Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27918) kranazoli


kranazoli
senior tag

Olvasván a problémákat; hibákat kinél-mi, stb... Rájöttem, hogy áldásos vagyok és összetehetem a két kezem, hogy semmi problémám nincs a Fox14-essel és 15-ös béta-val kikapcsolt flash player védett mód mellett. Személy szerint annyira nem követem már a többi böngészőt, hogy fogggalmam sincs most milyen a Chrome, milyen az Opera és remélem ez még így is marad jó ideig... 1ébként erről a lopás ettől-attól és egyik teljesen hasonlít a másikra az egy újszülöttnek minden vicc új jut erről eszembe. Egyedül IE-t muszáj használnom melóhely miatt, ugyanis ott csak ez lehet az egyik hálózaton. Szóval, aki csak az IE-t ismeri és qrva sokan vannak ilyenek, akiknek a net = faszbúk és YT azok meglátnak egy Fox-ot vagy épp egy Chrome-ot és fingjuk sincs arról, hogy ez most az 1ik, vagy a másik. És a többségnek bőven elegendő a net-es szokásaihoz az IE. Egy Chrome-ot; vagy Fox-ot esetleg azért próbálnak ki mert notijuk van és nem mind1 mennyire gyors; vagy épp lassú a böngésző aztán ennyi. Elvannak mindenféle addon nélkül, mer az már a "mélyvíz" lenne... Akkora változást ezek fényében, hogy gruppen közösségi oldalak + YT (ami már szinte kivétel nélkül az összes okos telefon-al is együtt érkezik (gondolom épp ezért, mert kb. erre van általánosságban igény, de még ezt is konyhakészen kapjuk(!) még FB-al és YT-al se kelljen pöcsölni, ezek után egyáltalán nem lepődök meg, hogy az egységesítés is szinre lépett. Nem kell nagyon messzire menni. Ott a Win8 példája, ami elég meghatározó lesz ebben. Teljesen másodlagos, hogy melyik paltformon melyik UI lenne a hatékonyabb mindenki megkapja a Metro-t, ha tetszik, ha nem. Legyen az okos telefon; vagy asztali gép; vagy MS tablet. Én úgy látom ez fog elterjedni egyéb szegmensekben is. Mivel már egy böngésző szintén okos telefontól-asztali PC felhasználókon keresztül minden létező platform-on jelen kell, hogy legyen elmennek ugyanígy az egységesítés felé - és ebben nagyon komoly szerepet az MS vállal a Win8-al. Azt is bármennyire találják egyesek skizofrén 5letnek, nem fognak tudni mit kezdeni vagy haladnak a "korral"; vagy nem használnak Win8-at - de szintén érvényesül, hogy egy újszülöttnek az lesz a sablon, ahhoz fog viszonyítani, hiszen Neki majd az lesz a standard. Ott is mi volt a lényeg, hogy mindenki ugyanazt a felületet és OS-t kapja. Ha kézbe veszi a Windows phone-ját; vagy leül otthon a PC-je elé. Ezzel a drasztikus lépéssel nem fog szembe menni egyetlen böngésző fejlesztő cég sem. Ugyanígy egyszerűsíteni és egységesíteni és minimalizálni fognak és nem csak design-ban. Ha más lenne a net-ezési szokás, másképp alakulna ez is. De a többség többet tartja kezében a telefonját és FB-ukozik rajta, mint a egyéb hasznosabb net-es tevékenységet folytasson. Tulajdonképp nagyon nem is tud mást csinálni pár colos kijelzőn. Aki meg nem, az szinte erőszakkal megy a faszbúkozás ellen és csakazértis távol tart Magától mindent ami "Amerika" és próbál tudatosan létezni a virtuális életben is. Lehet Én vagyok nagyon ideológista (ebben a nézetemben is) de ennyire tajgetosz-ra érettnek látom az emberiség nagy részét. :R Sorry a hosszú OFF-ért...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.