Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) nagash válasza interstate76 (#4191) üzenetére


nagash
senior tag

Szia, nem sikerült reprodukálnom, sőt nekem egyáltalán nem sikerült megosztanom a cuccot.

Még ránézek másik kütyün, de ez így fura...

Knoblauch macht einsam.

(#4202) interstate76 válasza nagash (#4201) üzenetére


interstate76
addikt

Azért köszönöm a próbálkozást!

Egyébként mit nem sikerült megosztanod? A mini pc teljes tartalmát, a micro sd-n lévő dolgokat, vagy egy adott mappát?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4203) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Miket nem olvas itt az ember.
4.4 android meg az SD kártya. :F
Mi mostanság simán frissítjük 4.2 ről 4.4 re telefonkáinkat, eddig még ezt a problémát nem is halottam.
Legalább is lenovoék házatáján.
Normál felhasználás során pont semmit nem lehet abból észrevenni, hogy frissített.
Igaz nálunk az egész google csomag ki van hagyva a gyári stock romokból :)

(#4204) #79335424 válasza SanyiSay (#4203) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem a Google csomagon múlik. Ez a korlátozás az Android rendszer része. A kínai készülékek viszont teljesen másképp értelmezik a kártyakezelést (meg a SIM kezelést) és ez még gyártónként is változik. Minap volt a kezemben egy gyöngyszem, egy igazi, legalja klón. Megnéztem a telóadatokat és rögtön szóltam a srácnak, hogy ezt most nem kapja vissza, mert ebbe bele kell túrnom. A teló szerint ugyanis 6,7GB ramon hasított a 4.5.8 -as Android :Y Hát láttam csodát!

(#4205) SanyiSay válasza #79335424 (#4204) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Nagyrészben úgy is csak az számít a felhasználónak, hogy nagyobb verziószám legyen.
Meg kicsit más színű a háttér.
Ha ezt nézzük így mindenki jól jár. Az eladó gazdagodik, a vevő meg boldog. :)
Te meg csemegézhetsz az érdekes megoldásokból. :)

[ Szerkesztve ]

(#4206) SanyiSay válasza #79335424 (#4204) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

ui:
Akkor várhatom én az újításokat ha a kínaiak kiszednek belőle mindent. :)

[ Szerkesztve ]

(#4207) #79335424 válasza SanyiSay (#4206) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pont ez az újítás! Olyan megoldások, amik még a Google -t is meglepik. Lásd, dual SIM. Vagy itt van pl. egy Lollipop "újdonság", a külső, usb -s audio eszköz kezelés. Mi, miniPC -sek tudjuk, hogy ez is csak a Google -nek új, a kínaiak ezt már régen belehekkelték az Androidba.

[ Szerkesztve ]

(#4208) SanyiSay válasza #79335424 (#4207) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Ebből a megvilágításból még nem is néztem az androidot.
Hw ezközökben szokott így menni. A gagyi márkák sokkal több újítást tartalmaznak, és lassan követik őket a profi cuccok is tudásban, persze szabványosítva azokat és stabil működést biztosítva.
Ezek után adódik a kérdés, hogy ebben az esetben ki használ eredeti androidot?
Valamint akkor az eredeti rendszer stabilabb?
Vagy teljesen nem látom a filmet. :)

(#4209) nagash válasza interstate76 (#4202) üzenetére


nagash
senior tag

Szia, nem a miniPC-n próbáltam, hanem a telómon. Csak azt a médiát volt hajlandó kezelni, amit a vagy én vettem fel (kép, videó vagy hang), vagy amit a galéria beolvasott (BT-n érkezett cucc).
HIába pakoltam a Movies alá, semmi. Tehát már az elején megállt az élet.

MiniPC-n megnézhetem, de ott egy licenszelt Server fut, szóval ott mennie kellene.

Knoblauch macht einsam.

(#4210) interstate76 válasza nagash (#4209) üzenetére


interstate76
addikt

Ha ezen múlik, akkor megveszem a teljes verziót, csak azért tartok tőle, mert nekem ez vagy a 15. upnp-progi volt, amit kipróbáltam és működött is, így nem vagyok biztos benne, hogy a teljes verzió hiánya okozza a problémát. Szóval ha ki tudod próbálni mini pc-n, akkor azt nagyon megköszönöm!

Ill. azt is, ha bárki tud ajánlani olyan programot, ami megfelel a céljaimnak (médiatartalom megosztása belső hálózaton)!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4211) kazan23


kazan23
aktív tag

Sziasztok, átkérdezek az S802-ből, itt jobban pörög...
Van arra valami ötletetek, hogy miért dobta el az SMB-t?
Az XBMC (13.2) most nem lát az UPNP-n kívül semmit a hálózatból. Illetve nem hogy az XBMC nem lát, de pl.: az ES File Explorer sem. Furcsa, mert létrehoztam a médiatárat minden gond nélkül*
NAS-t is újraindítottam kínomban. Sem WIFI-n, sem LAN-on nem látja a hálót, de az előzőleg felvett mappákból a filmeket látja és le is játssza. :F
*illetve ez nem igaz, mert először UPNP Share-ket csináltam és volt vagy fél óra, amire visszaemlékeztem, hogy azt nem fogja látni

[ Szerkesztve ]

(#4212) #79335424 válasza interstate76 (#4210) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen eszközről szeretnél megosztani?

(#4213) interstate76 válasza #79335424 (#4212) üzenetére


interstate76
addikt

Az MK908-asomon töltögetek le (jobbára sorozatokat, néhanap filmeket), és a micro SD kártyán lévő anygoknak a belső hálózaton történő megosztása csak addig működik, amíg a letöltött állományokat át nem helyezem (pl. a filmeket a movies mappába).

Tegnap este ki kellett kapcsolnom a kicsikét és újraindítás után megint minden médiatartalmat megoszt a hálózaton, kivétel nélkül, ahogy azt kell. Nem értem, hogy egy reload vagy a BubbleUPnP újraindítása miért nem volt elég ehhez. Most nem merek áthelyezni semmit, mert akkor lehet, hogy megint elszáll a megosztás, de délután újra letöltök valamit és majd azt áthelyezem.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4214) #79335424 válasza interstate76 (#4213) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem használok ilyen megoldást, de a NAS -om topikjában olvastam, hogy amikor indítanak egy ilyen szervert, akkor az szkenneli magának a tartalmat. Nem lehet, hogy azért nem látja, mert futó szervernél helyezted át és kéne egy médiatartalom frissítés?
Esetleg kipróbálhatsz egy Servers Ultimate Webszervert. Nálam működik teló és miniPC között oda-vissza. Böngészőben betallózom a filmet és az url -t átdobom az MXplayernek.

[ Szerkesztve ]

(#4215) interstate76 válasza #79335424 (#4214) üzenetére


interstate76
addikt

Pont azt nem értettem, hogy miért nem volt elég egy médiatartalom-frissítés vagy egy BubbleUPnP-újraindítás, miért kellett az egész kütyüt újraindítani.

Servers Ultimate-et kipróbálom, köszi a tippet!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4216) Zol77 válasza interstate76 (#4215) üzenetére


Zol77
aktív tag

Fontos a DLNA droidon?
Én SMB-n osztom meg a tartalmat,és minden látja szépen,meg a lejátszók is tudnak róla lejátszani.
(WD Tv Live, UG802) Ezt a programot használom : Sambadroid TR42-t használok,ezen van egy 2.5"-os hdd, amire a tTorrent töltöget, és ez van megosztva a fenti programmal lanon. Nekem ez az app vált be,ez tudja a 10/100-as lan max sebességét droidon hozni, a külső hdd-n.

Egyébként a tTorrentnek van webes felülete,ami elérhető távolról is,meg droidos remote app is tud hozzá csatlakozni. Ezt csak azért írtam be,mert sokan mappát figyeltetnek,meg szinkronizálnak,pedig ez így egyszerűbb. Nem tud sokat,csak az alapokat a webes felületről,de nekem ez pont elég: hozzáadni,megállítani,kitörölni.

[ Szerkesztve ]

(#4217) interstate76 válasza Zol77 (#4216) üzenetére


interstate76
addikt

Az xbox360 csak az UPnP-megosztásokat látta, azért választottam azt.

tTorrentes tippet köszi! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4218) Bendo


Bendo
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést a banálisnak tűnő kérdésért, de "eletromosságilag" nem vagyok valami penge :)

Adott egy MK809III-as stick 2A-es táppal, és OTG-n hozzá csatlakoztatva egy USB Hub 2,5A-es táppal. Mind a két táp 5V-os.

A Hubba megy egy lan adapter, és a külső HDD, és slussz. Működik is szépen, de van, hogy néha a HUB eltűnik, majd egy pillanat múlva újra csatlakoztatja a HDD-t, és lan-t. Ilyenkor van, hogy a HDD-t új névvel csatolja, ettől persze a torrent meghülyül, és lan sem áll mindig vissza, azaz van, hogy a kábeles net eltűnik, és csak a Wifi-vel áll vissza a net. Ilyenkor újraindítom az egészet, és újra normális minden.

Oké, gyenge az usb hub tápja, kell egy nagyobb. DE!

Szükségem volt minap egy 2A-es USB-s töltőre, ezért a stick-ét kivettem. Majd nem tettem rá vissza, és az egész kütyüt, hubot az 1 db 2,5A-es hub tápjával hajtottam meg. Furcsa mód felére, harmadára csökkentek a hub féle resetek, volt, hogy 3-4 napig is ment a cucc hub reset nélkül.

Ezt nem értem, és ebbe kérném a segítségeteket. Mitől instabilabb a konfig, ha 2A+2,5A táppal van fejenként hajtva?

Most a stick tápkábelét simán rákötöttem a hub egy portjára, de ha ezt nem teszem, akkor se történik semmi, marad a stabilabb működés.

Köszi!

(#4219) iamzephyr


iamzephyr
csendes tag

Sziasztok!
Egy ilyen eszköz beszerzésén töröm a fejem, de még lenne egy dolog, ami nem hagy nyugodni.
Valaki próbálta már a SoundWire nevű appot?
A dolog lényege, hogy PC-n létrehozunk egy hang szervert, ami így wifin továbbítja a hangot az androidos eszköz felé, ahonnan már vezetéken mehet tovább mondjuk a hifire.
Telefonnal már próbáltam, jól működik, csak kb negyed óra után hajlamos szakadozni, és a telefonom helyett jobb lenne valami állandó cucc a hifi mellé ilyen célra.
Nagyon kényelmes vezeték nélküli hangtovábbítás! :)

[ Szerkesztve ]

(#4220) csababacsi


csababacsi
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a miniPC-s témakörben, előre is elnézést ha kérdést ismételnék. Ha tudtok, akkor léci segítsetek iránymutatásban, megoldásban.

Szóval nagyszülők TV-jét szeretném felokosítani skype-ra. Minden más funkció (film, játék) másodlagos. HDMI-s TV, wifi (vagy RJ45) csatlakozás adott. Igény lenne egy nagyon egyszerűen kezelhető eszköz, ami egy gombbal bekapcsol, másik gommbbal hívást fogad, majd kikapcsol funkciót kiszolgálja. Semmi billentyűzet, egér.

A fórumos eszköz okosítható bármilyen USB-s webkamerával? Valaki használ ilyen konfigot? Mennyire egyszerű a kezelhetősege?

Köszi

(#4221) géeles válasza csababacsi (#4220) üzenetére


géeles
aktív tag

Kezelhetősége tök egyszerű.
Ki be kapcsolni sem kell, mehet világnak...
Erre van szükséged! Egérrel kell megbarátkozni.
:K

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#4222) #79335424 válasza csababacsi (#4220) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha nincs bill, meg egér, akkor mégis, min adná a nagyi az input jelet? Gondolom, a TV nem alkalmas érintéses inputra. Ez csak egy módon lehetséges. Ha bekapcsolás után automatikusan hívást indít, vagy hívást fogad. Tulképp ez is mdgoldható.

(#4223) csababacsi válasza géeles (#4221) üzenetére


csababacsi
csendes tag

Igen, csak már a HDMI inputra váltás is gondot okozhat. Ezért gondoltam, hogy készülék bekapcsnál a TV automatikusan vált HDMI csatornára, kikapcsnál meg vissza a barátok köztre.
De akkor a webcam csatlakoztatása sem gond? Mi is lássuk a nagyit! :)

(#4224) csababacsi válasza #79335424 (#4222) üzenetére


csababacsi
csendes tag

Hmmm, valszeg kevertem valami más eszközzel, aminél volt valami távirányítóféleség is.
Erre lehet valami távfelügyeleti szoftvert tenni? Pl teamviewer?

Ja, és köszi a tanácsokért!

(#4225) #79335424 válasza csababacsi (#4224) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vannak távirányítók, de olyat még nem láttam, amin csak 1db. "Skype felvesz" gomb lenne. TeamViewer nem megy, de más VNC alkalmazással megoldható a távoli asztal.

(#4226) nextman válasza csababacsi (#4224) üzenetére


nextman
aktív tag

Es ha valami ilyesmit csatlakoztatnal? Egy USB button? Fogalmam sincs mukodne -e, de jo poen lenne:)

(#4227) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Egy a 220volt.hu-tól vásárolt T-R42-re hol találok firmware-t? Mi ennek a típusnak az "eredeti" neve? Hogy keressek rá? Mikkel kompatibilis?
Köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4228) body007 válasza body007 (#4227) üzenetére


body007
addikt

pl.: ez mehetne rá?
Download Android 4.4.2. KitKat stock firmware for CS918 TV Box

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4229) dussy válasza body007 (#4227) üzenetére


dussy
őstag

Ez egy megbízható kütyü? Volt egy stickes android okosítóm, kb. 1 évig bírta....

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#4230) #79335424 válasza body007 (#4227) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 220V nem brandel, "csak" forgalmaz. Annak mindenhol az a neve, hogy T-R42. Az már más kérdés, hogy melyik panelverzió, ill. milyen modulokat tartalmaz. Lehet, hogy megegyezik valamelyik CS918 -cal, de "vakon" biztosan nem tennék rá ilyen romot.

(#4231) dussy válasza #79335424 (#4230) üzenetére


dussy
őstag

Ezen a T-R42-ön elfutnak az Angry Birds játékok? Epic, stb...

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#4232) #79335424 válasza dussy (#4231) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ebben nem vagyok illetékes. Azt tudom, hogy a sakk megy. Ugye, érted! :)

(#4233) body007 válasza #79335424 (#4230) üzenetére


body007
addikt

Én is azért kérdezősködöm mert nem szeretnék drága alátétet gyártani... Szoftveresen meg lehet tudni ezeket az infókat? Vagy csavarozzam szét az egy napos vasat? :D

(#4229) dussy: fogalmam nincs, egy napos a cucc...

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4234) #79335424 válasza body007 (#4233) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nyugodtan csavarozd szét és kukkants bele (persze ésszel)! Ez a tuti módja és a 220V -nál, a garanciális problémák illetékese is tudja, hogy ez sokkal biztosabb, mint próbálkozni mindenféle flasheléssel. Egyébként jelezheti, ha vmi kifogása van az eljárás ellen, mivel Ő is topiklakó. De tulképp miért is szeretnéd romolni? Mi a problémád vele?

[ Szerkesztve ]

(#4235) Mike88 válasza dussy (#4231) üzenetére


Mike88
senior tag

Persze.

(#4236) dussy válasza #79335424 (#4232) üzenetére


dussy
őstag

Értem, én is a kisfiam miatt kérdeztem... :K
Mike88: a telepítés gond nélkül ment, de a "TAP" felirattal nem tudunk tovább menni...

Ha jól sejtem ez a T-R42 megfelel a topik címében szereplőnek. Jól sejtem?
Próbálom a topikot kellően tanulmányozni és csak utána kérdezni butaságokat... :)
Első nekifutásra nagyon tetszik a kütyü, minden elvárásomnak megfelel! :K

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#4237) body007 válasza #79335424 (#4234) üzenetére


body007
addikt

1080p-ben hasznalom es lassunak erzem, gondolom egy jobb /ujabb fw segit(het) rajta, egy probat nekem meger.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4238) #79335424 válasza body007 (#4237) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mármint úgy érted, hogy gyárilag 1080 -as kernel van alatta? Mert a menüjében az a felbontásváltó csak placebo. Állítgathatod bárhova. A kimeneti felbontás a kernelben van fixálva.

(#4239) body007 válasza body007 (#4237) üzenetére


body007
addikt

Panel verzió: k-rk3188-v4.3

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4240) #79335424 válasza body007 (#4239) üzenetére


#79335424
törölt tag

A modulok (wifi, bluetooth) típusa még hasznos lenne. De talán a panelverzió is elég. Ez alapján a freaktab.com -on keresgélj romot!

(#4241) body007 válasza #79335424 (#4240) üzenetére


body007
addikt

Szétfotóztam az egész lapot, majd megkeresem a chipeket :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4242) #79335424 válasza body007 (#4241) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tedd fel egy képmegosztóra és linkeld ide! Megpróbáljuk kibogarászni.

(#4243) body007 válasza #79335424 (#4242) üzenetére


body007
addikt

https://drive.google.com/folder/d/0B_R0VxV5Pa0uSVhCWm9yVmlFR3M/edit

bocsi a rossz kepekert, meg sotetben kellett fotoznom :D

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4244) Mike88 válasza dussy (#4236) üzenetére


Mike88
senior tag

Ezt nem teljesen értem. Milyen TAP felirat? Részleteznéd?
A fórum címében az mk908 szerepel, ez egy stick, nem box, de a topic gyakorlatilag az összes rk3188-al szerelt boxról/stickről szól, szóval nem számít offnak a t-r42 sem. Nekem korábban t-r42-m volt, ilyen alapjátékok, mint az angry birds simán elfutnak rajta, sőt a legtöbb komolyabb 3D-s játék is. Nyilván a fejlődésnek köszönhetően egyre több olyan játék van, amivel már nem birkózik meg...

(#4245) dussy válasza Mike88 (#4244) üzenetére


dussy
őstag

A tv-n megjelenik egy "TAP" felirat, hogy oda tapicskoljunk a folytatásért. Hiába klikkelek oda az egérrel nem történik semmi... :(

A készülékhez járt egy távirányító, amin dedikált gombok vannak, pl: zenelejátszás, videók, stb...
Ezek alá rendelt programok cserélhetőek?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#4246) Mike88 válasza dussy (#4245) üzenetére


Mike88
senior tag

Ilyen problémával még sosem találkoztam. Ez flashelés után történt?

Passz... ilyesmivel sosem foglalkoztam, biztos valahogy megoldható.

(#4247) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Olvasom, hogy sokan torrentezésre használjátok, az ilyen eszközöket
Hogy bírják a torrentet? Hány torrentet futtat stabilan? Maximum letöltési sebesség? Hogy kötöm rá a külső 3.5" HDD-met?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#4248) #79335424 válasza body007 (#4243) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, de ettől jobb minőségű fotók kellenek. A modulok feliratait kéne látni, mert az kevés, hogy kis négyzet, meg nagyobb téglalap.

(#4249) body007 válasza #79335424 (#4248) üzenetére


body007
addikt

Már rajta vagyok az ügyön :)
A "hivatalos" neve a cuccnak: MK918
wifi: rtl8723
Már egy 4.4 droid van rajta de nem jó wifi driver-el... :(
Eddig 3-4 rom-ot próbáltam:
wasser 1.2.5 (a legújabb) az sekép-sehang,
mk918_207j2106_overseas_8723bs (ez volt aszem amelyik elindul de se IR távirányító se air egér se rádiós bill/egér semmit nem akart kezelni (de lehet, h széjjel volt fagyva, beviteli eszköz nélkül nehéz megállapítani)
nepumuk_mk918_kitkat_4_4_2-v0_2 ez ami szépen megy csak nincs wifi...
Most vadászgatok még, de sokan ezzel a wifi chippel szívnak. Vagyis nem szívnak hanem a másik típushoz vannak rom-ok (főleg újabbak)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4250) #79335424 válasza body007 (#4249) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én a helyedben itt megállnék a kísérletezéssel és írnék a 220V -nak (vagy egy privit Lifeforce -nak). A CS918, az nem T-R42! Ha Te az általad linkelt terméket vásároltad, akkor nem azt kaptad. Világosan le van írva a linkedben, a termék specifikációjában, hogy AP6210! Tudom, hogy előfordulnak változtatások, de ha Te ezt a kütyüt rendelted, akkor ezt kell megkapnod. Azért ajánljuk itt a topikban a 220V -ot, mert megbízhatóak és Lifeforce -nak köszönhetően, normális a problémákhoz való hozzáállásuk. Ebbe sztem nem fér bele ilyen hiba. Pontosan azért nem, mert a romolásnál nem egyértelmű az ügy. Ezzel az erővel kínából is rendelhetnéd. Azért vásárol az ember itthon, mert nem szeretne lutrit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.