Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27551) maxrad1580 válasza MPowerPH (#27550) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Akkor ezek szerint lehet hogy ennyit tudna? mert görcsölök vele és nem bírom 1700 fölé vinni stabilan sehogy sem

Patriot viper PC3-1600 memóim vannak,és nem megy többet bár hogy mi az uncore azzal még nem vagyok tisztában :F

De szerintem inkább én vagyok a láma és nem tudom összelőni a beállítást

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#27552) MPowerPH válasza maxrad1580 (#27551) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uncore -nak, a belső memvezérlő és L3 cach -hez van köze. Az Uncore órajele mindig a duplájának kell lenni, mint a memóriáé. Tehát nálad 2x1700, 3400MHz-s Uncore órajelet jelent, ha minden igaz.
Szükség lenne egy BCLK-ra, és az összes szorzóra. Tehát a qpi,cpu,uncore,ram. Kellenek a feszültség beállítások is, VCore, QPI/VTT, DRAM. És kellenek a ram időzítések is, a gyári is, és amit belőttél neki az is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27553) Imperator999


Imperator999
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is most lett újra Core i7 konfigom, már korábban volt egy durvább i7 nemsokkal később mikor megjelent. Most ennyivel kellett beérnem:
MSI x58 pro (javított)
920 D0 + cm gemin2 + ventik
2x2GB Supertalent 1333 CL7 stb...

Az alaplap BIOSa teljesen új volt nekem, korábban az ASUS és EVGA-t picit jobban átláttam. Bár beállítás szempontjából minden megy végülis. Amin kicsit csodálkoztam h a cpu core-nek AUTO 1,43V-ot írt ki. A többinél normális. Néztem a biosban hűvösebb volt a proci mint a lap. Na mondom akkor csak nem lesz gond.
Úgyhogy hagytam minden AUTO-n, 21x200 (4,2GHz)-et megcéloztam, a ramjaimat 1600 CL8-ra belőttem 1,65V mellett. Windows felment, és minden program, majd mikor elkezdtem tesztelni terheléstől függően fel is nyomta a procinak a feszt, megadott neki több mint 1,43V-ot, a coretemp már piros volt fél perc után, na mondom stop. Bementem a biosba és levettem manuálisra 1,25V-ra. Sajna ez a procinak kevés. Most jelenleg nézem alapfeszen mennyit tud. Viszont nálam a ramok mentek még 1750 talán 1800-on is CL9-ben.

(#27554) maxrad1580 válasza MPowerPH (#27552) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

A mostani beállítások:

BCLK:180
QPI:4.8000GT
CPU:3780
UNCORE:10
RAM:1800
Vcore1,376
QPI/VVT:1.22v
időzítés:9-9-9-27 1N
QPI Links:High speed mode

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#27555) mpierre válasza Imperator999 (#27553) üzenetére


mpierre
veterán

Az az 1,43V úgy látszik kell a procinak a 4,2GHz-hez. Akkor ez egy ilyen darab. 3,8-3,9GHz mennyivel van meg? Azért az a "vid" magas (kivétel, ha kapásból 21×200-ra raktad), 1,0-1,26V között kéne lennie. Mi volt javítva a lapon?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27556) Andrew Greg válasza AzŐsgén (#27544) üzenetére


Andrew Greg
tag

Valóban, nem friss az oprendszer, lehet az a baj, újrarakom holnap...

Andrew Greg

(#27557) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Én már nem értem ezt :O

Ha 1600 fölé húzom a ramot nem indul el a gép,és 1600-as ramok vannak benne.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#27558) Imperator999 válasza mpierre (#27555) üzenetére


Imperator999
aktív tag

Most 20x185=3700MHz-en megy, ha rányomom a plusz szorzót akkor még betölt a windows de hibázik majd kifagy, tehát itt már kell a plusz fesz ahogy most nézem olyan +0,03 kell pluszba neki.

20x200=4GHz olyan 1,32V körül stabil.

Úgy tűnik valóban nem a legjobb darabok egyike, de viszont 35k-ért vettem és D0, tehát ennyit megért attól még szerintem :))

(#27559) Imperator999 válasza Imperator999 (#27558) üzenetére


Imperator999
aktív tag

MSI X58 Pro

Látszólag épp volt a lap, viszont se kép se hang. Állítólag az előző tulaj alaplapcsere miatt kiszedte a gépből, kipróbált egy másik lapot, majd ezt visszatette és a windows betöltött neki, de kép nem volt. 1 nappal előtte meg azt mondta h se kép se hang.
Na mindegy. Én itthon összedobtam tényleg se kép se hang csak pörög a venti.

Végül Johni5 megnézte a lapot és kiderült h a sima PCI foglalatban össze volt érve egy csomó szál, illetve egy mozdulattal le jött a foglalat a helyéről. Valószínű korábban kitépték a benne lévő kártyával együtt vagy nem tom mi a szösz. Azt a foglalat ki lett iktatva, majd vissza lett téve a helyére, de biztos h már nem fog működni.

A lap működött innentől kezdve, minden jó rajta. :R

(#27560) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Csak akkor tudom ezek szerint gyorsabban járatni a ramokat ha gyorsabbakat veszek mondjuk az 1600 helyett 2000 :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#27561) Imperator999 válasza maxrad1580 (#27560) üzenetére


Imperator999
aktív tag

Na igen, anno az EVGA-s korszakomban én is 3x1gb 2000mhz-es rammal kezdtem, ki is hajtotta, viszont 2080nál vége is volt a megengedett 1,65V-on

(#27562) Imperator999


Imperator999
aktív tag

Valaki el tudná nekem mondani h a CPU CLK Skew, IOH CLK Skew mire jó?

(#27563) maxrad1580 válasza Imperator999 (#27561) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Sokat számít az sebességben hogy az 1600-as ramokat lecserélném mondjuk 2000-re?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#27564) mpierre válasza Imperator999 (#27559) üzenetére


mpierre
veterán

Aha. Akkor az egy ilyen proci. A skew-ra ezt dobja a gugli...

maxrad1580: A memória sebessége sokat számít. De... 2000MHz-s ramot vehetsz, de azzal számolj, hogy nem sok proci futja meg a 4000MHz uncore-t. Sajnos a 980X és a 970 kivételével az i7-ek nem túl erősek uncore sebességben. Olyan 3600-3800MHz még kihozható belőlük. Tehát a 2000-es ramot olyan 1900-on tudod hajtani max. Ha nem kerül sokba a csere, akkor megéri, mert ha nem 2000-en hajtod, akkor az időzítést tudod szűkíteni. Ja! Az 1600-as meglévő ram akar tovább menni?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27565) gombcomp válasza Imperator999 (#27562) üzenetére


gombcomp
senior tag

Itt elég sok mindent találsz a BIOS-ról :[link]
A skew beállítások késleltetést jelentenek picosecundumban (ps),ami segíthet
a stabilitásban a tuning során.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#27566) Imperator999 válasza gombcomp (#27565) üzenetére


Imperator999
aktív tag

Köszi az infót, mostmár beugrott, anno EVGA lapnál is használni kellett mikor 4ghz felett jártam már.
Tényleg megvan még a proci amit tőlem vettél? :))

(#27567) Imperator999 válasza gombcomp (#27565) üzenetére


Imperator999
aktív tag

Nagyon jó linket adtál, legalább magyarul leírnak mindent :))

maxrad1580 te is olvasd át nyugodtan

[ Szerkesztve ]

(#27568) MPowerPH válasza maxrad1580 (#27554) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, az Uncore szorzó nem 20? Mert ha 1800-as a ram, akkor az a 10x-es, az Uncore pedig a duplája. Tehát 3600MHz. Meg is van a probléma egyébként, a QPI/VTT fesz túl alacsony. Rakd fel 1.32v-ra, ha úgy sem stabil, akkor 1.34v-ra. Figyelj arra, hogy 1.35v fölé ne menj vele, mivel az a maximum adható fesz.
A VCore kicsit nagynak tűnik ehhez a frekihez... Ez a BIOS-ban beállított érték, vagy loadban mért feszültség drop-al? LLC-t kapcsold ki szerintem, ha be lenne nyomva.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27569) gombcomp válasza Imperator999 (#27566) üzenetére


gombcomp
senior tag

A procid utánam Airbooms kolléga birtokolta,majd eladta valakinek.
Az egy jó darab volt. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#27570) Qru válasza maxrad1580 (#27563) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem és közel se biztos, hogy ki tudod hajtani a 2000-es ramokat. Sztem ha nem garantálta kitesztelt procid van max 1866-osat érdemes venni. Igazából sebességben alig hoz többet a valóságban ha cserélnéd, szvsz nem éri meg a felárat.

#nincsbennetarcsi

(#27571) MPowerPH válasza Qru (#27570) üzenetére


MPowerPH
félisten

2000-as ram azért lehet jó, mert van esély az 1600 CL6-hoz. Persze nem tudom az mennyivel jobb, mint a CL7. Most már nem akkora a mezei 2000-es ramok felára.

Don't Tread On Me

(#27572) tom_tol válasza MPowerPH (#27571) üzenetére


tom_tol
addikt

(#27573) Imperator999 válasza gombcomp (#27569) üzenetére


Imperator999
aktív tag

Igen, nem véletlenül tudtam én is 4,6GHz-en léggel hajtani :R

(#27574) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

rég jártam erre, mostanában már mik a tapasztalatok, miből mennyit szabad maximum beállítani? (feszültségek, órajelek)

Egy ideig nem volt időm igazán foglalkozni vele, most jön új ram, ház, és bios csere két héten belül, valamint később kap egy jó hűtőt még a cucc, így most hogy időm lesz, ismét neki esek.

(i7 920 D0, dfi ut t3eh8, kingston hyper-x T1 ramok)

Köszi :R

Ui: Sajnos nincs időm végig olvasni hogy mi minden történt azóta hogy nem jártam itt, és lehet azóta már valamiről kiderült hogy csak kevesebbet bír hosszú távon, vagy épp többet, ezért érdeklődök.

[ Szerkesztve ]

(#27575) Qru válasza qfm (#27574) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Intel specifikációk a mérvadók továbbra is fesz ügyileg. Qpi 1,35V, Ram 1,65V procinál meg amíg tudod hűteni de azért 1,45V körül nem árt megállni. 1,3V fölött meg LLC off szigorúan.
Órajelben amit bír, 4-4,2Ghz-et várhatsz kb és kb 3800-as Uncore-t.

#nincsbennetarcsi

(#27576) katt777 válasza HSM (#26944) üzenetére


katt777
félisten

Soha nem szidtam semmit (látom, hogy vannak páran, akik ezt képtelenek megérteni). A tapasztalatomat írtam le, és az szóljon nekem amiatt, hogy a tapasztalataim után rossz a véleményem az AMD-ről, aki saját maga más véleményen lenne hasonló tapasztalatok után (és nem csak itt jár a szája, miközben maga sem vesz többé AMD-t :P ). Ne aggódj, az MSI-ről még rosszabb véleménnyel vagyok, mert abból már Intel fronton is fogtam ki rossz (de amúgy hibátlan) lapot. Egyébként azért vettem mindig ASUS lapokat, mert amikor először vettem gépet, jó volt, és az összes többi is. Aztán nemrég vettem ASRockot, amely kvázi ua., csak sallangok nélkül, és szintén jó volt. Egyszer volt egy GB-om (EP-45-DS3), hát az nem tudta szabályozni már a ventiket, ergo azt sem veszek többet. Amúgy meg senkinek nincs joga rám erőltetni a maga véleményét, ahogy én sem erőltetem másokra az enyémet. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27577) DigitXT


DigitXT
félisten

RAM-ok közül mik az ajánlottak? Tervezek egy Win7-re váltást,
s ahhoz lecserélném a mostani 3x1GB-omat 3x2GB-ra. Hasonló
paraméterekkel használnám, mint a mostani CSX-eimet... (Azok
talán gyárilag csak 1333-asok, de elvannak jól 1600 CL8-ban is.)

Igazából nem szeretném őket nagyon húzni: ha egy garantált 1600
CL8 jónak számít (megfelelő), akkor ok, csak annyi kérdés, melyik
gyártótól érdemes választani.:B (Ha jól láttam, a Corsair ramoknak
nincs rossz hírük, de még így márkán belül is nagy árkülönbségek
vannak, nem tudom, érdemes-e egyáltalán drágábbakat nézegetni.)

Szerk: bár jobban belegondolva lehet, hogy nem pont ez az a topik,
de hát itt vannak az i7 tulajok, akiknek van tapasztalatuk mindennel.
200x21-ben megy most a gép, csak hogy ne legyen teljesen off, így
jön ki az 1600-as RAM órajel Szerintem ennyi "elég" is: följebb nem
fogom nézni, meg lejjebb sem nagyon, max. 190x21-en, de ott meg
még az 1600 sincs meg, szóval nagyon tuningramra nincs szükség.

[ Szerkesztve ]

(#27578) Qru válasza DigitXT (#27577) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

G.Skill, Corsair, Mushkin, Kingston, Kingmax... Lényeg, hogy 1,65V-os legyen.
Egyedül a Geil-t meg az OCZ-t kerüld, azokkal páran már befürödtek itt.

#nincsbennetarcsi

(#27579) katt777 válasza DigitXT (#27577) üzenetére


katt777
félisten

Mindenképpen nézd meg a QVL-t!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27580) MPowerPH válasza tom_tol (#27572) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem rossz. ;) Uncore mit kapott erre a tesztre?

Don't Tread On Me

(#27581) szacsee


szacsee
nagyúr

Na aki váltott az jól megszívta... :DDD

(#27582) mpierre válasza szacsee (#27581) üzenetére


mpierre
veterán

Ez már tényleg kibaltázás a felhasználókkal... Ejj, de csúnya, de csúúnyaaaa... :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27583) MPowerPH válasza szacsee (#27581) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem szabad elkiabálni. Ez még változhat. Megeshet, hogy csak a beépített IGP korlátozódik ez miatt. Ráadásul ez is már az IGP-re lesz kihegyezve, ami ha őszinték akarunk lenni, semmire sem jó. :N A felső kategória továbbra is IGP mentes lesz, hála az égnek. :DDD
1 év múlva úgyis lesznek jobb alaplapok, meg ha minden igaz jön 2012-ben DDR4?! :U Kérdés, Ivy Bridge azzal fog e működni. Esetleg vegyesen lesz újra DDR3-DDR4 támogatás... Ez esetben mindenképpen kelleni fog majd a lapcsere.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27584) subaruwrc válasza szacsee (#27581) üzenetére


subaruwrc
félisten

aki vált az mindig megszívja

(#27585) Qru válasza szacsee (#27581) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

LGA1156/1155 inkompatibilitás, P67/H67 használd az IGP vagy tuningolj című előadás után nem is vártam mást az Inteltől.
Már csak a Buldozer-ben bízhatunk srácok. No meg az olcsó 980X-ben. :D

#nincsbennetarcsi

(#27586) MPowerPH válasza Qru (#27585) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze. De a Bulldozer csak akkor jelent alternatívát, ha látom rendes tesztben. Addig még álmodni se merek erről. Nem tudok bízni az AMD-ben, főleg a Cayman-ok után. :N

subaruwrc: Nem feltétlen. Én úgy váltottam i7-re anno, hogy 1:1-ben tudtam cserélni a régi Q9550+RE kombot, annyi különbséggel, hogy 1Gb-vel kevesebb ramom lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27587) szacsee válasza mpierre (#27582) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ez van felvehetik az IJB pólót. Ezt a hírt mondjuk április 1-én tettem volna közzé az Intel helyében azt majd a felhasználók eldöntik, hogy tréfának veszik-e. :D
A hír topikjában reménykednek, de szerintem nem kellene:
"A DMI busz valószínűleg nem változik, így nem elképzelhetetlen, hogy a P67-es lapkával szerelt alaplapok kezelni tudják majd az Ivy Bridge processzorokat, de erről még semmilyen információ nincs."
Ha az Intel valóban csak az IGP-re gyúr akkor megerősíthetné, hogy a P67 jó lesz ehhez is, mert így lehet pár vásárlót elveszt... hezitál, megvárja a dózert stb. Viszont ha megerősítené, hogy a H67 esetében kell csak új chipset, akkor a jövőbeni P67 tulajok hezitálás nélkül vennék meg. Viszont ez így vagy fos tálalás, vagy tényleg P67 is csak ezekhez a procikhoz lesz jó. :(

Dózer téma: Nálam AMD kilőtte magát. Egy processzorgyártó nem engedheti meg azt a luxust, hogy hibás hardvert ad ki a keze közül. Intel még mindig szimpatikusabb, mivel ha egy proci nem felel meg a teszten és lejjebb sorolják (kisebb freki, kevesebb L2) akkor az úgy is marad. Van akinek szimpi az AMD magfeloldásos módszere. Nálam nem jön be... hacsak nem az áll a háttérben, hogy sok 1000 X4-et legyártottak és nem akarták átállítani a "sorokat" X3 / X2-re és "költséghatékonyságból" inkább letiltották a magokat stb...

[ Szerkesztve ]

(#27588) mpierre válasza Qru (#27585) üzenetére


mpierre
veterán

Óccsó 980X? Ja, meg karon varjú.

Azért, ha 100.000.- alatt kapni garival én is cserélek... :DDD

szacsee: Pontosan ezért mondtam, hogy kiba....., de magával is kiszúr az intel. Ezek után nem tudom, hogy mi lesz a 1356 és a 2011-es foglalat esetén előhúzandó aduász...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27589) keIdor válasza szacsee (#27581) üzenetére


keIdor
titán

Miért? Haswell úgyis kap új foglalatot megint. Ígyis-úgyis évente kell venned új alaplapot.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27590) szacsee válasza mpierre (#27588) üzenetére


szacsee
nagyúr

Még a végén keresnünk kell valami kisebb fogyis Xeont, mert a teljesítményével elégedett vagyok, csak a fogyasztás zavar. USB 3.0-t megoldom kártyával, Sata 3.0 meg nem érdekel még.

Keldor papa: Ezzel tisztában vagyok, hogy X58-ba max 980X a legerősebb alternatíva, ha kell a kraft, vagy kisebb fogyi esetén Xeon, de a P67 tulajok még bíznak a kék óriásban. :D

[ Szerkesztve ]

(#27591) MPowerPH válasza mpierre (#27588) üzenetére


MPowerPH
félisten

az LGA1356-2011 esetén processzorba integrálva lesz a teljes multi GPU támogatás, és jönnek a 6-8 magos CPU-k. 6 magnál kevesebbet nem kapsz, 1155-nél pedig 4-nél nem fogsz többet kapni. Ez azért szerintem elég jelentős különbség. :) Sokkal érthetetlenebb az, hogy az első generációs i7 esetében mi értelme volt a Lynnfield-nek? Durván szólva ugyan azt hoztam, mint a Bloomfield, csak P55-ben.

Don't Tread On Me

(#27592) mpierre válasza szacsee (#27590) üzenetére


mpierre
veterán

Giga lapban a w3xxx sorozat biztos megy, de az újabbak nincsenek a proci listában. Ki az aki bevállalja a tesztet? A régebbiek ugyanazok, mint az i7 9xx sorozat. Fogyasztásban is. Nem egyszerű. Vagy lapcsere, pl asus-ra és az újabb xeon.

BMW001: Kisarkítva, igen. A 6, 8 mag előnyét nem vitatom, csak az zavar, hogy ezekkel a procikkal és alaplapokkal kapcsolatban mit ráncigál majd elő az intel a nagy kék szatyorból. Lásd, sb és ib trükk... Lehet, megint várok 3 évet - azaz már csak cirka 1,5-t - és majd akkor váltok az akkor legjobbra. Ha addig nem kapok idegbajt a fogyasztástól...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27593) TomiLi


TomiLi
addikt

Ma sikerült egy tri kitet szerválnom! :C
Érdekes, hogy a lapom csak 1866-ig támogatja a ramokat, ennek ellenére megy az 2000Mhz-en is :C

Bogyóka

(#27594) timike85


timike85
csendes tag

Sziasztok!
Én pár hónapja lettem egy "AMD-fan"-ból Inteles és egyből egy 920 D0 boldog tulaja. Hihetetlen látványos volt a gyorsulás, pedig egy 965BE-t cseréltem... :K
A RAM-okkal én is sokat szívtam, nagyon sok kit-et kipóbáltam és most már beletörődtem, hogy 1600Mhz felett egyszerűen nem kezeli a procim stabilan. Próbáltam 1600-tól kezdve 2000Mhz-ig de semmi pozitív eredmény.
Talán csak annyi az előnye a magasabb mhz-ű ramoknak, hogy 1600Mhz-n hajtva nagyon jó időzítésekkel mennek.
Azért majd én is kérni fogok tőletek egy két tanácsot a közeljövőben...

(#27595) HSM válasza szacsee (#27581) üzenetére


HSM
félisten

Alsókategóriás Intel foglalat.... Mit vártatok, úgy mégis? :U A S1156-nál nem ugyanez volt... ?

(#27582) mpierre: Megveszed, használod, kidobod, újat veszel. Ez a középkategória üzletpolitikája. Tegyük hozzá, az is beleszól, hogy itt a végtelenségig mennek olcsódítással sokszor, nem hagynak tartalékot sem a csatlakozókban, se semmiben.

(#27584) subaruwrc: Nekem teljesen bejött, mikor 2 éve megvettem az I7 rendszerem, alig vesztett az értékéből, és erő meg akad benne, egy fél évet tuti nálam lesz még, lehet többet is... ;] Lehet, ez lesz a P3-am óta az első procigeneráció, ami 3 évet kibír nálam? :D

(#27585) Qru: Olcsó 980X nem hiszem, hogy lesz... De valami olcsó 970 azért jöhetne... :D

(#27586) BMW001: Nem lettek azok olyan rosszak. (Cayman) Várd ki a végét, ennek a VGA technológiának a driver a lelke, amit most kezdhettek elölről optimalizálni a Cayman-ra, mert ami optimális kód a régi 5-utas rendszerben, az a 4-utason épp a legrosszabb...
Nézd meg inkább az új APU-kat, szerintem pl. az E350 nagyon betalált, parig alázza a konkurens Atom-okat, hihetetlen, 18W-ból olcsóáron mit ki nem hoztak... Már alig várom, hogy beszerezzek egy olyan notit... :U

(#27587) szacsee: Miért vagy meggyőződve róla, hogy az AMD a hunyó? Azt írtad, túlmelegedett, ami lehetett a lapok hibája, hogy nem pörgette a ventit. Én nem ilyennek ismerem az AMD hardvereket, hogy ilyet megengedjenek maguknak.... Amúgy emiatt nem hinném, hogy vásárlókat vesztenének... Aki P55-öt vett, azok is ugyanebben a kalapban csücsülnek... Ellenben nagyon rosszak a tapasztalataim sok AMD-s lappal, de szvsz ez nem az AMD hibája....

(#27589) Keldor papa: Vegyen a hóhér évente... :D Az UD5-E758 cserém oka is szerelem volt, nem kényszer... :))

(#27591) BMW001: Egyszerű pedig a Lynnfield értelme a profittermelés volt. Olcsó foglalat, olcsó proci-tokozás, primitív, olcsó alaplap, olcsón gyártható csipszet. Ahhoz képest, mennyivel kisebb költségvetésű motyó volt, az árak nem mentek annyival az X58 alá. ;)

(#27594) timike85: Kérhetnénk erről a hihtetlen látványos gyorsulásról kicsit több részletet? Pl. milyen volt az AMD-s gép pontos konfigja, mi változott, miben tapasztalható óriási különbség, számszerűsítve ez mit jelent, milyen beállításokon, etc...

[ Szerkesztve ]

(#27596) timike85 válasza HSM (#27595) üzenetére


timike85
csendes tag

Ez volt az AMD konfig:
-GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H
-AMD Phenom II X4 965 BE @3,87MHZ
-Kingston HyperX 1800 2x2 8-8-8-22
-HD4890 Toxic

Jelenleg:
-GIGABYTE GA-EX58-UD5
-i7 920 D0 @3,8MHZ
-Kingston HyperX 1800 3x2 @1600Mhz 6-6-6-18
-HD5850 Toxic

Csak a RAM maradt, kiegészítve + egy modullal.
Minden tesztben jobban teljesít a jelenlegi konfig,mint anno az AMD, játékban több fps, gyorsabban betölt... Ilyesmikre gondoltam...

(#27597) HSM válasza timike85 (#27596) üzenetére


HSM
félisten

"játékban több fps"
5850-nek is bőven köszönhető, alaposan veri a 4890-et, kb. 20-40% kapásból... 4890-ről váltottam 5850-re, első kézből tudom. ;)

"gyorsabban betölt"
4GB vs. 6GB rendszermemória áldásos hatása nem kis részben. Nem véletlen nem akarok soha többé 6GB-nál kevesebbet látni a gépben... :D

Persze, azt is tegyük hozzá, hogy a bloomfield azonos órajelen olyan 25-50%-ot simán odaver a Deneb-nek.... Árban sem egy kategória. Csak azt próbáltam itt kiemelni, hogy a hihetetlen gyorsulás csak egy piciny eleme volt a proci, a többi alkatrész is legalább ennyit számított. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27598) timike85 válasza HSM (#27597) üzenetére


timike85
csendes tag

Amikor váltottam, akkor még a 4890 volt a 920 mellett. Mondjuk úgy is 3000p körül adott többet a 3DMark06-ban. :B És ez csak a CPU Score... :R

Amúgy minden úgy van, ahogy írtad.

Csak a memóriavezérlővel nem vagyok kibékülve... :(((

(#27599) MPowerPH válasza timike85 (#27598) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig meg kell szokni, hogy az i7-el nagyon bajos 2000-en járatni a memóriákat 24/7. De van egy érzésem, hogy azért akadsz meg 1600 után, mert a QPI/VTT fesz túl kevés. Mennyit adsz most neki? Azért ez a memvezérlő, és úgy általában a memkezelés fényévekkel jobb, mint egy AMD-s rendszerben. ;)

ceaser: Lapnak már nem sok köze van hozzá. :N

HSM: Alapból nincs gond a Cayman -al, de sajnos a min. FPS-en nem sikerült javítani, ami nálam nagy érvágás. :( Az ugyan úgy tropa, nem véletlenül tettem vissza a másik 4890-emet is. Ezzel a CF-el sokkal nagyobb a min. FPS-s, mint egy 5870-el, míg átlagban alig van eltérés.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27600) timike85 válasza MPowerPH (#27599) üzenetére


timike85
csendes tag

Már kezdek beletörődni...

Most a QPI/VTT 1.315V. De már kipróbáltam minden beállítást 1,35-ig. Ha 1600Mhz fölé emelem (pl.:1606Mhz), akkor be sem indul a gép. :F

És az miért lehet, hogy nekem például @3,8Ghz-en legjobbak az Aida-val mért gyorsítótár és memória sebességek @4Ghz és 4,2Ghz-n nem hogy javulna, még inkább kisebb értékeket ad... :F
Valószínűleg a Bios beállításokkal lesz gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.