Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) nickwearby válasza Relevance007 (#3349) üzenetére


nickwearby
csendes tag

Nem az avg,
a tűzfal csinálja :(

Reggel megjelent egy üzenet (nem én ültem a gépnél .... ),
és nem tudom, aki itt ült, mit okézott le, de azóta van a probléma.

Akkor szedjem le a tűzfalat és rakjam újra, vagy lehet finomabban is megoldható a probléma?

Kerio 4.2.2 van.

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#3352) canniball válasza nickwearby (#3351) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre itt kérdezz rá!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3353) waces válasza nickwearby (#3351) üzenetére


waces
aktív tag

meg lehet finomabban is. kerdes, hogy milyen tuzfal? valoszinuleg a szabalyok kozott van elkefelve valami (pl firefox frissult es utana megkerdezte a tuzfal, hogy akkor az uj program kimehessen-e vagy sem es itt tortent a rossz kattintas)

Every living creature on earth dies alone.

(#3354) Pubszon válasza canniball (#3343) üzenetére


Pubszon
veterán

Azt még régen, de az szar.
Ha a gyárit használom és nincs megnyitva a böngésző és vmiért menne fel a netre akkor mindet elfelejti. :(

Szóval ez a Tab Mix-es is jobb, csak ez meg néha elfelejt oldalakat visszahozni. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3355) Brutforsz válasza Pubszon (#3354) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ha gondolod, tedd fel a - meglepő módon - Session Manager névre keresztelt kiterjesztést.

Ez sokkal komolyabb cucc az általad eddig használtaknál, érdemes a beállításain végigmenni, hogy valóban az igényeidnek megfelelően működjön.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3356) Pubszon válasza Brutforsz (#3355) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, még a mai nap megnézem. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3357) nickwearby válasza canniball (#3352) üzenetére


nickwearby
csendes tag

ok, akkor oda írom,
köszi

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#3358) Brutforsz válasza nickwearby (#3357) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Megnéztem a képernyőmentéseidet a kerios topikban; talán egy próbát megér az a módszer, hogy eltávolítod a Firefoxra vonatkozó szabályt, és úgy próbálod elindítani a böngészőt. Ekkor elvileg rá kell kérdeznie, mi legyen ezután, és létrehozza az új szabályt.
(Egy lehetséges forgatókönyv - mint ahogyan waces is írta: például frissítettél 2.0.0.14-re, és amikor reggel valaki elindította a Firefoxot, a Kerio érzékelte, hogy megváltozott a program, ezért - nagyon helyesen - feldobta a blokollásra vonatkozó kérdést, ezt okézhatta le egy családtagod, s így a hálózati beállításoknál hiába engedted ki korábban, banolta a tűzfal.)

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3359) nickwearby válasza Brutforsz (#3358) üzenetére


nickwearby
csendes tag

megpróbáltam, nem jött be :(
azért kösz

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#3360) Relevance007 válasza nickwearby (#3359) üzenetére


Relevance007
csendes tag

És Kerionál van olyan, hogy ideiglenesen le lehet tiltani a tűzfalat. Ezt próbáltad már? Csak hogy ezt a lehetőséget is kizárjuk.

[ Szerkesztve ]

(#3361) Mimoid


Mimoid
csendes tag

Hi, milyen kiegészítőt kell letöltenem, hogy tudjam olvasni a nemzetisport.hu-n a cikkeket? Az oldalt letudja tölteni de ha egy cikkrre kattintok üres az oldal. Explorerben mükszik az oldal. firefox 2.0.0 14 használok a segítséget előre is köszi :R

ne aggyad az agyad

(#3362) Winner_hun válasza Mimoid (#3361) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem bejönnek a cikkek. Milyen kiterjesztéseid vannak?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3363) Mimoid válasza Winner_hun (#3362) üzenetére


Mimoid
csendes tag

Kaptam egyéb helyről segítséget, az volt a lényeg, hogy kikellett kapcsolnom az AdBlock-ot :B de eddig én azt hittem, hogy csak a reklámokat lehet vele letiltani

ne aggyad az agyad

(#3364) Winner_hun válasza Mimoid (#3363) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na igen, adblockra gondoltam, gondolom előre megírt szűrőt használsz, az adblockhoz add hozzá ezt: @@nemzetisport.hu és meg fog jelenni ami nem volt látható;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3365) nickwearby válasza Relevance007 (#3360) üzenetére


nickwearby
csendes tag

Igen, akkor meg lehet nyitni a firefoxot,
ha kikapcsolom a keriot,
De hát nem lehet úgy hagyni, mert tele lesz mindennel a gép.

Szóval elég macerás, hogy ha meg akarok nyitni egy firefoxos böngészőlapot, mindig ki kell kapcsolnom a megnyitás idejére (és csak addig) a tűzfalat.
Mert miután nyitva van egy böngészőlap, a keriót is vissza lehet kapcsolni, a továbbiakban már nem zavarja, csak az indításkor (??????)

Tehát nem 100%ig blokkolja, csak amikor parancsikonból próbálom megnyitni.

Mert azt lehet kerio mellett is, hogy linkről megnyitás új ablakban.

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#3366) Mimoid válasza Winner_hun (#3364) üzenetére


Mimoid
csendes tag

ok, sikerült beállítani :C hálámat küldöm:)

gyá feljutottunk az A csoportos jégkorongligába, mekkora meccs volt

ne aggyad az agyad

(#3367) Pubszon válasza Brutforsz (#3355) üzenetére


Pubszon
veterán

Feltettem a Session Manager-t, és tényleg nagyon jónak tűnik, remélem ez így is marad. :K
Köszi mégegyszer. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3368) Ati007


Ati007
őstag

olyan kérdésem lenne hogy hol lehet beállitani ha pl megnyit egy képet a mozilla akkor ne méretezze át a böngészö méretét?, nagyon zavar hogy megnyitok mondjuk iwiwen egy képet(bárhol máshol is) és a böngészö összeugrik kicsire és állithatom vissza :O

(#3369) sonar válasza Ati007 (#3368) üzenetére


sonar
addikt

Eszközök -> Beállítások -> Tartalom -> Haladó (jobb oldalt egy gomb) -> Létező Ablakok átméretezése cseréje - Pipa kivesz

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3370) Relevance007 válasza nickwearby (#3365) üzenetére


Relevance007
csendes tag

Van egy ötletem: a Kerionak emlékeim szerinte van egy olyan szolgáltatlása, hogy bizonyos folyamatokat blokkol attól, hogy más folyamatok által el lehessen indítani. Pl. az Explorer.exe nem indíthatja a Firefox.exe-t. De alapértelmezésben az Explorer.exe minden elindíthat. Nem lehet, hogy itt van a probléma? Szerintem körül kellene nézni kicsit ezen a részen is.

(#3371) Ati007 válasza sonar (#3369) üzenetére


Ati007
őstag

:R

(#3372) nickwearby válasza Relevance007 (#3370) üzenetére


nickwearby
csendes tag

Kellene,
a régiben is volt,
de a négyes verzióban én nem tudtam megtalálni :(

Végül is leszedtem és újratelepítettem.
Most már semmi gond vele.
De mondjuk inkább ezt rakom újra, mint a firefoxot.

Azért kösz mindenkinek, aki foglalkozott a problémával.

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#3373) Dorian


Dorian
félisten

Help!
Fagy a Firefox, ismeretlen okból :O (2.0.0.14)
Unistall, utána reinstall, de megint ugyanúgy fagy. :( IE simán megy.
Esetleg nem elég uninstallni, hanem a registryből kell pucolgatni vmit? Ezt hogyan kell?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3374) Winner_hun válasza Dorian (#3373) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]
Vagy tedd fel a Firefox 3 beta 5-öt

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3375) Dorian válasza Winner_hun (#3374) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi!
Remélem ez volt a gond, és nem problémázik többször.
A lent linkelt béta "mennyire béta"? Stabil, érdemes feltenni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3376) Winner_hun válasza Dorian (#3375) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak néha használtam, jóval gyorsabb a 2-es változatnál, kiegészítőkkel még nem egészen kompatibilis (bár van, ami megoljda ezt a problémát). Egy próbát megér, külön mappába települ, ha nem tetszik használhatod helyette a 2-es verziót.0

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3377) canniball válasza Brutforsz (#3355) üzenetére


canniball
nagyúr

Ehhez engedélyezni kell a beépített munkamenet-kezelőt? (Mindig ezzel abajgat...)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3378) canniball válasza canniball (#3377) üzenetére


canniball
nagyúr

Közben látom bekapcsolta magától, nem teljesen értem de mindegy...
Kérdezek mást: a beállítások->Bezárás visszavonása alatt van olyan opció, hogy Megjegyzett bezárt lapok maximális száma - én azt akarom, hogy amennyi nyitva volt annyit jegyezzen meg, hogy tudom ezt megtenni (hogy lehet ezt beállítani)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3379) Winner_hun válasza canniball (#3378) üzenetére


Winner_hun
félisten

Beírsz egy számot és annyit jegyez meg, annyit tudsz utólag visszahozni. Azt hiszem 99-ig lehet (legalább is tegnap találtam egy kiterjesztést ami 0-99-et írt erre az opcióra)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3380) canniball válasza Winner_hun (#3379) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát ez az, hogy nem akarom megadni mennyit hozhat vissza - amennyi nyitva volt annyit is akarok visszakapni. Ha egy volt nyitva egyet, ha 67 akkor 67-et...
(Egyébként egyelőre beírtam 100-at és elfogadta. :) )

Ja és pozitív a tapasztalat, a TabMixPlus munkamenet-kezelőjéhez képest többek között gyorsabb a leállás/betöltés és mintha a procihasználat is kisebb lenne. Részemről ajánlva. :C

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3381) Pubszon válasza canniball (#3380) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem is csak pozitív tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. :C :K
Két kattintás és az egészet menti is, és ráadásul sokat lehet vele menteni.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3382) Brutforsz válasza canniball (#3378) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A Bezárás visszavonása lapon található beállítási lehetőségek nem a munkamenetek mentésére és visszaállítására vonatkoznak, hanem a Firefox azon képességét hivatottak szabályozni, amely lehetővé teszi azt, hogy ha bezársz egy lapot, akkor később (többek között a Ctrl+F12 billentyűkombinációval) visszavonhatod ezt a műveletet; a funkciót megfejeli a kiterjesztés azzal, hogy ugyanezt ablakokkal is eljátszhatod.

A lapok sávján jobbklikkre megjelenő menüben (és ha beállítod, akkor a Session Manager menüjében is) megtekinthető az a lista, melyből a bezárt lapok (utóbbi listában az ablakok is) kattintással újra megnyithatóak. Ez a felsorolás a böngésző alapértelmezése szerint legfeljebb 10 elemet - mindenkori értékét a browser.sessionstore.max_tabs_undo kulcs tárolja, ez vezérelhető a Tab Mix Plus beállításai között található Lap szolgáltatások fülön keresztül is: például ha itt kikapcsolod a szolgáltatást, akkor a kulcs értékét átírja nullára - tartalmaz, erre vonatkozik a Megjegyzett bezárt lapok maximális száma (minden ablakban) értéke: ha például 15-öt adsz meg, akkor ezentúl hosszabb listából választhatsz majd, ha zérust, akkor nem fogod tudni visszavonni egy lap bezárását sem - de ez nem lesz hatással a munkamenetek mentésére és visszaállítására.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3383) canniball válasza Brutforsz (#3382) üzenetére


canniball
nagyúr

Valóban; elnézést kérek, tegnap meglehetősen fáradt voltam. :B :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3384) Tomate


Tomate
veterán

Mért van az, hogyha elindítok egy letöltést nem jön elő a kis ablak ami mutatja, hogy mennyivel szed és hogy hol tart? Szedi le, de semmi nemmutatja a folyamatot. Ha képre megyek rá->jobklikk mentés másként megadom a helyet és 1xűen nem menti le :W Mi a sz*r baja van :F

(#3385) Winner_hun válasza Tomate (#3384) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eszközök / Beállítások / Főlap / Letöltéseknél az A letöltés párbeszédpanel megjelenítése fájlok letöltése közben rész előtt van pipa?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3386) Tomate válasza Winner_hun (#3385) üzenetére


Tomate
veterán

Persze, hogy kivan pipálva, mindent megpróbáltam már.. :W újrarakni nem akarom..

(#3387) student


student
őstag

azt meg lehet valahogy csinálni hogy nekem a kezdő homepage-m most egy üres lap, de azt akarom hogy fekete legyen és ne fehér a háttere?

[ Szerkesztve ]

(#3388) waces válasza student (#3387) üzenetére


waces
aktív tag

csinalsz egy sima html filet ami csak annyit tartalmaz, hogy body bgcolor=000000 (meg nyilvan elotte es utana szukseges sallangok). ezt elmented valami.html-kent es a firefoxnak meg megmondod, hogy a homepage a valami.html legyen

Every living creature on earth dies alone.

(#3389) Brutforsz válasza student (#3387) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Egy másik lehetséges megoldás, hogy megkeresed vagy létrehozod a userContent.css fájlt, és ezzel bővíted vagy töltöd fel:

@-moz-document url(about:blank) {
html:not([class]) { background-color: #000000 !important; }
}

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3390) gabaly válasza 7 (#3226) üzenetére


gabaly
tag

Yetike megkerestem ezt a lockfilét. zs.tomnak írtad, hogy törölje. Nekem hasonló gondom van mint neki.
Nagyon ritka weboldalakon a Mo.firefoxom nem tudja betölteni az oldalt és be is hal és nekem is azt írja ha újból akarom indítani, hogy már fut és azt először zárjam be. De a feladatkezelőben nézve semmi sem fut! Ezután a gépem is csak 6-10 perc elteltével hajlandó újraindulni, utána minden működik megint rendben.

Konkrét oldalt is tudok ahol behal, pl az extra tárhely videócset-re kattanva csak pőrőg a kis kör közepén és vége a böngészőnek. Sehova nem megy utána, csak fehér oldalak és zárjam be a már futó másik mo.firét.Nem mintha az említett cset zavarna, de pár másik weboldalon is ez történik.

Ezért kérdem, hogy a localstore.rdf törlése válaszod konkrétan erre a "bajra" vonatkozik-e?
Válaszod köszönöm.

(#3391) canniball válasza Brutforsz (#3346) üzenetére


canniball
nagyúr

Felraktam, de a Beállítások gomb inaktív (két gépen is próbáltam, mindkettőn a legfrissebb FF van fent). Mi lehet a gond?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3392) Brutforsz válasza gabaly (#3390) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Yetike nem a localstore.rdf-re gondolt, hanem Windows alatt a parent.lock, Linux alatt a lock vagy a .parentlock fájlra.

Ha tudsz, akkor linkelj másik problémás weboldalt, mert az extra.hu most nem elérhető.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3393) Brutforsz válasza canniball (#3391) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A kiterjesztéskezelőben nekem is szürke, nincsen azzal semmi gond, a variálóablak az Eszközök menüből vagy Ctrl + Shift + F12-vel indítható.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3394) canniball válasza Brutforsz (#3393) üzenetére


canniball
nagyúr

Eszembe nem jutott volna ott is keresni... :B :R
Bár nem értem ha amúgy sem lehet használni minek van ott...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3395) Brutforsz válasza canniball (#3394) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nem értem, miért nem jutott eszedbe ott keresni, a #3346-os hozzászólásban az olvasható, hogy "Telepítés után az Eszközök menüből elérhető kellemes kezelőfelületen lehet variálni, ..." :D

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3396) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi!

Valami megmondaná, hogy tudom törölni a legördülő sávban megmaradt szövegeket?

3njoy the Lif3

(#3397) Winner_hun válasza Sn00k (#3396) üzenetére


Winner_hun
félisten

shift+del
De ez akkor működik, ha egy legördülő szöveg ki van jelölve.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3398) canniball válasza Brutforsz (#3395) üzenetére


canniball
nagyúr

Me regge eegurult a kavinton... :DDD :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3399) Sn00k válasza Winner_hun (#3397) üzenetére


Sn00k
veterán

thx! :R

3njoy the Lif3

(#3400) sonar válasza Sn00k (#3396) üzenetére


sonar
addikt

Vagy csak simán del :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.