Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) dussy válasza #79335424 (#4300) üzenetére


dussy
őstag

A gyári távja van hozzá. (T-R42, még a számos táv. szerintem infrás)

Ezeket ki kell kapcsolni vagy hagyjátok futni őket éjjel-nappal?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#4302) nextman


nextman
aktív tag

Tudtok olyan programot, amivel tavolrol tudnam vezerelni a kutyut?
Valahogy ugy, mint regen LogMeIn nevu progival egyik windowsos gepet lehetett a masikrol iranyitani.

(#4303) #79335424 válasza Zol77 (#4290) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért kellett ezt beírnod ide? Már eldöntöttem, hogy a decemberi kreditből veszek egy dualsimes telót. Erre jössz ezzel az Intel cuccal és mindent összezavarsz. Nagyon nem szép dolog! :)

[ Szerkesztve ]

(#4304) nagash válasza dussy (#4299) üzenetére


nagash
senior tag

Távra is vannak app-ok, vagy magában a szoftverben (XBMC-ben szerkeszthető)

Játék nehéz. Ha nincs implementálva, akkor megszívtad.
Van ahol a kattintást sem veszi tapintásnak.
Marad, hogy okostelóról távirányítod.

Ez van, de fejlődik.

Knoblauch macht einsam.

(#4305) #79335424 válasza dussy (#4301) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem nincs infrám, ezért nem tudok utánanézni. A /system/usr/keylayout mappában milyen fájlok vannak? Van vmi IR -re utaló?

(#4306) dussy válasza #79335424 (#4305) üzenetére


dussy
őstag

Valami olyasmire gondoltam, hogy egy bizonyos "parancsot" küld a dedikált gomb (pl:Videó mappába ugrás) és ezt a parancsot megkeresve egy másik alkalmazást társítok mellé (pl: egy videó lejátszót)

A 720i-s videókat próbáltam lejátszani külső Hdd-ről. Először a gyári alkalmazással próbáltam, láthatóan szakadozott. Az Mx player -el kicsit jobb volt a helyzet, de itt is volt némi akadás. Mit használtok?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#4307) dussy válasza #79335424 (#4305) üzenetére


dussy
őstag

A most látom a mappát, az alábbi tartalommal bír:
AVRCP
Generic
qwerty
rk29-keypad
rkxx-remotecl
Vendor_... (ebből 7 különböző nevű)

Minden fájl .kl kiterjesztésű.

nagash:
Sajnos nem talátam semmi erre utalót az XBMC-ben, segítenél merre keressem?
Örülnék az egér görgő kalibrálásának is... :) (zoom illetve home funkciót szeretnék hozzárendelni.)

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#4308) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok! Van egy Wayteq Measy U4A Android mini PC-m de sajnos állandóan bootloop-ol, illetve nagyon nagyon ritkán be is tölt de utána megint bootloop-ol. Mit lehet vele tenni?

(#4309) dussy válasza dussy (#4307) üzenetére


dussy
őstag

Közben megpróbáltam szerkeszteni az "rkxx-remotecl" fájlt, de a mentést nem engedélyezte a fájlkezelő.
Ez az eszköz nem rootolt gyárilag?

A zoom in/out valamelyik "keyworld" parancsra ki van adva?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#4310) body007


body007
addikt

Visszaküldöm a t-r42-t (nem vagyok a teljesítményével megbarátkozva).
Melyiket vegyem szerintetek:
- Google Android TV CS918 II.
- Google Android TV TM8C

annyi az elvárásom, h a fullhd-t kompromisszumok nélkül kiszolgálja. ez a mostani ebben a felbontásban úgy viselkedik mint egy sok éves számítógép, csak vánszorog szegény...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4311) body007 válasza body007 (#4310) üzenetére


body007
addikt

Rockchip RK3288 vagy Amlogic AML s812?

Nézegetem az Amlogic AML s812-t, nem rossz soc. A 220 oldalán 4 mag van írva itt meg 8. Most melyik? Vagy nem is 812 hanem 805 van benne?

szerk.: jah, látom csak a mali 8 magos benne...

Mennyire támogatottak ezek a soc-ok? Van rá (normális) fw?

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4312) body007 válasza body007 (#4311) üzenetére


body007
addikt

Átnyálaztam a topikot (nem csak ezt) és s812 lesz a befutó

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4313) mgTerminator válasza mgTerminator (#4308) üzenetére


mgTerminator
veterán

Tudnátok segíteni? Nagyon fontos lenne! A neten nem találtam semmi használhatót! Vagy hol tudnék gyorsan Nyiregyen venni másikat?

(#4314) body007 válasza mgTerminator (#4313) üzenetére


body007
addikt

Én simán újrahúznám rajta a fw-t

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4315) kukszi1


kukszi1
tag

Igen csak elötte szedd szét és elenörizd milyen wifi és blueloth modul van benne meg mi van írva az alaplapra.Ne érjen meglepi ha nem ap6210 wifi van benne.

(#4316) mgTerminator válasza body007 (#4314) üzenetére


mgTerminator
veterán

És ezt miért így kell eladni hogy abszolút nem működik? Tehát nem az a gondom hogy laggol vagy valami mert akkor simán betudnám a gyenge teljesítménynek és kész... Amúgy kilométer hosszú a lista és annyira nem tudok jól angolul ráadásul nincs kedvem vele baszakodni... Valaki tudna segíteni?

Ja de amúgy ha nem kapcsol be akkor mégis hogy tegyem újra a rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#4317) kukszi1


kukszi1
tag

Szia. vegyél fel skyp és segitek felrakni rá a rendszert temviweren keresztül csináltam már. Meg töbszáz teloval is :)

skyp cimem : kukuc- a minusz jel - kell a név mögött különben nem találsz meg.

(#4318) body007 válasza mgTerminator (#4316) üzenetére


body007
addikt

Hát ha így vetted (és nincs kedved szorakozni vele), vidd vissza :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4319) mgTerminator válasza kukszi1 (#4317) üzenetére


mgTerminator
veterán

De ha nem tölt be akkor is meg tudod csinálni?

(#4320) body007 válasza mgTerminator (#4319) üzenetére


body007
addikt

van rá esély persze :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4321) kukszi1


kukszi1
tag

Igen. Flashelni meg amugy is kikapcsolt állapotban kell.

(#4322) mgTerminator válasza kukszi1 (#4321) üzenetére


mgTerminator
veterán

Bent van a melóhelyen akkor bemegyek érte, a főnök már amúgy is ki volt hogy gyárilag szar és szerinte én vagyok a hibás...

(#4323) mgTerminator válasza kukszi1 (#4317) üzenetére


mgTerminator
veterán

Basszus nem talállak.... "kukuc-" ilyen nincs

(#4324) mgTerminator válasza mgTerminator (#4323) üzenetére


mgTerminator
veterán

megvan!

[ Szerkesztve ]

(#4325) gilimbgalamb


gilimbgalamb
tag

Sziasztok!

Van egy Android CS918-as tv boxom! Az lenne a problémám vele, hogy néha a képernyőt magától fejjel lefelé állítja, és az istennek se tudok rájönni,hogy miért! :S :( :))

Ha valakinek van valami ötlete, szívesen meghallgatom! Köszi

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

(#4326) body007 válasza gilimbgalamb (#4325) üzenetére


body007
addikt

fordítsd meg a tv-t... :D

bocs, nem bírtam ki :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4327) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég sikerült szert tennem egy ilyen CS918-as boxra, és szép meg jó, de 2 problémám van vele:

1. 720p-ben ad jelet, pedig a Settings / Display / Output-nál 1080p@60 van kiválasztva
2. XBMC nem akarja SPDIF-en kiadni a Dolby jelet, pedig felismeri, hogy DD5.1, stb., de a dekóderemig már nem jut el. A beépített "Video" app viszont szépen kiteszi, csak ott meg szaggat az 1080p-s kép.

Tudnátok segíteni?

Telefonos szinten nem vagyok buta a ROMoláshoz, inkább most idő és kísérletezési kedv híján (és mivel karácsonyi ajándék lesz, nem akarom elbarmolni valami félig jó rommal :P) remélem, hogy valakinek van tuti tippje.

Köszönöm! :R

(#4328) interstate76 válasza Pistabaaa (#4327) üzenetére


interstate76
addikt

1. Kernelcserére van szükség, a felbontásválasztás sajnos csak mese habbal.
2. XBMC-t nem vágom, de biztos fognak segíteni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4329) Pistabaaa válasza interstate76 (#4328) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Köszi, már ez is valami. Igazából abban reménykedem, hogy kapok egy linket, hogy ezt a kernelt ezzel a ROMmal így rakjam fel, és minden megoldódik.

Láttam a wasser ROMot, de van mindből 1000 féle, szóval ezt akarom most átugrani, és rögtön egy stabil rendszerre menni. :) :U

(#4330) #79335424 válasza Pistabaaa (#4329) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahhoz tudni kellene a panelverziót és a wifi, bt. modulok típusát.

(#4331) Pistabaaa válasza #79335424 (#4330) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Elég a szoftveresen elérhető, vagy szét kell kapni? :F
Holnap leszek újfent a közelében, akkor mindent összeszedek.

Ezeken kívül más kell még esetleg?

(#4332) kukszi1


kukszi1
tag

Elsöre egy gyàri full romentés javaslok. 15 perc az egész utána nemér meglepetés ha valami nem rávalot teszel fel. Még ha egyezik is a wifi chip nembiztos hogy müködik. Elö kolégának is a romentés segitett mert gyárilag vagy valami okos lejelszavazta indulásnál jelszot kért.

(#4333) mgTerminator válasza kukszi1 (#4332) üzenetére


mgTerminator
veterán

Igen, ha te nem segítettél volna akkor nem tudom hogy mit kezdek vele! Nagy mákom volt hogy 2 van és azé gyík működött :D

Ja amúgy amelyik jó volt az elején az ugyan úgy nem bírja a strapát :/

Köszönöm szépen a segítségedet és az idődet amit rám szántál :R

[ Szerkesztve ]

(#4334) Pistabaaa válasza kukszi1 (#4332) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Ertem. Itt mivel tudok "romolni"?
Lattam, hogy van valami RKBatchTool, es azzal ajanljak a frissitest.

Egyebkent erre nem tudok feldobni valami recoveryt, es onnan menedzselni mindent?

Ha van valami osszeszedett infok link, azt meg mindig szivesen veszem. :K

(#4335) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Na itt szerintem minden infó megvan. Ezek alapján mi ajánlott (stabil, 1080p@60 out, DD out az XBMC-ből)? :R

[ Szerkesztve ]

(#4336) Mike88 válasza Pistabaaa (#4335) üzenetére


Mike88
senior tag

DD, DTS outhoz minden beállítás megfelelő?
(XBMC-ben) a rendszerben (beállítások) majd szintén a rendszer fülön, a hangbeállítások lehetőségnél az 5.1-es hangot kell beállítani, s RK vonalon ha jól emlékszem vannak további beállítások is, hogy DTS képes erősítő stb, ezeket sem árt kipipálni. Majd így próbáld kiküldeni a hangot, de ehhez az is kell, hogy a boxon az android beállításokon belül a hangbeállításoknál legyen olyan kimeneti lehetőség, hogy passtrough, anélkül nem megy a dolog. Pl. T-R42-nél ha jól emlékszem ez csak custom rom-al valósult meg.
Bocs, ha pontatlanul fogalmazok, alig pár hónapja, hogy nincs meg a box, s már elfelejtettem mi hol van...

[ Szerkesztve ]

(#4337) Pistabaaa válasza Mike88 (#4336) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Igen, ezekkel nincs gond. Még a 2.0 > 5.1-re való állítását megpróbálom, de a passthrough van kiválasztva rendszer szinten, és a beépített "Video" app szépen ki is adja, a hangszórónál világít a "decode".

Igazából nem ragaszkodom az XBMC-hez, bár szép az ágyból nyomkodható media-center feeling. :)
MX Playert próbálom még hergelni kicsit, de ott sem sikerült egyelőre.

Így, hogy a sima Videoval működik, nagyon közelinek érzem a megoldást (libmedia.so felülírásával pedig sokan írták is, hogy megoldódott), a fullHD output viszont úgy nézem már alacsonyabb szinten való belemászást igényel sajnos. :(

(#4338) Zol77 válasza #79335424 (#4303) üzenetére


Zol77
aktív tag

A pulykapénzed egy újabb (f)elhasználási területe : :D [MinixZ64 pótló] [16GB-os]
Ha nincs ló ... akkor jó a "mígó" is.
Amúgy még stickben nekem jobban bejön,egy lommal kevesebb az asztalon.
A dx-től úgy is rendelünk sokat,lehet kosárba kéne tolni egyet,csak kérdés,hogy idén ideérne,de szerintem már a karácsony miatt nem.

(#4339) Pistabaaa válasza Mike88 (#4336) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Nos, valami csoda folytan megjavult az XBMC, maradt a 2.0 beallitas, de 5.1 is lehet, mindegy. Rendszer szinten a sima SPDIF es az SPDIF Passthrough is oke.

Ami kellett, az a enable passthrough, ac3 es dts receiver enabled, transcoding enabled.

Bar probaltam mar ezeket, most a restore to defaults utan megoldodott.

Egyetlen para, hogy a passthrough ota szaggat a video. MX palyerben nem (bar ott nem is megy a passthrough), de ott van HW decode, ami vegre hasznalja a vasat. Egy ujabb XBMC kellene, amiben szinten van.

Vagy egy MX, ami tud passthrough t, az kicsit jobban is tetszik. :)

De a lenyeg, hogy van.

Kerdes, hogy az 1080p outra mi a megoldas? :U

(#4340) mgTerminator válasza Pistabaaa (#4339) üzenetére


mgTerminator
veterán

HD és FullHD között nincs túl nagy különbség TV-n :U

(#4341) kazan23 válasza mgTerminator (#4340) üzenetére


kazan23
aktív tag

100"-ra vetítve és 2-3m-ről sem. Elmélet az csak elmélet sajnos és a valóságban egy kevésbé rosszul összerakott 720p bőven veri az átlagos 1080p-ket. 5-6 éve próbálom megcáfolni, de nem igazán sikerül. Természetesen egy rossz 1080p-nek a 720p-s rilíze még rosszabb. ;)

(#4342) Mike88 válasza Pistabaaa (#4339) üzenetére


Mike88
senior tag

1080p outra csak kernel csere a megoldás, ezt már írták. Nem tom... mi akad? 1080p videó, 720p, esetleg SD? Igazából ehhez a témához már nem tudok túlzottan hozzászólni, amíg T-R42-t használtam, azon nem akadt az 1080p-s videó sem, most egy ennél jóval gyengébb hardverrel megáldott boxot használok, de messze felülmúlja stabilitásban akármelyiket, igaz 60e volt. T-R42-n BeyondXBMC-t s JustXBMC-t használtam utóbbit jobban szerettem. Próbálkozz azzal, hátha ezen a boxon is nyerő. Zárójelben az itt eltöltött több éves olvasgatásból leszűrve RK3188 vonalon talán azok jártak a legjobban, akik T-R42-t vásároltak, még a V1.0 V1.1 boardosok közül, utóbbi volt nekem is, ami a médialejátszást illeti soha, semmivel nem kellett "szívni".

(#4343) #79335424 válasza Zol77 (#4338) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kösz, de nem. Teló, vagy Tab kell. Egyébként sem vennék sticket. Nagyobb doboz, kisebb összezsúfolódás, kisebb interferencia rizikó és hűvösebb működés.
Ennek az intel SOC -nak van topikja? Tengernyi kérdésem lenne. Engem csak akkor érdekel egy ilyen procis kütyü, ha megoldható a dual, vagy trial boot (akár touch nélkül is). De még nem világos ez a 32 vs. 64 bites UEFI problémakör.

[ Szerkesztve ]

(#4344) Pistabaaa válasza Mike88 (#4342) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Igen, írták, hogy kernel, erre várnék valami tapasztalatot, hogy merre érdemes keresnem. Nagyon sok helyen a BT nélküli változatra van bármi. :(

A videó úgy látom azután kezdett el akadni, miután az SPDIF passthrought engedélyeztem. MX Playerben nem megy a passthrough, de a videó sem akadozik. Mondjuk jelenleg eléggé erre álltam rá, lossless m2ts videókkal próbálkoztam.

Sajnos nekem a T-R42 és társai nem sokat mond, igazából a mostani az első boxom, nem nagyon tudom elhelyezni a palettán.

Egyébként egy CWM recoveryt fel lehet valahogy rakni erre? Mert azt ismerem, stb., és akkor bátrabban próbálkoznék. Vagy hogy lehet itt nekiállni a jelenlegi lementésének, és másik próbának? :U

720p vs 1080p: igen, valszeg nem lenne gond a 720p sem, kb. 2.5 méterre leszek a kijelzőtől, de ha már így volt hirdetve, azért örülnék, ha én választhatnám ki, hogy milyen felbontás legyen. :U

(#4345) géeles válasza Pistabaaa (#4344) üzenetére


géeles
aktív tag

Ne pörögj rajta sokkal jobb a 720 kernel.
:N

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#4346) mgTerminator válasza Pistabaaa (#4344) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én is azt mondom hogy 720p, kevésbé terheli az amúgy sem túl erős cuccot, ráadásul a képminőségen semmit nem fogsz észrevenni!

(#4347) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

:O

(#4348) interstate76 válasza Zol77 (#4338) üzenetére


interstate76
addikt

Sosem használtam ilyen procit (ha könnyen hordozható windows kellett, akkor subnotim volt, nem netbookom vagy wines tabletem) - mit tud a magas bitrátájú, full hd-s videókkal windows alatt? (Természetesen továbbra is médiaplayer-minipécé kombóban gondolkozom. :K)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4349) gilimbgalamb


gilimbgalamb
tag

Philips Led TV + MK908 kombóhoz tudtok vmi tippet adni, hogy tudnám nézni a laptopra letöltött filmeket a TV-men?
Próbáltam az Universal Media Server alkalmazást a gépen, de nem talál lejátszót a rendszerben.
LG smart TV-n működöt így, vmilyen beállítás a tvboxon kellene?

[ Szerkesztve ]

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

(#4350) Zol77 válasza interstate76 (#4348) üzenetére


Zol77
aktív tag

Ha van konkrét fájl amire kíváncsi vagy,akkor azt meg tudom neked nézni.
Valamilyen oldalon láttam mindenféle kódolású mintafájlokat,ha linkelsz konkrét típust amire kíváncsi vagy,akkor azt megnézem. De egy youtube 4k-s videó se okoz neki gondot explorer alól.
De itt egy PH-s cikk videóval erről a platformról,szerintük is visz mindent : [link]
Nekem már nem kell mediaplayer,már egy ideje készülök eladni a wd tv live lejátszómat,csak lusta vagyok meghirdetni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.