Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) burny


burny
aktív tag

Kici [link] kici ház

(#34402) radi8tor válasza burny (#34401) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ötletes.

⭐ Stella

(#34403) bambano


bambano
titán

hagy offoljak már megint egy kicsit (máshol nem találok szakértelmet) :)

sugo sg12-es ház. olyan kicsi, hogy a hűtésre azt találták ki, hogy a proci hűtője fejjel lefelé van. alul a venti és felfelé fúj, közvetlenül belefújja a tápba a meleget.

a kérdés, hogy milyen meleg lehet az a levegő, amit belefúj a tápba? ami silverstone tápot eddig találtam a webjükön, az csak 50 fokig hajlandó korlátozás nélkül működni.

kerüljem el az ilyet?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34404) kisza25 válasza burny (#34401) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hm jól látom, hogy 20db-ot csinált

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#34405) Nirvanus válasza burny (#34401) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Egyszerű, nagyszerű (challenge accepted)

[iTX-or-GtfO!]

(#34406) Seep


Seep
senior tag

Ez mar megvolt?
[link]

(#34407) Grave_444 válasza bambano (#34403) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nálam jobban bevált a gyári hűtő, mint egy Scythe Shuriken Rev.B, ami felfele fújta a levegőt.
Halkabb volt és a tápba se ment olyan forró levegő, nagyobb hely maradt.
SG05 házam volt egyébként, elég hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#34408) AxBattler válasza Seep (#34406) üzenetére


AxBattler
félisten

Trükkös az elrendezése, de jó kis gép.
Mondjuk az furcsa, hogy egy régebbi, kompakt GTX960 Windforce hűtést rakott a GTX1070-re a gyári megoldás helyett, és ezt a tényt meg sem említette a leírásban... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34409) mrbig25 válasza AxBattler (#34408) üzenetére


mrbig25
őstag

Viszont a hozzászólásokban írja, hogy nemrég kapta meg a GTX1070-et...ezért a régi képeken egy GTX960 van.

Az elrendezésben meg nem sok trükk van. Lényegében véve egy SG05, aminek rövidebbre csapták a hosszát.

[ Szerkesztve ]

...

(#34410) AxBattler válasza mrbig25 (#34409) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor azon átfuttottam... sry.
Mindenesetre a 960-ra, 970-re is tett anno a Giga 1 ventis hűtést, szóval akár a 1070-en is működhet.

Ja, ugyanaz, mint az SG05, csak a lapot, a VGA-t, meg a tápot elforgatták 90 fokkal.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34411) energy4ever


energy4ever
addikt

Na vegre megvan a nagy viz! :K

(#34412) mrbig25 válasza AxBattler (#34410) üzenetére


mrbig25
őstag

"...csak a lapot, a VGA-t, meg a tápot elforgatták 90 fokkal."
Nézőpont kérdése...azt is mondhatjuk, hogy az oldalára tette a ventit :)

...

(#34413) Pöttön


Pöttön
őstag

Végre rendelhető most már értelmes magyar boltból a Giga gtx 1070 mini, ha esetleg érdekel valakit. :)
[link]
[link]

Az ára mondjuk pöppet húzós. :))

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#34414) imibogyo válasza Ribi (#34398) üzenetére


imibogyo
veterán

Ilyet használok most már 1,5 éve és semmi bajom vele. :N
Az egész gép passzív.

(#34415) #16939776 válasza energy4ever (#34411) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hybrid: levegő-víz hűtés ;)

Viccet félre téve a res.-t nem így kell bekötni, vagy a szöge nem jó. Mert csobog a víz és levegőt szív a pumpa.

Vizes topikban kérj segítséget hozzá, ha nem boldogulsz! :K

(#34403) bambano: <(Tcase)-5C°

[ Szerkesztve ]

(#34416) energy4ever válasza #16939776 (#34415) üzenetére


energy4ever
addikt

Teljesen korrektul van bekotve, megvan donte a tartaly, hogy ne szivjon levegot, csak vizet. Ez kimondottan csobogo vizes tartaly, azert van igy kalakitva, hogy szetdobja a vizet.

(#34417) #16939776 válasza energy4ever (#34416) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ahogy csobog, beköti a levegőt, ami elkerül mindenhova a csöveken keresztül. Az elhelyezése miatt, a radiátorban fog összegyűlni a buborék. Ha ez nem zavar... :)

[ Szerkesztve ]

(#34418) energy4ever válasza #16939776 (#34417) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha nekem nem iszel, akkor itt egy gyartoi video. ;)

(#34419) #16939776 válasza energy4ever (#34418) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt látod hogy a csobogós függőlegesen üzemel, mert így nem mászik le a buborék a pumpához?
Ha ezt megdöntöd akkor simán elúszik a pumpa szívó oldalához a buborék és beszívja...

Ha le tudod légteleníteni a rendszert, úgy hogy ne legyenek buborékok a csövekben akkor tévedtem :)

(#34420) energy4ever válasza #16939776 (#34419) üzenetére


energy4ever
addikt

Feltoltes utan keszultek a kepek, mar nem buborekos. Ha teljesen megdontom a tartaly, akkor egybol megis all az egesz rendszer, es felhabzik.

Latod, mar bubi mentes az egesz! :K

[ Szerkesztve ]

(#34421) #16939776 válasza energy4ever (#34420) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jobban néz ki :B a radiátort hogyan légtelenítetted le, feljebb van mint a res.?

(#34422) energy4ever válasza #16939776 (#34421) üzenetére


energy4ever
addikt

A res. teteje picit feljebb van mint a radi, de zart rendszernel nem mindig legfelelul van a tetopont ahol osszegyulnek a bubik legresnek. Jol kiadott mindent az egesz rendszer. Az elejen meg volt par bubi mikor dontogettem a gephazat, de mar ha megforgatom az egesz gepet, egy kis bubi sem szokik ki, mind a res,-ben van.
Az aramlasmerotol feltem, hog nem fog beferni, meg a raditol is. Vegul az aramlas mero 3mm-re a ram tetejetol, a radira rafekudve jott ki. A radi 90-es csatijai meg hozzaernek a taphoz, szoval ott ha 1mm-el nagyobb lenne az egesz, akkor mar nem lehetne ratolni a gephaz tetejet. Igy pont kiadott mindent. Ennel jobban nem tudtam volna kimilizni az egeszet.

Neztem hofokokat, fel ora 100%-os proci terhelesnel 84C fokra meg megy a cpu, 4.4Ghz-ra huzva(4670K).
Pont ennyi volt az Atlas hutessel is(86C fok), csak most joval szellosebb, mert mind a ket venti felfele, kifele a hazbol tolja a levegot, valamint igy az alaplapi chippeken, keletkezo ho is egybol kimegy.

(#34423) #16939776 válasza energy4ever (#34422) üzenetére


#16939776
törölt tag

Most légtelenítettem le épített AIO-mat sokadjára, a pumpát cserélgetem, hátha elnémul... :N
A levegő tényleg bárhol el tud benne rejtőzni, összegyűlni, de a buborékok felbukkanása akkor volt a legintenzívebb, amikor a legmagasabban volt tartva a szabad nyílás. Másrészt volt ilyen elrendezésű hűtésem, ahol a legmagasabban a radiátor volt fektetve, ha 2-3 napig nem volt elindítva, mindig buborék vándorlás hangja volt hallható a radiátorból, pedig hermetikusan zárt volt a rendszer, és külön-külön átmozgatva volt az összes alkatrész lelégtelenítve.

Ügyesen kisakkoztad, sőt szerencséd is volt. Azon viszont meglepődtem, hogy ilyen csekély a differencia, úgy, hogy közben a szellőzés is jobb lett. Elvileg a VGA-ból kiáramló meleg felfűtheti a radiátort, ami miatt a CPU is melegebb lenne, de a "100%-os processzor terhelésnél" nem lehet erről szó.
Nálam radiátor mérettől függően 8C°(140x30) ill. 12C°(200x35) hozott az AIO az atlasz-hoz képest ~130W hőről van szó.

(#34424) energy4ever válasza #16939776 (#34423) üzenetére


energy4ever
addikt

A kartya nem futi fel a radit. DC 2-es 390X-em van. A DC II hutes hatul-elol fujja ki a meleg nagy reszet, felul kevesbe jon belole meleg, igy a radit beken hadja szerencsere.

Sokan azt hiszik, hogy ha a res. van legfelul, akkor abba megy az osszes levego, pedig zart rendszernel, nyomas alatt, nem mindig a fizikailag legfelso pont van legfelul.

ITX gepet meg nem vizeztem ilyen komolyan. Alapbol se egyszeru egy ilyen pici gepet osszerakni, egy ilyen osszetettebb viz se egyszeru, de a ketto egybe, valami kegyetlen durva, foleg ha azt akarom, hogy maradjon letisztult is!

Nembaj, vegeredmeny miatt megerte! :K

Es meg az elejen te mondtad meg, hogy ebbe hova akarok vizet rakni. :D

(#34425) shteer válasza energy4ever (#34424) üzenetére


shteer
titán

"Nembaj, vegeredmeny miatt megerte!"

Nézőpont kérdése :)

..szerintem jónak tűnik

(#34426) AxBattler válasza energy4ever (#34424) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát nemtom'. Figyelemreméltó kis gép, de legutoljára Prodigy-vel láttam értelmes vizet ITX méretben.

Azért grats hozzá, nehéz szülés lehetett! :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34427) #16939776 válasza energy4ever (#34424) üzenetére


#16939776
törölt tag

Sokan azt hiszik, hogy ha a res. van legfelul, akkor abba megy az osszes levego, pedig zart rendszernel, nyomas alatt, nem mindig a fizikailag legfelso pont van legfelul.

Így van, de nem a nyomás a lényeg, hanem az, hogy nagy sebességgel áramlik a közeg:
A buborék ott gyűlik össze, ahol nem áramlik a közeg és tud úgy viselkedni, mint ahogy a gravitáció és az eltérő sűrűségek miatt viselkednie kell, elindul felfelé.
Ez elő állhat a res.ben, a blokk sarkában, vagy a radiátor csövei mellett, ezek lesznek a "legfelső pontok" a buboréknak.
Ha áll a szivattyú akkor olyan helyen is megjelenhetnek, ahol eddig nem volt lehetőségük, mert nem mozog a közeg, és nem töri szét a buborékokat a forgórész, így össze tudnak állni nagy buborékokká, és szabadon elindulhatnak felfelé. pl: a fekvő radiátor egyéb részeiben, csőfalon amit én is tapasztaltam.
Ha újra elindul, megint csak akkora mennyiségű buborék maradhat ott, amit a nyugvó részek csapdába tudnak ejteni, a többi elkezd keringeni, majd forgórész beledolgozza a folyadékba. A res. azért nagy találmány, mert itt van a legnagyobb keresztmetszet és a közel nyugvó folyadék/levegő határa, ami hatására véglegesen ki tud lépni a buborék a folyadékból. Azért a pumpa elé kerül, hogy a buborék mentes legyen a víz amit beszív, ne porlassza vissza a levegőt a közegbe.

Nekem ebből a csobogós res. az egyetlen ami szúrja a szemem, amit kihagytam volna ha erről is megkérdezel... A teljesítményét a ház szellőzése fojthatja le, sejtésem szerint.

Örülök hogy jó tanácsot adtam, és megérte :)

[ Szerkesztve ]

(#34428) burny válasza kisza25 (#34404) üzenetére


burny
aktív tag

Igen, pont azért irtam, jól használható ötlet, és könnyen megvásárolható tőle (angliai - vám, áfa nem lesz, csak a szállitás).

(#34429) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
A monitor hátára szeretném ezt->
-Antec ISK110 Vesa Mini-ITX 90W
-Gigabyte GA-B150N Phoenix-WIFI
-Intel G4500
-ADATA 128GB SSD SP920
-Kingston HyperX Fury Black CL14 DDR4 RAM 8GB 2133MHz.
Jó ez a összeállítás?
Vagy tudtok esetleg javítani rajta?
Szívesen venném a segítségeteket!

(#34430) mrbig25 válasza #63761920 (#34429) üzenetére


mrbig25
őstag

Hasonló árban már sata-s m.2 SSD-t is tudsz venni...annyival is kevesebb a madzag a gépben.

Illetve, ha nincs szükség wifi-re, akkor ehhez a konfighoz a Giga H110N is megfelel...bár gondolom kell a wifi, valószínűleg azért választottad ezt a lapot.

[ Szerkesztve ]

...

(#34431) rbalint88 válasza #63761920 (#34429) üzenetére


rbalint88
addikt

a ram legyen 2x4GB, prociból és megszavaznék egy i3-6100T-t. gyári hűtővel is jó lesz
tárhelyből ha egyedüli lesz (nincs nas vagy külső hdd), akkor érdemes lehet 240-est venni, 120-as könnyen betelik és nem olyan nagy az árdifferencia.

(#34432) #63761920 válasza mrbig25 (#34430) üzenetére


#63761920
törölt tag

Tudnál ajánlani egyet ami m.2 SSD-vel rendelkezik? :R
Wifi-re szűkségem van.
Köszönöm rbalint88

[ Szerkesztve ]

(#34433) mrbig25 válasza #63761920 (#34432) üzenetére


mrbig25
őstag

Lehet válogatni.
Annyira kell figyelni, hogy ehhez a Giga laphoz 60,-vagy 80mm-es hosszúságú kell.

...

(#34434) #63761920 válasza rbalint88 (#34431) üzenetére


#63761920
törölt tag

Biztos nem vagyok elég körültekintő, meg szeretném kérdezni,
mire tudnám használni a i3-6100T processzort?
Igazad van! T jelű kell.
mrbig25 Figyelmetlen voltam másra gondoltam.
m.2 :R

[ Szerkesztve ]

(#34435) patomi


patomi
őstag

No össze állt nagyjából a kis masina. Egyelőre egy G4500 2x4GB rammal H110N lappal és M.2 SSD-vel.
Elsőre a gyári hűtőt tettem fel, de egy napig bírtam. Most fel raktam az axp200-at:

Volt segítségem is :)
Viszont csak a slim gyári ventit tudtam felrakni rá, mert ez fért el. Ez tök jó, de 700-as fordulat felett már ez is zavaró. Szeretném lecserélni és egy alternatívát találtam a Prolimatech Ultra Sleek Vortex személyében. Ami elég halk az adatok alapján.
Szívesen venném, ha lenne még valami tippetek esetleg ami elkerülte a figyelmem venti téren. Még a RAIJINTEK Aeolus Alfa, AKASA Slimfan 12cm volt amit néztem, de mind a kettő elég hangos a gyári adatok alapján.
Sok hely nem maradt oda bent:

(bocsi, tudom ez nem a ventis topik, de itt több a hozzáértő ezen a téren, mag a tapasztalat.. meg a képek sem a legjobbak :R )

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#34436) shteer válasza patomi (#34435) üzenetére


shteer
titán

szép

a macska ;]

..szerintem jónak tűnik

(#34437) #16939776 válasza patomi (#34435) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez tök jó, de 700-as fordulat felett már ez is zavaró

Milyen körülmény miatt kell neki 700 felett mennie? annak a hűtőnek 500RPM mellett meg kell tudnia küzdeni azzal a 2 maggal. ;]

Lehet fix ellenállásról is járatni, ha nincs a bios-ban "kifinomult" többlépcsős hőmérséklet/PWM% függvény.

[ Szerkesztve ]

(#34438) patomi válasza #16939776 (#34437) üzenetére


patomi
őstag

Sajna 700 a minimum és :R elírtam 800 felett zavaró a hangja. Mintha egy pici sugárhajtású motor lenne benne.
De van smart fan progi, amiben szépen lehet állítgatni fordulatot a hőmérséklethez. Egyébként jogos a pont, már beállítottam úgy, hogy 60 fok felett emelje fel a fordulatot meredeken. :K

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#34439) Fleto93


Fleto93
tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy Mini-ITX konfig összeépítésén az alábbi cuccokból:
- ASROCK Q1900-ITX/ASROCK Q1900DC-ITX
- FRACTAL DESIGN Node 304 fekete
- KINGSTON 8GB Notebook DDR3 1333MHz CL9 KIT KVR13S9S8K2/8
- ADATA 64GB Premier Pro SP600 SATA3 2,5" ASP600S3-64GM-C
- 2x TOSHIBA Desktop 3TB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA300 (ezek már adottak)

A dilemmám a tápellátással van, ugyanis mindenképp passzív megoldásban gondolkodom - HTPC + home server kombó lenne, 24/7-es készültséggel, fontos, hogy csöndes és megbízható legyen.

Két lehetséges utat látok:
1, ASROCK Q1900DC-ITX alaplap valami 19V-os laptop táppal
Ebben az esetben drágább az alaplap kb 6000Ft-al, és még durván 5k-ért kell vennem egy hangkártyát amin van optikai kimenet (a házimozimon nincs HDMI, az analógot pedig lehetőség szerint kerülném).
2, ASROCK Q1900-ITX alaplap picoPSU-val. Ezen van optikai kimenet, tehát nem kell hangkártyát betenni, és az alaplap is olcsóbb.

picoPSU-val semmilyen tapasztalatom nincs, tehát lenne vele kapcsolatban pár kérdésem:
- Melyik verziót érdemes venni?
- Milyen "kockát" érdemes venni hozzá?
- Érdemes itthon venni valahol, vagy külföld? Külföld esetén úgy láttam, hogy horribilis összeg a posta sokszor, hogyan lehet megoldani, hogy ne legyen drágább a leves mint a hús?
- Ez a kombó esetleg elég lenne nekem:120W PicoPSU + 102W DC táp?

Abban az esetben ha eleve a DC-s alaplap a javasolt, akkor ahhoz milyen "kockát" érdemes venni?

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#34440) Patice válasza Fleto93 (#34439) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha passzív megoldásban gondolkodsz, akkor miért az alapból 3 ventis Fractal Design Node 304-re esett a választásod?

Akkor inkább a DC-s lap + Cooler Master Elite 110 ház, az optikai kimenetet meg egy alaplapi S/PDIF tüskére köthető hátlapi kivezetéssel oldanám meg, nem külön hangkártyával. :K

+ Az a két 7200-as HDD lesz így a leghangosabb a gépben. Nem fog zavarni a hangja?

Én egy nagy, de csendes ventit raknék a rendszerbe, alacsony fordulaton nem fogod hallani, de mindennek jót tesz hosszú távon, ha van mesterséges légmozgás és hűtés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34441) Fleto93 válasza Patice (#34440) üzenetére


Fleto93
tag

Passzív megoldást a tápra értettem, felesleges egy nagy ATX tápot betenni, mert a hatásfok is rossz ilyen alacsony terhelésnél, és a venti sem tökéletesen hangtalan bennük általában. Rendszer hűtőt természetesen indokoltnak tartok.

A házra azért esett a választás, mert tesztek alapján alacsony fordulaton nagyon halkak a ventik benne, és a winyók rezgéseit is jól csillapítja - a cooler master házak nekem a rezgés csillapításnál esnek ki.

A winyók jelenleg egy kis d-link nasban szolgálnak, alig hallom őket, a kis visító ventilátor az egyetlen ami zavaró a nas felől.

Az S/PDIF tüske kivezetés természetesen járható út, de nem találtam itthon hátlapot hozzá, tudnál linkelni nekem? (Valószínűleg nem megfelelő kereső szóval kerestem, külföldről szállítva meg annyiba kerül mint itthon egy hangkártya)

(#34442) Goose-T válasza Patice (#34440) üzenetére


Goose-T
veterán

A DC lap nem jó ötlet, eléggé megszenvedne a tápegysége az SSD-vel és a két nagyvinyóval.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34443) Goose-T válasza Goose-T (#34442) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerkeszteni akartam, de közben összefosta magát az oldal, ezért külön hozzászólásba írom. Szóval egyébként meg mi értelme egy háromventis házba passzív tápegységet rakni? Sokkal olcsóbb és tartósabb lenne egy nagyon halk ATX tápot belerakni, az önmagában csinál elegendő huzatot, és el lehetne felejteni a többi ventit, ha már úgyis olyan házak kerültek szóba, amik ATX tápot fogadnak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34444) KőkorSzaki válasza Fleto93 (#34439) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Már volt 1-2 válasz fentebb, megfontolandó dolgokkal, ezeket egészítem ki.

A két nagyobbacska HDD tényleg komplikálja a választást. Mind a DC-in-es lapnál, mind a picoPSU-nál kérdés, hogy azon az 1 db SATA tápcsatlakozón keresztül mit tudsz kezdeni a 2 HDD-vel (+SSD, aminek a fogyasztása mondjuk elenyésző), főleg felpörgés alatt. Persze a fizikai osztásról is gondoskodni kell mindkét esetben, de a terhelhetőség ugyanolyan gond, azt mindkét esetben ki kell deríteni.

PicoPSU-sként azt külön is tanácsolnám, hogy az anyagi részét úgy gondold át, hogy az adapter árát is beleszámolod, mert erős 12V-os téglából jóval kisebb a választék, mint laptopadapterből. Az univerzális adapterek sem tudnak általában 12V-ot, ami tud, az is csak kevés ampert ad le azon a feszültségen, a specifikált teljesítményt 19V közelében hozzák. De - ahogy linkelted is - van megoldás, illetve még a riasztótechnikai boltokat is meg lehet nézni picoPSU esetén, mert a biztonsági kamerákhoz is 12V-os tápot használnak.

Külföld-belföld: magát a picoPSU-t aliexpresszről ingyen szállítással a bolti ár feléért megkapod nem túl régi emlékeim szerint (jótállás nélkül), keress rá. Az adapter árakat nem tudom, de hasonló lehet a helyzet. Alaplapot nyilván nem vennék aliexpresszről több ok miatt, ill. ha ÁFA+vám is játszik, máris kevésbé éri meg az import.

Az adapteres megoldás (akár picoPSU, akár DC-in alaplap) a csendesítésre adott relatíve olcsó válasz, ehhez képest viszont az a 2 db 3 terás vinyó nem teljesen illik a képbe. Ezeknek darabonként is nagyobb hangja van, mint egy halk tápnak (pl. egy be quiet l8), a két HDD együtt pedig képes meglepetéseket is okozni. Egy jó ház és/vagy a vinyókon a rezgéscsökkentés ezt részben megoldhatja, de a rezgéscsökkentésre ITX házban általában nincs hely, szerintem a node 304-ben sem. De még ha találsz is rá módot, a motorhang nagyrészt megmarad, és a seek zaj sem tűnik el. Ahogy más is írta, aktív házhűtésre is szükség lesz, egy 12 cm-es venti azt megoldhatja leszabályozva.

Ezzel együtt is, ha a csendesség a fő szempont, én a fenti projekt helyett egy NAS-t választanék, ami nem lesz ugyan halkabb, de eltenném a lakás egy kieső részébe, a média szerver funkciók kliens oldalára (TV elé) pedig lehet tenni erre alkalmas eszközt, DLNA-s TV elé pedig talán nem is kell. De ez tényleg egyéni preferencia + lakáson belüli lehetőségek kérdése. Árban szerintem nem lenne nagy különbség, a gépek közül pedig az a leghalkabb, ami nincs ott :)

[ Szerkesztve ]

(#34445) Ribi válasza Fleto93 (#34441) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mint ezt már leírták, ha úgyis van a házban 3 venti akkor a tápban lévő már nem számít.
Én már akkor sem használnék passzív tápot ha winyó is van a gépben és nem csak SSD.
2 winyó+ ventik miatt a gép már úgyis eszik vagy 20Wot és ott már nincs akkora előnye a pico psunak. Ott már egy ATX tápnak is egész jó a hatásfoka.

(#34446) shteer válasza #16939776 (#34437) üzenetére


shteer
titán

mivel épp téma a picopsu, a készülő mini projektemhez kellene nekem egy erősebb darab

i5-6500T 35W
GTX750ti 75W (tápcsati nélküli)
2x4GB DDR4
M.2 SSD 240GB

ez a folyamatos 120W-ot tudó példány jól gondolom, hogy elég lehet ide? esetleg lehet ezen "tuningolni" valamit?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#34447) AxBattler válasza shteer (#34446) üzenetére


AxBattler
félisten

Hétvégi kis casual gép? :D

Egyébként 120W-os pico-val én nem izzítanám pluszban az alaplapot, inkább az imibogyo-féle paneltápot választanám.

És milyen külső táppal adnád neki a kakaót?
Mert szerintem megint ez lesz a sarkalatos pont...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34448) varmi2 válasza shteer (#34446) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én nem bíznám a vga-t tartalmazó gépet egy picopsura. Nem arra van tervezve. Vga nélkül okés a dolog.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34449) Möre83 válasza Fleto93 (#34441) üzenetére


Möre83
csendes tag

Szerintem nézd meg az N3150DC-ITX-et is, a doboza szerint az árban benne van a 65W-os adapter, és úgy már bőven olcsóbb, mint egy Q1900DC + adapter, nem is beszélve a Q1900 + Pico + adapter megoldásról.
A J3160DC-ITX-szel is ez a helyzet, de az már egy ötössel drágább.

(#34450) shteer válasza AxBattler (#34447) üzenetére


shteer
titán

valami olyasmi, demo gamer gép :)

esetleg még van itt a wide-input verzió is

de mivel a fiókban hever egy DELL DA-2 (18A@12V), felhasználnám azt

nem fog izzadni semmi, lesz megfelelő légáram

varmi2: itt most ez a cél, meg kell valósítani.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.