Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28501) MPowerPH válasza AirBooms (#28500) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na igen, verzióban ez is tök ugyan az. :F

Don't Tread On Me

(#28502) Cybertrone válasza AirBooms (#28500) üzenetére


Cybertrone
veterán

Neked megvan még a gulf fater? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28503) mpierre válasza Cybertrone (#28502) üzenetére


mpierre
veterán

Húúú, de ráizgultál a 6 magra.... :)) Érthető. :K

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28504) Cybertrone válasza mpierre (#28503) üzenetére


Cybertrone
veterán

Csóró vagyok én ahhoz... Vagy nagyon jó kindíciók kellenének hogy benevezzek egyre, de az meg ritka :DDD Szimpla kíváncsiskodás volt :K :R Mongyuk tény hogy a kemény magból lassan én tolom csak 4 maggal :D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28505) mpierre válasza Cybertrone (#28504) üzenetére


mpierre
veterán

Azért még akad egy két 4 magos tulaj errefelé. Én csak az eddig eltelt 1,5 évre tettem rá további 2 évet, hogy ne kelljen gépet cserélnem. Fogyasztásban is jobb.
Ez csak akkor fog bukni, ha a cad-es alkalmazások, hirtelen csak 6+ magon fognak rendesen futni... Ennek azért kicsi az esélye. Újra kéne írni ezeket az alapoktól...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28506) Cybertrone válasza mpierre (#28505) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én amire használom talán nem is venném hasznát, bár tegyük hozzá megköldeném az biztos ;] , csak én félek az ilyen xeonoktól, kitudja beveszi e a lap egyálltalán :K Bár meg kell próbálni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28507) cut válasza Cybertrone (#28506) üzenetére


cut
aktív tag

Milyen xeont veszel Cyber?

134 piros pötty :)

(#28508) Cybertrone válasza cut (#28507) üzenetére


Cybertrone
veterán

Semmilyet... Larának, lakótársamnak jön meg ma a xeonja, és izgulunk a Bloodrage beveszi e :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28509) cut válasza Cybertrone (#28508) üzenetére


cut
aktív tag

biztos.... :C

És melyik tipus??

ja és LAra jó csaj??? :Y :DD

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#28510) MPowerPH válasza Cybertrone (#28508) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát, arra én is kíváncsi leszek. :K

Cybertrone: Tényleg, most hogy így belegondolok. Mikor egyszerre maxon nyomatjátok a Vantage -et, nem égnek szét az elektronyos kábelek? :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28511) Cybertrone válasza MPowerPH (#28510) üzenetére


Cybertrone
veterán

Eddig még nem éreztünk füstöt... :DDD Nem nem jellemző... inkább ő a teszter lélek, én belövöm magamnak egy 24/7-es értékre oszt elbohóckodok :B :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28512) cut válasza Cybertrone (#28511) üzenetére


cut
aktív tag

Cyber, milyen tipusu xeon lesz?

134 piros pötty :)

(#28513) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Na, közben a GFolps szépen rendbe jött. :) Egyenlőre stabilitási gondokkal küzdök, 1.264v-ről indultam 4.2GHz-n, most járok 1.296v-nál, és még mindig elhasal LinX alatt 2-3 kör után. Ugye eddig ezek lefutottak elég szépen, csak a GFlops érték maradt el. Most jobban is melegszik.

Mondjuk azóta így használom, még egyszer sem dobott el. :F LinX alapos munkát végez.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28514) mpierre válasza cut (#28512) üzenetére


mpierre
veterán

Az is egy 5660-as lesz, ha jól tudom...

BMW001: A javított LinX valahogy durvábban terhel. Eddig két számítás között elengedte a procit egy kis időre, de az új az megfogja és nem ereszti. Gyakorlatilag a teljes teszt alatt 100%-on fut a proci. Szerintem ez így nagyon gyilkos. A kitesztelt beállításokat simán hazavágja.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28515) Cybertrone válasza mpierre (#28514) üzenetére


Cybertrone
veterán

Igen jól tudod! :K Reméljük menni fog neki, szeretné már nagyon! Ha nem megy áthozzuk az EVGA-ba, elvileg ez supportálja az oldala szerint, oszt ha itt sem érük el eredményt akkor nemtom milessz! :( De bízunk benne hogy jó lessz! :K

mpierre:
Ezt én is észrevettem, az új verziójú linxek azok betegek... nekem is elengedte a számítások közt egy kicsit lazítani ami jó is volt hogy lehüljön kicsit, erre most nézem 100%végig... a legutóbb mikor a 4500-at teszteltem el is dobta magás 3 kör után sok volt neki... meg is értem! :W

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28516) MPowerPH válasza mpierre (#28514) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, észrevettem hogy nincs pihenő. Dobta az összes eddig LinX satbil beállításomat. :(((
Már csak elég a maghőket nézni, abból lehet látni mennyivel nagyobb a terhelés. Meg a fogyiból. Na mind1, meglátom ezzel meddig jutok. :) Az már biztos, hogy az eddigi beállítás is tök stabil volt, konvertálásokat és csomagolásokat gond nélkül bírta, meg ugye a LinX-et is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28517) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, mérgemben belőttem neki egy keményebb beállítást, továbbra is 1.296v, de magas Uncore/ram és magas QPI, és hagytam a 25-ös szorzót. Eddig így 18W-al eszik többet. ;] De fut a LinX.

Don't Tread On Me

(#28518) mpierre válasza Cybertrone (#28515) üzenetére


mpierre
veterán

Ha bent van a xeon mikrokódja a biosban, akkor simán vinni fogja, de ezt valahogy egyik cég se (az Asrock igen) reklámozza. Próbáltam belekuksizni a giga biosába, de nem sikerült. Így maradt a fizikai próba.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28519) pincehely válasza MPowerPH (#28517) üzenetére


pincehely
addikt

Eredmények?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#28520) MPowerPH válasza pincehely (#28519) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most fut a LinX, a régebbieket direkt nem linkeltem be , tudtam, hogy gyanúsan alacsony a GFlops.

mod: akkor az interneten fent lévő eredmények nagy része kuka, ott mindenhol alacsony GFlops van.

mod2: Most dobta el magát. :DDD Mondjuk ezt vártam, a magas Uncore még jobban ráterhel együtt a QPI-vel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28521) Cybertrone válasza mpierre (#28518) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát ez az hogy honnan tudjuk hogy bentvan e? :DDD Elvileg az EVGA oldalán a supportban benne vannak a xeon procik... De nem én veszem a cuccot, foxconnéknak az oldala meg véleményem szerint katasztrófa! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28522) jones965 válasza Cybertrone (#28521) üzenetére


jones965
Modder

Próbáljátok meg a linken található BIOS-ok közül, ha a gyáriak nem támogatnák.

(#28523) cut válasza jones965 (#28522) üzenetére


cut
aktív tag

Fiuk, nekem x5650 em van és támogatja a legujabb biossal az asus és a giga lap is.... Ezt tuti!!!!! Nem kell izgulni, műkődni fog..... :R :C

az oldalakkal meg nem kell foglalkozni, hogy mit irnak... :Y

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#28524) Cybertrone válasza jones965 (#28522) üzenetére


Cybertrone
veterán

Továbbítani fogom az illetékes felé köszönjük szépen! Csak menni fog neki! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28525) OldJohnny66 válasza mpierre (#28518) üzenetére


OldJohnny66
tag

Ez így igaz!

Az én lapom is az alap BIOS-al viszi az [összes] 1366-ot (xeon-okat is) két kivétellel, egy B1-es Gulfi. és egy B1-es Westmere. :K

Bár nagy szerencsémre, én már nem alap BIOS-al kaptam a lapot (gyárilag), mert még sohasem frissítettem, :((( de majd egyszer megpróbálom, ha szükség lesz rá.

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#28526) Erdei88 válasza MPowerPH (#28513) üzenetére


Erdei88
veterán

4,2Ghz 24/7 már elég kellemes. Mekkora órajel a célod?

(#28527) OldJohnny66


OldJohnny66
tag

Van valakinek tapasztalata, hogy "negatív" tuning-gal (fesz-csökkentés), kb. milyen mértékű fogyasztás-csökkenés érhető el? :F

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#28528) MPowerPH válasza Erdei88 (#28526) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elsősorban 4.2GHz, 1.3v alatt. Van egy 4.4GHz-s profilom is, azt is még tudta eddig stabilan, tehát 1.36v-n. Az új LinX-el ez már biztosan nem menne.
Most suliba kell menni, majd este folytatom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28529) mpierre válasza OldJohnny66 (#28527) üzenetére


mpierre
veterán

A 920-am vidje 1,25625V volt, ezt sikerült letornáznom 1,2V-ra, így sikerült 5-10W fogyasztáscsökkenést elérnem, tuning mellett. Ha az energiatakarékos ficsőrök engedélyezve vannak, akkor többre mész.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28530) Laraxior válasza jones965 (#28522) üzenetére


Laraxior
titán

P11 van fennt jelenleg...majd este vagy holnap délután kiderül működik-e vagy sem

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#28531) MPowerPH válasza Laraxior (#28530) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elvileg ment Xeon Bloodrage -ben, de az más típus volt, nem tudom ezzel konkrétan mi van.

Don't Tread On Me

(#28532) pincehely válasza Laraxior (#28530) üzenetére


pincehely
addikt

Privát -re!!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#28533) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Aki még nem látta, feltétlen olvassa el:

http://prohardver.hu/hir/sokmagos_processzorok_intel_amd_fronton.html

Tudtam én, hogy nem kell elkapkodni az i7-980X vásárlását :DDD :C

⭐ Stella

(#28534) cyberkind válasza radi8tor (#28533) üzenetére


cyberkind
félisten

Egyáltalán minek kell 980X ? :F
3DMark rekordokat döntögetni ? :F

Paranormal Cocktivity

(#28535) radi8tor válasza cyberkind (#28534) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy megkímélni magad SB-re való váltástól.
i7-970 már nagyon baráti áron 116k HUF lesz USA-ban.
i7-980X szerintem felesleges.

Tényleg miért olyan jó az? A szorzózár nélküli változat miatt?

⭐ Stella

(#28536) Qru válasza radi8tor (#28535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, lock mentes. Szvsz egy 970-es bőven elég egy mezei usernek még pár évig.

#nincsbennetarcsi

(#28538) HSM válasza radi8tor (#28533) üzenetére


HSM
félisten

Nagyon szimpi mind a 960 300dodóért, mind a 970 szűk 600-ért. :C
Már csak a következő árcsökkentést kell megvárjam, hogy 970-em legyen. ;]

(#28539) radi8tor válasza HSM (#28538) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem lesz következő, hacsak nem LGA2011-nél. Lutri :)
De én nyáron tuti veszek egy 970-et USA-ból.

Q3 2011-kor jön a Sandy Bridge E

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28540) MPowerPH válasza radi8tor (#28533) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es? Nehogy azt hidd, hogy a 980X-et megkapod itthon hasznaltan OEM -kent 130k alatt... Foleg, ha jo FPO. 990X nalunk egyaltalan nem lesz elterjedt, meg annyira sem, mint a 980X.

980X lenyege? Hat, ahogy nezelodtem, azonos orajelen joval kevesebb fesz kell neki, mint egy 970-nek. Ha masert nem, akkor ezert megeri.

Don't Tread On Me

(#28541) HSM válasza radi8tor (#28539) üzenetére


HSM
félisten

Ez mondjuk igaz... Bár ha benyomnak egy 980-as gulfot mondjuk 600 dodóért X-jelző nélkül, akkor lehet, lejjebb engedik a 970 árát. ;] Nekem nem sürgős, szerencsére. :DD
Mondjuk ha nyárig nem jön ki valami orvosság az EVGA lapomra (VT-t bekapcsolva "duplán bootol") akkor kénytelen leszek valamit lecserélni a masinámon, mert szükségem lesz VT-re. :( Akkor viszont már lehet platformot is váltok... Remélem, addigra kijön a s1356 meg a bulldozer.... :))

Amúgy a 980X előnye még a gyárilag magasabb QPI és általában uncore. :K És hát picivel jobban is bírják.

(#28545) Qru válasza MPowerPH (#28540) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyilván a 980X-ek a válogatottak, a többi meg megy 970/960 stb-nek. Mondjuk én már egy "ócska" 960-al is beérném... :D

mod:

Azt nézte már vki, hogy a Crysis 2 alatt dob-e a HT vmit?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#28546) Cybertrone válasza Qru (#28545) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én úgy vettem észre minden magot használ, és a ht-s szálakat is mind a 8 szálon melózik valamilyen szinten a proci! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28547) radi8tor válasza HSM (#28541) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De, ha nem SiSoft Sandra benchmarkot, 3DMark-ot meg SuperPI-t akarok vele döntögetni, hanem csak azt szeretném, hogy szinte a legjobb legyen a gépben, akkor gondolom elég az i7-970 is 4000MHz-re húzva.

⭐ Stella

(#28548) ffodi válasza Qru (#28545) üzenetére


ffodi
veterán

Nálam is használja mind a 8 szálat. Ha a configban megnézed, minden szálnak meg van a maga feladata. Egyik fizikát számol, másik ezt, harmadik azt, stb., és meg tudod akár manuálisan is adni, hogy melyik mit csináljon. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#28549) jones965 válasza cyberkind (#28534) üzenetére


jones965
Modder

Ferrarit meg maseratit is felesleges akkor gyártani, mert azzal is csak annyival szabad közlekedni, mint egy opel-lel.
Ilyen hozzáálást... :W

(#28550) HSM válasza radi8tor (#28547) üzenetére


HSM
félisten

Kimondtad a kulcsszót! HÚZVA! Mert a 980X alapból tudja a gyorsabb ramot és QPI-t. Utóbbi pl. játékokban nagyon áldásos, bár oda a gyorsabb ram is hálás, de az ugye szintén adott. Ide még hozzájön, hogy húzva is sejthetően a 980x stabilabb lesz azonos beállításon, vagy azonos stabilitás mellett tovább húzható. Elsőre tudom, elég idiótán hangzik egy 980X-et alapon használni, de hidd el, erre is van igény. :K Nekem pl. tuningolva elkezdtek a youtube-os videók fagyni, és nem volt semmi kedvem kitesztelni miért, inkább visszaraktam az egész kócerájt alapra, és minden vidám. :) Pedig valszeg nem kellett volna sokat ügyködni, mégse volt hozzá se kedvem, se türelmem. Sok embernek drágább az ideje (vagy az idegei) annál, hogy a tuninggal vacakoljon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.