Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16551) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

A véleményetekre, segítségetekre lennék kiváncsi:
Én is a szokásos kérdést tenném fel, hogy melyik laptopot vegyem meg az alábbi kettő közül?
Mind a kettőnek ugyanannyi az ára, és ez a kettő közül kell választanom, erre van pénzem. Általános véleményetekre is kiváncsi vagyok, és arra is, hogy a lenti kérdésekről mit gondoltok.

EZEN a Linken van összehasonlítva a kettő.

Ezekre lenne használva a laptop :
--Filmnézésre. Jó lenne, ha a 720p-s HD filmeket, videókat is lejátszaná.
--Internetezésre, zenehallgatásra

Három fő szempont a kérdésben:
-- A processzor nem egyezik meg a kettő közül. Melyik lenne jobb a CPU szempontjából?, és miért?
-- A grafikus kártya melyikben lenne a jobb?
-- Egyik laptopnál az elrendezésnék a stereo hangszórók nem felül vannak a kijelző előtt, hanem a laptop legelején alul, srégan az asztal szintére. Ha megnézikek a képeket, akkor látszik a hanszórók helye. Ez, hogy a hanszóró nem ugyanott van, a hangzást befolyásolja?, akár a filmnézés során?
Én azt tapasztaltam, hogy ha alul van, akkor rosszabb a hangzás. Ez igaz?

köszi szépen.
üdv.,

(#16552) CHIPman válasza Orionk (#16551) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha fontos az akkuidő is, és valóban a leírt célokra lesz használva a gép, akkor én a G575-öt venném. Ezek közül egyiknek sem akadály a fullHD.
Prociból a G560 a jobb, mert nem elsősorban a fogyasztásra mentek rá, hanem hagytak benne kakaót is, meg több a cache, de ez ebben az esetben nem sokat számít, konvertálgatni nem fogsz(legalábbis nem írtad).
A videokari a G575-ben jobb, de eléggé visszahúzza a proci. Videolejátszásban a G575 ütőképesebb, de hétköznapi használat során mindegy.
Nekem alul vannak Altec hangszórók, lehet, hogy összehasonlításban máshogy szól, de ha megszokod, akkor egyáltalán nem fog zavarni.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#16553) Csirkejozsi


Csirkejozsi
tag

Üdvözlet a fórumozóknak!
Éppen notebook vásárlás előtt állok. Szeptembertől mérnök informatikus hallgató leszek, és ehhez szeretnék választani, mert a mostani gépem már 5 éves.
Nem játékra kell, nem vagyok egy nagy gamer. A lényeg, hogy gyorsan fusson rajta a windows 7 és a fejlesztő programok, és ezt se kelljen leváltanom legalább újabb 5 évig. (elődje egy 1,6 Ghz-es intel celeron-nal, 1Gb RAM-mal felszerelt kis gép)
Az ára is fontos, 130-nál többet nem szeretnék rá szánni.
Találtam pl ezt:
Samsung RV509P S01HU
 
Ez szerintetek jó vétel lenne?
A másik pedig, amit még néztem használtan, egy Sony VAIO EB2Z1E/BQ. Ez is nagyon tetszik, de nem tudom, hogy megéri-e, és hogy egyáltalán arra, amire nekem kell, jobb-e a Samsungnál.
 
És egy harmadik típus, amit kifejezetten ajánlottak nekem, az ez lenne:
Lenovo Ideapad G560A

Vagy esetleg még milyen notebook-ot tudnátok ajánlani a fenti paraméterekkel, ami megérné?
 
Előre is köszönöm! :)

(#16554) CHIPman válasza Csirkejozsi (#16553) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ajánlani nem tudok, majd az okosak mondanak valamit, de azt remélem észrevetted, hogy a Lenovo igencsak drága. Azt a boltot kerüld, ugyanez a gép erős i3-mal iponon 126k.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#16555) Chaser válasza Borote (#16547) üzenetére


Chaser
titán

Túl jól hangzik, de majd meglátjuk.

sKata™: Ramnak nincs ára. Újan 2GB 3k körül van boltból, ez ne legyen döntő tényező. HDD szintén zenész, ha kicsi lehet utólag cserélni vagy venni kell egy 2.5-es racket, 1TB is van már újan 22-23k körül.

wandor0930:kasni*kaszni :B

Csirkejozsi: 5 évre tervezel 5 év garos gépet vegyél, mondjuk dell lattitude alap 4 év garral, aztán kiterjeszted 5-re. Elég ritka manapság, hogy egy gép 4-5 évet megérjen. Drágább persze, de garantálva lesz az 5 év, a két felsoroltnál nem lesz semmi garantálva.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16556) ktommy91 válasza Csirkejozsi (#16553) üzenetére


ktommy91
addikt

Fujitsu Lifebook A530 veszel hozzá 2GB RAMot és kevesebb mint 120-ból lesz egy gyors és tartós géped matt burkolattal és kijelzővel.

Nincs kerítés.

(#16557) bajnokpityu válasza ktommy91 (#16556) üzenetére


bajnokpityu
félisten

7110es delleket miért nem ajánljátok?
zsanérok minősége?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#16558) Chaser válasza bajnokpityu (#16557) üzenetére


Chaser
titán

Zsanér, kaszni, össze van csapva az egész. Hűtése a 15-ösknek diszkrét vga-val és erősebb cpu-val elég tré, nem tudom nagyobb méretben változik-e valamit a dolog.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16559) Orionk válasza CHIPman (#16552) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi,

Esetleg másnak mi a véleménye?

Vagy úgy egyáltalán mi a véleménye erről a két laptopról?

(#16560) StickNick


StickNick
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék új notebookot venni, csak nem igazán tudtam eldönteni melyik is éri meg jobban. Programozásra és játékra kellene úgy kb. ezen a max. 180000 Ft-os áron, feljebb már nem nagyon mennék.

http://ipon.hu/webshop/product/_dell_inspiron_n5110_kek_128208/175584
http://ipon.hu/webshop/product/_acer_aspire_5755g_2414g75mnbs_lx.rq102.015/184078

Olvastam egy tesztet erről a DELL gépről amiben nagyon lehordták, mert nagyon melegszik, lassú a merevlemeze és horpad a billentyűzete középen.
Az ACERt meg most nem tudom megítélni, hogy ajánlott e venni. Régebben mindenki nagyon szidta, hogy hamar tönkremennek. Nem tudom ez azóta változott e. Egyébként nem tudom, hogy gyanakodnom kellene e, ha csak 1 év garanciát adnak a gépre?

Szerintetek melyiket érdemes választani? Esetleg, ha van hasonló áron hasonló teljesítményű gép, az is érdekelne, az se baj ha kisebb.

(#16561) bajnokpityu válasza StickNick (#16560) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van olyan acer laptopunk,ami 6 éves.
oké,h nicns naponta használva,de akkor sem rossz.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#16562) Unbaised-Ben válasza padra (#16506) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Köszi a tippeket, de megkérdeztem az IPont, és azt írták, hogy kifutott az 5750G "kedvelt" verziója.
Szóval inkább megveszem máshol, vagy a WoxC.,a4team,digitaltrend vagy az elektroplaza-ban, igazából az a legszimpatikusabb, esetleg van valakinek tapasztalata, hol lenne a legérdemesebb, az jó lenne :)
Más: Ha pl xy boltban megveszem a laptopot, és utána máshol megveszem a garancia terjesztést, akkor az működik ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#16563) ktommy91 válasza StickNick (#16560) üzenetére


ktommy91
addikt

Acer 5830TG vagy acer 5750g+ 2 év garancia vagy samsung rf511
Ha programozni fogsz akkor talán a samsung a legjobb vétel a nagyobb felbontás miatt, bár a tapipadja kritikán aluli.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#16564) bajnokpityu válasza ktommy91 (#16563) üzenetére


bajnokpityu
félisten

msi 17eseket esetleg?
jobb lenne mint a dell zsanér?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#16565) zsomle98 válasza Chaser (#16534) üzenetére


zsomle98
csendes tag

Nyílván kerestem is mielőtt megkérdeztem!

(#16566) Chaser válasza zsomle98 (#16565) üzenetére


Chaser
titán

Biztos bennem van a hiba ezek szerint, de ha még nem találtál róla elég választ van dell topik:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16567) Orionk válasza ktommy91 (#16563) üzenetére


Orionk
senior tag

programozáshoz miért kell nagyobb felbontás?

(#16568) Rohen


Rohen
csendes tag

Úgy döntöttem, hogy megrendelem az Acer 5755g-t, i5-ösben, oprendszer nélkül ([link]), +2 év garival. Így összesen kijövök ~183ezerből, ami szerintem elég baráti, ha azt nézzük, hogy 3 évig nem kell különösebben aggódnom miatta, és játszani is tudok rajta, plusz nem kell már vennem laptoptáskát, és egeret sem. Ha megjött és kipróbáltam, majd elmondom a véleményemet róla. :D

Unbaised-Ben: Persze, a gari kiterjesztést mindegy hol veszed fel tudod használni majd. Én sem az acershopban veszem meg, mert máshol 5ezerrel olcsóbb, és így még a + postaköltséggel is jobban kijövök, mintha ott venném meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#16569) ktommy91 válasza Orionk (#16567) üzenetére


ktommy91
addikt

Mert 1366*768-as felbontással baromi kényelmetlen a dolog mivel alig pár sort látsz a kódból.

Nincs kerítés.

(#16570) Chaser válasza Unbaised-Ben (#16562) üzenetére


Chaser
titán

A grakiterjesztést ott veszed ahol akarod, azt a gart már csak acernél tudod utána érvényesíteni, nem a boltban ahol vetted.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16571) Rohen válasza ktommy91 (#16569) üzenetére


Rohen
csendes tag

Nem olyan vészes az, egyszerűen tördelni kell a sorokat, én speciel úgy programozok, hogy általában a képernyő feléig se megyek el, hanem inkább megtöröm a sort, pedig elég kis felbontású a monitorom nekem is.
Mondjuk vízszintesen más a helyzet, akkor tényleg zavaró lehet, ha tekerni kell, de sztem az is elviselhető. :)

[ Szerkesztve ]

(#16572) StickNick válasza ktommy91 (#16569) üzenetére


StickNick
csendes tag

Köszi a tanácsokat, igazából a felbontás mérete és touchpad nem igazán lényeges, mert van 23"-os monitorom amit használnék hozzá, meg egér is, szóval ezek nem okoznak problémát :)
Amiket belinkeltél azokkal nekem az a bajom, hogy i3-as processzora van, de ha esetleg játszani is támad gusztusom, akkor meg inkább i5-ös kellene nem?

(#16573) ktommy91 válasza StickNick (#16572) üzenetére


ktommy91
addikt

Játékok alatt teljesen mindegy hogy i3 vagy i5.

Nincs kerítés.

(#16574) Bazsee71 válasza ktommy91 (#16573) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem:
Turbo Boost sem jelent előnyt adott esetben, ennyire nincs különbség?
CAD rendszerek kihasználják az i5 nyújtotta előnyöket, vagy oda is felesleges?

Előre is köszönöm válaszod!

(#16575) ktommy91 válasza Bazsee71 (#16574) üzenetére


ktommy91
addikt

[link] Szinte 0 a különbség. A CAD-ről fogalmam sincs(bár nem hiszem hogy számítana az pár száz MHz), de biztos lesz itt valaki aki tudja.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#16576) wandor0930 válasza Chaser (#16555) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Gondoltam hogy kasni=kaszni, inkább az értelmére vagyok kíváncsi.
Ez azt jelenti hogy szarul van összerakva?

(#16577) katras


katras
tag

sziasztok!

Milyen notebookot vegyek, ha kb 100k-m van rá, szeretném, hogy nagyobb legyen a képenyője mint 12", netezésere, e-mail, esetleg videók megtekintésére használnám?

(#16578) Chaser válasza wandor0930 (#16576) üzenetére


Chaser
titán

Azt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16579) _adaml21_ válasza katras (#16577) üzenetére


_adaml21_
őstag

http://ipon.hu/webshop/product/_fujitsu_siemens_lifebook_a530_vfya5300mrfb5hu/182838

(#16580) Orionk válasza Orionk (#16551) üzenetére


Orionk
senior tag

Erre van valakinek még valami segítő véleménye?

köszi szépen

(#16581) _adaml21_ válasza Orionk (#16551) üzenetére


_adaml21_
őstag

Biztos, hogy lenovo akarsz venni mindenáron?

(#16582) celer


celer
csendes tag

Halihó!

Melyik notebookot érné meg jobban megvenni? Miért? Melyikkel jobbak a tapasztalatok?

[link]
[link]

Persze az 5755g-re megy a 2 év gari bővítés, szal árban ugyanott vannak kb.
Előre is köszönöm a válaszokat:D

(#16583) Orionk válasza _adaml21_ (#16581) üzenetére


Orionk
senior tag

Igen, muszáj ez a kettő közül választanom, mert ahol vásárolni van lehetőségem, ott most erre a két laptopra kaphatok akciót, és a linken levő 31ezer dinár helyett 28ezer ért tudom megvenni.

(#16584) Z86 válasza Orionk (#16551) üzenetére


Z86
őstag

A céloknak mindkettő megfelel
Az intel proci jóval erősebb.[link], de többet fogyaszt.
A GPU-k esetében szintén az intel az erősebb de az amd talán több mindent támogat (UVD 3), ezt majd valaki kifejti :)
Nekem is elöl vannak a hangszórók, filmezésnél ebből nem érzek hátrányt, akkor lehet kicsit fura, ha pl. a gép fölé hajolva nézel valamit. De amúgy rendben van. Bár ezt érdemes élőben is kipróbálni.

(#16585) Chaser válasza Z86 (#16584) üzenetére


Chaser
titán

Lényeges elvi előnye, hogy open cl-t és opengl-t támogat az amd. De ezt még kb semmi nem használja.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16586) Orionk válasza Chaser (#16585) üzenetére


Orionk
senior tag

Nem értem, amit mondasz, mert nem vagyok ebben a témában benne.

Kifejtenéd légyszives?
Ez valami új technológia lesz?

köszi

(#16587) Chaser válasza Orionk (#16586) üzenetére


Chaser
titán

Lesznek programok, amik bevonják a vga-t is a számításokba. Heterogén üzemmód, annyi a lényeg ez nemrég jött be hw-esen, fejlesztések csak eztán jönnek rá. De opencl pl arra is jó, ha van dvd filmed megfelelő lejátszó felskálázza 1080p-re is akár, ezt opencl nélküli vga vagy cpu nem tudja megtenni. Hosszú távon előnyös az biztos, és játékra még mindig alkalmasabb felállás mint a másik intel megoldás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16588) sgx


sgx
tag

Udv!

Altalanos hasznalatra - net, word, filmnezes - ez a notebook megfelelo lenne?
[link]

Elvaras h minel olcsobb legyen de hasznalhato es lehetoseg szerint minel tobb garancia.

Koszi a segitseget.

Udv,
sgx

(#16589) Chaser válasza sgx (#16588) üzenetére


Chaser
titán

Arra jó. Gart úgy tudom ezekre nem lehet hosszabbítani, tehát marad 2 év.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16590) Crytek


Crytek
veterán

Valaki írna olyan amd -s notbookot amivel futnának a régi játékok is és aránylag jó is és még ráadásul nem olyan drága??
Brazos ami van gondolom azt lenne de melyik?

Next PC Upgrade: 2022

(#16591) Chaser válasza Crytek (#16590) üzenetére


Chaser
titán

Van egy HP, talán DV6, az jó lenne neked. 115k körül HD6470-nel és 2 magos amd-vel, 2 év garral.

szerk: G6 lesz az, erre gondoltam, W7 is van hozzá, ennyiért korrekt, +ram meg aprópénz bele

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16592) encory


encory
tag

Na nem rég itt nagy beszélgetések végén eldöntöttem, hogy vennék egy:
[ACER Aspire 5750G-2314G50MN]

viszont sehol nem találok, mindenhol vagy elfogyott vagy már nincs is... vmi ötlet? hol kéne keresnem? hol lehet még?

(#16593) Chaser válasza encory (#16592) üzenetére


Chaser
titán

Lehet kifutott. Várni kell 1-2 hetet, ha addig nem lesz nézzni kell mást, túl jó vétel volt, lehet mást nem nagyon vettek a népek:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16594) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

msi cx720at vett végül valaki?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#16595) encory válasza encory (#16592) üzenetére


encory
tag

HEHE találtam 1et!!!!:D

(#16596) Unbaised-Ben válasza encory (#16595) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

hol? :)

(#16597) Csirkejozsi válasza CHIPman (#16554) üzenetére


Csirkejozsi
tag

Te Ipon-on hol láttad 126k-ért? Mert én akárhol kerestem, ezzel a konfigurációval még mindig ez a legolcsóbb ajánlat:
Lenovo IdeaPad G560A 59-050532
És lehet, hogy ezt fogom megvenni, mert a Lenovo (ellentétben például a Samsung-gal) kizárólag PC-ket és laptopokat gyárt, ami azért talán mégis egy referencia. És ezért az árért egy ilyen minőség nem rossz. Vagy tévednék?
Még azért mindig várok ajánlatokat, hivatkozva erre a hozzászólásomra: [link] :))

(#16598) EstiloL2 válasza bajnokpityu (#16564) üzenetére


EstiloL2
tag

Nekem Dell N5110-esem van, és nincs semmi baj a zsanérjaival... Lehet 12 darabnak rossz csak....

(#16599) bajnokpityu válasza EstiloL2 (#16598) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igazából megmondom őszintén,alapben nem szimpatikus a dell és a hp, mint gyártó.ez nyilván hülyén hangzik egy asusos,aceres szájából, de ez van.

az MSIket sem tartottam sokra, pont anyagminőségük miatt, de mégis van esély,h ilyet veszek...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#16600) CHIPman válasza Csirkejozsi (#16597) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akkor valamit elnéztél, három kattintással megtaláltam azt, amit láttam tegnap. [link]
Nem tudom, minek ragaszkodsz ahhoz a konfigurációhoz, Pentium proci van benne, videokártya ugyanaz, mint az általam linkeltben, nincs hozzá Win, és még nehezebb is 0,3kg-al. Vagy talán az alumínium?
Ez a Samsungos "ha mindent gyárt, biztos szar" felfogás meg a legnagyobb ökörség, amit valaha hallottam, az ilyen hozzáállású egyéneket a lehető legnagyobb mértékben kerülöm. A Samsungnak van kb 10 leányvállalata, és mindegyik mást csinál, kb 0 kapcsolattal, csak a név ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.