Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Mivel már sokan kisimerik lassan az 57-est, így megkérdem, egy adatfeltöltő oldal sokat várakozik és egy másik oprendszeren legalább feljön az alábbi ablak:

Mi hiányzik neki ilyenkor? A kép készültekor Debian rendszeren fut az ESR, de ezt a jelenséget a többi verzión is csinálja az FF. Ez nem 57 specifikus igazából, csak az alábbi:

*********************************************************
a múlkori kérdésre nem ugrott be valakinek valami?

"Az új oprendszer meglepett az új Firefox-szal, de nagyon szokatlan elsőre, viszont pár szempontból sokkal jobb. Ami ilyenkor lenni szokott, gond van a kiegészítőkkel.

A Scrollbar Anywhere nem működik és a helyette felrakott hasonló nevű kieg is jó lenne a gyors le-fel húzáshoz, de jobb gombra állítva felhozza a jobb gombos menüt is!

Segítsetek léci abban, hogyan tudom ezt a kettősséget megszüntetni, azaz ilyenkor ne jöjjön fel a jobb gombos menü, ahogy a 56-ig sem tett."

(#53802) netpeti98 válasza Syl (#53799) üzenetére


netpeti98
addikt

A uBlock és uMatrix támogatja a Sync-et, csak be kell kapcsolni a beállításokban:[link].

(#53803) EmptyParadox válasza Syl (#53799) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Az a bajom, hogy sosem bíztam a cloud storage-okban túlságosan.
Amúgy about:config beállításokat, chrome mappát is sync-eli?

(#53804) Syl válasza EmptyParadox (#53803) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem.

(#53802) netpeti98

Hidd el, ha az úgy működne, ahogy mi elképzeljük, akkor használnám. De nem így működik. Rendszerek között (win-osx-linux) legalábbis nekem még soha nem vitte át a beállításokat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53805) Predator2


Predator2
addikt

Helló

57-es FF-on mivel lehetne leváltani a Classic theme restorer-t? Ti mit használtok helyette?

Nagyon sok általam használt és szeretett kiegészítő nem működik az új böngészővel.
Ha ESR-re átváltok azon tudom követni a kiegészítők változását? Mármint hogy jelent e meg kompatibilis verzió 57-hez.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#53806) ironer23


ironer23
csendes tag

Helló!
Két problémám volna firefoxxal, hátha kapok itt rá választ/segitséget.

1. Pár napja ha elinditom egyből lefogja a processzor 95%-át, de nem tudom mivel(6 magos a processzor)
2. Úgy két hónapja elkezdett átírányítgatni mindenféle oldalakra, random időben és random oldalakra, egyszer újrahúztam az egész gépet és utána 1-2 napig jó volt, majd megint elkezdte ezt. Ez másnál is előfordul? Víruskereső lefuttatva Eset Smart Security-vel

(#53808) Kékes525 válasza Predator2 (#53805) üzenetére


Kékes525
félisten

A "Classic theme restorer" helyett nincs más addon. Viszont nagyon sok funkciója megoldható css kód segítségével.

(#53806) ironer23

Elképzelhető, hogy valami malware. Használd a (#53807) S-IW kolléga által belinkelt adwcleanert.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53809) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

Lefrissítettem az előbb 57.0.1-re. Nem tudom mi történt, de a Menüsorból használt könyvjelző listám megduplázódott. :F Az eredeti lista alatt még egyszer szerepel az egész. Most egyenként le kell törölgetnem, mert kijelölni nem tudom egyben a felesleget. :(((
Valami ötlet?

(#53810) EmptyParadox válasza SteadyMan (#53809) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ctrl+Shift+B, és ott egyszerre többet is ki tudsz jelölni.

(#53811) Kékes525 válasza SteadyMan (#53809) üzenetére


Kékes525
félisten

Ki lehet jelölni akárhányat. Jobb egérgombbal ráállsz és utána lehúzod shift + lefelé kurzor mozgató nyíl, kézzel.

vagy (#53810) Ozrych

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53812) SteadyMan válasza EmptyParadox (#53810) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Ez valahogy nem sikerül! Nem akar több kijelölődni, ha pedig egy könyvjelző könyvtáron állok, azt írja ki, hogy ki akarom e nyitni az összes lapot. (Mármint ami a könyvtár alatt van.)

(#53813) SteadyMan válasza Kékes525 (#53811) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

OK! A kijelölés így működik, de csak a Másolás lehetősége van a kis ablakban kiválaszthatóan, a Törlés az "szürke". Delete sem működik.

(#53814) EmptyParadox válasza SteadyMan (#53813) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Hmm, szerintem indítsd újra a Firefox-ot, lehet úgy megjavul.

(#53815) Kékes525 válasza SteadyMan (#53813) üzenetére


Kékes525
félisten

Látod nálam müködik. Nem tudom mi lehet nálad a gond. Próbáld meg letiltott kiegészítőkkel.

(#53814) Ozrych

Pontosan erre gondoltam én is. Csak azért írtam a kiegészítők letiltását is, hogy azért valami "ütősebb" is legyen. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53816) SteadyMan válasza Kékes525 (#53815) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Na megoldottam. Ha részleteiben jelöltem ki, akkor engedett törölni is, de ha egyben az egész megduplázott könyvjelző listát, akkor nem. :)
Mondjuk akkor is furcsa, hogy mitől képződött a dupla lista, bár gondolom nem csak ezt meglepetést tartogatja még a frissítés.
Köszi mindkettőtöknek a segítséget. :R

(#53817) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

Bocsi, még egy dolog, amit változott az 57.0.1. frissítés után, most vettem észre...
A Könyvjelzők között több weboldalnak eltűnt a Flav Icon-ja és egy kis szürke valami lett helyette. Ha behívom újra az oldalt, akkor sem "képződik" újra. Mondjuk annyira nem fontos, csak zavaró, mert pár oldal kis színes flav icon-jára már ráállt a szemem. :-) Ezt lehet valahogy javítani, vagy az egyes weboldalaktól függ, hogy megjelenik e a flav icon-juk a Quantum-ban, ha van egyáltalán?

(#53818) Kékes525 válasza SteadyMan (#53817) üzenetére


Kékes525
félisten

Color in Gray Bookmark Folder Icons

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53819) Kernel válasza SteadyMan (#53817) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, de ha keresővel próbálnád megoldani, akkor úgy nehéz lesz, mert az favicon (favorites icon).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53820) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Aktív fül színét meglehet változtatni? Gyári, világos (kompakt) témát használok.

(#53821) Kékes525 válasza HZoli87 (#53820) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem próbáltam:

How to change the Selected tab Color in CSS

How change text color of Tab Selected by CSS?

Ha müködik én is kipróbálom. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53822) SteadyMan válasza Kernel (#53819) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

OK! Jogos, favicon.
Mondjuk néhány csak nem azért tűnt el a frissítéssel, mert megsértődött, hogy nem jól emlékeztem a nevére. :D De az tuti, hogy a Quantum előtt még megjelentek a könyvjelzőknél.

(#53823) #54715584


#54715584
törölt tag

Arra a problémára lett megoldás, hogy úgy tűnik tölt a böngésző de csak pörög a karika és nem ugrik az adott oldalra?

(#53824) McLaca


McLaca
őstag

Session Managerre van valamilyen használható alternatíva?
Nem, a Tab Session Manager nem az. Oké, hogy már tud "lustán" sessiont betölteni, mint a régi session manager (azaz nem tölti le az összes tabot, csak azt, amelyikre kattintunk - 300-400 tabnál ez elég hasznos :) ), viszont kiderült, hogy nem az uBlock, hanem ez a tab session manager csinálja azt, hogy ha egy linket új tabon nyitok meg, változó ideig, 2-5mp-ig csak kínlódik, és nem tölti be az oldalt, de amikor nekikezd, akkor sem olyan gyors... Ez nagyban rontja a böngészés sebességét. Letiltva teljesen jó a firefox. Ill. lehet, hogy az uBlockkal akad össze, de a lényegen nem változtat, az uBlock a fontosabb, így nem azt tiltom le.

Akinél gondok vannak bármilyen (de főleg youtube) videók lejátszásával, az próbálja a hardveres gyorsítást kikapcsolni. Nekem a finomgörgetés is gyorsabb nélküle - persze több CPU kell így a videókhoz. Kissé paradoxon, hogy a hardveres gyorsítás lassít.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#53825) Fandango válasza McLaca (#53824) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem ilyen problémát nem csinál a Tab Session Manager.

(#53826) Jony2420 válasza EmptyParadox (#53793) üzenetére


Jony2420
tag

köszönöm a segitséget,ugy csináltam ahogy irtad, de sajnos nemlehet árverrni az firefox 57.1 verziót, sebaj maradok a jól bevált 56.0.2 verziónál :) :K

(#53827) Kékes525 válasza McLaca (#53824) üzenetére


Kékes525
félisten

MySessions Nem olyan jó, de ezt találtam csak, ezt használom én is helyette.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53828) IfjVerIstvan


IfjVerIstvan
csendes tag

A Noscript és a uMatrix helyett egy ígéretes, új alternatíva a ScriptSave.
Bemutatás ebben a postban.

Aláírva...

(#53829) Fandango válasza IfjVerIstvan (#53828) üzenetére


Fandango
veterán

Jónak tűnik valóban, kicsit várni kell vele, hogy a gyermekbetegségeit kinője.

(#53830) Kékes525 válasza IfjVerIstvan (#53828) üzenetére


Kékes525
félisten

uMatrix helyett minek, az változatlanul nagyon jó. A ScriptSafe szimpatikusnak tűnik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53831) bozont válasza Kékes525 (#53784) üzenetére


bozont
veterán

Nem, sajnos nem, mert másnap meg már megint nem mentek a videók. :D Viszont van fejlemény. Úgy tűnik a BOINC kavar be valamiért. Amikor fut, nem indulnak a videók (viszont a letöltés megy), ha bezárom azonnal megy minden. :F De még mindig az 57.0.1 számlájára írom, mert eddig nem volt ilyen problémám, csak a frissítés után.

[ Szerkesztve ]

(#53832) Kékes525 válasza bozont (#53831) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát igen, a BOINC nagy erőforrást köt le. Másrészt a számításra használja a VGA kártyát is, ha jól tudom. Érdemes a BOINC-et csak képernyő kímélőként használni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53833) Darkness válasza Kékes525 (#53832) üzenetére


Darkness
aktív tag

nem feltétlenül kell képernyő védőként használni. sőt... nem is igen ajánlják. elég, ha beállítod, hogy bizonyos terhelés mellet menjen el aludni, és amikor van szabad kapacitás elindul.
Egyébként, lehet, hogy az új FF -nél jelentkezik ez a hiba, mert a 56.0.2 -nél még lazán, zökkenő mentesen lejátsza a videókat tecsőn, vagy ha .mkv -t nézek ott sem veszem észre, hogy háttérben meg a BOINC.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#53834) Kékes525 válasza Darkness (#53833) üzenetére


Kékes525
félisten

Már nagyon régen használtam, akkor még a Seti@home volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53835) Darkness válasza Kékes525 (#53834) üzenetére


Darkness
aktív tag

igen... az sem most volt... :) bár akkor is volt a beállítások, számítási beállításokban ilyen lehetőség. :)
most néztem a CPU -ját. hát nem csodálkozom rajta. :) ott vagy felfüggeszti, vagy beállítja az alvás módot. :)
máshogy nem igazán lesz nyerő. bent a gyárban is ilyenen futtatom a BOINC -t és ha el kezdek dolgozni, akkor felfüggesztem, hogy tudjam használni érdemben a gépemet. itthon nincs probléma ezzel. :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#53836) bozont válasza Kékes525 (#53832) üzenetére


bozont
veterán

Van erőforrás hagyva a böngészéshez és videózáshoz. Meg mint mondtam a frissítés előtt nem volt ilyen probléma. De legalább már tudok videókat nézni.

(#53837) #73749248


#73749248
törölt tag

Fél off: chrome kiegészítők közt létezik valami hasonló funkciójú dolog, mint a noscript.
Az elmúlt hetekből rémlik egy hír, hogy valaki gyártott egy az eredetihez hasonló nevű eszközt, ami mellékesen malware volt.
Nem emlékeztek rá, hogy mi volt az?

Azért fél off, mert nekem a safeScript vagy scriptSafe rémlik és most a noscript értékelései közt valaki egy safe-script nevű, alig néhány értékeléssel rendelkező addont reklámoz, amit az említett előzmények miatt inkább nem próbálnék ki.
Sajnos lehet, hogy csak a hirdetett funkciója volt hasonló és valami totál más néven futott a kis kártevő.

(#53838) csako


csako
veterán

Ha valakit érdekel, lebegő görgetősáv mindenhova a böngészőben.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53839) Kékes525 válasza #73749248 (#53837) üzenetére


Kékes525
félisten

Én feltettem a ScriptSafet. Egyik vírus ellenőrző programom sem szólt és nem tapasztaltam semmi, szokatlan dolgot. Szerintem, ha malware lenne akkor ezek a programok valamelyike figyelmeztetett volna, legalábbis remélem:

Elsődleges (rezidens) védelmem: ESET IS, HitmanPro.Alert

Kiegészítő védelem (kézi futtatás): Malwarebytes Anti-Malware, Emsisoft Emergency Kit, HitmanPro, AdwCleaner, Avast Browser Cleanup, F-SecureOnlineScanner

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53840) IfjVerIstvan válasza #73749248 (#53837) üzenetére


IfjVerIstvan
csendes tag

Amit én javasoltam, illetve amiről Kékes525 is ír, annak andryou ScriptSafe github repository a forrása, így semmiképpen sem lehet az általad említett fake addon. Ha pedig az eredeti projektet vádolod, akkor vmi bizonyíték sem ártana, mivel a chrome-os extension elég jó reputációval rendelkezik, és viszonylag hosszú életútja van.

Aláírva...

(#53841) #73749248 válasza IfjVerIstvan (#53840) üzenetére


#73749248
törölt tag

Nu... pagagyí! :)

Nem vádolok senkit, semmivel.
Tény: néhány hete megjelent valami malware/trójai/egyéb káros szemét a chrome extensionök közt egy már létező, népszerű kiegészítőhöz annyira hasonlító névvel, hogy sokan bedőltek neki és telepítették.
Nem tudom, mi volt a neve, nekem úgy rémlik, hogy a Script-safe-et másolta.

Pont.

Tegnap két olyan "kritikát" is láttam a noscript értékelései közt, ami kb. arról szólt, hogy a noscript immár szar (többé-kevésbé ezzel egyet is értek :( ), használd helyette ezt a scriptsafe-t. Miután ennek volt vagy hét értékelése, tehát most jelenhetett meg a firefox addonok közt, felmerült bennem, hogy nem az eredeti vírus/trójai/backdoor/stb. jelent-e meg most itt is.

(#53842) #73749248 válasza Kékes525 (#53839) üzenetére


#73749248
törölt tag

Azt úgy tudom, a hagyományos víruskeresők nem nagyon szúrták ki, a chrome felügyeletével foglalkozó szoftver vagy "hardver" (értsd: humán szemrevételező :) ) fedezte fel, hogy valami nem stimmel.

(#53843) Kékes525 válasza #73749248 (#53841) üzenetére


Kékes525
félisten

Azzal semmi probléma sincs, hogy ezt megírtad, de azért pontosítanod kellene azzal, hogy utánanézel és hivatkozásokkal támasztod alá azt amit írtál. Így csak felesleges riogatásnak tűnik.

(#53842) nahaggyámár

A kiegészítő védelmeim pont az ilyenekre specializálódtak (Malwarebytes Anti-Malware, Emsisoft Emergency Kit, HitmanPro, AdwCleaner).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53844) #73749248 válasza Kékes525 (#53843) üzenetére


#73749248
törölt tag

Az a baj, hogy nem találom a problémás extensionről szóló hírt és nem emlékszem a nevére. Bookmarkom nincs róla, a google meg kb. semmit sem talált róla, pedig pár hete olvastam róla.
Annyi biztos, hogy a hír megjelenésének idején már nem volt elérhető a chrome-osok számára.

(#53845) Kékes525 válasza #73749248 (#53844) üzenetére


Kékes525
félisten

Az előzményekből is ki tudod szűrni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53846) IfjVerIstvan


IfjVerIstvan
csendes tag

Sajnálom, hogy a személyeskedésként értékelted a hozzászólásom. Nem annak szántam.
Mi több, nagyon fontosnak tartom a (korai) figyelmeztetéseket bármilyen veszély esetén.

A szakmai részt már előzőleg kifejtettem, csak ismételni tudnám ...

Aláírva...

(#53847) #73749248 válasza Kékes525 (#53845) üzenetére


#73749248
törölt tag

Mit, milyen előzményekből? :)
Az ötlet nem lenne rossz, ha nem úgy működne a hírolvasásra használt böngészőm, hogy kilépéskor töröljön mindent... de kösz a tippet, megnézem, a laptop history-jában, hátha itt is megnyitottam.

Wow :D
Igazad lett: https://fossbytes.com/safebrowse-chrome-extension-mines-cryptocurrency-using-your-cpu-power/

Azért az ciki, hogy a magyar oldalak közül egyedül az origo foglalkozott vele. Pedig ennek is lett volna hírértéke. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#53848) Kékes525 válasza #73749248 (#53847) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nem a ScriptSafe-ről ír, hanem a SafeBrowse-ról. Amúgy a SafeBrowse most is megtalálható a Chrome áruházban és az AMO-on.

Ha bányász script lenne valamelyik kiegészítőben, azt azonnal lehetne észlelni a processzor túlpörgéséből és így az elég hamar kiderülne.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53849) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Két kérdésem lenne.
1. Hogyan tudom eltüntetni az url sávból a pocket ikont és a 3 pöttyöt?

2. Rengeteg oldal érzékeli már, hogy reklám blokkolót használok, és kéri hogy kapcsoljam ki. Hogyan érzékeli, hogy én reklámblokkolót használok? Ellenőrzi, hogy én letöltöttem e a reklámképet? Ha így, akkor be lehet állítani ublock-ban, hogy egyes oldalakon úgy blokkoljon, hogy letölti, de nem jeleníti meg a reklámokat?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#53850) #73749248 válasza Kékes525 (#53848) üzenetére


#73749248
törölt tag

Akkor légyszíves, olvasd el, mit írtam kétszer is: hasonló néven. Nem azonos, nem az...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.