Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) olaszos33


olaszos33
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Androidos kütyüt.A kérdésem az lenne hogy melyik tipus ami nagyon jónak számit?
Én az rk 3288-at néztem ki.Van ennél jobb választás?

Köszi a választ előre is!

üdv:)

(#4652) géeles válasza olaszos33 (#4651) üzenetére


géeles
aktív tag

http://www.aliexpress.com/item/MINIX-NEO-X8-H-Plus-Android-TV-Box-Amlogic-S812-Quad-Core-2-0GHz-2G-16G/32237713904.html

Ez jobb. Van hangja.
:K

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#4653) olaszos33 válasza géeles (#4652) üzenetére


olaszos33
csendes tag

Ennek az ára köszönőviszonyban sincs azzal amit én becéloztam :)
Valami olyat nem tudsz ajánlani aminek az ára hasonlít az rk3288 árára?:)

(#4654) géeles válasza olaszos33 (#4653) üzenetére


géeles
aktív tag

Természetesen vannak olcsóbb márkák hasonló belsővel, ez a vonal úgytűnik jobb választás.

De nagyon jónak szerintem androidos vonalon ez számít.

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#4655) olaszos33 válasza géeles (#4654) üzenetére


olaszos33
csendes tag

Értem én de az egyik 15 000ft a másik 45000 Ft.:(

(#4656) csinibá


csinibá
tag

Lassan már tv box sem kell

http://www.aliexpress.com/item/5in1-MHL-To-HDMI-HDTV-Adapter-Connection-Kit-Fit-for-Samsung-Galaxy-Tab-3-4-8/32239283819.html

(#4657) #79335424 válasza csinibá (#4656) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem ebben csak annyi az újdonság, hogy megy egyszerre az MHL és az OTG. De sztem nem megy, csak a csatoló felület közös.

(#4658) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy android tvboxot választok a videózáshoz. 220volt-ban kapható két box között vacilláltam, egyik a Google Android TV T-R42 II, másik a Google Android TV TM8C. Utóbbit tervezem megrendelni, mert erősebb a cpu és a gpu is, 4 ezer forint különbségen ne múljon, ha megéri ezt választani. Valakinek van tapasztalata azzal, hogy ez hogyan birkózik meg a fullHD videó kimenettel? Hátha ez már viszi. Ha meg nem, akkor viszem vissza :N

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4659) Lifeforce válasza lehella (#4658) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szia!
TM8-at válaszd.
A T-R42-nél a fullhd filmek felejtősek.

(#4660) spiritex válasza lehella (#4658) üzenetére


spiritex
veterán

Én már megrendeltem, úgyhogy ha kivárod ezt a pár napot még, mire megérkezik és kipróbálom, akkor majd jelentem, hogy viszi-e a Full HD-ket.

Kérdés:
Az ilyen kütyükre is fel kell telepíteni egy video lejátszó app-ot, mint pl. az MX Player, vagy kapásból van rajtuk valami, amivel érdemesebb lejátszani?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4661) lehella válasza Lifeforce (#4659) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi a megerősítést :)
spiritex: Holnap megrendelem én is, mert hétvégén már kelleni fog a média lejátszó, remélem tuti lesz. Majd egyszerre teszteljük. Én MXPlayert mindenképp felrakom ha nem lesz, esteleg XBMC-t.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4662) kukszi1


kukszi1
tag

Hogyan tudnék kapcsolodni a céges szervere dolgozni mini pc-vel mint számitogépel a távoli asztali kapcsolatal?

(#4663) #79335424 válasza kukszi1 (#4662) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az attól függ, hogy milyen biztonsági módot igényel a céges szerver. Alapesetben IP, port és ennyi. De meglepne, ha egy céges szerver nem követelné meg a VPN -t. Az meg lehet PPTP, vagy kulcsos. Szóval ez egy kicsit összetettebb annál, hogy ennyi infóból meg lehetne válaszolni.

(#4664) csinibá


csinibá
tag

Sziasztok!

A (#4524) Hsz.-ben írtam a Q7[link] + billentyűzet[link] mizzériámról.

Akkor az áramellátás gyengeségére tippeltünk.

Azóta annyit változott a helyzet, hogy gyártottam 1 USB hosszabbító kábelt, amit megtápláltam másik tápról 5v-tal. Visszafele a pozitívot elcsíptem, nehogy ne tetszedjen neki a dupla betáp.

Sajnos a helyzet így sem változott semmit. Ami eddig működött, az ugyan úgy teszi a dolgát, a billentyűzet viszont meg sem nyikkan.

Próbaképp jól megterheltem a második betápot. Itt jött elő hogy milyen, mikor kevés neki az áram. Normál csatlakoztatáskor minden esetben feldob egy ablakot, hogy válasszak billentyűzetet, és ez az ablak pár mp. után eltűnik.
Amikor kevés volt neki az áram, ezt az ablakot folyamatosan, szabályos időközönként (5-6 mp).feldobálta.

Áramellátás probléma kilőve, máshol kell keresnem a megoldást :-(

Valamelyik hsz.-ben volt még szó a hátsó USB csatlakozóról. Az a csati a + áramellátás mellett is csak a pendrivot látja (talán még a külső winchit is), más eszközt nem kezel le.

Juszt sem adom fel!!!! :(((

Talán más is tud valamit profitálni a szenvedésemből.

(#4665) Pistabaaa válasza csinibá (#4664) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Lemaradtam arról a hsz-edről, viszont tényleg fura, nekem szintén Q7 van, és Rii i28, a hátsó USB portba van bedugva, és gond nélkül megy.

Másik Androidos akármiben nem tudod kipróbálni? :F

(#4666) csinibá válasza Pistabaaa (#4665) üzenetére


csinibá
tag

Androidon nem :( , viszont a laptopon tökéletesen műűűkszik :(((

(#4667) kukszi1


kukszi1
tag

Somatom a szervere távoli asztali kapcsolatal kell bejelentkezni ip cimel .Megnyilik windows server 2003 bejelentkrzö felület.Felhsználonév jelszó kell a belépéshez. Hétfön itt a Meego T01 azal màr nem lesznrk gondjaim :) De adig lehet behal a régi pc nem birja a 10 órás servernyüstölést meg megzabálja vilanyórát is :(

(#4668) lehella


lehella
senior tag

Hehh, ma már nem kapható 220volt-ban a kinézett Google Android TV TM8C lejásztó.. Úgy látszik mégsem erre lesz szükségem :N

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4669) Lifeforce válasza lehella (#4668) üzenetére


Lifeforce
őstag

Dehogynem kapható. :)
Véletlenül lekapcsolták.

(#4670) SanyiSay válasza Lifeforce (#4669) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Utolsó oltsa le a villanyt...de a webáruházat neee. :C

(#4671) Lifeforce válasza SanyiSay (#4670) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ettől függetlenül jól kifogytunk az ünnepek miatt, szerintem ki is fogy a hétvégén.
23-a körül jön a következő szállítmány, köztük egy rakat újdonsággal. (Pipo x7, Mele F10 deluxe ...stb) (többi meglepi... ;) )

[ Szerkesztve ]

(#4672) SanyiSay válasza Lifeforce (#4671) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Én raktárkészletből vittem így ez fel sem tűnt a minap. :)
Újdonságok már Somatom tesztelve, és ajánlással kerülnek ki a polcra? :K

(#4673) Lifeforce válasza SanyiSay (#4672) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem hiszem, mert annyira új :D
Még nekem sem volt szerencsém hozzájuk.

(#4674) lehella válasza Lifeforce (#4671) üzenetére


lehella
senior tag

Lehet hogy érdemes lenne várnom az újdonságokra? :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4675) Zol77 válasza Lifeforce (#4671) üzenetére


Zol77
aktív tag

Üdv,

Pipo X7-re tudsz egy árat mondani?
Még nem rendeltem meg kintről,meg már akkor lehet nem is fogom,ha úgy is lesz nektek.
Idén Bay Trail dömping lesz,úgy tűnik.
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4676) Lifeforce válasza Zol77 (#4675) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem tudok még pontos árat írni rá, de 30 alatt lesz ha minden igaz.

(#4677) Zol77 válasza Lifeforce (#4676) üzenetére


Zol77
aktív tag

30 környéke jó,akkor nem is rendelem meg kintről.
Majd ha lesz jelezzél valahogy,és egyet veszek.

(#4678) Lifeforce válasza Zol77 (#4677) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az áramos boltban felbukkan a jövőhéten.
Rendeld le, úgy sem lesz ára csak amikor a vámot is kifizettük rá.
Nem kötelez semmire, bármikor visszamondhatod.

(#4679) body007 válasza Zol77 (#4675) üzenetére


body007
addikt

Ezek a pipo-k vannak android-os verzióban is? Vagy androidozhatóak? Deszípszó... :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4680) Lifeforce válasza body007 (#4679) üzenetére


Lifeforce
őstag

x86-os gépek.
Tehát igen, feltehető az andoid x86-os verziója.
De most komolyan... ugya csak tréfáltok, hogy win meg android? :D
Forgatott linuxot rá srácok, vagy OpenELEC...

(#4681) Zol77 válasza body007 (#4679) üzenetére


Zol77
aktív tag

Bay Trail-os sticket,meg boxot még nem láttam androiddal.
De ha meg azt nézzük,hogy a kisebb ,dualcore-os Intel CPU-ra létezik jó ideje android,akkor lehet itt is csak idő kérdése.
De ez miért kell? Ha android kell,olyan bőséges a felhozatal,hogy namég,na és ott a kompatibilitás.
Az Intel ígért mindent,hogy nem lesz gond az x86-al droidon,de elég csak beleolvasnod az android játékok topikba.
Ha már droid kell,akkor az Amlogic most jó ár/érték arányban van,és nincs velük gond,mint pl az RK3288-al.
Vagy itt van ez 100$-ért : [link] Snapdragon 805 ,Adreno 420, 2GB RAM, 16GB SD, ac WiFi, Bluetooth 4.1, Gigabit Ethernet, USB 3.0, and HDMI 1.4. Ennyiért ajándék.

Na,mire megírtam a kommentet,addig Lifeforce a lényeget leírta.

[ Szerkesztve ]

(#4682) SanyiSay válasza Lifeforce (#4680) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Egyet nem értés forog fenn. :K
Wint - és Androidot nem taszítanám azért le a trónról.
Még mindig ez a két rendszer ami a legfelhasználóbarátabb módon oldja meg a feladatot a három-os ből.
Androidnak volt esélye de hát nem igen sikerült élnie vele.
Linux és társai pedig akárhogy is vesszük megmaradt kiváló célszoftvernek, aminek használata komoly tudást igényel. Nem is állítanám ezért egy dobogóra őket, mert más pályán játszanak.
Szerintem. :)

(#4683) Lifeforce válasza SanyiSay (#4682) üzenetére


Lifeforce
őstag

Volt idő amikor én is így gondoltam, de ma már nem.
Dobj fel egy Xubuntut vagy egy Kubuntut, és meglátod.
Bizony van pro és kontra, ha linux alatt valami leakad, akkor sokkal nehezebb megoldani mint win alatt.
Ám ha a driverezettséget nézem, a windows nagyon kezd alul maradni, a hardver igényről és az odahányt kódsorokról pedig inkább nem is beszélek.
Szerintem ezen felesleges fennakadni, és leállni, mert mindig is olyan kérdés lesz mint a nikon vs canon, vagy intel vs amd...
Egy biztos, a linux nagyon jól fejlődik, múlt évben kis híja volt, hogy a cégnél nem álltunk át.

Lássuk be, hogy az asztali gépeken pont ugyan azt a hibát követi el az MS amit a mobilnál.
Lassúak, nem haladnak a korral, (felhasználói felület, hálózatkezelés, fájlrendszer) mind mind elavult...

[ Szerkesztve ]

(#4684) SanyiSay válasza Lifeforce (#4683) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Ennek örülök amit írsz, mert vannak bajok OS terén. :)
Driver kérdésben kicsit tényleg visszavett a win. Viszont ha jól olvastam a 8.1 Bing-et ingyen kapják a gyártók. Így megoldva a driver kérdés. Ez még lehet jobb irány is mint az eddigi.

Megpillantom amiket írtál hátha sikerül átállnom a másik oldalra. :)

(#4685) Mike88 válasza Lifeforce (#4683) üzenetére


Mike88
senior tag

"Szerintem ezen felesleges fennakadni, és leállni, mert mindig is olyan kérdés lesz mint a nikon vs canon, vagy intel vs amd..."

Pontosan! DE, hát te kezdted... :D
"De most komolyan... ugye csak tréfáltok, hogy win meg android? :D
Forgatott linuxot rá srácok, vagy OpenELEC..."

Jó, nehogy kötekedésnek vedd... Viccelek! Csak ez így érdekes volt egymás után. Nálam tutira win fog rajta "zötyögni", szóval nem én leszek az, aki hatalmas tesztet ír erről a dobozról. Elismerem, hogy a linux egy sokkal "okosabb", akár látványosabb, korszerűbb OS, de a win (vagy csak talán a megszokott dolgok) számomra kényelmesebbek, s én kényelmes ember vagyok. Nem a linux miatt vártam erre a boxra, arra már voltak korábban is megoldások, OpenELEC-ről nem is beszélve, ugye raspberry, meg banana, (mondjuk nem tudom, lehet voltak eddig mindkettőnek korlátai, s az most megoldódni látszik) de nagyot tévedek, ha úgy gondolom, hogy a többség nem a linux vagy openelec miatt várta ezt a boxot?
Aztán kitudja, ha lesz rá linux, a kipróbálástól biztos, hogy nem fogok elzárkózni, de az, hogy bütyköljek azért, hogy valami rádugott sz.rság (akár tv tuner stb.) működőképes legyen, ahhoz én túl béna vagyok. :)

(#4686) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Egyébiránt ez a linuxos téma nem lenne olyan rossz ha már így bele mentünk, mert azzal mindenki egyetért hogy azt hallotta vagy tapasztalta hogy az jó. Meg az is megvan, hogy kicsi a HW igénye. Meg hogy fejlődik.
NA de akkor miért nincs linuxos box, és amikor megvesznek az ismerőseim egy linuxal telepített laptopot miért egy fekete szöveges képernyő fogad, amit le kell cserélnem windowsra?

(#4687) Lifeforce válasza Mike88 (#4685) üzenetére


Lifeforce
őstag

Jól látod a dolgokat.
Többségében a megszokott desktopot fogják használni, és ez így van rendjén.
Többségünk az androidos boxokat PC-ként is használja, így marad a "döcögős" win.
De vagyunk páran, akik célhardverként használjuk, így felesleges megizzasztani a kütyüt.
Szeretem majd amikor bekapcsolom akkor egy jobb androidos box sebességével fog bebootolni, és amikor kikapcsolom, akkor 3másodperc alatt fog leállni. (Ti meg majd várakoztok egy kicsit ;) )
Én is játszom, de az asztali PC-n, mert ott elindulnak a játokok.
De ettől a géptől ne várj csodát, így felesleges is a win rá.
Pont ugyan úgy lehet netezni a chromeval vagy a firefoxxal mint win alatt, csak a flash nem omlik össze :D
Amelyik játékkal pedig lehet rajta játszani, azoknak van linuxos verziója is, és a nyakamat tenném, hogy sokkal jobban is fut rajta.
De nagyon elkanyarodtam a témától, tehát leszünk egy páran, aki célhardverként fogjuk használni (én médiacenterként) így felesleges rá a win, a cégnél pedig eladógépek lesznek belőle szerintem :D

[ Szerkesztve ]

(#4688) Lifeforce válasza SanyiSay (#4686) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mert szerintem összekevered a DOS-al. :)
Ha veszel egy laptopot akkor vagy dos van rajta, és szöveges képernyő fogad, vagy Ubuntu van rajta.
Én nem szeretem az Ubuntut, mert a felülete nekem nem áll kézre.
Jobban szeretem a Kubuntut (kde) vagy Xubuntut (XFce), mert nagyon hasonlít egy nagyon rendbeszedett vindows felületre, mondjuk úgy, hogy a windows és az Apple OS felülete közé sorolnám.

[ Szerkesztve ]

(#4689) SanyiSay válasza Lifeforce (#4687) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Kubuntuval egész jól álok VirtualBoxra pikk pak felment, még annyit sem kérdezett mint a windows.
Mondjuk a billentyűkiosztást megkérdezhette volna. :)
Tényleg jobb lett mint amire emlékezem. :K

(#4690) SanyiSay válasza Lifeforce (#4688) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Hát tehetnének az eladott gépekre ilyen frankó kis kubuntut ha már nagy betűkkel rajta van hogy linuxos gép. Még lehet használnák is az emberek. Mondjuk így már szimpatikus a linux, de messze még a szerelem. :)

(#4691) Mike88 válasza Lifeforce (#4687) üzenetére


Mike88
senior tag

Ha hozza a kínai win tabletem sebességét, akkor az a 20mp-es boot idő számomra korrekt, kikapcsolásnál meg 5mp, nem hinném, hogy ennél lassabb lesz a pipo, azt tudom, hogy pl. egy ubuntu ennek az időnek a töredéke alatt képes bebootolni ssd-ről, emmc-ről fogalmam sincs, még nem próbáltam, de arra készülök, hogy ez nem nagyon lesz kikapcsolgatva.

(#4692) interstate76 válasza Lifeforce (#4688) üzenetére


interstate76
addikt

Egyetértek, ill. a Linux Mint Xfce is nagyon jó kis rendszer (nemrég tettem fel egy ősrégi asztali gépre, hasított vele :K ).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4693) Lifeforce válasza interstate76 (#4692) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az is jó, majdnem mindegy milyen dist, nekem az XFce nagyon bejön.

[ Szerkesztve ]

(#4694) #79335424 válasza Lifeforce (#4693) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha már X86, akkor én a kedvenc Puppy -mra lennék kíváncsi. A felépítéséből/működéséből adódóan annak a sebességével nehéz versenyezni.

(#4695) Lifeforce válasza #79335424 (#4694) üzenetére


Lifeforce
őstag

Azon is XFCe van :D

[ Szerkesztve ]

(#4696) #79335424 válasza Lifeforce (#4695) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, az újabbakon már az az alapértelmezettt.

(#4697) SanyiSay válasza Lifeforce (#4693) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Még egy jó kis média lejátszó tippet kaphatnék linuxhoz?
Köszönöm.

(#4698) #79335424 válasza SanyiSay (#4697) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mondjuk....Kodi?

[ Szerkesztve ]

(#4699) SanyiSay válasza #79335424 (#4698) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Kodiban létezik a megnyomom a zöld gombot, fent van a program és használhatom menü?

Meglesz lehet csak nem a linuxos kell valószínű hanem a KodiBuntu verzió.

[ Szerkesztve ]

(#4700) #79335424 válasza SanyiSay (#4699) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Kodi ilyen értelemben nem program. Az egy önálló Linux disztró. Az más kérdés, hogy létezik belőle olyan, amit alkalmazásként befaragtak Ubuntu, Windows, vagy Android alá.
Egyébként a VLC -nek és a KMPlayer -nek is van Linux verziója.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.