Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) llaszlo


llaszlo
veterán

Van olyan kiegészítő (addon) amivel fel lehet venni csak a hangot egy videóból vagy akár ha csak hang van a honlapon akkor azt? Eddig még nem találtam.

(#21702) OddMan válasza OddMan (#21698) üzenetére


OddMan
őstag

Újratelepítettem a gépemet és utána rájöttem, hogy a NOD32 2.70.39-es verziója akadályozza meg az újabb firefox verziókat a helyes működésben. Hát ma sem unatkoztam, de legalább kiderült a probléma. :DDD
Amúgy a Win7x64 SP1 verzióját telepítettem. Tudom ez a NOD32 már baromi régi, de nekem eddig tökéletesen megfelelt. :K

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#21703) scope2007 válasza OddMan (#21702) üzenetére


scope2007
addikt

próbáld ki a microsoft security essential + win7tűzfal kombót [vagy comodo].. nálam eddig bevált
[igaz 1-2havonta újrahúzom az OSt.. előtte teszek fel Kasperskyt azt ráküldöm az összes hddre.. mivel nem talál semmit, ezért gondolom jól végzi a dolgát a fent írt cucc

egyébként mi volt a hiba? összeomlott?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21704) Youri válasza scope2007 (#21703) üzenetére


Youri
veterán

ha 1-2 havonta húzod újra, nem lehet annyira jó ;]

RTX ON

(#21705) OddMan válasza scope2007 (#21703) üzenetére


OddMan
őstag

A 21696-os hozzászólásban leírtam, hogy mi volt a gond.
Az ingyenes Avira-t telepítettem fel, remélem nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#21706) BullZeye válasza Youri (#21704) üzenetére


BullZeye
veterán

Én is 1-2 havonta húzom újra windowst, mi ezzel a baj? 1 óra alatt magától programostul mindenestül beállításostúl megvan...akkor meg miért ne?

(#21707) Youri válasza BullZeye (#21706) üzenetére


Youri
veterán

:Y A 98 volt utoljára nekem olyan, hogy 1-2 havonta újrahúztam. A 7 pedig tavaly május óta van fent, akkor vettem az ssd-t, előtte pedig amikor beszereztem, akkor telepítettem. Szerintem kidobott idő, és miért igen?

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#21708) S-Attila válasza Youri (#21707) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Van, akit a jó csajok kötnek le, van, akit a jó kocsik, és van, akit meg az, ha úgy alhat el este, hogy frissen telepített Windows van a gépén. Szóval miért ne? :P

(#21709) BullZeye válasza Youri (#21707) üzenetére


BullZeye
veterán

Kidobott idő? Mennyit szenvedsz azzal, hogy registryt helyrehozd esetlegesen egy olyan program miatt amit 1 telepítésre raktál fel? Vagy te minden programot először virtuális gépre raksz fel? W7 telepítés meg abból áll nálam, hogy restart, F12->Pendriveról telepítés, ok ok format, telepítés, aztán elmegyek vacsit csinálni. Végez telepítéssel elindítom batch filet amit csináltam, az meg elintéz onnantól mindent. Mire visszaérek géphez ugyanolyan mint volt, csak friss és üde, ami jó érzéssel tölt el.

(#21710) headhunter


headhunter
addikt

BBTV adásait, milyen programmal vagy firefox kiegészítővel lehet menteni?

[link]

(#21711) Fandango válasza headhunter (#21710) üzenetére


Fandango
veterán

Flash kell hozza, semmi extra.

(#21712) BullZeye válasza Fandango (#21711) üzenetére


BullZeye
veterán

Azzal lejátszani lehet, ő nem ezt kérdezte.

(#21713) stevve


stevve
nagyúr

Visszavonom a memóriás problémáimat. Annyira zavart a dolog, hogy újratelepítettem a Firefoxot és most látszik, hogy működik a GC és kevesebb memóriát eszik. 4-5 lappal is 200 MB körül, pedig direkt flash-es oldalakat nyitottam meg. el is kezdenek zabálni, de takarít a FF maga után. :R

Biztos valamelyik plugin volt... :U

[ Szerkesztve ]

(#21714) HZoli87 válasza headhunter (#21710) üzenetére


HZoli87
veterán

Például ezzel, de nem ingyenes: IDM

(#21715) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok. Van arra valami mód, hogy az előzményekben szereplő oldalak ne frissülve jelenjenek meg, hanem chace-ből, az akkori változat? Egy héttel ezelőtti dologról lenne szó.
köszi

Logitech hardware tester

(#21716) Hawk1979 válasza llaszlo (#21701) üzenetére


Hawk1979
őstag

Windows alap beépített hangrögzítője.
Azt csókolom....

(#21717) BullZeye válasza Hawk1979 (#21716) üzenetére


BullZeye
veterán

Minőség mindenek felett :D

(#21718) Nimda


Nimda
addikt

Egy rendszeresen elöforduló problémám van "A firefox nem válaszol" üzenettel.Követtem az elsö hsz->diagnosztikáját,de ez csak ideig óráig oldotta meg a dolgot...nem tudom mit tegyek,de már nagyon idegesitö,hogy minden verziónál ezt csinálja...(Win7 SP1+MSE)...valakinek van újabb ötlete?A vga driver okozhat ilyen problémát?

[ Szerkesztve ]

(#21719) WonderCSabo válasza stevve (#21713) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Flash a plugin-container.exe processzben fut, nem a firefox.exé-ben.

(#21720) scope2007 válasza Youri (#21704) üzenetére


scope2007
addikt

ember , nem azért húzom újra mert nem jó.. csak megszokás... :D
1-2havonta van annyi időm hogy újrategyem, és akkor miért ne... ;]

na BullZeye meg is válaszolta :C

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21721) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Sziasztok!

Remélem nem gond, hogy ide írom, ám egy kis segítségben reménykedem. Már 3 napja túrom a netet mindenhol, hogy rájöjjek a megoldásra, ám mindhiába.

Az van ugyanis, hogy a szeretett böngészőm windows7 op.rendszer alatt kész arra, hogy elfelejtsen dolgokat. Gondolok itt főleg az előzményekre és a könyvjelzőkre. Ezek a legfontosabbak nekem. Kb. 2 hete váltottam XP-ről a 7-es rendszerre, de a firefox folyton ezt csinálja. Megnyitom a böngészőt minden jó, minden megvan, következő néhány alkalommal aztán jönnek a bajok és sehol semmi a fent említettekből.

Most ott járok, hogy Mozbackup-ot használva állítgatom vissza a dolgaimat. Mivel nem nagyon van időm se kedvem ehhez a procedúrához napi 4-5 alkalommal, ezért megkérdezem a fejeseket, hátha tud valaki használható információval szolgálni, ezen hiba elhárítása érdekében.

A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm szépen.

Üdv.: DroneZ

(#21722) Fandango válasza BullZeye (#21712) üzenetére


Fandango
veterán

Jo hogy elolvastam a kerdeset rendesen, bocsi :W

(#21723) BullZeye válasza WonderCSabo (#21719) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem tudod egészen véletlenül CSS-ben van e OR / AND selector valahogy?

statuspanel[type=overLink] > .statuspanel-inner > label[value*="tinyurl.com"] {color:red!important}

Anélkül szeretném bővíteni, hogy az egész sort dupláznom kelljen, viszont a szokásos | nem nagyon vált be, akárhova raktam, google meg egészen másokat dobott ki, mint amit kerestem.

(#21724) nggabi


nggabi
nagyúr

firefox 7 béta az egyik gépen elfelejtette a már beállított sync adatokat...

más is találkozott már ezzel?

"szenyor dzsíííí"

(#21725) WonderCSabo válasza BullZeye (#21723) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudok róla, hogy lenne.

nggabi: Velem soha, semmilyen verzióval.

(#21726) rebugra


rebugra
aktív tag

Rekord gyanús! :Y :Y :Y

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#21727) Youri válasza rebugra (#21726) üzenetére


Youri
veterán

az kemény :Y

RTX ON

(#21728) WonderCSabo válasza rebugra (#21726) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szerencséd, hogy x64-es rendszered van. x86-on már 2GB-nál out of memory errorba futott volna. :)

(#21729) BullZeye


BullZeye
veterán

Még sűrűbben jöhetnek az újabb Firefox verziók

Azért röhejes :D Így se tudom Nightly 9-el frissíteni az addonokat ha jön update belőlük, mert "nem talál újat", hisz kieg fejlesztőnek eszében nincs FF9-re átírni azt a rohadt számsort, az ostoba FF meg nem találja meg. Emiatt minden áldott alkalommal ha eszembe jut, hogy most frissíteni kéne, el kell indítanom egy FF4-t és frissítéseket keresni majd egy FF3.5-t is, mert volt már ahol nem találta meg FF4 sem -.-

Képzelem, hogy ezt hány felhasználó fogja megtűrni hosszú távon. Még egy fél év, Chrome kiegek felhozzák magukat ahogy azt kell, és hagyják a süllyedő hajót a FF felhasználók.

(#21730) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Ezzel a kiegészítővel a nem kompatibilis kiterjesztések is automatikusan frissíthetőek. Legalábbis erre addig lesz szükség, amíg a fejlesztők ezt a bugot nem javítják.

[ Szerkesztve ]

(#21731) M3oH válasza BullZeye (#21729) üzenetére


M3oH
addikt

Arrol nem is beszelve, hogy semmi erdemi valtozas nem erezni. Lassu GUI, memoriaigeny is problema. Tobb ev FF hasznalat utan valtottam mas bongeszore. Opera nem rossz, csak hianyzk a hype. Chrome, pedig nagyon nyomul teny. (Bar engem sirba tesz, hogy az utolso lap bezarasakor bezarja az egeszet) Sajna FF egyre gyengebbnek erzem...

(#21732) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

Igaz, nem a témához kapcsolódó kérdés de azért felteszem.

Jobbról a fórumtémákban pirossal van jelezve, hogy hány új post érkezett az utolsó látogatásom óta. Amikor megnyitottam (még pár napja) a témát akkor az utolsó hozzászóláshoz ugrott amit még olvastam és kezdhettem olvasni az új írásokat anélkül, hogy lapozgatni keresgélni kellet volna.
Na ez most pár napja nem működik :F
A fórumtéma megnyitáskor az utolsó hozzászólásra áll rá és keresgélni kell, hogy mit is láttam utoljára.

Nálatok ez, hogy működik?

köszönettel

(#21733) BullZeye válasza csferke (#21732) üzenetére


BullZeye
veterán

Ne legyen megnyitva a topic induláskor, ha meg van nyitva frissíti, hogy már láttad ezt a topicot, és eltűnik a piros szám. Nálam ugyanúgy működik mint eddig egyébként, úgyhogy hiba nálad lesz, nem PHban.

(#21734) Panthera válasza WonderCSabo (#21314) üzenetére


Panthera
őstag

Nekem is ugyanez a bajom, ez az Autofill vagy a Secure login biztonsággal használható?

(#21735) stevve válasza WonderCSabo (#21719) üzenetére


stevve
nagyúr

Jó tudni. :) Mindenesetre az eredmény már jó. Köszi. :R

(#21736) Panthera


Panthera
őstag

A linkelt megoldás működik még, vagy csak a régebbi verziókban ment? Nekem most 4.0.1 van, itt nincs olyan fájl...
[link]

(#21737) klayton#1


klayton#1
tag

Hello!
Van rá mód, hogy extension nélkül blokkoljak reklámokat Firefox alatt? Pl. Opera-ban egy urlfilter.ini file-t használok, esetleg megoldható, hogy ezt a szűrőt a Firefox is használja?

(#21738) Youri válasza klayton#1 (#21737) üzenetére


Youri
veterán

Hosts fájlba beírod az url-eket 127.0.0.1 IP-vel. Kicsit pepecs :)

RTX ON

(#21739) BullZeye válasza Youri (#21738) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem az, ha már más is csinált ilyet, és van komplett listája, akkor csak copy-paste. Egy ilyen engem is érdekelne. Jobb gyökerestül kiirtani a reklámot.

(#21740) Youri válasza BullZeye (#21739) üzenetére


Youri
veterán

Igaz. De amíg az adblock szépen eltűnteti a nyomát is, addig a hosts mókolás esetén ott lesz, az adott elemben, hogy az oldal nem elérhető.

Amúgy meg support Prohardver, és itt ne tiltsd a reklámokat :)

RTX ON

(#21741) WonderCSabo válasza klayton#1 (#21737) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ilyen nincs. userChrome.css-be írogathatsz css szabályokat, de az macerás. Vagy, az Adblock által generált CSS-t bemásolhatod a userChrome.css-be.

Kvardlipot: Ha nincs olyan fájl, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#21742) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Picit csiszolták a címsorban található ikonok kinézetét. [kép]

(#21743) robotjatek válasza WonderCSabo (#21742) üzenetére


robotjatek
tag

Lehet, hogy csak meg kell szoknom, de az előző jobban tetszett. Szerintem ez jobban elüt a felület többi részétől mint az előző

(#21744) myke01 válasza BullZeye (#21729) üzenetére


myke01
senior tag

Én már megtettem a browser váltást pár hete több év( 5) FF használat után :( . Sajnálom ,hogy "gagyi" lett a róka , besokalltam a verzióváltáskor előforduló kiegészítő-kompatibilitási problémákkal , utána meg a pepecseléssel , hogy kompatibilissé tegyem őket ....

(#21745) BullZeye válasza WonderCSabo (#21730) üzenetére


BullZeye
veterán

Felraktam, nem talált semmit, pedig GPUM frissült 10 napja, úgyhogy részemről marad a macerás új verzió keresés.

(#21746) BullZeye válasza BullZeye (#21745) üzenetére


BullZeye
veterán

És +1 a sok zavaró tulajdonsághoz FF-el kapcsolatban. Elindítom FF-ot és nem frissíti az előzőleg megnyitott tabokat, ez régen működött azzal, hogy előzények törlése újraindításkor. FF4 óta viszont ilyenkor nem nyitja meg a nyitva hagyott tabokat.

És +1, hogy nyomok egy minden tab frissítését, kb 8 tabról van szó, procit használ 5-6%ot, 5mbájt/s-ből használ 10-20kbájt/s-et, és mindenhol csak "KAPCSOLÓDÁS" ha egyenként frissíteném a tabokat, gyorsabban bejönnének mint így.

(#21747) banhammer


banhammer
veterán

Kijött az új végleges FF verzió (7.0).
Van benne egy számomra bosszantó hiba, változás.
Hogy a fenébe tudom újra rávenni a FF-ot, hogy a tabsorban a dupla bal klikkelésre nyisson meg új ablakot a középső gomb lenyomása helyett?

A browser.tabs.opentabfor.middleclick opciót false-ra állítottam, de semmi változás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21748) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Meg lehet valahogy oldani, hogy anélkül hogy belépegessek a beállításokba törölni tudjam 1 vagy több megadott konkrét címekről a sütiket? Mert tudom van a lista, de én 1-2 gombnyomással szeretném ezt intézni.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21749) BullZeye válasza banhammer (#21747) üzenetére


BullZeye
veterán

Tab Mix Plus-sal.

(#21750) banhammer válasza BullZeye (#21749) üzenetére


banhammer
veterán

Valami egyszerűbb megoldás?
Érdekes módon ez a dolog a hatos verzióig normálisan működött.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.