Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) MaCS_70 válasza mgTerminator (#4396) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ég és föld a W8 és a W7 memóriakezelése. Azonos, 1, illetve 2 GM RAM-mal szerelt netbookon próbálgattam őket egymást váltogatva még jó egy éve, és a meglepően sokat fejlődött a 8 a 7-hez képest.
Éppen gy éve használok 2 GB-os gépet Windows 8/8.1-gyel, és megdöbbentően jól fut rajta, nincsenek a Windows korábbi változatai alatt több memóriával is rendszeres lassulások. Még a nyáron egy asztali gépben meg kellett felezni a RAM-ot, 2 GB maradt benne -- az azon a gépen dolgozó munkatárs észre sem vette a változást, a kollégái azonos telepített programokkal, de Windows 7-en és 4 GB RAM-mal rendszeresen panaszkodnak.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4402) kukszi1


kukszi1
tag

Valaki probálta már World of tank ?

(#4403) mgTerminator válasza kukszi1 (#4402) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem a play ki se hozza :D Azt hiszem hogy a barátnőm apja ezt nyúzza win 8.1-en. Nekem annyira nem jött be a játék...

(#4404) mgTerminator


mgTerminator
veterán

EZ se rossz cucc :D

(#4405) Zol77 válasza mgTerminator (#4404) üzenetére


Zol77
aktív tag

Tényleg nem, de az ára se. [link]
Ez már itt kicsit kilóg a sorból, mert amit itt eddig linkelgettünk RK3188 alternatívákat,az 20-30000 Ft-os kategória volt, ez meg 120000,és még nincs benne ram,meg hdd se :D

[ Szerkesztve ]

(#4406) mgTerminator válasza Zol77 (#4405) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ebben igazad van, nálam is kiesett :D Én azt a meeego-t akarom megvenni.

(#4407) kukszi1


kukszi1
tag

Hát a tesztelö szerint még várni kell normális darabra.

[link]

(#4408) #79335424 válasza kukszi1 (#4407) üzenetére


#79335424
törölt tag

Isá por és hamu vagymuk. Nem könnyű olvasmány. :) Ezt hívják nehézirodalomnak?

(#4409) kukszi1


kukszi1
tag

A Franciát én se vágom de google forditó barátunk egyre ügyesebb lesz :DD

(#4410) mgTerminator válasza kukszi1 (#4407) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát ennek nem örülök :/ papíron nagyon jó cucc pedig...

Somatom: LOL

(#4411) kukszi1


kukszi1
tag

Hát úgy néz ki hogy pár napon belül kezemben lesz 1 db :)

Dear Janos,
 
I think you can get one sample from us to test first.
May I know how many pcs you can order a time?

Our dongle mostly use for windows, Android need wait for one month.

Na még mindig nem tökéletes nekik az android rendszer ezek szerint csak januárban lesz elörelépés.

(#4412) mgTerminator válasza kukszi1 (#4411) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na ennek örülök :D

Az nem baj, én amúgy is Windows-al használnám!

(#4413) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni ha lehet.
Adott egy kb 4 éves Samsung LED (nem SMART) tv.
Kis családunk úgy gondolta, hogy rendelünk egy
ilyet.
Tegnap meg is érkezett látszólag sértetlenül.
Nosza be is üzemeltem...minden f@sza kb 10 percig. Ez idő elteltével a lépcsőház szinte összes routerét látja csak a miénket nem vagyis látja csak annyira gyenge a jel, hogy a böngésző sem megy. Próbáltam már a routeren csatornát váltani, hogy ne legyen akkora "torlódás" de nem segített. Közben a laptop,tablet, telefon(ok) gond nélkül lógnak rajta.
Elnézést ha nagyon egyszerűen fogalmaztam de nem vagyok egy nagy guru ebben.
Érdemes vacakolnom vele vagy inkább vigyem a postára és irány vissza az egész pakk?

Köszönöm a segítséget.
P. :R

A rock and roll az nem egy tánc...

(#4414) mgTerminator válasza zsinnyegtet (#4413) üzenetére


mgTerminator
veterán

Restart? Gyári visszaállítás?

(#4415) zsinnyegtet válasza mgTerminator (#4414) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Üdv!
Ezek már kipipálva...sajnos.

A rock and roll az nem egy tánc...

(#4416) kukszi1


kukszi1
tag

Szia. Valoszinü mtk wifis de ezt csak akkor tudod meg ha szétpatintod. addig ne is probálj rá fözött romot egyet se. Lehet ez is clon mint ha kicsit viszaolvasol elözö kollégának is ez volt a gondja. Az ujak már 2 oldali Nand 2x 4096 Mb chip . Igy hibá probáltunk rá bármely fözött romot nem indul el csak egy másik ugyan ilyen készülék full lementett romal.

(#4417) kukszi1


kukszi1
tag

Ha ezt látod akkor nincs rá fözöt rom.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4418) zsinnyegtet válasza kukszi1 (#4417) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Üdv!

Köszönöm a segítséget de "még" nem szívesen szedném szét. Ha véletlenül eltörik még vissza sem tudom küldeni...bár ha földhöz b@szom akkor se nagyon.

Egyébként már marha sok mindent rendeltem innen-onnan de eddig még semmi sem szivatott meg így... :W

A rock and roll az nem egy tánc...

(#4419) kukszi1


kukszi1
tag

Ha máskép nem megy nem tudod a routert ráhangolni akkor veszel egy ilyent és madzagos netel használod :)

[link]

(#4420) zsinnyegtet válasza kukszi1 (#4419) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Na az aztán klassz lenne... :-)
A helyzet meglehetősen bosszantó.

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#4421) #79335424 válasza kukszi1 (#4419) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezek mind Asixesek?

(#4422) herdsman12 válasza #79335424 (#4421) üzenetére


herdsman12
őstag

Somatom!
Megkérlek, hogy itt vagy a szomszédban mondjál némi jót-rosszat TM8C és TM8S boxokról.

(#4423) #79335424 válasza herdsman12 (#4422) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mondanék, ha bármit is tudnék róluk. 3188 után elindult a lavina, képtelenség őket követni. Meg én már lenyugodtam. Nekem elég a 3188. Bár lehet, hogy elhamarkodottan írtam, mert ma, eddig soha nem látott jelenséget produkált a kütyü. Először nem jutott túl a bootképernyőn. Majd amikor nagy nehezen bebootoltattam, minden alkalmazásom alapállapoton volt. Reboot -tal helyreállt, de ez, így akkor sincs rendben.

(#4424) w.miki


w.miki
veterán

Egy ismerősöm is szeretne hasonló sticket, mint ami nekem van.
De én nem tudok neki tanácsot adni, milyet vegyen, ő ezt nézte ki magának:
MiraCast
Igazából mi a különbség, egy RK3188 chipes eszköz, és a linkelt termék között?
Milyet ajánljak neki 10-20e Ft között?
TVn szeretne netezni, és filmeket nézni (youtube)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4425) varmi2 válasza w.miki (#4424) üzenetére


varmi2
nagyúr

A miracast nem androidos kütyü. Az arra való, hogy például a telefon, vagy tablet képét vezeték nélkül átküldi a tvre, és fordítva. És nem is minden telefonnal működik.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4426) w.miki válasza varmi2 (#4425) üzenetére


w.miki
veterán

akkor mit ajánljak neki?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4427) mgTerminator válasza w.miki (#4426) üzenetére


mgTerminator
veterán

Xiaomi TV

(#4428) géeles válasza kukszi1 (#4419) üzenetére


géeles
aktív tag

http://www.aliexpress.com/item/USB-2-0-to-RJ45-Lan-Network-Ethernet-Adapter-Card-Asix-AX8872B-For-Mac-OS-Android/703848305.html

Ez a tuti cucc androidra.
:K

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#4429) zsinnyegtet válasza kukszi1 (#4419) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Ment privát :R

A rock and roll az nem egy tánc...

(#4430) kukszi1


kukszi1
tag

Meegopad T01 nincs még rajt az android csak a win8 tesztpéldány. Na de enyiért?

Én nem válalom be . Értem én hogy 3 nap alatt itt van.

Dear Janos,

OK. We will send one sample to you to test. In fact sample quantity too limited this time.

U$110 2G 32G.Freight U$25 by DHL fast shipping.
Paypal charge U$7.
So amount U$142.00
Paypal account: A@Hotmail.com

Once paid kindly send me copy and make sure shipping address is correct on paypal

[ Szerkesztve ]

(#4431) olaszos33


olaszos33
csendes tag

Sziasztok!
Én Vettem egy ilyen Android Boxot de egyszerüen nem sikerül olyan appot leszedni a telefonomra amivel tudom irányítani.Le tudná nekem valaki írni milyen appot szedjek le és utánna mi a teendő?Mindkét eszközre kell app vagy csak a telóra?
Választ előre is köszi

(#4432) SanyiSay válasza olaszos33 (#4431) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Jó esetben van a készülékeden egy eHomeMediaCenter ahhoz csatlakozik ez a kis telefonra telepítendő alkalmazás.

[link]

(#4433) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Amihez viszont én kérnék segítséget.

Panasz:
Szerencsére stabilan csatlakozik minden indulásnál (áramtalanított állapotból) a CS918 -am hoz, usb re cssatlakoztatott egér, bill, dokkolóba HDD.

Viszont kicsit lassan éled fel az USB-HDD (gondolom) ezért ha egyszerre kapcsolom be mind a kettőt akkor néha nem látja az android.

Ha lehúzom újra rádugom akkor sem ismeri fel többé, csak ha újra indítom kis HDD késleltetéssel.

e-robotban találtam mount funkciót de az azt írja ki hogy "nincs jogosultságom a funkció használatához".

Kérdés:
- hogy lehet az androidot rávenni hogy menet közben újra ellenőrizze az USB eszközöket.

- e-robot vajon az ingyenes verzió miatt írhatja ki vajon ezt az üzenetet. ? (jó ezt a kérdést feltehettem volna az e-robot topikban is :) )
- és jó ez a funkció egyáltalán nekem, ha működne?

Vagy alapból ezt a problémám kezelné az android csak én állíthattam el bármit, és egy eredeti állapot helyre teszi az egészet.

Köszi.

(#4434) #79335424 válasza SanyiSay (#4433) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem egyszerű ügy, de ha esetleg Linuxos terminálhuszár vagy, akkor biztos meg tudod oldani. De haladjunk sorjában! A Robot és az Elixír szinte egymásra építkező alkalmazások. A Robot a szükséges jogosultságokhoz az Elixír2 System összetevőn keresztül jut. Ezt kell telepíteni, majd rendszeralkalmazássá konvertálni. Én ezt Titanium Backup -pal csináltam ("konvertálás rendszeralkalmazássá" opció segítségével, majd reboot). De lehet, hogy ez a lehetőség csak TiBi pro -ban van. Ha ez nincs Neked, akkor egyéb módszerekről kérdezd Tamást, a Robot topikban! A csatolással kapcsolatban viszont nem hiszem, hogy fog tudni segíteni. A csatolás módja ugyanis gyártónként eltérő. Igazából le kéne választani a meghajtót és újracsatolni. Ha szerencséd van, akkor elég hozzá egy-két shellparancs. Ha így nem megy, akkor az Android Mount Managerét kéne hozzá meghívni, mert az, a vold.fstab -ban meghatározott csatolási módot is figyelembe veszi, míg a shellparancs nem. Ha a rendszer választ le, akkor megszünteti a könyvtárt (vagyis a csatolási pontot) is, így OS szinten újra létre is tudja hozni, amikor az eszközt újra csatlakoztatod. Ennek a műveletnek a hiánya okozza, hogy hiába választod le, csak reboot után csatol újra. Bocs, ha egy kicsit zagyva, de ez egy elég sok összetevős folyamat, aminek egyes részei kernel szintűek, mások OS szintűek. Nehéz elmagyarázni (legalábbis nekem).
Vagy egy nagyon "paraszt" módszert alkalmazol. Rendszer felállás után újraindíttatod a rendszert.Addig üzemkész lesz a vinyó, így a második boot -ra már csatolni fogja a droid.

[ Szerkesztve ]

(#4435) SanyiSay válasza #79335424 (#4434) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Leírásod tökéletes ahogy az szokott, annyi különbséggel, hogy most már egész sok mindent értek belőle elsőre is. :R

Az irány a lényeg amúgy is, nem a pontos leírás mert az mindenkinél úgy is egyedi.
Meg is tekintem azt a sok mindent amit írtál, miként válhat hasznomra. :)

Újraindítás is jó ötlet, erre én is gondoltam e-robottal, csak valamivel számoltatni kell hogy hányadik indulás, boot loop miatt. :)

Mivel kis boxom úgy sem hajlandó beindulni attól hogy feszültség alá kerül, mindenképp kell neki generálnom egy reset áramkört csak még nem álltam neki, de max abba tenni kell egy kis késleltetést és pipa.

Most meg még parasztosabb megoldást használok. Mondtam a családnak hogy számoljon 10 ig és csak utána indítsa el a boxot. :)

Amúgy ez a vacak cs918 ha megnyomom a készüléken a power gombot, vagy a távirányítón akkor nem alvó módba megy hanem csak a képernyőt kapcsolja ki, és háttérben ugyanúgy dolgozgat tovább szerverként épp.

(#4436) #79335424 válasza SanyiSay (#4435) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem nagyon értem a működését. Hogyhogy nem kapcsol be, ha áram alá helyezed? Akkor mitől kapcsol be? A kikapcsolást nem tudod kierőszakolni? Én Robottal csináltam három parancsot, ami három shellparancsot futtat le.
reboot -p ,vagyis kikapcsolás
reboot
reboot recovery
A három parancsot beraktam egy parancscsoportba, aminek csináltam egy parancsikont a főképernyőn. Ha rákattintok az ikonra, akkor feldobja a három lehetőséget. Ugyanez billentyűzetről is vezérelhető, mint ahogyan a képkimenet kapcsolása is. Amögött egy echo shellparancs van. Legalábbis én azzal kapcsoltam a képkimenetet 3066 -on.
A csatolás meg úgy megy, hogy amikor a rendszer érzékel egy eszközt, akkor először létrehoz 5 könyvtárat (ha jól emlékszem, akkor "USB_STORAGE0, 1, 2,...), majd ezekhez mountol egyetlen utasításban. Aztán elvégez egy ellenőrzést és amelyik könyvtár üres marad, azt törli. Na, ez marad el, amikor shellparanccsal leválasztod. Természetesen próbáltam rm -r paranccsal kierőszakolni a konyvtártörlést, de ezután sem csatolta újból. Szerencsére találtam alternatív megoldást, de az a Te problémádra nem gyógyír. De azért írtam, hogy talán elég a shellparancs, mert ha ugyanoda visszacsatoltatod, akkor talán a rendszerben érvényes marad az eredeti csatolás és megjelenik a meghajtó könyvtárszerkezete egy fájlkezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#4437) SanyiSay válasza #79335424 (#4436) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Bekapcsolni úgy lehet hogy a tetején van egy gomb (ekkor még nem világít) és azt kell megnyomni a bekapcsoláshoz. Aztán zöld amikor fut a rendszer, és futás közben megnyomva (piros lesz) ez lenne az alvó mód ami a képet veszi csak le.

Kényszeríteni tudom a kikapcsolást azzal nincs baj, ezt csak érdekességnek írtam cs918 as tulajok nehogy azt higgyék minden alszik amikor piros a bekapcs gomb.
Nálam távvezérlésű konektoron van az egész itthoni média központ. Erősítő, DVD, HDD, TV BOX, meg különböző fények hangulatvilágításhoz, stb. Ezt egyszerre kapcsolom le a ha nincs rá igény. :)

Shell parancsokat most nézegetem én is, mert bár sok minden van az e-robotban, de ezzel még több minden :)
Egy héttel ezelőtt azt sem tudtam mi az.
Meg azt is nézegettem hogy lehetne egyből szövegesen írni az e robot parancsait. A parancsok biztonsági mentésében már megvan a szöveges forma. Mert az a kivállasztgatás sem túl gyors, de közben az is jár a fejemben hogy mekkora energiát feccöljek az egészbe ha úgy is elég szépen jön fel a windows, és az jobban fexik. Főleg ha netán mobilon is szépen működik a .net rendszer akkor úgy felejtem el az androidot mintha nem is lett volna a világon.
Na de addig még van pár napom esetlen androidosként úgy gondolom. :)

Olvasva soraid, lehet, hogy akkor nekem a könyvtárak hiányoznak, és azért nem megy az utólagos csatolás? Na ennek is utána nézegetek. Bár egy kicsit távoli célnak tűnik. Segáz. Jön a karácsonyi nagy pihenés nemsokára. Valamivel el kell ütni az időt.

(#4438) #79335424 válasza SanyiSay (#4437) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem pont fordítva. A könyvtárak ott vannak, mert az usb eszközt érzékeli az Android és csatolja. Csakhogy nincs mit csatolni, mert az eszköz még nem áll készen. Ezért a könyvtár üres, de az útvonal a rendszer számára érvényes. Nem csak ezt az eszközt nem tudod leválasztani, hanem egyiket sem. Ezt az opciót a kínaiak "kifelejtették". Ha működne a HDD, akkor ez nem lenne akkora gáz, de nálad nem működik. A közvetlenül shell -ből újracsatolás zsákutca. OS -ből kéne leválasztani. De azt nem tudom, hogy kell. Talán keress a Playen vmi mountoló/umountoló alkalmazást usb portra!

Itt egy kis mélyvíz, hogy ne kelljen szétszakadnod a két rendszer között. :)

(#4439) SanyiSay válasza #79335424 (#4438) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Egyre vonzóbnak tűnik a kis forrasztással előidézett késleltetett indítás. :)

Két oprendszeres készülékek tetszenek, és tartok is tőlük, normál felhasználóknak még egy púp a hátán.
Lassan beteszik az okos tévékbe is. A nép meg már bekapcsolni sem tudja lassan a készülékket.

(#4440) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Sziasztok!
Elajándékoztam a családban a CS918-as boxot, de szeretnék egy újat. De lehet kettőt (egy másikat ajándékba)
Minix X8-H Plus-on és a Tronsmart Draco-n gondolkozok.
Lifeforce nálatok van most esetleg refurbished tv box? :-)
Láttam a Win8as és Androidos sticket a topikban, esetleg box változatról van hír?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#4441) w.miki


w.miki
veterán

HDMI CEC (ARC) az micsoda, egy CX919-es stickkel ki lehet használni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4442) interstate76 válasza Sanzaa (#4440) üzenetére


interstate76
addikt

A Dracot én is nagyon nézegetem. Itt van róla egy részletes elemzés, aminek a konklúziója kb. annyi, hogy jó kis cucc, de nem annyival jobb a többinél, mint amit a hardver indokolna - remélem, hogy ez csak szoftveres probléma, és a jövőbeli custom rom-hegyek orvosolják a dolgot.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4443) olaszos33


olaszos33
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem ide tartozik de feladtam a keresgélést. Vettem egy android tv-t amit nas-nak használok. samba szervert már tökéletesen beállítottam. szeretnék viszont torrentezni is rajta úgy , hogy azt a torrent klienst a pc-mről vagy a telefonomról is eléjem. tudom, hogy a utorrent ha a pc-n fut, azt el lehet érni androidról. Olyan torrent klienst viszont még nem találtam androidra amit el lehet érni más eszközről.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#4444) #79335424 válasza olaszos33 (#4443) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem torrentezek, de ez már felmerült korábban. Sztem a tTorrent körül keresgélj! Lehet, hogy a pro kell hozzá.

(#4445) Rengete


Rengete
aktív tag

Engem is érdekelne ez az androidon futó torrent távirányítása! Keresgettem én is sokat de semmi leírást nem találtam.

(#4446) Zol77 válasza olaszos33 (#4443) üzenetére


Zol77
aktív tag

Nemrég írtam ,hogy a tTorrent ezt tudja. Lehet benne engedélyezni a webes felületet,amihez rendelhetsz portot is, így távolról is el tudod érni,nem csak belső hálón. Simán böngészőből is megy,de akár egy másik droidos eszközről is,egy remote appal. Erre a Transdroid appot ajánlott használni: [link] , azaz a tTorent ezt ajánlja.
A webes felület rém egyszerű, de működik,funkcióját betölti. Amúgy a legutolsó tTorrent verziót a trackerek már µtorrentnek látják,hogy az a kliensed,a korábbi verziók meg még rendesen tTorrentnek jelezték.
Nagyon stabil kliens, és nem is drága. Egy kóla ára,ennyit simán megér.
Az ingyenes verzió is teljes értékű,mindössze a sebesség van limitálva le/fel 250kb/s -re.
Itt egy leírás a beállításokról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4447) MY2K


MY2K
aktív tag

Tud vki segíteni az mk908-ban milyen verziójú bluetooth van? Egy BT hangszóróval párosítottam össze de max. 1m-re tudom elvinni és már szaggat a kapcsolat. Ugyanez egy Sam. galaxy tab2-vel több méter.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#4448) #79335424 válasza MY2K (#4447) üzenetére


#79335424
törölt tag

Próbáld ki ugyanezt, kiapcsolt Wifivel!

[ Szerkesztve ]

(#4449) Rengete válasza Zol77 (#4446) üzenetére


Rengete
aktív tag

Köszönöm én is a választ.

Próbálkoztam a tTorrenttel, csak azért nem találtam a beállításokban mert a hálózatnál kerestük, a felületbe bele sem mentünk. Pedig abban lehet bekapcsolni a webes felületet. :) Faxán működik! Annyi kérdésem lenne még, hogy más NAS-on levő transmissionhoz használok remote gui-t, azzal nem lehetne valahogy elérni a tTorrentet? Próbálkozom vele de egyenlőre nem sikerül.

Illetve jó lenne bármilyen winfosos program, csak ne a webes felület, mert abban nem lehet a mentés helyét akár letöltésenként változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#4450) Zol77 válasza Rengete (#4449) üzenetére


Zol77
aktív tag

Erre még nem találtam megoldást,én is kerestem valami wines appot. Marad a webes,a semminél ez is jobb,meg ott a droidos app telefonra,és tabletre.

Ha ez nem elég,akkor VNC ,és azt piszkálsz rajta,ami jólesik :)
droid VNC server

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.