Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16301) Colka79 válasza doser0717 (#16300) üzenetére


Colka79
tag

Köszönöm a gyors választ akkor belevágok a dologba!

Remélem nem lesz gondom vele,mert itt a fórumon nagyon ajánljátok ezt az Acert :DD :DD

Gamertag:LaondaHUN

(#16302) padra válasza Rohen (#16268) üzenetére


padra
aktív tag

Az 5750/5755 pár dolgot leszámítva szinte ugyan az.

5755:
-kék szín
-320gb hdd
-win7 Home Premium op
-usb 3.0

5750:
-fekete szín
500gb hdd
-linux
-nincs usb 3.0

Azt neked kell eldönteni hogy a szín,a win7,és az usb 3 miatt megéri-e kiadni plusz 25-30 ezer forintot.

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#16303) randras válasza padra (#16296) üzenetére


randras
veterán

Egyre biztosabb, hogy akkor ez lesz, vagy 5755G, még nem tudom. Hát a Dell Inspiron N5010-emet eddig két féle módban használtam: hálózatról, és akkuról minimum fényerővel, wifivel bekapcsolva (programozásra). Utóbbi esetben egyszer sem bírta tovább 2 óránál! Hát ehhez képest a 7 óra, vagy már csak az 5 is, óriási ugrás lenne...

Köszönöm a segítséget, majd jelentkezem még! :R

(#16304) HPAA válasza Borote (#16299) üzenetére


HPAA
őstag

remek gép , egyedüli hiányérzetem az e-sata és/vagy usb3 as port hiánya miatt lenne
bőven elég az 500 gb tárhely , csak én mondjuk sokat dolgozok 2TB-s külső tárakon is , az usb 2-be meg beleőszülnék
egy usb/esata kombinált port olyan sokba került volna rá :F

************* censored

(#16305) Rohen válasza padra (#16302) üzenetére


Rohen
csendes tag

Köszönöm a választ. Lehet, hogy mégis maradok a 5830tg-nél, de félek a korábban hangoztatott melegedési problémáktól, valaki tudja, hogy sikerült-e már kijavítani ezt az Acernek? Hétvégén megyek Pestre, benézek a laptopszalonhoz és ha kint vannak a gépek, megnézem, hogy hogyan tetszenek nekem, aztán ez alapján döntök, ha már nagyjából ugyanolyanok.

(#16306) padra válasza ZOLL30 (#16295) üzenetére


padra
aktív tag

Szerintem vedd ezt+2év gari vagy ezt igaz 5000-el drágább,de azt hiszem az jó véletlen sérülésekre is.

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#16307) Chaser válasza padra (#16306) üzenetére


Chaser
titán

Már mondtuk neki páran:D A véletlen sérülésnél meg van adva, hogy valamennyi önerőt be kell fizetni min, talán 40 v 50%-ot, tehát ha széttörik a gép oly mind1, túl sokba lenne úgyis a javítás. Hivatalosan egy szimpla kijelző is 30k bruttó felett van + beszerelés...inkább vigyázni kell a gépre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16308) doser0717 válasza padra (#16306) üzenetére


doser0717
aktív tag

Én ezt még csak most vettem észre:

"A csomag tartalma a garanciakiterjesztésen túl egy 15,6" notebook táska és egy vezeték nélküli optikai egér."

Ha ezt belevesszük, akkor főleg megéri. A legutolsó táska+egér páros is minimum 7-8.000 Ft és azt úgy is megveszi mindenki. Akkor meg már csak 12-13.000 Ft az a +2 garancia!!!

Szerk.: Jahhhh, "vezeték nélküli optikai egér", akkor az minimum 10.000 pénz. Így akkor csak 10.000 a garancia... :)

[ Szerkesztve ]

FK8, Valoriani Baby 75

(#16309) Chaser válasza doser0717 (#16308) üzenetére


Chaser
titán

Ez csak kis milliószor lett elmondva, legutoljára pár hsz-szel fentebb írtam le. Az a baj sokan csak writeonly üzemmódban vannak...de nem baj, ha mindenki többet olvasna csak negyed ennyi hsz lenne:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16310) padra válasza doser0717 (#16308) üzenetére


padra
aktív tag

Tudom,én is kaptam hozzá :)) :DD .Szerintem elég jófajta a táska és az egér is :C

(#16307) Chaser: Olyan bizonytalan szegény,gondoltam mégegy megerősítés nem árt, :D :R

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#16311) doser0717 válasza Chaser (#16309) üzenetére


doser0717
aktív tag

Pedig én figyelmesen olvasok minden hozzászólást! Kb. 2,5-3 hónapja! Akkor elnézést, ha a tiéd felett elsiklottam! :R
- 16298. :) , csak az első felét olvastam el.

Mondjuk lassan kiszállok innen, mert ha minden igaz, holnap én is megrendelem a gépet! És utána (remélem) min. 4 évig nem lesz esedékes a "Milyen notebookot vegyek" kérdés... :K

[ Szerkesztve ]

FK8, Valoriani Baby 75

(#16312) Chaser válasza doser0717 (#16311) üzenetére


Chaser
titán

Maradj csak itt és segíts a többieknek :P A másik nagy baj az, hogy aki megkapja amit akar lelép, aztán mindig csak engem meg pár tagot bombáznak pm-ekkel:D :( /ezért szoktam lépni én is időnként/

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16313) ktommy91 válasza ZOLL30 (#16295) üzenetére


ktommy91
addikt

Vedd az acert, linkelték többen is az viszont hogy a samsungot az msi-hez hasonlítod az vicc.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#16314) padra válasza Rohen (#16305) üzenetére


padra
aktív tag

Az 5830tg hűtéséről ezt találtam: "amennyiben nem terheljük a komponenseket, a processzorhűtő csak alig-alig kapcsol be – bekapcsoláskor magas fordulatról indul és fokozatosan némul el. A némaságnak ára van, méghozzá az, hogy a gép alja melegszik, de nem égető mértékben, illetve a billentyűzet oldalán sem számottevő a hőterhelés."Más nem raksz alá egy hűtőpadot. :)

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#16315) doser0717 válasza Chaser (#16312) üzenetére


doser0717
aktív tag

Na jó, maradok... :K
Mondjuk én is már csak azért vágom a dolgokat, mert mint írtam 2-3 hónapja minden hsz-t elolvasok itt is meg az "azonnali notebookos kérdések órája" topikban is, aztán bennem marad az a pár gép, amit itt ajánlgatnak a többiek! :)

Na meg ha sikerül a tervem notebook beszerzés terén (Asus G74sx-a1 az usa-ból, az itthoni ár alatt jóval), akkor persze szívesen segítek majd az esetleges követőimnek! :D
Ha úgy tetszik kitaposom az utat... ;]

FK8, Valoriani Baby 75

(#16316) randras válasza padra (#16310) üzenetére


randras
veterán

Milyen az egér és táska?

Kinézet, márka, minőség, stb... ?

Akár még spórólhatnék is, ha rögtön megveszem a plusz garanciát, a géppel együtt.

Info esetleg pm-ben? :R

[ Szerkesztve ]

(#16317) adykag


adykag
csendes tag

Sziasztok!

Apukámnak keresek egy laptopot. A kritériumok: 15" körüli kijelző, kb. 80-100 Ft, jól olvasható betűk a billentyűzeten, numerikus billentyűzet, strapabíró, hosszú akkus üzemidő, 2-3 év garancia nem hátrány. A vas igazából teljesen mindegy milyen alatta, csak netezésre, irodai szoftverekhez kellene a gép. Bármilyen javaslatot szívesen fogadok, lehet elfogult is.
Én egy plakáton láttam ezt a hirdetést, nekem megtetszett, erről is várok véleményt (Lenovo Ideapad g565g) [link]
Köszi!

(#16318) Chaser válasza adykag (#16317) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu A530 p6200 procival 105k-ért. Mielőtt ellenkeznél a gyártó láttán írd be itt a keresőbe és olvass utána. Profi kis gép 3 év garral.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16319) rekid


rekid
addikt

Üdv!

Szokásos kérdést kaptam:

"Multimédiás laptop, filmezés, játék, naaagy tárhely, szoval mennyenek rajta a dolgok... Érted.."
Ár: 170-180
Min gari: 2 év
Acer, pacard bell nem játszik.

Eddig ezt találtam az illetőnek.

Tudtok jobbat? :R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#16320) capaszaju


capaszaju
tag

Valaki esetleg, válasz erre fontos lenne. köszi

(#16321) d@minator válasza ledgeri (#16281) üzenetére


d@minator
addikt

Pl. A GTX580M. Az Alienware M17x-né választható plusz 600$-ért. Összesen 2100$ az alapgéppel együtt (4GB+320GB HDD). A magyar árakat ismerve kb. olyan 800e-1milla között lenne az ára.

(#16322) ktommy91 válasza rekid (#16319) üzenetére


ktommy91
addikt

Az a dell nem túl jó. Ez sokkal inkább: [link]
Acerben lenne jobb vétel...
Esetleg:[link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#16323) d@minator válasza rekid (#16319) üzenetére


d@minator
addikt

Méretet nem írtál gondolom akkor 15". Anyagát tekintve attól a Dell-től egy ACER is jobb. Inkább ASUS K53, Samsung RF511 és ha még lehet kapni HP DV6 6005.

(#16324) CHIPman válasza d@minator (#16321) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Félreértetted, neki olyan videokártya kell, ami natív felbontáson maxra állítva játszható teljesítményt ad.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#16325) Chaser válasza rekid (#16319) üzenetére


Chaser
titán

Sajnos odáig jutottunk, hogy az acer minőségben alázni tudja a dell-t, az 5110 nem ajánlott, talán akkor ha nbd garos, de csakis emiatt, ha szerviz garos akkor oly mind1 melyiket veszed, nem nbd garos dellel tökölnek annyit ha nem többet mint acernél. Még +2év garkiterjesztéssel, amihez ugye adják a sokat emlegetett táskát és egeret is megáll 160k bruttonál az 5750, a cpu-ja gyengébb, ram, hdd ugyanannyi, vga-ja viszont erősebb. Extraként még megemlíthetem, ha esetleg hdd-t akartok cserélni benne ssd-re, nem kell szétbontani a gépet mint az 5110-nél. Ha meg acer kizárva, akkor nincs jobb 5letem hirtelen, de ezt a dellt nem venném már csak a putris hűtése miatt se, a többit meg nem sorolom fel, le van itt írva párszor.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16326) Viperator válasza Chaser (#16318) üzenetére


Viperator
őstag

Szia, melyikkel járok jobban? (Fujitsu A530 P6200 procival vagy HP 620 WT260EA-val?) Netezésre, képnézegetésre, filmnézésre, kisebb dolgokra.

Előre is köszönöm a választ!

Üdv! :R

(gondolom a fent említett gépeknek egy db 2,5" HHD hely van, le fogom cserélni SSD-re a merevlemezt és így gyorsabb lesz meg kisebb lesz a fogyasztása, a merevelemezt majd külsőként fogok használni tárolónak)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#16327) d@minator válasza ledgeri (#16281) üzenetére


d@minator
addikt

Az előbb félreértettem a kérdésedet. GT555, 6770M, 6850M környéke. (HP DV6, Lenovo Y570, Dell XPS)
CHIPman: köszi!

(#16328) rekid válasza Chaser (#16325) üzenetére


rekid
addikt

Remek :D Mostmár kivancsi lettem az acer vetelytarsra pls dobjatok egy tipust.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#16329) ktommy91 válasza rekid (#16328) üzenetére


ktommy91
addikt

5750G 5755G 5830TG

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#16330) d@minator válasza rekid (#16328) üzenetére


d@minator
addikt

GT540 vga: 5750G (1év gari - 138e Ft), 5830TG (3év gari) - az áruk procifüggő
6850M vga: Acer 7750G-2414G75MN (1év gari) ez már 17" és 1600*900 sajnos garibővítéssel már nem fér bele a keretbe.

(#16331) Chaser válasza Viperator (#16326) üzenetére


Chaser
titán

Egyértelműen A530. Ha nem lenne rajta +1év gar még akkor is megérné. Közvetlen fujishopból érdemes rendelni, úgy rémlik ott a legolcsóbb és ingyen házhoz viszik, esetleges meghibásodásnál szintén ingyen szállítják el és vissza.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16332) randras


randras
veterán

Bocsi, hogy már megint itt vagyok, de újabb kérdés merült fel! :DDD

Eredetileg ezt szerettem volna, de nincs belőle kék, ezért kinéztem ezt. (szerk.: vagyis van, de gyengébb VGA-val...)

Csakhogy, nem szeretnék majd +25-öt fizetni azért, mert ez kék, és van rajta USB 3 port. Azt gondolom, ez egy ügyes marketing fogás, hogy meg kelljen vennem a Windows 7 licenszet, mivel a kék 5755-öt pedig windows nélkül nem árulják, úgy, ahogy a fekete 5750-est GT 540-el nem. :W

Ráakadtam most erre, ahogy látszik, ez már 17"-es, több a vinyó is, és még így is olcsóbb, mint az 5755. De! mivel 17"-es, beleraktak egy a GT 540-nél is erősebb VGA-t, a kérdésem az, hogy erősebb-e ez a HD6850 az nvidia-nál annyival, hogy azonosan "meghajtsa" a 17"-et.

Köszönöm a választ előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#16333) Chaser válasza randras (#16332) üzenetére


Chaser
titán

A 135k-s 5750-ben gt540 van nem? Ha nem akkor megyek szemészhez. A 17-esben levő mobil hd6850 köszönő viszonyban sincs az asztali verzióval. Amennyiben ddr5-ös rajta a memória, amit kétlek, akkor desktopban megfelel kb egy HD5750-nek, de mivel órajelei lassabbak, inkább közelebb van egy 6670-hez ha nincs tuning. De ha jól sejtem ddr3-as, akkor pedig a sok számolóegység ellenére is max 5670 szintjén lehet.

szerk: 1600x900 az már majdnem fHD, oda sok esetben kevés lehet már ha maxon akarsz új játékot futtatni, de a gt540-re is igaz ez HD-ban, de eljátszogatni natív felbontáson mind2 jó azért.

szerk2: És erre számold rá a 20k+ összeget garkiterjesztésre, 1 év garral ilyen összegű gépet felelőtlenség bevállalni, Ott vayg 200k-nál. Ha annyira tetszik neked a kék szín mért nem csináltatsz az 5750-re egy skin-t? Pár ezresből megvan, ha akarod még egyedi is lehet.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16334) Unbaised-Ben válasza Chaser (#16331) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Jól rémlik, és még1x köszi a segítséget :R

(#16335) M3oH válasza Chaser (#16333) üzenetére


M3oH
addikt

6850M-en DDR3 van, 3dmark06ban ~9700pontot produkal, ezert ezen az ujabb gamek is elfutnak :) Bar teny, hogy csak nevben egyeznek az asztali valtozattal...

(#16336) d@minator válasza randras (#16332) üzenetére


d@minator
addikt

A 6850 40%-kal erősebb a pixelek száma 37%-kal több. Kb ugyanazt a grafikai teljesítményt kapod erősebb nem lesz és ahogy Chaser írta a plusz garibővítést is számold hozzá az árhoz.

(#16337) Chaser válasza Unbaised-Ben (#16334) üzenetére


Chaser
titán

Szívesen.

M3oH: 3trémárk pontokat én soha nem nézek. Nekem perpill HD5670 DDR5 van desktopban. A számolóegység pont fele, mint a mobil 6850-ben van, de az órajelek jóval magasabbak annál. Ramnál azért nagyon nem mind1, hogy 1600mhz-es ddr3, vagy 4000mhz-es ddr5. A gpu-nál is azért ott van 200mhz előny az enyémnél. Emiatt gyanítom kb egálban vannak. Ez ez erő HD-ra tökéletes, Cry2-t közép v max beállításon gyönyörűen viszi, de 1600x900-on már nem feltétlen lenne elég ahhoz a folyamatos, látványban is megfelelő játékhoz amire azt mondom hogy szépen viszi. Persze az esetek többségében elég, meg lehet butítani a grafikán, csak akkor az már nem olyan. Ezért mondom hogy kg úgy viszonyul a GT540 a HD-hoz, mint a mobil HD6850 a HD+ felbontáshoz, lehet utóbbinál azért jobb az arány, de hosszú távon biztos csak csökkenni fog.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16338) LW


LW
őstag

Sziasztok!
Szeptembertől koleszba megyek és szükségem van egy tanulós-dolgozós-multimédiá snotebookra. Árban 130-170 ezerig ereszkednék el.

Ami fontos, hogy legalább 2-3 év magyarországi garancia legyen rá. Anti-glare kizelző előnyös, billentyűkiosztás szigorúan magyar. (fordított L enter, ű és í a helyén)
Rendszer: Mindegy, csak ingyen :)
Videókártyában jó az integrált is, csak Minecraft guruljon rajta. :B
Méretből 14-15.6 col preferált.

Komprumisszumos megoldások szóba jöhetnek, mert ahogy elnéztem, kevés felel meg fene igényeimnek. ;)

Ami eddig szóba jött:
Dell Latitude E5420 notebook Ci3 2310M 2.1GHz 2GB 320GB FreeDOS 4ÉV
Dell Inspiron 15R Black notebook Ci3 2310M 2.1GHz 4GB 500GB GT525M (Fényes kijelző)
MSI CX640-056XHU Notebook (i3-2310M,4GB,500GB, GT520M, 15,6"HD LED) (Fényes kijelző)
Fujitsu Lifebook E751 notebook 15,6" HD Core i3-2310M 2.1GHz 2GB 320GB (Nem szeretem Fujit)

Tapasztaltabb kollégák mit ajánlanak?

(#16339) doser0717 válasza LW (#16338) üzenetére


doser0717
aktív tag

Első körben ebben az árkategóriában az msi kilőve.

FK8, Valoriani Baby 75

(#16340) M3oH válasza Chaser (#16337) üzenetére


M3oH
addikt

Persze, es egyet is ertek veled. En csak ugy gondolom, hogy a 6850M jobb valasztas, mint az 540gt, ha nem vagyik az ember csillivillire max grafon, ezert kiszolgalja 1600*900ban is. En azt valom, aki HC gamer es felbontas manias, az vegyen asztalit vagy nyuljon melyen a zsebebe, ha notin akarja ugyanazt elerni :) Bar a gyartok is nagy sumakok, hogy ugyanugy nevezik el a desktop es a mobil vgakat...

(#16341) randras válasza M3oH (#16340) üzenetére


randras
veterán

Én igazából meg sem néztem, hogy a 6850-nek mi a desktop megfelelője, csak azt, hogy elvileg akár képes is lehet azonos teljesítményre hd+-on.

Mindegy, majd meglátjuk mi lesz, első körben mindet megnézem élőben, és legfőképpen megemelem a 7750-et... biztos jó nehéz az a 3.3kg, de akár még meg is vehetem, és akkor már legalább nem az oprendszerért fizettem!

Köszönöm a segítséget! :R

(#16342) BoC1ka válasza randras (#16341) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Ha minden igaz a 17 es acerrel buktad az optimus lehetoseget...6850el nem mukodik...gt540 nel meg van optimus ami azert elegge nagy elony ha akkurol megy...

YNWA

(#16343) ktommy91 válasza BoC1ka (#16342) üzenetére


ktommy91
addikt

Az lenne a világ 8. csodája ha az Nvidia Optimus menne AMD kártyán. Viszont igaz ami igaz ez alapján nem működik a VGA váltás az 7750G-ben.

Nincs kerítés.

(#16344) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Idén ősszel szeretném lecserélni régi laptopom, elkezdtem körbenézni mik is a lehetőségek. Úgy vélem megtaláltam a számomra megfelelő gépet, de azért kikérném a tapasztaltabbak
véleményét.
Az elvárások a következők lennének:
- CPU: Intel Core i5 második generáció,
- Kijelző: képátló nagyjából mindegy, LED-es, elfogadható minőségű képpel rendelkezzen,
- Memória: 4GB 1333Mhz,
- HD: lehetőleg 500GB vagy nagyobb,
- Wifi
- Bluetooth
- min. 2 év garancia
- jó hangminőség (hangkártya szinten, hangszóróját nem nagyon használom)
- jó akku üzemidő (nálam ez kb. 3,5-4 órát jelent, nem játékra, max Excel és internet használat)
- minőségi ház (masszív, alu előnyben)
- lélektani határ: bruttó 220e
Na és a VGA: a laptopomat egy LG 22"-os monitorral használom (jelenlegi gépemben GMA950 van, és néztem már vele Full HD videót is). A következő gép is erre lesz kötve, viszont néha szeretnék játszani is rajta. Nem kell a full grafika, de elfogadható minőségben ne szaggasson (játékon belül nem is kell 1920x1080-as felbontás). Nem vagyok nagy játékos, de ha kéthetente-havonta egyszer kedvet kapok valamihez, akkor az fusson élvezhetően.

Első körben ezt a masinát néztem: Asus N53SV
Nagyon bejön, minden kis részlet tetszik rajta, a VGA-ról is jókat írnak, ott az Optimus, csak félek hogy 1-2 év múlva már gyengébb minőségben is döcögne rajta 1-2 játék.

Utána belefutottam ebbe: HP Pavilion DV6
Ez is nagyon tetszik, minőséginek tűnik, elég durva VGA-val. Egy dolog kérdéses számomra: van-e itt az Optimusnak megfelelő technológia? Ha nincs, akkor kérdéses az akku üzemidő.

A fórumot olvasgatva pedig ezen akadt meg a szemem: Acer Aspire 7750G
Egy nagy bajom van vele: kék. A műanyag ház még nem is jelent gondot, ha minőségi, erről nincs információm. A kisebbik baj, hogy valószínűleg DDR3-as memóriával szerelték a VGA-t. Nem tudom ez mennyit ront rajta, mennyivel jobb így egy GT 540M-nél.

Ezt is néztem még kategória: Acer Aspire 5830TG
Minőséginek tűnik, ezzel is probléma, hogy kék. Ellenben 2GB memóriával szerelték a VGA-t, de 18e-rel drágább is pl. az ASUS N53SV-nél. Ez még elfogadható lenne a 3 év garancia miatt, de kérdés, hogy jobb ez annyival?

Elnézést, hogy hosszúra sikeredett, minden észrevételt, tippet szívesen fogadok.

Előre is köszönettel:
Balázs

[ Szerkesztve ]

(#16345) doser0717 válasza Bazsee71 (#16344) üzenetére


doser0717
aktív tag

Így gyorsban annyi, hogy az első 2 az üzlet miatt nem ajánlott! A rádium.hu-ról nem sok jót írnak/mondanak azok akik kapcsolatba kerültek velük. (magyarnak ígért de nem magyar billentyűzet, bizonytalan gar. érvényesítés, nincs névre szóló számla, stb...) Keress rá a prohardver fórumon.

FK8, Valoriani Baby 75

(#16346) randras válasza Bazsee71 (#16344) üzenetére


randras
veterán

A fórumot olvasgatva pedig ezen akadt meg a szemem: Acer Aspire 7750G...

Ezt én is kérdeztem nem is olyan rég, [link], [link].

Itt vannak a válaszok, elviekben tudja ugyan azt 17"-en, mint a GT 540M 15"-ön. Én is ezen agyalok amúgy...

(#16347) Bazsee71 válasza randras (#16346) üzenetére


Bazsee71
őstag

Itt nem dicsérek túlságosan ezt a VGA-t: notebookcheck.net
Ellenben az akku üzemidő nagyon jó. De miért kék...

Leginkább a DV6-os felé hajlok, a 6770M és a fém ház miatt. Ezzel 20e-rel lennék beljebb (garanciabővítés után), de legalább 3, leginkább 4-5 évre veszek gépet.

(#16348) Domi84


Domi84
csendes tag

Sziasztok!

laptop vásárlás elött állok, kicsit visszaolvastam itt a forumon , és nagyon jó ájanlatokat irtok, ezért szeretném én is kikérni a véleményeteket.

[link]

[link]

[link]

150körül lenne ami beleférne a költségvetésembe:)
igazából nekem nagyon tetszik ezek közül mindengyik csak azon is vacilálok hogy az a +30-40 ezerrel drágább acer annyival jobb is?

hogy mire használnám: internet , filmnézés, online poker, és ha belefér akkor sportjátékok(nba , fifa) de a játék rész elhagyagolható.

Ha esetleg van ezeken kivül olyan ami szóba jöhet azt is megköszönném:) jó lenne találna vmi best buy-t :)
Elöre is köszi annak aki segit :)

(#16349) ktommy91 válasza Bazsee71 (#16347) üzenetére


ktommy91
addikt

A magyarországon kapható 7750-ben csak 6 cellás az akku.
A pavilion jó gép bár a fém burkolaton is meglátszik a kosz, egy kicsit recseg ropog, a billentyűzet sem egy túl jól sikerült darab és a hangszórók sem váltják meg a világot.
Emellett a radiumosok hazudoznak a gépekről, a billentyűzet szitázott és volt aki rendes magyarországi számlát sem kapott. Szerintem ha DV6 6002eg-t akarsz akkor rendeld rögtön külföldről, olcsóbb és azt kapod amit vársz ellentétben a radiummal.

(#16348) Domi84: Ha fifázni akarsz akkor mindenképp az acert vedd. Ha nem akarsz játszani akkor vedd ezt:[link]+2gb ramot.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#16350) Bazsee71 válasza ktommy91 (#16349) üzenetére


Bazsee71
őstag

doser0717 és ktommy91, köszönöm a tippeket!

Olvastam a billentyűzetről, de a külső monitorral együtt külső billentyűzetet is használok, nem jelent problémát. Hangszóróval is ez a helyzet.

A gond az, hogy Magyarországon kéne megvennem a gépet, mivel munkaeszköz is lenne, az ÁFA-t vissza tudom igényelni. Így meg már nem olcsóbb a külföldi. Sajnos a pontos típusát nem tudom az általam linkelt DV6-osnak, de majd igyekszem megkeresni más kereskedőnél.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.