Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Steelmanus válasza WonderCSabo (#27399) üzenetére


Steelmanus
addikt

Erre nem tudsz valamilyen megoldast? (#27395) Steelmanus

(#27402) WonderCSabo válasza L7wy (#27400) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem én csináltam. :)

Steelmanus: Sajna nem.

(#27403) Steelmanus válasza WonderCSabo (#27402) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem baj majd megszokom, azert koszi'.

(#27404) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

ki lehet e zárni bizonyos találati tippeket a címsorban, ahogy gépelek be valamit (pl. azt nem akarom hogy a google keresések eredményeit feldobja)?

(#27405) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Hogy tudom kinyirni a private browsing funkciót?
Már nem elösször fordul elő, hogy a nyitott tabjaim áldozatul esnek ennek!

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#27406) WonderCSabo válasza Core2duo6600 (#27405) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mármint véletlenül kattintasz rá, vagy micsoda? Ezzel a kieggel lehet kikapcsolni.

Zenebohoc:

Ha több ablak volt nyitva, újranyitáskor mindegyik betöltődött.

Beállítások -> Általános -> Firefox indításakor -> Legutóbbi lapok és ablakok betöltése

A jelszavas ablak emlékezett a bejelentkezési névre, csak a jelszót kellett újra megadni.

A jelszó első beírásakor lehet mentetni az adott oldalhoz tartozó jelszót. Esetleg megnézni a Beállítások -> Biztonság alatt, hogy a webhelyjelszavak mentése engedélyezve van-e, nincs-e az oldal a kivételek között. Illetve lecsekkolni, hogy a jelszó mentve van-e a Mentett jelszavaknál, és kitörölni onnan ha igen, és újra megjegyeztetni vele.

Leírásod alapján beírtam (About:config) a rákérdezést bezárás előtt, de semmi eredménye.

A browser.showQuitWarning és a browser.warnOnQuit változónak is true -nak kell lennie.

De, parancssor - elérés -P hatására semmi. Elindul a progi, nem pedig a profilszerkesztő.

A -P kapcsoló egy adott profil betöltését jelenti (pl. firefox.exe -P MyProfile), a profilszerkesztő megnyitásához a -profilemanager kapcsoló szükséges.

Szerk.: De az előző profilodat is vissza tudtad volna tölteni, ha elérhető a vinyó, amin volt, legegyszerűbben a MozBackup nevű progival.

[ Szerkesztve ]

(#27407) DS39 válasza Core2duo6600 (#27405) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt nem értem, vagy privátban böngészel vagy nem. egy-egy tab nem tud privátban futni, csak az összes. vagy véletlen a firefox gomb -> privát böngészés indítására kattintgatsz új lap nyitása helyett? (abban az esetben ha nem bill. parancsot vagy a plusz jelet használod)

[ Szerkesztve ]

(#27408) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Kösz

[ Szerkesztve ]

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#27409) BullZeye


BullZeye
veterán

Könyvjelzőkben kellene valahogy faviconokat varázsolni (és updatelni a meglévőket), de túl hosszadalmas lenne megnyitni mindet.

Régen volt egy kieg erre, de sehol se lelem, ahol igen, ott 404-es hiba, tud valaki segíteni?

(#27410) WonderCSabo válasza BullZeye (#27409) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A CheckPlaces kieg tud ilyet, sajnos a fejlesztő abbahagyta mindenféle Fx kiegek további támogatását, de itt még elérhető az uccsó verzió és műxik.

(#27411) BullZeye válasza WonderCSabo (#27410) üzenetére


BullZeye
veterán

Not Found

The requested URL /pub/mozilla.org/addons/10897/checkplaces-2.6.2-fx+sm.xpi was not found on this server.

(#27412) netpeti98


netpeti98
addikt

Régebben volt téma a favicon vissza állítása a címsorba, időközben készült egy kiegészítő amivel visszaállítható:[link]

Üdv netpeti98

(#27413) Viktor77 válasza BullZeye (#27411) üzenetére


Viktor77
titán

A második, softopedia linkről mintha települni akarna, persze nem engedtem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27414) BullZeye válasza Viktor77 (#27413) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen miután kisírtam bánatom rájöttem én is, csak elfelejtettem visszajönni, köszi Csabo, tökéletes :)

(#27415) DS39 válasza netpeti98 (#27412) üzenetére


DS39
nagyúr

hálás köszönet :R

(#27416) scope2007


scope2007
addikt

hali!

nekem olyan kieg vagy parancs kellene ami tiltja a könyvjelzőkre való egér kattintást ami megnyitja az összeseset ami benne található sokszor véletlenül rákattintok
[ja középső egérgomb a könyvjelző eszköztáron a mappán]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#27417) BullZeye


BullZeye
veterán

Ennek mi a neve, és hogy tudom kikapcsolni? (tagolás, színezés az URLen, emiatt ha rákattolok az URL barra akkor nem tudom kijelölni rögtön, hanem újra kattolnom kell a Locationbar2 kieg miatt, ami fényévekkel jobb mint ez.

(#27418) csako válasza netpeti98 (#27412) üzenetére


csako
veterán

Köszönet érte! :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27419) Pityu.


Pityu.
nagyúr

lenne egy kérdésem nem tudom itt tudtok e válaszolni,ha a firefox telepítve van ssd-n és a profilt áthelyezem hdd-re,na az lenne a kérdésem,maga a profil ha az ssd-n van az sokat ír az ssd-re vagy csak maga a chace ami akár pár gigát is írhat,szóval ha a profil az ssd-n van de ahogy hallotam a chacet belehet állítani a firefoxban hogy a memórában legyen,akkor úgy nem igazán bántja az ssd-t?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27420) Steelmanus válasza BullZeye (#27414) üzenetére


Steelmanus
addikt

Viszont manualis ellenorzesnel ha ketszer ellenorzok, élő linket is kijelol eltavolitasra.
Mit jelent a kieg beallitasanal az hogy ellenorzes GET alapjan?

(#27419) Pityu. Az about:configba irda be hogy cache es latni fogod hogy nem egy cache van hanem tobb, szoval akkor is fog cache-ni. Mellesleg pont az SSD-nek az a lenyege hogy gyorsan tegye a dolgat, igy a cache kiolvasasat is, nem kell at az SSD-t felteni.

[ Szerkesztve ]

(#27421) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Ezt a kieget fel ne tegye senki, Disable Private Browsing 1.7.1 egyreszt nem lehet eltavolitani, masreszt pl nem mukodik a Ctrl+Shift+Del kombo.

(#27422) WonderCSabo válasza scope2007 (#27416) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Erre nincs megoldás. Esetleg egy workaround. Ha a browser.tabs.maxOpenBeforeWarn változót nullár állítod, akkor szól, mielőtt megnyitná a sok fület.

(#27417) BullZeye: Én ha odakattintok az urlbarra rögtön kijelöli az egészet. Mindenesetre a browser.urlbar.clickSelectsAll true -ra kell rakni a browser.urlbar.formatting.enabled ki lehet kapcsolni, illetve a browser.urlbar.trimURLs változót is.

Pityu.: Első hszben le van írva, hogyan lehet áthelyezni a gyorsítótárat.

Steelmanus: Az SSD csak bizonyos számú írásig bírja, hasonlóan a Flash memóriákhoz, így a nagyon gyakori írási műveletektől kímélni szokták, ezért pl. cachet nem tárolnak rajta sokszor.
Hogyhogy nem lehet eltávolítani a a Disable Private Browsing 1.7.1-et?

(#27423) Steelmanus válasza WonderCSabo (#27422) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az SSD csak bizonyos számú írásig bírja, hasonlóan a Flash memóriákhoz, így a nagyon gyakori írási műveletektől kímélni szokták, ezért pl. cachet nem tárolnak rajta sokszor.

Ket W7 telepites 100 000 I/O akkor nem kell telepiteni W7-et sem, ha pedig figyeli a lemezmuveleteket akar a W7 sajatjaval vagy kulso programmal elamulna a Tisztelt SSD hasznalo, hogy mennyi iras hajtodik vegre akar masodpecenkent, csak maga az OS miatt.
Ehhez merten a bongeszo cache irasmuvelete smafu, elhanyagolhato.

Hogyhogy nem lehet eltávolítani a a Disable Private Browsing 1.7.1-et?

Ugy hogy ha feltelepited, nincs olyan opcio hogy Eltavolitas, vagy Letiltas.

Ez a Checkplaces-2.6.2 nem fogja nagyon a bongeszot, feltettem de mire vegig nezi a nagyjabol 2000 konyvjelzot hat eleg sok ido ramegy, nem letiltottam hanem mar ujra is tettem a bongeszot direkt a Disable Private Browsing miatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#27424) DS39 válasza Steelmanus (#27423) üzenetére


DS39
nagyúr

túl van ez az "óvjuk az SSD-t" dolog lihegve.
egy SSD normál használattal 5-6 évig bírja, ergo 5-6 évente veszel új rendszer vinyót, (ha addig nem találnak fel újabb, tartósabb megoldást) és ennyi ideig lesz egy gyors rendszered.
féltett adatokat pedig az ember úgysem rendszer vinyón tartja.
sose értettem azokat az embereket akik minden cachelős cuccot átraknak HDD-re, nehogy baja legyen a drága SSD-nek, de akkor minek? csak pihegnek rajta a telepítési és egyéb windows fájlok és annyi, pont attól gyors egy SSD-s rendszer hogy gyors az irás/olvasás funkció egy HDD-hez képest, ha ezt kilövöd semmi haszna, csak lehet vele gizdulni, mint a szifonnal.

[ Szerkesztve ]

(#27425) Fandango


Fandango
veterán

Akinek van tapasztalata, velemenye a Firefox Androidos verziojarol az ne tartsa magaba, mert kivancsi vagyok ra. :K

(#27426) vlevi válasza DS39 (#27424) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jójó, de azért a firefox cachet tényleg felesleges rajta tartani.
Az about:config -ban a browser.cache.disk.parent_directory bejegyzést kell átírni egy másik könyvtárra, és akkor a cache oda megy.

(#27427) laszlohu válasza Fandango (#27425) üzenetére


laszlohu
addikt

Csupa pozitív véleményt olvastam róla, külföldi Nexus 7 kütyüs topicban.

(#27428) DS39 válasza Fandango (#27425) üzenetére


DS39
nagyúr

jó az irány, de még van hova fejlődni, pl a full screen ki-be lépés macerás és kiegészítő kell hozzá, ill. ha már cache a téma, nem lehet beállítani hogy a SD-re cacheljen és ne a belső memóriába, mint a Dolphinban.

(#27429) atila4


atila4
senior tag

Lefrissítettem 14-re a Firefox-ot, de azóta ha betölt egy youtub-os videó és rányomok az ismétlésre akkor újratölti. Ez miért van :F

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#27430) WonderCSabo válasza atila4 (#27429) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem ez eddig is így volt. A YT videót a Flash tölti be, ahhoz a Firefoxnak nem sok köze van.

(#27431) Viktor77 válasza WonderCSabo (#27430) üzenetére


Viktor77
titán

Nem tölti újra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27432) DS39 válasza WonderCSabo (#27430) üzenetére


DS39
nagyúr

de van mert a böngésző cache tárolja a letöltött tartalmat.
nálam sem tölti újra.

(#27433) Steelmanus válasza DS39 (#27432) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha mar van akkor meg tudod mondani hogy melyik cache-be media, disk, vagy ha a memoriaba van iranyitva akkor hova?

A SSD-rol egyezik a velemenyunk, mi a fenebe veszik meg ha nem hasznaljak? Komolyam mondom aki SSD-t vesz keressen egy kulso progit es nezze azzal az irasi muveleteket de ugy hogy loggolja, mikozben fel orara magara hagyja a gepet.

[ Szerkesztve ]

(#27434) BullZeye válasza WonderCSabo (#27422) üzenetére


BullZeye
veterán

De neked nincs is fent a Locationbar2 :D Probléma, hogy van 3 féle url bar format ilyenkor
1) locationbar2
2) firefox új féle változata
3) teljesen alap szöveg

Ha rákattolok 1x akkor bejön a firefox új változata, még1x akkor jön az alap szöveg, és csak akkor lehet 1 kattra kijelölni. Viszont ha duplán kattolsz, akkor csak az első szót jelöli ki, meg kell várni míg eltűnik a 2)-es változat.

Ezekkel eltűnt a 2-es változat ugyan, de sajna a hiba megmaradt, úgyhogy visszarakom a jó öreg 2 hónapos Nightly-t, szégyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#27435) BullZeye válasza BullZeye (#27434) üzenetére


BullZeye
veterán

Így belegondolva fogalmam sincs miért nem tettem meg ezt előbb.

1) Normálisan működik a Cleartype mentes Hardveres gyorsítás
2) Ugyanúgy van már új download manager, és ugyanúgy bugos
3) Semmi innováció nem történt
4) Apró idegesítő hibák ugyanúgy megvannak azóta is

Úgyhogy fuck them, használom a 15.0a1-t

(#27436) vallas


vallas
senior tag

Hi!

használom ezt az about:newtab kezdőlapot, de a facet letöröltem róla, de vissza nem tudom tenni, pedig van üres hely neki, de hiába nyitom meg új fülön, utána nem teszi be az egyik üres helyre .

mi lehet a megoldás?

előre is thnx!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#27437) vallas válasza vallas (#27436) üzenetére


vallas
senior tag

megoldottam....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#27438) Steelmanus válasza BullZeye (#27435) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Miert nem hasznalod a 15.0b2 -t, vagy azt is kiprobaltad es mar azalatt is jelentkeznek a problemak?

(#27439) WonderCSabo válasza DS39 (#27432) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, a böngészőnek tudomása sincs arról, hogy mit tölt le a Flash...

(#27434) BullZeye : A kieg fejlesztőjét szidd, mert nem updatelte a kiegjét.

(#27440) DS39 válasza WonderCSabo (#27439) üzenetére


DS39
nagyúr

és? nem erről volt szó hogy tudja-e vagy sem, de a böngésző cache-ben tárolódik a youtube videó is, ugyanúgy mint egy szimpla oldal tartalma. ergo ha a Flash player nem fér hozzá a már letöltött tartalomhoz, az nem csak a player hibája lehet.

Steelmanus: a disk cache-ben tárolódik alapesetben. ha az le van tiltva pl SSD pihentetés miatt, akkor lehet ilyen gond hogy a replay-nél újra le kell töltenie a videót.

[ Szerkesztve ]

(#27441) BullZeye válasza WonderCSabo (#27439) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, de ez csak 1 dolog a sokból sajnos. A Cleartype dolog is előjön FF17 után. Sőt aurorában is már.

(#27442) Visormail


Visormail
addikt

Nem csak firefox probléma, de van valakinek ötlete? [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27443) Visormail válasza Visormail (#27442) üzenetére


Visormail
addikt

14.0.1portable firefoxal is rossz. A windows host fájljába sincs semmi beírás a loopback címen kívül de akkor nem értem már.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27444) Viktor77 válasza Visormail (#27443) üzenetére


Viktor77
titán

Tudsz rakni egy képet, hogy milyen a hiba?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27445) Visormail válasza Viktor77 (#27444) üzenetére


Visormail
addikt

Megvan, a norton dns csinálta benyomtam a google dns-t és megjavult.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27446) Lenry


Lenry
félisten

le lehet tiltani valahogy a Flash hiányában előcsúszó sárga értesítőcsíkot, miszerint "az oldal megjelenítéséhez tegyem föl a Flasht"? (vagy ilyesmi)

mostanában azonnal fagy a FX, ha megnyitok egy Flasht tartalmazó oldalt, úgyhogy inkább letöröltem a fenébe, csak így meg folyamatosan sír érte.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27447) Steelmanus válasza Lenry (#27446) üzenetére


Steelmanus
addikt

Tedd fel ezt Flash Player 11.3.300.268 (Non-IE) probabol, joparan ezt hasznaljuk/jak, probald meg, ezzel jok a YT videok is.

[ Szerkesztve ]

(#27448) dobostorta


dobostorta
tag

Háj!

Nektek ma frissített a Firefox?
Mert nekem igen, de érdekes módon mintha ugyanaz a verzio maradt volna. (14.0.1) :F

(#27449) Wasp91 válasza dobostorta (#27448) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Nekem nem frissített.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#27450) dobostorta válasza Wasp91 (#27449) üzenetére


dobostorta
tag

akkor vajon mit tölthetett le nekem....?
érdekes....

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.