Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) RPka91 válasza #79335424 (#3250) üzenetére


RPka91
tag

Kár, akkor szereznem kell egy kisebb tv-t, vagy egy új monitort. :O :D
Találtam közben egy OS/2 átalakítót, mely usb-vé alakít át, így működhetne a régi, jól bevált egerem/billentyűzetem?

Illetve, hogy az alap is meglegyen, milyen mini pc-t ajánlanátok, melyen elfutna az ubuntu is? :U

(#3252) #79335424 válasza RPka91 (#3251) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elvileg igen, de ha találok egy adaptert, akkor kipróbálhatom Neked. Mindenképpen HDMI -s megjelenítőt javaslok. A DVI -vel akadhatnak problémák miniPC -vel. Linux ügyben az S802 topikban találsz egy kis szösszenetet és linket is linuxos miniPC -khez. De ez sem egy egymondatos story. Talán érdemes a develop boardok -nál is körülnézni, mert linux alatt azok több lehetőséget nyújtanak, mint egy miniPC. Viszont telepíthető rájuk Android. Ebben a topikban linkeltem egy Snapdragonos panelt. Sajnos, nem kaptam meg időben a lóvémat, így lemaradtam a féláras akcióról, de anélkül sem egy ökör ára.

(#3253) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Valami ilyesmiből tudtok valami használhatót?

[link]

Köszi: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3254) Lifeforce válasza MaCS_70 (#3253) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én várnék vele egy kicsit.
Az AML procikat ilyenekre tervezték, és most, hogy kint van az s802, szerintem érdemes megvárni a köré épülő DVB boxokat.

(#3255) #79335424 válasza MaCS_70 (#3253) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézz körül a Geniatech -nél! Kínai leányvállalata (vagy minek nevezzem) a Mygica. Ők készítenek ilyesmiket (még usb sticket is Androidra). Egyébként arm -ben Amlogic vonalon mozognak. Mellesleg a Wayteq is kiemelt Amlogic partner.

(#3256) RPka91 válasza #79335424 (#3252) üzenetére


RPka91
tag

Megköszönném! :)
Valami hasonlót keresek mint ez pl. Nem sokkal drágább, mint egy monitor. Mini PC-nek egy ilyen jó lehet?

(#3257) #79335424 válasza RPka91 (#3256) üzenetére


#79335424
törölt tag

Felhasználásfüggő. Én biztos, hogy ledest vennék a fogyasztás miatt, de nem mindenkinek jön be a led a színek miatt. Engem nem zavar. Meg ez típusfüggő. A Benq monitorom is ledes, meg a hordozható, ütömvágomnemkárérte, Tesco -s, Technika TV -m is. Szoftveresen meglepően rendben van a TV, de még az én szememnek is feltűnően szar színei vannak a monitoréhoz képest.
Ami a miniPC -t illeti, én úgy látom, hogy ez egy MK809III akar lenni. Sztem nem szerencsés választás. Ugyanabba a típuscsaládba tartozik, mint az "én" MK802IV -em. Ha linuxot is szeretnél, akkor inkább a 802IV, de mindkettőnek ugyanazok a nyűgjei. Én 3188T -s procit egyáltalán nem javaslok. De azért el lehet vele lenni és ha már az, akkor stickből inkább MK908II. Ha mégis a másik vonal mellett döntenél mondjuk a linux miatt (mert az azért lásuk be, hogy cool), akkor olyan megjelenítőt javaslok, ami HDMI -n bejövő hangot meg tudja szólaltatni.

[ Szerkesztve ]

(#3258) MaCS_70 válasza Lifeforce (#3254) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lifeforce, Somatom -- köszönöm!

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3259) #79335424 válasza RPka91 (#3256) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, nem tudom kipróbálni. Csak PS2 kimenetről, usb billentyűzethez való adapterem van, nem a fordítottja.

(#3260) otoaak


otoaak
tag

[link]

Jól gondolom, hogy ilyesmit nem lehet működésre bírni ezekkel a kütyükkel ? Az aktív 5.1-em vagy 6 rca vagy 3 jack dugóval csatlakozik és nem igazán van ötletem hogy lehetne megoldani a csatlakoztatást. BT adaptert találtam amin van 2 RCA meg jack sztereó hang kimegy zenére ez teljesen jó, de ez így erősen csak félmegoldás a többi hangfal nélkül.

SG Note Pro P900

(#3261) interstate76 válasza otoaak (#3260) üzenetére


interstate76
addikt

Sztereó hangkimenetre hiába dugsz akármilyen külső hangkártyát, az csak sztereó hangkimenetet fog eredményezni, sosem lesz belőle valós 5.1, max. annyit tudsz elérni, hogy a hátsó hangfalakon is ugyanaz szóljon, mint az elsőkön.

Az én hangfalszettemen van sztereó bemenet, ha a tiéden nincs, akkor nem tudom, mi lehetne a megoldás. Talán jack elosztóval meg tudnád oldani, az első és a hátsó hangfalakra is ugyanazt a jelet küldve, de lehet, hogy ez teljesen hülyeség.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3262) kazan23 válasza otoaak (#3260) üzenetére


kazan23
aktív tag

Én vagy öt éve vettem egy ilyet 9-10 dolcsiért és windows alól "tökéletesen" ment/megy. Azóta már nem nálam van a genius 5.1 dobozokkal együtt, de megy. Android alól sajnos nem próbáltam soha.
Amúgy költséghatékonyan egy Z-5500-ra cseréltem, annak van optikai bemenete is.

(#3263) otoaak válasza kazan23 (#3262) üzenetére


otoaak
tag

Nekem egy kicsit komolyabb aktív cuccom van (normális méretű hangfalakkal) igaz már kb. 15 éve vettem (~65k huf volt) de még mindig nagyon szépen szól. Közben megtaláltam a megoldást ami 99%, hogy gyógyír lesz a bajomra. Be is linkelem mert szerintem másnak is jól jöhet még. Köszi szépen a segítséget.

[link]

SG Note Pro P900

(#3264) #79335424 válasza interstate76 (#3261) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha van sztereó bemenet (az enyémen is van, pedig elég legalja kategória), akkor a cucc lekeveri a sztereót 5.1 -re. Ez nem ugyanaz, mint 5db hangfalra kiadni a sztereó jelet. Gondolom, azért nincs sztereó bemenet, mert az erősítőből hiányzik ez a lekeverés funkció. Szarvashiba. Sztem alap dolog, hogy egy aktív szet, sztereó kimenetről tudjon fogadni jelet. Pont az a lényege, hogy bármit rá lehessen dugni. Pl. telóról zene.

(#3265) interstate76 válasza #79335424 (#3264) üzenetére


interstate76
addikt

Itt akkor lehet, hogy bennem komoly keveredés van: azt mondod, hogy ha a mini PC-m sztereó kimenettel bíró usb-s hangkariját összedugom egy sztereó bemenettel rendelkező 5.1-es cuccal, akkor - feltéve, hogy pl. a mini PC-n nézett film 5.1-es hanggal bír - valódi 5.1-ben fogja megszólaltatni? Mert nálam úgy vannak a dolgok, ahogy leírtam, mini pc-ről megtekintett film esetében mégsem fordult még elő, hogy "körberepült volna a helikopter a szobában", ha érted mire gondolok (biztos érted).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3266) kazan23 válasza otoaak (#3263) üzenetére


kazan23
aktív tag

Értem én, hogy a legköltségkímélőbb megoldást keresed, de arra ennél az 55-60$-nál a korábban linkelt 10$-os kütyü csak olcsóbb. Ha felismeri az android, akkor pedig nem hiszem, hogy rosszabb. Nem kell ma már túl "komoly" cucc ahhoz, hogy legyen optikai bemenete (<30e). Az én Logitech-em utódja is kapható 80e alatt. Zenehallgatásra persze van szebb/jobb/drágább vétel, de mozizni/játszani messze nem low-end és 100e alatt megáll egy media player, vagy android tv box-szal, ami ~20e és ad optikai kimenetet. :F

(#3267) #79335424 válasza interstate76 (#3265) üzenetére


#79335424
törölt tag

Természetesen nem. Az 5.1 -es hangnál különböző jelszintek vannak rendelve a hangsávokhoz. Ezt nyilván nem tudja reprodukálni egy sztereó jelből. Én azt írtam, hogy a sztereó jelet lekeveri, vagyis egy szoftver szétosztja az 5.1 rendszerre. Nem ugyanazt a jelszintet kapja minden hangfal, mert a center mondjuk kap egy átlagolt jelszintet, a jobbos, balos front/reart pedig együtt szabályozza a sztereó bemeneti jelszint alapján. Ehhez hozzácsapja frekvenciavágással a subot. Ennyi. De ez nem történik meg, ha sztereó bemenet nélkül, csak szétosztod a sztereó kimenetet a hangfalak között. Ha nincs sztereó bemenet, akkor Ő a sub -ra sub jelet vár, a centerre meg centert. A sztereó kimenetről mit kötnél a centerre? Összesodrod a jobbos, meg a balos drótot? :)

(#3268) kazan23 válasza interstate76 (#3265) üzenetére


kazan23
aktív tag

Hacsak nem Virtual 3D-ben röpül az a helikopter ;) a kütyübazáros 6-7-8e helyett meg ugyanaz 2300-ért Ha valaki rászelidítené androidra, valóban ez lenne a bestbuy.

(#3269) interstate76 válasza #79335424 (#3267) üzenetére


interstate76
addikt

Így érthető, köszi.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3270) namilegyen


namilegyen
tag

Ma megjött az új boxom. Q7 v10 lett végül. Realtek wifi, samsung ram, mediatek bluetooth. Proci 1600 mhz, elméletileg nem T-s. Antutu 19000 felett. Felteszek egy custom romot aztán meghajtom. :)

[ Szerkesztve ]

(#3271) #79335424 válasza namilegyen (#3270) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem tenném, csak ha valami baj van a gyárival.

Szerk: Bocs, nem szóltam! Most látom, hogy nem T -s.

[ Szerkesztve ]

(#3272) otoaak válasza kazan23 (#3266) üzenetére


otoaak
tag

Nem találtam semmi nyomát annak, hogy működik android alatt a cucc sőt a windowsokkal se megy minddel és 8-as alá állítólag még driver sincsen ezért töröltem a listáról. Nem a legolcsóbb megoldást kerestem igazából hanem a legjobbat elfogadható áron. Ez a drágább cucc nekem most nagyon jól jött, mivel több eszközt is rá lehet kötni ezért még jobb is annál mint amit eredetileg szerettem volna. Nem csak a jelenlegi gondomat sikerül így most megoldani hanem ez jobban beleillik a későbbi terveimbe is.

SG Note Pro P900

(#3273) namilegyen


namilegyen
tag

Van egy mk809III eladó. Kitkat rommal. Hibátlan működéssel. 10e ft. Lofree mt200 touch bill. Plusz egér 2,5e ft. Akit érdekel privátban szóljon. Köszi

(#3274) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok, használ valaki valami megbizható BT-s billentyűt az Android-hoz?
Hétfőn vettem 9k-ért egy magyar Ewent 3142-est, de olyan baromi nehezen csatlakozott minden alkalommal, le is szakadt néha, plusz folyton leszaggatta a WiFi-t is a rendszerről (még a Dolphin is összeszakadt tőle néha).
Ez várható, hogy egy BT-s egér melett már nem tűri meg az Android a 2. BT eszközt is, és fejreáll, vagy csak ez lehett valami szutyok minőségű billentyű? Visszakértem már azóta az árát és rendeltem most belőle egy magyar Rapoo 6100-est, csak örülnék valami tapasztalatnak e téren.

[ Szerkesztve ]

(#3275) #79335424 válasza atillaahun (#3274) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kütyü oldalról attól függ, hogy milyen modul van benne. Az AP6210 nálam stabil. Még az szokott a stickeknél előfordulni, hogy interferencia miatt a wifi és a BT. összeakad. Az én összeállításom tökéletesen működik miniPC -vel és telóval is, csak az kicsivel 30 ropi fölött van. Logitech M555b egerem van és eredeti, Magyar kiosztású, Apple bt. bill.

[ Szerkesztve ]

(#3276) atillaahun válasza #79335424 (#3275) üzenetére


atillaahun
veterán

És interferencia ellen mi véd? :U Mert ha jól tudom a router-en még lehet finomhangolni a 2,4 GHz-t a csatornákkal, de a BT-s kütyükkel mit kezdjek? :F
Elméletileg a drágasága arányban van a minöséggel olyan szempontból, hogy mennyire megy megbízhtaóan, vagy ez inkább függ esetemben az N4 wifi modul-jától (Atheros WCN3660) szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#3277) #79335424 válasza atillaahun (#3276) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy milyen kütyüd van. Interferencia a modul/antenna zsúfoltsága, vagy rossz elhelyezése miatt szokott lenni. Külső antenna szokott segíteni. Vagy a wifi helyett lan. Az egér azért volt drága, mert közvetlenül HID profilt használ, így nem kell hozzá adapter. A bill. is ilyen. Így szabad marad a telón az OTG az MHL adapternek, vagyis közben ki tudom adni a képet monitorra. Ráadásul amikor vettem, akkor ez volt az egyetlen, Magyar kiosztású, HID profilos, BT. bill. Azóta már a Samsungnak is van ilyen. Ami a minőséget illeti, valóban érezni rajta, hogy nem gagyi cucc, de az eszközdobálásért leginkább a teló, miniPC modulja felelős. Az SGS2 -n tapasztalok olyat is, hogy ha vmi, pl. a böngésző felzabálja a ramot, akkor bizonytalanná válik a bevitel. MiniPC -n a 2GB -tal ez nyilván nem fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#3278) atillaahun válasza #79335424 (#3277) üzenetére


atillaahun
veterán

Értem, köszi. Pedig nem gondoltam volna hogy egy Nexus-on ilyen előfordul, hogy összeakad a saját wifi modulja magával. Bár azért reménykedek, hogy csak ez az Ewent volt szar és a hamarosan érkező Rapoo stabilabb lesz.
S2 nálad egyébként milyen felbontású képet képes kiküldeni TV-re/monitorra? Nem tudom csak Nexus-on-e, de XDA-n olvastam, hogy Term-ből a wm parancssal lehet felbontást meg dpi-t is állítani reboot nélkül, én se hittem el míg ki nem próbáltam, de nagyon komoly (ha esetleg érdekel). :K

[ Szerkesztve ]

(#3279) #79335424 válasza atillaahun (#3278) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Nexuson csak úgy tudsz segíteni az interferencia problémán, ha átteszed 5GHz -re a wifit. Persze ehhez a routernek is támogatnia kell a frekvenciát. De egyszerű kipróbálni. Kapcsold ki a wifit! Ha úgy is dobál, akkor a BT. modul a szar. Akkor használhatsz esetleg adapteres kombót, OTG -n. Pl. Logitech MK220. Vagy BT. egér, + adapteres bill.
Ami az MHL -t illeti, a médiával nincs gond, de a rendszerképet csak az eredeti felbontásban tudja kiküldeni, ami 800x480. Nagy bánatom ez nekem. Ha a kijelző 720p lenne, akkor meg sem fordulna a fejemben, hogy lecseréljem a több, mint két éves S2 -t. Ez a legmoddolhatóbb teló. A többinél csak álmodni lehet azokról a lehetőségekről, ami az S2 -nél lehetséges. Persze nem egy Gamer cucc.

(#3280) instantwater


instantwater
addikt

Egy ilyen CS918 (BT verzió) dobozon próbált már valaki linuxot futtatni úgy, hogy az támogatta a LAN portot?

(#3281) MY2K


MY2K
aktív tag

Xposed - rootcloak kombóval működésre bírtam a TVGO-t egy MK908-n (rootolt és nem gyári szoftos)

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#3282) #79335424 válasza MY2K (#3281) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, olvastam én is a megfejtést több topikban is. Megy az élő adás is? Csak holnap fogok kódhoz jutni. De az ingyenes videók már nálam is mennek ezzel a módszerrel. CC401BT (ami belül egy MK802IV), Neomode 1.9a -val.

(#3283) MY2K válasza #79335424 (#3282) üzenetére


MY2K
aktív tag

Igen megy az élő adás is. Csak ami 16:9 lenne az is 4:3-ban jön

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#3284) #79335424 válasza MY2K (#3283) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Érdekes ez a 4:3. Ha nem levágással jön, hanem nyomorítással, akkor nem olyan nagy gáz. Esetleg próbáltad lehúzott tálcával indítani? Majd arra leszek kíváncsi, hogy mi fog történni, ha az élő adásra ráindítok egy screencast videórögzítést. :)

Instantwater:
Van ilyened és nem működik, vagy puhatolózol? Kellene a panelről egy kép. Van olyan dobozos, ami eltérő chipet használ. Azt kell tudnod, hogy a dobozosok is usb-lan adaptert használnak, csak integrálva. Ha ez Asix88772, akkor menni fog. Ha nem, akkor egy ilyen USB -s adapterrel működésre bírható ugyanúgy, mint az összes többi ilyen kütyü.

[ Szerkesztve ]

(#3285) #79335424 válasza instantwater (#3280) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocsi, lemaradt valami. Anno, az első Picuntus telepítés két módon történhetett. Ha egy előtelepített lemezképből csináltad, akkor, nem tudtál rootként belépni. Volt egy másik módszer is, a klasszikus telepítős. Ennél linux alól, mondjuk Gparteddel létrehoztad a partíciót és telepítéskor a szükséges összetevőket repóból szedte le. Így Te lettél az úr a háznál. Én mindkét módszert kipróbáltam. Az utóbbihoz kell a net. Ezt konkrétan egy ilyen usb-lan adapterrel oldottam meg. Kezelte out of the box, tehát biztos, hogy működik.

(#3286) #79335424 válasza instantwater (#3280) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még valami. Mivel én is érintett vagyok abban, amit szeretnél, ezért, ha esetleg Te is főfalusi vagy, akkor összefuthatnánk. Adnék neked egy 3066 -ost (MK808) táppal, Lan adapterrel. Ezen kikísérletezheted, hogy miképp lehet beizzítani az Asterisket. Aztán majd visszaadod és veszel egy olyat, amilyet szeretnél. Akkor már tutuira mennél. Írj, ha érdekel!

(#3287) kazan23


kazan23
aktív tag

Eddig nem foglalkoztattak a Rockchip 3188-as mini pc "stick"-ek, de most felmerült a kérdés és köd telepedett a fejembe.
- Azt, hogy 3188T-s leginkább csak akkor tudom meg, ha kibontom?
- A -200MHz-n kívül nincs más "hardveres" különbség?
- Ugye rom-ügyben nehézségekbe ütközök a tiltás miatt a T-n?
- MK809III, MK908, MK809IV, MK802IV, T428 közt semmi különbség?
- Azaz, lehet, hogy a MK809IV és a T428 nem is T-s?
:F

(#3288) #79335424 válasza kazan23 (#3287) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mindegyik T -s és ezen kívül is vannak különbségek. Pl. a T428 -ban AP6330 -as wifi/bt modul van. Van némi előrelépés custom rom ügyben, leginkább KitKat -tal. 1,4 fölé most sem megy, de már van, amelyiket sikerült rávenni a frekvencialéptetésre. Vagyis már custom rommal is megy 1,2 alá a proci, nem csak 1,2-1,4 között ketyeg.

(#3289) kazan23 válasza #79335424 (#3288) üzenetére


kazan23
aktív tag

Köszi Somatom!

Akkor várjunk erre, vagy erre? Ok, box, de 3288 alatt biztosan nehezebben "értenek" 3188T-t.

(#3290) interstate76 válasza kazan23 (#3289) üzenetére


interstate76
addikt

Jajj, de jók lesznek ezek a cuccok az új(abb) malival! Mondtam, hogy nem kell decemberig várni az ilyen mini PC-kre, miközben az RK3288-as cpu-val szerelt tabletek már előrendelhetők. Ide velük, de izibe! :D

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3291) #79335424 válasza kazan23 (#3289) üzenetére


#79335424
törölt tag

Háát... A korábbi tapasztalatokból kiindulva, annak még kell egy kis idő a megjelenéstől, mire a moddoló közösség használható állapotba hozza.

(#3292) instantwater válasza #79335424 (#3284) üzenetére


instantwater
addikt

Nincs ilyenem. Még. Csak szeretnél egy ARM boxot Asteriskre, illetve mivel maximalista vagyok akkor tudjon openVPNt is futtatni, meg néha torrent, a LAN pedig a stabil net miatt kell. Wifi nem egészséges a voipnak....

Tehát akkor azt mondod, hogy egy stick is jó, csak kell usb lan adapter?
Mert gondolom egy stick + USB-LAN adapter olcsóbb mint egy dobozos verziós kütyü.

Köszönöm a felajánlást, de mostanság Nottingham környékén vagyok fellelhető leginkább, amúgy nagyon szívesen segítenék. De szerintem veszek egy ilyen 3188 as kütyüt, mert ahogy néztem jobb mint az Exinos 4122 ami az Odroid U3 ban lenne, és az drága.

(#3293) instantwater


instantwater
addikt

Ez a CS918
30 dolcsiért nem kicsit túl olcsó?

(#3294) #79335424 válasza instantwater (#3292) üzenetére


#79335424
törölt tag

Linux szempontból a Rikomagic MK802IV a barátod. UK. -ban van fészke. Én a 16GB -os választanám, mert azon elfér mindkét rendszer belső táron. A Mali miatt Linuxon nincs HW GPU támogatás, úgyhogy én maradnék a dual bootnál és multimédiára Android alatt használnám. Igen, egy Asix 88772 chipes lan adapterrel menni fog Android és Linux alatt is. A Linuxról találsz infót a Rikomagic és a freaktab.com fórumokon is. Nem lepne meg, ha Asterisk ügyben is lenne infó. Írj mindenképp, hogy mire jutottál! Egyébként nekem is egy ilyenem van, de erre még nem raktam Linuxot. Viszont más már használta linux alatt itt, a topikban.

(#3295) instantwater válasza #79335424 (#3294) üzenetére


instantwater
addikt

85 GBP ért elég vicc.

Amikor ugyanezzel a soccal szerelt eszköz kínából 40 USD

Szóval lehet, hogy jó, de ennyit nem szánnék most rá.

(#3296) #79335424 válasza instantwater (#3295) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az tényleg erős, mert kb. ennyi dollárban a 16GB -os verzió. De 40 -ért nem kapsz 3188 -ast. A legolcsóbb ajánlható 50 -ről indul, de ez is csak 8GB -os. Linux telepítés MK802IV -re garantált, nem biztos, hogy másik be fog bootolni azzal a konfiggal. Itt egy pár típus.

(#3297) instantwater válasza #79335424 (#3296) üzenetére


instantwater
addikt

Szóval akkor szerinted amit a #3293 ban linkeltem, az átverés?

Amúgy mi dönti el, hogy egy kütyün elindul e a linux?
Hiszen van egy Radxa Rock nevű cucc, az is 3188 as, és arra is van linux.
Nem egyforma mindegyik? Úgy gondoltam, hogy ez egy SOC, ami minden gépben ugyanúgy működik...

(#3298) #79335424 válasza instantwater (#3297) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mondjuk úgy, hogy gyanúsan alulárazott.
Nem, nem egyformák. A dual boot úgy működik, hogy a Linux kernelt a recoverybe flashelik. Viszont a pontos partíciókiosztások nem egyformák. Ha nem pont oda esik a másik kütyün, ahonnan az várja a bootot, akkor az nem fog elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#3299) instantwater válasza #79335424 (#3298) üzenetére


instantwater
addikt

Ja így már értem.
Ahogy olvasom elég macerás ezen a CS918 on a linux...

(#3300) donjohnson


donjohnson
addikt

akit esetleg érdekel: mától végre elérhető a fuso videótár alkalmazás a mi eszközünkre is. :))

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.