Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) LámaZ


LámaZ
addikt

A korábban belinkelt „nincs hang”-ot javító módszer természetesen fejlesztőknek van, mert a forráskódba kell belenyúlni, ha nyilvános.
Na, szóval, ezt az egész egy csődtömeg, nagyon sajnálom, hogy kidobtam rá 43$-t az ablakon.
Rosszabb, mint az a mini androidos TV-stick, ami – ha jól emlékszem – két éve volt nekem (RK3066). Elég kiábrándító, hogy ezek a kínaiak azóta semmit nem fejlődtek, sőt, ahol lehet, még jobban elszúrtak mindent.
Talán a Raspberry Pi 2 felé kellene tájékozódnom mini PC ügyben, és hagyni a fenébe a kínaiakat.

Legyen minden jó!

(#4902) interstate76 válasza LámaZ (#4900) üzenetére


interstate76
addikt

Én nem azért nem reagálok, mert nem szeretnék segíteni, hanem mert nem találkoztam még ilyen esettel. Minden telómnál és mindegyik mini pécémnél feltettem a megfelelő drivert és onnantól nem volt velük semmi gondom, nem is láttam még olyat, hogy a win nem ismer fel valamit (persze általában olyan dolgokat vettem, amiknek komoly felhasználói közösségük van, részletes drivertelepítési, rootolási és romolási leírásokkal). Ja de, egyszer belefutottam ilyesmibe, de utána egy másik usb porton és/vagy másik kábellel próbálkozva már simán ment minden.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4903) LámaZ válasza interstate76 (#4902) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszi, mert azért reagáltál.
Amúgy – gondolom a Reset miatt, vagy azért mert átkapcsoltam a másik launcherre* (kettő van), majd vissza – megjött a hangja ennek a nyavalyásnak.

Van egy sima launcher, meg egy újnak (New) nevezett. Az újnak teljesen multimédiás a kezdőlapja, de nem stabil, sem a wifi, sem a kijelző. Az XBMC telepítve van, de simán hazavágja a kis PC-t, amely egyszer csak újraindul. Emiatt váltottam vissza a sima launcherre, amin a wifi és a kijelző stabil, és most hangja is van.
Elindítottam egy HD filmet, és hiába az 1920×1080/50p-s felbontás, lerí róla, hogy csak felskálázott 720p-s, ahogy Somatom említette valahol. Ez egy összegányolt kütyü. Továbbra is azt állítom, hogy a két éve vett RK3066-os jobban össze volt rakva.

Még valamilyen webkamera kellene a Skype-hoz, és akkor talán a szomszédnéni elfogadná. (Nem hülyék ám az öregek sem, nekik is a legmodernebb kell. :D )

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4904) LámaZ


LámaZ
addikt

Ha erre rá van téve a Windows 10 OEM, ahogy kürtölték, akkor nagyon jó, sokkal jobb szerintem, mint az androidosok.

Legyen minden jó!

(#4905) b_alazs


b_alazs
tag

Sziasztok!

MK808b Plusz kütyüm van.
Előzőleg leírtam a tapasztalataimat, amiben kifejtettem, hogy néha eldobja a wifit és csak a wifi ki-be kapcsolása segít.

Nos, elég gyakori a probléma, már zavaró.
Van javaslat ennek megoldására? Finless 1.1 rom van rajta.
Olvastam fentebb, hogy viszonylag gyenge az antennája, de érdekes, hogy a jelerősség mérője stabil maximális jelet mutat. Szerintetek szoftveres a probléma vagy az antennát kell felerősítenem?

Köszi,
Balázs

(#4906) LámaZ válasza b_alazs (#4905) üzenetére


LámaZ
addikt

Másik krónikus betegség: a képernyő elkezd remegni, és a kütyü újraindul. Az interneten csak rá kell keresni az "RK3188 random restart" kifejezésre, sok találat van.
A megoldás: tápcsere 5V és ≥3A-esre. Én egy 5V/4A-es USB-töltőhubot üzemeltem most be, és mintha stabilabb lenne, de lehet, hogy csak lehűlt a szerelgetés alatt. (Mert ugye, a másik nyavalyája ezeknek a szerencsétlenségeknek a melegedés.)
Elképzelhető, hogy ez segít a WiFi jeldobáláson is.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4907) b_alazs válasza LámaZ (#4906) üzenetére


b_alazs
tag

Nàlam a wifi dobáláson kívül más problèma nem jelentkezett. Elègedett vagyok a kütyüvel. 2A-s halozati töltőről üzeneltetem. Az a problémám, hogy a rendszer semmi hibát nem jelez. Nem lesz rosszabb a jelerősség.

Ha az antennával lenne baj, nem kéne eldobni a jelet? Legalábbis gyengébbnek látnia?

(#4908) interstate76 válasza LámaZ (#4906) üzenetére


interstate76
addikt

Az ő kütyüjében nem RK3188-as proci van.

(#4905) b_alazs Nem tudod/akarod vezetékes nettel használni?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4909) LámaZ válasza interstate76 (#4908) üzenetére


LámaZ
addikt

Bocs, tényleg, RK3066-osa van. Nálam azzal semmilyen probléma nem volt, visszasírom. Az is igaz, hogy kb. 3 méterre volt a rútertől.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4910) #79335424 válasza LámaZ (#4909) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez kevés infó. A 3066 -osokat legalább 3 féle modullal szzerelték. Az MTK wifisek jók voltak (pl. Imito MX1, MX2, Measy U2C, stb.), de a 901, 903 -as modullal szereltek elég csapnivalóan teljesítettek. Pont ugyanígy, a jeldobálás volt jellemző rájuk. Fullos wifi jel, aztán kaptak egy adatátvitel terhelést és már dobták is.

(#4911) LámaZ válasza #79335424 (#4910) üzenetére


LámaZ
addikt

A fene sem tud már eligazodni ezeken a kütyükön.
Vettem kb. 1 éve egy mini USB wifi adaptert. Olyan 2 cm-es. Működik, bár a mobilinternetem néha elszállt. Gondoltam veszek olyant, amelyre 20 cm-es antennát szereltek rá. Ez se jobb, tehát valszeg a hipernetes mobilnetem vacakol. Pedig kiraktam a negyedik emeleti lakás ablakába az LTE-s modemrútert. Néha bevadul, 5 Mbps-al torrentezik, máskor meg úgy dobálja a jelet, mint kézilabdások a labdát.

Szóval, a wifi jeldobálásnak sok oka lehet.
Hibás lehet:
- a szolgáltató;
- a rúter, ha ócska, kis teljesítményű a tápja, vagy elbaltázott a förmvere;
- a vevőeszköz (wifi antenna).

Legyen minden jó!

(#4912) interstate76 válasza LámaZ (#4909) üzenetére


interstate76
addikt

Nem, neki amlogic procis kütyüje van, egy MK808B Plus.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4913) b_alazs válasza interstate76 (#4912) üzenetére


b_alazs
tag

Vezetékes net kizárva, valahogy a jelenlegi felállást kell rendbe hozni.
Nekiállok az antennát megerősíteni, más ötletem nincs...

[ Szerkesztve ]

(#4914) LámaZ válasza interstate76 (#4912) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszi! Nem lettem sokkal okosabb attól az oldaltól, de annyit láttam, hogy 4 magos.
Valami baj mindig van mindennel.
Az én álmaim ilyen kis kütyüje Windows-t futtat. Raspberrynél tájékozódtam, de kell annak is még egy év ehhez. Addigra meg ki tudja mi kesz.

Legyen minden jó!

(#4915) #79335424 válasza LámaZ (#4914) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ilyen már van. Intel procis. X64 -es vas, X86 rendszerrel. Mint a Wines tabok. Persze, ott sem minden fenékig tejföl.

(#4916) LámaZ válasza #79335424 (#4915) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez az egyetlen, amely 100$ körüli áron van, és még szóba jöhet. Windows 8.1 van rajta, ami szuper. A 32 GB-os tárhely a szűk keresztmetszet, és hiába van valakinek külső vinyó, az nem ugyanaz. Az én szokásos programjaim kb. 80 GB tárhelyet igényelnek az oprendszerrel együtt. (Most egy 120 GB-os SSD-n vannak, és 1037U procival mennek.)

Ettől függetlenül laikus felhasználók számára kiváló választás ez a kis PC, kiváltja az asztali PC-t.

Legyen minden jó!

(#4917) LámaZ válasza LámaZ (#4916) üzenetére


LámaZ
addikt

230$-ért van olyan mini PC, amely teljes mértékben kielégíti egy otthoni kis iroda igényeit (persze nem filmvágásokra, CAD-programok használatára gondolok). Nekem majdnem ilyen van, épp csak elsiettem, és a belső SDD nem 120, hanem 8 GB-os, emiatt a 120 GB-os SSD-met SATA-kábellel kellett kívülről csatlakoztatnom az alaplapra. Gányolás, de működik.

Már linkeltem be itt valamelyik fórumban, de mindig jólesik eldicsekedni vele. :-)
13x13x3 cm
Kb. 200€-ért vettem + áfa.
HD filmeket jól viszi.
Amúgy ennél is kicseréltem a tápot. Egy 2 A-es mocskot adtak hozzá, amely egyik este nagyot durrant (a torrentek...), és elszállt. Nem sokat lacafacáztam, vettem neki egy 10 A-es tápot. Ezzel nem tud ujjat húzni. :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4918) interstate76 válasza LámaZ (#4917) üzenetére


interstate76
addikt

Jó kis gép, amit linkeltél (bár a procija nem a legbivalyabb), de ÁFÁ-val együtt kb. 80e Ft, amennyiért én biztosan nem vásárolnék Kínából.

(#4916) LámaZ Azért messze nem az az egyetlen.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4919) LámaZ válasza interstate76 (#4918) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha itthon vettem volna, belekerült volna 120k ft-ba is.
4 GB RAM van benne, meg gyárilag a vacak 8 GB-os SSD.
Ami még fáj: az USB 3.0 hiánya, de annak a másik belinkelt 230 dolcsisnak van egy usb 3-as portja.

Legyen minden jó!

(#4920) interstate76 válasza LámaZ (#4919) üzenetére


interstate76
addikt

Elhiszem, hogy itthon még drágább lett volna, de én - nem leszólva a kis ketyerédet - nagyon sokallom az intel procis mini PC-k árát.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4921) LámaZ válasza interstate76 (#4920) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha te olcsóbban adod, legközelebb tőled veszek. Van egy kuncsaftod. :DD
Amúgy hidd el, hónapokig rágódtam rajta, nem hamarkodtam el a dolgot.
Annyiban tévedtem, hogy azt hittem, simán kiveszem a 8 gigás ssd-t, és berakom helyébe a 120-asomat. Ez sajnos nem működött, mert kompakt cucc. A felső borítót is úgy kellett levágnom, hogy megbontsam a dobozt, amely össze volt szegecselve. Még jó, hogy volt szabad alaplapi satája.

Legyen minden jó!

(#4922) interstate76 válasza LámaZ (#4921) üzenetére


interstate76
addikt

Ha tudnék olcsóbban, nekem is lenne! :D

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4923) punisher1


punisher1
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hátha valaki tudja a választ.Nekem egy MK808B Plus Amlogic-om van.Vettem ma hozzá egy speedlink Myon gamepadot a media marktba.A gondom az hogy bluetooth-on felcsatlakozik csak épp nem működik.A galaxy tab 3-asommal simán megy és az s2-essel is megy minden játék csak a stick-el nem.Gondoltam esetleg romot kellene cserélni?Eddig csak cm11-et találtam rá de hogy hogy kell feltenni arról leírást nem telefonon tableten tudom de ezen nem.Valamint ha romot cserélek akkor az eredetit a 4.4-est utána honnan tudom megszerezni és feltenni?

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4924) LámaZ válasza punisher1 (#4923) üzenetére


LámaZ
addikt

Csak egy tipp, ne vedd készpénznek:
Szerintem ezekre úgy lehet új förmvert felrakni, hogy
A.) PC-vel összekötöd, ha működik az, és valamilyen ROM-égető programot használsz, vagy
B.)
1. a ROM-ot ráírod a mikro SD-kártyára,
2. behelyezed, és úgy kapcsolod be a kütyüt (dugod be a tápkábelt), hogy
3. előtte lenyomva tartod a Reset gombot, amely oldalt van (jobb leszedni a házat, mert nehezen érhető el).
Ekkor indul el Reset módban, és keres az Sd-kártyán valamit.
Persze előtte rá kell kötni a HDMI-n keresztül a tévére, hogy lásd a menüt.
Majd számolj be a fejleményekről!

Legyen minden jó!

(#4925) punisher1 válasza LámaZ (#4924) üzenetére


punisher1
aktív tag

Szia!

Köszi,ezzel szenvedek azóta is nincs 2 apás usb-m hogy pc-re kössem.A finless rom szerint másoljam a romot és a többit sd kártyára húzzam ki a tápkábelt és a reset gomb nyomva tartása mellett dugjam vissza a táp kábelt és a logó megjelenésekor engedjem fel a reset gombot.Na ezt eddig 15 x eljátszottam és semmi nem történik.Kipróbáltam az update appal is select-nél beadtam a finless-t majd update gomb újraindul és ennyi semmi nem történik.Gyárilag rootolt a cucc,usb hibakeresés be van kapcsolva.Már sík ideg vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4926) #79335424 válasza punisher1 (#4925) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az AML -es kütyükhöz elvileg nem kell PC. A Finless romokban mindíg van egy readme. Ez nem egy sztenderd duma, hanem minden romhoz külön írja Bob. Ha minden igaz, akkor az is TWRP recovery -s lesz, mint az enyém. Olvasd el a readme -t!

(#4927) punisher1 válasza #79335424 (#4926) üzenetére


punisher1
aktív tag

Szia!Elolvastam ezt írta:
"1) Copy all the files from this ZIP onto the SDcard you should have:
factory_update_param.aml
mk808bp_finless10.zip
recovery.img
README FIRST.TXT does not have to be copied.
2) Unplug power to the box.
3) Using a pin go in and press and hold the reset button.
You know you have pressed it if you feel the click.
4) While holding the reset button down, plug in power (USB plug).
5) While holding the reset button, wait until you see the logo and you can then release the reset button.
6) The ROM should auto install and reboot when done.
Your Done!"

Mindent felmásoltam az sd kártyára kivéve a readme.txt
kihúztam a powert
nyomva tartott reset gomb mellett visszadugtam majd a google logónál felengedtem a resetet
és semmi nem történt :(

Igazából a cm11-re lennék kíváncsi de azt pláne nem tudom feltenni.Feltettem egy reboot recovery app-ot újraindult de recovery sehol,csak újból bejött a rendszer.Azt se sikerül feltennem sehogy.

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4928) punisher1


punisher1
aktív tag

na addig eljutottam,hogy elkezdte feltenni majd hibával le is állt.Úgyhogy most semmit nem tudok feltenni a gyári recovery bejön.Az apply update from EXT nél bármilyen romot beadok hibával leáll.Ezt a romot szedtem le:http://www.freaktab.com/showthread.php?21278-NEW-MK808B-Plus-Finless-ROM-1-1

A CM pedig ez lenne de ez se megy fel hibával leáll:
http://www.freaktab.com/showthread.php?22114-ROM-4-4-4-Unofficial-CyanogenMOD-11-for-MK808B-Plus-WeTek-Gift

Kész,tanácstalan vagyok mit csináljak.

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4929) #79335424 válasza punisher1 (#4927) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak egy recovery.img volt benne? Nem írt olyat a readme, hogy vmit át kéne nevezned (mondjuk a Finless blabla. zip -et, update.zip -re)? A mikroSD gyökerébe másoltad a cuccot?

(#4930) punisher1 válasza #79335424 (#4929) üzenetére


punisher1
aktív tag

nem,olyat nem írt.Megköszönném,ha valaki le tudná írni hogy kell vagy melyik az ami tuti jó rom linkelve.Vagy,hogy azt a CM11-est hogyan kell feltenni.Holnap délután ismét nekiugrok,de most muszály lefeküdnöm holnap munka.Előre is köszönöm a segítséget.

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4931) punisher1


punisher1
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült feltennem a Finless romot kipróbáltam ugyanaz gamepad bluetooth-on csatlakozik minden oké csak épp nem működik pedig kifejezetten androidos a gamepad a tabobom is és a telómon is megy szépen.Feltettem a CM11-et is ugyanaz a helyzet ott is csak felcsatlakozik és nem megy.Most próbálom a CM12-est ha felmegy ha azon se akkor vissza a gyári rendszer.Egyszerűen nem értem az egészet hisz a tabletem galaxy tab 3 8.0 ugyanez android 4.4 Bluetooth 4.0 ez a stick is 4.4 Bluetooth 4.0 hol a hiba a képen ráadásul a cm11-es galaxy s2-esemen is szépen megy teljesen tanácstalan vagyok.Próbálgattam már app-okat is leszedni de semmi.Ez a kontroller:
http://www.speedlink.com/?p=2&cat=4131&pid=31242&paus=1

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4932) punisher1


punisher1
aktív tag

Na a CM12 is kilőve ott se ment,ráadásul olyan lassú volt mire megmozdult fél centit nőt a hajam.Most visszatettem a gyári rendszert.Próbálok utánaolvasni valahol mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4933) LámaZ válasza punisher1 (#4931) üzenetére


LámaZ
addikt

Írd le, hogy mit hibáztál, ne csak annyit, hogy na most sikerült.

Legyen minden jó!

(#4934) punisher1 válasza LámaZ (#4933) üzenetére


punisher1
aktív tag

Szia!

A hiba az volt,hogy a letöltött romot én balga nem kicsomagolva tettem a sd kártyára.A kontroller továbbra se működik és nem is találtam rá megoldást.Viszont rádugtam az xbox360-as kontrollerem az meg megy vele.Asszem az egyik BT-os kontrollert el is adom mert hirtelen felindulásból kettőt vettem a media markt-ba.

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4935) punisher1


punisher1
aktív tag

Egyébként van valaki aki használ kontrollert?C64 emuhoz és játékhoz?

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4936) w.miki válasza punisher1 (#4935) üzenetére


w.miki
veterán

(én GTA:SAhoz használok, egy kínai ipega kontrollert, de mióta telepítettem, azóta néha nem látja a wifi jelet a stick)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4937) punisher1 válasza w.miki (#4936) üzenetére


punisher1
aktív tag

Az ipega is BT-n kommunikál ügye?Simán csak párosítottad és ment is?Milyen stick-ed van?

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4938) w.miki válasza punisher1 (#4937) üzenetére


w.miki
veterán

igen a BT-t kapcsolja be, most már hamar rá is talál.
Tronsmart CX-919-II-m van.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4939) punisher1 válasza w.miki (#4938) üzenetére


punisher1
aktív tag

Köszi a választ,úgylátom csak kettőnknek van kontrollere hozzá.Kíváncsi leszek lesz-e majd még frissítés hozzá akkor majd újra megpróbálom.Most már teszteltem a speedlinkkel,xbox360 vezetékes-vezeték nélkülivel,valamint usb joystick-al is az eredmény 0.Várok hátha egyszer valaki rájön miért nem mennek.

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4940) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Szeretném a segítségeteket kérni.
Ezen a héten teljesen megszüntettem az RK chipkészletes miniPC itthoni forgalmazását.
Az okokba ne menjünk bele, mindenki tudja, hogy az amlogic chippekhez képest, sokkal de sokkal instabilabb és megbízhatatlanabb.
Igaz mostanában az ára elégé leesett (kivéve, hogy emelnem kellett a az árfolyam miatt), viszont így is nagyon keresték.
Nem tudom, hogy T-R42 OEM név miatt, vagy a tudása miatt, viszont szeretném kiváltani egy Amlogicos eszközzel.
Amit tudnék gyártatni helyette az egy CS918 Plus OEM névvel rendelkezne, s805 SoC, 1GB ram, 6210 Wifivel.
Aggódom az 1GB ram miatt.
Na nem azért mert ettől rosszabbul működne, hanem van némi téveszme ezzel kapcsolatban.
Azonban ha megkérdeztek egy MK808B Plus tulajdonost, áradozni fog, hogy az 1Gb rammal mennyire beton stabilan működik, egy RK3188-hoz (MK908) képest.
Összeálltam pár külföldi forgalmazóval (mivel 2000 darabot lehet legyártatni), így az árat is le tudom itthon szorítani.
Így br 16900-ért tudnám kitenni, a 19990 illetve most már 21990 helyett (T-R42)
Tehát az lenne a kérdésem, hogy szerintetek keresnék-e az ilyen eszközt a "bejáratott" T-R42 helyett?

(#4941) interstate76 válasza Lifeforce (#4940) üzenetére


interstate76
addikt

Nálam most egy böngésző fut az MK908-ason (6 megnyitott lappal), szalad egy DLNA, egy FTP és egy VNC szerver, ill. seedelek 1 szem torrentet és mindemellett 800 MB RAM-ot használ a kicsike (ha kilövöm a VNC-t, ami nem létszükséglet, akkor is majdnem ugyanez a helyzet). Nem játszom, nem fut még egy internetes rádió sem, csak a böngésző, a 3 szerver és 1 db torrent. Az előbb ment egy másik böngésző is 3 megnyitott lappal és máris 0,98 GB RAM-ot zabált. Szóval én nem vennék 1 GB RAM-mal szerelt eszközt, mert 1-2 torrent és 1-3 szerver mindig fut, és bosszantana, ha ezek mellett nem lehetne nyugodtan böngészni. Mondom ezt úgy, hogy szinte mindig laptopon vagy telefonon netezek, és játszani is ott a lapos vagy a konzol, de ha mégis kell, akkor hadd használjam már nyugodtan!

Ill. egy kicsit árnyalnám az RK procikról kialakult képet: Finless 1.7-tel az elmúlt 3-4 hónap során 2 alkalommal indult újra az MK908-as, de akkor is egy gyenge biztosíték, azaz áramkimaradás miatt. Nem használok MK808B Plus-t, de el nem tudom képzelni, hogy ennél stbilabb lenne.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4942) LámaZ válasza Lifeforce (#4940) üzenetére


LámaZ
addikt

Én betiltanám azokat az androidos eszközöket (nem célhardverre gondolok), amelyekben nincs legalább 2 GB RAM és 16 GB ROM.

Legyen minden jó!

(#4943) SanyiSay válasza Lifeforce (#4940) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Hát én nem tudom bele mernék e fogni egy gyártásba. (mondjuk nem is vagyok kereskedő típus)
Egyébiránt szerintem akik komolyabban foglalkoznak a készülékkel azok már megvették a kütyüt maguknak, nekik ez nem előrelépés. Oda inkább gigabit lan, stb kellene. Fix tv-n egyébként pont most mutogatták a tv-boxokat mintha újdonság lenne, velük is lehetne kicsit kooperálni, jó fejek.
Szóval szerintem a merészebb átlag felhasználók kezdenek majd vásárolni.
Ők sajna kergetik a szép nagy számokat a dobozon, az olcsó árat. (cél árad egyébként nagyon rendben van :K )
Valamint egy stabil rendszert is szeretnének, amihez egy jó rom is kellene.
Bekapcs, film elindít, szaggatás mentes lejátszás, távirányít, igazi készenléti állapot, rádug egy másik HDD és nem mountolja újra az összes meghajtót fordított sorrendben amitől megzavarodik a torrent, stb.
Persze ez már erősen feszegeti az oprendszer kérdését.
FreakBox ebből a szempontból pld ígéretesebb iránynak tűnik, nem tudom mire jutottak ott a fiúk. Mert a világpiacon az is csak egy dobozos termék a sok közül.

ui: Hűtést is tegyetek rá, meg rendes táp sem ártana. :)

Amúgy miért cs918?

(#4944) interstate76 válasza SanyiSay (#4943) üzenetére


interstate76
addikt

Egyetértek. Korábban is írtam már, hogy gáz úgy hazai kereskedelmi forgalomba hozni valamit, hogy build.prop file-t kell szerkesztgetni meg romot kell flashelni, ergo nincs szinte semmilyen kapcsolódó szolgáltatás és otthoni bütykölés nélkül sok ponton problémás az adott termék, nagy tömeget meg pláne nem lehet megcélozni ilyesmivel.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4945) #79335424 válasza interstate76 (#4944) üzenetére


#79335424
törölt tag

Főleg a tévhitek miatt. Sztem az arányok nagyjából ugyanazok, mint itt, a topikban. A legtöbben médialejátszóként, vagyis célhardverként akarják használni, miközben ez egy általános célú eszköz. Ez egy másik problémát is felvet. Sztem médialejátszónak nem ideális, általános használatra viszont én sem vennék droidot 1GB ram -mal. Üzletileg is rizikósnak tartom, mert mihelyst megjelennek a rendes (64 bites), Wines miniPC -k, mondjuk 4GB ram -mal, ezeknek a kütyüknek reszeltek.

(#4946) Lifeforce válasza interstate76 (#4944) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mivel ez saját gyártás, így saját fejlesztésű rom kerül rá.
ezzel nincs baj.

(#4947) Lifeforce válasza #79335424 (#4945) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ezek az eszközök inkább a Nagyival tartom a kapcsolatot külföldről, meg a nagyi netezik, vagy magamnak egy kis film lejátszás, egy kis nettel, egy kis játékkal közösséget céloz meg.
A T-R42-t itthon nagyon keresik emiatt, de sajna sok a hibás, és instabil benne, ezért szüntettem meg.
Ezt akarom kiváltani, és nem 40+-os 64bites, 4gb-os miniPC-t legyártatni, mert nem azonos a célközösség.
Tehát a kérdés az, hogy a leírt eszközzel, leváltható-e a T-R42.

[ Szerkesztve ]

(#4948) LámaZ válasza #79335424 (#4945) üzenetére


LámaZ
addikt

Mondok pár hátrányt, amiért én ezeket a gagyi mini androidos pc-ket száműzöm az életemből:
1. sokat szenvedtem, amíg vezeték nélküli billentyűzet magyarul jól működik. Konkrétan, egy napomba telt átkonfigolni a billentyűket.
2. webkamerát nem tudtam beüzemelni
3. Nem sikerült olyan HDMI→VGA átalakítót találni, amellyel normál monitorral lehet használni.
Arról nem beszélve, ugye, hogy a gyári táp helyett másikat kellet venni hozzá.

1 szónak is 100 a vége: én ezeket a gagyiságokat egyelőre csak a bütykölőknek ajánlom, már ha nem inkább a Raspberry Pivel akarnak inkább foglalkozni, amire hamarosan lesz Win 10 (ott is azonban az 1 giga ram a gond).

Az álom persze marad, amit évekkel ezelőtt leírtam fórumokon:
OLYAN PICI PÉCÉ KELL, esetleg karórába beszelve (!!!!!), amely gond nélkül csatlakoztatható
- okostévére,
- mobiltelefonra
- wifis ÉS BLUETOOTH-os eszközökre (nyomtatóra, kamerára, vezeték nélküli billentyűzetre, egérre, projektorra, hangfalra, okos szobakerékpárra, gépkocsira stb.)

Röviden: zsebre vágod, vagy felteszed a csuklódra, és ott van minden, ami számítástechnika. A perifériákra csatlakoztatva meg könnyű a kezelése, kihasználása.
Ezt kell csinálni, ha valaki komolyan veszi az egészet!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4949) interstate76 válasza Lifeforce (#4946) üzenetére


interstate76
addikt

Na az már szuper dolog lenne! Óriási a lépés az "olcsón árulunk kis kínai ketyeréket"-től a "szoftveres támogatást nyújtunk ahhoz, amit eddig csak olyanoknak ajánlhattunk jó szívvel, akik ROM-cserére is hajlandóak"-ig! Örömmel üdvözlöm a dolgot! :C

(#4945) Somatom Szokás szerint egyetértek. Én nem vagyok egy heavy user, de a tegnapi példám esetében is kevés lett volna az 1 GB RAM.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4950) LámaZ válasza interstate76 (#4949) üzenetére


LámaZ
addikt

Amúgy ehhez az Indiegogo-s cucchoz hasonlóra gondoltam, de nem 6-800 dolcsiért. Egyébként sem kell tabot, okostelót ilyesmiket küldeni, hisz ezek minden felhasználónál megvannak.
Olyan kis karóra kell, amely tudja kezelni a régi eszközöket is, nem kell újabbakat feltalálni vagy megvenni neki, persze a maximális teljesítményét a korszerű eszközökkel tudja leadni. Ja, és – én ilyen telhetetlen vagyok – moduláris felépítésű, vagyis pl. a RAM-ja bővíthető, a mikro-Sd-kártyás bővíthetőségről nem is beszélve.
+víz-, ütés- és porálló :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.