Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28051) MPowerPH válasza Laraxior (#28050) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez nagyon durva. Nem normális az, hogy annyit kell szenvedj. Mondom, nekem raid tömbbel is végig rendben volt, szépen helyre állt.

Don't Tread On Me

(#28052) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Úgylátom megy a buli :DDD ... A kismadarak nekem egyszer csiripelték hogy dime kolléga nem állt az x58 tuning magaslatán, ki tudja mit kaphatott az a foxconn :(
Vagy lehet csak moddolni kéne? :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28053) Laraxior válasza Cybertrone (#28052) üzenetére


Laraxior
titán

ha ezzel a lappal próbálkozott akkor nem is csodálom,hiszen első indítás is elég nehézkes volt...nemhogy a tuning :W :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#28054) dime27 válasza Cybertrone (#28052) üzenetére


dime27
őstag

Nem tudom h ki csiripelte neked amik bajaim voltak a lappal azokat megtalálod forumban kértem igen nem 1x BMWtől segitséget én max 205ös bclkt értem el a lappal ugyanugy mint az Asrockommal és eddig egyik cuccomat sem feszeltem szanaszét még annyit sem adtam soha mint LARA!Asrockal könnyebben ment a tuning de azt is aláirom h itt procit is ki kell fogni nekem két fos procim volt ami ugyanannyit ment a Bloodrageben mint az Asrockban bclkra pontosan ezt leteszteltem csak a Bloodrage tök hűs volt de ksözi h ugy huzol le itt a forumban h utána se kérdezel a dolgoknak....ezentul esküszöm akkor térek ide be ha normális lesz a közösség meg a hangvétel tisztelet a kivételnek!Ami igen gyér itt sajna...

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#28055) Laraxior válasza dime27 (#28054) üzenetére


Laraxior
titán

a tuningról én szót sem ejtettem...már akkor is kerestelek amikor megjött a lap és akkor sem indult el,hogy megint ugyanezt produkálta,hogy éppen tuning alatt..az tökmindegy.
De először defaulton indult...volna,ha elindul.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#28056) dime27 válasza Laraxior (#28055) üzenetére


dime27
őstag

Erre nem tudok mit mondani nálam indult defaulton és 205bcklig stabil volt nem csinált anomáliákat de mivel nem volt se raid tömböm se nem sokáig volt nálam igy azt tudom mondani amit már leírtam!Nézzétek át BMWvel ha hajlandó rá vagy nézzék meg gariban bár én azt csinálnám amit már leirtál h 4.2ghz ht off és boldog vagy jó sokáig vele nekem nem volt olyan procim ami 4.2ghez ment volna mindkettő alig vitte a 4ghzet... :K :(

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#28057) gyurczy


gyurczy
őstag

Véletlenül sem szeretnék beleszólni bármibe, de sajnos én is jártam így egy X58-UD5-el, úgyhogy abszolúte megértem Laraxior-t, végletekig kiábrándító, ha az új szerzemény nem akar működni, de mégsem hiszem, hogy jó megoldás a nyilvános fórumon történő sárdobálás. Egyrészt a nem megfelelő hangnemmel az ember lejáratja magát, másrészt ha nincs igaza, akkor a másik félre hányt sérelmek is visszaütnek. Nem lenne célszerűbb tisztázni ezt priviben, telefonon, vagy bármely más zárt kommunikációs csatornán? A topic szakmaiságának sem feltétlen használnak az ilyenek.

Ha mégis nyilvánossá akarom tenni a dolgot, akkor arra is van megfelelő topic itt a PH-n.

(#28058) Cybertrone válasza dime27 (#28054) üzenetére


Cybertrone
veterán

Na hát most hogy nem jössz ide többet mingyárt elsírom magam...Megjön a nagy tuninglap, oszt csóró haver el sem tudja indítani defaulton? Kit nézel hülyének ember? :W Szerinted itt 2 analfabéta lakik? Humoros lenne ha minden lapot mely eddig nálunk járt úgy kellet volna beröffenteni... Mondanom sem kell nem ez volt a megszokott... és még jó hogy lehúzlak, szart adtál el pénzért, talán te nem húztad le a másikat? Gyanusan olcsó volt a cucc, BMW pedig árában adta el, de az lehet be is kapcsol! :U

Mind elmondtuk amit akartunk...

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28059) Laraxior válasza gyurczy (#28057) üzenetére


Laraxior
titán

:K nem akarok én problémázni...elmondtam amit akartam..kb ennyi :)
befejeztem :K :R

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#28060) joshua7 válasza Laraxior (#28059) üzenetére


joshua7
veterán

Vegyél egy R2G lapot. :D Nálam nagyon bevált. Mark-ra biciklit belövöm 219-221-re (mikor hogy), beállítom a cpu- és ramfeszt, 1.4V fölött kilövöm az llc-t (minden más a gyári min. értéken van) és megy, mint a meszes. Drop az van llc nélkül, de akkor inkább az legyen...

Semper Fi

(#28061) dime27 válasza Cybertrone (#28058) üzenetére


dime27
őstag

Befejeztem én is amit tudok a laprol ill ami történt leírtam és azért volt olcsó mert sürgősen kellett a pénz mert kellett a sandy-s alaplaphoz nem volt ill lett volna időm hetekig árulgatni mostmár sandyhez lapot se kapnék azt itt állnék konfig nélkül....

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#28062) MPowerPH válasza Cybertrone (#28052) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, nem tuning probléma volt. Valami más van ott, dime se jó procikat fogott ki, ő rá se tudot próbálni. Moddolás nélkül is megy azért a lap, nekem nem volt vele úgyse problémám egy határig. Itt más gond van, valamiért a BIOS mindig elszáll rajta, és a recovery sem müxik rendesen. És ezzel már volt ez előtt is probléma, csak nem értem az okát. Abszolút nem normális jelenség.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28063) OldJohnny66 válasza Laraxior (#28059) üzenetére


OldJohnny66
tag

Laraxior: Azt megnézted, hogy az előző lapodon és a mostanin, ugyan az a RAID-vezérlő van? Mert, ha nem az okozhat galibát.

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#28064) GreatGodzi


GreatGodzi
tag

200-as bclk körül már hibázik (vagy tököm tudja mit csinál) az alaplapi Intel sata vezérlő, legalábbis nálam az X58-UD3R-ben ez volt. Ha minden vinyó a Marvell vezérlőre van dugva (akár ssd-k raid0 is), akkor szép simán megy a tuning, nincsenek rejtélyes kifagyások.
Akinek van ideje, próbálja ki, hátha más is megerősíti ezt a dolgot. :)

(#28065) bim válasza GreatGodzi (#28064) üzenetére


bim
veterán

Ez 200 felett van vagy milyen blck felett fagy?

(#28066) HSM válasza GreatGodzi (#28064) üzenetére


HSM
félisten

Hát az fura...
Nem kéne neki... Mondjuk nekem csak pár hétig ment 21*191-en a gép, de semmi parája nem volt. Most is vígan tudok 210-es BCLK-val is tesztelni, nem fagy, pedig az Intel vezérlőn van minden winyóm, két WD BALCK Raid0-ban, egy adatwinyó, meg egy ODD társaságában.
24/7 nálam 176-os BCLK, és tuti minden.
Amúgy a 200-as BCLk tud fura dolgokat prezentálni, 210 körül is csinálta nálad?

(#28067) Cybertrone válasza HSM (#28066) üzenetére


Cybertrone
veterán

jelenleg 210-es bclk-val használom a gépet, már vagy 4 hónapja, és nem tapasztaltam semmiféle instabilitást... :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28068) GreatGodzi válasza HSM (#28066) üzenetére


GreatGodzi
tag

Nekem most 200-on van a bclk (nem is néztem még magasabbal), de ha az inteles vezérlőre bármilyen vinyót kötök, akkor elkezd szarakodni (kékhalál, fagyások). Az X58-UD5-el is ezt csinálta, csak ott még nem próbáltam átrakni a vinyókat. Ha az inteles vezérlőn vannak a vinyók, akkor kb. 190-es bclk-tól felfelé csinálja nekem. Közben azon gondolkozok, hogy lehet egy kis plusz fesz kéne az ich-nak... de ezt már nem próbálom ki, majd próbálja más, akinek van rá ideje. :) Én örülök, hogy végre stabil a gép tuningnál.

(#28069) boogie84


boogie84
veterán

sziasztok
Amennyiben megveszik a mostani konfigomat akk szeretnék egy i7es rendszert összeállítani.

Alaplap ASUS SABERTOOTH X58 vagy GIGABYTE GA-X58A-UD3R
Proci: i7-950
Ramokban segíthetnétek h mi az ami jó lenne. ram választék Black Dragonok tetszenek nagyon, nem kell hűtőborda ... 1600as CL9es egész jó áron van!

Procihűtő: Noctua NH-U12P SE2 , vagy Coolink corator ds-re gondoltam.

Van egy Corsair HX520 as tápom, (remélem elég lesz egy pici i7 tuninghoz is)
Vinyók: 500as F2 és 1TB samu F1.

Vga: GTX 570 lenne a kiszemelt.

Mit gondoltok, össze lehet hozni ezt egy működőképes és stabil rendszerré?

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#28070) Cybertrone válasza boogie84 (#28069) üzenetére


Cybertrone
veterán

Geilt kerüld, sok rá a panasz... :( :R A hx520 elég lessz jó kis táp! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28071) tom_tol válasza boogie84 (#28069) üzenetére


tom_tol
addikt

inkább ezt venném

(#28072) HSM válasza tom_tol (#28071) üzenetére


HSM
félisten

Miért? Nekem pl. a Sabertooth szimpatikusabb sokkal.

(#28073) tomic válasza HSM (#28072) üzenetére


tomic
addikt

Nekem meg a Biostar.
[link]

(#28074) Angelo69 válasza boogie84 (#28069) üzenetére


Angelo69
senior tag

Szerintem ramot a Corsair-tol, foleg ha huzni is akarod. ;)
Geil-t inkabb hanyagold szerintem is. :DDD
Alaplapban az asus szerintem jobb...

DX58SO2
Nekem meg ez tetszik... :U

[ Szerkesztve ]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#28075) mpierre válasza boogie84 (#28069) üzenetére


mpierre
veterán

A gél hajra való, meg injektáláshoz...
A ramok közül én a kingstont választanám. Alaplapból, ami tetszik. Az asusoknak van rendes ventivezérlése.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28076) tom_tol válasza HSM (#28072) üzenetére


tom_tol
addikt

és jobb is ?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28077) HSM válasza tom_tol (#28076) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem határozottan... Jobb LAN vezérlő, jobb bővítőslot-eloszlás, rendesen hűtött VTT tápkör, ráadásul még olcsóbb is. A P6X58D-E mellett mi szól?

(#28078) tom_tol válasza HSM (#28077) üzenetére


tom_tol
addikt

na igaz
én ha lapot nézek mindig a tuning ugrik be
16+2 vs 8+2 számomra eleve meghatározó
nekem a marvell-l még soha semmi gondom nem volt

(#28079) HSM válasza tom_tol (#28078) üzenetére


HSM
félisten

Linuxokkal akadt vele azért szívás... A realtec kompatibilitása sokkal jobb. :K
A 16 vs. 8 semmit nem számít, ugyanaz a 8 fázis van mindkettőn, csak a 16-oson kettéosztva. Én inkább 8 jobb fázisra szavazok, mint 16 gyengébbre. Ráadásul a +2 VTT fázis a sabertooth-on hűtött. A 16 fázis nagyobb terhelhetősége a napi használat mellett szerintem komolyabb tuningnál se nagyon fog előjönni, mert már akkora lesz a Vdrop, meg egy kazán lesz a proci.... A 4-4,2Ghz 150-160W-ját meg a 8 fázis is elviszi gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#28080) kpal válasza mpierre (#28075) üzenetére


kpal
veterán

Az azt jelenti hogy Gigabyte lapot nem vennél megint vagy inkább Asrock-ot vennél ?

[ Szerkesztve ]

(#28081) Cybertrone válasza mpierre (#28075) üzenetére


Cybertrone
veterán

Kikérem magamnak az enyémnak is van rendes ventivezérlése :DDD :K :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28082) mpierre válasza kpal (#28080) üzenetére


mpierre
veterán

Annó, amikor vettem, akkor a giga csati elosztása volt tökéletes számomra. Az asus mellett - akkor is és most is - a ventivezérlés szól, szólt, de a biosát ki nem állhatom. A bios fontos Így elbukott. Most is elbukna. Az asrock is így járt volna... Marad a Gigabyte.

Cybertrone: Ezt nem is tudtam... Pedig...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28083) Cybertrone válasza mpierre (#28082) üzenetére


Cybertrone
veterán

Pedig? :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28084) mpierre válasza Cybertrone (#28083) üzenetére


mpierre
veterán

Szerinted... :DDD Volt digit pwm-s lapom...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28085) qfm


qfm
senior tag

Szerintem most sokat segítettek neki a döntéshozába :D

Mindössze annyiban értett egyet mindenki hogy geil ramot ne vegyen:D

(#28086) mpierre válasza qfm (#28085) üzenetére


mpierre
veterán

Ennyi ember esetén még ez is jó arány... :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28087) Cybertrone válasza mpierre (#28084) üzenetére


Cybertrone
veterán

És miköze van a digit pwm-nek a ventivezérléshez? :DDD Mellesleg nincs ezzel a 10 fázisú digitális pwm-el semmi gond, droppom nincs ;]
Mellesleg ha tuningról van szó, az asrock extremnél nincs egyszerűbb cucc... Olyan int a p35-ös időkben :D , és ez nem baj! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28088) cyberkind válasza boogie84 (#28069) üzenetére


cyberkind
félisten

Vegyél ezeket :
Alaplap : Gigabyte X58A-UD3R - ahhoz képest hogy ez a "beugró" lap, eléggé sokat tud
Proci : Core i7 950 - ha jót fogsz ki, akkor megy mint a veszedelem, de elég alapon is
Corsair Dominator 3x2GB 1600 MHz 8-8-8-24 - rettenetesen jól tuningolható

Nekem ezek vannak, és megvagyok elégedve !

Paranormal Cocktivity

(#28089) OldJohnny66 válasza mpierre (#28082) üzenetére


OldJohnny66
tag

[Ennek] ellenére is, hiszen gondolkodtál Xeon-ban is!

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#28090) mpierre válasza Cybertrone (#28087) üzenetére


mpierre
veterán

:W Semmi köze hozzá. Pont a digit pwm hiányzik....

OldJohnny66: Akkor se. ;] :))

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28091) Cybertrone válasza mpierre (#28090) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DDD Jaaaaaaaaa... Hát igen, egyre kevesebb lapot csinálnak digit pwm-el, talán kölcségkímélés miatt, de szerintem is jobb mint az analog kis kockácskák :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28092) OldJohnny66 válasza mpierre (#28090) üzenetére


OldJohnny66
tag

Megértelek, és elfogadom! :R

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#28093) MPowerPH válasza HSM (#28072) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sabertooth? Szarabbat nem találsz? :DDD Ezek nem alaplapok, legalábbis az én szememben. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28094) HSM válasza MPowerPH (#28093) üzenetére


HSM
félisten

Ugyan mi bajod a Sabertooth-al? Egy teljesen jól kivitelezett, átgondolt, kellően felszerelt lap, baráti áron. Szerintem kicsit erős azt írni rá, hogy szar.... :W Nem mindenki szeret +100Mhz tuningpotenciálért és menő színkombinációért meg ROG matricáért dupla árat fizetni.... :U

[ Szerkesztve ]

(#28095) Cybertrone válasza HSM (#28094) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szeméj szerint a ROG matricáért biztos nem fizetnék ;] De tény hogy ez a lap nem tuningra készült hanem hosszas működésre... az illető meg tuningolni akar! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28096) boogie84 válasza cyberkind (#28088) üzenetére


boogie84
veterán

igen, dominatort is néztem. furcsa h ddr3 ban már nem ütős cucc a black dragon. [link] ezt néztem, de necces lesz feltenni a hűtőt a cpu-ra :) jó magas a profilja.

Cybertrone: Akk felejtős a Sabertooth.Nézek vmi mást.
Lapok között a gigabyte már nem tartozik a tuningosok közé?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#28097) Cybertrone válasza boogie84 (#28096) üzenetére


Cybertrone
veterán

ud5 jó és olcsó... :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28098) boogie84 válasza Cybertrone (#28097) üzenetére


boogie84
veterán

épp azt nézegettem... :)
olcsó?? :Y azt nem mondanám,de aki teljesítményt akar az ne sírjon ;]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#28099) Cybertrone válasza boogie84 (#28098) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nagyon jó lapokat lehet venni ph-n olcsón! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28100) gyurczy válasza Cybertrone (#28097) üzenetére


gyurczy
őstag

UD5-re én is dobok egy szavazatot. PH-n 40 körül bele lehet esni, és tényleg jó kis deszka. B tervnek ASRock, volt olyan is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.