Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) #79335424 válasza pjen (#4850) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. A rootolás a rendszergazdai jogosultság megszerzése, vagyis teljes rendelkezés az eszköz fölött. A TVGO nem fut rootolt eszközön (ne kérdezd meg, hogy mire jó ez a korlátozás, mert gőzöm sincs). A miniPC -k közül viszont sok, gyárilag rootolt. De ha nem, akkor úgyis rootolva lesz. Ezért kell valami program, ami elhiteti a TVGO -val, hogy az eszköz nem rootolt. Ez a Root Cloak nevű modul, aminek a futtatásához egy Xposed nevű keretrendszer (framework) kell. Csakhogy a T-Home -nál is rájöttek a trükkre és az 1.02.14 -es verzióban befoltozták a biztonsági rést. Remélem, sikerült érthetően vázolni a szitut!

(#4852) pjen válasza #79335424 (#4851) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Akkor melyik az amelyiken gyári állapotban megy.Én biztos nem rotolom Egyébként van egy xperia z tabletem ami biztos nincs rootolva mégsem megy rajta a Tv gó. :R

[ Szerkesztve ]

(#4853) #79335424 válasza pjen (#4852) üzenetére


#79335424
törölt tag

Fogalmam sincs. Engem eddig csak az érdekelt, hogy legyen root.

(#4854) punisher1


punisher1
aktív tag

Sziasztok!

Sok olvasgatás és tanakodás után vettem én is egy MK808B Plus Amlogic M805 Quad Core Android 4.4 Mini PC-t,én bluetooth-os egeret és egy hdd dokkolót vettem hozzá.Az egész úgy indult,hogy fateromnak veszek egy multimédia lejátszót a szülinapjára mert a dvd lejátszója hol lejátszotta a filmet hol nem.Olvasgattam sokat de mindegyiknek volt valami bibije asus o play és ehez hasonló árkategóriába néztem olyan 20 ezer körül.Aztán emlékeztem,hogy vannak ilyen okosítók amik mindent lejátszanak és még mellette sok más funkcióval is bírnak internet,játék stb.Na ekkor eldöntöttem kipróbálok egy illyen kütyüt.Ma mikor kipróbáltam meg voltam lepődve mennyire jó.Mindent lejátszott gond nélkül a wifi stabil nem dobott le a bluetooth is stabil minden szépen teszi a dolgát.Pár dolgot van még amit nem értek valahogy rá kell jönnöm miért nem indul két kedvenc játékom az adventure of tintin és a the cave.Nem értettem pl,hogy a cave data fájlját miért nem másolja be a készülék memóriájába (egyik file manager se másolta be).Párat próbáltam angry birds bár ez egérrel nem volt olyan jó mert a képet nem tudom összehúzni mint pl telefonon,így nem látom mindig hova kell lőjjek.A másik amit nem értek feltettem pár programot pl rtl most,menetrend és a tv-n úgy jeleníti meg mint egy kis telefon kijelzője tehát a tv közepén csak kis ablakban így ezeket le is töröltem.Feldobtam rá egy nova launchert és szépen megy.Na mindegy a lényeg,hogy annyira bejött,hogy ennyi pénzért magamnak is rendeltem ma egyet,többre megyek vele mint én is a dvd lejátszómmal.A kikapcsoláshoz meg szerintem fel kellene tennem egy shutdown appot gondolom.Ja van itthon egy Logitech C170-es webkamerám azt is rádugtam és pöpec gyönyörűen ment a skype és a fényképező program is.Egyelőre úgy gondolom a BT-s billnek nem venném hasznát hisz az egérrel is pillanatok alatt beírok mindent,inkább valami olcsóbb kontroller kellene még majd.Mindenesetre én ajánlom másnak is én nem csalódtam a kis kütyüben.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4855) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Újrahasznosítás. :)

Egyik ismerősömnél minap találtam egy T-home-os boxot kidobva.
Minden van benne ami kell. Táp 12-5 volt 35 Watt, HDD keret, 2db HDD belefér, kezelő gombok, 1db előlapi usb csatlakozó, hátlapi nyílások. alumínium doboz könnyen alakítható, nagy szellőző nyílások. Szép nagy hely, és mivel lehet kapni dobozlás nélküli kütyüket, már ezekben gondolkodom, a következő tuti belefér akármit is válasszak.

[link]

(#4856) htom127 válasza SanyiSay (#4855) üzenetére


htom127
tag

+ 1

" Bazinga !"

(#4857) nagash válasza SanyiSay (#4855) üzenetére


nagash
senior tag

Elég döglött a topic, de most látom... :Y :R

Mekkorraaa. Mondjuk tényleg minden belefér az biztos.
Én is belerakhatnám a 809-emet meg a Raspberry-t is az usb-hub-bal.

Knoblauch macht einsam.

(#4858) #79335424 válasza nagash (#4857) üzenetére


#79335424
törölt tag

Figyeljük egy páran, de tény, hogy a 3188 -asok "csillaga" erősen kihunyóban van. Szerintem egy megfelelő kialakítású, nagyobbacska router -ház praktikusabb, de legalábbis kompaktabb "doboz" lenne. Van használható tápcsati, ethernet aljzat, 1,2 usb, külső antenna, ledek, power kapcsoló. Már nem is tudom, hogy melyik routeren láttam, hogy volt egy külön WAN csatlakozó és egy másik, közös tömbben a 4xLAN. Annak a tömbnek a helyére beférne egy aktív HUB. Annak a tápja lenne a router tápcsatijára kötve. Meg lehet küldeni több Amperrel és mehet arról a kütyü áramellátása is. A Measy dokkolómon is így működik. Persze, lehetne még tovább is licitálni. Laptop vinyó, powerbank, mint szünetmentes táp, kibelezett szivargyujtós usb adapter autós üzemmódhoz (vagy 12V táphoz), stb.

(#4859) Zol77 válasza #79335424 (#4858) üzenetére


Zol77
aktív tag

Ennyi erővel már egy laptopot is kibelezhetsz,és lesz kijelződ is :DDD

(#4860) nagash válasza #79335424 (#4858) üzenetére


nagash
senior tag

En aktivan hasznalom a 809-et. Jo cucc, nem bantam meg. Alapvetoen eleg mindenre.
En is elkezdtem igy epitgetni, de elkezdte kozeliteni egy pc arat.
Nekem ez hobbi, igy egy mertekig mehet bele a love.
Media playernek a Pi-t upgradelem majd az ujra, elegedett vagyok vele.

Knoblauch macht einsam.

(#4861) Ciccuka


Ciccuka
veterán

CS918 Plus

miben jobb a simánál?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4862) #79335424 válasza Zol77 (#4859) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem sok értelmét látom, mert egy laptop lefedi a miniPC funkcióit. Akkor meg minek kibelezni? De ami az alapötletet illeti, nem lőttél nagyon mellé. Van egy 12 Voltos, 16" -os, LED TV -m. Vettem hozzá egy laptop táskát a hurcoláshoz. A kamionban használom, csak szar állandóan szétszedni/összedugdosni a miniPC -vel.
Így néz ki (bocs a képminőségért!):

A látható csatlakozókon kívül, oldalt usb, analóg AV (pl. tolatókamerának), füles jack, conax kártyahely, DVD. Látható négy csavarhely. Azokkal lehetne rögzíteni egy tartót, amiből kipattintható lenne a miniPC. Így lehetne továbbra is független kütyü, de maradhatna fixen összecsatlakozva, kompaktan is. Cucc elő, közös táp rá és kész. Sztem nem annyira elvetemült project.
Így nézne ki egy routerrel a hátán. Még egy kicsit nagyobb router se lógna ki, úgy is elférne a táskában.

(#4863) Zol77 válasza #79335424 (#4862) üzenetére


Zol77
aktív tag

Nagyon ne szívd mellre,az a szmájli nem véletlenül volt ott.
Amúgy érdekes a "Technikád" , amit felvázoltál.
Ha kamionozol,vegyél bele aprón egy UG802-t,vagy MK... , vagy Tronsmart akármit pár ezerért,amit fixen benne hagyhatsz,és nem kell a Measy-t ki-be pakolgatni.
Filmezni egy RK3066,vagy egy Allwinner A10-es szemét is jó :)

(#4864) nagash válasza Ciccuka (#4861) üzenetére


nagash
senior tag

RK3288 a 3188 helyett
Mali-T764 a Mali-400 helyett.

Papíron sokszorta erősebb, csak nem sikerült valami jól, én nem próbáltam.

Knoblauch macht einsam.

(#4865) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Ha sokkal többen már nem lehet kihozni a kis készülékeinkből legalább kreatívkodjunk vele. :)

Most elnézve a képeket, simán felrögzíthettem volna én is az egészet a TV hátuljára, nem foglalná alatta a helyet. Na ezen elgondolkozom, egy hasznos ötlet volt. :K Mondjuk én powerbankot szerintem nem teszek rá mert 240W-ot zabál. :)

[ Szerkesztve ]

(#4866) #79335424 válasza SanyiSay (#4865) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az én TV -m csak 20W, de azt nem muszáj a powerbankról etetni. A TV leállhat, nem az a gáz, ha elmegy a kép. Ha a miniPC -n ilyenkor lehet indítani egy VNC szervert (ez automatizálóval megoldható), akkor telóról irányítva, még be lehet fejezni a futó folyamatokat adatvesztés/sérülés nélkül.

Zol77:
Dehogy szívom mellre! Kütyübolondok vagyunk mind. Új kütyü! Játék! Játék! :D

[ Szerkesztve ]

(#4867) SanyiSay válasza #79335424 (#4866) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

VNC meg egyéb távvezérlőket próbáltam én is. Ám tükrözésre borzasztóan lassú az egész.
Igaz én terminál ablakot, meg e robotot akartam használni velük. :)

(#4868) #79335424 válasza SanyiSay (#4867) üzenetére


#79335424
törölt tag

Screen mirroringra azok nem jók. 3066 és SGS2 között, Wimo -val tűrhető volt, bár pl. játékra alkalmatlan. A legkevesebb lagg routeren keresztül volt úgy, hogy a teló wifin, a miniPC meg Lanon. Az M8 és a kínai teló között az Androidos "képernyő tartalmának átküldése" opciót próbáltam közvetlenül a két droid között wifin, router nélkül. Minőségre egy vezérléshez elég, de csak félsikerig jutottam. Csak a telón láttam a miniPC képernyőjét. Fordítva sehogy sem akart működni.

(#4869) SanyiSay válasza #79335424 (#4868) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Wimo neve nem ismerős hétvégén meglesem mi ez. Nekem Cs918 valamint PC Win7 lenne a cél.
LAN - Router - LAN on érik el egymást. Hát meglátjuk. Köszi a tippet.

(#4870) #79335424 válasza SanyiSay (#4869) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, azt nem tudom, nem használok PC -t. Én csak Androidos telóval próbáltam.

(#4871) w.miki


w.miki
veterán

Ha nagyon melegszik a stick, van valami egyszerű, házi megoldás (szétszedés nélkül) ami segíti a hűtést?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4872) #79335424 válasza w.miki (#4871) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól függ, hogy milyen típus. Ha nem zárt házas (vannak rajta szellőző nyílások) akkor rögzíthetsz rá egy kis, 5 Voltos ventit. Egyébként miért kritérium a "szétszedés nélkül"? Van, amelyikhez kell vmi eszköz (pl vékony kés), de többnyire körömmel szét lehet őket pattintani. Max az antenna lapkája lehet a külső házhoz ragasztva, különben egyetlen, különálló egység az egész "bélés".

(#4873) w.miki válasza #79335424 (#4872) üzenetére


w.miki
veterán

nem feltétel, de arra gondoltam, ha nem kell szétszedni, és úgy lehetne valahogy hűteni, talán még én is meg tudnám csinálni...
ventillatort nem szeretnék rá, de valami passzív hűtést, akár egy mini hűtőpalackot mellé tudnék ragasztani

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4874) #79335424 válasza w.miki (#4873) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha jól tudom, akkor a tuningolt kütyük procijára, PC -s ram modulokhoz való hűtőbordákat szoktak ragasztani.

(#4875) Keny.


Keny.
tag

Sziasztok! Az egyik kollégám vett egy MK888 as készüléket. Sajnos a videó lejátszása nagyon gyalázatos. Kockás a kép, akadozik. Megpróbáltuk másik lejátszóval mxplayer, kissebre lett véve a felbontás de sajnos így sem az igazi. Èrdemes más romot rátenni?

(#4876) SanyiSay válasza w.miki (#4873) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Mindenképp az alkatrészt kell hűtened sajnos. A készülék ház hűtésével nem mész semmire, max a szellőzőnyílásokat feded le, ami még rosszabb. Hogy mit teszel rá az szinte mindegy csak alumínium legyen és kicsit bordás hogy minél nagyobb legyen a hőleadó felület. Többnyire mindenkinek van otthon valami régi készülék amiben gyakran van hűtő borda, de venni is lehet hűtőborda néven. :) Alumínium könnyen fűrészelhető méretre.
Inkább a ragasztás ami macerásabb mert hővezető kétoldalas ragasztó is kell hozzá mert a sima ragasztó csak eltartja a bordát, de ezt is lehet kapni itt a PH-en szerintem.

Viszont már az is szokott segíteni ha leveszed a borításr róla mert jobban jár körülötte a levegő, ha se fűrészed, se indíttatásod mindezekre.

(#4877) LámaZ


LámaZ
addikt

Akkor újból beköszönök ide két képpel:

és

Őkelme...
- négy magos
- Android 4.4.2 (KitKat)
- RK3188 TV Box
- MK809 IV
- 2GB RAM
- 8 GB belső tár
- Bluetooth, WiFi
- HDMI csatoló

Legyen minden jó!

(#4878) LámaZ válasza LámaZ (#4877) üzenetére


LámaZ
addikt

Amúgy mi ajánlott ezek rootolásához: Oneclick, bin4ry, VRoot....?

Legyen minden jó!

(#4879) #79335424 válasza LámaZ (#4877) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem már rootolt.

(#4880) LámaZ válasza #79335424 (#4879) üzenetére


LámaZ
addikt

Sajnos nem, mert ellenőriztem.

Legyen minden jó!

(#4881) #79335424 válasza LámaZ (#4880) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor a legegyszerűbb egy rootolt, custom rom telepítésével.

(#4882) LámaZ válasza #79335424 (#4881) üzenetére


LámaZ
addikt

Sikerült megoldani a magyar billentyűzetet az EKH-val, az Egyéni kiválasztásával.
Most minden működik, mint a huzat. :DD
Annyi sajátos karaktert is definiáltam, amit ez a szomszédasszony soha nem fog kihasználni.
Például, a „rögeszmém”, a magyar idézőjeleket is.

Legyen minden jó!

(#4883) LámaZ


LámaZ
addikt

Akkor mondom tovább!

A következő célokat tűztem ki magam elé ezzel a kis kütyüvel:

1. Működjön vezeték nélküli nagy, 101+ gombos (QWERTZ) billentyűzettel.
Ezt a feladatot az External Keyboard Helper Pro (fizetős, de olcsó) és Somatom fórumtárs ( :R ) segítségével sikeresen megoldottam. Nem akartam a rendszerben lévő (system/usr/Keychars/....kcm, és a system/usr/Keylayout/....kl) billentyűzetkiosztó fájlokkal már babrálni.

2. Működjön vele webkamera. Nos, 3 USB-webkamerám van itthon, de egyiket sem sikerült beüzemelni.
Ezzel a kérdéssel itt és itt foglalkoznak, majd utánanézek.

3. Esetleg lehessen vele nyomtatni. Nos, mivel Android 4.4-ről van szó, lehet nyomtatni, de csak a WiFi-n keresztül, vagyis WiFi nyomtató kell. Az eszköz Beállításainál lehet nyomtatót felvenni, majd telepíteni hozzá a megfelelő appot. A MediaMarktban most kb. 15k ft-ért van a legolcsóbb WiFi-s (cloud) nyomtató.

Legyen minden jó!

(#4884) LámaZ válasza LámaZ (#4883) üzenetére


LámaZ
addikt

4. Lehessen PC-s monitorra csatlakoztatni VGA-n keresztül.
Volt már egy sima kínai HDMI-VGA átalakító kábelem, de nem működik a PC-m és a monitorom között, tehát szerintem a mini PC - monitor között sem fog. 2,77$-ba került, és nem is lep meg, hogy kuka.
Komolyabb cucc kell, amely a MediaMarktban 10k Ft, persze a kínaiaktól olcsóbb, bár az megint egy lottó.
Ja, és kellhet egy HDMI apa/anya adapter is, ha az átalakító (konverter) vége nem passzolna.

Kieg. a 3. ponthoz:
A legolcsóbb felhős wifis nyomtató a Canon PIXMA MG2950
„Csatlakozás felhőre
Élvezd a felhőalapú nyomtatás szabadságát. Okostelefonoddal vagy táblagépeddel másodpercek alatt nyomtathatsz fényképeket a Facebookról, a Twitterről és internetes albumokból. A tökéletesített PIXMA Cloud Link segítségével most már a GoogleDrive rendszerből is elérheted és kinyomtathatod dokumentumaidat.
- Okostelefon és táblagép csatlakoztatására kész
A nyomtató és Te is készen állsz okostelefonod csatlakoztatására. Csak töltsd le a Canon PIXMA Printing Solutions alkalmazását okostelefonra vagy táblagépre. Az alkalmazással közvetlenül elérhetők a felhőalapú szolgáltatások, ahonnan nyomtatni is lehet. A Wi-Fi szolgáltatáson vagy az interneten keresztül megtekintheted a nyomtató állapotát, a kézikönyvet vagy a valós idejű tintaszintet. A mobil csatlakoztatási lehetőségeket a Google Cloud Print támogatás teszi teljessé. ”

A nyomtatópatron lesz itt a gond, ugyanis a cannonos patronok elég drágák.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4885) LámaZ


LámaZ
addikt

Rootolási módszer a Slatedroidon, de még én sem próbáltam.

Legyen minden jó!

(#4886) LámaZ


LámaZ
addikt

Nem tudom a PC-re csatlakoztatni rootoláshoz....
Nem jelenik meg a kütyü a PC-n.
Letöltöttem, kibontottam ezt: rk3188_root for cx-919 fw0715 mod by everal.zip
és ez van másodjára is:

A PC nem látja a mini androidos PC-t.

Legyen minden jó!

(#4887) interstate76 válasza LámaZ (#4886) üzenetére


interstate76
addikt

Drivert tettél fel?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4888) LámaZ válasza interstate76 (#4887) üzenetére


LámaZ
addikt

A fent említett zip-ben van egy USB-driver könyvtár, onnan tallóztam be az INF fájlt.
Az ADB-drivert frissíteni akartam a Win Vezérlőpulton, de azt írja, hogy a legfrissebb van (egy kínai driver amúgy). Ennek ellenére az Eszközekezőben a felkiáltójel ott marad.
Reset gombot is megnyomtam már a minin, de arra sem veszi észre a PC.

Egyébként ez a buid.prop:
-------------------------------------
# begin build properties
# autogenerated by buildinfo.sh
ro.build.id=KOT49H
ro.build.display.id=rk3188-eng 4.4.2 KOT49H eng.root.20140916.094513 test-keys
ro.build.version.incremental=eng.root.20140916.094513
ro.build.version.sdk=19
ro.build.version.codename=REL
ro.build.version.release=4.4.2
ro.build.date=2014年 09月 16日 星期二 09:53:45 CST
ro.build.date.utc=1410832425
ro.build.type=eng
ro.build.user=root
ro.build.host=lhh-desktop
ro.build.tags=test-keys
ro.product.model=rk3188
ro.product.brand=rockchip
ro.product.name=rk3188
ro.product.device=rk3188
ro.product.board=rk30sdk
ro.product.cpu.abi=armeabi-v7a
ro.product.cpu.abi2=armeabi
ro.product.manufacturer=rockchip
ro.product.locale.language=en
ro.product.locale.region=US
ro.wifi.channels=
ro.board.platform=rk3188
# ro.build.product is obsolete; use ro.product.device
ro.build.product=rk3188
# Do not try to parse ro.build.description or .fingerprint
ro.build.description=rk3188-eng 4.4.2 KOT49H eng.root.20140916.094513 test-keys
ro.build.fingerprint=rockchip/rk3188/rk3188:4.4.2/KOT49H/eng.root.20140916.094513:eng/test-keys
ro.build.characteristics=tablet
# end build properties
#
# from device/rockchip/rk3188/system.prop
#
#
# system.prop
#

#rild.libpath=/system/lib/libreference-ril.so
#rild.libargs=-d /dev/ttyUSB2
# Default ecclist
ro.ril.ecclist=112,911
ro.opengles.version = 131072
wifi.interface=wlan0
rild.libpath=/system/lib/libril-rk29-dataonly.so
rild.libargs=-d /dev/ttyACM0
persist.tegra.nvmmlite = 1
ro.audio.monitorOrientation=true

#NFC
debug.nfc.fw_download=false
debug.nfc.se=false

#add Rockchip properties here
ro.rksdk.version=RK30_ANDROID$(PLATFORM_VERSION)-SDK-v1.00.00 \
ro.rk.screenoff_time=-1
ro.rk.screenshot_enable=true
ro.rk.def_brightness=200
ro.rk.homepage_base=http://www.google.com/webhp?client={CID}&source=android-home
ro.rk.install_non_market_apps=false
sys.hwc.compose_policy=6
sys.wallpaper.rgb565=0
sf.power.control=2073600
sys.rkadb.root=0
ro.sf.fakerotation=false
ro.sf.hwrotation=0
ro.rk.MassStorage=false
ro.rk.systembar.voiceicon=true
ro.rk.systembar.tabletUI=false
wifi.interface=wlan0
ro.tether.denied=false
sys.resolution.changed=false
ro.default.size=100
persist.sys.timezone=
ro.product.usbfactory=rockchip_usb
wifi.supplicant_scan_interval=15
ro.factory.tool=0
ro.kernel.android.checkjni=0
#set default lcd density to Rockchip tablet
ro.sf.lcd_density=160
ro.adb.secure =0

#
# ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
#
ro.com.android.dateformat=MM-dd-yyyy
ro.config.ringtone=Ring_Synth_04.ogg
ro.config.notification_sound=pixiedust.ogg
ro.carrier=unknown
ro.config.alarm_alert=Alarm_Classic.ogg
dalvik.vm.heapstartsize=8m
dalvik.vm.heapgrowthlimit=64m
dalvik.vm.heapsize=384m
dalvik.vm.heaptargetutilization=0.75
dalvik.vm.heapminfree=512k
dalvik.vm.heapmaxfree=8m
ro.sf.lcdc_composer=0
debug.hwui.render_dirty_regions=false
keyguard.no_require_sim=true
ro.com.android.dataroaming=true
ril.function.dataonly=1
persist.sys.strictmode.visual=false
dalvik.vm.jniopts=warnonly
ro.rk.bt_enable=true
ro.factory.hasUMS=true
persist.sys.usb.config=mass_storage,adb
ro.factory.hasGPS=false
ro.factory.storage_suppntfs=true
ro.factory.without_battery=false
ro.secure.hdcp2xkey.inside=false
video.use.overlay=1
ro.vendor.sw.version=RK3188_R-BOX_ANDROID4.4.2-SDK
video.bluray.navigationMenu=hide
video.bluray.render=gpu
ro.product.version=1.0.0
ro.product.ota.host=www.rockchip.com:2300
persist.sys.dalvik.vm.lib=libdvm.so
ro.kernel.android.checkjni=1
dalvik.vm.dexopt-flags=m=y
net.bt.name=Android
dalvik.vm.stack-trace-file=/data/anr/traces.txt
---------------------------------
Ebből a dátumot egyből cserélném, szívem szerint, ANSI formátumra.

És ez a rendszer:

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4889) LámaZ


LámaZ
addikt

Mindenképp rútolnom kell a készüléket, mert nincs hangja. Itt van leírva a megoldás, de csak root-jogokkal működik.

A csatlakoztatást a PC USB portjára amúgy mindenféleképpen megpróbáltam.
A kütyüt a saját tápjával hajtom meg, hogy az ne legyen probléma, és az oldalsó mikro USB-helyet használom, vagy a töltőhelyet, de akkor már az USB-hubot is ráteszem, hogy annak a 2 A-es tápjáról is jöjjön áram, szóval minden kombinációt kipróbáltam egy kivételével: OTG a normál USB-portba, mert nincs megfelelő USB-kábelem ahhoz.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4890) Ciccuka


Ciccuka
veterán

A romcserén kívűl van valami megoldás arra, hogy szépen folyamatosan fussanak a videók?

MxPlayer és a BSPlayert próbáltam felraktam hozzá az ARMv7 codec csomagot, amivel sokat javult, de nem az igazi, mert kevés a frame/second szerintem.

Ráadásul MXPlayerbe H/W+, ha be van kapcsolva, akkor mindig azt írja, ki hogy AC3 nem támogatott és hang nélkül játsze le. Sima H/W módban ott pedig van hang.

Mit lehet tenni?

CS918 és Android 4.2.2

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4891) #79335424 válasza Ciccuka (#4890) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az MX -hez felraktad az xda -s custom kodek pakkot?

(#4892) interstate76 válasza LámaZ (#4889) üzenetére


interstate76
addikt

Én feltennék a helyedben egy Finless ROM-ot (mindegyikhez mellékelve van a driver és egy részletes leírás a telepítéshez).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4893) #79335424 válasza interstate76 (#4892) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem 809III -ra (vagy 802IV -re) nincs Finless. Neomode van. De a driverek jók a Finless -ből, csak jó loaderes tool kell.

(#4894) nagash válasza #79335424 (#4893) üzenetére


nagash
senior tag

Hali, van csak régi. Én Neomode-al használom, teljesen elégedett vagyok. Chrome néha villan egyet, illetve a képernyő mindig összeugrik indításnál, ez utóbbira van megoldás, csak lusta vagyok. Egyébként fasza.

Knoblauch macht einsam.

(#4895) interstate76 válasza #79335424 (#4893) üzenetére


interstate76
addikt

Valamiért a topik címéből indultam ki, és úgy írtam neki, mintha MK908-asa lenne.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4896) #79335424 válasza interstate76 (#4895) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudod, hogy a topikcím el lett ...va. :)

(#4897) interstate76 válasza #79335424 (#4896) üzenetére


interstate76
addikt

Tudom, de vmiért úgy csináltam, mint aki most jár itt először. :N

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4898) LámaZ válasza interstate76 (#4895) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez van nekem:
MK809 IV
Erre van Finless ROM?
Itt nézegetem, de nem tudok eligazodni.
Egyébként, szerintem PC-ről nem fogok tudni semmilyen ROM-ot telepíteni, csak SD-kártyáról.
(amit még nem próbáltam ki, hogy a normál USB-porton kössem össze a PC-vel. Egyszerűen nincs olyan USB-kábelem, amelynek mindkét vége A típusú apa lenne.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4899) LámaZ válasza LámaZ (#4898) üzenetére


LámaZ
addikt

Így néz ki:

A két mikro USB-csatlakozó egyenértékűnek tűnik, mindkettőről kap tápot a kisgép.

Felcseréltem őket tápellátás és adatátvitel szempontjából is.
A procija természetesen nem igazi RK3188, csak RK3188-T, de ezt a sunyi kínai eltitkolta.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4900) LámaZ válasza LámaZ (#4899) üzenetére


LámaZ
addikt

Lenyomva tartottam a Reset gombot, majd bedugtam az oldalsó mikro USB portba a PC-re csatlakoztatott USB-kábelt.
Annyit most előbbre jutottam, hogy a RockUSBDevice megjelent az Eszközkezelőben, de pl. a Windows Intéző számára olyan, mintha nem is létezne.

Természetesen telepítettem a RK_DriverAssitant.zip-ből a Fuzhou Rockchip driverét, az látható az Eszközkezelőben.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.