Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) Ciccuka válasza interstate76 (#4949) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem 1GB ram elég általános használatra jelenleg.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4952) LámaZ válasza Ciccuka (#4951) üzenetére


LámaZ
addikt

Valami mozog! De most már tényleg!
Ez pont fix az, amire vágytam. :DD

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4953) punisher1


punisher1
aktív tag

Érdekes gondolatokat olvastam leírom én is az én véleményem.Nem tudom,gondolom az enyém is gagyinak számít MK808B PLUS-om van de én másokat tapasztaltam.
1.Bill-t nem csatlakoztattam hozzá mert a BT-s egérrel is villámgyorsan be tudok írni bármit.
2.Webkamerámat (Logitech C170)csak rádugom és azonnal működik is gond nélkül
3.Nekem a monitoromhoz anno adtak egy DVI-HDMI átalakítót ezzel összedugom és gyönyörűen megy a monitromon is,de kipróbáltam a projectorral is azzal is működik gond nélkül.
Gyári tápot használom amit adtak hozzá nincs vele semmi gondom.Valamint az 1GB rammal sincs semmi minden film full hd stb röccenés nélkül megy.Én egyedül a kontrollerrel nem tudtam összehozni.
Én és sokan ismerősök közt is médialejátszónak vettem,nem pedig arra,hogy kiváltsak egy asztali pc-t.Ezért én nem is értem ki mit vár el egy ilyen kis kütyütől.Ez arra jó tényleg,hogy kiváltsak egy dvd vagy bd lejátszót és plusz némi extra funkció van benne pl.youtube-ozás.
Lehet sőt biztos lesz olyan erős bivaly mini pc vagy már van is de pontosan mire lesz jó?Viszem magammal?És akkor viszek egy monitort is meg bill-t meg egeret esetleg egy nagy kapacitású hdd-t is amin a sok cucc van.Nagyon ütösnek kell lennie amire azt mondanám oké de annak meg hűtés is kell.Szerintem ez így teljesen rendben van legyen egy kis kütyű akár androidos ami stabil,gyors és kivált egy dvd-bd lejátszót illetve amit házimozinak használok.
Legyen egy ütős gép amit használok ami legyen kicsi és ami fontos keveset fogyasszon.Igaz most is egy pici gépem van mini itx lappal ez elég erős ezen játszok és a dolgaimat intézem.Én amit fontosnak tartok jó lenne ha lehetne ütős gépet csinálni nagyon kevés fogyasztással és lehessen mindennel vezeték nélkül kommunikálni webkamera,monitor stb tehát nem legyen ennyi kábel nálam van annyi tyúkbél hogy nem igaz.Ezzel nem vitát szeretnék generálni ez csak az én véleményem de őszintén kíváncsi lennék,hogy aki vett vagy akinek van ilyesmi kütyüje miért vette,illetve mi volt a célja vele? :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#4954) Ciccuka válasza LámaZ (#4952) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hamar lemerülnek az efféle vackok ;)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4955) LámaZ válasza Ciccuka (#4954) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem igaaaaz!

Úristen!
„A Core ára 194 dollár (55 ezer forint), ”
Ez nem 600 dollár! Megyek, megveszem!!! :DD

@punisher:
Logitech webkam van nekem is, de C270. Biztos én vagyok a hülye, hogy nem müxik, nem a förmveresek.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4956) hviiick


hviiick
csendes tag

Helló!!

Lenne egy két kérdésem.
Vettem egy Android mini pc-t és szeretném vele a következőket megtenni:
Az egyik, hogy a routerhez kötöm vezetékkel és úgy jöjjön a net rajta.
A másik pedig szeretném össze kötni usb-val, számítógéppel.
A Harmadik nagy kérdésem pedig, hogy miért nem tudom a mixing.dj (adobe flash telepítéssel) lejátszani a hangsávot?

Segítenétek??

Rendesek lennétek! Üdv

[ Szerkesztve ]

(#4957) varmi2 válasza hviiick (#4956) üzenetére


varmi2
nagyúr

Először is jó lenne, ha leírnád a mini pc pontos típusát. Veszel egy lan kábelt, és össze kötöd a routert a mini pc-vel, ennyi. Ha nincs rajta rc45 csati, akkor kell egy usb-s lan adapter hozzá. Szerintem usb-vel nem tudod összekötni a gépet ezzel a mini pc-vel, illetve minek kell neked össze kötni? Ha lehet, akkor majd megcáfolnak a többiek :)

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4958) LámaZ válasza varmi2 (#4957) üzenetére


LámaZ
addikt

Minek? Pl. rootolásnak.

Legyen minden jó!

(#4959) varmi2 válasza LámaZ (#4958) üzenetére


varmi2
nagyúr

Értem, ahhoz természetesen össze lehet kötni usb-vel. Csak a chiset driver kell hozzá. De ez termékspecifikus dolog, így jó lenne tudni, hogy pontosan mivel is állunk szemben.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4960) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Tegnap érkezett meg az MK809 IV mini PC-m, ha kérdésem van (és már van :) ) vele kapcsolatban ez a fórum megfelelő?

sublett

(#4961) #79335424 válasza sublett (#4960) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, jó helyen vagy. :)

(#4962) sublett válasza #79335424 (#4961) üzenetére


sublett
tag

szuper! :)
egyelőre csak tesztelgetem, ami nem nagyon akar menni rajta, az a hálózati meghajtóról HD film lejátszás; soundcloud is megáll, szóval a belső és a külső hálózati kapcsolata nem túl erős. Erre van valami megoldás?

Mivel a telefonom, vagy a tabletem lejátsza a HD filmeket, ezért az is megoldás lenne, ha a mini pc által felokosított tv-re ki tudnám tenni a teló, vagy a tablet képét, de az es explorer chromecast pluginja nem találja a képernyőt.

előre is köszi a segítséget, tippeket!

sublett

(#4963) #79335424 válasza sublett (#4962) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hálózatjavítás Lan kapcsolattal lehetséges. Ehhez egy Asix 88772 chipes usb-lan adapter kell (RD9700 -as adapter nem jó, mert azzal Linux/Android alatt csak usb 1.1 szabvány szerint vánszorog az adat!!).
Screen mirroringhoz én Wimo -t használtam. 3188 -on nem próbáltam, de 3066 -on működött. Elég nehéz rálelni (Play felejtős), Finless romokban volt beépített alkalmazás. Tegnap próbáltam Amlogic S802 -es miniPC -n, de azon nem akart működni.

[ Szerkesztve ]

(#4964) hviiick


hviiick
csendes tag

Sziasztok!!

Segítségre lenne szükségem!
Hogy állíthatom, be az ethernetet a Android 4.4.2 TV Box RK3188 Quad Core 2GBram!! Mini PC RJ-45 USB WiFi Bluetooth XBMC Smart TV Media Playerben?
Ip address
gateway
netmask
dns1
dns2

Rendesek lennétek, a helpért!!

(#4965) LámaZ válasza hviiick (#4964) üzenetére


LámaZ
addikt

IP address: eszköztől függ. 192.168.1.10 stb. Ld. leírást! Most a LAN-kártya címére gondoltam.
A Windows ipconfig /all parancsa ezeket mind kijelzi miután beszerelted a cuccot. A Kellékekben kell nyitni Parancssort. Az, hogy neked milyen IP-címet ad a netszolgáltatód, az egy más tészta, de az ugye nem statikus általában, mert automata osztja ki, tehát azzal nem kell foglalkoznod.

gateway: ez a router címe. Ld. a rúter műszaki leírását. Csak példa: http://192.168.8.1/ Ez a 4G-s wifis rúterem címe. Persze a http:// nem beírandó oda.

netmask: 255.255.255.0

dns1: lásd a szolgáltatód honlapját, de automatikusan is szokott menni. Vagy vannak nyilvános domainnév-feloldók, pl. a Google-éi. Aszem: 8.8.8.8
dns2: ld. mint fent

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4966) LámaZ válasza LámaZ (#4965) üzenetére


LámaZ
addikt

Mi a frász a Google nyilvános domainnév-szervere?
Amúgy:
8.8.8.8
és
8.8.4.4

A Telenoré meg:
217.79.129.75
217.79.128.45

Na, bumm!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4967) hviiick válasza LámaZ (#4965) üzenetére


hviiick
csendes tag

Köszi, már egy fokkal többet tudok, de nem tudok útelválasztót csinálni a routeremmer, mert régi.
Az lehet, hogy a gatewayem és a router ip címe azonos?

(#4968) LámaZ válasza hviiick (#4967) üzenetére


LámaZ
addikt

Menj át a Router gondok topikba!

Legyen minden jó!

(#4969) LámaZ


LámaZ
addikt

Még egy dolog a DNS-szerverekkel kapcsolatban:
Érdemes a netszolgáltatód DNS-szervereit megadni elsődlegesen, és tartalékként valamilyen gyors nyílt DNS-szervert, pl. a Googleéit.
A DNS-szerverek gyorsaságát ezzel a kis segédprogival lehet ellenőrizni: DNS Benchmark
Én le is futtattam egy tesztet, és sok okosságot megtudtam.
Mindjárt át is rendeztem a névszervereimet egy picit.
Konkrétan, a saját szolgáltatóm szerverei a leggyorsabbak (minjárt utánuk lohol a Google), de az egyik nem megbízható, így azt mindjárt a második helyre tettem a listán.
Nem ragozom tovább, ennek is sok ága-boga van.

Legyen minden jó!

(#4970) goldenfish7


goldenfish7
tag

Sziasztok Fórumtársak!

Nekem még mindig a jó öreg T-R42-esem van (root-olt)...és még mindig nagyon el vagyok tőle ájulva, hogy milyen frappáns kis szerkezet (és ezt nektek köszönhetem, hogy hallhattam róla :R )...de...
Már egy ideje bekapcsolásnál (Power off appal leállítva, majd elsőre elindítva) az a jelenség tűnt fel, hogy minden elindított alkalmazást egy idő után letesz háttérbe, illetve kilép belőlük és eléggé lassú. :F Már majdnem factory resethez akartam nyúlni, mikor gondoltam egyet ;] és egy "meleg indítással" újraindítottam. A kütyüt mintha kicserélték volna, villámgyorsan pakolta le-fel az appokat, minden indult egyből és gördülékenyen, gyorsan betöltődtek a dolgok. :Y Szóval most örülök, hogy a belakott rendszer még korántsem erőltette meg a kütyüt. :N Lehet, hogy ez a POWER OFF alkalmazás csinál vele valamit, mert mintha valaki írta volna más itt, hogy hasonlóan járt volna. Vajon mi lehet(ett) a gond?

Somatom: köszönöm a wifis kapcsolat módszerét (ES File Explorer), azóta is rendszeresen már csak ezt használom :R

Üdv,

(#4971) LámaZ válasza goldenfish7 (#4970) üzenetére


LámaZ
addikt

Az Androidban beállítható, hogy egy alkalmazást, amelyből kiléptél, a RAM-ban tartsa-e még, vagy azonnal lője ki. Android verziótól függően más-más helyen van ez az opció: hol a Fejlesztői, hol a Kisegítő stb. lehetőségeknél.

Legyen minden jó!

(#4972) SanyiSay válasza interstate76 (#4750) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Egy röpke kérdésem lenne xbox készülékhez.
Sikerült neked végül Servers Ultimate Pro és XBOX összehangolása?

Pár szóban ha leírnád megköszönném. :K

[ Szerkesztve ]

(#4973) interstate76 válasza SanyiSay (#4972) üzenetére


interstate76
addikt

Az xbox-ot csak azért említettem, mert a médiaplayerként való használata miatt volt szükségem dlna-megosztásra, de már csak játékra használjuk. Egyrészt egy csomó mindent nem vitt, másrészt pedig nem kezelte hálózaton keresztül a feliratokat és letölteni sem tudott azokhoz, amikhez kellett volna, szóval csak egy rövid ideig használtam ilyen célra, vészmegoldásként. Ráadásul most hálózatra sincs kötve, mert csak 1 kábel fut oda, ahol van, az pedig egy Samu BD Playerben landol. Szívesen átpattintom és megnézem, látja-e a jelenlegi itthoni megosztásokat.

Ha esetleg előbb ki tudod próbálni, mint én, akkor a Servers Ultimate Pro DLNA Native szerverét ajánlom: ez az, amit a telefonjainkkal össze tudtam hozni (Archos Player gyönyörűen visz mindent) - ezt a szervert elvileg az xbox-nak is látnia kell.

Szerk.: ja, és még annyit, hogy nálunk egy jópár éves xbox360 döcög, szóval nem tudom, hogy ugyanarról beszélünk-e, vagy esetleg te egy xbox one-nal próbálkozol.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4974) SanyiSay válasza interstate76 (#4973) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Köszi ennyi infó egyenlőre elég.
360 as box, de a legújabb gondolom mert tegnap vette a gyerek. Amúgy épp valami androidos kütyüt akartam neki (az új Lifeforce féle tervezett CS918 Plus OEM pont jó lett volna :) ), de mondom ha már ez megvan médialejátszónak hátha jó lesz. Sajna a boltban is ezt mondták amit te, hogy médialejátszásban nem erős és ezért az újabb típusokban már nem is gyúrtak erre a szolgáltatásra, sőt még lejjebb adták a szintet. Hálózatról nem tudott a boltos semmit. Majd hétvégén tesztelgetem mire jó a kütyü, de már nagy reményeim nincsenek. DLNA szerver tipp az jól jött. Nekiesek a netnek aztán megnézem mit ír a világ a témában.
Mégegyszer köszi. :K

(#4975) interstate76 válasza SanyiSay (#4974) üzenetére


interstate76
addikt

Nagyon szívesen! Sajnos médiaplayernek valóban gyenge, a ps3 ebben sokkal jobb, de a kinect miatt nálunk csak az xbox jöhetett szóba. Ami fix: a bubbleupnp-t látja, azzal használtam is pár sorozatepizód erejéig.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4976) SanyiSay válasza interstate76 (#4975) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

"ps3 ebben sokkal jobb" Na ez most már mindegy. :P

(#4977) LámaZ


LámaZ
addikt

Jesszusmária!
Nem csak Wifi-s nyomtató működik ezzel a mini PC-vel!

Ezzel a kis kütyüvel lehet nyomtatni USB-kábelen keresztül (akár OTG-n, akár USB-hubon)!
Nem kell mást tenni, mint telepíteni a PrinterShare® nevű androidos appot a Google Play-ről, elvégezni a beállításokat (le fog tölteni egy 4 MB-os drivert), és megy minden, mint a karikacsapás. :DD

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4978) interstate76 válasza LámaZ (#4977) üzenetére


interstate76
addikt

Ezt eddig nem is tudtam, királyság! :C

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4979) SanyiSay válasza LámaZ (#4977) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Tényleg egy hasznos alkalmazásnak tűnik.
Köszi :K

(#4980) LámaZ


LámaZ
addikt

Jelentem alássan:

A kereskedőnek adtam 1*-ot, és – amint az elvárható volt ☺ – megkeresett privátban, hogy tehet-e valamit értem. Én éltem egy korrekt ajánlattal: kínlódásom kárpótlásául adjon vissza a 43$-os vételárból 11$-t (azért 11-et, mert 1$ elmegy paypalos díjra), és akkor az 1* helyett beírok 4-et neki (mert visszajelzés-módosításkor az aliban min. 4* van) , persze azért nem festek le mindent rózsaszínben ekkor sem. A dolog megtörtént.
Alapvetően, ha sikerül megoldanom a webkamerás mizériát*, akkor azt mondom, hogy ez egy szuper ár-érték arányú eszköz.

___________________
*) Legutóbb a CameraFi appal tettem egy próbát, amely a Logitech C270-es webkamera LED-jét picit fel is villantotta, de – miután engedélyt kapott az USB-használatra, elindult, megjelent a nyitó képernyő, amikor be kellene jönnie a kamera képének – másodperceken belül abortál (az app).

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4981) géeles válasza LámaZ (#4980) üzenetére


géeles
aktív tag

Nekem is c270 van, megy a 908al is meg a minixel is. Hubbal is meg anélkül is.
IpWebcam után akâr már telon látni képet.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#4982) LámaZ válasza géeles (#4981) üzenetére


LámaZ
addikt

Helló!
Ez tényleg működik.
Láttam korábban is a Playen, de gondoltam nem telepítem, mert az enyém nem IP-kamera.
Egyszerűen király!!!!
:-)

Legyen minden jó!

(#4983) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Mire nagy nehezen kezdett összeállni az itthoni szerver kis CS918-ammal, kaptam kedvesemtől szülinapomra egy Synology DS115J-t. Azt eddig is láttam hogy sokan használtok NAS-t, de hogy ez ennyire jó azt nem mondtátok. :N
Millió lehetőség, 60-70MB/s sebesség a cs918 as 6-9 helyett, érteni nem kell hozzá, csak nyomogatni. Húúú ha ezt előbb tudom, Innen nézve eddigi androidos szerver próbálkozásom csak vicc kategória volt.
6-7W a fogyasztása torrent közben.
Megy is vissza cs918 a saját házába és marad sima lejátszó, még egy darabig. :)

[ Szerkesztve ]

(#4984) #79335424 válasza SanyiSay (#4983) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pedig én vauvau már ezt egy ideje. :)

(#4985) SanyiSay válasza #79335424 (#4984) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Háááát tulajdonképp, te valóban mondtad. :P :K

(#4986) LámaZ válasza SanyiSay (#4983) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, és hol lehet ilyent venni, és mennyiért?
Nyomtató szerver támogatás: Nincs
WiFi: nincs.

Gagyi!
Akkor már inkább Kínából rendelek.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4987) #79335424 válasza SanyiSay (#4983) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos nagyon tuti cucc az a Synology, de rendesen megkérik az árát. Nekem egy Zyxel NSA310 -van. Sajnos, ebből már csak az S változat kapható, amiről lemaradt az e-SATA port. Viszont lényegesen olcsóbb, mint az a Synology és 400Mhz -el izmosabb a proci. A tieddel kb. azonos árban a 325 v2 -van, aminél nem az a kunszt, hogy két lemezes, hanem, hogy kétszer olyan erős a vas CPU -ban és RAM -ban is, plusz USB3. Nekem először egy NSA210 -esem volt (van, mert megtartottam). Az tényleg harmatos volt. De a lehetőségek tetszettek, úgyhogy maradtam a Zyxelnél és a 310 -zel eltöltött 2 év után sem döntenék másképp.

LámaZ:
Szerintem kevered a feladatköröket. A wifi hálózat a router feladata, nem a NAS -é és a "gagyit" is más szempontok alapján mérlegelik. Egy NAS -ban fontos szempont a vas ereje, a hozzáadott szoftveres extra szolgáltatások, a stabilitás, esetleg a hekkelhetőség. Ezen felül nagyon fontosnak tartom a közösségi támogatást, hogy ha vmit nem tudsz megoldani, vagy szeretnél vmi új funkciót, akkor lehessen hova fordulni. Általában a kínai cuccok, ezen tulajdonságok közül, egyikben sem remekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#4988) LámaZ válasza #79335424 (#4987) üzenetére


LámaZ
addikt

Egy ilyen doboz kb. 30k ft-ba kerül, és még venned kell kb. 20k-ért egy merevlemezt is, mert ugye az SSD már 30-40k+ lenne.
50-60k-ért veszek egy Windows-alapú mini PC-t, ami működhet fájlszerverként is. Erről ennyit!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4989) SanyiSay válasza LámaZ (#4986) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Tedd azt. :K
Nem vagyunk egyformák.
Regélehtnék most hogy a wifi felesleges de teljesen, mondjuk a gigabites lan miatt, ha meg már van lan hálózat nyilván van egy routerem is azon meg van antenna. :)
Meg hogy, bizony van nyomtató szervere (meg mindenféle) és usb hubon keresztül is lekezeli az usb hdd-kel együtt is.
Meg hogy benne figyel egy SSD a rendszernek, meg a torrenteknek és a hdd csak akkor kapcsol be ha szükség van rá, így minimális a fogyasztás. Stb, stb.
Ám ez már nem ide tartozik. Ahova tartozik ott meg a synology név láttán nem linkelnek mindenféle termékeket. Legalább is még nem tették.
Egyébként ha azt vesszük a TvBoxom is tudta "mindezt" amit ez, és még wifi is volt rajta. Meg már működött is, akkor kár volt ennyi pénzt kidobnom. :P (te jó ég, mit tettem??)

Írhatnám, hogy kék villanyos boltól van ból van, amire írhatnád, hogy itthon is van ahol egy ezressel olcsóbb, meg akár kintről is behozhatam volna kb pont ennyiért, de Lifeforce (akit tulajdonképp azt sem tudom kicsoda ) alighanem tett értünk annyit, hogy nem szaladgálok ennyiért máshova.

Na de igazából csak annyit akartam írni az szóban forgó írásommal, hogy aki hozzám hasonlóan nem hogy feszegeti a sávszélesség határait hanem többszörösére tervez kihasználtságot, valamint egyszerre több szerverre van szüksége, valamint ha fix ip cím eléréséhez nem szeretne regisztáli DynDNS stb oldalakra, stb, stb. Annak tényleg sokkal jobb egy NAS. Mert ez nekem sem esett le amikor itt többször megemlítésre került. Most hogy már nekem is van, látom hogy mekkora a különbség. Terméket csak azért írtam mert úgy is rákérdezhetnek, meg nem szeretem mikor valaki beszél valamiről és nem írja oda hogy mi az. Főleg ha kérdez is róla, az a csúcs.

Ám amiért én ezt választottam:
Mivel picit utánaolvastam, és nem akartam 10 ezreket kiadni egy olyan készülékért ahol egy hónap után azt érzem hogy na de jó lenne ha ezt is tudná, vagy lehetne halkabb, vagy ez nem is olyan gyors, akkor inkább vettem volna pár ezerért jobbat, hát így ezt vettem meg. Persze ettől még lehet hogy nem a legjobbat választottam, de ahogy olvasgattam nagyon nem nyúltam mellé.

Szerintem...

(#4990) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Téma jó, de jön a vendég sereg ide, és még sehogy sem állok. ;)

(#4991) #79335424 válasza LámaZ (#4988) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az lehet, de attól az még csak egy vas, amire mindent neked kell felhegesztened. Egy NAS -ban mindezt készen megkapod úgy, hogy az valóban nonstop üzemre van tervezve, pár watt teljesítmény mellett. Én Androidot használok és ezért nagyon hálás vagyok pl. a beépített GDrive kliensért. Ezt sztem nem lenne olyan egyszerű összehozni egy PC -n. Egyébként a 310 -esemet egy E.Digital akcióban vettem, 2Terrás vinyóval, 40 -ért. 310 S -t, üresen, 20körül meg lehet kapni.

(#4992) SanyiSay válasza #79335424 (#4987) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Hát igen, innen nézve talán elkapkodtam a vásárlást. Azt egyébként így utólag magam sem értem miért nem kérdeztem előtte. :N
Na de segáz, csak addig tartson ki még jönnek a fényszálas adatkábelek. :)

(#4993) interstate76 válasza interstate76 (#4941) üzenetére


interstate76
addikt

Meggondoltam magam! A GB legutóbbi hírlevelében volt egy 5 usd-s kupon, amivel kevesebb, mint 30 usd-ért meg tudtam rendelni egy MK808B Plus-t. Ez már tényleg az az összeg, amennyiért nem szabad otthagyni!

Tartom, hogy ha valaki böngészni is szeretne a mini pécéjén, és mindezt néha legalább 4-5 nyitott lappal tenné, akkor kevés az 1 GB RAM, de - ha valaki nem futtat folyamatosan legalább több tucatnyi torrentet, akkor - a letöltésekhez és ezek megosztásához, ill. néha egy kis böngészésre, TV okosításra bőven elég. Remélem, ennél az összegnél a vámosok sem lesznek szőrösszívűek és kijövök kb. 8.500,- Ft-ból, amennyit a GB-nek fizettem érte. :K

(#4985) SanyiSay A beszámolód (és persze Somatom gyakori NAS-dícsérete) miatt én is elgondolkoztam egy NAS beszerzésén, de olyan keveset töltök le, hogy úgy döntöttem: maradok a mini pécéknél. Rendeltem egy MK809III-ast is - megpróbálok rá linuxot hegeszteni és arra bízni az eddig egy MK908-as által ellátott feladatokat. A NAS hogy szuperál? Sikerült belakni?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4994) SanyiSay válasza interstate76 (#4993) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Köszi kérdésed megvagyunk. :K
Hát hol is kezdjem. Amúgy pont topik témába illik a beszámolóm. :N

Szóval van itthon, 2 nyomtató, 2 usb hdd, kb 5 androidos és 2 windows-os készülék, + a konyhában egy BT hangfal amire eddgig android csatlakozott, aztán néha távolról is szeretem elérni a filmjeim ha épp külföldön vagyok. Torrentezni nem szoktam nagyon én sem kb 3 db hetente.
Na innen indult az egész, mert ezzel már nem igen tudott megbírkózni a cs918. Ha épp beindult a torrent akkor már szaggatott a film. A mindenféle usb hdd és nyomtató megosztásról ne is beszéljek. Mert amikor rádugtam az usb hdd-t akkor újra mountolta az egészet és más lett az elérési neve, amire a Ttorrent nem talált semmit amitől elfelejtette az összes feltöltést. Meg az indulási mizériák amikor nem csatolta egyből a hdd ket csak ha e robottal indítottam újra az egészet. Szóval dolgozott rendesen az e robot hogy minden hibát kiszűrjön és minden csak akkor fusson ha minden feltétele megvan.
Na és persze amit épp nem használok azt kikapcsolom, meg be ha kell.

Mivel csak 2 usb portja van a NASomnak, USB hubra rádugtam mindent és pipa.
Amúgy nem vagyok egy nagy hálózati guru. Kb pont nem értek hozzá egyáltalán.
Nekiláttam a beállításnak.
Minden felhasználónak engedélyek, alkalmazás, és fájlhozzáférés, sebesség, IP szűrés, meg mittom én.
Korrektül be lehet határolni ki mit tehet a rendszerrel.
Hát mit mondjak, ennek a beállítása KB fél óra volt. :K
Persze nem mert mindenfélét nézegettem közben de a régi hálózatom tudásának felállítása kb ennyi volt.
Sebesség 10x akkora természetesen LANon. kb70MB/s
XBox-ot hagytam a végére. Át is hoztam ide mellém hogy ne kelljen átrohangálni a gyerekhez.
Na az sem volt egy komoly dolog. Kár volt áthozni. Pipa, pipa, aztán kész. Amit lejátszott a cs918 at ez is lejátsza. Feliratokkal nem foglalkoztam, de xboxon volt valami ilyen opció.
Persze minden filmhez letölt mindent, leírás, borító, stb, és magyarul.
Androidon van hozzá mindenféle alkalmazás amivel filmeket zenéket, meg mindent kényelmesen elérsz.

Lehet mappafigyeléssel is torrentet hozzá adni de van a chrome hoz egy bővítmény ami jobb klikkel egyből hozzá adja a letöltőhöz nem kell letöltögetni és átmásolni.

USB3 picit tényleg visszafogja a hdd-t kb30MB/s de mivel Maga az usb-s HDD-m is csak 2 es így ez nem zavar annyira.
Vettem bele egy SSD-t 60Gb mert amennyit torrentezek arra pont elég. Persze lehet mondani hogy torrent + SSD nem jó. Ám mivel főként feltöltök és le nem igen, sokkal kevésbé nyírja mint a hdd-t. A szerver is gyorsabb mert a beépített winyón futtatja magát. +halkabb + fogyasztás is kevés. Trim et csak néhány ssd tipusnál támogatja az enyémnél pont nem ha jól olvastam.

Aztán mivel egy DSM névre hallgató rendszer fut rajta (enyémen természetesen már a legújabb teszt béta verzió :) ) mindenféle "app" ot le lehet hozzá tölteni mint a G.Play ről androidra. Hát aztán onnantól lehet rajra weblapot, meg kamera rendszert ami mozgásra rögzít, meg Webshop, meg meg meg....

Szóval hogy sikerült e belaknom? :N
Hogy imádom e? :))

Ja meg csatlakozik Chromecast, meg smart tv, hez. Egyből lejátsza a filmeket azon is. Meg hanggal is van ugyanez ha csak zenélni akarsz. Valami ilyenre lesz cserélve a konyhai BT cucc.
Kb röviden ennyi ameddig hirtelen eljutottam.

Szóval nem az a kérdés, hogy mit tud, hanem hogy minek vettem meg a cs918-at.. :)

(#4995) mimey


mimey
tag

Egy kis érdekesség Google háztájáról:Chromebit RK3288 alapokon.

[ Szerkesztve ]

(#4996) interstate76 válasza SanyiSay (#4994) üzenetére


interstate76
addikt

Nagyon jól hangzik! :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4997) SanyiSay válasza interstate76 (#4996) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Rutinos motoros, jól mondta hogy kell a magunkfajtának egy ilyen. :)

(#4998) nagash válasza #79335424 (#4991) üzenetére


nagash
senior tag

NSA320-am van. Majdnem 4 éves volt mikor vettem, de be volt még fóliázva.
15k+ 15k (nagyker) a 2*1TB-ért.
Elégedett vagyok. Még mindig jön hozzá frissítés, például GDrive.
Letölt, Dropbox-ol, valamint automatikusan tölti fel a Youtube videóimat.
Csak a kikapcsolás van programozva, minden nap 24 órakor leáll, hogy este ne zúgjon.
Patent.

Knoblauch macht einsam.

(#4999) SanyiSay válasza nagash (#4998) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Lassan elérjük hogy Interstate fórumtárs azt érezze hogy ha az új kütyüje árát betette volna a nas árába már mennyivel előrébb lenne. :)

(#5000) nagash válasza SanyiSay (#4999) üzenetére


nagash
senior tag

Attól még van itthon egy MK809 IIIB-m, egy Teclast x98 Air 3G-m, 3 notebook-om, meg PC-m, meg Raspberry-m, 2+okosteló, szóval van, aki így is úgyis vásárolgat, tesztelget, építget. Nem bántam meg, pár a 809-es most eléggé hanyagolva van. :)
De a NAS az ma már kihagyhatatlan nálam. Filmek, backup, sokmindenmás

Knoblauch macht einsam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.