Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Én is mini erőművet szeretnék építeni, legalább 5-6 évig szeretném használni, a mostani asztali konfigom végső határait elértem és már rég elavult (775-ös platform). A gépház nagy és sok helyet foglal az asztalon...

Nézegetem a házakat, tetszik a Fractal Design node 304, de nagy gondom, hogy a háznak tőlem jobbra van helye. Azért gondoltam ilyesmi házra, mert a lehető leghalkabb gépet szeretném összerakni léghűtéssel... emiatt az amúgy nagyon tetszetős Node 202 kiesik, pedig Pöttön kolléga konfigurációja nagyon bejön. :)

Nem létezik balos USB csatlakozós, power gombos node 304 vagy hasonló házzal találkozott már valaki?

Lesz még kérdésem, de még a topic átolvasásánál tartok és 100x kibeszélt témát nem akarok felhozni. :R

[ Szerkesztve ]

(#34702) kenwood válasza zsoltee10 (#34701) üzenetére


kenwood
veterán

Nem egeszen ertem a kerdest.
olyan hazat keresel,amin 5 centivel kozelebb van hozzad a power gomb es az usb csati ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#34703) VTom válasza kenwood (#34702) üzenetére


VTom
veterán

Olyat keres, aminek azon a felén annak a gombok, ahol ül. :)

zsoltee10 (#34701) Thermaltake Core V1, vagy Suppressor F1, Corsai Obsidian 250D, ezek nem tetszenek?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34704) zsoltee10 válasza kenwood (#34702) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem. Olyan házat keresek, aminek vagy az elején, vagy a bal oldalán vannak mindezek, mert az asztal jobb oldalára tudom tenni a házat, minél közelebb a falhoz. Ha be kell dugnom egy pendrive-ot, ki kell fordítani a házat, ami azért ciki, ha költök a gépre mondjuk 250-300eFt-ot. :)

(#34705) VTom válasza zsoltee10 (#34704) üzenetére


VTom
veterán

Olyan monitort kell venni, amin van USB hub ;)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34706) zsoltee10 válasza VTom (#34705) üzenetére


zsoltee10
addikt

Monitort most vettem, és megnéztem, nincs rajt. :D

A Corsair tetszik, de nem találok egyetlen magyar cikket sem, itt a fórumon sem.

(#34707) Pöttön válasza zsoltee10 (#34706) üzenetére


Pöttön
őstag

Vegyél olyan billt, amin van usb aljzat, meg fejhallgató bemenet. :DDD

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#34708) zsoltee10 válasza Pöttön (#34707) üzenetére


zsoltee10
addikt

:DDD

Nézem közben a Core V1-et és az Obsidiant, mindkettőnél a táp fölött van az alaplap, így nem fér egy egy komoly tower hűtő a procira. :(

(#34709) Pöttön válasza zsoltee10 (#34708) üzenetére


Pöttön
őstag

Komoly léghűtés, kis méretben az nagy kihívás!
Talán az Ncase M1 a legjobb ebből a szempontból.
12,6 literes, és max 130mm magas torony hűtés rakható bele. ;)
Cserébe viszont drága (nagyon). :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#34710) zsoltee10 válasza Pöttön (#34709) üzenetére


zsoltee10
addikt

ha hiszed, ha nem, pont ezt néztem youtube-on. :K

(#34711) Pöttön válasza zsoltee10 (#34710) üzenetére


Pöttön
őstag

Egy Noctua NH-U9S szerintem gond nélkül bele menne, ez meg már azért nem rossz kategória (szerintem). :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#34712) kenwood válasza zsoltee10 (#34704) üzenetére


kenwood
veterán

ja,ertem mar.
en a 202-t neztem,es nem ertettem,miert baj,hogy a jobb oldalan van :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#34713) Polllen válasza zsoltee10 (#34704) üzenetére


Polllen
nagyúr

USB 3.0-s hosszabbító kábel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34714) #16939776 válasza VTom (#34699) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez már bőven mATX méret, de tehetsz bele Itx lapot... ilyet keress:
Legalább 2db 120mm-es ventillátor elfér a front lapon, max ritkás rács van előtte, vga körül istenes perforáció. Az alaplap tálca meg van fordítva, felül van a VGA, alul a CPU.

(#34698) Pöttön: Szép és ötletes összeállítás :K

[ Szerkesztve ]

(#34715) Pöttön válasza #16939776 (#34714) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#34716) VTom válasza #16939776 (#34714) üzenetére


VTom
veterán

Ilyen nincs :)
Vagy nincs venti a fronton (prodigy matx) vagy zárt a front panel (phenom) vagy fektetett az alaplap.
Ezek alapján egyébként talán a core v21 tűnik a legjobb választásnak, abban vígan elfér minden, és baromi jól szellőzik, cserébe viszont m kicsi..
Phanteks Enthoo Evolv ITX házzal nincs valakinek tapasztalata? :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34717) Archttila válasza Pöttön (#34711) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem is az van benne :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#34718) Pete55555 válasza VTom (#34716) üzenetére


Pete55555
addikt

A Phenom elejének az oldalán van szellőzőrács.

...Szeretem leracsniztatni...

(#34719) cinemazealot válasza Pöttön (#34698) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nagyon szép kis lapos lett, jól belezsuppoltál minden lényeges cuccot. Gratula! :C

(#34720) VTom válasza Pete55555 (#34718) üzenetére


VTom
veterán

Tudom, de oda jön a táp. A Phenom alulról fújja be a levegőt.
A rácsos előlap a zárttal szemben ég és föld, hiába van oldalt szellőző nyílás.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34721) Pete55555 válasza VTom (#34720) üzenetére


Pete55555
addikt

A Phenom alulról fújja be a levegőt.

?? :F

Felülről is fújhat, nálam is úgy van.

...Szeretem leracsniztatni...

(#34722) #16939776 válasza VTom (#34716) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ilyen nincs

kb. ez lett volna a válasz az eredeti kérdésedre is... ;)

Ha egy kis térfogatú doboz levegőjébe beletolsz 450W hőt (300W tunigolt VGA +150W tuningolt CPU) akkor csak nagyon intenzív légcserével lehet a benti hőmérsékletet kordában tartani. És erre kb. az összes kapható ház alkalmatlan.

A következőt gondold el: adott 24L-es tégla, fekvő doboz, a tetejében 20x20-as hőleadó, alatta egy 200mm-es ventilátor óriási légnyomással. A konfig 450W disszipál fúl gázon. Ekkor 25C°-van a dobozban a hőleadóból 40C°-os levegő távozik!, a doboz oldalai teljesen perforáltak, hatalmas huzat van, nem akadályozza semmi a légszállítást ~1C° a különbség van aközött, ha a házon, vagy külön a doboz mellett van a hőleadó.
Ha ugyan ennek a légáramnak nem a radiátor adná át a 450W hőt, hanem mindenféle borda+ventillátor a házon belül, el lehet képzelni mennyire lenne meleg odabent.
Egy átlagos ház ennek a légcserének a töredékét tudja, mert nem lehet benne akkora vákumot/légnyomást létrehozni, ami teljes keresztmetszetben elindítja az áramlást. Szóval egy bolti háznál elég rossz esélyekkel indulsz.

Ahhoz hogy működjön Custom hűtős VGA-val a szellőzés, ahhoz nem elég az hogy tiszta perforáció legyen a ház mindenhol és viszonylag nagy legyen a térfogata. Kell hogy jó helyre lehessen tenni a ventillátort, illetve jó helyen, elég nagy keresztmetszeten áramolhasson be/ki a levegő, és ennek hatására teljes keresztmetszeten tudjon belül légcserét csinálni.

Amit leírtam elrendezést az lenne a legalkalmasabb kitolni a hőt a komponensek közül hosszanti irányban, anélkül hogy komolyabban melegítenék egymást a komponensek.

Az evolvo-nál közel van a VGA-hoz a fém burkolat, ami akadályozza a ventilátorait. Inkább nem az itx-változatot nézegetném, de még így is meg van az a probléma, hogy a front lap két kis kivágása iszonyatosan kevés a 2db 120mm-es ventilátornak, és emellé mod nélkül nincs lehetőség légzáróan feltenni őket az előlapra úgy hogy ne légkeveréses sütő legyen, hanem történjen tényleges légcsere is.
Hátsó venti nélkül kb.: használhatatlan.

(#34723) VTom válasza Pete55555 (#34721) üzenetére


VTom
veterán

Úgy értem a Prodigyhez képest egy lényeges különbség, hogy míg a Prodigy elölről fúj be, és hátul/felül ki, addig a Phenom alul/felül be, és hátul ki, a leggyakoribb elrendezéssel.

(#34722) Duracellm... Köszönöm az összegzést :R A légkeveréses sütő rész különösen tetszett :)
így gyakorlatilag a Prodigy mAtx és a Phenom mATX marad ami közül válaszhatnék. Méretre ugyanakkora, mint az ITX változatuk, tehát nem olyan rossz dilemma ez :)

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34724) #16939776 válasza VTom (#34723) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezt és ezt még oda tenném a listára.

[ Szerkesztve ]

(#34725) VTom válasza #16939776 (#34724) üzenetére


VTom
veterán

Az Antec Cube nagyon állat! Ezt kerestem, köszi! :D Kár, hogy sehol sem lehet kapni... :D

Antec says production of this case will begin in October, and pricing and availability for the Cube will be determined sometime in the fourth quarter of this year.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34726) Pete55555 válasza VTom (#34723) üzenetére


Pete55555
addikt

Nálam ez úgy van, hogy felül be, alul, hátul ki. De lehet ezt variálni úgy is, hogy felül, hátul be alul ki. Vagy alul, hátul be, felül ki.

Igazából azért úgy van nálam, ahogy, mert felül van egyedül porszűrő...

...Szeretem leracsniztatni...

(#34727) zsoltee10 válasza VTom (#34725) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jól néz ki az Antec Cube, de ez hol mini-ITX? Lemértem az asztalon lévő midi tornyot, ami helyett én ITX-et szeretnék.

ATX midi torony: SZ: 18cm, Mag.: 40cm, Mély.: 46cm. Sima ATX lap van benne, felső táppal.

Ehhez képest ahogy nézegetem az ITX kuckókat, eleve a szélességük 25cm körül mozog, ami 7cm-rel szélesebb, mint a jelenlegi. és kevesebb benne a hely. Valami nem stimmel. :) Ok, alacsonyabbak, de nekem széltében kevés a helyem.

Csináltam egy képet, hova kéne a gépet elhelyezni.
Az asztal egyedi, méretre gyártott darab. A gép ott lenne, ahol eddig, mert az asztal másik oldalán a kislányom használja a tabletet.

(#34728) zsoltee10 válasza Pöttön (#34711) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszönöm a tippet elmentettem. :)

Pollen: az usb hosszabbító is jó, meg a billentyűzet is. :K

(#34729) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Most találtam keresés közben rá a Raijintek Metis házikóra. Ez már elég kicsinek tűnik. 30cm vga-t nem akarok, torony hűtő elfér benne, ami a hátsó szellőző venti légáramába állna.

Vélemény?

(#34730) VTom válasza zsoltee10 (#34727) üzenetére


VTom
veterán

Nekem nem elsősorban a méret számít, kompakt legyen, de szellős, és ne legyen gond neki a mostani konfigom léggel valő hűtése.
Igazábóül ehhez a konfighoz keresem a legkisebb, leghűvösebb házikót.

De az is lehet, hogy alternatív megoldásként hagyom az egészet, és a VGA-t cserélem egy hybrid 980Ti-re, vagy egy FE 1070-re, mindkettő megoldaná a hőmérséklet problémát :D

(#34729) zsoltee10 Kisza nemrég költözött be gy ilyen kuckóba, ha visszaolvasol a topikban, megtalálod az írásait ;)

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34731) #16939776 válasza zsoltee10 (#34727) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akár egy Node 202-t a polc alá fel tudnád tenni a falra, alatta lenne helyed az asztalon, vagy befordítani a fa mellé.

Csak hogy haza beszéljek : FT03-mini 22 cm-el rövidebb mint a mostani házad ~19x23,5-es az alapterülete, magassága szintén 40cm.

(#34729) zsoltee10: Akár így: [link]

(#34730) Vtomi80: A problémád kiváltó oka, hogy a házon belűre kerül a VGA hője, ha ez VGA cserével megszűnik az a célravezetőbb, mint 2x nagyobb házba költözni.

[ Szerkesztve ]

(#34732) kenwood válasza #16939776 (#34731) üzenetére


kenwood
veterán

Meg forgatni sem kell,mert a ki-be kapcsolas mukodik billentyuzetrol, az elolapi usb port pedig ezerfele modon kivalthato (hub,keyboard,monitor,monitor konzol stb ...)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#34733) #16939776 válasza kenwood (#34732) üzenetére


#16939776
törölt tag

Lehet hogy nem nekem szántad. :)

A képeket tovább nézve, lennék olyan galád: hogy beledugnám az egészet az aszal alá, valami alaplaptálcára, fióksínnel. Felül besüllyesztett üveglappal, ledekkel. Az USB hubot meg kidobnám az asztalra, bekapcsolás mehet reed-relével meg neodímium mágnessel, ami el van dugva a fában... valahol. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34734) Pöttön válasza zsoltee10 (#34729) üzenetére


Pöttön
őstag

Van egy modding logout blog is erről a házikórol, szerintem nem rossz cucc. :)

(#34730) Vtomi80
Nekem nem elsősorban a méret számít, kompakt legyen, de szellős, és ne legyen gond neki a mostani konfigom léggel való hűtése.

4790k akkor feladja a leckét... Nekem is az volt az előző buildba, és az egy kazán! :Y
Itx méretű gépházba inkább letettem róla, és Duracellm... tanácsára inkább váltottam 6700k-ra, ami egy kezesbárány a 4790k-hoz képest (hőtermelés terén). ;)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#34735) VTom válasza Pöttön (#34734) üzenetére


VTom
veterán

Már otthon van a szekrényben az új konfig, már csak a 6700K-ra várok, eddig elég kalandos az útja hozzám, remélem holnapra ideér :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34736) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Ismeri valaki a következő kuckót? Van-e valami tapasztalat esetleg, észrevétel? IN WIN Chopin Mini-ITX ház, 150 Watt tápegységgel

- mozi bolondéria -

(#34737) zsoltee10 válasza #16939776 (#34731) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nagyon köszönöm az eddigi tanácsokat ötleteket mindenkinek, rég jártam ilyen jó hangulatú és magas színvonalú topicban. :R

Megnéztem egy szerelős videót az FT03-ról, és alapvetően nagyon tetszik, de a vga hűtése problémás, mert pont a front mögött van, nincs szellőző kialakítva, egy GTX670 80 fok felett járt benne és a proci pont a táp alatt van, így oda léghűtést korlátozottan lehet berakni, viszont egy kompakt víz mehet az aljába.

Elgondolkodtam, hogy vízhűtéses legyen esetleg mégis a gépecske, de itt a ph-n olvastam pár tesztet és több alkalommal több típusnál megjegyezték, hogy a szivattyú hangja kihallatszik erősen.

Én egy i5 6600-at szánok bele, 16GB ramot, 500GB Samsung SSD-t, vga-ra még nincs ötletem, túl drágát nem akarok, viszont jó lenne, ha idle-ben nem forogna a venti.

(#34738) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Egyre jobban tetszik a Raijintek Metis. Nálam még egy olyan trükköt is be lehet vetni, hogy a jobb oldalát nem teszem fel és hagyok a faltól 1-2cm-t, így a szellőzése jobb lesz, de ugye nem látszik. :)
A tetejére viszont a vga miatt kell kitalálni valamit.

Ráadásul elvileg tápot se kell vennem. Van egy még mindig nagyon csendes és moduláris Corsair HX520W tápom, amit megtarthatok elvileg, mert 160mm táp elfér, ez meg a mérés tanúsága szerint 145mm körül van.

(#34739) Sebaj Fóbiás válasza devil-k (#34736) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Észrevétel, hogy ku**tya jól néz ki! :) Pár hete én is nézegettem, egy teszt szerint elég halk a tápja, de nálunk sajnos másfelé kanyarodott a project. (mATX)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#34740) VTom válasza zsoltee10 (#34738) üzenetére


VTom
veterán

Ha minden igaz, pont van egy aprón, csak styx-ként hirdetik ;)

Szivattyúra egy tipp: az enyémet egy fan mate 2-n keresztül a tápra kötöttem, és leszabályoztam, így hangja nincs, teljesítménye pedig nem változott. De ha a lapodra kötöd, onnan is lehet szabályozni, már ha a lap tudja.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34741) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Támadt még egy gondolatom. Mi lenne, ha megfordítanám a tápban a ventilátort, így alulról szívna friss levegőt egyenesen rá a procihűtőre a hátsó venti irányába?

(#34742) zsoltee10 válasza VTom (#34740) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi megtaláltam, de jóval nagyobb az, mint a metis. 10cm-rel hosszabb, 10cm-rel magasabb, 2cm-rel szélesebb.

(#34743) devil-k válasza Sebaj Fóbiás (#34739) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez az! Nekem is ez jött be. Meglátni és megszeretni. Hónapok óta nézegetek olyan mini-ITX házat amit itthon lehet kapni, nem túlárazott, de nem is a leggagyibb, nézzen is ki valahogy... stb. Úgy érzem, hogy ez jó választás, főleg úgy, hogy még táp is jár hozzá.

- mozi bolondéria -

(#34744) Sebaj Fóbiás válasza devil-k (#34743) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Igen, én is azt néztem, hogy ha külön rakok össze mITX házat, akkor ennyiből nem nagyon lesz olyan kombináció amitől eldobom a hajamat. Egyedül a táptól paráztam, de már ott tartottam, hogy bevállaltam volna. Nekem a "szürke" változat tetszik baromira. Ha majd veszek tévét és építek magamnak egy HTPC-t azt tuti ebbe fogom rakni.

Más: Tud valaki olyan SATA-to-USB 2/3 kábelt ami tuti működik optikai (BR) íróval? Erre pl azt írja egy komment, hogy megy, de túl általánosan fogalmaz, és a termék weboldalán is írva vagyon, de ennél meg van egy olyan komment, hogy "ez sem kezeli a DVD-t", és eléggé hasonló terméke ugyan annak a gyártónak.

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#34745) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Ház pipa. Rendeltem egy fekete Metist. :)

(#34746) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Alaplapból mit érdemes választani? Mi a különbség az egyes chipkészletek között?

(#34747) radi8tor válasza zsoltee10 (#34746) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Általános kérdésekkel erre tessék: [link]

Ez a topik Mini-ITX-el foglalkozik.

⭐ Stella

(#34748) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#34746) üzenetére


zsoltee10
addikt

Bocsánat, csak mITX lapot vennék, és ez a topic az alaplapok témakörben van...

(#34749) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Akkor megkérdem úgy, hogy még véletlenül se legyen off. Ki milyen mITX lapot vett és miért? Érdemes tuningban gondolkodni és Z-s lapot venni? Van-e olyan tapasztalat, hogy melyik lap cicereg és melyik tuti nem? Nagy hűtőt szeretnék rá tenni, youtube-on láttam hogy egy Thermalright HR-22 elfér és a hátsó venti fújja rá a levegőt.

(#34750) kisza25 válasza zsoltee10 (#34749) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a házat megvetted, abba azért limitált, hogy mi fér bele és azt ugye le is kell hűteni,
ha tuningolni is szeretnél, akkor egy Z-lapra lesz szükséged és egy K procira,
i5-6600k és egy z170 lapra van szükséged, itt a kérdés, hogy egy szolidabb tuningot szeretnél, vagy mindent ki akarsz a prociból préselni.
A hűtés miatt én ugyanebbe a házba egy sima i5-6600-át vettem és egy rx 470 videokártyát, na meg egy MSI H110I pro alaplapot ez a gép fullHD mellett a normálisan megírt játékoknál 60+ FPS-t tud ultrán, pl bf4 ultra 80+ FPS, nekem elég. Ehhez egy Zalman 350 táp, de tuninghoz és erősebb VGA-hoz a 450W is kell.
Az alaplapoknál még arra érdemes figyelni, hogy milyen kimenetek vannak rajta, neked mire van szükséged és van -e rajta m.2 csatlakozás...
A videokártyám kitolja a meleget a házból, így egy scythe katana 4-el 55 fok fölé nem megy a proci, max mért fogyasztásom 245W

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.