Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) Brutforsz válasza WonderCSabo (#25949) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nem az a fura, hogy egy új funkció alapértelmezésben bekapcsolt állapotban van, hanem az, hogy adott egy beállítás - pl. nálam is az volt, hogy ne legyen finom görgetés -, és egy frissítés ezt felülbírálja. Nem történt tragédia, de meglepődtem a dolgon. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25952) WonderCSabo válasza Brutforsz (#25951) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, de eddig alapértelmezetten ki volt kapcsolva. Ergó a Firefox nem tudhatja, hogy azért volt kikapcsolva, mert Te direkt kikapcsolva hagytad, vagy azért, mert a user nem is tudott a létezéséről. Persze fel lehetne dobni egy kérdező-magyarázó ablakot a frissítés után, de hidd el, hogy sokkal több a user, akit nem is érdekel az egész, és az ilyen ablakok csak zavarják.

(#25953) Steelmanus válasza WonderCSabo (#25943) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Megtalaltam a smoot szekciot a konfigban, valoban lehet allitani sorra pixelre stb., viszont talaltam egy sort ami False. Ez a gfx.use_text_smoothing_setting Ez mit takar?
Es eszrevettem egy uj bejegyzest a gfx resznel gfx.direct3d.prefer_10_1; true Vastagon szedett tehat atallitva van, viszont en nem allitottam, gondolom telepiteskor figyeli a videokarit hiszen az about:support -nal is latszik.

[ Szerkesztve ]

(#25954) WonderCSabo válasza Steelmanus (#25953) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Annak semmi köze a görgetéshez, a betűk megjelenítését változtatja meg, és csak OSX-en. [link]

(#25955) Steelmanus válasza WonderCSabo (#25954) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, nem allitottam at, de ezekszerint nem is kell. Koszonom.

(#25956) Fandango válasza WonderCSabo (#25891) üzenetére


Fandango
veterán

WonderCSabo

Nem tudom, hogy ezt a scriptet nezted e a Linkification helyett, de en ezt hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#25957) WonderCSabo válasza Fandango (#25956) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi! Én ennek az eredeti, de újabb verzióját találtam meg.

(#25958) Steelmanus válasza WonderCSabo (#25957) üzenetére


Steelmanus
addikt

Neked is koszi, megszabadultam a Linkification-tol. Mar Aurora alol irok :D

(#25959) vante


vante
aktív tag

Ha már nem fordították le, át lehet valahol írni a Start Page gyorsgombok feliratait?
[link]

(#25960) WonderCSabo válasza vante (#25959) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szia!

A Firefox mappájában lévő omni.ja\chrome\browser\content\browser\abouthome.xhtml fájlt kell átírnod. Az omni.ja -t meg tudod nyitni elvileg bmelyik alap archívumkezelővel, WINRARal mindenképpen.

Egyébként nem értem, hogy miért nem a jelenlegi már lokalizált stringeket használták ehhez, és akkor nem kellett volna újrafordítani, na mindegy. Tímár Andrásnak meg írok mailt, hogy fordítsa le, mert ciki, ha a felhasználó a kezdőoldalon ezt látja.

(#25961) headhunter


headhunter
addikt

12-13-ra frissítés után ezen az oldalon nem látszik a support alatti oldal tartalom, másnál is ilyen a 13-as firefox kinézete?

Firefox 13.0 : [link]

Chrome 19 : [link]

(#25962) WonderCSabo válasza headhunter (#25961) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mi az oldal címe?

(#25963) HZoli87 válasza WonderCSabo (#25960) üzenetére


HZoli87
veterán

Szintén about:home, érdekes hogy nem tűnt fel a fordítónak, pedig elég régóta így van.

(#25964) WonderCSabo válasza HZoli87 (#25963) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Itt nincs sehol helyesírási hiba, egy t lemaradt, ez elgépelés. Köszönöm, hogy szóltál, továbbítom!

(#25965) HZoli87 válasza WonderCSabo (#25964) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, a lemaradt betűre gondoltam. A többi rendben van. Köszi

(#25966) headhunter válasza WonderCSabo (#25962) üzenetére


headhunter
addikt

(#25967) Oliverda


Oliverda
félisten

Felkúszott a 13-as. Érezhetően pörgősebb. :K

Pedig már épp ismét napirendre tűztem a Chrome-ra váltást...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25968) HZoli87 válasza headhunter (#25966) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam ugyanolyan Firefox (13.0) alól, mint nálad a Chrome-on.

(#25969) headhunter válasza HZoli87 (#25968) üzenetére


headhunter
addikt

Valamelyik kiegészítő kavarhat be?

NiScript így néz ki ennél az oldalnál :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25970) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sajnos az Aurora (14.0a2) alatt mar nem mukodik a Old Default Image Style 1.0 ugyanis ha egy kepet nezek akkor marad a grafitszurke hatter.
Nemreg volt eppen szo rola: (#25369) Cayman majd ezt kovetoen (#25374) DS39 valaszolt, elkezdtem keresgetni stilus fajl utan de nem talaltam.
Egy kis segitseg kellene hogy mit kell atirnom hogy a kepek hattere feher legyen.

(#25971) HZoli87 válasza headhunter (#25969) üzenetére


HZoli87
veterán

Előzmények törlése, kiegészítők tiltása (gondolok itt az Adblock, NoScript és társaira). Ezután kiderül, hogy melyik a ludas. Én nem használok szkript blokkolót.

(#25972) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A 13-assal kapcsolatban:

Tudja valaki, hogy miért lett csillapított a görgetés? (bekattanás mentes logitech egérrel nekem az első görgetésre zavaró...)
Ki lehet kapcsolni?
meglett...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#25973) egykori válasza Oliverda (#25967) üzenetére


egykori
őstag

Úgy látom, nem csak beképzeltem, hogy könnyedebben működik ez a 13-as, mert másoknak is hasonlóak a benyomásaik.
Mondjuk, én eddig sem terveztem leváltani a rókát, mert már hosszú ideje szépen, csendesen végzi a dolgát.

Én nem tapasztaltam a görgetésben változást...

(#25974) Steelmanus válasza Steelmanus (#25970) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sikerult megoldani a hibat, manualisan kellett beirnom a Custom background color mezobe a #FFFFFF erteket.

(#25975) ledgeri válasza egykori (#25973) üzenetére


ledgeri
nagyúr

csak egy pipa volt a görgetéses cucc... (lehet, hogy más a települési alapértelmezett!)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#25976) egykori válasza ledgeri (#25975) üzenetére


egykori
őstag

Én a névjegynél kezdeményeztem a frissítést, és minden beállítás úgy maradt, ahogy a 12-esben volt. (Persze, lehet, hogy ennek semmi köze sincs hozzá.)

(#25977) WonderCSabo válasza egykori (#25973) üzenetére


WonderCSabo
félisten

2 dolog változott a görgetésben:

- a finom görgetés (smooth scroll) alapértelmezetten be lett kapcsolva. Ugye azoknál akik már eddig is bekapcsolták, ez nem változás, de akik nem, azoknak be lett kapcsolva.

- maga a finom görgetés algoritmusa is új, finomabb, és picit más

(#25978) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
régen használtam Firefox-ot, de a fórumban a sok pozitív jelzés miatt ma kipróbáltam újra. (a 13-as verziót).
Felraktam a Lubuntu rendszerre, és a következő addonokat:
-noscript
-flasblock
-ghostery
-wot

Viszont újraindulás után a gle.hu kezdőoldal fogadott engem, ami a bmx.hu-ra irányított át. Ez most a FF vagy valamelyik addon sara? Vagy valami egyéb? Nem hinném, hogy vírusos lenne a Linux. A noscript miatt egyik oldalon sem kelletett volna lefutni a scripteknek. (De akkor hogyan irányít át az oldal?) A google ezekre az oldalakra semmit sem hozott.

[ Szerkesztve ]

(#25979) WonderCSabo válasza kispx (#25978) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Semmiképpen nem a Firefox sara, az ilyet nem csinál.

(#25980) vante válasza WonderCSabo (#25960) üzenetére


vante
aktív tag

Köszi! Örülök, hogy nem csak nekem tűnik furcsának az angol szöveg a magyar változatban. Ráadásul tényleg csak copy-paste kellett volna a meglévőekből.

(#25981) ledgeri válasza WonderCSabo (#25977) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Amolyan tableten látott fajt... de én maradi vagyok, és jól tippeltem...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#25982) chab7 válasza headhunter (#25961) üzenetére


chab7
addikt

Ha van fent valamilyen ad blokkoló akkor azért ilyen :))

Észrevétel a 13-ashoz (már éjjel írtam milyen "szmút" lett, most másféle észrevétel.
Régi laptopom van Linux-al, ezért mindenféle tálcás monitorozót kirakok a programokat figyelgetni melyik hogy hat a gépre.
A proci 800-1733 MHz között dolgozik.
Mikor megnyitok itt egy hozzászólás írást (mint most is) akkor valami miatt fellöki a frekit a plafonra és míg el nem küldöm a hsz-t addig azon is dolgoztatja. Ilyenkor ha sokáig fogalmazok akár 10 fokot is emel a proci hőmérsékletén - na nem azért írom mert baj, még így is 20-al a kritikus alatt van, csak észrevétel.
Eddig ilyen plafonon levő procihasználatot csak a flashes oldalaknál figyeltem meg.
Ugyan mi járatja így meg ezen a hozzászólás írásos oldalon. Tiszta csupasz :U
Bezzeg mikor olvasom a sok 100 hozzászólásos esetleg képes topicot akkor meg nyugiban minimumon (800MHz) jár.
Na csak egy észrevétel volt, ettől még egyelőre minden király a böngészővel.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#25983) WonderCSabo válasza ledgeri (#25981) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ööö, ezt most nem értem.

HZoli87 és mindenki: ha találtok hibát a fordításban feltétlenül írjátok ide a topikba!

chab7: Az animgifek. Volt egy ilyen bug, amikor az animált képek baromira tekerték a procit. Ezt azóta javították, most nálam 5-9% procit zabál a hsz író oldalon (bár ezt is soknak tartom). Lehet, hogy Linuxon, vagy vmi speckó esetben még mindig szar.

[ Szerkesztve ]

(#25984) Brutforsz válasza kispx (#25978) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

12.04-es Lubuntun, 13-as Firefoxszal és az általad megnevezett kiterjesztésekkel nem sikerült reprodukálnom a jelenséget.
Mást nem tudok mondani, nincs ötletem, mitől lehet.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25985) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Landolt az új Australis téma füleinek dizájnja az UX brachen, a legújabb ux buildben elérhető (görgessetek le).


A fülsor


Egy fül fölé hozva az egeret


Új föl gomb fölé húzva az egeret


Nem maximalizált ablak

[ Szerkesztve ]

(#25986) kispx válasza Brutforsz (#25984) üzenetére


kispx
addikt

Azóta a clonezilla segítségével újraraktam a Lubuntut, és egyessével felpakoltam az addonokat, de másodjára nekem sem sikerült. Szóval valami egyébb dolog miatt volt.

(#25987) scope2007


scope2007
addikt

na látom már van 13as róka mindjárt frissítek is..
3napig míg nem voltam mennyi minden jött :D
[bf3 2gb patch , ff13 :D]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25988) HZoli87 válasza WonderCSabo (#25985) üzenetére


HZoli87
veterán

Szokatlan, de jól néz ki. :)

(#25989) Face8814


Face8814
őstag

A speed dial funkciónál hogyan tudok hozzáadni oldalakat? Nekem tök üres mind a 9 kocka és nem találok semmi menüt... :U

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#25990) rebugra válasza Face8814 (#25989) üzenetére


rebugra
aktív tag

Könyvjelzőkben megjelenik egy Dial mappa, és amit abba teszel, az megjelenik ott.

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#25991) WonderCSabo válasza Face8814 (#25989) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Üres nem lehet, max a képet nem mutatja, kattints rá és ott lesz. A 9 leglátogatottabb oldalt mutatja alapértelmezetten.

(#25992) Lenry válasza WonderCSabo (#25991) üzenetére


Lenry
félisten

rákattintok, de semmi, FF-t újraindítottam, így se

(#25993) Brutforsz ott vannak, már rögzítettem is a kedvenceimet, csak előnézeti kép nincs

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25993) Brutforsz válasza Lenry (#25992) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Például ha nincsenek előzmények, akkor üresek a téglalapok.

szerk.: volt szó korábban olyasmiről, hogy a gyorsítótárban tárolja a képeket, lehet, hogy azzal kapcsolatos beállítás miatt van ez

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25994) WonderCSabo válasza Lenry (#25992) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pedig nálam kattintás után azonnal generálja.

(#25995) Face8814 válasza rebugra (#25990) üzenetére


Face8814
őstag

Nekem a könyvjelzők között nincs Dial mappa...

WonderCSabo De ez nem úgy van hogy én adom meg hogy melyik oldalak legyenek ott? Nincs valami lehetőség a szerkesztésre azon kívül hogy kitörlöm őket?

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#25996) Lenry válasza Brutforsz (#25993) üzenetére


Lenry
félisten

áh, kösz, ez volt a baj :R

browser.cache.disk.enable ki volt kapcsolva
(hogy miért, azt ne kérdezd, lövésem nincs, régi már ez a Firefox profil :) )

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25997) netpeti98 válasza Face8814 (#25995) üzenetére


netpeti98
addikt

A könyvjelzőkből egyszerűen rá kell húzni az oldalt, arra a négyzetre ahova be akarod rakni az oldalt.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#25998) Face8814 válasza netpeti98 (#25997) üzenetére


Face8814
őstag

Ez az! Thx. :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#25999) WonderCSabo válasza Face8814 (#25995) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem sincs, és sztem nincs is ilyen alapból.

(#26000) Face8814 válasza WonderCSabo (#25999) üzenetére


Face8814
őstag

Elég fapadosnak tűnik nekem egyelőre ez a funkció. Szerencsére a "ráhúzom az oldalt a négyzetre" dolog müxik, de ettől függetlenül nagyon kezdetleges és kényelmetlen a használata. :(

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.