Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27601) kpal válasza Imperator999 (#27559) üzenetére


kpal
veterán

Bocsánat de állat volt az előző tulaj .

(#27602) HSM válasza MPowerPH (#27599) üzenetére


HSM
félisten

Oké, de a lényeg látom még nem esett le... A Cayman-ban teljesen újratervezték a shader-tömböt, ami az ATI VGA-k lelke gyakorlatilag... Teljesen újra kell írni a fordítót, hogy optimális kódot gyártson a 4 utas shaderekre. Azért az elég durva diffi, hogy az 5 utas shaderek megéltek bő 3 generációt, (R600-RV770-RV870 meg most a 6800-ak) volt idő optimalizálni dögivel, a Cayman meg most beleköp a leves közepébe. Merész, de jövőbemutató változtatás volt, és szerintem sokat fog fejlődni driveresen a sebessége.
Amúgy az 5870-el hol volt baj min-FPS-ben? Nekem 5850-em van, és sehol nem volt bajom vele... :F

(#27600) timike85: Így nem fogunk tudni sokat segíteni... :F 3,8Ghz, 4Ghz, 4,2Ghz... Honnan találjuk ki, milyen szorzó-kombóval, milyen feszeken, meg hasonlók? :F Meg egyáltalán milyen eredmények jöttek ki? Kicsit következetesebben kéne ezt a tesztelést csinálni... Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, minimum kéne az említett Aida eredmény, CPU-Tweaker ablak subtimingekkel, és feszültségbeállítások.... De a többi főbb BIOS-beállításról se lenne hátrány némi infó, pár szóban....

Amúgy kár a memórián bánkódni, az I7 1200@CL6-os ramokkal is megeszi a Phenom2-t reggelire, akármilyen gyors ramot is teszel mellé... [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#27603) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Estét,, egy i7 920al meddig lehetne menni mhzben? 4ghz kijön 1,3V mellett HT on-nal, de ez felé már nemigen megy, 20*20as beállítással, bár úgy vettem észre h a 192*21 stabilabb, szval érdemes a 21es szorzót használni??? Meg gondolom itt már jönnie kellene a komolyabb vízhűtésnek, mert a ninja 3 ventivel nem bírja lehűteni 100%os terhelés mellett:/ meg kéne nézni hogy a lap blckban mennyit bír először? és utána kellene a procinak a szorzójával és feszültségével szórakozni?

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#27604) HSM válasza MontyCrew (#27603) üzenetére


HSM
félisten

A 920-nál a legjobb a 21-es vagy a 19-es szorzó. 210-es BCLK-t nem minden lap szereti már, de egy próbát megérhet, bár a magasabb üresben tekerés miatt nem látom sok értelmét a 21-es szorzó helyett. Ha a 4Ghz-hez kell ez a fesz, és nem bírod hűteni, próbáld meg a 3800-at, ott jóval hűvösebbek szoktak lenni (mert kevesebb fesz is elég) d alig lassabb. Nekem 3675-ön megy, hogy legyen benne kis tartalék is. :D

(#27605) Andrew Greg válasza timike85 (#27600) üzenetére


Andrew Greg
tag

Erősen befolyásolja a Uncore a pontokat amiket kapsz, ha azt stabilabban tudod elindítani, akkor nem lehet gond, most nekem, 190*21 HT ON így 4ghz-re jön ki a proci, viszont csak 1500Mhz-en megy a memória, de CL8-ba, viszont a szabályt megszegtem és 35xx állítottam a uncore és ezt dupláztam a QPI-re és így a legjobb a gép, stabil, kb 1-2óra játék alatt, linX-el és prime alatt, is...3dmark 11 közben 3tömörítés... és magasabb a pontok mint 1600Mhz-en és 200BLCK...érdekes... :)

Andrew Greg

(#27606) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

én 192*21et szoktam használni, nekem eddig volt stabil 1.25V al minden energiatakarékos mód aktívnál. akkor az uncore-t próbáljam egyel feljebb tenni?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#27607) katt777 válasza Qru (#27585) üzenetére


katt777
félisten

Lesz Z67 februárban. Nem keverem Z68-cal, mint azt a másik topicban pár aluliformált gondolja. Ezért is bukott, aki már váltott.

timike85: Én tudom, miről beszélsz. Nálam ez volt AMD 6000+/E8400 váltásnál, és Phenom 955/965-ös ismerőseim is látváyos gyorsulásról számoltak be i7-920-szal. :K
Szerintem az uncore-t kellene levenned, és a QPI-t, gyakran ezek "limitálják" a RAM-ok sebességét.

HSM: Én már csak úgy vagyok, hogy egy megvásárolt hardver sebessége ne a vásárlás UTÁN hónapokkal fejlődjön, bár vsz. a túlzott igényességem miatt. :B Hű de hurrá volt a HD3870 is, amikor megjelenése után bő fél évvel hirtelen 20%-ot gyorsult, mert addigra sikerült drivert írniuk hozzá az AMD-seknek, addig 3870-árban kb. egy 4670-em volt. :Y Ha vennél egy kocsit, amelynek 150-et kéne mennie, de fél évig csak 100-at teljesít, mit szólnál? Nyilván nem azt szajkóznád, hogy na, majd csak kijön hozzá egy jó frissítés valamikor, hanem vinnéd vissza a márkakereskedésbe azonnal (és vennél egy olyan kocsit máshol, amelyik tudja azt, amire a paraméterei predesztinálják). :DDD

MontyCrew: A topicban olvastottak szerint a 20/21X erősen lapfüggő. ASUS és ASRock lapjaimban lényegében mindegy volt, melyiket használom. Értelemszerűen előfordulhat, hogy egy 21X192 beállításhoz kevesebb fesz kell, mint 20X200-hoz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27608) HSM válasza katt777 (#27607) üzenetére


HSM
félisten

Tudnék én mesélni az NV szuper drivereiről is, de nem fogok. Sajnos a VGA üzletág ilyen, a grafikus gyorsítók erősen driver-függők, és sajnos ahogy elkészül a hardver, megy is a piacra, aztán a driver majd csak jó lesz alapon.... :(
Amúgy a VGA-knál senki nem specifikál FPS-beli teljesítményt. 320 shaderért fizettél, 320-at kaptál. 512MB GDDR4 memóriát vettél, magkaptad. A kocsinál specifikálva van a végsebesség, tehát nem jó példa. Mentem is volna reklamálni, ha csak 250 shaderem lett volna a 3870-emben, de biza benne volt a 320 mind egy szálig.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#27609) katt777 válasza HSM (#27608) üzenetére


katt777
félisten

Pontosan ez a problémám: "a grafikus gyorsítók erősen driver-függők, és sajnos ahogy elkészül a hardver, megy is a piacra". PC-fronton olyan kapitális átveréseket lehet csinálni a fogyasztókkal szemben, ami bármely más ágazatban komoly büntetést vonna maga után. (Elég szép ez a H67/P67/Z67 mizéria is az Inteltől, amelybe belejön még most az Ivy Bridge is, ha már jó sokan vettek úgyis x67 konfigot, de hát én mondtam, hogy maradjunk X58 mellett. :DDD )
Autós hasonlatot nem igazán fogtad. Egyszerűsítem a kedvedért: veszel egy 4-hengeres kocsit, de a "drivere" (elektronika) miatt, csak 3 henger működik (vagy mind a 4, de csak 75%-on). Lehet, hogy ez számodra elfogadható, hiszen megkaptad a 4 hengert, de én tutira kiverném a balhét a kereskedésben. :R
Van egy barátom, 1900Pro óta volt vagy 5-féle AMD kártyája. Működtek rendben, de valami csak hiányzott belőlük, leginkább a teljesítmény, és olykor a stabilitás. Most - a tanácsomra - végre vette egy GTX460-at, 1 hete hallelújázik, és játszik 1000-rel. :U (És évek óta először nem gondol arra, hogy mire kellene már megint lecserélnie a VGA-ját.) Na, sztem kioffoltuk a témát, sztem sem tökéletes az nV-sem, de én nV drivertől még nem láttam olyan, hogy egy végre megírt meghajtótól 20%-ot gyorsult volna egy VGA, azok legalább a teljesítményt hozzák. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27610) Qru válasza MPowerPH (#27586) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, azért nem árt ha az ember nem rendeli be látatlanba a dózert... :D

HSM: Olcsó 980X, meg relatív... bár nekem akkor is drága lenne ha fele áron adnák. Még jó hogy elég egyelőre a kis 920-as is ami van.

#nincsbennetarcsi

(#27611) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hehe, ma kaptam egy telefont, hogy a 930-asom amit gariba küldtem, náluk működik. Feltételes gariba bevették, de kellett írnom egy korképet. :DDD Mi alapján tesztelik a nagykerek pl. a processzorokat? Mert a vizsgálat nem lehet túl precíz, ha még azt se tudták megállapítani, hogy döglött a memkezelés.

Don't Tread On Me

(#27612) Erdei88 válasza MPowerPH (#27611) üzenetére


Erdei88
veterán

Ez komoly?
Mit írtál nekik?

(#27613) Cybertrone válasza MPowerPH (#27611) üzenetére


Cybertrone
veterán

LOL... Ebből is láccik mennyi a hozzá nem értő ember... tuningolva olyan volt a memkezelése mint egy c2d-nek vagy méglassab :U Vagy szerintük ez a valós tudása a processzornak? Elég szomorú! :(((

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27614) MPowerPH válasza Erdei88 (#27612) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah...Meglepődtem, azt hittem ennél kicsit profibbak ott bent. Tévedni emberi dolog. :N Leírtam hogy a belső memóriavezérlő adta meg magát, és ezt memóriaigényes, memóriára támaszkodó alkalmazásokban tisztán ki lehet mutatnia a kb. 50%-os lassulás. Még hozzátettem, hogy megnéztem a memóriasebesség mérést, és ott is óriási lassulás jelentkezett. És még azt is, hogy a hibakiszűrés céljából kipróbáltam másik alaplapban, másik memóriával.
Ezeket írtam meg, persze hivatalos formában. :DDD

Cybertrone: Szerintem csak a tesztelés alatt nem mennek bele ilyen mélyen a dolgokba. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27615) Erdei88 válasza MPowerPH (#27614) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem volt olyan, hogy visszavittem az egész gépem, hogy a ramok miatt instabil és fagy.
Másnap hívtak, hogy semmi baja, náluk ment egy napig és lefuttattak 3db 3dmarkot, ez alatt jó volt. Ennyi volt a teszt...

(#27616) Qru válasza MPowerPH (#27611) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne csodáld, 3DMark-ot futtatnak csak tesztre ilyenkor (is). :(

#nincsbennetarcsi

(#27617) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Az akkor szép. A 3DMark az az esetleges hiba/instabilitás tesztelésére a legtökéletesebb. :DDD Jól van, remélem így hogy leírtam már tudni fogják mi a dolguk. Istenem, milyen emberek lehetnek ott bent. :W Azért remélem a 7végéig meglesz.
Azt mondták telón, ha elküldöm a pontos hibaleírást, akkor azonnal cserélik, végül is bevették. Szóval legalább ilyen téren normálisak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27618) aLstaR


aLstaR
tag

Sziasztok!

Egy XFX x58i lapról lenne szó.
Nekem olyan problémám lenne, hogy a Biosba beállítok 1,3V feszt. a CPUnak, viszont a CPU-Z mikor futtatom a Linx-et (100% terhelés mellett) 1,080V feszt ír ki Loadba. Ez mitől lehetséges?

Jelenleg 4Ghz megy az I7 930-am, s a tesztek rendben lemennek.

(#27619) Cybertrone válasza aLstaR (#27618) üzenetére


Cybertrone
veterán

Load line be van lőve? Ha igen akkor ott valami nem kóser, ha nincs kapcsold be! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27620) MPowerPH válasza Cybertrone (#27619) üzenetére


MPowerPH
félisten

LLC nem feltétlen szükséges, én fölöslegesnek tartom, de ugye ez saját vélemény.

A srácnál valami nagyon nem kóser, 1.3v vs. 1.080v, ráadásul az ki van zárva, hogy 4GHz-t ennyi fesszel tudja produkálni.

Don't Tread On Me

(#27621) Cybertrone válasza MPowerPH (#27620) üzenetére


Cybertrone
veterán

Gondolom mérési pontok nincsenek azokon a lapokon, 1-2 meg lehetne tudni pontosan mennyi az érték ellenben én is sokallom azt a droppot! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27622) Qru válasza MPowerPH (#27620) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csatlakozom. Mérési hiba lehet, 1,08V az már bőven C state fesz.

LLC-t meg már nem kapcsolnám be 1,3V-nál/felett.

#nincsbennetarcsi

(#27623) peterm711


peterm711
aktív tag

Sziasztok! Próbáltam én is egy i7-930ast feltekerni, 3,8Ghz-re, némileg sikerült is. Linx lefut gond nélkül, de a prime elszáll 1,5 óra után.
Beállitásaim: szorzó 19, bclk 199, dram frek 1595 Mhz, Uncore 3191 Mhz, Cpu voltage (bios szerint) 1,250, QPI/DRAM voltage 1,21875.
Próbáltam több feszt adni a procinak, de roszabb lett, 20 per után elszállt a prime. Szóval most nem tudom merre induljak vele. Megköszönném a segitséget :)

u.i.: bocs hogy asus nyelven irok, giga elnevezésekkel nem vagyok még tiszában :)
[link]

(#27624) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

nekem a qpi asus lapban 1.3 volt, proc fesz 1,25 drramnak keleltt adnom még pluszban mert 1333asok és h mennyek 1600on a,64ig fel kellett nyomni, illetve ppl 1,8 ha megy akkor meg veheted lejjebb a procó feszt. 200as blck mellett.

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#27625) keIdor válasza MPowerPH (#27611) üzenetére


keIdor
titán

Ha szarakodnak a garanciával, akkor fogod, adsz neki 2V-t és probléma megoldva. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27626) Cybertrone válasza keIdor (#27625) üzenetére


Cybertrone
veterán

Meg... főleg hogy boot közben tulmelegedik, és kikapcsol! :DDD :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27627) peterm711 válasza MontyCrew (#27624) üzenetére


peterm711
aktív tag

ok, felemeltem a qpi-t 1,3-ra, már futtamom a prime-ot.Mennyi idejig ajánlott tesztelni?

(#27628) aLstaR


aLstaR
tag

Valakinek esetleg itt a topicban nincsen XFX X58i lapja?

(#27629) Savanya válasza aLstaR (#27628) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem volt ,de semmi nem tudja rendesen kiírni a Vcore-t .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#27630) aLstaR válasza Savanya (#27629) üzenetére


aLstaR
tag

Nincsen olyan szoftver, ami rendesen kiírná a CPU Vcoret?

Most néztem meg a legújabb Bios van fent a lapon. Milyen programokkal nézted meg?

[ Szerkesztve ]

(#27631) Savanya válasza aLstaR (#27630) üzenetére


Savanya
addikt

Semmi nincs hozzá . Próbáltam everest-aida-speedfan - hwmonitor ..... ,de egyik se írja ki rendesen .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#27632) aLstaR válasza Savanya (#27631) üzenetére


aLstaR
tag

Ment PÜ.

(#27633) MontyCrew válasza peterm711 (#27627) üzenetére


MontyCrew
senior tag

amennyit jónak érzed, ha teheted járathatod üresben is éjjelente, mert nekem is volt oylan h teszt ment 3 óráig, megszűnt terhelés, elindítottam egy progit és befagytam:D

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#27634) MPowerPH válasza keIdor (#27625) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jó ötletet adtál. :DDD Ha most nem cserélnék, tuti kinyírnám, olyat még úgysem csináltam. :D

Don't Tread On Me

(#27635) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

én akkor is ódzkodnám kinyírni :D

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#27636) mpierre válasza MontyCrew (#27635) üzenetére


mpierre
veterán

Ha már rossz, akkor mitől félni? A memvezérlő felezte teljesítményét... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27637) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Én ilyen vagyok, amit megveszem szándékosan nem teszem tönkre, bár logikus, de akkor is sajnálnám, esetleg másban is kárt tennék:) Bár ha nem lenne más megoldás, "muszáj" lenne :W

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#27638) MPowerPH válasza MontyCrew (#27637) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem 2v elég gyorsan rendbe tenné, elég lenne csak a pittyenést megvárni, ott valszeg úgyis megragadna. De egyenlőre még nem ilyen komoly a helyzet, holnap telefonálok délelőtt, hogy mire jutottak. Ha azt mondják, hogy ez márpedig jó, akkor nyazsgem. ;] Bár nincs nálam a többi cumó, de a fóromról egyből tudnék egy embert, akihez átszaladhatnék pontot tenni az i-re. :DDD Másnap már vinném is vissza.

Don't Tread On Me

(#27639) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

és ilyenkor nem lesz nekik furcsa, hogy másnap megint viszed, hogy rossz?:O

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#27640) AirBooms válasza MontyCrew (#27639) üzenetére


AirBooms
addikt

Miért lenne? A tulaj szólt, hogy haldoklik a proci - na most akkor meg is halt. Teljesen.

(#27641) Cybertrone válasza MontyCrew (#27639) üzenetére


Cybertrone
veterán

Inkább egyszerűbb ha ottmaradsz hogy a te jelenlétedben teszteljék le! Indítsanak már egy olyan alkalmazást ami terheli is a cuccot... Vagy elég csak egy Aida vagy everest membench... csak rájönnek hogy egy alap órajeles c2d szintjén van a proci :(( :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27642) subaruwrc válasza MPowerPH (#27638) üzenetére


subaruwrc
félisten

ne vcorerral akard kinyírni ;)
ha nagyon szeretnéd hozzám is áthozhatod :D

(#27643) MontyCrew válasza subaruwrc (#27642) üzenetére


MontyCrew
senior tag

:D :D :D

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#27644) radi8tor válasza subaruwrc (#27642) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Remélem csináltok róla videót :DDD :Y

⭐ Stella

(#27645) radi8tor válasza MPowerPH (#27638) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2 V egy tapasztalt rendszergazda ismerősöm szerint csak az alaplapot tenné tönkre. Vagyis az alaplapot és a processzort is.
Ők azt szokták csinálni, hogy sokkolóval mennek rá a RAM-okra és a CPU-kra. Az biztos halál az elektonikájára.

⭐ Stella

(#27646) subaruwrc válasza radi8tor (#27644) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor lenne bizonyíték :DDD

(#27647) katt777 válasza MPowerPH (#27617) üzenetére


katt777
félisten

Hát, ha nem akarják gariztatni, bebuktathatnak. Aztán kérhetsz KERMI vizsgálatot, aztán mehetsz bíróságra, kérhetsz saját igazságügyi szakértőt, stb. Csak azt nem célszerű megírni, hogy tuningoltál.
Van, ahol az a teszt, hogy beteszik a procit a gépbe, és ha az elindul, akkor minden rendben.
Nekem meg nincs állásom, pedig én aztán qrwára kiszúrnék minden hibát... ;]

aLstaR: XFX-nek nincs saját progija erre, mint az ASUS-nak az NProbe?

Cybertrone: Ebben igazad van, a tulaj kérheti, hogy előtte teszteljék a cuccát, ha a szerviz azt állítja, hogy nem jön elő az a hiba, amely a panaszosnál. Joga van rá, nem a szerviz jóindulatától függ a dolog.

radi8tor1: Esetleg módosítani kéne a topic címét "Hogyan nyírjuk ki az ... processzorokat"-ra. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27648) subaruwrc válasza katt777 (#27647) üzenetére


subaruwrc
félisten

Esetleg módosítani kéne a topic címét "Hogyan nyírjuk ki az ... processzorokat"-ra.

amennyi off itt már volt oldalakon keresztül szerintem ennyi belefér :))

(#27649) katt777 válasza subaruwrc (#27648) üzenetére


katt777
félisten

:K :DDD Nem baj az, ha egy topicban lehet offolni, de a procikinyírás nem is off. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27650) Cybertrone válasza katt777 (#27649) üzenetére


Cybertrone
veterán

Beszélünk a proci tuningról, beszélünk a rendszerről... Miért ne lehetne beszélni a kinyírásról? :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.