Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28101) MPowerPH válasza HSM (#28094) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erről csak annyit, hogy UD7 -től, Rampage -től, és Bloodrage -től mindegyik megkajálja a Sabertooth -ot. Azt a ROG matricát meg azért mondtad, mert nem értesz hozzá, ezek szerint. Kicsit nagyobb különbségek vannak itt az alaplapok között.
Léggel csak annyi, LN2 alatt viszont ez sokszorozódik. A ROG arra van felkészítve. ;)
Na most, valakinek ilyen ambíciói vannak, akkor kénytelen rendes alaplapot venni.

Don't Tread On Me

(#28102) mpierre válasza boogie84 (#28098) üzenetére


mpierre
veterán

Még egy ment az UD5-re... :K

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28103) cyberkind válasza boogie84 (#28096) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem ilyen hűtőm van, és simán befér !
UD3 is bőven elég lesz !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#28104) Cybertrone válasza MPowerPH (#28101) üzenetére


Cybertrone
veterán

Még talán a Classified is :DDD :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28105) keIdor


keIdor
titán

Na, havernak kicsit előbb lett pénze, így venne gépet... 2600K lett volna kinézve, de nem várunk 2-3 hónapot az alaplapokra, így 920/930/950 lesz helyette. Most állítgatjuk össze a listát. Ram nálunk is ez lesz.
Haver mindig is akart egy DFi-t, ezt az T3eH8 -at néztük ki. Ezen digit pwm van amúgy, számít? Annó P35-ből volt DFi-m, talán T2R volt a neve... imádtam, bár nem volt meg sokáig, Zé mester vette meg.

Jó lenne ez a lap vajon? Nagy tuningok nem lennének vele, csak 24/7. A lap csak nekünk, csak most 42k lenne, 2 hétig volt használva utána szekrény tetején pihent. Gari még 10 hónap. Ez a legkomolyabb lap a DFi-nél úgy látom. :K

Akinek van vele tapasztalat a legújabb bios-okkal az írhatna hogyan teljesít, mennyire melegszik stb. Személyes tapasztalatom nincs ezzel a lappal.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28106) MPowerPH válasza Cybertrone (#28104) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, most nem teljes felsorolásba kezdtem. :K A Classified szintén felső katos lap. Talán Bloomfield tuningban a legjobb tulajdonságokkal bír, Gulfira az R3E, és az UD9 a best.

Don't Tread On Me

(#28107) Angelo69 válasza boogie84 (#28096) üzenetére


Angelo69
senior tag

Ne aggodj, be fer az...
Max legrosszabb esetben, a "b" slot-okat hasznalod, mert odaig mar egy huto sem er el. ;)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#28108) Cybertrone válasza keIdor (#28105) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nekem is megvolt ugyan az a p35-ös Dfi lapom :DDD ... Mindezek ellenére szerény véleményem szerint a Dfi az egyik legtuningosabb cucc a piacon, viszont azt hozzá kell tegyem, hogy cserébe az egyik legbonyolultabb biossal is rendelkezik... :( Kicsit olcsóbban mondom nektek az UD5-öt mert az is megbízható, és 200-as blck-ig az is megy mint a meszes, talán még fölé is! :R
Digit pwm annyit számít hogy kevesebb helyet foglal, és talán kicsivel stabilabb nagyobb feszértékeknél! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28109) keIdor válasza Cybertrone (#28108) üzenetére


keIdor
titán

Igen, de nekem UD5-öm van és azért bennem is ott van az érzés, hogy csak megismerném azt a lapot is. :K Meg a másik, hogy haver akar DFi-t, mert mindig is akart, és most itt lenne egy jó kis lap 42k-ért, ami lókuki érte.

Bonyolult bizony a bios, P5K Premium után csak néztem, hogy mi a fene az a sok opció... darabig szórakoztam vele, de nekem ez magas volt. Zé mesternél már jobban ment a lap.
Első látásra beleszerettem egyébként abba a lapba, milyen szép már ez a zöld-fekete... ha most vennék full gépet szerintem én is az T3eH8 mellett döntenék.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28110) Erdei88 válasza keIdor (#28105) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem T3eH6 volt nagyon elégedett voltam vele. Bioszával is el lehet boldogulni, kell neki 1-2 nap, de nem akartok nagyon durva tuningot akkor sok dologhoz felesleges hozzányúlni.
A T3eH8 gondolom még jobb és stabilabb, szerintem nyugodtan megvehetitek

(#28111) Cybertrone válasza keIdor (#28109) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha ő akarja akkor best buy... sak meg ne bánja az első biosba való belépéskor! :DDD :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28112) Angelo69


Angelo69
senior tag

Miert nem szereti senki az Intel gyari alaplapjait szerintetek?
Csak mert nagyon keves info van rola kis hazankban, es a topikja is meghalt.
Pedig en mar jo 10 eve favorizalom eme gyonyorusegeket. :DDD

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#28113) Cybertrone válasza Angelo69 (#28112) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát az hogy gyönyörű az relatív... van a többségen egy koponya oszt csá :DDD ! Oka van annak hogy nem mindenki intelt vesz... az ok ismeretlen, de most fel lehetne 1-2 dolgot éppen sorolni, aminek persze lehet a fele kamu, de ez épp elég hogy a jónép leszarja a gyári intel deszkákat! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28114) keIdor válasza Cybertrone (#28111) üzenetére


keIdor
titán

Nem fogja, most nézzük a képeket a biosról. :DDD

Erdei88: :R

Angelo69: Nekem személy szerint nem tetszenek.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28115) MPowerPH válasza keIdor (#28105) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát figy, én sokáig DFI őrült voltam. Aztán megvettem egy DFI Lanparty UT X48 T3RS lapot, és megszakadt minden. Kezelhetetlen volt, hiába a sok beállítás. Nem sikerült zöld ágra vergődnünk, pedig Achill3us lapja volt, az ő tanácsait követtem. Ellenben azt hallottam, hogy a P35 -ös lapjuk nagyon jó volt, szóval isten tudja. Próba szerencse. :)

Don't Tread On Me

(#28116) kpal válasza gyurczy (#28100) üzenetére


kpal
veterán

Én is UD5-re de a A-s verzió szerintem nem éri meg az árat az USB3 és a SATA3 miatt. Akinek kicsit is számít a pénz itt a PH-n olcsón összedobhat egy fejeltebb gépet.

(#28117) HSM válasza Cybertrone (#28095) üzenetére


HSM
félisten

És abba belegondoltál, hogy mi a hosszútávú működés feltétele? Hogy kellő tartalék legyen a cuccban, sose járjon maxon. Márpedig ha kellő tartalék van hagyva a cuccban, akkor nem lehet olyan rossz tuningban. ;)
Akárhol eddig utánaolvastam, teljesen jól lehetett benne tuningolni is, mindenhol csak dícsérték a lapot, szvsz nem ok nélkül, minden porcikájából sugárzik az átgondolt tervezés. :K

Az UD5 oké, hogy jobb lap, csaképpen jóval drágább, és a régin nincs USB3, az újon meg elég érdekes megoldások lettek, nekem nem tetszik. :N

Amúgy az Asrock-nál meg UD3R-nél mindenképp nagyságrendekkel tuningosabbnak tartom a Sabertooth-ot, pedig hasonló árban vannak.

(#28101) BMW001: Ez nem vita tárgya. Viszont +100-200Mhz-ért, szerintem egyszerűen nem éri meg a dupla ár. Nekem másfélheti fizum az a bő +40K.... :U Én anno a 75K-ért vett E758-on is igen erősen vaciláltam, és utólag belegondolva nem hozott annyit, mint amennyit ráköltöttem az UD5-re, és ez nem a lap hibája, mert egyébként nagyon szeretem, nem csalódtam benne egyáltalán, hanem egyszerűen ilyen a piac.
Bár itt nyilván az se mindegy, kinek mi a gép, "játékszer", "e-penis", vagy munkaeszköz, vagy hobbi....

Elhihetetd, pontosan tudom, mit jelent a rog matrica, és tisztában vagyok azon lapok extra tudásával, de azzal is, hogy ez az extra tudás az átlagfelhasználók 95%-ának teljesen felesleges. Oké, hogy jó poén telefonról bekapcsolni a gépet, vagy 3db multimétert lógatni a lapról LN2 hűtés mellett, meg mekkora poén, hogy alaplapi gombokkal lehet állítgatni, meg OC LCD, meg fullos 3X-osan túlméretezett tápkör, de lássuk be, az átlagfelhasználó nem így fogja használni a gépét és erre semmi komoly szüksége.

Aláírom, vannak emberek, akiknek ez megér ennyit. De ha valaki "csak" egy megbízható, jó lapot keres, kellő tuningpotenciállal épeszű, nem procigyilkos 24/7 tuningra, jó áron, azoknak én továbbra is nyugodt szívvel merem ajánlani a Sabertooth-ot.

Ja, és ezt a sok alaplapos cuccot azért szerintem a procis topicba tegyük inkább OFF-ba. ;) Ezt mindenkinek írtam.

[ Szerkesztve ]

(#28118) Cybertrone válasza HSM (#28117) üzenetére


Cybertrone
veterán

Senkit sem érdekel az USB3... még egy jó darabig! És senki nem tanácsolta hogy ujonnan vegyen ud5-őt... felmászik az apróra és alig 40-ért hozzá vágják az emberhez 2-3 hónaposan!
:U Ellentétben nemsok emberke rohangál sabertoothal , és ez is jelenthet valamit... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28119) HSM válasza Cybertrone (#28118) üzenetére


HSM
félisten

"Ellentétben nemsok emberke rohangál sabertoothal , és ez is jelenthet valamit... "
Igen, jelent valamit. Azt hogy kb. másfél évvel később hozták ki, mint pl a sima UD5-öt, meg az első X58-hullámot lapokból. ;) Vagy jelentheti azt, hogy valamiért sokaknak nem szimpi. ;) De ez nem azt jelenti, hogy nem jó a lap. EVGA-ja is igencsak keveseknek van. :P
Amúgy a "senkit sem érdekel az USB3" kicsi erős, azért ha ma vennék lapot, szívesebben vennék USB3-asat, mert az már ma is igen prakitus lehet, bár egyetértünk, korántsem nélkülözhetetlen. :K A SATA3 az, ami még felelsleges lesz jóideig.

[ Szerkesztve ]

(#28120) qfm válasza keIdor (#28105) üzenetére


qfm
senior tag

T3eh8-am van, a friss bios-t most raktam rá pár napja, nekem sokkal jobban bejött (stabilabb, jobban bírja), mint a korábbi, bár ez lehet csak a tapasztalatlanságom eredménye. A biosban tényleg rengeteg minden van, de be van állítva alapból minden, így csak azt piszkálod úgyis amit szeretnél állítani. Én nem cserélném le, és szerintem az ára is nagyon baráti amennyiért találtatok :K

(#28121) Angelo69 válasza keIdor (#28114) üzenetére


Angelo69
senior tag

Pedig ez mar igazan szepre sikeredett szvsz. :B

Ahogy eladom a mostanit, beruhazik egyre... :P :DDD

[ Szerkesztve ]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#28122) Cybertrone válasza Angelo69 (#28121) üzenetére


Cybertrone
veterán

Fasza... nah pont ezért nem vesz senki intel lapot... a proci vrm-re most így kép alapján ki sem térnék, elég karcsi... a hütésről nem is beszélve :U De a kopony bezzeg ottvan, a lényeg! :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28123) Angelo69 válasza Cybertrone (#28122) üzenetére


Angelo69
senior tag

Nah Te is nagy "szagerto" vagy... :(((
Ha megnezed a Asus csucs lapjait ott sem log ra a borda... :U

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#28124) Cybertrone válasza Angelo69 (#28123) üzenetére


Cybertrone
veterán

Barátom én nagyon jól tudom hogy a tekercsekre nem lóg rá a borda...viszont 8 fázis nem hinném hogy sok mindenre elég lenne, de ha neked ez az álmod ám legyen! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28125) Toninho13 válasza HSM (#28119) üzenetére


Toninho13
aktív tag

USB3 jó dolog, az tuti, pl az új házam elején is van csati, de ameddig nincs olyan eszközöm, amivel ki tudom használni, addig felesleges.Amennyiben újan vennék lapot elgondolkodnék rajta, hogy olyat kéne.Most viszont, ha nagyon fog érdekelni akkor veszek egy bővítőkártyát.

Alaplapokon meg kár vitatkozni...Kinek a pap, kinek a paplan. :DD Nekem is Biostar lapom van, de alíg találok a fórumon olyat, akinek szintén ilyen...Ez szerintem a terjesztési hálózat hibája is...

(#28126) boogie84


boogie84
veterán

Köszönöm a segítségeket. :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#28127) boogie84 válasza keIdor (#28105) üzenetére


boogie84
veterán

Nem lenne okosabb várni a vásárlással? Most nézem h a Sandy Bridge Core i7 2600 3.4GHz alap órajel frekvencia, 3.8GHz Turbo... Nálam még nem 100 h meg tudom venni a gépet, mert el kellene adnom a mostanit, de célszerűbb lenne várnotok,v tévedek??

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#28128) Cybertrone válasza boogie84 (#28127) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hónapokat? :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28129) boogie84 válasza Cybertrone (#28128) üzenetére


boogie84
veterán

Valószínűleg én is megvenném most, ha el tudnám passzolni a mostanit.Viszont okosabb döntés lenne a várakozás, v nem?

Fezo-t és EMS20-at ismered? :)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#28130) HSM válasza boogie84 (#28129) üzenetére


HSM
félisten

Most az SB-knél kiderült, hogy idővel megkotlanak a SATA2 portok, úgyhogy vissza lettek hívva a legyártott lapok, április környékére ígérték a javított csipszetes példányokat. Persze, addig ha minden igaz, ki fogják hozni a Z68-as csipszetes SB lapokat, kérdés mikor, milyen áron. De ebben az SB topicban biztos tájékozottabbak.

(#28131) OldJohnny66


OldJohnny66
tag

Srácok!
A Giga UD9-es az "jó" lap?
Tapasztalat, vélemény? :F

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#28132) Cybertrone válasza boogie84 (#28129) üzenetére


Cybertrone
veterán

Természetesen ismerem... Fezonak most megmakkant a cucc, de EMS20-al minden naposak az eszmecserék, és a game! :R

OldJohnny66:
Jó hát ha tervezel quad sli-t illetve cf-et... abszolút csúcs ezen kívül is! :C :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#28133) kpal válasza OldJohnny66 (#28131) üzenetére


kpal
veterán

Mi a baj a AsRock csúcs lappal nem elég jó ?

[ Szerkesztve ]

(#28134) Laraxior válasza OldJohnny66 (#28131) üzenetére


Laraxior
titán

G1-killer széria? :U :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#28135) MPowerPH válasza HSM (#28117) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, a fontos, kinek mire kell a gép. Bár ha tudnád mennyibe volt nekem mind a Bloodrage, mind az R3E, akkor nem mondanád olyan biztosan, hogy megéri.
Ezek mind fontos dolgok, amiket most elmondtál, ha az ember kicsit jobban oda akar pörkölni.

Egyébként a Sata 3 is ki van már használva, Crucial C300 pl. konkrétan igényli. Én meg a USB3.0 -át nem használom, mert nekem az a fölösleges.

Don't Tread On Me

(#28136) Laraxior válasza MPowerPH (#28135) üzenetére


Laraxior
titán

szerinted belemegy egy OCZ Revo drive a Bloodrage-be?vagy rálóg az északi híd bordája? :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#28137) MPowerPH válasza Laraxior (#28136) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem megy bele, ne vedd meg. Pontosabban beleférne, de nem tudod boot ként használni, mivel nincs pci-e boot támogatás. Nagyon kevés lap támogatja ilyen szinten. :(

Don't Tread On Me

(#28138) Laraxior válasza MPowerPH (#28137) üzenetére


Laraxior
titán

:Y :W akkor marad a raid0 :( ezzel is villámgyorsan betölt a Crysis Warhead :C
Megvenném az UD7-et abban elvileg lehet,újabb lap... de már elkezdtem piros-feketére belőni a gépet :W

everest memória írást mivel lehet növelni? QPi,uncore órajel növeléssel?Ramórajel,időzítés piszkával? :F

Jelenleg:18,8k - 15,8k - 22,1k
középső kevéske :(

200x21
QPi:3600
uncore:3600
ram:1600@CL8-8-8-24

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#28139) MPowerPH válasza Laraxior (#28138) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28140) OldJohnny66 válasza Cybertrone (#28132) üzenetére


OldJohnny66
tag

Köszönöm az infót! :R
Nagyon szeretném, ha a következő hsz.-ek nem a lapok sz@rásáról szólna,(soha nem tettem ilyet én sem) hanem az érdemi minősítésekről és normális emberi hangnemben történő kommunikációról! :R
Csak [emiatt] kérdeztem, mert ezek szerint a Hardwareheaven tesztjei nem tekinthetőek megbízhatónak. :(((

kpal: Semmilyen problémám nincs a lapommal, (sőt :Y , bár igaz még csak ismerkedünk)

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#28141) kpal válasza OldJohnny66 (#28140) üzenetére


kpal
veterán

Akkor ok csak mert igen ott van a drágább lapok nyakán sőt van olyat amit be is ér.

[ Szerkesztve ]

(#28142) gyurczy válasza Laraxior (#28138) üzenetére


gyurczy
őstag

Ez engem is érdekelne, mert időzítés csökkentése nem nagyon segített a dolgon nálam sem. A három érték aránya ahogy néztem másnak is ugyan ez, szerintem normális az a magas 15K-s érték.

(#28143) MPowerPH válasza gyurczy (#28142) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valami pedig nem jó Nála. Itt a Bloodrage -el egy eredmény.

Don't Tread On Me

(#28144) gyurczy válasza MPowerPH (#28143) üzenetére


gyurczy
őstag

Akkor már ketten vagyunk, ahol hiba van. 5let?

(#28145) MPowerPH válasza gyurczy (#28144) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na ez a jó kérdés. :DDD Mert nagyon nem lehet mit elrontani, ha nincs spiccen a memória és az Uncore, akkor a stabilitás is megvan.

És még azt sem mondhatom, hogy az alaplap, mert neki is Bloodrage -e van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28146) Laraxior válasza MPowerPH (#28143) üzenetére


Laraxior
titán

így néz ki friss Aidával.

HT OFF..mondjuk az nem nagyon szól bele a memóriaértékekbe.
WinRARral 4200-at csinált így.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#28147) MPowerPH válasza Laraxior (#28146) üzenetére


MPowerPH
félisten

A Write valamiért nagyon alacsony. :F

Don't Tread On Me

(#28148) Laraxior válasza MPowerPH (#28147) üzenetére


Laraxior
titán

CL8 miatt vajon? :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#28149) MPowerPH válasza Laraxior (#28148) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, biztosan nem. Az ennyit nem jelent. Egyenlőre értetlenül állok ez előtt. Kíváncsi vagyok másoknál hogy néz ki.

Don't Tread On Me

(#28150) HSM válasza MPowerPH (#28149) üzenetére


HSM
félisten

De az uncore se mindegy pl, 3200-on ment az 1600-as ram melett, vagy 4000-en. A CL8 vagy CL7 se mindegy, és elvileg a HT is picit beleszól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.