Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) gegsite válasza #79335424 (#3449) üzenetére


gegsite
tag

HDD? egy SD kártya van benne összesen.

Nem emberekre írtam, hogy sokaság van itt, hanem kütyüre. Most szétpattintottam az enyémet lőttem pár fotót

http://imgur.com/a/UbYfM

A fehér "gumit" tócsát ott hagytam...a hűtőbordát se piszkáltam.

[ Szerkesztve ]

3D nyomtatás. Akksi időre, és uptime-ra gyúrok.

(#3452) #79335424 válasza gegsite (#3451) üzenetére


#79335424
törölt tag

Magának a sticknek kell annyi áram, mint egy HDD -nek. Egyes TV -ken van nagy áramleadásra képes USB port. Ezt szokták HDD -s USB portnak hívni. Jelen esetben nevezhetnénk MK908 portnak is, csak a TV -gyártók nem így hívják.

(#3453) Lifeforce válasza SanyiSay (#3447) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ha cs918 akkor szerintem mtk lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3454) szabochris válasza #79335424 (#3437) üzenetére


szabochris
aktív tag

Csak azért kérdezem mert ebay ezt találtam írtam az eladónak és azt írja ez egy eredeti kr42-es.
Letezne?
Érdemes lenne megvennem?
http://m.ebay.com.au/itm?itemId=261510314126

(#3455) Lifeforce válasza interstate76 (#3440) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az II.-es verzió.
Van hozzá sok rom mert AP a wifi benne.

(#3456) SanyiSay válasza #79335424 (#3449) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Wifi: RTL8723AS

Miért pont ez a modul a fontos?

(#3457) SanyiSay válasza Lifeforce (#3453) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

MTK ?

Nem igen értem ám. :(

(#3458) interstate76 válasza Lifeforce (#3455) üzenetére


interstate76
addikt

Erre légyszi jelezz vissza! Kösz!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3459) #79335424 válasza SanyiSay (#3457) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lifeforce a kékfogra gondolt. Azért fontos, mert ezek meghatározzák a romot. Nem csak arról van szó, hogy ha ez nem passzol, akkor nem fog működni a wifi és a kékfog, hanem arról is, hogy a modultípusokból lehet következtetni a gyártás időpontjára, vagyis a panelverzióra. Ez a bootloader szempontjából fontos. Root -tal (vagy ADB -vel) persze precízebb infókhoz is lehet jutni, mert a dmesg terminálparancs kimenete tartalmazza a pontos partíciókiosztásokat. De ez sokaknak meghaladja a lehetőségeit, ezért inkább a kütyün biztos müködő, gyári rom linkjét szokták mellékelni egy-egy ismeretlen, vagy új típusnál a "melyikromjórá" -kérdéshez. A CWM esetében is ugyanez a metódus, mivel a recovery flasheléshez is kell a partíció pontos helye. A gyári rom megtalálása a user feladata.

(#3460) Lifeforce válasza interstate76 (#3458) üzenetére


Lifeforce
őstag

Írtam rá neked :)

(#3461) interstate76 válasza Lifeforce (#3460) üzenetére


interstate76
addikt

Mekkora vak vagyok! :N

Kösz! :R

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3462) Lifeforce válasza SanyiSay (#3456) üzenetére


Lifeforce
őstag

Abban nem mtk a kékfog.
Arra itt linkeltem gyári romot, de holnap belinkelem neked még egyszer. (mobilról vagyok most)

(#3463) SanyiSay válasza #79335424 (#3459) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Hu köszi.
Ti aztán lelkesek vagytok.

Többi fórumon nem 0-24 ben jön a segítség. :)

Szoknom kell. Ennyire nem vagyok gyors.
Mire észbekapok felteszitek nekem a 4.4 et :)

Az alaplapon a szám nem a gyártás idelye?

CYX_CS918
V2_1 20140325
Gyanús hogy ez dátum.

Közben hűtést is néztem mert nekem egy vastag papír vagy mi fene van ragasztva a hüttő borda helyett a de az nem tetszik igazán.
Megtaláltam a nagy ventillátoros (Cooling Mod) hűtést :N Kész a gyerek
Vizes hűtés kész lett végül?

Megvan az optimális :)
Operation Temperature Range -40C to +85C
Na holnap leültetem a gyereket játszani lemérem mit mutat papírlappal a tetején.

(#3464) SanyiSay válasza Lifeforce (#3462) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Köszi. előre is. :R

(#3465) #79335424 válasza SanyiSay (#3463) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most kifogtad a 0-24 supportot. :) Éjjel háromkor rakodok Miskolcon, reggel pedig Bp -en, úgyhogy éjszaka online leszek (többnyire, mert vezetés közben néha az utat is kell nézni, bár 40tonnánál ennek nincs túl nagy jelentősége, mert nem sok minden közlekedik az úton, ami kárt tudna tenni bennem). Aztán átveszi Lifeforce, vagy Interstate76 a supportot. :)
Az a dátum már jó kiindulási alap. Hú, de gáz! Lespórolták a hűtőbordát? Nézz meg egy-két panel képet! Ott kéne legyen egy aluborda. Na, ez a baj az olcsó klónokkal.
Sajnos, a vízhűtés project -hez több idő kell, mint amennyit tudnék vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#3466) Lifeforce válasza SanyiSay (#3456) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ez a hivatalos gyári romja, Innen letöltheted
Tehát ez a rom CS918, és az új T-R42 RTL8723 (realtek) WiFi chippel szerelt készülék romja.

[ Szerkesztve ]

(#3467) Lifeforce válasza #79335424 (#3465) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, majd az összes RK3188-T procin nincs hűtőborda, hanem egy vastag grafit lap a hűtés.
Független, hogy klón vagy nem klón :)

[ Szerkesztve ]

(#3468) SanyiSay válasza Lifeforce (#3466) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Köszi már le is töltöttem.
Ez korrekt ebben benne van minden PC hez is. Nem bízzák a véletlenre.
Ha csak ezek a paraméterek számítanak akkor ez valóban jó az enyémhez.

Legnagyobb bajom hogy kettőt kelett volna venni a kütyüből.
Család rákapott. (mondjuk ezért vettem) :(
Legalább a hőmérőt rátettem volna. :)

legalább van időm olvasgatni. :)

(#3469) Lifeforce válasza SanyiSay (#3468) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én csomagoltam be a romot így, mert a gyárból csak az img fájlokat küldik el nekem.

(#3470) SanyiSay válasza Lifeforce (#3469) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Így meg pláne örök hála. :K

(#3471) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Hát grafit hűtés nem sokat ér rajta.
Tető nélkül, kicsit megy a játék és kb 76 fokon fő az agya.

(#3473) gegsite válasza interstate76 (#3450) üzenetére


gegsite
tag

Kipróbáltam a hozzá kapott adapterrel is (most először) nagy frekis sípolások közepette (a stick sípolt) a GoogleTV után csak újraindult folyamatosan. Amikor átdugtam a TV-USB-jére akkor simán sípolás nélkül betölt. Fogalmam sincs mennyi A-t tud leadni a TV usb-je semmi nincs ráírva az usb-n kívül, a könyvében sem. Az biztos hogy a kapott adapterre 2A-van ráírva, de hát azzal el sem indul rendesen... Oo

3D nyomtatás. Akksi időre, és uptime-ra gyúrok.

(#3474) interstate76 válasza gegsite (#3473) üzenetére


interstate76
addikt

Jó lenne, ha ki tudnád próbálni egy nem hozzá adott, 2 amperes táppal is, mert ahogy Somatom utalt rá, kis kínai barátaink nem épp csúcsminőségű tápokat csomagolnak a mini pécék mellé.

Ezt a sípolós dolgot nem tudom, mi okozhatja.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3475) gettno


gettno
tag

Sziasztok!

Én is hamarosan boldog(?) tulajdonosa leszek egy Q7-nek. Célirányosan T-R42-est kerestem, mert anno interstate76 nagyon meggyőzően istenítette. És mit találtam? Q7-et. Meg is rendeltem, mely döntésemet egy youtube video is megerősítette, mert hdmi helyett rca-t használt a csávó. Hú, de jó, hugomék lapostv nélküliek, nekik is jó lehet, csak gondoltam kipróbálom, tesztelgem.

Olvastam a grafitlapkás hűtésről, nagyon jó. :O Remélem hamarosan gyufásskatulyát használnak ház helyett, és hurkapálca lesz a külső antenna :DD

Van esély passziv bordát varázsolni hűtés gyanánt? Ha igen kb mekkora kell?

Köszi előre is!

(#3476) #79335424 válasza gettno (#3475) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. Néhány típuson volt is gyárilag. Bizonyíték híjján elfogadom Lifeforce állítását, bár én határozottan úgy emlékszem, hogy láttam olyan T -procis panelfotót, amin volt alu hűtőpanel. Ha egyszer ráakadok a képre, akkor linkelem.

(#3477) SanyiSay válasza gettno (#3475) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Eddigi méréseim alapján nem csak lehet, de erősen ajánlott is a hűtés javítása.
Hővezető kétoldalas + aluborda.

Sajnos mivel egy majdnem teljesen zárt dobozban van, a passzív borda önmagában nem hinném hogy elég, Azzal csak a doboz belselyében melegíted a levegőt. Sajna ebből fakadó problémákkal már küzdöttem egyéb készülékeken. Szép lassan megfőnek. :/
(persze a melegedés is használat függő)

Nálam épp folyamatosan megy. Játék,film,játék,film sorrend (burkolat nélkül, de így is határeset)
Aktív hűtést próbálom elkerülni a zaj miatt én is, és a készülék alakját is meg szeretném tartani.
Terveim szerint
- a készülék aljára fúrok több lyukat ahol a panel hiányzik
- picit magasabb lábakra rakom, hogy alján tudja szívni a levegőt
- tetején lévő + lap csak dísz, könnyen lepattintható
- díszlap alatt vágok a bordák fölé egy szép nagy (ventillátor méretű) nyílást
- díszlapot távtartóval visszateszem, így kialakul majd egy kellően nagy szellőző rész.
- alubordát teszek nem csak a procira, memóriákra meg minden nagyra.
- aztán újra mérek.
- ha kevés akkor megy bele egy ventillátor 40x40x10mm 5V amit remélem még elbír a tápja.

- borda mérete akkora lesz amit még elbír a doboz (soha nem számoltam még hűtő teljesítményt)
- optimális hőfok.... azt még nem tudom, (erre várnék ötleteket is)de -40 ig jó vagyok. :D

Kicsit ez a készülék gyermekkoromra emlékeztet mikor még anyám mondta, hogy kapcsold ki mert túlmelegszik, ezzel jelezve, hogy ne az egész nyáriszünetet a tv előtt töltsem.

(#3478) #79335424 válasza SanyiSay (#3477) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmmm... Úgy tűnik, hogy egy új, játékos kedvű problémamegoldót üdvözölhetünk a csapatban. :) Sztem ilyen tervekkel inkább másik tápban kéne gondolkodni. A gyári az úgyis egy rakás... Minél kisebb egy venti, annál zajosabb. Én inkább egy külön tartó lapot (alátétet) csinálnék, egy bazi nagy, de lassú fordulatú ventivel. Mint amiket a laptopok alá árulnak. Ha ez 12V -os, akkor vagy egy olyan táp, aminek 5 és 12V kimenete is van, vagy csak 12V és kibeleznék hozzá egy szivargyujtós usb tápot. Tescoban vettem 3A -est két rugóért. Sztem a belseje elférne a házban, de lehetne a ventis alátétbe is beépítve. Esetleg mehet bele nagyobb, vagy kettő ebből és akkor bármilyen külső eszközhöz lenne áram. Így még egy autós, vagy kempinges használat is megoldott, mivel közvetlenül szivargyujtóról üzemeltethető.

[ Szerkesztve ]

(#3479) Lifeforce válasza #79335424 (#3476) üzenetére


Lifeforce
őstag

Azért írtam, hogy nem mindegyikben van grafitlap, csak a többségében.
Azért a tronsmartokban még megvan az alu hűtőborda, de azért a nyakamat már arra sem tenném rá.

(#3480) SanyiSay válasza #79335424 (#3478) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Ó köszönöm. :)

Játékos kedv is megvan, meg egy kis hátszél is. ;)
Tápot ha nem bírja, akkor kuka és kap másikat.
Természetesen a készülék áramfelvételét is nézem, hogy maradjon a ventilátornak is pici.

Sajna ezek a tápok is ki tudnak nyúlni a folyamatos munkába, még jóval a felső teljesítmény határuk elérése elött ezzel is volt már gondom. Főleg ha ezeket is leszigeteli az ember valami beépítéssel, letakarással.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy csináltatnék csilivili dobozt a készüléknek plexiből vagy bármiből, de pont az a cél hogy minél kevesebb munkával fenntartva az eredeti alakját lehűtsem. (lustaság az első, gányolni meg nem akarok :K )

Lassú nagy ventilátor jó ötlet, de az nincs itthon. :)
ha a 12V os ventit 5V ról hajtom lassabb és halkabb lesz.
Reményem szerint legrosszabb esetben sem kell folyamatos aktív hűtés a készüléknek, csak 3D játék közben. Legalább is most a folyamatos film nézést így is megússza 50-60 fokon.
Ha meg játszik a gyermek egy porszívót is ráköthetek. :)

Bízva eközben hogy a profin lehűtött készülékem a családom kicsit megunja, és titokban Lifeforce által elküldött ROM particiótábláját felhasználva (készülékemmel való egyeztetése után) végre rámmosolyogjon a kis Recovery-s droid.

12V-5V átalakításra az autós USB jó ötlet, mondjuk én valami stabkockából dobtam volna össze valamit, de remélem nem fog kelleni.

(#3481) gegsite válasza SanyiSay (#3480) üzenetére


gegsite
tag

Nem reklám, de van egy CNC maró gépem, s ha valaki tervez magának egy házat le tudom gyártani. Persze egy lemezből hajlítani biztos egyszerűbb. Lehet majd én is csinálok a stick-nek egy alu dobozt, csak azt néztem hogy pont ott van egy antenna csatlakozás amelyik oldalon van a borda nekem. És az antenna bütyke hozzá ér a műanyag házon lévő matricára, ami jól láthatóan egy "antenna" útvesztős, labirintusos nyák.

3D nyomtatás. Akksi időre, és uptime-ra gyúrok.

(#3482) #79335424 válasza SanyiSay (#3480) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy mit értesz "kis recovery" alatt, de ha CWM -et, akkor a freaktabon van leírás saját CWM készítésére. Van egy üres "minta" is, amibe a megfelelő állományt kell beilleszteni. Ha tudod a tieden a partíciók pontos helyét, akkor a szükséges alapanyagok megvannak, már "csak" össze kell őket főzni és ha működik, akkor a receptet kellő részletességgel itt publikálni. :D

(#3483) gettno válasza SanyiSay (#3480) üzenetére


gettno
tag

Húha, nem aprózod el! :-) Bár neked már megvan, és szembeSÜLSZ a problémával, én pedig elkezdtem vakarózni, mit is tegyek vele. Sajna annyira nem vágom a fizikai moddokat, de a furatok az aljára, a tetőemelés nem rossz ötlet! Hátha nem kell ventit forrasztani!

(#3484) SanyiSay válasza gegsite (#3481) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Hasznos ember. :)

Lassan a felhasználói közösségből fejlesztői közösség lesz. :) (roppant kellemes, hatásos módja a fejlesztéseknek)
Csak ne áruljuk el gegsite-nak mert nem szereti, ha egy topic több mindennel foglalkozik.
:)) Góóól

Nekem is pont rossz helyen van a "matricaantenna" de nekem vezetékkel van bekötve így könnyen odébb ragasztom.

(#3485) SanyiSay válasza #79335424 (#3482) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Na most kicsit elkeserítettél.
Azt mondod a Recoveryt is nekem kell megírnom?
Vagy megvárom még valaki feltesz valamit freaktab-ra. :)

Particio elvileg megvan, (hála nektek és a 0-24 supportnak) már csak ellenőriznem kell e hogy amit kaptam az valóban az enyém e.

[ Szerkesztve ]

(#3486) #79335424 válasza gegsite (#3481) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem fölösleges gyártani. Egy router ház tökéletesen megfelel, olyat meg fillérekért, vagy ingyen lehet szerezni, hisz nem kell, hogy működjön. Én is stick belsőn gondolkodtam és akkor marad egy csomó hely. Eleinte úgy gondoltam, hogy egy usb -s router lenne a tuti, de aztán rájöttem, hogy a négy lan port fölösleges, viszont nincs egybeöntve a házzal. A helyére mehet egy HUB. A maradék helyre gondoltam a lan adaptert és a szivargyujtós adaptert (ami a HUB -ot is ellátná), a ventit és talán még egy 2,5 -ös külső tár is beférne. Én már szereztem is egy TP-Link 741ND -t. A tárhoz ez kicsi, de nekem ott a NAS. Viszont egy külső powerbankot talán be lehetne ügyeskedni és akkor közvetlenül arról kapná a kütyü a stabil tápot. Így nem kéne neki stabil külső ellátás és egy áramkimaradásnál sem áll le. Vagy amikor a kölyök(macska) kirántja az usb -t.

(#3487) SanyiSay válasza gettno (#3483) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Azért ne ijedezz, 2 napja megy egy éjszakai 8 órás leállással és 75C fölé nem ment.
Max leveszed te is a burkolatot ha játszol vele.
Burkolattal amúgy 10 perc alatt 15 fokkal megugrik a hőfok filmezés közben is 65 fok volt, és mivel lezárt doboz nem tudom meddig ment volna de azt nem teszteltem tovább.

(#3488) SanyiSay válasza #79335424 (#3486) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Szünetmentes táp, TV re is teszel?. :)

Képeket kérünk, ha elkészül.

(#3489) szabochris


szabochris
aktív tag

Hali!
Mi a különbség eközt [link]

és eközt [link]

Melyik tud többet?

Ezek már mókolás nélkül viszik az 1080p-t ugye?

(#3490) #79335424 válasza SanyiSay (#3488) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem csak médialejátszós felhasználásban gondolkodom. A külön táp nem csak saját maga miatt fontos, hanem azért is, mert így tud infót küldeni egy áramkimaradásról. Ez egy szerver, vagy egy riasztórendszer esetében hasznos feature. Ami a TV -t illeti, nem is lőttél mellé, mert ez is megfordult a fejemben. Azért van részemről ez a szivargyujtós gondolat, mert én kamionozok is és erre van rendszeresítve egy Technika típusú, 16 collos, LED TV -m. Ez 12V -os és a hátuljára fel lehetne csavarozni az egész miskulanciát.

[ Szerkesztve ]

(#3491) SanyiSay válasza #79335424 (#3490) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Most hogy mondod.
Fejlesztői oldalról nézve annyira olcsóak már ezek, hogy megéri használni mindenre.

Ez az irány is tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#3492) interstate76 válasza szabochris (#3489) üzenetére


interstate76
addikt

Könyörgöm, ne linkeljük már be 0 és 1 pozitív visszajelzéssel rendelkező "eladók" hirdetéseit!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#3493) SanyiSay válasza interstate76 (#3492) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Burkolt reklámra gyanakszol?

Nekem ez fel sem tűnt, én inkább a procikat néztem 8 magos GPU val, hogy ezek is ide tartoznának?

(#3494) Lifeforce válasza SanyiSay (#3493) üzenetére


Lifeforce
őstag

Nem, nem burkolt reklám.
Szegény srác ingyen akar venni egy mercit. Az a gyanúm, hogy ez drágább vétel lesz mint ha bárhol megvette volna ahol megbízható.
De hiába mondjuk neki, hogy ne...

[ Szerkesztve ]

(#3495) Lifeforce válasza szabochris (#3489) üzenetére


Lifeforce
őstag

Látom nem igazán érted meg, hiába írjuk neked.
A képen szereplő eszközök röccenés mentesen viszik a fullhd videót, de a hirdető jól lenyúlja a pénzedet!
És ami mégrosszabb, a linkelésednek hála, a hozzád hasonló emberek pénzét is jól lenyúlja majd.

(#3496) SanyiSay válasza Lifeforce (#3495) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Szoknom kell, hogy mindenre figyeltek. :)
De tetszik.

(#3497) #79335424 válasza Lifeforce (#3494) üzenetére


#79335424
törölt tag

A "mondjuk neki" -hez még adj hozzá 29db privátot!

SanyiSay:
Nem, az már az S802 -es topik, de ne lepődj meg, ha ismerős nickekbe botlasz! :)

[ Szerkesztve ]

(#3498) szabochris válasza #79335424 (#3497) üzenetére


szabochris
aktív tag

Nem azt mondtam hogy AZT akarom megvenni, csak belinkeltem hogy lássátok milyen mini PC-ről van szó!!!

De jó,hogy ti itt mind szakemberek vagytok, nem kell hülyének nézni a másikat!!!!

Somatom, a 29 privát üzenetre nem lett volna muszáj válaszolnod...

Na ennyit erről, meg rólatok, örülök hogy mindenki ennyire "segítőkész" ebben a rohadt fórumban...

(#3499) szabochris válasza Lifeforce (#3494) üzenetére


szabochris
aktív tag

Szegény srác??? Lifeforce bammeg figyelj már oda miket írkálsz!!

Az,hogy nem mindenki a 220V-ból vásárol, attól nem dől össze a világ!!! Mert te, MESTER, épp ott dolgozol...

(#3500) interstate76 válasza szabochris (#3498) üzenetére


interstate76
addikt

Itt tényleg mindenki segítőkész, és még akkor is elég türelmesen szólunk, ha sokadszorra csinálod meg ugyanazt, amiért már figyelmeztetett valaki. Nem velünk van a baj, ha nem érted meg, miért káros dolog csalók hirdetéseit belinkelni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.