Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) lehella válasza SanyiSay (#4600) üzenetére


lehella
senior tag

Lehet hogy média lejátszó lesz, de ott is egy csomó pénzt kellene áldozni egy jó eszközre, amivel az a bajom hogy akkor lesz egy céleszközöm. Sajnos vele pedig nem tudom a torrenteket hozzáadogatni, kezelni.. :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4602) interstate76 válasza SanyiSay (#4600) üzenetére


interstate76
addikt

Teljesen egyetértek.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4603) SanyiSay válasza lehella (#4601) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Viszonylag egyszerű a döntés.
Ha az a tipus vagy aki vesz egy készüléket bekapcsol és a kapott beállításokkal használja akkor ez nem neked való.
Ha képes vagy készüléked beállításai végett órákat ülni a net előtt, és elfogadni hogy bizony itt tart a világ ennyi pénzért ezt kapod, de ez tulajdonképp nem rossz. Akkor vedd meg.
Ja és persze a média lejátszó nem ehhez a topikhoz tartozik bukod a társaságot is. :P

Pénz az szerintem másodlagos, legalább is magamon azt tapasztaltam hogy inkább ne legyen valami az enyém, de ha nap mint nap megbánom hogy megvettem akkor az sokkal rosszabb. És persze annyira még az olcsó sem olcsó, hogy kidobjam és utána megvegyem a drága jót.

Azon viszont érdemes elgondolkodni hogy nem ezt az öreg technikát venni ami nekem van hanem kicsit többért már jönnek a jobb tvboxok. :K
Csak hogy ne legyen egyszerű a döntésed.

(#4604) lehella válasza SanyiSay (#4603) üzenetére


lehella
senior tag

Milyen jobb lehetőségek vannak ennél? :)
Másik topciban ezt a médialejátszót ajánlották
Őszintén szólva meggyőző a teszted erről az eszközről, csak az nem tetszik, hogy szögelni kell a fullHD élményért. Van pár androidos eszközöm, egyiken sincs eredeti ROM, van ami szuper, mert a készítője odatette magát, van pedig összomlós, ezért tartok egy ismeretlen eredetű terméktől, amire nincs meg a recept hogy tutira alkalmas legyen.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4605) Pistabaaa válasza lehella (#4599) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Szia,

nekem az általad kinézett boxnak egy variánsa van (Q7), elvileg azonos hardverrel (gondolom WiFi, BT, stb. modulok között van eltérés).

Papíron az enyém is 1080p támogatással érkezett, a valóságban ez persze 720p volt. Itt többen mondták, hogy nem feltétlenül éri meg piszkálni, mert filmeknél nem lesz akkora változás. Nos ez így is van, ha jó minőségű 720p vagy 1080p film megy rajta, direkt erre kell figyelni, hogy észrevedd (persze ez függ a TV-dtől, stb.).

Ahol egyértelmű előnye van az 1080p-nek, az a böngészés, egyéb appok.

De nem is erre akartam kitérni, hanem:
- az itthoni árnál jelentősen olcsóbban találsz ilyen boxokat mindenfelé (eBay, dx, geekbuying), általában fél áron. Igen, így nincs rá 1-1 gari, de 50% "akció" akár már billenthet is a mérlegen, főleg úgy, hogy általában ha para van, a jó értékelés miatt cserélik vagy küldenek újat. (és most nem az itthoni boltok piacát akarom rontani, de ez kb. az a szitu, amikor az étteremben 3 dl kóla 300 Ft, pedig a boltban ezért 2 litert kapsz)

- a 3188-as boxok / stickek nem mai csirkék. Nem írom le őket, hiszen nekem pl. teljesen elegendő 1080p filmnézésre, böngészésre, persze vannak röccenések, de emészthető ennyi pénzért. Ami fontosabb, hogy jóval kevesebb hozzájuk a ROMolási lehetőség, már inkább a 3288-ra koncentrálnak az emberek, mert nem sokkal drágábbak, viszont erősebbek. Ha box mellett döntesz, mindenképp nézz szét előtte, hogy mennyire van ROM lefedettség, mert ezen múlik a használhatósága.

- out of the box és a cserélt, megfelelő ROM-mal sem fogsz "iAkármi" élményt kapni, lesz majd, hogy újra kell indítani egy appot, aztán a boxot, aztán esetleg egy rendszer újrahúzás is elfér néha. Nem vészes, de számolni kell ezzel is.

Ahogy előttem is írták: ha nem riadsz vissza egy kis "törődéstől", akkor egy ilyen kütyü sokkal többet tud, mint egy céleszköz. A céleszköz pedig egyet tud, de azt hülye / atombiztosan. :U

(#4606) lehella válasza Pistabaaa (#4605) üzenetére


lehella
senior tag

Szia! Igazából inkább ilyen tv box párti vagyok, szeretem ha több lehetőség marad egy eszközben.
Ha veszek egy 1080p filmet és elkezdem lejátszani a boxon, akkor csak lesz 720p-ben képes majd lejátszani? Vagy ezt hogy képzeljem el? Mert az nem akkora tragédia valóban.
Sajnos nem ismerem ezeket az eszközöket ennyire pontosan típus szerint, de látom ebben a topicban volt már róluk szó :B A külföldi vétel nem tetszik, volt már külföldi telefon, 2 hónapos gariztatási idővel, meg csomó postaköltséggel, ez nem szimpatikus sajnos.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4607) kukszi1


kukszi1
tag

Na mégis beneveztem a Meego T01 már úton van DHL gyorsfutáral. Android még nincs rajt majd késöbb kapom meg a teljes támogatást a készülékhez . Egyet mingyárt fel is toltam OLX :) Nekem böven elég az intel7 gpu nem kell erösebb videókari. Most ugyis szabin vagyok de távmunkával dolgozok majd a szerveren a cégnél kiváncsi vagyok hogy birja a win 8.1 .

(#4608) SanyiSay válasza lehella (#4604) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Sajna még nem foglalkozom komolyabban egyéb eszközzel, csak fél szemmel látom hogy a többiek miket linkelgetnek ide, és hogy az enyém már nem egy topp. :)

(#4609) nagash válasza kukszi1 (#4607) üzenetére


nagash
senior tag

Így már megnézném... :DDD

Mondjuk van ára. Kicsit fentebb van a dollár mint amikor a DX-ről rendelgetni kezdtem...

Azt kellene kideríteni, hogy végül is hogy lehet újrahúzni ezt a Win 8.1 with Bing-et...

[ Szerkesztve ]

Knoblauch macht einsam.

(#4610) Pistabaaa válasza lehella (#4606) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

A 720p-s kernel annyit tesz, hogy 720p jelet ad ki, és ha te egy 1080p-s eszközön nézed ezt a képet, akkor fel lesz skálázva, tehát kicsit romlik a minőség.

A boxon egyébként van lehetőség beállítani, hogy mennyire skálázzon, tehát lehet akár valós 720p méretet is kirakni (és akkor körülötte fekete keret lesz, ez nyilván bután néz ki, de meg lehet csinálni).

Egy kézzelfogható példa: ha van nem fullHD monitorod / laptop, stb., akkor próbáld ki, hogy egy fullHD filmet nézel rajta. Kb. ennyi minimális romlás lesz. Szóval itt nem számottevő, a rendszer elemei (ikonok, feliratok, stb.) lesznek kicsit homályosabbak, de ha TV-ről és távolról nézed, nem feltétlenül zavar. Ez szubjektív dolog, nekem nem sikerült elkergetni a kisbogarat, hogy piszkáljam. :P

720p előnye, hogy a 3188-as hardver jobban bírja (bár jelzem, az 1080p módban picit emelt órajellel kb. ugyanazt a teljesítményt hozza).

Külföldöt megértem, csak jeleztem, hogy jelentőset lehet fogni az áron. :U

(#4611) Pistabaaa válasza kukszi1 (#4607) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Egy mindennapi használatos teszteredményre majd én is kíváncsi lennék. :K

(#4612) lehella válasza Pistabaaa (#4610) üzenetére


lehella
senior tag

Ahaa, köszi, akkor ez jobban hangzik mint gondoltam. Azt hittem hogy 1080p videókat egyáltalán nem tudja megnyitni vagy lejátszani. Ezek alapján 15-ért ha megtudom venni a boxot, akkor szerintem elégedett leszek.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4613) Pistabaaa válasza lehella (#4612) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Annyiért szerintem is. Én 14 körül jutottam hozzá az említett Q7-hez, és nem bántam meg. :U

(#4614) lehella válasza Pistabaaa (#4613) üzenetére


lehella
senior tag

20ért van a 220voltban, ingyen házhoz is hozzák, annyiért is remélem megéri. Még alszom rá párat, mert nem biztos hogy kiadnék 30-at csak egy kimondott média lejátszóért :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4615) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Mivel a milyen Android TV Box-ot vegyek halott, így nem tudom hol érdeklődhetnék jobb helyen, mint itt.

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy mi a legjobb módja egy NEM OKOS, HDMI csatlakozós LED tv-n való internetes tévézésnek? Milyen eszköz kéne, amivel kényelmesen lehetne nézni a MindigTV-s adásokat? Antenna és DVB-t tuner nem játszik, mert külföldön van az illető. A MédiaKlikk sajnos borzasztóan akad neki...

Jó lenne ha lenne LAN csatlakozója, hogy ne vesszen a net sebessége, és ne akadjon az adás.
Olyan 15e Ft-ig bezárólag lenne jó.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4616) nagash válasza spiritex (#4615) üzenetére


nagash
senior tag

Pont ezen és talán az előző oldalon volt kérdés és vesézgetés.
Olvasd el, hátha meg is van a válasz.

Én 809 III-n néztem fuso-t és TvGo-t is. Ezen nincs UTP, Wifi-n is ment, csak az elején kellett a pufferelés kivárni.

Knoblauch macht einsam.

(#4617) spiritex válasza nagash (#4616) üzenetére


spiritex
veterán

De ez(ek) kapható(k) itt Mo-on? Vagy csak külföldről lehet rendelni?
Erről mi a véleményed, véleményetek?
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4618) #79335424 válasza spiritex (#4617) üzenetére


#79335424
törölt tag

Fos.

220Voltnál nézz körül!

[ Szerkesztve ]

(#4619) spiritex válasza spiritex (#4617) üzenetére


spiritex
veterán

Mi az a fuso? Egy android tv applikáció?

(#4618) Somatom
De occó, és csak MindigTV-re kell egy külföldön élő idős magyar embernek, oda meg elég az 1 mag, nem?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4620) spiritex válasza #79335424 (#4618) üzenetére


spiritex
veterán

Értem a hallgatásod. Megértettem.

Akkor viszont melyik az ajánlottabb a kettő közül? Az Amlogic AML s812 vagy a Rockchip RK3188T?

1. Amlogic
2. RK3188T.

Melyiknek mi az előnye?
Köszi szépen előre is! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4621) nagash válasza spiritex (#4619) üzenetére


nagash
senior tag

Egy androidos applikáció, így van.
Vannak ingyenes filmek, sorozatok.
A TvGo-val a hozzá regisztrált T-Home-os előfizetésed csatornáit tudod nézni androidos eszközön, ott van Live adás.

Somatom-nak igaza van. Azt ne. Ennél bármi jobb, akárkinek. Az a baj, hogy már nem elég az egy mag, a Rockchip ezen CPU-ja nagyon régen volt jó vétel...

220Volt picit drágább mint ha Kínából rendelnéd, de a kolléga itt is jelen van és elég jó a support, szóval szerintem ott nézz körül.

Én magam imádom a kintről rendelés bizsergését. :DDD

Az AMLogic-nak erősebb a hardvere. A TR-42 többet szerepelt itt szerintem.

[ Szerkesztve ]

Knoblauch macht einsam.

(#4622) #79335424 válasza spiritex (#4620) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 812 -őt nem ismerem, nekem 802 van (M8). Erőben, stabilitásban egyértelműen jobb, mint a 3188T. Egy rezzenés sincs, akármennyit netezek, videózok. Két napig folyamatosan futtattam a böngészőt. Volt letöltés, flash videó, minden. Végül én állítottam le. Nekem eddig két problémám van vele.
-Nem megy a CIFS csatolás és emiatt nehézkesebb a kommunikáció a NAS -sal. Ez viszont nem Amllgic probléma, hanem KitKat (emulált tárhely). A 3188 -ast 4.2 -vel használtam, így annál nem volt ilyen gond.
-A kezelés egyértelműen távirányítóhoz van optimalizálva. Egérrel nem, vagy csak bonyolultabban érhetők el olyan funkciók, amik a 3188 -asokban kéznél voltak. Ez persze romfüggő. Most Finlessel használom, amiben már jobb a helyzet. Csak, mint kiderült, a Finless rom nem M8 alapra készült, így a bluetooth funkciók kompletten hiányoznak és az IR sem működik. Az utóbbi számomra nem akkora érvágás, de a kékfog jól jönne.

Nagash:
Benne van a pakliban, hogy ezekhez a TV -s megoldásokhoz neki VPN kell.

[ Szerkesztve ]

(#4623) spiritex válasza #79335424 (#4622) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönöm a választ!
Igen, igazad van VPN kell a TVGO-hoz (a MindigTV-hez talán nem, nem tudom), de az nem gond, mert előfizetek majd neki ipon-ra, vagy vipvpn-re. Más miatt gond lehet még a VPN? Az androidon már simán van VPN kliens úgy tudom.
A 802-nél hogyan kell beírni pl. egy szöveget a böngészőbe? Egy betűtáblázatból kell kiválasztani egyenként a betűket? Hogy működik pl. az ide-oda kattintás a böngészőben, ha nincs egér? Még nem volt soha kijelző nélküli androidos cuccom...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4624) csinibá válasza spiritex (#4623) üzenetére


csinibá
tag

"A 802-nél hogyan kell beírni pl. egy szöveget a böngészőbe? Egy betűtáblázatból kell kiválasztani egyenként a betűket? Hogy működik pl. az ide-oda kattintás a böngészőben, ha nincs egér? Még nem volt soha kijelző nélküli androidos cuccom..."

szia!

Ugyan úgy működnek, mint az androidos telefon. szövegmezőre klikkelés után, feljön a billentyűzet, és azon klikkelsz.

Távirányítón is van egér funkció, az elég nehézkes. legegyszerűbb 1 vezeték nélküli mause.

A külföldi netes tvzéssel vigyázz, nagyon sok szolgáltató csak a magyar neten sugároz idegen ország internetén kiírja, hogy a tartalomszolgáltatás nem engedélyezett.

Üdv.

(#4625) #79335424 válasza spiritex (#4623) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól függ, hogy milyen böngészőt használsz. Nekem a Dolphin az általános böngészőm, de néhány dologhoz jobb a Firefox beta. Dolphin -ban ugyanúgy megy a duplakoppos nagyítás és pluszban ki lehet rakni egy pinch zoom gombot, amire klikkelgetve lehet még nagyítani. Az egeres gesztusvezérlés is működik. Teljesen jól kezelhető vele.
Billentyűzetből is többféle van. Én Anysoftot használok. A Play szerint nem kompatibilis, de manuális telepítéssel tökéletesen működik. A gyári ablakkezelőt (launcher) is hanyagolom. Helyette Apex. Ezt szoktam meg, minden droidomon ezt használom. Szeretem, ha minden ugyanott, ugyanúgy van.
A TVGo rootolt eszközön nem fut (elvileg). Ha custom romot telepítesz (úgyis fogsz), az meg rootolt. Kell az Xposed framework és alá a Root Cloak modul. Ez hiteti el a TVGO -val, hogy a kütyü nem rootolt. Ezt azért is említem, mert az Androidban van egy olyan megkötés, hogy ha VPN -t akarsz használni, akkor ragaszkodik a kódos képernyőzárhoz. Egy Xposed modullal ez állítólag kiküszöbölhető (ezt nem teszteltem).

Ajánlom még a Clipper+ -t. Ez egy vágólap kezelő alkalmazás. Nagyon megkönnyíti a linkelés, másolás, beillesztés műveleteket. Minden droidomon használom (szinkronizálva).

[ Szerkesztve ]

(#4626) spiritex válasza csinibá (#4624) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi a válaszokat!
Ha veszek egy M185-ös Logitech egeret, annak a vevőjét bele kell dugni a Google Android TV USB portjába és fel fogja ismerni? Vagy nincs is rá szükség?
Amit írsz a külföldi magyar net elérésről azt tudom, ezért kell majd egy vpn szerverre előfizetni, csak nem tudom, hogy ugyanúgy lesz-e VPN menüpont a beállítások között, mint ahogy az androidos telókon van...

(#4625) Somatom
Nem tervezek rátenni custom rom-ot, meg szoktam lenni a gyárival, csak akkor teszek custom-ot, ha muszáj, mint ahogy a kínai Ainol tabletemnél is volt.
Még mindig nem értem, hogy a virtuális billentyűzet betűire hogyan koppantok egér és érintőkijelző nélkül? Van a koppintásra egy külön gomb a távirányítókon?
A TVGO nem annyira lényeges most, a lényeg, hogy menjen a MindigTV applikáció a maga 5 ingyenes adójával. Ezt nem tudom még, hogy ehhez is kell-e vpn.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4627) #79335424 válasza spiritex (#4626) üzenetére


#79335424
törölt tag

Valószínűleg menni fog. Nekem egy MK220 kombóm van, az eddig minden droiddal működött. A helyes karakterkezeléshez az External Keyboard Helper -t használom.
Van az IR táv. Ezzel odaléptetsz, böksz. Kínhalál. Aztán van a légegér. Ez a gyrot használja. Hadonászva irányítod. Ez már csak kín, halál nélkül. Aztán van a billentyűzetes légegér. Gondolom, ezt nem kell részletezni. Ezt a légegér dolgot lehet még licitálni világító gombossal, vagy hangszórós-mikrofonossal. Ez pl. telefonáláshoz lehet jó. Ezt csak azért említem, mert a Reenger -rel lehet a kütyünek saját, Magyar telefonszáma, ami vezetékes tarifa szerint hívható.
Az egér-bill funkciók megoldhatóak még Androidos telóról is. Ehhez szokott lenni beépített alkalmazás, de én inkább a Droidmote -ot használtam.
Ha ezt az utat végigjárod, akkor a végén sztem Te is visszatalálsz a kályhához. Egér, bill.

(#4628) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Az egér-bill problémára nálam eléggé bevált ez a kütyü.
Kb. egy Logitech egér áráért (az alsóbb házból) lehet hozzájutni.

Plug-n-play, PC-vel és Androiddal is megy szépen, van egér és air mouse is, háttérvilágítás, médiavezérlők, stb. stb. Jóval gyorsabban lehet pötyögni, mint a virtuális billentyűzeten, igaz sajnos a HU layout hiányzik.

Elég minőségi a felépítés, és van sokféle variánsuk. :K

szerk.: ja igen, ebben is van mic és 3.5" jack, szóval akár még erre is el lehet menni vele. Android szépen felismeri.

[ Szerkesztve ]

(#4629) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Ha esetleg valakit érdekel, ez ma reggel jött: link

Illetve kérdésem, hogy van itt valaki, aki ismer valakit, aki látott már valakit, aki használt már Minix Neot?
Geekbuyingon most ez a top-top TV-box, konkrétan az X8-H Plus, elég bikának írják. Van arra esély, hogy egy ilyen out of the box tud mindent, és nem kell piszkálni? :U

(#4630) spiritex válasza #79335424 (#4627) üzenetére


spiritex
veterán

Ezt a Logitech MK220-at hogy párosítod össze az android-dal? Van valami menüpont a droidon, hogy "eszköz keresés"?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4631) #79335424 válasza spiritex (#4630) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van, de inkább hagyjuk. Az External Keyboard Helper egy ugyanolyan beviteli mód az Android menüjében, mint a gyári, vagy az Anysoft, vagy bármelyik másik, csak nincs képernyőn megjelenő, virtuális felülete. Ezt kell kiválasztani. A többi már az EKH beállításain múlik. A normál, Magyar kiosztású bill. -t általában magától felismeri, kezeli. De vannak extrém esetek. A Magyar kiosztású, Apple bluetoth bill. -nél az EKH -ban fel kellett cserélnem a 0 és az í kódját. Ha speciális gyorsgombokat is szeretnél (pl. médiavezérlés az F gombokra), akkor azt persze külön be kell állítani.

(#4632) nagash válasza Pistabaaa (#4629) üzenetére


nagash
senior tag

Hát a Mali450 (8 mag) jóval erősebb mint a 400-as, nekem talán jól jönne a Gigabites nettel, de még mindig csak OpenGL 2...

Knoblauch macht einsam.

(#4633) spiritex válasza #79335424 (#4631) üzenetére


spiritex
veterán

Értem. Még annyi, hogy az EKH beállításával az MK220 egerét is érzékelni fogja?

(#4634) csinibá
Az idős illetőnek sajnos nincs okostelója, csak egy egyszerű magyar adást szeretne nézni ingyenesen kb. 100 km-el az országhatártól, ahova már nem ér el a magyar műsorszórás...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4634) csinibá válasza spiritex (#4630) üzenetére


csinibá
tag

"Az egér-bill funkciók megoldhatóak még Androidos telóról is. Ehhez szokott lenni beépített alkalmazás, de én inkább a Droidmote -ot használtam."

Ha keveset gépelsz, tehát tényleg tv nézésre kellene, ezzel a módszerrel tökéletesen irányítható. A saját telefonod kijelzőjén irányítod, mintha a box lenne érintőképernyős. egyszerű, gyors, tökéletes!

[link]

(#4635) #79335424 válasza spiritex (#4633) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az egérhez nincs köze az EKH -nak még akkor sem, ha a billel közös a vevőegység. Csak bedugod az adaptert és az egér működik. 3188 -as romokban szokott lenni mouse wheel zoom opció. Ha ez aktív, akkor a nyomvatartot egérgörgőt tekergetve is lehet zoomolni. AML -ben nem láttam ilyen lehetőséget.

(#4636) csinibá


csinibá
tag

Nekem is lenne egy kérdésem.

A menüben a rendszer visszaállítás mit takar pontosan? leszedi az eddig feltelepített progikat is, vagy csak minden menüben végzett beállítást állít vissza alapra?

(#4637) csinibá válasza spiritex (#4633) üzenetére


csinibá
tag

"Az idős illetőnek sajnos nincs okostelója, csak egy egyszerű magyar adást szeretne nézni ingyenesen kb. 100 km-el az országhatártól, ahova már nem ér el a magyar műsorszórás..."

Erre nem lenne egyszerűbb kivinni egy műholdas digi előfizetés beltéri egységét?
Azt hiszem, a barátom így csinált magának kint adást. itthon meg fizette az alap csomagot.
De ha ez a megoldás is működne, holnapra megkérdezhetem a részleteket.

(#4638) Pistabaaa válasza csinibá (#4636) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Leszed mindent, törli a fájlaidat, stb. Ha rányomsz, nem rögtön hajtódik végre persze, ott kiírja, hogy "ez és ez fog történni, folytassam?"

(#4639) Pistabaaa válasza nagash (#4632) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Igen, papíron elég ígéretesnek tűnik. Sőt, visszajelzések alapján is. Akárcsak az én Q7-esem, amivel mégis egész sokat kellett babrálni, mire meglett.

Szóval inkább a hangsúly azon van, hogy vajon ez úgy van összepattintva (szoftveresen is), hogy nem kell vele szívni?

Ez persze költői kérdés, amíg valaki nem próbálta. :U

(#4640) csinibá válasza Pistabaaa (#4638) üzenetére


csinibá
tag

Magyarul meglesz a gyári szűz romom?

(#4641) #79335424 válasza csinibá (#4637) üzenetére


#79335424
törölt tag

Működik. A kamionosok is így TV -znek.

csinibá:
Igen. Csak a rendszeralkalmazások maradnak meg. Csak figyelj arra, hogy a módosítások is! Ha mondjuk eltávolítottad a gyári billentyűzetet és egy nem rendszeralkalmazásként települttel váltottad ki, akkor rendszervisszaállításnál beviteli lehetőség nélkül maradsz.

[ Szerkesztve ]

(#4642) csinibá válasza #79335424 (#4641) üzenetére


csinibá
tag

Köszönöm! Én is így gondoltam, csak a biztonság kedvéért... :-)

Mivel semmit nem távolítottam el, csak fagyasztottam, nincs is vele sok dolgom.
Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#4643) spiritex válasza csinibá (#4637) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi az ajánlatot, de nem szeretne antennát a tetőre. Meg felesleges is lenne, ha egyszer elég neki a 4 db ingyenes adó: m1, m2, duna, duna world.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4644) Mike88 válasza lehella (#4606) üzenetére


Mike88
senior tag

Ha a külföldi vétel nem játszik, akkor miért gyötrődsz ezen ennyit? Vegyél egyet neten, s 14 napig kötelesek indoklás nélkül visszavásárolni. S akkor gyak. kipróbálhattad, eldöntöd, hogy megtartod, vagy visszaadod.
Kell kötni kompromisszumokat, ha androidot használod média lejátszásra, egyéb esetre ott a médialejátszó, de azért azt tudni kell, hogy ezek az ált. célra használható eszközök nem médialejátszók.
Valaki eleve idegbajt kap a kadencia helyes lejátszás hiánya miatt, azt meg mi megjósolni sem tudjuk, hogy te abba a kategóriába tartozol aki ezt magasról le.... vagy abba, akit idegesít, s nem tudja elviselni.

(#4645) spiritex válasza Mike88 (#4644) üzenetére


spiritex
veterán

"Valaki eleve idegbajt kap a kadencia helyes lejátszás hiánya miatt..."

Ezt úgy értsem, hogy egyelőre egy androidos eszköz sem képes kadencia helyes lejátszásra?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4646) #79335424 válasza spiritex (#4645) üzenetére


#79335424
törölt tag

A képfrissítési frekvencia is a kernelben van definiálva. Fixen. Tudod változtatni, de csak kernelcserével. Menüből nem, hiába van rá opció. Amögött nincs semmi, ami végrehajtaná a kiválasztott megjelenítési módra váltást.

(#4647) spiritex válasza #79335424 (#4646) üzenetére


spiritex
veterán

De ha létezik 23.976-os kernel, az már elég lenne nekem, mert a nézett filmjeim, sorozataim 99%-a úgyis ilyen.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4648) #79335424 válasza spiritex (#4647) üzenetére


#79335424
törölt tag

24fps kernel létezik, de utána kell nézni a freaktabon, hogy mely típusokhoz. Én a leszarommertfelsemtűnik kategóriába tartozom, úgyhogy ebben nem tudok segíteni.

(#4649) csinibá válasza #79335424 (#4648) üzenetére


csinibá
tag

"leszarommertfelsemtűnik" :C

(#4650) lehella válasza Mike88 (#4644) üzenetére


lehella
senior tag

Igazából azt se tudom mi az a kadanciahelyes lejátszás, ugyan rágugliztam de nem befolyásolt :DDD
Az lesz jah hogy berendelem, csak még tájékozódom.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.