Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) dlaj válasza epy (#3799) üzenetére


dlaj
őstag

Én ilyet vettem cs918-hoz. Minden OK vele.

(#3802) SanyiSay válasza epy (#3799) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Nekem egy USB switch van CS918 ra rádugva arra meg egér + HDD kezeli szépen minden típusú kikapcs/áramtalanítás után is.

Előnye:
HDD-t elérem PC-ről az android bekapcsolása nélkül is
Van rajta + 5V betáp, így azok a készülékek is rádughatók amiket a cs918 nem képes ellátni kellő árammal.
(ezt a részét még nem teszteltem, mert adaptert nem adtak hozzá)

Hátránya:
Még egy vezeték a PC felé
Kicsit gyengék a csatlakozói, kimozdul az usb dugó nem tartja rendesen (olcsó húsnak....)
Alighanem már nem lehet kapni.

EQUIP 128548 USB 2.0 Matrix Switch

(#3803) #79335424 válasza SanyiSay (#3802) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, ilyet sem láttam még. Mit csinál ez a ketyere?

(#3804) Zol77 válasza #79335424 (#3803) üzenetére


Zol77
aktív tag

Gondolom egyszerre lehet rákötni 2 gépre vele az usb-s eszközöket , így nem kell dugdosni a hubot egyik gépről a másikra. Ahogy írta is, a minipc-re van dugva,a másik port meg a pc-re. Így mind a két gép látja dugdosás nélkül.
A másik oldalán meg gondolom ott a 4 usb port.

[ Szerkesztve ]

(#3805) SanyiSay válasza #79335424 (#3803) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Jé... :)

Van rajta 3db USB 2.0 - Type A -csatlakozó ami usb hub ként funkcionál.
Viszont nem 1 hanem 2 fogadó készüléket lehet rákötni, és a tetején lévő gombal lehet váltani hogy melyik készülék kapja meg az usb hubot használatra. Vagy ha csak az egyik fogadó gép van bekapcsolva akkor az lesz aktív automatikusan.

Nyomtatók, meg usb vinyók vannak ilyennel itthon gépek között megosztva.
Meg persze már a tvbox is. :)

[ Szerkesztve ]

(#3806) SanyiSay válasza Zol77 (#3804) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Van aki gyorsabb. :K

(#3807) #79335424 válasza SanyiSay (#3805) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Sejtettem, hogy vmi ilyesmi. Tudod, szeretek automatizálással kísérletezgetni és ez a kütyü megmozgatta a fantáziámat.
Mi jelenti azt a kütyü számára, hogy a másik gép nincs bekapcsolva? Feszültség az USB porton? Esetleg elég neki az átkapcsoláshoz, ha az egyik gépen szoftveresen leválasztjuk a meghajtót? Egyáltalán átvált a másikra, ha az aktívnak beállított porthoz tartozó gépet kikapcsoljuk?
Ha mindkettő be van kapcsolva, akkor mi az alapértelmezett kapcsolási állapota? Amelyik port utóljára volt aktívra állítva?

[ Szerkesztve ]

(#3808) SanyiSay válasza SanyiSay (#3806) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Viszont épp keresek olyan egységet ami legalább 2db USB2 (jobb lenne a 3.0) és 1db print server (jobb lenne a 2db, meg hogy a scannert is kezelje) megosztásra képes lan-on vagy wifin ha nincs más. Valamint Win és Android is elérje a hálózaton.

(#3809) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Szerintetek melyiket érdemesebb?
[link]
[link]

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#3810) SanyiSay válasza #79335424 (#3807) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Buta jószág ez nem néz semmit.
Most leteszteltem rendesen eddig csak használtam.
Szóval fixen az egyik port lesz aktív bármelyikről kapjon is tápot elsőnek, és csak gombnyomásra vált át a másikra. Még akkor sem vált ha az aktív usb dugót kihúzom.

(#3811) #79335424 válasza SanyiSay (#3810) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor ebből csak úgy lehetne automatizálás, ha egy elektromágnessel mozgatott súlyt helyezünk a váltógomb fölé. :D

(#3812) SanyiSay válasza #79335424 (#3811) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Alighanem valóban ez a járható út. :)

(#3813) interstate76


interstate76
addikt

Az Xbox360 ugyebár látja a Windows Media Center-t futtató, Vistás és Win 7-es gépek médiatartalmát. Elképzelhető olyan megosztás a mini PC-n, amit szintén lát az Xbox? Vagy ezzel a kérdéssel menjek inkább konzolos topikba? :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3814) epy válasza dlaj (#3801) üzenetére


epy
csendes tag

Nincs szerencsém ezekkel a HUB-okkal. A három közül az egyik ugyanilyen Trust, ami nem működött a boxon, de mint utólag kiderült PC-n sem működik. A tabletemen is kipróbáltam, ott is ugyanígy viselkedtek. Holnap azt hiszem elmegyek egy számtech boltba és veszek egyet.

(#3815) dlaj válasza epy (#3814) üzenetére


dlaj
őstag

Sajnálom, remélem megtalálod a tutit! :)

(#3816) epy válasza dlaj (#3815) üzenetére


epy
csendes tag

Köszi, én is remélem :)

(#3817) epy válasza dlaj (#3815) üzenetére


epy
csendes tag

Sikerült a dolog, ma vettem még egy ugyanilyen Trust-ot, tök jól működik. Köszönöm a segítséget.

(#3818) dlaj válasza epy (#3817) üzenetére


dlaj
őstag

Ez frankó. Viszont akkor érdemes lenne nálatok egy alapos selejtezést csinálni. Legalább is hubok tekintetében.

(#3819) Mike88 válasza interstate76 (#3813) üzenetére


Mike88
senior tag

Nem vagyok túlzottan kitanulva a témában s Xbox-om sincs, de egy samba servert megpróbálnék a helyedben. [link]

(#3820) interstate76 válasza Mike88 (#3819) üzenetére


interstate76
addikt

Ezt már próbáltam, nem látja a box, de azért köszi!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3821) epy válasza dlaj (#3818) üzenetére


epy
csendes tag

Jaja, már vissza is adtam fateromnak a hubjait :). Viszont érdekes, hogy az én hubom (tápos), amit eddig pc-n használtam, sem a tabletemen sem ezen a boxon nem működik.

(#3822) #79335424


#79335424
törölt tag

(#3823) interstate76 válasza interstate76 (#3813) üzenetére


interstate76
addikt

A BubbleUPnP nevű progival sikerült megoldani a dolgot, az Xbox szépen viszi az .avi-kat (a feliratosakat sajnos nem, de az egy másik történet).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3824) kerekfej


kerekfej
addikt

Ez milyen lehet?

CS918T

(#3825) hayabusa4


hayabusa4
csendes tag

Sziasztok.Egy hónapja vettem egy ilyen kütyüt/MK908/.A videó lejátszással vannak kifogásaim, sokat olvasgattam a fórumot és láttam hogy másnak is volt gondja vele, nem akad de mintha minden második képkocka kimaradna .Próbáltam mxplayer-rel xbmc-vel saját telepített lejátszóval is , a jelenség egyforma.Nem akarok 1080p-t csak avi.divix,xvid,iso. Lehet ebből jót kihozni?A kütyü adatait itt csatolom.

(#3826) géeles válasza hayabusa4 (#3825) üzenetére


géeles
aktív tag

Hali, rá kellene aplikálnod egy újabb ROM-ot.
Ezzel szerintem tuti jobb lesz.
Sajna az eddig belakott dolgok elvesznek. Amit tudsz ments le.
Nem mindegy, hogy a mk908 vagy mk908II verziód van-e.
Ez a sima mk908-ra való.
;)

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#3827) Mike88 válasza hayabusa4 (#3825) üzenetére


Mike88
senior tag

Sok tapasztalatom nincs vele, csak pár hét, addig is szívtam vele rendesen, pont ezen okok miatt, én is a finless romot tudom ajánlani, végül azzal került eladásra, mert ez volt egyedül használható médialejátszásra, de így is olyan vevőt kerestem, aki nem ilyen célra használná.

(#3828) hayabusa4


hayabusa4
csendes tag

Köszönöm a választ,de MK809III.Akkor erre nem jó az a ROM?

(#3829) #79335424 válasza hayabusa4 (#3828) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a rom arra a típusra való, amit először írtál. Döntsd el légyszi, hogy milyen kütyüd van, különben nem tudunk segíteni! Miért írtál 908 -at? Még a külseje is tök más. Elég nehéz összekeverni. MK809III -ra általában a Neomode romok, illetve a Rikomagic MK802IV romok jók. JB romok közül a Neomode 1.9a egy jó cucc. Feltéve, hogy AP6210 -es wifi/bt modul van a tiedben, nem a régebbi Realtek, vagy az újabb MTK.

(#3830) hayabusa4 válasza #79335424 (#3829) üzenetére


hayabusa4
csendes tag

Bocs a keverésért de amikor a ROM-ot ajánlották akkor néztem meg pontosan a dobozra mi van írva és QC802 MK809III .Még egyszer elnézést.

(#3831) hayabusa4 válasza hayabusa4 (#3830) üzenetére


hayabusa4
csendes tag

Azt hogyan tudom meg hogy AP6210 -es wifi/bt modul van e benne?

(#3832) #79335424 válasza hayabusa4 (#3831) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagy szétszeded és megnézed, hogy mi van a modulra írva, vagy root -tal a dmesg -ből ki kéne derüljön.

(#3833) dcsaba1212


dcsaba1212
újonc

Sziasztok

Végre a jó helyen vagyok ! ?
Köszönet érte!!!

Vettem egy ilyet:
2G-8G-DDR3-Android-4-2-Quad-Core-A9-HD-TV-Box-1080P-WIFI-HDMI-Media-Player

http://stores.ebay.com/ekingstore/Quad-Core-TV-Box-/_i.html?_fsub=4520783013&_sid=1112085073&_trksid=p4634.c0.m322

A probléma következő :este kikapcsoltam a boxszot majd másnap bekapcsoláskor nem volt hajlandó a rendszer betöltödni

CSAK az "android" felirat jelenik meg és nem csinál órákon át semmit akármit nyomok a távirányitóján
Tudni kell,hogy a box alján "reset" gomb megnyomva is csak órákon át "ANDROID" felirat
RESET és POWER együtt nyomva elöjön a kisrobot (gyári beállitások vissza) de megint csak "ANDROID felirat

Kérlek benneteket aki tud segitsen ,hogy a rendszert ujból müködésre birjam
Eseteleg flash segitene?

(#3834) #79335424 válasza dcsaba1212 (#3833) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már odaát is írtam, hogy a legegyszerűbb újraflashelni. Sztem azon kell elgondolkodni, hogy mi okozta a hibát. Általában áramhiánytól szokott ilyen előfordulni és akár véglegesen is meg tud halni tőle a kütyü.

(#3835) pozsoka válasza dcsaba1212 (#3833) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Nekem ugyan nem ilyen készülékem volt, de ugyanígy jártam és sajnos nem segített sem a root, sem másik táp, sem semmi, amit ajánlottak, azóta is dobozban pihen.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#3836) Gabócza


Gabócza
senior tag

Szeretnék venni egy androidos tv box-ot, úgyhogy napok óta erről olvasgatok. A lehető legjobb ár-érték arányú megoldást keresem.

Az elsődleges cél, hogy XBMC tökéletesen fusson rajta, ráköthető legyen hagyományos TV-re, és távirányítójával ki-be kapcsolható legyen (gondolom itt is van alvó mód mint egy telefonnál.) Egyébként nem infrás távirányítóval is felébreszthető? XBMC beállítható, hogy bekapcsoláskor automatikusan elinduljon, tehát az androidos felület meg se jelenjen?

Valami ilyesmire gondoltam egyébként: Google Android TV MK918 (T-R42II) (fekete)

Szerintetek ez megfelel az elképzeléseimnek, vagy mást ajánlanátok?

Használtan is érdekelne, ha lenne valakinek eladó, az kérem keressen meg privátban.

Köszi...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#3837) nextman válasza Gabócza (#3836) üzenetére


nextman
aktív tag

Nekem nem ilyen van, de az enyemen nincs alvo mod, es nem is tipikus ilyen eszkozon. Telefonon a kepernyo pihentetese celjabol van ilyen, ezen viszont lekapcsolhato a kepernyo.
Szoval ezt ugy kell elkepzelni, hogy folyamatosan uzemel, es ha epp kell, bekapcsolod a tv-d, es a megfelelo hdmi-re valtasz.

(#3838) Gabócza válasza nextman (#3837) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi a választ. És ha folyamatosan megy, akkor nem melegszik a készülék? Vagy ez is el tud menni deep sleep-be, ha épp nem használom? A távirányító ki-be kapcsoló gombja mit csinál?

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#3839) nextman válasza Gabócza (#3838) üzenetére


nextman
aktív tag

Nekem nincs taviranyitom, de gondolom leallitja teljesen?
Nem melegszik tul, bar nekem mivel nem box, hanem stick, igy folyamatosan a levegoben log.

(#3840) Mike88 válasza Gabócza (#3838) üzenetére


Mike88
senior tag

Nem melegszik túl, nálam is folyamatosan fut az XBMC. A távon a kikapcsoló gomb minden bizonnyal készenlétbe teszi, ugyanakkor ha a tálcán megnyomod a kikapcs gombot, akkor egy ablakból kiválaszthatod, hogy kikapcsolod, készenlétbe teszed vagy újraindítod. Úgy sem az infra távval fogod az xbmc-t sem vezérelni, mert mindent nem tudsz megoldani vele, pl. egy ilyen távval kínszenvedés, mire kikapcsolod a feliratot, szemben egy qwerty-s légegéren elég lenyomnod a T betűt.

(#3841) Gabócza válasza Mike88 (#3840) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi a választ. Én se az infrás távval használnám, én ezt néztem ki...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#3842) kerekfej válasza Gabócza (#3838) üzenetére


kerekfej
addikt

távirányító ki-be kapcsoló gombja kb semmire se jó.

(#3843) SanyiSay válasza kerekfej (#3842) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Na akkor még egyszer. :)

Ki és be kapcsolni nem lehet egy készüléket sem infrával., sem semmilyen elekrtonikus jellel.
(mondjuk ezt elmondtuk itt többen a múltkor)
Minden efféle művelet csak alvó álapotba helyezi a készüléket, és onnan tér vissza ha kellő jelet kap.

Annó volt szerencsém kicsit belemélyedni az infra távok jelfeldolgozásába, valamint az alvó mód áldott lehetőségeit is tanulmányoztam, így pennát ragadok s írok, hátha könnyebben elfogadható lesz a távirányító működése.

Ahhoz hogy értelmezni tudja valamely készülék mondjuk az infra jeleket, bizony komoly algoritmusokat kell lefuttatni, amit minden esetben egy processzor végez.
Amikor alvó álapotba kerül egy készülék akkor mindent leállít és a processzor is csak egy megszakítás bitet figyel amire az infra vevő jelet küld. Ha megkapja a jelet akkor felébreszti a processzort és elemzi a kapot jelsorozatot, ha megegyezik várt jellel akkor felébreszti a készüléket.
Alvó álapotban miliamperekre van szükség a megszakítás bit ellenőrzéhez ami azt jelenti egszerűen fogalmazva, hogy jó esetben a visszajelző led többet eszik mint az alvó álapotban lévő készüléki.
Azt még nem mértem le hogy a CS918 -nak ezt mennyi áramfelvételt jelent csicsika közben, de gyanítom hogy a technika fejlődésével nagy eltérés nem lehet.

itt egy kis ízelítő miből áll a jelfeldolgozás :)

Ebből következik hogy a TV észülék is pont ezt teszi, meg minden más is.
Ami mégis zavaró a TVbox ban mondjuk a TV vel szemben, hogy még a TV készüléket áram alá helyezed (mondjuk bekapcsolod a bekapcsoló gombal) (amúgy legtöbb esetben már ez is csak egy jelet ad és ugyanúgy megszakítás figyeli) és utána már egyből használhatod a távirányítót (rövid a boot idő). Addig ennél a kütyünél rettenet hosszú a boot idő . Ami nem azt jelenti, hogy nem ugyanaz történik a két készülékben. Csak ezt a részt még nem írták meg emberközelire. A windows már másodpercek alatt feláll az áram alá helyezés után, de nem is 10 ezer a vas alatta. :N

Ui: Annak ellenére hogy a TV és mondjuk a mikró boot ideje megfelelő, mégsem várjuk el a távirányítótól hogy áramtalanítsa a készüléket, és mi magunk sem kapcsolgatjuk ki be.

Ez meg egy talány. :)

[ Szerkesztve ]

(#3844) interstate76 válasza SanyiSay (#3843) üzenetére


interstate76
addikt

Egy kis kiegészítés: nemrég egy éjszakán át fogyasztásmérő közbeiktatásával kapta az áramot az MK908-asom, amin futott egy torrent kliens és seedelt is pár anyagot. A fogyasztás 12 óra elteltével 0,01 kW volt, ami kb. 50 fillér (egy TV készenléti állapotban sztem többet eszik).

Ismerek olyanokat, akik seedelési céllal éjszakára gyakran bekapcsolva hagyják a laptopot/pc-t, amiből kb. az következik, hogy nekik pár hónap elteltével gyakorlatilag ingyen lenne egy 4 magos, droidos stick.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3845) #79335424 válasza SanyiSay (#3843) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönjük! Elgondolkodtató okfejtés. Bennem régóta motoszkál, hogy miért nincs egy általános eszköz erre a célra. Olyan relévezérlő féle. Én a routert (vagy egy switchet) tartanám a legalkalmasabbnak. Szóval egy szabvány, ami egy külső jelforrásból kapott utasításra kapcsol, mondjuk egy-két LAN eret használva. Vagyis, ha ez a port aktív, akkor teljesen kikapcsol a kliens szerkezet. A bekapcsoláshoz szükséges jelet (ez lehet akár a hálózati feszültség alá helyezés is) a routertől kapná. Mint egy WOL, de a kliens már csak az áramimpulzust kapja a bekapcsoláshoz. A standby állapot null fogyasztású. Sőt, lehet szeparált a hálózati áramforrástól. Tudom, hogy létezik ilyen megoldás, de nem általános és nem integrált. Nemrég volt egy ilyen próbálkozás a Kickstarteren, Freescale alapra. Nem tudom, hogy hol tart a project. Egyébként a 3188 -asok már nem indulnak hosszan tartott alt+ctrl+del -re?

[ Szerkesztve ]

(#3846) SanyiSay válasza interstate76 (#3844) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Ez a mérésforma tetszik. mA helyett kW. :)
Mondjuk ez legalább kézzel fogható, azaz pénztárcával.
Már én is szemezgettem egy ilyen kütyüvel, de még nem szántam rá magam.

(#3847) #79335424 válasza SanyiSay (#3846) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én még 3066 -on próbáltam. Nem tudtam 8W fölé tolni. 5-7 körül mozgott aktív üzemmódban. Ha lekapcsoltam a HDMI kimenetet (mármint nem a kábelt húztam ki, hanem a kütyüben állítottam le a kimenetet), nevezzük szerver üzemmódnak, akkor 3W körül volt, de 5W fölé nem ment távoli elérés közben sem.

(#3848) SanyiSay válasza interstate76 (#3844) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Green peas nem így számol.
- 10 000 000 felhasználó
- szer 0,01 kW
- 100 000 kW egy éjszaka

Ha jól számoltam.
Szegény fák. :U
:))

(#3849) SanyiSay válasza #79335424 (#3845) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Szelíd motoros vad tervekkel. :)

Mindjárt megértem mit is szeretnél, csak kicsit le van lakva az agyam.
" Egyébként a 3188 -asok már nem indulnak hosszan tartott alt+ctrl+del -re?"

Na ez a mondat a végén tette fel az í re a vesszőt. Hol van a procin ilyen gomb? :P

(#3850) #79335424 válasza SanyiSay (#3849) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha egy 3066 -ost OS -ből, a szoftveres kikapcsolóval leállítottál, akkor billentyűzetről, ennek a kombinációnak a nyomvatartására bebootolt (infra helyett). Az első Androidos távokon nem volt del, csak back. Arra nem reagáltak. Később viszont raktak külön dedikált kombinációt. Ha megnézel néhány távot, akkor fogsz találni rajtuk gombot ezzel a kombinációval.
Egyszer egy színháznak programoztam egy pár miniPC -t. Érdekes szerkezetük volt hozzá. Egy wifis kütyü, ami billentyűkódokat tudott emulálni USB -portra. A vezérlőpultba betáplálták a kódokat, nekem meg megadták, hogy melyik billentyűkombinációra, mit kell csináljon a kütyü. Persze ez nem kapcsolódik szorosan az indításhoz, mivel a művelet futó oprendszert igényelt. De minden esetre érdekes megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.