Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) gegsite


gegsite
tag

Fura múltkor véletlen rányomtam a repülő üzemmódra.
Ugye ilyenkor minden rádiós (wifi is) kapcsolatot bont, ez a lényege.
Mondom jó akkor deaktiválom a repcsis módot, hát nem lehet mert csak.

akkor wifi vissza, ez működött.

Restart, után elvileg megint bekapcsolhatnám a repcsis módot, de fura dolog, mert ott van a repcsi ikon a jobb alsó sarokban.

Most azóta ott csücsül a repcsi a sarokban, igaz minden müxik, de azért engem zavar....

3D nyomtatás. Akksi időre, és uptime-ra gyúrok.

(#3552) bpisti7474


bpisti7474
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, ha lehet...
Van nekem is egy CS918 QUAD RK3188 TV box-om, erre tennék egy Logitech C170-es kamerát.
De sehogy megy vele skype-on a kép, csak a hang. :(
A nagyszülők miatt lenne fontos hogy a kép is menjen át és lássák, ahogy gyerkőcök játszanak és közben beszélgetnek velük...
Sehogy sem jön össze.
Adjak a kamerának külső tápot? USB-hubról?
Vagy menjen rá a kütyüre új ROM?
Én még olyat nem csináltam. :(
Arra gondolok, lehet elég a külső táp, hisz valamilyen szinten látja a kamerát, ha a hang átmegy a skype-on?
Van valami ötletet valakinek

Nagyon szeretném, szeretnénk, ha ez a kamera dolog működne vele.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!
:)

(#3553) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

[wireless gamepad tv boxhoz]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#3554) gettno válasza bpisti7474 (#3552) üzenetére


gettno
tag

Ez engem is érdekelne, egyenlőre csak a hang része. Vettem kici, ócó headset-et, amit bluetooth-on szépen meg is ismer a gép. Na innen kezdődik a bajom, mert nem megy át a hang, és a fülesen én sem hallom őket. Mi lehet a bibi?

(#3555) #79335424 válasza gettno (#3554) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az a probléma, hogy a VOIP hívás hangja médiahangnak számít és alapból mono eszközre nem küld ki médiahangot.

(#3556) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Egy kis segitségre lenne szükségem!
A CS918-as boxom már második alkalommal játsza el egy héten belül, hogy nem akar kapcsolódni a google fiókhoz. Net az van, de a böngésző valami ssl hibára hivatkozva nem engedi a google szolgáltatásokat, és a Play áruházba sem enged belépni. Amikor az első alkalommal csinálta, jobb ötletem nem lévén, gyári visszaállítást csináltam a boxon, de ez kicsit macerás lenne hetente kétszer megcsinálni.
Tud valaik segíteni, hogy mit kell átállítani?

(#3557) #79335424 válasza dlaj (#3556) üzenetére


#79335424
törölt tag

A hálózati kapcsolat jelzője kék, vagy fehér?

(#3558) géeles válasza dlaj (#3556) üzenetére


géeles
aktív tag

Volt ilyen nálam is, asztali gépen is, az idő beállításnál nem tetszett neki valami.
:K

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#3559) dlaj válasza géeles (#3558) üzenetére


dlaj
őstag

+ Somatom
Fehér volt mindaddig, amig nem volt minden OK. Nekem is feltünt, hogy az idő 2 órával el van tolódva. Amint beállítottam a signal jel bekékült, és minden rendben lett.
Valószinűleg a magyar lokalizáció nincs meg neki. Délután felrakom a Morelocale2-t. Szerintem az majd helyreteszi.
Még 1x köszi mindkettőtöknek!

(#3560) SanyiSay válasza dlaj (#3559) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

az idözona beállítást nekem is törölte minden áramtalanításnál.
de beálítás után nyomtam egy ujraindítást és akkor elmentette. azóta ok

(#3561) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Ma rádugtam egy fekete fehér tévére a TR42II boxomat. Csak egy sárga és piros csati volt rajta az Audio/Video-hoz. Még nem láttam fekete fehér Androidot előtte.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#3562) #79335424 válasza Sanzaa (#3561) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezért nem kell ilyen ritkaságot találnod. Egy színes TV -n nem nagy kunszt a FF kép. Fordítva viszont annál inkább! :) Gondolom, mono TV volt. Ahhoz fölösleges a 3. csati.

[ Szerkesztve ]

(#3563) Zol77


Zol77
aktív tag

Azt hiszem megvan az esti program, bootolható linux egyszerűen 3188-ra: [link]
Itt pedig a támogatott kütyük listája: [link]
TR42-re nekem pont jó lesz nekem a new Rikomagic AP6210. (remélem).

(#3564) dlaj válasza Zol77 (#3563) üzenetére


dlaj
őstag

Majd számolj be róla légy szíves, hogy milyen lett.

(#3565) #79335424 válasza Zol77 (#3563) üzenetére


#79335424
törölt tag

Erre kíváncsi leszek! Én eddig úgy tudtam, hogy T-R42 -őn csak akkor működik, ha a Nandra teszed. A Freaktabon olvasgathatsz róla. Meg a Linuxium -ról is. Ez egy bootmanager. Nem is értem, hogy ez miért újdonság. Odaát ez elég régi téma. Már van hardveres Mali segítség is, persze nem a videókhoz. Nekem az a megoldás tetszene, aminél az egész disztró a recovery -ben van, bootnál onnan betöltődik a ramba és onnan fut. A user dolgait pedig az sd -ről, egy külön gájlból olvassa be és oda menti a változásokat. Mint a Puppynál. De ilyen csak 908 -ra van. Az enyémen nem akar bebootolni. 3066 -ra meg olyyn van, amit a gyári flashtool -lal kell flashelni. Be is bootol, működik, csak nem tudok Lan -t varázsolni rá.

[ Szerkesztve ]

(#3566) Zol77 válasza #79335424 (#3565) üzenetére


Zol77
aktív tag

Jól tudtad,csak a belsőn ment eddig. Olvastam róla a Freaktabon,halott ügy az egész,hosszadalmas pöcsölésekkel,szívásokkal,driver fordításokkal. Az újdonság az,hogy ezt szimplán "kiírod" sd-re, és bebootol egy Ubuntu anélkül,hogy bármit is kellene vele kókányolnod,bootmanagerezned,telepítened,kernelezned stb, mindezt egy androidos mini pc-n. Van hw-es Mali olvastam én is,még márciusban jött ki ,itt is le van írva,hogyan kell aktiválni.

És akkor a lényeg:
Ahogy beraktam az sd kártyát, kb 5mp , és ott volt a login.
Bejön az asztal,megy a böngésző,látszólag egyben van. Mit nézzek még meg rajta?
T-R42 1.0 -ra tettem fel ezt : Rikomagic MK802IV New (AP6210)
Lan megy, wifi megy, most megcsinálom az sd partícionálást, meg engedélyezem a mali hw gyorsítást a leírtak szerint,aztán majd meglátom mit tud így.

(#3567) #79335424 válasza Zol77 (#3566) üzenetére


#79335424
törölt tag

Wow! Ez viszont akkor nagy előrelépés! Ezek szerint terminálban van root jogod? Készülj rá, hogy sokan fognak keresni a leírásért!

(#3568) Zol77 válasza #79335424 (#3567) üzenetére


Zol77
aktív tag

Igen,van root jog.
Milyen leírásért?
Ezért a 3 lépésért?
- image letölt, sd-re kiír
- sd berak,droid bekapcsol
- örül

[ Szerkesztve ]

(#3569) #79335424 válasza Zol77 (#3568) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igaz. Mekkora sd kell neki?

(#3570) Zol77 válasza #79335424 (#3569) üzenetére


Zol77
aktív tag

32-est tettem bele, de mindössze 2GB a rendszer, 29GB meg partícionálható.

Ez a lényeg,aki játszani akar vele:
a jelszó : p , root jog adható,sd partíció növelhető,mali engedélyezhető :

Just a reminder that the Linuxium user password is 'p' (without the quotes) and that a root password can be set by entering 'sudo su -' and then 'passwd root' in a terminal window. You can expand the file system to utilise the whole SD card by entering 'echo -e "d\nn\np\n1\n81921\n\nw" | sudo fdisk /dev/mmcblk0' then rebooting and entering 'sudo reseize2fs /dev/mmcblk0p1' to complete the resizing and Mali hardware acceleration can be enabled by entering 'sudo mv /usr/lib/arm-linux-gnueabihf/mesa-egl /usr/lib/arm-linux-gnueabihf/xmesa-egl'.

ebből nekem a root jog adása sikerült csak,hozzáteszem,Ubuntut kb 5x láttam élőben,szóval ennyit is értek hozzá,csak mint érdekességet próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#3571) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Na most hogy kis cs918 V2_1 en
-hűtés pipa,
-root pipa
-Android terminal emulátor dmesg.txt pipa

azt kellene éreznem hogy hmmm. :)

De belenéztem a dmesg.txt-be és az jutott eszembe, hogy jéééézusom.

Igazából a CWM recovery helyét keresem. nem mintha a hozzá illő recovery.img meglenne, dehát csak sorban.
Valamint Lifeforce -nak hála van egy gyári rom amit gondoltam összehasonlítok a készülékkel.

Vagy mert éjfél van, vagy mert sok ez nekem, de nem lelem az összefüggéseket. :N
Most alighanem kellene egy kis jó tanács :K
Köszönöm.

ui:
(kb -15 fokot vett le csak az alu hűtőborda, de legalább már a halál torkából így is megmenekült. Készül a ventilátor vezérlő elektronika is :) )

(#3572) #79335424 válasza SanyiSay (#3571) üzenetére


#79335424
törölt tag

A dmesg -ben kéne legyen egy partíciókiosztás felsorolás. Ilyesmi, hogy:
system: számtól - számig
recovery: számtól - számig
stb. Na, ebből a recovery a lényeg.
Egyébként sztem ITT kéne olvasgatnod!

[ Szerkesztve ]

(#3573) SanyiSay válasza #79335424 (#3572) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Hát azt elfelejtettem írni, hogy pont ezek az ismerős szavak nem szerepelnek a fájlban. :N
Ezért szontyolodtam el. :K

dmesg.txt

A CWM es linked megvan már olvasgatom, csak lassan haladok a készülék beazonosítással.
Van saját forumja is a készülékemnek szerencsére, de csak most éledezik, és annyira nem vágom az angolt hogy belefolyak, így csak sodródom az árral és gyűjtöm az infókat.

(#3574) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Android terminal emulátor -> flash_image recovery parancs
ha jól értelmezem akkor bemásolja a helyére a recovery fájt anélkül, hogy tudnám hol található a rendszerben?

(#3575) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Na most ott tartok..
hogy állítólag az dmesg nem írja ki feltétlen a rendszer ezközeit csak a renszer üzeneteket.
Szerintem ez történt nálam.
Ilyenkor /var/run/dmesg.boot álományt hoz létre amit nem találok.
ami viszont azért lehet mert be kell kapcsolni hogy automatikusan írásra kerüljön egy rc.conf parancsal.

Vagy efféle.
Kell nekem ez a mélység egyáltalán?
Vagy szemben úszom az árral? :D

(#3576) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Egy ilyen cucc segítségével össze tudom kötni miracasttal a TV-met a win8.1-es tabletemmel vagy ez nem arra való? Néztem sima miracast adaptert is, de ha még okossá is tudnám tenni a TV-t ráadásként akkor inkább ilyet vennék, mint egy sima miracast adaptert.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3577) dlaj


dlaj
őstag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a cs918-ast lehet a Root Geniussal rootolni

(#3578) Zol77


Zol77
aktív tag

Szórakoztam még egy kicsit az sd-ről bootoló ubuntuval.
Rá kellett jönni,hogy ez sokmindenre nem jó,azaz csak egy valamire jó:
Kipróbálni,mint érdekességet.
Akármit próbáltam volna telepíteni a software centerből,vagy éppen egy letöltött fájlt,mindig ezt kaptam:
(Error: Wrong architcture 'i386') próbáltam terminálból is a sudo linux32 dpkg -i xy.deb parancsal,
ott legalább kiírta,hogy nekem armhf van ha jól emlékszem. Nem kell nagy dolgokra gondolni: Skype , Teamviewer,Chromium,meg ilyenek. Mindegy melyik verziót szedtem az oldalukról,egy se ment a fenti hibára panaszkodva,ami nagyjából érthető is. Így van egy előre elkészített image,ami benne van az működik,ami nincs benne és kellene,az már rajtam kifogott.

(#3579) tvamos


tvamos
nagyúr

Mennyire jo amugy ez a MK809III?
Az MK802 IV sokkal jobb?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3580) #79335424 válasza tvamos (#3579) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ugyanazt tudja mindkettő. Legalábbis én nem tudok különbségről (a külső házat leszámítva). A romok is csereszabatosak.

[ Szerkesztve ]

(#3581) tvamos válasza #79335424 (#3580) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi!
Akkor is mindegy, ha Linuxot szeretnek telepiteni ra? (Ez az elobb kimaradt. Bocs!)
Mar latom, hogy van ilyen, a 809-re guglizva rogton a http://linux-rockchip.info/ oldalra visz.
Azt jol latom, hogy a 808 kisebb? Kell erre hutest heftelnem utolag?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3582) nextman válasza hito (#3576) üzenetére


nextman
aktív tag

Szerintem nem. Ez egy onallo androidos eszkoz. Mondjuk mi szukseg mellette a miracastra meg?
Egy ilyen eszkoz tobbet tud, mint egy atlagos tablet.

(#3583) #79335424 válasza hito (#3576) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ismerem a Wines lehetőségeket. Hogy őszinte legyek, nekem még ez a Miracast sem sikerült. Androidon egy Wimo nevű programmal viszont igen. De vannak laggok. Főleg wifin, pedig elég jó a belső hálóm. Akkor volt a leghasználhatóbb, amikor a stick Lanon volt. De pl. játékra sztem totál alkalmatlan.

(#3584) hito


hito
nagyúr

Köszönöm szépen a válaszokat! :R Akkor szerintem maradok egy külön erre a célra kitalált sima miracast dongle-nél, TV okosítási funkció nélkül. Nekem ez utóbbi úgysem fontos, sokkal inkább a képernyő tükrözés.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3585) #79335424 válasza hito (#3584) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az mitől jobb? Még Lan sincs rajta, csak egy 2,4GHz -es, single band Wifi modul. Ha párhuzamos dual a router és a telóval tudsz 5GHz -en csatlakozni, akkor meg tudod osztani a terhelést, de sztem közelében sincs egy Lan kapcsolatnak.

(#3586) hito válasza #79335424 (#3585) üzenetére


hito
nagyúr

Ebből egy szót nem értettem :( A win8.1-es tabletem képét szeretném tükrözni az LCD TV-mre, mert a tableten nincs HDMI kimenet. Ezt néztem ki, gondoltam a célnak megfelel. Nem így van?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3587) #79335424 válasza hito (#3586) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom. Én csak azt írtam, hogy ez a vezetéknélküli kijelző tükrözés sztem nem kompromisszummentes. A Wines kütyü az egyáltalán Miracast képes?

(#3588) hito válasza #79335424 (#3587) üzenetére


hito
nagyúr

:K

Elvileg a csak erre a célra fejlesztett kütyük teljesen jól teszik a dolgukat. Ha már all in one eszközt szeretnék, aminek az egyik tulajdonsága a mirecast, akkor lehetnek gondok értelemszerűen. De amit külön erre a célra gyártanak, azok teljesen jók.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3589) #79335424 válasza hito (#3588) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én elhiszem, csak kíváncsi vagyok, hogy miben más. Sztem pontosan ugyanaz a kínai Wifi modul van benne.

(#3590) zsepii


zsepii
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy egy kicsit off a dolog, de nem találtam megfelelőbb helyet. Véleményekre lennék kíváncsi az elképzelésemmel kapcsolatban.

Egy ismerősnek szeretnék kialakítani költséghatékony központilag kezelhető térfigyelő rendszert, mellyel több egymástól távol eső telephely kerülne megfigyelésre.

Ami adott a telephelyeken:
- TP-Link TL-SC3130 IP-kamerák
- TP-Link TL-MR3420 V1 routerek
- 3G-s internetkapcsolat (ADSL-re, stb.-re nincs lehetőség)

A cél, hogy az IP-kamerák segítségével az egyes telephelyeken elhelyezett tárolóegységekre készüljenek a felvételek, melyeket szükség esetén vissza lehet nézni távoli hozzáférésen keresztül.

A korábbi megoldás az volt, hogy az egyes telephelyeken lévő routerek-en meg volt nyitva egy-egy port kameránként és a 3G-s internetkapcsolatot (dinamikus DNS-el) kihasználva egy központi telephelyen található gépre telepített, az IP-kamerákhoz adott szoftverrel készültek a felvételek. Ezzel a megoldással az volt a baj, hogy nem igazán volt megbízható, mivel az internetkapcsolat néha megszakadt.

A tervem az, hogy a felvételek telephelyenként egy Android Mini PC-re telepített szoftverrel készülnének ezentúl egy a gépben lévő Micro SD kártyára, melyeket távoli hozzáférésen keresztül lehetne visszanézni.

Szerintetek ez az elképzelés megvalósítható, illetve célravezető? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3591) Kapanyél válasza zsepii (#3590) üzenetére


Kapanyél
őstag

A szakik biztosan leszólnak majd, de én nem bíznám androidra a biztonságot.
Működhet a dolog nyilván, az első fagyásig.
Szerintem ide az erre megfelelő célmegoldás kell. Rendes CCTV rendszer.... akár analóg is, korrekt rögzítővel.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#3592) #79335424 válasza zsepii (#3590) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem igen. Egy hasonló rendszert szeretnék összehozni. Nekem nagyon gyenge a netem, realtime nézésre alkalmatlan. De egy központi FTP szerverre fel tudná tölteni. A kamerák a helyi eszközre mentenék az anyagot és az küldené tovább. Persze figyelmeztetne az eseményre. Az is megoldható, hogy rebonál is szóljon. De sztem ezt egy NAS, vagy egy okos router is tudja. Az én NAS -omban van olyan funkció, hogy ha egy mappában változás történik (kamera képet tölt fel mozgáseseménykor), akkor ennek megszűnése után X idővel ezt a tartalmat fel FTP -zi egy tárra. Nekem évi kb. 4rugóért van tárhelyem a data.hu -n, aminek van FTP feltöltése. Ezek csak ötletek, nem kész, tesztelt rendszer!

(#3593) egykettő válasza zsepii (#3590) üzenetére


egykettő
aktív tag

A minipc kiválasztásánál a stabilitás legyen a fõ szempont :) lehet nem is android lesz a végén hanem valami fejlesztôi board.

(#3594) kerekfej


kerekfej
addikt

Ez milyen lehet?

Aldi MEDION TV-Smart box

(#3595) kerekfej válasza Zol77 (#3568) üzenetére


kerekfej
addikt

pendrive-al is meg lehet csinálni?

(#3596) Zol77 válasza kerekfej (#3595) üzenetére


Zol77
aktív tag

Passz, nem tudom, szerintem nem,de próbáld ki.

(#3597) MaCS_70 válasza kerekfej (#3594) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bizony, megveszed, aztán van két hónapod arra, hogy próbálgasd!
Teljesen korrekt módon kezelik az ilyesmit, vittem már vissza tabletet és notebookot is -- megkérdezték, hogy mi volt a gond, de hangsúlyozták, hogy mindenképpen visszaveszik, csak fontos nekik a visszajelzés.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3598) dlaj


dlaj
őstag

Ebben tud valaki segíteni?

(#3599) Lifeforce válasza kerekfej (#3594) üzenetére


Lifeforce
őstag

Amlogic AML8726 van benne (MX3)
Gyanítom ilyen procival szerelt készüléket kapsz fele ennyiért, a firmware ellátottságról már nem is beszélve.

(#3600) Lifeforce válasza dlaj (#3598) üzenetére


Lifeforce
őstag

Azért nem írtunk rá semmit, mert nem igazán ismerjük.
Ha univerzálisat keresel, akkor Framaroot... a többi kuka.
De CS918-ra TPSparkyRoot kell.
Egy magyar leírás itt
Nyilván hasonlóan kell eljárni a te készülékednél is.
USB összeköt, fejlesztői beállításoknál USB hibakeresés kipipálva, driver installálása, és már is mehet a .bat fájl.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.