Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) Winner_hun válasza szabolcs77 (#58794) üzenetére


Winner_hun
félisten

Már próbáltam, nem oldotta meg. Amit felhúztam új lap gombot a lapokhoz az eltűnt. Alapértelmezett téma van, a classic theme restorer-t használnám, de nem megy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58802) Zotya84 válasza emre (#58799) üzenetére


Zotya84
őstag

Sajna ezt sem eszi meg.

Én még tartom magam pár kieg miatt, de a mostani balhé okán lehet, hogy váltok - mármint másra, nem Quantumra... :((

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#58803) Winner_hun válasza emre (#58795) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hinnye, és tényleg az az, köszi!
Már csak azt nem értem hogy a lapok után miért nem tudom odarakni:F Az URL sávba a kezdőlap ikon mellé kirakható.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58804) emre válasza Zotya84 (#58802) üzenetére


emre
veterán

Hát nekem is szoknom kell az biztos, de ha másért nem azért megérte, mert nem zabálja fel az összes memóriát ha órákon keresztül két lap 6-10 oldalon van nyitva.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#58805) nubreed válasza Winner_hun (#58792) üzenetére


nubreed
veterán

Neked hogy hogy van Status-4-Evar -od? Az volt az egyik kedvenc kiegészítőm FF Quantum előtt, de ugye FF Quantum alá már nem fejlesztették. Te hogy tudod mégis használni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#58806) Winner_hun válasza nubreed (#58805) üzenetére


Winner_hun
félisten

56-os rókát használok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58807) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez pontosan mit csinál? Előny, hátrány?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58808) #78693120 válasza Kékes525 (#58807) üzenetére


#78693120
törölt tag

A weboldalak a gépeden tárolhatnak adatot a te gépeden, de csak az adott oldal éri el azt, a többi nem.
Bővebben itt.

Gondolom ezt tudod vele kitakarítani.

[ Szerkesztve ]

(#58809) Kékes525 válasza #78693120 (#58808) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, azt látom, hogy a profile ==> storage alkönyvtárában szaporodnak a különböző web oldalakhoz tartozó adatok (nagyon megnövelheti a profile könyvtár automatikus napi mentésének nagyságát). Erről lenne szó?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58810) #78693120 válasza Kékes525 (#58809) üzenetére


#78693120
törölt tag

Nem szoktam nézni a profile könyvtárat (csak neten szinkronizálom), de nagy valószínűséggel igen.

(#58811) Zotya84 válasza emre (#58804) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem a fő bajom az, hogy még mindig vannak kiegek, amiket egyszerűen nem lehet megoldani quantumra, mert a Mozilla azt mondta, hogy márpedig nem oldhatjátok meg. Ilyen kieg volt a CTR, az OpenDownload2, és a Saved Passwords Editor, aminek nem is a nevében szereplő volt a lényeges funkciója, hanem az, hogy olyan oldalakon is képes volt elmenteni vele az ember a jelszavakat a böngészőbe, ahol az nem, de kitölteni ki tudta...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#58812) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Megnyitott lapok / URL sáv hogy cserélhető fel? A classic theme restorer kell hozzá? A lapok fent vannak, alatta az URL sáv de nekem ez fordítva kéne.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58813) Kékes525 válasza Zotya84 (#58811) üzenetére


Kékes525
félisten

A jelszavakat sokkal jobb jelszókezelőre bízni. Én a KEE - Keepass párost használom. Nagyon kényelmes és nagyon biztonságos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58814) Zotya84 válasza Kékes525 (#58813) üzenetére


Zotya84
őstag

Kizárt, még fizetős AV-ra sem bízom, nemhogy másra. Épp elég, hogy a böngésző ismeri őket. Szóval, neked jobb, nekem nem.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#58815) Kékes525 válasza Zotya84 (#58814) üzenetére


Kékes525
félisten

KeePass is nyílt forráskódú, azaz nagyon nehezen kerülhet bele olyan kód, ami kockázatossá tenné. A Firefoxot pedig nem elsősorban jelszókezelésre fejlesztették ki. De termesztésen mindenki maga dönti el, hogy mit használ.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58816) Matthewus válasza Zotya84 (#58814) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem annyira ajánlott a böngésző jelszókezelőjét használni, ráadásul a többször ajánlott KeePass a saját gépeden fut, nem szinkronizál sehova, tudsz exportálni/importálni, a Firefoxban kimenteni még lehet, de importálni már nem tudsz, csak külső programmal.

(#58817) Zotya84 válasza Matthewus (#58816) üzenetére


Zotya84
őstag

Miért akartok folyamatosan meggyőzni valamiről, amiről írtam, hogy nem kell? Meséld el, kérlek, hogy hova szinkronizál a böngésző, ha nincs hozzá fiókom? Még azt a nyamvadt Pocketet is addig használtam, amíg nem erőszakoskodott a folyamatos online igénnyel; amíg még megoldható volt a 3.0.6 használata, és végül: amíg nem találtam helyette WE alapú másikat, ami teljesen offline működik...

Az export/importra csak annyit tudok írni, hogy a konténerállomány és a titkosítókulcs-állomány áthelyezésével bármikor át tudom vinni máshova a jelszavaimat.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#58818) Kékes525 válasza Matthewus (#58816) üzenetére


Kékes525
félisten

+ 1 Sőt még a mesterjelszót sem kötelező megjegyezni, mert lehet a NewDatabase.key -el automatikusan indítani. Ezt pendrivra teszem és csak akkor van a pendrive a géphez kapcsolva, amikor elindítom a KeePasst. Ezért a mesterjelszó lehet nagyon hosszú és teli "elvarázsolt" karakterekkel, amit legfeljebb egy kvantumszámítógép tudná csak feltörni.

(#58817) Zotya84

"Miért akartok folyamatosan meggyőzni" :N

Nem akarunk meggyőzni, de más is olvassa a topikot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58819) convar válasza Zotya84 (#58796) üzenetére


convar
csendes tag

Egyet elvileg írtak:
https://itcafe.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_58647-58647.html

Neki állítólag bevált (bár azóta nem írt vissza hogy még mindig jó-e neki), nekem viszont nagyon nem!!!!!
https://itcafe.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_58769-58769.html

Tehát úgy próbáld meg, ha megpróbálod.

Amúgy semmi új fejlemény az 56-osok számára? Gondolom mivel mi eleve egy szűk rétegnek csak egy még szűkebb rétege vagyunk, már le vagyunk sz*rva mi? :(

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#58820) EmptyParadox válasza convar (#58819) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Igen, főleg az a baj, hogy ez nem támogatott verzió. Olyan, mintha XP-hez keresne valaki megoldást, mikor már rég nem támogatják, és még tele is van biztonsági réssel. :/

[ Szerkesztve ]

(#58821) ledgeri


ledgeri
nagyúr

(jószándékú) Hehe, vicces volt átolvasni az elmúlt 2 nap jogos pánik rohamját... De na, én is ide kattoltam elsőnek mikor ma megnyitottam rókánkat, és betegeskedett egy picit...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#58822) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Halihó!

Átálltam Quantumra (nem kizárt, hogy Waterfox lesz a vége) egyelőre 56.0-ról, mert már untam a .... beugráló reklámokat némelyik oldalon. Viszont, használtam egy okosabb kiegészítőt képernyőkép készítésre, ami okos volt, de a maga módján full egyszerű. Én adtam alap mappát, nincs benne szerkesztés semmi. Screenshoter Fixed volt a kiegészítő neve, sajnos hiába mentettem ki az XPI-t nem engedi telepíteni Quantum alá, és nincs fent a kiegészítők között sem. Tudtok valami ilyesmi alternatívát? Nem kell szerkesztés, nem kell csicsamicsa, de kicsit többet tudjon, mint a gyári. Tagelni lehessen a nevet title_date_time kb. így, lehessen alapértelmezett mappát megadni és tudjon teljes oldalt, képernyőt és kijelölést menteni, kb. ennyi az "elvárás", nem kell felhőbe tárolni, feltölteni, csak direktben lementeni.

(Régebben Screengrab!-et használtam, de azt meg ugye televerték anno reflinkekkel meg automatán nyíló weboldalakkal, nagyon szerettem, de nem szívesen raknám vissza, gondolom ugyanolyan, mint eddig.)

Ha tudtok bármi alternatívát, megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58823) Kékes525 válasza DJ. Ru$y (#58822) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem plugin, jobb és több annál: FastStone Capture

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58824) DJ. Ru$y válasza Kékes525 (#58823) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi, de se jobb, se több nem kell. Azért mondtam, hogy teljesen puritán kis egyszerű kieg. legyen, ezért is írtam a 2 példát (eddig használt kiegészítőt).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58825) Kékes525 válasza DJ. Ru$y (#58824) üzenetére


Kékes525
félisten

"kis egyszerű"

Nagyon kicsi: 5 mb. De te tudod.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58826) Csupingo válasza convar (#58819) üzenetére


Csupingo
veterán

Én is találtam már legalább 4 féle leírást, de vagy nem sikerült végig követnem az utasítást, vagy nem működtek.
Ha esetleg valaki összefut 56-os változaton működő megoldással, legyen olyan kedves és ossza meg velünk.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#58827) Vakegérke válasza Kékes525 (#58823) üzenetére


Vakegérke
veterán

Leszedtem, köszönöm a linket. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58828) lufi7


lufi7
aktív tag

Segítsetek!
Amióta volt ez a mizéria az ingatlan.com nem működik normálisan.
Olyan mintha nem volna aktív az oldal. Bejelentkezés után nem bírom lenyitni a nevem alatt a legördülőt, nem tudok beírni várost a keresőbe, ill. nem működik a kereső gomb. Viszont egyes gombok működnek. Mi a franc történhetett? Más böngészőben megy minden. :W

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#58829) Kékes525 válasza lufi7 (#58828) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha reklám és/vagy script blokkolót használsz, akkor először ott nézz körül. Elsőként kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58830) kovaccss


kovaccss
tag

Firefox 57.0 x64, Win7 x64 van. Itt hogyan kell megoldani a szombat óta meglévő firefox kiegészítő problémát? Ez [link] nem ért semmit. Kevés kiegészítőt használok, Google translator, I don't care about cookies, Notifier for gmail, Ublock origin. Olyan megoldás kell, ahol nem kell újabb verziós Firefoxra frissíteni, pl. 66.0.4-re, mert minél újabb, annál szarabb. 1 éve épp elég szívás volt, hogy az 56-ról 57-re kellett váltanom, és a 2 legjobb (classic theme restorer, a tab mix plus) kiegészítőm ment a kukába, mert már nem támogatott. CSS kóddal kellett megoldanon a több soros tabot mind a 6 profilomnál, mind 57-es, csak ez van telepítve.
Csak PM-ben tudom kezelni a válaszokat, topiküzijre nem tudok válaszolni. Kérem hogy aki tényleg segíteni akar, PM-ben írjon.

Érdekes hogy a notifier for gmail 0.9.1 (2018. ápr. 11.) működik (csak ez az 1 kiegészítő) most is a 2-6-os profilomban (az automatikus frissítés kikapcsolódott mindnél), csak a sima telepített default 1-es profilomban nem, itt bekapcsolva maradt az automatikus frissítés, itt 0.9.3-as (2018. okt. 3.). Ez miért van?

A másik kérdés. Hogyan lehet apránként 1 verziónként frissíteni a firefoxot újratelepítés nélkül? Itt [link] a firefox-57.0.1-57.0.4.partial.mar file-lal kezdhetem? Ez az 57.0-ról 57.0.4-re frissítés lenne, vagy az 57.1-ről 57.0.4-re frissítés? Hol van az 57.0-ról frissítő?
Aztán itt [link] a firefox-57.0.4-58.0.2.partial.mar file az 57.0.4-ről 58.0.2-re frissítő? És így tovább?
Apránként haladnék, mert 6 profilban 300+ lap van nyitva, nem veszhet el semmi.

[ Szerkesztve ]

(#58831) lufi7 válasza Kékes525 (#58829) üzenetére


lufi7
aktív tag

Ki van. Süti törlés is megvolt.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#58832) convar válasza Csupingo (#58826) üzenetére


convar
csendes tag

Azért azt a bizonyos négyféle leírást megoszthatnád velem is, hátha nálam meg pont azok közül jön be vmelyik. Mármint ha olyan négyféle leírásról beszélsz, amelyeket direkt 56-os rókára találtak ki.

Köszi!

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#58833) Digitalpimp válasza kovaccss (#58830) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ezt próbáld meg: [link]

Én viszont azt nem értem, ha le van tiltva minden frissítés, telemetria meg összeomlás jelentés, meg jóváhagyás nélkül nem frissülhet, mégis hogy gondolják, hogy belepiszkálnak a programba a háttérben?! WTF? Ennyit a Mozilláról is, álszent sumák banda ez is, mint a többi.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#58834) Csupingo válasza convar (#58832) üzenetére


Csupingo
veterán

Az xpinstall.signatures.required to false-ra állítás nekem nem jó, a hotfix sem. Itt ha jól értem 2 file-t kell létrehozni, nálam ez sem akar működni, a firefox akkor el sem indul. Volt még egy, amit a böngészőkonzolba (ctrl+shift+j) kellett beírni, azt most nem találom, de még keresem. Ez nekem teljesen kínai. Ez a konzolos.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#58835) SchumiBácsi

Valaki tudja meddig kell tűrni az addonmentes életet?

Nincs kedvem kókányolni, mikor jön ki az update? Mert egyébként a szétqrás előtt heti 2x frissített kb.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#58836) DS39 válasza SchumiBácsi (#58835) üzenetére


DS39
nagyúr

már tölthető. kiadták a 66.0.4-es verziót.

(#58837) junior11 válasza SchumiBácsi (#58835) üzenetére


junior11
veterán

Már tegnap este óta elérhető a javítás frissítés formájában, 66.0.4-re.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58838) myke01 válasza huberpe (#58674) üzenetére


myke01
senior tag

Igen ,ott van ez a kínai "csoda" , de mi a tök ez ? :F

(#58839) csako válasza myke01 (#58838) üzenetére


csako
veterán

Baidu keresőszolgáltatás tippre, illetve annak a frissítése.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58840) myke01 válasza csako (#58839) üzenetére


myke01
senior tag

Na eddig ez ok , de ez nem az én kreálmányom , ez 'magától' települt a 66.0.4-es frissítéssel .

(#58841) Krystal_s válasza huberpe (#58674) üzenetére


Krystal_s
addikt

és myke01

Nekem is lett ilyen.
Ez valami FF újdonság. hm.. :U

(#58842) Frawly


Frawly
veterán

Aki Developer Editiont használ és még mindig fennáll a hiba nála, annak mondanám, hogy most késő este kijött a 67.0b17 verzió, ez már feltehetőleg tartalmazza a fixet a problémára. Frissítsen rá, ha nem találna a böngésző frissítést, akkor kézzel tegye fel ezt a verziót.

(#58843) Kékes525 válasza lufi7 (#58831) üzenetére


Kékes525
félisten

Esetleg valami addon? Indítsd el letiltott kiegészítőkkel (Csökkentett mód használata hibakereséskor). Ha így jó, akkor egyenként kapcsold vissza őket, hogy kiderüljön melyik a hibás. Ha egyik addon sem ludas, akkor a "Fontos, módosított beállítások" között kell keresni a problémát. Ezt megtalálod a hibakeresési információk között (about:support).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58844) zoltanz válasza zoltanz (#58772) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Erre valaki? :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#58845) Kékes525 válasza zoltanz (#58844) üzenetére


Kékes525
félisten

A hiba miatt, ami most fellépett. Nekem sem segített a végleges 66.0.4-es verzió, újra kellett raknom a rókát. Valami beállítás nem engedte érvényesülni a javítást. Ez lehet nálad is. Nálam csak a 66.0.4-es első buildje volt jó, a többi nem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58846) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Van arra opció, hogy a jobb egérgombos menüből bizonyos opciókat kiszedjek? Rühellem a 66-os telepítés óta, hogy "oldal mentése Pocketbe", link mentése "Pocketbe" hasonló sorokat, ki lehet ezt kukázni valahogy? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58847) Kékes525 válasza DJ. Ru$y (#58846) üzenetére


Kékes525
félisten

Custom Right-Click Menu

Vagy: Guide How To Edit Your Context Menu

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58848) DJ. Ru$y válasza Kékes525 (#58847) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi!
Király az Addon, kár, hogy ezt nem lehet "gyárilag" machinálni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58849) lufi7 válasza Kékes525 (#58843) üzenetére


lufi7
aktív tag

Az addonok tiltása is volt, de nem használt.
Csináltam egy alaphelyzetbe állítást így most jó lett.
Viszont volt valami beállítás, hogy egy linkre kattintva ne váltson át rá az oldal, csak nem emlékszem már rá, hogy mit kellet állítani.
Egyébként köszi a segítséget!

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#58850) Kékes525 válasza lufi7 (#58849) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.