Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27501) TomiLi válasza MPowerPH (#27493) üzenetére


TomiLi
addikt

Már nem megy jobban...: :N

Jones: Köszi! Tetszik is nagyon :R
Fű alatt megkérdezhetem, hogy Neked mennyire melegszik a procid úgy 4.2 - 4.4GHz környékén egy Linx teszt alatt? (Vagy bármilyen cpu teszt alatt, ha van ilyen mérésed?)
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#27502) MPowerPH válasza TomiLi (#27501) üzenetére


MPowerPH
félisten

A proci nem megy tovább egyébként, vagy BCLK wall-ba érketél?

Don't Tread On Me

(#27503) jones965 válasza TomiLi (#27501) üzenetére


jones965
Modder

Nem szoktam nézni a hőfokokat, ha végig megy egy teszt, akkor jó. Nem igazán érdekel a hőfok, ráadásul nálam minden vízzel van hűtve, így csak a vízhőmérséklet az, ami számomra szignifikáns. Az meg full stressz alatt sem megy fel 36°C-nál magasabb értékre.

(#27504) Andrew Greg válasza AzŐsgén (#27469) üzenetére


Andrew Greg
tag

Nagyon köszönöm a részletes leírást, és a bios képeket...

A mai napon jövök és megnézzük mit tud a gépem :C :C
A hűtőt felszereltem és kb 30fokkal jobb mint a Revoltec, szóval nincs gond ... :)

Andrew Greg

(#27505) Andrew Greg


Andrew Greg
tag

Sikerült elérnem valamit, lefutott a 3DMARK is, 4-szer egymás után, és sikerült lefutnia a 20percig a Stabilitást végző programnak, játék alatt sincs gond eddig...

Viszont a LinX nem indul el, nem értem miért...

Andrew Greg

(#27506) MPowerPH válasza Andrew Greg (#27505) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mit ír ki indulásnál a LinX? Sajnos a 3DMark lefutása nem jelent stabilitást. :( LinX +HyperPI a majdnem biztos. Meg ugye memtest, ha már teljes stabilitást nézel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27507) HSM válasza MPowerPH (#27506) üzenetére


HSM
félisten

"LinX +HyperPI a majdnem biztos"
Ez tetszett, de nagyon igaz. :R
Nekem új taktikám a Linx kis prioritáson háttérben, előtte meg valami BD-ripben való gyorsított lejátszás VLC-ben, meg bele-beletekergetés 1000-rel, HT OFF-on.... 3 óra Linx, 3-4 menet 32M HyperPI, 800% HCI memtest (HT ON-on és HT OFF-on egyaránt végigtesztelve mindet), valamint másfél év intenzív használatot túlélő beállítást sikerült így kb. 5 perc alatt merevre fagyasztanom. :C

[ Szerkesztve ]

(#27508) TomiLi válasza MPowerPH (#27502) üzenetére


TomiLi
addikt

Lehet, hogy menne, de nem merek mér több fesz.t adni. A BCLK-nak 222-nél van vége.
Ami érdekes, hogy 222-re állítom a biosban, de a cpu-z már csak 220.7-nek veszi...
Meddig lehet kísérltezni a feszültséggel? Csak egy cpu-z validate erejéig?

Jones: hát ez elég jól hangzik! Tetszik, hogy nem kell törödni a cpu hőfokkal, mert a víz ennyire kordában tartja....
Köszi, az infót!

Bogyóka

(#27509) Andrew Greg válasza MPowerPH (#27506) üzenetére


Andrew Greg
tag

Nem ír ki semmit a LinX, elindítom, és nem kapcsolja a magokat...de fut a program, csak a terhelés elmaradt és addig fut ameddig lenem állítom...

Andrew Greg

(#27510) MPowerPH válasza TomiLi (#27508) üzenetére


MPowerPH
félisten

Értem. Ha a hűtésed bírja, akkor 1.55v -ig elmehetsz vele, de ne nagyon terheld le. Intel doksi szerint persze... Már én is megtettem nem egyszer, és nem lett semmi baja. Sőt, 1.52v-n Vantage is futott, igaz azt keményebb hűtéssel. Maghőkre figyelni kell, ilyen feszen ekkora freki mellett piszkosul melegszik.

Andrew Greg: Most hirtelen nem tudok erre mit mondani, nem találkoztam ilyennel. :F

HSM: Pont Rád gondoltam ekkor, asszem már említetted ezt, az ugrott be. :DDD Igaz, már velem is előfordult. Még csak tekergetnem sem kellett semmit, kiléptem a game -ből, és dobta a kéket. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27511) Andrew Greg válasza MPowerPH (#27510) üzenetére


Andrew Greg
tag

Játék alatt kékhalál, most már biztos, QPI/VTT: 1,35v állítsam mert még nincs annyin, és a procinak mennyit lehet adni max ??

Andrew Greg

(#27512) AzŐsgén válasza Andrew Greg (#27511) üzenetére


AzŐsgén
tag

4GHz, szép! :C Nekem a 950-es nem akarta...sehogyse.. :DDD

QPI-nek 1,3-at szerintem adhatsz, de azért várd meg amíg olyan is ír, akinek 920-a van.

Olyannal én még nem találékoztam, hogy nem indult el a Linx.... :Y
csak a végén a kéket láttam sokszor. :D
Alapon próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#27513) MPowerPH válasza Andrew Greg (#27511) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mennyin mennek most a ramok illetve az Uncore? Ettől függ a QPI.
Procinak állandóra 1.35v-nál többet nem adnék, 1.4v-ig elmehetsz 24/7, de ez a max.
Szerintem először próbáld meg 190x20-on belőni stabilra, utána jöhet a következő lécsőfok.

mpierre: Ezt javítsd, mert ez állandóra gyilkosság lenne. :) 1.55v mehet léggel is, Valid erejéig pl. Ha tudod hűteni, akkor benchekre is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27514) mpierre válasza Andrew Greg (#27511) üzenetére


mpierre
veterán

1,55V, de azt már tuti nem hűtöd le levegővel... :( Olyan 1,45V a max a léghűtéssel.

LinX, ha nem indul, akkor máshonnan letölthetőt, lehet hibás valami. Én is jártam így. Mindjárt megkeresem.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27515) mpierre válasza MPowerPH (#27513) üzenetére


mpierre
veterán

Kicsúsztam.

Nálam 1,4375V-t kapott eddig max a proci, így ment a 4,2GHz-n a LinX, meg hyperpi is. Azért kell ehhez egy TRUE és egy tisztességes kopter is.

Az intel szerinti 1,55V az egy dolog, de szerintem 1,45V még esetleg lehűthető levegővel. Kell hozzá egy turbina.

Nos a legutolsó LinX 0.6.4 (2010. 11. havi)

Szerk: :DDD Ja állandóra? Hmmm. 1,35V, de ez nagyon esetleg. Tesztre mehet a 1,45V is, de csak jó hűtővel.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27516) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Én egyik nap kísérleteztem a géppel.220-as BCLK a vége.Az a durva, hogy ennyivel be is bootol 21-es szorzóval...Természetesen stabilra nem tudom megcsinálni, mert a Megahalems nem tudja lehűteni....Most egy kompromisszumos 200-al használom energiagazdálkodással.Kiváncsi lennék vízzel mennyit menne... :U

(#27517) MPowerPH válasza mpierre (#27515) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, hűtés kérdése, és a procié is. A 930-asom 1.52v-al is a határokon belül maradt Vantage alatt, és rajtam kívül elég sok embernek is, elég a listára ránézni. Itt inkább procifüggő, mert van olyan i7-es, amit 4.2GHz-n is alig tudsz már hűteni, pedig 1.24v körül tudja. Feljebb nem tudnál vele menni, hiába még csak 1.3v-nál tartasz vele... A másik meg 15C-vel hűvösebb, ugyan azon hűtővel, jóval magasabb feszen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27518) mpierre válasza MPowerPH (#27517) üzenetére


mpierre
veterán

Ja-ja. Mondhatni, hogy a "vid" meghatározza mit várhatsz tőle.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27519) MPowerPH válasza mpierre (#27518) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pontosan. :K

Don't Tread On Me

(#27520) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Olyannal találkoztatok hogy kb 5 indításból egyszer boot közben megvizsgálja a fájlrendszert a win.. csak a cmeghajtót tehát az ssd-t :F Hol lehet ezt kikapcsolni vagy miért csinálhatja, ezelőtti winnel nem tette 2 hete lőttem talán uj wint azóta fordul elő... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27521) TomiLi válasza MPowerPH (#27510) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm a hasznos információkat!
Nem akarom túlzottan kihegyezni a dolgot, mert egyszer megütöttem a bokám.
Egy 920-as és egy evga micro társaságában ment a prime, egy órája. A proci elég meleg volt, de az még bőven bírta. Ellenben a lappal... Egy kis tüzijátékot nyomatott. Valami fehér szúró lánggal feladta a harcot a lapon...

Az az igazság, hogy ide már víz kellene... :K

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#27522) MPowerPH válasza TomiLi (#27521) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh, hát az azért kemény. Nem mindegyik lap bírja, az is biztos. Ez az egyik oldala, a másikon pedig a lap bírja, a proci viszont elhal.

Don't Tread On Me

(#27523) Andrew Greg


Andrew Greg
tag

Kicsit állítgatam, továbbra se indul a LinX, viszont minden más igen, és fut rendesen, játék alatt még nem próbáltam, mindjárt játszok kicsit...

2x2GB memóriám van sajnos, nem tudom mikor lesz 3x2GB lehet akkor már stabilabb lenne, de majd jövőhónapba sztem csak...

1,33v a CPU voltage
1,33v a QPI/VTT is..

A memória: 1603mhz..
A Uncore: 3207 megy,,,
QPI: 7257 megy... (nincs kisebb érték nem tudom miért...)

Andrew Greg

(#27524) Cybertrone válasza Andrew Greg (#27523) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nemhiszem hogy kéne 4ghz-hez ennnyi fesz... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27525) Laraxior válasza Andrew Greg (#27523) üzenetére


Laraxior
titán

dual channelhez kb 170-180as bclk-hoz nem nagyon kell a qpi feszhez nyúlni :K
a processzorfeszt meg úgyis te tudod,mivel processzorválogatja. Ha ennyivel tudja akkor ennyit kell neki adni.
Próbálgasd hogy a ramot lejjebb osztod,hogy azzal ne kelljen foglalkozni. Nagyon jó alaplapod van,csak türelem kell hozzá,és meg fogja hálálni :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27526) MPowerPH válasza Andrew Greg (#27523) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, ez így már nem jó. DC-hez nem kell ekkora QPI fesz, és a 3200-as Uncore-hoz sem. Én is azt mondom, hogy először próbáld 190x20-on. De a 20-a szorzó gond szokott lenni, szóval jobb lenne 21x191, ezt ugye turbo-val tudod előhívni. Így próbáld meg a 4GHz-t, szerintem stabilabb lesz alacsonyabb feszen.

Don't Tread On Me

(#27527) Laraxior


Laraxior
titán

Gigabyte LGA1366 G1.Assasin---141 625.- Ft ...ez már alaplap ár...
ennél már csak a SuperRecord 2 drágább a maga 210k-s árával :Y

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27528) mpierre válasza Laraxior (#27527) üzenetére


mpierre
veterán

Mi vaaan??????? :Y Ez nem normális ár...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27529) MPowerPH válasza Laraxior (#27527) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kuruzslás. :P UD7-nél nem több....

Don't Tread On Me

(#27530) szacsee válasza Laraxior (#27527) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hmm nem rossz, de én elraknám a pénzt és megvárnám a Q3-t elmennék nyaralni . ;]
:Y

[ Szerkesztve ]

(#27531) Laraxior válasza szacsee (#27530) üzenetére


Laraxior
titán

Őt hívják SuperRecord2-nek..és már kapható 210.000Ft-ért..köbö. :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27532) AzŐsgén válasza szacsee (#27530) üzenetére


AzŐsgén
tag

Ilyen 2CPU-s van X58-as kiadásban? :DDD
Nem láttam a honlapjukon...
Két xeonnal megnézném, mit muzsikálna. :C

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#27533) HSM válasza AzŐsgén (#27532) üzenetére


HSM
félisten

Pedig fennvan, régóta... CSak nem X58, hanem az X58 szerver-kiadása, 5520. ;)

(#27527) Laraxior: Ez az ár egy vicc... Vegyek Pocket X-fit, meg ráintegrált Self-Killer NIC-et, aranyárban, hogy utána dobhassam ki, ha platformot váltok.... Remek. :C

(#27534) MPowerPH válasza szacsee (#27530) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az biztos, hogy nagyon durva. ;]

Don't Tread On Me

(#27535) tom_tol válasza Andrew Greg (#27523) üzenetére


tom_tol
addikt

futtasd rendszergazdaként

(#27536) AzŐsgén válasza MPowerPH (#27534) üzenetére


AzŐsgén
tag

és tényleg ilyen gagyi "vízhűtést" adott neki az ember? :O
Az a lap többet érdemel... :((( :W

köszi HSM, most már ezt is tudom... :D .
Kicsit lemaradtam....

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#27537) szacsee válasza AzŐsgén (#27536) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezt azért utánad dobnák elfogadnád nem? ;]
Vizestopikba most linkelték.. :))

(#27538) Bagira01 válasza AzŐsgén (#27536) üzenetére


Bagira01
veterán

Van aki tudja, hogy mire kell használni :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#27539) AzŐsgén válasza szacsee (#27537) üzenetére


AzŐsgén
tag

:Y Áááááá.... ne linkeljetek nekem ilyeneket, mert fááááááj... :O :O :O

"Nekem mért nincsenek milliók?"-Csoki bácsi :(((

Bagira01: az is szép eredmény... :R

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#27540) MPowerPH válasza szacsee (#27537) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez állat. 1 millás gép fekszik ott az asztalon, óriási értékvesztéssel. :DDD

Don't Tread On Me

(#27541) szacsee válasza MPowerPH (#27540) üzenetére


szacsee
nagyúr

Cseszheti... :DDD
GTA4 biztos fölémegy a másfél giga VGA ramnak. Jobban járt volna 9500Gt 2Gb-al. ;]

(#27542) Andrew Greg válasza Laraxior (#27525) üzenetére


Andrew Greg
tag

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt..

187blck * 21 szorzóval HT ON...
Gyorsabb a rendszer így, stabilabbnak is tűnik, játékkal is eljutottam mostmár 30percig, mondjuk nem egy gépigényessel, lejebb vettem a feszeket...
Minden alap, de a QPI/VTT 1.300v CPU voltage: 1,288v-ot kap, de a biosba 1.300v van állítva..
A memória 1500Mhz CL9-be megy, 1,64v-on, a Uncore 3000Mhz a QPI 66xx

A LinX továbbra se működik, start gombot nyomok és nem csinál semmit, az időt pedig méri....

Csak akkor működik nekem, ha teljesen auto-n van minden...

Andrew Greg

(#27543) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Na, végre volt egy kis időm foglalkozni a géppel.
Első nekifutásra ennyire futotta alapfeszen. Illetve a QPI/VTT feszt emelnem kellett 1.175-ről 1.195-re, de minden más normálra van állítva.

Igazság szerint kb. ezt vártam, úgyhogy elégedett vagyok. Ráadásul 27° van nálam, ami nem éppen kellemes a tuninghoz.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#27544) AzŐsgén válasza Andrew Greg (#27542) üzenetére


AzŐsgén
tag

Mikori a windózod? Friss telepítés? Most lehet, hogy hülyeséget írok, a többiek majd kijavítanak, ha igen, de nem lehet drájver probléma? chipset-re gondolok... :F

Végül is ez is csak egy "szoftver", ami a "windózon fut"... :))

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#27545) MPowerPH válasza Andrew Greg (#27542) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, akkor a 21-es szorzóval próbálkozz tovább. QPI/VTT-t kicsit lejjebb veheted, olyan 1.26v környékén nézzed meg, mit megy. A proci fesz reális, annyi drop-ot számolj hozzá. Ellenben a stabilitást mindenképpen LinX-el kell nézni, vagy ha az nincs, akkor nézd IBT-vel. Nem értem, mi lehet a baja. :F

Don't Tread On Me

(#27546) Toninho13


Toninho13
aktív tag

A mai nap furcsa képre találtam.Nem értem, hogy mi lesz most az Intelnél...Lehet még ők se tudják. :DDD

(#27547) mpierre válasza Toninho13 (#27546) üzenetére


mpierre
veterán

Ez egy január 4.-ei cikkben volt... Vicces... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27548) MPowerPH válasza Toninho13 (#27546) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ebben mi a furcsa? Lehet értem, de mégsem. Sok minden nem stimmel itten.. :DDD

Don't Tread On Me

(#27549) maxrad1580 válasza mpierre (#27547) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Sziasztok.

Eljött az a nap is hogy összeállt az első i7 konfigom.

Nem hittem volna hogy erre adom a fejem... Itt az idő hogy megkeressem a profikat.... hű de sok kérdésem lenne hirtelen. Nem is tudom hol kezdjem. Remélem segítetek nekem, a tudatlannak.

Az első dolog ami nem ok hogy egy MSI Eclipse Plus lapom van ami ugye a ramokról azt írja hogy 1600 OC.

Ez azt jelenti hogy ennél nagyobb ramot nem is kezel?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#27550) MPowerPH válasza maxrad1580 (#27549) üzenetére


MPowerPH
félisten

Üdv. Mostanában sok az új tulaj, jó is, frissül a topic is egy kicsit.

Az azt jelenti, hogy a lapod kezel bármilyen sebességű memóriát, csak meglegyen a kompatibilitás. i7 esetében a processzorba költözött a memvezérlő, így a belső IMC miatt a procitől függ, mennyin tudod hajtani a ramokat. Sajnos a tapasztalatok azt mutatják, hogy 1800MHz körül vége van a dalnak 24/7, maximum 1900, de az is ritka, a 2000 pedig fehér holló jelleg. :) Sajnos az Uncore rész eddig bírja az ajánlott feszen belül.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.