Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) Lifeforce válasza kerekfej (#3348) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az a régi OEM.
A CS918 volt az első ilyen OEM készülék, és RK3188 proci volt benne bt nélkül.
És lecserélték a Hardvert a végére.

(#3352) dlaj válasza #79335424 (#3349) üzenetére


dlaj
őstag

Akkor kell hozzá egy usb hub táppal ellátva? És vajon ezen a hubon keresztül két külső vinyót is fog kezelni?

(#3353) Lifeforce válasza dlaj (#3352) üzenetére


Lifeforce
őstag

Akár 4-et is.

(#3354) Lifeforce válasza dlaj (#3352) üzenetére


Lifeforce
őstag

Viszont nem tudom, hogy a vold hogy van benne megírva, lehet a mountoláshoz vagy program kell (usb helper) vagy script. Ez előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#3355) dlaj válasza Lifeforce (#3354) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm a választ :R , ha meglesz a készülék valószínűleg még visszatérek erre a témára!

(#3356) nagash


nagash
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy R-Box MK809III-t. Úgy olvastam a fórumban, hogy van hasonlóság a 908-assal, de alapvetően az RK3188 miatt írnék ide.

Több helyen olvastam a fórumban, hogy ezek vagy root-olva, vagy pre-root-olva érkeznek, ez utóbbi esetben SuperSU és BusyBox csere után lehet velük valamit kezdeni. Még nem merültem el a témában, a lényeg viszont az, hogy nem feltétlenül akarom széthekkelni, de kell a su, mert vettem egy utángyártott BT-s PS3 kontrollert amit játékra szeretnék használni és BT nem megy su nélkül.

Tudtok valami jó (akár magyar) leírást?

ADB telepítve, USB driver telepítve. Flashtool látja, de az ADB nem.

Köszi,
Péter

Knoblauch macht einsam.

(#3357) #79335424 válasza nagash (#3356) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem teljesen kerek, amit írsz. Ez már buherált kütyü? Az R-Box, az Rikomagicot jelent, ami nem MK809III, hanem Rikomagic MK802IV. Nincs ezzel nagy gond, általában csereszabatosak a romok a két típus között, de az R-Box bootkép furcsa egy MK809III -mon. Az sem biztos, hogy pre -rootolt. Telepítsd a Playről az Android Terminal Emulatort! Nyisd meg, írd be:
su
Üss egy entert! Ha a válasz ez:
#
akkor pre -rootolt. Ha bármi más, akkor nem. Ennek függvényében folytassuk!

(#3358) namilegyen válasza #79335424 (#3357) üzenetére


namilegyen
tag

Nekem mindkét 809iii-m r-box logóval indult. T-s procis ap 6310 modulosok voltak ha jól emlékszem. Root kellett, Minőség rom telepítésének első lépései közt találod. Bocs Somatom nem neked szántam.

[ Szerkesztve ]

(#3359) #79335424 válasza namilegyen (#3358) üzenetére


#79335424
törölt tag

A T stimmel, de sztem 6210 -es modul volt. Ha R-Box volt, akkor lehet, hogy kellett root, mert a Riko -knak az R-Box bootlogós romja úgy emlékszem, hogy nem volt pre -rootolt. Azért fura nekem ez, mert azt a romot akkor adta ki a Riko, amikor még nem volt T -s proci.

[ Szerkesztve ]

(#3360) nagash válasza #79335424 (#3357) üzenetére


nagash
senior tag

Szia!

Köszi a választ!

DX-ről vettem teljesen noname 809III-ként és nem tudtam azt amit leírtál.

su-ra azt mondja, hogy not allowed to su.

Knoblauch macht einsam.

(#3361) #79335424 válasza nagash (#3360) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyáltalán nincs kizárva, hogy a 809III is Riko romot használ, hisz mint írtam, egy család. A freaktabon is közös csoportban vannak a topikjaik. Akkor rootolnod kell. Vagy egy custom rommal (ami vagy a még nem teljesen kerek KitKat, vagy JB, amivel a T -s proci miatt vannak gondok), vagy a Riko oldaláról kipróbálsz egy újabb, gyári romot. Vagy ezt a romot is lehet valahogy rootolni. Csak nem tudom hogy, mivel én mindíg custom romot tetgem rá, mert önmagában a root nem segített volna a problémámon.
Jó az aláírás! :) Vagyis akkor Knoblauch macht frei! Ilyesmit már láttam valahol, csak nem fokhagymával. :)

[ Szerkesztve ]

(#3362) Lifeforce válasza #79335424 (#3361) üzenetére


Lifeforce
őstag

Neked milyen kütyüd van most?

(#3363) #79335424 válasza Lifeforce (#3362) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tulajdonjogi szempontból nekem csak 3066 -osaim vannak (meg egy Allwinner A10 -es ősdarab). Ezek közül a Measy U2C -t nagyon szeretem, aktívan használom. A többit inkább szerveres -kísérletezős célokra tartom. A Concorde -tól kaptam egy CC401BT -t, hogy tegyek vele belátásom szerint, cserébe küldjek nekik olyan visszajelzéseket, amiket egy átlag felhasználótól nem várhatnak (tudod, logok és hasonlók). Ez kívül egy 809III, belül egy MK802IV, mivel a CC a Rikot brandeli.

(#3364) nagash válasza #79335424 (#3361) üzenetére


nagash
senior tag

Köszi a válaszokat!

Megpróbálom root-olni, mert igazából ennyi csak a gondom.
A probléma az, hogy hiába telepítettem az USB drivert meg hekkeltem meg a drivert az ADB alatt, ahogy a leírások mutatták, nem ismeri fel az ADB és így nem tudom meghekkelni.

Minden szükséges opció be van kapcsolva, Windows látja, Flashtool látja.

Ez egy idézet egy német ismerőstől, miután valami nagyok fokhagymásat evett nálunk. :)

Knoblauch macht einsam.

(#3365) kinsky77


kinsky77
csendes tag

Szevasztok!

Volt egy kis időm foglalkozni a Q7 dobozkával. Win 8.1 alatt nagy nehezen sikerült a Rockchip driver-t feltenni. Az alábbi ROM-ot ajánlom rá:

http://www.mediafire.com/download/q85i99wcjejrw9z/Q7_Firmware_By_lewy20041.zip

Működik minden rendesen vele.

A héten jönnek a komolyabb videó tesztek.

(#3366) vlevi válasza kinsky77 (#3365) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Win 8.1 alatt nagy nehezen sikerült a Rockchip driver-t feltenni."
Az azért nagy szó! Gratula hozzá :))

(#3367) nagash válasza nagash (#3364) üzenetére


nagash
senior tag

Végül megvilágosodtam és 10 perc alatt megvolt a root.
Majd leírom, hogy mit csináltam, hátha más is olyan sügér mint én, de az alap az a neten fellelhető TSparky féle .bat volt.

Köszi a help-et!

Knoblauch macht einsam.

(#3368) nagash válasza dlaj (#3350) üzenetére


nagash
senior tag

Ez ugye nagyban függ attól is, hogy mit írnak a csomagra és mennyire gyanús a határon...

Ha cégtől magánemberként rendelsz, akkor 20Euróig nincs semmi, utána 100Euróig Áfa terheli + a postai vámügynöki díj ami olyan 1500HuF. 100Euró felett pedig van vám is, de az már tartalomfüggő.

Tehát ha gyanús a csomag, vagy eleve ráírták, hogy mi az, akkor ez a tétel olyan 50-55Euró, így Áfa biztos terheli.

Knoblauch macht einsam.

(#3369) #79335424


#79335424
törölt tag

Találtam egy érdekes Linux disztrót MK908 -ra. Nekem nem 908 -asom van, de azért megpróbáltam. Sajnos, nálam nem bootol be. Valaki ki tudná próbálni 908 -on, hogy elindul -e? Itt a topikja és az utolsó hsz -ben van egy megás linken a legújabb verzió. Azért lennék rá kíváncsi, mert kedvenc Puppy -mhoz hasonlóan működik. Flashtool -lal a recoverybe kell flashelni. Ennek a partíciónak a gyári mérete 32MB, a disztróé pedig 25. Szóval az egész cucc elfér a recovery -ben. Androidról reboot recovery -vel kell indítani. Betöltődik a ramba és onnan fut. Lehet készíteni egy mentésfájlt, ahova az aktuális változtatásokat menti. Mivel csak a recovery -t érinti a mókolás, így sem az Android rendszert, sem a mikroSD -t nem érinti.

(#3370) géeles válasza #79335424 (#3369) üzenetére


géeles
aktív tag

Nem tudom letölteni...

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#3371) #79335424 válasza géeles (#3370) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem 2 géppel is lejött, de volt már, hogy én is szívtam ezzel a Mega -szarral. Átraktam datára és köszi!

(#3372) szabochris


szabochris
aktív tag

Sziasztok!
Mit ajánlanátok??

[1]

vagy

[1]

vagy

[3]

Én a legutóbbi felé hajlok, légyszi segítsetek.
Köszi szépen
A lényeg hogy tényleg tudja a 1080p-t.

Illetve egy Mele f10 pro-t akarok venni hozzá,arról van vkinek tapasztalata?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3373) Alvin76


Alvin76
tag

Sziasztok,

Megjött az ebay-ről rendelt RK3188 as médialejátszóm.
kipróbáltam, frankón viszi a filmeket (avi, mkv) a TP Link 1043 routerre kötött winchesterről is.

A kérdésem az lenne hogy hogyan lehet beállítani azt, hogy a médialejátszóra telepített uTorrent kliens lássa a hálózati meghajtót, és arra töltse le a filmeket? PC-n windowsnál lehet meghajtó betüjelet rendelni a hálózati meghajtóhoz. itt hogy érem el?

(#3374) szabochris válasza szabochris (#3372) üzenetére


szabochris
aktív tag

Ez milyen?

Ez [1] vagy ez [2]

Köszi!

(#3375) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Sziasztok!
Kinéztem egy Q7 tévéboxot.
[geekbuying] Torrentre, filmezésre, néha egy kis játékra használnám a régi tévén, RCA-val. Ezek menni fognak különösebb gond nélkül? USB-s Gamepadet kezel vajon? Korábban DVB-t vevőset néztem volna, de a Wayteq Movieboxról csak rosszakat lehet olvasni, illetve legyes cikkében egy kínairól mégrosszabbat.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#3376) Lifeforce válasza Sanzaa (#3375) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ez egy T-R42 I-es széria másnéven, amit a lehető legjobban butítottak le :(
Realtek wifi chippel, ami elég gáz.

(#3377) Sanzaa válasza Lifeforce (#3376) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Az "Original T-R42 Quad Core Google
Android 4.2.2 RK3188T 28nm Cortex-
A9 1.4 GHz Mini TV BOX HDMI HDD
Player 2G/8G Bluetooth/RJ45/External
Wifi Antenna with IR Remote
Controller-Black"-boxnak jobb a wifije 68$-ért?(mobilról vagyok, azért nem linkeltem)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#3378) Lifeforce válasza Sanzaa (#3377) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az még jobb ha külön van választva.
Az árkülönbség nem véletlen.
Ha van külön original t-r 42 ami nem is lehet original hiszen akkor nem T-s processzorral lenne (ami már nincs)
Tehát tévedtem.
Amit először linkeltél az egy "régi" bluetooth-os CS918, amiben MTK van már, az mégrosszabb.
Az általad említett original T-R42-ben realtek, a T-R42 II-ben van AP chip.

(#3379) szabochris válasza szabochris (#3374) üzenetére


szabochris
aktív tag

Nekem is válaszolna valaki???!!?!?

(#3380) #79335424 válasza szabochris (#3379) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha már Rockchip, akkor én egy bevált típust választanék. Pl. MK908II, vagy T-R42. Hazai boltból rendelném meg neten, postai kiszállítással (akkor is, ha egyébként el tudnék menni érte). A távot is, mert pl. a Mele 10pro esetében, a linkedben szereplő árat nézve, én nem látom értelmét a külföldi rendelésnek. Egy hazai boltra a Magyar jogszabályok vonatkoznak, vagyis net+posta esetén 8nap elállási lehetőség, indoklás nélkül. A 3. kütyüt semmiképpen sem javasolnám. Régen jó volt, de épp most futottam egy kört priviben egy ilyennel kapcsolatban és kiderült, hogy fél év alatt legalább 3 különböző hardverösszeállításban jött ki. A legújabbra nem is láttam még custom romot, régebbihez valóval pedig az a minimum, hogy nem megy a kékfog, mert más a modul. A gyárival meg akad a videó, a tulaj elmondása alapján.

(#3381) fPApi válasza szabochris (#3372) üzenetére


fPApi
őstag

Én filmnézéshez inkább olyan boxot vennék, ami ethernet csatlakozóval is bír, ha nem akarnék sokat bosszankodni.

(#3382) #79335424 válasza fPApi (#3381) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ebben nem értünk egyet. Van a box kivitelnek is előnye, de ez speciel sztem nem az. Ha vesz egy sticket és egy pár dolláros, Asix chipes adaptert, akkor a lan rész tuti, hogy minden custom rommal kompatibilis lesz. A boxok Lan kimente esetében ez még akkor sem ilyen egyértelmű, ha Asix chipes az adapterük.

[ Szerkesztve ]

(#3383) géeles


géeles
aktív tag

Nekem eladó lesz a 908 am, lannal eggyütt akár...
;)

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#3384) Zol77


Zol77
aktív tag

Kiadta tegnap Wasser a 4.4.2-t T-R42 -re , nagyon ott van a szeren.
Működik 1.0-ás hardveren is , ilyen gyors még sose volt az eszköz.
Szerintem próbáljátok ki : [link]

(#3385) Sanzaa válasza Lifeforce (#3378) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Tehát ez [Original TR42] inkább ajánlott, ha jól értem szavad?
Az alá írt visszajelzések alapján jó a wifi vétele, bár volt akinek 4 hónap után bedöglött.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#3386) fPApi válasza #79335424 (#3382) üzenetére


fPApi
őstag

Nem is kell. Én kipróbáltam elég sokat, de a stick-eknél csak szívtam a fílmnézéssel (volt asix-es adapterem is). Egyébként itt is van bőven hsz, ami arról szól, hogy így akad, úgy nem megy, stb.

(#3387) #79335424 válasza fPApi (#3386) üzenetére


#79335424
törölt tag

Értem. Akkor jöjjön a "beugratós kérdés"! Szted a dobozosokban ez miért nem jelentkezik? Mi a különbség?

Lifeforce:
Az az "originál" a K-R42 volt. Pont attól lett T-R42, hogy AP -ra cserélték a modult, mert a K-R42 -ből hiányolták a vásárlók a normális kékfogat (nem a CS918 -ban levő MTK -t, mert az...)

[ Szerkesztve ]

(#3388) Lifeforce válasza #79335424 (#3387) üzenetére


Lifeforce
őstag

Természetesen, nem is így értettem, csak az evolúcióját vezettem végig.
Én is ugyan ezt írtam.
A CS918-ból lett az MTK-s, a K-R42-ből a T-R42...
Egy biztos, amit emberünk linkelt 16ért, az tuti MTK chippes.

[ Szerkesztve ]

(#3389) MaCS_70 válasza #79335424 (#3380) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, hogy belevau, de fontos:

1. A 8 nap eddig is 8 munkanap volt -- holnaptól 14 nap!
2. Netes rendelés esetén teljesen mindegy, hogy a futár jön-e vagy én megyek-e a boltba, a boltban történő személyes átvételre is a távol levők között kötött, webshopos szabályok vonatkoznak, azaz kőkeményen jár a holnaptól 14 napos elállási idő. (A termék visszaküldésére meg további 14 nap.) A boltok gyakran trükköznek ezzel, a weboldalakon olyan feltételeket szabnak meg, amik alapján a boltban történik a szerződéskötés, de ezek szimplán semmisek.

Mindezt holnaptól a 45/2014 kormányrendelet szabályozza.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3390) MaCS_70 válasza géeles (#3383) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez mit is tud?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3391) Sanzaa válasza Lifeforce (#3388) üzenetére


Sanzaa
senior tag

A bluetooth-t nem biztos, hogy használnám. A stabil wifi sem létfontosságú, mert végülis lanról is mehet.
Ha ezen kívül van valami rigolyája még, akkor ki vele :) (Fagy, újraindul, lassú stb).
Elég drága most a dollár is, meg egyébként sem túl olcsóak ezek a kütyük.
Vagy van valakinek eladó boxa itthon, amit a régi tévére tudok kötni?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#3392) #79335424 válasza MaCS_70 (#3389) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, ez hasznos infó! Én úgy tudtam, hogy azon múlik, hogy a boltban van -e lehetőség a kipróbálásra. Ha van, akkor az egy síma, bolti vásárlásnak minősül.

(#3393) Lifeforce válasza #79335424 (#3392) üzenetére


Lifeforce
őstag

Bizony bizony.
Sőt, a garanciális javítást is szigorították. Hiába vagyok a másik oldalon is, de ez már nagyon kellett...

(#3394) MaCS_70 válasza #79335424 (#3392) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek zűrös kérdések.
Az alapgondolat az, hogy maga a jogügylet létrejötte, illetve annak körülményei döntik el, hogy bolti vásárlásról vagy távollevők közti ügyletről van-e szó.

Nem tudom, hogy hol van még arra lehetőség, hogy a megvásárolt terméket kipróbálja a vevő -- ez velem legutóbb tán 1987-ben fordult elő, amikor megvettem életem első tévéjét, egy kiváló Junosztyot. (Szükség is volt a próbára, mert konkrétan a harmadik kicsomagolt készülék működött.)
Akkor ezt persze még a belkertörvény (1978. évi I. tv.) is előírta -- most nincs tudomásom ilyen szigorú előírásról, de mondjuk a műszaki lehetőségek sem teszik már ezt lehetővé. (Minden sokkal összetettebb lett, meg ugye ott az akkutöltés problémája. Szerencsére a minőség is jobb lett, nem jellemző a selejt.)

A fogyasztó szempontjából sok esetben már nincs is igazán jelentősége annak, hogy hogyan vásárol, jellemzően azért nem zsákbamacskát veszünk. Jobb országokban nincs is különbség a joghatások terén sem. Jó húsz éve még egyetemistaként tapasztalhattam ezt meg Skóciában. Walkmant akartam venni egy nagy műszaki áruházban, és ott tipródtam, hogy Sony, Panasonic vagy valami más legyen-e, nézegettem a paramétereket, de nem tudtam dönteni. Pár perc alatt ott termett az eladó, aki nem értette a dilemmámat. Mondta, hogy vegyem meg a nekem legszimpatikusabbat, vagy akár többet is, tizenhat napon belül bármit visszavesznek, oszt' előbb-utóbb majd rájövök, hogy melyik kell nekem. Ki is használtam a lehetőséget, így vettem többszöri próbával még borotvát, menedzserkalkulátort, telefont, fejhallgatót, vízforralót és magnót is, és mindenhol teljesen természetes volt, hogy ha nem tetszik valami, visszaviszem. (Egyedül videokamerát nem lehetett így próbára venni.)

A nyugat-európai diákok meg nem értették, hogy minek örülök, hiszen ez így természetes... (Persze, ahol mondjuk a vásárlók sem élnek vissza rendszeresen a lehetőséggel.)

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3395) MaCS_70 válasza Lifeforce (#3393) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát igen...
A 2003-as liberalizáció, amikor az addig jól definiált vásárlói jogokat egy tollvonással szétbarmolták, azon alapult, hogy jön az EU, úgyhogy a piac majd mindent megold, nem kellenek szigorú szabályok, a javítószolgáltatók majd jól versenyezni fognak a vásárló kegyeiért... :DD

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3396) fPApi válasza #79335424 (#3387) üzenetére


fPApi
őstag

Engem, min felhasználót baromira nem érdekel, hogy miért nem jelentkeznek a hibák, a lényeg, hogy működik.

(#3397) Lifeforce válasza MaCS_70 (#3394) üzenetére


Lifeforce
őstag

"Persze, ahol mondjuk a vásárlók sem élnek vissza rendszeresen a lehetőséggel."
Ez itthon a kereskedelem végét jelentené.
Én mindkét oldalon állok, és azt írtam erre, hogy kellenek a szigorítások.
Ám azt gondolom, hogy a szigorítás mindkét oldalon kell nem csak az egyiken.
Így is sok olyan esettel találkozunk, hogy 8 napon belüli elállás esetén úgy hozta vissza a tv készüléket, mint amit 8 évig használtak.
Doboz sehol ...stb
Sőt, messzebbre mennék, terméktípusokra lebontanám.
Mert az még sem járja, hogy egy fotós megvesz egy 700e-s kitet, lelő vele vagy 1000-1500 képet a hétvégi esküvőn, majd eláll a vásárlástól.
Mivel nincs joga az üzletnek a vételárból levonni az amortizációt, mehet a bíróságra.
Természetesen meg is nyeri, ám ugye nem kell mondjam, hogy az esetek többségében nem tudják behajtani.
Tehát szigorítanám mindkét oldalt elég keményen.

[ Szerkesztve ]

(#3398) #79335424 válasza MaCS_70 (#3394) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Nem tudom, hogy hol van még arra lehetőség, hogy a megvásárolt terméket kipróbálja a vevő"

Ezt konkrétan a Concorde -nál láttam. Mivel bemutatóteremmel rendelkeznek, ahol van mód a termék kipróbálására, ezért az oda, személyes átvételre rendelt termékekre nem vonatkoznak a netes vásárlás, elállási joggal kapcsolatos szabályai.

[ Szerkesztve ]

(#3399) fila


fila
senior tag

Valaki keresett korábban ilyet:

Rikomagic MK802IV

Úgy néz ki eladom sajátom. Még első verziós. Nem T procis, első verziós wifi. Van hozzá hadonászós billentyűzet is. Érdeklődni priviben.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#3400) szabochris


szabochris
aktív tag

EZ ROHADT NAGY ÁTB*SZÁS LEHET UGYE?

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.