Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27201) Cybertrone válasza HSM (#27200) üzenetére


Cybertrone
veterán

Kinyírhatalna! :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27202) szacsee válasza Cybertrone (#27201) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem úgy mint ezek... :DDD
Rákérdeztem SB topikba, de Over tuti tagadni fog. :D

(#27203) Qru válasza szacsee (#27202) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, most suvickolja a socket-et, hogy eltüntesse az égésnyomokat... :DDD

mod:

HSM: Informatív, hasznos. Köszönöm/jük. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27204) kpal


kpal
veterán

sniper elit vajon hova tünt :) még nem cserélt SB-re :D

[ Szerkesztve ]

(#27205) Erdei88 válasza kpal (#27204) üzenetére


Erdei88
veterán

Hol lehet utána olvasni, hogy miért kapta?

(#27206) Cybertrone válasza kpal (#27204) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem is fog szerintem... Beleunt az már, meg ha esze van nem erre költ! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27207) MPowerPH válasza Qru (#27203) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hehe... Azért sikerült neki. :DDD

Don't Tread On Me

(#27208) joshua7 válasza Erdei88 (#27205) üzenetére


joshua7
veterán

[link]

Semper Fi

(#27209) Cybertrone válasza joshua7 (#27208) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jaj Biztos cigányozott :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27210) proci985 válasza HSM (#27200) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

megerősítem, meleg hatására tényleg nő az áramfelvétel (és ezáltal méginkább feljebb tolódik az egyensúlyi hőfok a procin). q66on 3.2@1.39en (tesztre volt, kevesebb fesz is ok lett volna) 105W (2800rpm, 100cfm) és 137W (400rpm, 12.8cfm) között mozgott a proci fogyasztása. deltaT első esetben 32, másodikban 66 volt (55 és 88 fok a kupakon). feszültség, procihűtő fix volt, asztalon tesztelve, tehát más se szólhatott bele.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27211) AirBooms


AirBooms
addikt

Meghirdettem a procimat és az alaplapomat. Ha megjön az eVGA Classified, az is megy a PH-ra.
Rossz kedvem van.

(#27212) Cybertrone válasza AirBooms (#27211) üzenetére


Cybertrone
veterán

Most egy hülyeség miatt... botorság volt szerintem! :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27213) MPowerPH válasza AirBooms (#27211) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh, hát még nagyon ki sem tudtad próbálni. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27214) Cybertrone válasza MPowerPH (#27213) üzenetére


Cybertrone
veterán

Viszont szépen vannak 980x-ek még én is felfigyeltem a 135k-s példányra :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27215) AirBooms válasza Cybertrone (#27212) üzenetére


AirBooms
addikt

Milyen hülyeségre gondolsz? Több ok is áll a háttérben. Amúgy még csak meghirdettem, nem feltétlenül adom el. Ha okoskodások és szemtelenül alkudozók jönnek majd, akkor marad minden. :K

(#27216) Cybertrone válasza AirBooms (#27215) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha van már 135k-ért szerintem a fölötti ajánlatok nem fognak jönni :(

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27217) MPowerPH válasza Cybertrone (#27214) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én is. Hülyeség lenne, de elgondolkoztatott. 125k-ért már lehet befizetnék. Bár lehet pár hónap múlva megbánnám.

Egyébként szurkolok az AMD-nek, és reménykedek, hogy a Bulldozer jól befűt a mostani SB-nek, és akik szaladtak a boltba horror áron megvenni, azok majd sápítoznak, hogy fele annyit ér az övéké. ;] Akárhogy nézem, ilyen UD4-es lapot az életben nem vennék, még debug led sincs rajta, meg semmi sem. 12+2-es fázis, röhej. UD7, és ezen a szinten kezdődnek az fincsi darabok. Tehát 70k+ egy normális lap.

Don't Tread On Me

(#27218) AirBooms válasza Cybertrone (#27216) üzenetére


AirBooms
addikt

Majd meglátjuk. Amúgy olcsón vettem...

(#27219) Cybertrone válasza MPowerPH (#27217) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát ha jól sikerül, és olyan 70k körül lessz egy 8 magos kis exkavátor akkor váltás lessz, és onnatól éle is szarom :DDD ! Játékra kell a gép, arrol meg aszondják pont abban lenne jobb :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27220) Laraxior


Laraxior
titán

980Xek hez miért nincsen egyikhez sem doboz? :W
tele van az apró egy halommal..mindegyik oem...lassan lehet kapni 100ért is :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27221) MPowerPH válasza Laraxior (#27220) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rakj fel hirdetést, hogy keresel 980X dobozt. :DDD Egyébként igen, most elég sok Gulfi fent van, kíváncsi vagyok meddig esik az áruk. 100k -ért már megérné, annyit talán kimernék érte fizetni.

Don't Tread On Me

(#27222) Cybertrone válasza MPowerPH (#27221) üzenetére


Cybertrone
veterán

Gari+ doboz nélkül necces... főleg ha tuningolva lessz :( :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27223) Laraxior válasza MPowerPH (#27221) üzenetére


Laraxior
titán

amióta megy ez a körbejárósdi processzorok körében,főleg ugye a 980X...azóta én biztos hogy nem fogok ennyiért venni egy olyat ami 1. meg is volt hajtva mint az atom...2 meg ugye doboz nélkül eleve nem veszek semmit.3. 100-ért sem fogok egy processzort venni,két hétig húzom a belem aztán költsem el egy ilyen szarra :W
van az apróban egy Revo Drive..az inkább jó vétel és jobban meg is látszik a gép teljesítményén.. :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27224) AirBooms válasza Laraxior (#27223) üzenetére


AirBooms
addikt

Hmm, minden rossz indulat nélkül: rengeteg 980X-et lehet kapni kiskerben is OEM-ként. Igaz azokra van gari. Az enyémre ugyan nincs, de ennek ellenére tudom, honnan származik, s tudom, hogy vadiújan vettem. S azt is tudom, hogy nem lett brutálisan meghajtva. Nekem még egy ilyen procinál sem érne meg 100+ ezer forintot, hogy legyen dobozom, meg körülményesen érvényesíthatő garim.

(#27225) joshua7 válasza MPowerPH (#27221) üzenetére


joshua7
veterán

100-nál én is ejtem az SD-t és veszek egy hatmagost, nekem úgy is csak mark-ra kell. :)

Semper Fi

(#27226) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A gari miatt én sem lennék nyugodt, lásd a mostani esetem, hogy a processzor is el tud romlani. De lehet a kivétel erősíti a szabályt, hogy mégsem. :) Majd meglátjuk mi lesz, április a Bulldozer hónapja, addig nem lépek.

Don't Tread On Me

(#27227) Laraxior válasza MPowerPH (#27226) üzenetére


Laraxior
titán

:K én 1.392Von járatom loadline ON..bármi baja van megy a dobozába és kapok másikat :C nekem ezért fontos a gari,mert mindig annyin használom a cuccokat amennyin éppen lehet... :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27228) MPowerPH válasza Laraxior (#27227) üzenetére


MPowerPH
félisten

Loadline azon az értéken már elég gyilkos is lehet. :) Persze, jó a gari, de azért nem túl jó dolog több hetet várni a cuccra, míg visszaküldik az újat. :( Most a saját bőrömön tapasztalom.

Don't Tread On Me

(#27229) Laraxior válasza MPowerPH (#27228) üzenetére


Laraxior
titán

mondták anno wolfdale-nél is...mégsem lett baja. Ennek sem lesz...nincsen annyira leterhelve,hogy kapja a pluszfeszt :K Wolfi jobban le volt,hiszen ott csak két mag,és az is bírta... kacsa az egész ;] :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27230) AirBooms válasza Laraxior (#27229) üzenetére


AirBooms
addikt

Most akkor könnyen döglik a proci, vagy mégsem? Ér-e 100k-t a gari, vagy nem?
Én inkább vigyázok rá, s nem akarok heteket, hónapokat várni, ha valami elromlik... Az idő kerül a legtöbbe...

(#27231) Cybertrone válasza AirBooms (#27230) üzenetére


Cybertrone
veterán

Normális hűtéssel a határokig lehet feszelni, és nemlessz elvileg semmi baja! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27232) AirBooms válasza Cybertrone (#27231) üzenetére


AirBooms
addikt

Ezzel egyetértek! Lekopogom, de CPU még nem halt meg nálam!

(#27233) Cybertrone válasza AirBooms (#27232) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mondjuk ottvan az ellenpélda a BMW procija feladta a harcot, pedig a határ közelében is csak néha volt :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27234) MPowerPH válasza Cybertrone (#27233) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah ja. De nálam lehet betett neki a melegedés. Hiába próbáltam betartani a határokat, sajnos a procc nem bírta. Amikor a hűtést lekapcsoltam, és kiakadt, akkor is elég magas órajelen járt, és elég sokáig 100C fölött volt. Ott kaphatott egy adagot, és ez az utolsó BCLK mérés/Vantage megpecsételte. Akkor ugye adtam neki 1.52v-t, de hidegben, ami még határon van, de lehet az már sok volt. Bár máig nem értem, miért az Uncore szállt el, igazából az akkori memóriákkal ki sem tudtam hajtani, 3x1Gb, maximum 1800-on tudtam őket hajtani tartósan, de ált. 1600-on ment 3200-as Uncore -al, 1.22v-al.
Még jó hogy volt gari, sajnos most nincs gépem, mert ez is időbe telik. Bár egy csere procit adhattak volna, autóknál ez a szokás, ha garanciális a javítás.

Don't Tread On Me

(#27235) Cybertrone válasza MPowerPH (#27234) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát reméljük megéri majd a várakozás! :R
Kipróbáltam ezt a PH chetet... tiszta poén már csak a 12 éves f*szraéhes picsák hiányoznak róla :DDD :DDD :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27236) proci985 válasza Laraxior (#27227) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

izé, azt ugye tudod, hogy hirtelen terhelésváltás hatására a loadline annyit jelent, hogy a fenetudja mennyit fog kapni a proci. LLC nélkül biztos és semmilyen körülmények között nem fog kapni tüskét ami a beállított érték fölé egy, de egyébként semmi garancia.

kentisfield topikban volt rá példa, hogy lehalt a prime, aztán a proci már csak jól ment, de soha többé kivállóan, tehát érezhetően degradálódott.

mondjuk vízen nagyobb a mozgástér, ez is igaz.

más: szerintem fog az a 135 is még lejjebb menni. apróban lévő cuccok egy része meg lett feszelve (ld még 9450esek), másrészt retail példányok sose mentek annyira jól, mint az ESek. harmadrészt meg újonnan, garival 80k körül van a 2600x, ami azért annyival nem lassabb...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27237) Cybertrone válasza proci985 (#27236) üzenetére


Cybertrone
veterán

De az is biztos hogy ha kikapcsolod a dropp is nő mint az állat, ami tuning alatt kicsit elfogadhatatlan! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27238) MPowerPH válasza Cybertrone (#27235) üzenetére


MPowerPH
félisten

PH chat? Micsoda? Már ilyen is van? Itt lógok jó pár órát, mégse tudok erről semmit. :DDD

Don't Tread On Me

(#27239) Cybertrone válasza MPowerPH (#27238) üzenetére


Cybertrone
veterán

Kivan írva unoffical PH chat próbáld ki, gyere fel, oszt legalább tudok egy értelmes egyénnel is komunikálni :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27240) Qru válasza Laraxior (#27223) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kár, hogy csak kb 6 lap támogatja és kész... :D

#nincsbennetarcsi

(#27241) gombcomp válasza Laraxior (#27220) üzenetére


gombcomp
senior tag

Doboz nélkül könnyebb ellopni,vagy céges gépből szedik ki,ahol
a beszállító nem adott hozzá dobozt... ;]
Ezért olcsó,és nincs rá gar.Néhány kisker meg bevállalja a garanciát,ha
baj lesz akkor bukott. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#27242) Cybertrone válasza gombcomp (#27241) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ez azért csúnya volt :DDD :DDD :DDD Ritka az ilyen velős lényegretapintás :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27243) gombcomp válasza Cybertrone (#27242) üzenetére


gombcomp
senior tag

Voltam kiskereskedő,szervizes,rendszergazda,ismerem a szitut,de nem mondtam,
hogy én szent vagyok.... :D
Hozzáteszem azért ilyen értéknél már necces a dolog.
Amim van,volt az garral vettem. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#27244) MPowerPH válasza Qru (#27240) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, hát én a Corsair SSD helyett majdnem vettem egy 120GB-s revo drive -ot, ugyan annyiba lett volna, de asszem Te tudod is. Írtam supportnak, lapom nem támogatja a pci-e -ről való boot -ot, így értelmét vesztené a dolog. Pedig csak egy BIOS -on múlna, ha jól tudom. Egyik jobb lap sem támogatja...

gombcomp: Ehh... ;] Céges gépet könnyű megfaragni. :DDD Csak gond lehet a könyvelésben, mi már szívtunk miatta. :W

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27245) AirBooms válasza proci985 (#27236) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem igaz, hogy az ES procik jobban mennek. Ezt szerintem a nagy tuningosok is megerősíthetik. Főleg az utóbbi néhány évben a retail-ek jobban mentek, mint az ES-ek, lásd pl. az előző 980X-em, ami szintén ES volt, s a mostani közti különbséget. De már így voltam az első E8400 ES-el is.

#27241 gombcomp: asszem, én sem vagyok szent - bár a munka piszkos részét nem én végeztem... ;] :B

[ Szerkesztve ]

(#27246) Cybertrone válasza gombcomp (#27243) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ki szent a mai világban... Elsőször mindenkinek maga felé hajlik a keze :DDD :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#27247) MPowerPH válasza AirBooms (#27245) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt alá tudom írni. Nekem volt E6850ES -em, E8600ES -em, E8400ES -em, és mindegyik elég ratyi módra ment. Akkor megfogadtam, ES-t többet soha.

Don't Tread On Me

(#27248) Laraxior válasza MPowerPH (#27244) üzenetére


Laraxior
titán

kiskönyben le van írva ez a PCI-E boot dolog? :F

gombcomp: mindenki úgy szerzi a dolgait ahogy tudja...mindenki ellopná...nem vagy egyedül :D én is vettem már olyan VGa-t ami 1000hszről is látszott hogy honnan jött :D és? engem nem zavar..itt biztos nem fogják keresni :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#27249) proci985 válasza Cybertrone (#27237) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az is igaz, bár szerintem a highend lapok nem igazán droppolnak sokat. szóval szerintem inkább drop, mint hogy kapjon pár tüskét a proci.

AirBooms: elején olyanokat lehetett hallani, hogy a 980asok teszteken elért eredményeit a retailek nem tudták tartani. ezek szerint ez mégsem volt igaz. előző hozzászólásomat akkor tekintsétek semmisnek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27250) MPowerPH válasza Laraxior (#27248) üzenetére


MPowerPH
félisten

A támogatási lista fent van a revo drive honlapján. Külön fel van tüntetve, melyik bios -al megy csak, ugyanis azok közül is csak egy-egy támogatja. Lap könyvében szerintem nincs leírva, mivel tényleg bios függő. Support -ot kell csak megkérdezni, ők megmondják támogatja e, ha nem vagy benne biztos.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.