett, hogy a 260 után bedobva a 480-at nem nőtt az fps. Na akkor kezdtem kutakodni igazán... akkor derült ki a taskmanager logjából, hogy 1 magon teker csak a gamma. :D

szacsee: Haja! Kész megváltás a 22-es szorzó. :K

BMW001: Persze, zárt térben 100 fölött nyílt terepen is 50-60 felett karcol simán. Az meg bőven elég, főleg egy rpg játéknál.

#nincsbennetarcsi

(#27367) TomiLi


TomiLi
addikt

Lenne egy kérdésem:

Asus sabertooth lapomban van egy ilyen beállítási lehetőség:
cpu differential amplitude Ez a Vdroop?
Sajnos csak: auto, 700mV,800mV,900mV, és 1000mV között lehet választani.

Köszönöm!

Bogyóka

(#27368) Andrew Greg válasza mpierre (#27342) üzenetére


Andrew Greg
tag

Elég nagy melegedési gondokkal küszködök, LinX alatt, tényleg brutális a helyzet, 80-90fok ez nagyon sokkalom, és azért a gyáritól jobb, ami most rajta van, mondjuk csak 5100 Ft volt, de akkor is...

Azon gondolkozok, hogy az lehet a baj, hogy minden sok fesz kap alapból, mivel minden autora van téve, de fogalmam nincs, melyik az alapérték mivel auto van, és utána viszont csak az értékekket lehet megadni, nincs olyan, hogy normal, vagy hasonló beállítási lehetőség...
A proci terhelés alatt, 1,216v kap, ez jó ?? 1.300v a QPI/VTT, nem nagyon tudom merre induljak el, szóval valaki ha meglepne egy bios képpel, vagy valami hasonlóval annak nagyon örülnék...

Andrew Greg

(#27369) Erdei88 válasza Cybertrone (#27353) üzenetére


Erdei88
veterán

Ezt HSM írta

[ Szerkesztve ]

(#27370) mpierre válasza Andrew Greg (#27368) üzenetére


mpierre
veterán

Meglephetnélek, de giga deszkám van, így nem mész vele sokra. :)) Az asus biosát nem ismerem.
1,216V nem vészes, nálam az alapfesz 1,25625V, a qpi okés, 1,35V fölé ne menj.
Sajnos az i7 alapból így melegszik. 130W a max tdp, ezzel kell megküzdenie a hűtőnek terhelés alatt. Ezt egy 90W tdp-re tervezett hűtő nem tudja lehűteni teljes terhelésen.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27371) Andrew Greg válasza mpierre (#27370) üzenetére


Andrew Greg
tag

Okéé, mondjuk így globálisan gondoltam arra, hogy akinek Asus lapja van, az meglephetne egy Bios képpel, csak, hogy átlássam a dolgokat...

Egyenlőre megvárom az új hűtőt, mert ezzel nem megyek sokra, remélem hétvégén már tudok tuninggal foglalkozni is, mert alapon, azért nem annyira jó...

Andrew Greg

(#27372) mpierre válasza Andrew Greg (#27371) üzenetére


mpierre
veterán

Mire nem elég a 920 alapon? (Egyelőre?)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27373) Cybertrone válasza Erdei88 (#27369) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jah csak ez nem egy szériára hatott ki hanem egy olyan szegmensére az x58-nak ami nem minden lakásban van... Erős PWM áramkör van a classifieden... és még a foglaltnál is erősebnek bizonyult... ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27374) Andrew Greg válasza mpierre (#27372) üzenetére


Andrew Greg
tag

Kevésnek tartom a 2,6Ghz-et jó lenne egy 3,4ghz legalább...

Andrew Greg

(#27375) mpierre válasza Andrew Greg (#27374) üzenetére


mpierre
veterán

;] Aha, értem én..., van abban több is.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27376) HSM válasza Erdei88 (#27369) üzenetére


HSM
félisten

Amíg nem tudunk a Sandy-ról több infót, addig kár ezen vitázni. I7-eknél tudjuk, hogy 4200 körül még nem sült meg senkinél a foglalat, 4500 körül/felett voltak bajok a legtöbb esetben. A s1156 már 4Ghz körül is volt, akinél megpörkölődött (800-as proci, HT ON :Y A bő 20% lespórolt tápláb befigyel ) Sandy-nál pedig még nem ismertek az elhalálozás körülményei... Mindenesetre elég komoly mértékben csorbulna az új 1155 vonzereje az X58 tulajok szemében, ha kiderülne, hogy 5000 körül ott is sülhet a foglalat.... mert ha nem mered 4500 felett járatni, akkor aztán tényleg nem sok előnye marad egy 4Ghz-re húzott 920-al szemben.... :U

(#27373) Cybertrone: Jaja... :D

(#27377) proci985: Tökéletesen egyetértek veled is. :K

[ Szerkesztve ]

(#27377) proci985 válasza Erdei88 (#27369) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ehhez kieg: nem csak emiatt nem sültek meg más lapok foglalatai. egyik a 10fázisú digis VRM, másik a dupla EPS12. normál esetben az EPS12 olyan 300Wig elég (4pines alapján, ott 150W fölött jönnek a gondok a csatlakozók megégésével), és már az is nagyon sok (légen a legnagyobb hűtőkkel lehet olyan 180Wig elmenni, jól megválasztott azaz eléggé hangos ventivel). tehát a csatlakozók bírják, a huzalok elvileg olyan 12Aig rendben vannak, VRM kérdéses, de nem hinném, hogy az lesz a szűk keresztmetszet (DFI háromfázisúakra emlékszem még a p35ös időkből, nagyon jól mentek).

hűtés... pottal 400+W megy. marad a foglalat, amit nem lehet az egekbe méretezni.

bár szerintem a megsült foglalatos Classified, a megsült foxconn foglalatos x58 és a megsült foglalatos SB között van némi különbség. szóval szerintem ítélkezés előtt várjuk ki, hogy mégis mik és milyen körülmények között érintettek.

HSM: nekem az a fura, hogy SBnek tényleg nagyon alacsony a fogyasztása i7/s775höz képest. légen ilyen 4.3-4.5ökig mentek fel tesztoldalak, és ehhez még nem is kellettek különösen nagy léghűtők. szóval ha 4.5re elég egy nagyobb lég, de 5.0on megég a socket, ott nekem valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27378) Andrew Greg válasza mpierre (#27375) üzenetére


Andrew Greg
tag

Remélem is, amúgy az alaplapomról mi a vélemények ??

Andrew Greg

(#27379) AzŐsgén válasza Andrew Greg (#27378) üzenetére


AzŐsgén
tag

A WS PRO jó, nekem is ilyen van :C
A tuningal meg óvatosan,én is majdnem kinyírtam a gyári hűtős 950-esem... :K :R

Azóta bevizeztem OC kollégának köszönhetően. :R

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#27380) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Ja, meg procit cseréltem, de azt más miatt... :DDD

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#27381) HSM válasza proci985 (#27377) üzenetére


HSM
félisten

Azért amit it írnak, az érdekes... [link]
Szóval jelenleg úgy fest, van egy foglalatunk, ami alapból 20-30%-al kevesebb lábon kapja a kraftot, és ezek a lábak ráadásul vékonyabbak is, feltételezhetjük, legalább 20% kell, hogy ez szemmel észrevehető legyen. Ehhez képest van egy procink, ami X%-al kevesebbet fogyaszt, de a végtelenségig húzható. Ugye a 920/930-aknál "természetes" korlát volt a 21-es szorzó és a BCLK limit 200-220 között, tehát eszedbe se jutott 4500 fölé menni általában. Itt bezzeg húzhatod, amíg el nem szégyelled magad, unlimited szorzó. Én úgy látom több itt a "kedvezőtlen" változás a foglalat szempontjából.... A s1156-nál is előbb adta fel a socket, mint egy erősebb léghűtő extrém húzásnál....

(#27382) keIdor válasza HSM (#27381) üzenetére


keIdor
titán

LGA1356-al is lehetnek akkor még bajok... gondolom az is megy majd rendesen. És akkor hol vannak még a 22nm-es procik, amik jövőre jönnek. Gondolom 5GHz 24/7 meglehet majd léggel, viszont a foglalat nem biztos, hogy bírja majd.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27383) HSM válasza keIdor (#27382) üzenetére


HSM
félisten

Emlékszel, amit írtam, kérdés, hogy ott hány tüske marad a tápnak.... Mert ugye a beépített sokcsatornás PCI-e vezérlőt is ki kell vezetékelni, tehát félő, hogy a QPI-linkes 1366-nál kevesebb láb fog maradni tápnak. :U Mondjuk, ha 8-magos SB-t terveznek bele, az akárhogy nézem, dupla fogyi, ezt meg kell valahogy oldani.... És ami elbírja a 8-magost, abban a 4-6 magos procik úgy fognak szállni, öröm lesz nézni. ;) Lehet, nem véletlen nem is terveznek s1155-be csak négymagost....

(#27384) keIdor válasza HSM (#27383) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem abba nem lesz 4 magos. Gondolom direkt különválasztják majd. Több kell 4 magnál? Vedd meg a drágább alaplapot.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27385) proci985 válasza HSM (#27381) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azért a 920/930al légen ahogy tudom már a 4.0 is jó eredmény volt, megfutotta pár, de nem mind (túlmelegedés). előző szériában kenti quadoktól (q6600) is a 9x400 már jó eredmény volt, hiába bírtak volna jóval magasabb fsbt, 3600 fölött légen 1-2 példány volt járatva, szintén a meleg miatt (az az 1-2 példány 1.20 alatt már megfutotta a 9x400at... az átlagnak annyi 3.0ához kellett). pedig egy jó lappal 500as FSB meg szokott lenni. relatíve kevésszer volt olyan, hogy csak a wall akadályozta meg a további tuningot (e6xx0 széria, főleg a 6300asok), gyakoribb volt, hogy vagy a fesz lett sok, vagy nem lehetett behűteni a procit, vagy a VRMeket, vagy nem volt EPS12V, vagy a táp OCPje vált szűkké.

szóval maga a végtelenségig húzható szerintem nem probléma, csak órajelemeléstől még szerintem nem éghet meg. a link már magyarázhatja a dolgokat, avagy a lábak elmásznak, a terhelés megváltozik és kevesebb felé oszlik a terhelés, értelemszerűleg magasabb átfolyó áramot csinálva, ami az érintkezésen lévő ellenállás miatt már lehet probléma. avagy szerintem az megmagyarázná.

azt azért hozzátenném, hogy relatíve új a foglalat mint szűk keresztmetszet.

"A s1156-nál is előbb adta fel a socket, mint egy erősebb léghűtő extrém húzásnál...."
melyik lapok és milyen hűtővel? mondjuk az gáz, ha 180Woknál a foglalat már megsült, mert afölé nagyon légen nem lehet menni (Mega/D14/IFX14/Arrow + egészségtelenül hangos ventikre gondolok itt). az mondjuk érdekes, hogy az áramellátás egyébként viszont bírta a strapát.

szerk: ha a négymagosok alatt már megsül a foglalat egy közepes léghűtéssel a lábak kialakítása miatt, akkor egy 125-140Wos tdpjű nyolcmagossal lehet cudar világ lenne. mármint biztosan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27386) Andrew Greg válasza AzŐsgén (#27379) üzenetére


Andrew Greg
tag

Tudnál egy képet küldeni nekem a bios beállításokról, hogy lássam neked kb, hogyan vannak beállítva a cuccok...

Andrew Greg

(#27387) Sefi84 válasza Andrew Greg (#27386) üzenetére


Sefi84
senior tag

A proci terhelés alatt, 1,216v kap, ez jó ?? 1.300v a QPI/VTT, nem nagyon tudom merre induljak el

Szia!

Ezekkel a feszekkel valószínű megvan a 3400Mhz is sőt még több is!
Ezt a két feszt fixáld így be és told meg 162x21-el!

Azért várd meg a kolléga biosát, hogy meglásd a többit mire állítsd!

Ja és vegyél még 1 ramot ha már X58-ad van :K

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#27388) MPowerPH válasza HSM (#27383) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem lesz 4 mag, csak 6-8. :)

Szerintem a Prémium kategóriás rendszerekből már nem lesznek kispórolva ilyen apróságok. Az 1366 is ilyen, minőségi, és ezt az ágat viszik majd tovább. A magok számát pedig azért így állították be, hogy meglegyen a rendes kategória különbség az 1155 és az 1356 vagy 2011 között, ne az legyen mint most a Lynnfield és Bloomfield esetében. Így akinek több mag kell, kénytelen a felső kategóriába invesztálni. Míg most egy X58-as rendszer processzor téren nem tudott többet nyújtani.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27389) AzŐsgén válasza Andrew Greg (#27386) üzenetére


AzŐsgén
tag

Este, ha hazaértem küldök :))

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#27390) dime27 válasza MPowerPH (#27388) üzenetére


dime27
őstag

Kérdés h megéri-e majd beleinvesztálni annyit egy ilyen rendszerbe annak tudatában h a szofverek a kukimba sincsenek h kihasználják ráadásul SB-től is joval drágábbak lesznek még jó pár honapig....Köszönöm én már most megmondom h nekem az teljesen felesleges lenne :K ;) :B :B :U(Mondom ezt ugy h még a kódolóprogik se használják ki a hatmagosok erejét igazából szal nem látom h annyira elhuznának egy 4mag+4HT-s rendszertől)

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#27391) mpierre válasza dime27 (#27390) üzenetére


mpierre
veterán

Annak esetleg érdemes, aki cf / sli rendszert épít, 3-6 monitorral, hogy maxon játszhasson a legújabb - hardverigényes - játékokkal. ;]
Aki melózik, annak csak akkor, ha kihasználja a szoftver, amit használ és esetleg kitermeli a gép a bekerülési költségét. Kitermeli, úgy 0,5 - 1 év alatt...

Sajnos a programjaim jelentős része még a HT-tól se vadul meg, nem hogy a 4 magtól.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27392) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Sikerült belőni a procit, 24/7 re egész jo kis fesz érték mellett. :))

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#27393) Qru válasza MontyCrew (#27392) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Baba. :K

#nincsbennetarcsi

(#27394) proci985 válasza dime27 (#27390) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

visualstudio konkrétan egy magon fordít, ha így gondolod a kódolót... renderprogik szépen skálázódnak általában 16 magig.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27395) C64 válasza proci985 (#27394) üzenetére


C64
őstag

proci985...flk.png??

http://img90.imageshack.us/img90/705/flk.png

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#27396) proci985 válasza C64 (#27395) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hm, na erre nem számítottam:DDD

Sweden, Falköping egyébként.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27397) MPowerPH válasza dime27 (#27390) üzenetére


MPowerPH
félisten

Felesleges lenne, de ugyan úgy Te is váltani fogsz rá. ;) Az SB is felesleges Neked, legalábbis az volt, az elmondásod szerint, és nagyon nem is hajtottad. Az emberke többségének ez felesleges lesz, én hozzászoktam a prémium kategóriához, nem akarok már alább adni.

Don't Tread On Me

(#27398) szacsee válasza TomiLi (#27367) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálam Giga lap van, de ha jól sejtem, akkor ez Nálad az, mint nálam a CPU Clock Drive... na ez jól megaszontam.
A kisebb érték nem árt neki, a több meg max stabilitást ad. Alapon 800-on van itt Giga lapban. Alatta pedig a PCI-E Clock Drive értéke, aminek mértéke (hmm milyen jól rímel :DDD ) 900mV.

(#27399) Jorus válasza keIdor (#27360) üzenetére


Jorus
nagyúr

A kognitív disszonancia jellemző példája. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27400) gombcomp válasza MPowerPH (#27397) üzenetére


gombcomp
senior tag

Ilyen a "magunk fajta",és ez sokba kerül nekünk... :K :O (-már ha van miből-) :U

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.