Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) #79335424 válasza SharpSA (#3200) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az általam írtak mind "dobozosak", tehát mindegyiken van RJ45 csatlakozó. Ami a csatlakozás módját illeti, maximálisan egyezik a véleményünk. Kábel a biztos. Főleg HD filmeknél. Ez a hsz -ed kb. be is határolja az irányt. Nem kell a gyorsabb wifi (ez is csak elméletileg gyorsabb), viszont fontos a stabil kékfog. Ezeket írhattad volna előbb is! A jelenleg kapható verziók közül RK3188 vonalon a T-R42 a legalkalmasabb. Az AP6210 kékfoga stabil. Nekem stickem van, ugyanezzel a modullal. Egér és bill. megy együtt is. Mediatek kékfoggal ez nem megy. Két HID profilos eszköz közül az egyiket dobja. Az Amlogic vonalon (S802 -es kütyük) is AP6210, vagy 6330 játszik. Az utóbbi tud 2,4, vagy (nem és!) 5GHz -en is üzemelni. Teszt ügyben Lifeforce az illetékes, hozzá fog befutni az első S89 és biztos, hogy írni fog róla. Én azt javaslom, hogy szedj össze néhány sample -t a videóidból, számozd be, tegyél hozzájuk mediainfo kimenetet, töltsd fel valami tárra és szerintem Lifeforce szívesen kipróbálja. Ez az itteni közönségnek is hasznos lenne. Itt ugyebár a kényes részeket kell erőltetni. "Elcseszett" profilú kódolás (mint a Killa sample esetében), VBR kódolású hang, ékezetes feliratok, stb.

[ Szerkesztve ]

(#3202) SharpSA válasza #79335424 (#3201) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, valóban nem írtam a LAN csatlakozót, de nem is gondoltam, hogy már ilyen is van. Leragadtam a stickeknél, mostanában nem követtem ezeket a kütyüket.
Tesztelésre szerintem a PROHARDVER TESZTCSOMAG tökéletes, éppen most szedtem le.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3203) SharpSA


SharpSA
veterán

Egyébként ez az a H paneles Tronsmart S89, ami tesztre érkezik majd? Mert amit erről találtam, az tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3204) SharpSA


SharpSA
veterán

Egyébként az SPDIF-en keresztül pontosan milyen formátum megy ki a készülékből? Csak sztereó vagy több?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3205) Lifeforce válasza SharpSA (#3203) üzenetére


Lifeforce
őstag

Elvileg igen.

Somatom:
Most már én is meg vagyok kavarva.
4 fajta Tronsmart s802 van, és elvileg így néznek ki.
- Tronsmart Vega S89 Elite 8GB s802B AP6210
- Tronsmart Vega S89 Elite Pro 16GB s802H AP6330
- Tronsmart Vega S89 8GB s802 AP6210
- Tronsmart Vega S89 16GB s802B AP6330

(#3206) Lifeforce válasza SharpSA (#3204) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az SPDIF-en minden kijön.
A betűjelzés a végén csak a HDMI-re vonatkozik.

(#3207) #79335424 válasza SharpSA (#3204) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosan ezek az érdekes kérdések. Illetve a H -panel abban különbözik, hogy a DTS hardveres. De hogy ezt az XBMC melyik verziója, hogyan támogatja, az is egy érdekes kérdés. Írják azt is, hogy a 13.1(Gotham) igen, meg azt is, hogy csak a 14.1, ami, ha jól tudom, akkor még csak béta. Szerintem amíg itthon valaki nem dug rá egy megfelelő eszközt és nem teszteli, addig ezek csak pletykák.

(#3208) #79335424 válasza Lifeforce (#3205) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahogy én tudom (persze ez is csak lesett infó), csak a 16GB -osból létezik H verzió. Ez egyezik a Te felsorolásoddal. 16GB, H -panel, AP6330, eMMC. Elvileg, kártyanyelven ez most a "Fedák Sári" :) AML vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#3209) Lifeforce válasza #79335424 (#3207) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én csak az SPDIF-en teszteltem a DTS-t és az 5.1-et, teljesen tökéletes volt.
Sajna az erősítőmön nincs HDMI, így azt nem teszteltem, hogy azon milyen audio jel jön ki.

(#3210) SharpSA válasza Lifeforce (#3209) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez jó, mert optika van az erősítőmön, akkor az tudja fogadni ott a hangot. Melyik készülék adta ki a DTS-t is?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3211) Lifeforce válasza SharpSA (#3210) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mindegyik.
Én az M8-at teszteltem, tökéletesen kiadta a DTS-t optikain.

(#3212) SharpSA válasza Lifeforce (#3211) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor az a készülék akár jó is lehetne nekem. Viszont ha jól látom nem kapható. Várom ezt a Vega S89 tesztet és ha jó kütyü, akkor lesz egy abból.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3213) SharpSA válasza Lifeforce (#3211) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez ugyanaz az M8 lenne, csak távirányító nélkül? Akkor ezt csak billentyűzettel lehet vezérelni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3214) Lifeforce válasza SharpSA (#3213) üzenetére


Lifeforce
őstag

Van hozzá távirányító, csak a képről maradt le :D
Jó, hogy észrevetted, majd hétfőn javítom.
Igen, ugyan az.

(#3215) Lifeforce válasza SharpSA (#3213) üzenetére


Lifeforce
őstag

De van saját témája az s802-nek, szerintem gyere oda.

(#3216) MaCS_70 válasza SharpSA (#3212) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is az M8 és az S89 között vacillálok, de még nem látom köztük az érdemi különbséget. (Már úgy értem, gyakorlati szempontból.)

Nálam sajnos van egy olyan szempont, hogy jó lenne, ha június 3-áig meglenne, utána már szinte mindegy.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3217) SharpSA válasza Lifeforce (#3215) üzenetére


SharpSA
veterán

Láttam a frissen kiadott romot rá. Most akkor jó ez az M8, tudja azt, ami nekem kell? Netán jobb valamiben a Vega S89? Azt látom az adatlapok alapján, hogy az M8-ban nincs BT, 8GB a belső tár és egyébként kb. ugyanaz? Látom az M8-nál az SPDIF (optical) is lemaradt az adatlapról...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3218) SharpSA válasza MaCS_70 (#3216) üzenetére


SharpSA
veterán

Az S89 jobb lehet a nagyobb belső tárhely és a BT miatt, bár ezek egyike sem lényeges számomra. Gondolom bármilyen vezeték nélküli billentyűzettel, egérrel működik mindkettő.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3219) MaCS_70 válasza SharpSA (#3218) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm.

A BT számomra annyira nem érdekes, inkább csak a gyakorlati felhasználási kérdések, mint mondjuk a hibajavítások.
Kíváncsian várom a teszteket!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3220) #79335424 válasza SharpSA (#3217) üzenetére


#79335424
törölt tag

Honnan veszed, hogy nincs BT? Csak azért kérdezem, mert Lifeforce szerint AP6330 -as modul van benne, ami tudomásom szerint integrálva tartalmazza a kékfogat is. Én még nem hallottam olyan kütyüről, amibe ezt a modult rakták és ne lett volna kékfog.

(#3221) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Az szomorú, hogy kedves kolléga elnagyolta az adatlapját. Azt is javítom akkor.
Van benne BT, én fájl átvitellel és billentyűzettel teszteltem, teljesen jól működött.

(#3222) SharpSA válasza #79335424 (#3220) üzenetére


SharpSA
veterán

Az adatlapról, de sejtettem, hogy hibás.
Na most akkor M8 vagy S89? Ez gondolom ki fog derülni a teszt után. Elvileg ugyanaz mindkettőben a proci és a gpu? Vajon mit takar az a kb. 10e Ft különbség?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3223) #79335424 válasza SharpSA (#3222) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól függ, hogy melyik verzió lett rendelve. Ha a csúcsmodellt vesszük alapul, akkor a különbség a hardveres DTS, a nagyobb tárhely, és flash helyett, eMMC tár. A ram frekvenciakülönbség kérdéses. Ja, meg a Tronsmart mintha vmi extrás távirányítót is emlegetett volna, ami mikrofomos-hangszórós-füleses. Vagyis lehet rajta hallgatni a film hangját, miközben az asszony alszik, vagy lehet vele telefonálni, skype -olni.

[ Szerkesztve ]

(#3224) SharpSA válasza #79335424 (#3223) üzenetére


SharpSA
veterán

Tehát akkor a Tronsmart Vega S89 jobb választás. Várom a tesztjét. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3225) MarQs válasza SharpSA (#3224) üzenetére


MarQs
senior tag

+1! Vagyunk még így egy páran! ;)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#3226) SharpSA


SharpSA
veterán

Pontosítok: a Tronsmart Vega S89-H a legjobb választás. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3227) otoaak válasza SharpSA (#3226) üzenetére


otoaak
tag

Szerintem csak nagyon esetlegesen éri meg a +10k-t. Aki megteheti az jobb ha kivár szerintem amíg lejjebb mennek az árak.

SG Note Pro P900

(#3228) #79335424 válasza otoaak (#3227) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez egy érdekes meglátás. Eddigi tapasztalat szerint mikor szoktak esni az árak? Amikor kijön egy újabb, fejlettebb kütyü és az egész kezdődik előlről. Neverending story. :)

(#3229) otoaak válasza #79335424 (#3228) üzenetére


otoaak
tag

Ha úgy nézed az M8 ára már esett 5k huf-ot ami azért nem mindegy. :) Még nagyon új ez a széria, szerintem még simán mérséklődni fognak az árak, nem kell decemberig várni.

SG Note Pro P900

(#3230) Lifeforce válasza otoaak (#3229) üzenetére


Lifeforce
őstag

Sajnos tévedsz.
Annyira keveset esik ezeknek az áruk, hogy nem éri meg várni.
Az első adagot nyilván nem érdemes, mert a gyár és a kereskedelem ilyenkor lövi be az árat.
Tehát én kaptam olcsóbban 10db-ot, amit a gyár úgy közölt, hogy előrendeléses akció volt.
Ezért tartotam fent az árat, mert ha egyszerre megrendelnek 20db-ot (sokszor előfordul), akkor csúnya bukta van.
Ezért lett az, hogy ti kaptatok a készlet erejéig ennyiért.
Most rendeletem egy nagyobb adagot, és még ezt is ennyiért kaptam, így nem féltek, hogy berendelnek nekem nagyobb mennyiséget, nekünk meg ráfizetés legyen.

(#3231) lungoz


lungoz
újonc

hali mindenkinek a problémám a következő Mk808 nem érzékeli a logitech c 170 webcamot pedig azt írják hogy kezeli. mit tegyek skype-ra kellene. a cam jó

(#3232) lungoz


lungoz
újonc

sos kellene a segítség

(#3233) Lifeforce válasza lungoz (#3232) üzenetére


Lifeforce
őstag

dobj rá egy új romot, azzal tuti menni fog.
Ha első verziós firmware van belesütve, akkor nem valószínű, hogy működésre tudod bírni így.

(#3234) lungoz


lungoz
újonc

modell 4.1.1 kernel 3.0.8+

(#3235) lungoz


lungoz
újonc

bocsi de abszolút analfabéta vagyok ebben aztsem tudom melyik jó rá és hogyan kell feltenni

(#3236) lungoz


lungoz
újonc

Valaki tudna ebben segíteni? Mit tegyek rá és hogyan? A fiam most nősült és az anyósékkal ezen akarnak társalogni. :R

(#3237) #79335424 válasza lungoz (#3236) üzenetére


#79335424
törölt tag

Először is rossz topikba írtál, de tulképp ennek itt nincs túl nagy jelentősége, mert a 808 topikban is közülünk válaszolt volna vki. Haladjunk sorjában!
1.: Bizonyosodj meg arról, hogy a kütyü tuti kap elég áramot!
2.: Webkamerához ne használj HUB -ot!
3.: Próbáld ki a "síma" usb -n és az OTG porton is!
Ha sehogyan sem kel életre, akkor jöhet egy másik rom. Minden adat veszik a készülékről, szóval flashelés előtt ments mindent!
4.: NAGYON FONTOS! Győződj meg arról, hogy valóban egy 808 -ról van szó! Tehát nincs bluetooth! Ha van bluetooth (MK808B), akkor teljesen más a leányzó fekvése!
5.: A flashelés menete itt jól le van írva.
6.: Persze a leírás régi, azóta vannak újabb romok is. Szerintem alap MK808 -hoz ezzel a Finless 1.7c -vel érdemes kezdeni. Ez nem a legújabb, de egy stabil rom.

(#3238) lungoz


lungoz
újonc

Nagyon köszönöm a segítségedet talán boldogulok vele. :))

(#3239) RPka91


RPka91
tag

Sziasztok!

Lehet olyat, hogy egy ilyen kis mini pc-hez egyszerre egeret, billt, wifit es hangszórót csatlakozásunk? :DDD

(#3240) interstate76 válasza RPka91 (#3239) üzenetére


interstate76
addikt

Persze, többféleképpen is. Egy aktív usb hub segítségével csatlakozhat az egér, a billentyűzet és a hangszóró is usb-n keresztül (ha a vezetéknélküli egérnek és a billentyűzetnek egy vevőegysége van, akkor még a hub sem feltétlenül kell), ill. bármelyik csatlakozhat bluetooth kapcsolattal is.

A wifis kérdést nem egészen értem, de ha arra vonatkozik, hogy egy beépített wifivel rendelkező eszköz képes-e vezetéknélküli netkapcsolatra, akkor igen, miért ne lenne az?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3241) RPka91 válasza interstate76 (#3240) üzenetére


RPka91
tag

Áhá, szóval megy hub-bal is? :U Ez nagyon jó hír! :C
A wifis résznél úgy értettem, hogy a beépített wifivel csatlakozni a vezeték nélküli billel és egérrel. Bár ez lehet, hogy hatalmas blődség! :DDD :B

Illetve, lenne még egy kérdésem. Hangfalat hogyan lehet rákötni? Gondolom 3,5mm-eset sehogy. :F

(#3242) #79335424 válasza RPka91 (#3241) üzenetére


#79335424
törölt tag

A vezeték nélküli beviteli eszközöknek (nem bluetooth) szokott lenni usb adapterjük. Nem klasszikus értelemben wifin kommunikálnak. Ha nincs a kütyünek AV kimenete, akkor usb -s hangkártyán lehet kiadni az analóg hangot. Ez általában 3,5 -ös jack.

(#3243) RPka91 válasza #79335424 (#3242) üzenetére


RPka91
tag

Köszönöm, már ezt is tudom! :R :B
Sajna AV-ja nincs, csak sima asztali hangfal. Milyenek az usb-s hangkártyák? Ez alatt most az ilyen 2-3 dolcsis kínaikat értem, kerestem egy-kettőt ebay-en, azok jók lehetnek? Nem szerkesztek zenéket, csak egy átlagos szintet üssenek meg. :)

Bár, ez már lehet nem ehhez a topikhoz tartozik. :B

(#3244) interstate76 válasza RPka91 (#3243) üzenetére


interstate76
addikt

Ez (is) egy rugalmas topik, a sokak által használt tartozékok kitárgyalása bőven belefér a témába.

Az olcsó kis usb-s hangkártyák sztereó hang kiadására alkalmasak (akkor is, ha 7.1-et írnak rájuk a kici kínaiak), de persze rákötheted a segítségükkel a mini PC-d akár 7.1-es hangfalszettre is, meg fogja tudni szólaltatni - sztereóban. Az enyém egy 5.1-es, átlagos minőségű szettet szólaltat meg - királyság! :K Nekem ennyi elég, de annak, aki észreveszi, ha kicserélsz egy kábelt a rendszerében, annak persze nyilván kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3245) MaCS_70 válasza RPka91 (#3243) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, ez számomra nem tiszta. A számítógépes asztali hangdobozok 3,5-es jackjét kifejezetten az AV-aljatba kell dugni.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3246) #79335424 válasza RPka91 (#3243) üzenetére


#79335424
törölt tag

Félreértetted. Vannak olyan miniPC -k, amiknek van külön analóg AV (jack aljzat) kimenetük. Ebbe kell bedugnod a hangfal jack -jét. Ennek az AV kimenetnek a hiányában kell az usb "hangkártyát" bevetni. De ez sem szentírás. Nekem a Measy U2C -n van analóg kimenet, de ha a képet digitális (HDMI) kimenetre állítom, akkor egy deka analóg hang sem jön ki a jack aljzaton. Ez a DVI monitoromnál bukta. Ugyanakkor pl. a K-R42 símán kiadja az analóg hangot a digitális képkimenettel párosítva. Egyébként az itt lakók kütyümániások. Szóval ahogy Interstate76 is írta, bármi, ami a miniPC -vel kapcsolatos, az itt nem off. :)

[ Szerkesztve ]

(#3247) RPka91 válasza interstate76 (#3244) üzenetére


RPka91
tag

Ez jó hír! :)
Akkor be kell majd szereznem egy ilyet is. :K

MaCS_70:
Ez nekem sem. :B
Az AV az nem az a piros|fehér|sárga|fekete vezeték? :F

Somatom:
Még nem tudom, hogy milyet veszek, így azt sem tudtam, hogy van ilyen. :B
A kütyümánia jó dolog, engem is már fiatalon elragadott.. No, nem mint ha most öreg lennék. :D

Említetted, hogy DVI-on is szoktál. Lehetséges ez? Igaz, sajnos a monitoromon csak csak vga van. Arra is rá lehet kötni egy mini pc-t valahogy?

(#3248) MaCS_70 válasza RPka91 (#3247) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AV annyit tesz, mint AudioVideo. Az, hogy jack, RCA, SCART vagy akármi, nem definiált.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3249) RPka91 válasza MaCS_70 (#3248) üzenetére


RPka91
tag

Minden nap tanul az ember! :D Köszi. :R

(#3250) #79335424 válasza RPka91 (#3247) üzenetére


#79335424
törölt tag

A HDMI és a DVI is digitális kimenetek. Nagyon leegyszerűsítve a DVI -n nincs hang és máshogy vannak elrendezve a lábak. Ezért egy párszáz Forintos adapterrel a HDMI -t át lehet alakítani DVI -re. Sajnos, a VGA -val ezt nem lehet megtenni, mert az analóg jel. Persze azért van erre is átalakító, csak nem olyan ecccerű, mint a HDMI-DVI.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.