Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16201) semmiho


semmiho
tag

Srácok, a képernyő minősége senkit sem érdekelt még? ;) Pedig: [link]
Na ezért próbálok utána járni kicsit és én kifejezetten IPS technológiás képernyővel szerelt notebookok közül válogatnék. Sajnos ami infót eddig találtam, nem sok van, egyre több gyártó gyártó spórol ezen és a 6 bites, borzadály TN-es képernyőkkel szerelik még a drágább notebookjaikat is...

(#16202) MooN00


MooN00
aktív tag

#16092 -re senki?

Valami ajánlás 250k körül a fent említett témákban?

(#16203) olcsii


olcsii
aktív tag

Sziasztok! A véleményeteket kérném.:)

[link]

[link]

Ti melyiket vennétek? Vagy esetleg tudtok jobbat ezeknél? 170 a maximalis ár.
Előre is köszönöm.

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#16204) champace


champace
csendes tag

Sziasztok! (Bocs, hogy újból felteszem, mert nem nélkülözhetem a tanácsotokat.)
Megfáradt HP6715s helyére szeretnék üzleti jellegű laptopot

Elvárásaim:
strapabíró kialakítás (gyakran fogom egy kézzel)
megbízhatóság (min. 3 év garancia)
min. 3 USB port,
csendes és hűvös működés,
Windows7
jó billentyűzet és touchpad
15,6"

Erre használom: szövegszerkesztő munka, netezés, filmnézés, WoW
Elsősorban Lenovo, Dell, esetleg HP érdekelne.
Legyen 200.000 a felső limit (de érdekel, ha sokkal jobb van kicsit többért)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#16205) Chaser válasza champace (#16204) üzenetére


Chaser
titán

Elitebookot kapsz már 200k-ért, vagy ott vannak a 4530s probook-ok alu házzal, nem olyan masszívak de 150k-tól már elérhető. Vagy esetleg még vostrok, lattitude-ok 200k környékén.
****
Llano noteszekről van már valami hír? Elég ígéretes sandy ellenfélnek tűnik fogyasztás terén is, 3D-ben meg keményen elveri, cpu ereje viszont kisebb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16206) dkface válasza olcsii (#16203) üzenetére


dkface
aktív tag

A latitude annyival jobb amennyivel drágább , +1év garancia , billentyűzetvilágítás és szerintem még egy fokkal minőségibb ház. Hogy ha van rá keret akkor mindenképpen megéri a plusz befektetést szerintem.

(#16207) dkface válasza doser0717 (#16189) üzenetére


dkface
aktív tag

6850m-el nem csoda hogy vígan szalad 1600x900-ban , de szerintem GT540-el egészen más lenne a helyzet :)

(#16208) rizso válasza Chaser (#16205) üzenetére


rizso
addikt

Érdekes teljesítmény a crossfire-től...Mondjuk az ár döntő lehet, bár ahogy nézem, sógoréknál az i5-2410m+2GB 6770m verzió nem sokkal drágább, mint az AMD A6-3410MX+6755G2 páros.
Ha csak integrált megoldásokat nézünk, akkor az megint más...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#16209) Chaser válasza rizso (#16208) üzenetére


Chaser
titán

Nekem majd talán olyan kéne amiben x2 apu van 160-400 SP-s vga-val és a cpu rész 2.5Ghz környékén szaladgál. De mindezt olcsón, mert az asztali verziók is olcsók. Ha eljátsszák a gyártók amit a brazos-szal akkor úgyse veszek ilyet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16210) d@minator válasza semmiho (#16201) üzenetére


d@minator
addikt

Pl. Thinkpad X220 én többet nem is ismerek.

(#16211) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok pár notebookot ajánlani videószerkesztéshez? Konkrét összeghatár egyelőre nincs. HD videók szerkesztéséről lenne szó. Gondolom az alma gépek lennének legideálisabbak, de maradjunk most windowsnál. Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#16212) d@minator válasza Asanto (#16179) üzenetére


d@minator
addikt

Inkább homályosabb lesz a kép ha a felbontást leveszed de a COD4-et 1600-ban is elviszi a GT540.

(#16213) Caineevo


Caineevo
tag

hali
egyetemre kellene nekem egy laptop, de lehessen vele játszani azért, lehetőleg 15.6"-os méretben
a keret 200k, többet is ajánlhattok hagy válogassak :P
köszi előre is

(#16214) doser0717 válasza Caineevo (#16213) üzenetére


doser0717
aktív tag

Acer + garancia kiterjesztés 3 évre.

FK8, Valoriani Baby 75

(#16215) Caineevo válasza doser0717 (#16214) üzenetére


Caineevo
tag

az a 17"-os plusz gari sztem nem lesz jó

(#16216) doser0717 válasza Caineevo (#16215) üzenetére


doser0717
aktív tag

:F
Ez csak 1, amit ennyi pénzért ajánlani szoktak játszadozásra. De ez 15,6"-os, nem 17-es!

Lenovo y570 is lehetne, de azt nem kapsz sehol (nincs készleten, szétkapkodták).

[ Szerkesztve ]

FK8, Valoriani Baby 75

(#16217) Caineevo válasza doser0717 (#16216) üzenetére


Caineevo
tag

nem is szóltam 1 szót se a topiról, én a gari bővítésről beszéltem xd

(#16218) #11527168


#11527168
törölt tag

Sziasztok. Szeretnék egy strapabíróbb notebookot venni. Naponta legalább 8 órát használnám.

Amiket szeretnék:

Windows 7 op. rendszer
Min. 4 usb port
Min. 4gb memória
i3,i5 processzor
ATi vagy Nvidia vga

Általam preferált gyártók: Lenovo, Toshiba, HP.

A keret: 110.000 Ft (bruttó)

Köszönöm előre is!

(#16219) Caineevo válasza doser0717 (#16216) üzenetére


Caineevo
tag

mi a különbség az y570 és az y570A között?

(#16220) ktommy91 válasza #11527168 (#16218) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha strapabíró gépet akarsz 110k-ból akkor ezekből engedni kell:
Windows 7 op. rendszer
Min. 4gb memória
i3,i5 processzor
ATi vagy Nvidia vga
és még talán a gyártóból is

Ezek lehetséges alternatívák:[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#16221) doser0717 válasza Caineevo (#16217) üzenetére


doser0717
aktív tag

Azért írtam az Acert, mert ebben az árkategóriában az lenne a best buy. És a gar.bővítéssel is bőven 200eFt alatt marad.
De vannak mégy játszható laptopok, mint pl.: Samsung, Lenovo, HP, Asus.

FK8, Valoriani Baby 75

(#16222) Caineevo válasza doser0717 (#16221) üzenetére


Caineevo
tag

látom nem érted h 17 colos-hoz való garanciát linkeltél, ennél jobban má nem tudom leírni
ilyen "első generációs" i3-asokért meg nem adok ki 200k-t de 180at se

ez az asus ez tökéletes lenne, csak semmiképp nem szeretnék asus-t :(

(#16223) Viperator válasza ro_bert17 (#16198) üzenetére


Viperator
őstag

Kompatibilitásra gondoltam. Ennek a laptopnak hány 2,5"-os helye van? (1-2? Jó lenne 2.... )

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#16224) doser0717 válasza Caineevo (#16222) üzenetére


doser0717
aktív tag

Jajj vágom már. OK. :DDD Az a lényeg hogy van +2 éves gar.bővítés az acerhez! Én is Asus gamert veszek amúgy, csak 'kicsit' magasabb árkategóriában.
Akkor várj az SB-s y570-re, biztos lesz még később is.

FK8, Valoriani Baby 75

(#16225) Chaser válasza #11527168 (#16218) üzenetére


Chaser
titán

Vegyél lejjebb az igényekből, ott még nagyon nem tartunk hogy ennyiért ilyet dobáljanak utánad. Plusz még strapabíró is legyen :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16226) gr3g18


gr3g18
csendes tag

Sziasztok! Igazából tanácsér fordulok hozzátok! Ami adott az én gépem és egy másik kolléga gépe!
Az én gépem egy HP pavilion dv7 1175nr tipusú gép ami 2 éves és nincs rá gari már!
A kolléga gépe egy Toshiba L505D-109 tipusú garanciális 5 hónapos gép!

Érdemes régi pavilion dv7 est elcserélni egy garanciális Toshibára? Van kereslet a Toshibára? Mert ennek is eladás lenne a sorsa! Majd írjatok! Várom a válaszotokat! Előre is köszönöm a válaszokat, mert akkor lehet hogy el is mennék érte és cserélnénk!

(#16227) Caineevo válasza doser0717 (#16224) üzenetére


Caineevo
tag

és nem tudod mi a különbség az y570 és az y570A között? mer A-sat találtam nem is 1et csak kicsit húzós az ára :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16228) #11527168 válasza ktommy91 (#16220) üzenetére


#11527168
törölt tag

Köszi, a Lenovo lett a nyertes :))

(#16229) Tomics


Tomics
addikt

Eladó egy megkímélt Acer Travelmate, hátha érdekel valakit.[link]

PH! addikt since 2004

(#16230) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, tanács kéne, tudnátok-e ajánlani valami "best of" féle laptopot, a leírt szempontoknak megfelelően!
Mert én nem nagyon vagyok jelenleg abban, hogy melyik márka a legjobb, és melyiket kell kerülni.
Szóval:
-Magyarországi garancia, lehetőleg 2-3 év, akár ráfizetéssel is
-120e Ft környéke
-15" környéke
-Lehetőleg minél erősebb, de nem játékra kell természetesen
-Webkamera nem kell :P, ellenben kártyaolvasó jó ha van

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#16231) Rohen


Rohen
csendes tag

Üdv! Az Acer 5755g-ről mit lehet tudni, milyen az anyaghasználata, érdemes megvenni? A laptopszalon [itt] 175ezerért adja, 3 év garival.

Illetve [itt] van az 5830tg, 179ezerért, szintén 3 év garival, van valami különbség a megjelenésén kívül az 5755g-hez képest (a hdd-t nem számítva)? Az 5755 bírja a timelinex-es gép üzemidejét?

(#16232) turbogyurko


turbogyurko
csendes tag

Hello!
Döntenem kéne két gép közül:
Acer vs. Dell
Néhányan írtátok, hogy az Inspron széria nem túl jó (annyit értek, h melegszik, de ez az első notebookom, szóval nem igazán vágom, h ez mivel jár, pontosan miért rossz ez), tehát ha kb. 6 évre lenne a laptop, mindenképp jobb választás lenne az Acer még gari bővítéssel is?

Köszi!

(#16233) padra válasza turbogyurko (#16232) üzenetére


padra
aktív tag

Én is úgy hallottam hogy a Dellnek ez a szériája nem sikerült a legjobbra.Szerintem vedd az Acert + 2év garit.Nekem is 5750g-m van és teljesen meg vagyok vele elégedve.

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#16234) momo2828


momo2828
tag

Sziasztok!

Én is laptop vásárlás előtt állok egyetemre, és érdekldőnék, hogy ti mit ajánlanátok erre a célra. Legfőképp filmnézésre és netezésre használnám, de természetesen a WoW is fent lenne :P
A keret 200k lenne, eddig ami szimpatikus az egy Acer Aspire 7750g. Mi a véleményeetk róla?

Előre is köszi a válaszokat

(#16235) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
hosszas keresgélés után találtam egy egy notebookot, a kiszemelt:
HP Pavilion g6-1003sh (LK848EA)

mit szóltok hozzá?

ára úgy 110 rugó környékén.

netezésre, szövegszerkesztésre és filmes tartalmak lejátszására szeretném, játékok nélkül.

előre is köszi a válaszokat

(#16236) Chaser válasza Unbaised-Ben (#16230) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu A530 i3 380-nal 115k-ért 3 év garral. Ramot ildomos bele venni, +4GB-ot kapsz 6-7k-ért újan, +2GB 3k körül van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16237) doser0717 válasza momo2828 (#16234) üzenetére


doser0717
aktív tag

+2 év garancia bővítés és OK!

FK8, Valoriani Baby 75

(#16238) randras


randras
veterán

Az Acer 5750 (és 5755)-ös szériákkal kapcsolatban tudtok abban segíteni, hogy

- driver CD bent van-e a csomagban, vagy vadászni kell-e rájuk a honlapról, illetve hogy milyen minőségűek (Dell Inspiron driver progi megteszi azt, hogy fényerő random indításonként nem állítható, wifi és bluetooth automatikusan bekapcsol, stb...)
- mennyire strapabíró (Dell helyett azért szeretnék/kellene erre váltanom, mert hiába a 3 év gari, ez NEM strapabíró)
- ujjlenyomat/karcgyűjtés ? :DDD
- alacsony terhelés melletti akkuélettartam (értsd.: programozom, notepad++ és google chrome fut a gépen CSAK aktívan, meddig bírja)
- telefont tudok-e tölteni kikapcsolt állapotban róla

Bocsi, hogy sok a kérdés, de második laptop vásárlásánál nem akarok belefutni agyanazokba, mint azt elsőnél... :W

[ Szerkesztve ]

(#16239) Rohen válasza randras (#16238) üzenetére


Rohen
csendes tag

Ezek engem is nagyon érdekelnének. Amúgy n5110-esed volt? Erre (is) mondtad, hogy nem strapabíró?

(#16240) capaszaju


capaszaju
tag

üdv!
kinéztem 1-2 laptopot, és véleményeteket szeretném kérni, melyik lenne a legjobb választás, illetve ha van jobb megoldás, akkor kérlek ajánljatok másik laptopot.
felhasználás: gépészmérnök szak(tervezö progik, stb.), szokásos net zene film, némi játék, meg még a fene tudja, hosszu távra tervezve, tehát legalább 3 év.
az általam kinézett anyag: HP pavilon g7 HP probook 4730 Samsung rf511 Lenovo g770

köszöntem! üdv!

(#16241) semmiho válasza d@minator (#16210) üzenetére


semmiho
tag

Köszi, igen, a Lenovo x220 az valóban ilyen. Találtam még kettőt közben, az egyik a HP 8540-es modellje, illetve a Dell M4600, amit viszont itthon még nem lehet kapni.
Ijesztő, hogy ennyire a minőség rovására ment a költségcsökkentés, 4-5 éve állítom, jóval több IPS-es és (inkább) PVA-technológiás panel lehetett a gépekben, de sajnos nagyon teret nyert az olcsó TN-es...

[ Szerkesztve ]

(#16242) Chaser válasza semmiho (#16241) üzenetére


Chaser
titán

Én pva-sat még nem is láttam. Aminek tényleg szép képe van és sztem ips a fHD kijelzős dellek, xps, lattitude. Lattitude-öt láttam személyesen, nem igen tudtam belekötni. Elvileg nem is sima fehér ledes a megvilágítása, hanem RGB, bár erre ezt mondták ez csak valami marketing duma, ettől független engem meggyőzött.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16243) semmiho válasza Chaser (#16242) üzenetére


semmiho
tag

Itt egy lista az IPS paneles gépekről, ami ugyan nem túl friss talán, de például használt notebookot keresőknek hasznos lehet.
Közben találtam még pár most forgalmazott IPS-es notebookot, amelyekben elérhető az IPS, mint opció, Tehát, a bővített lista:
Lenovo x220
Lenovo w520
Dell M4600
Dell M6600 (IPS később az év folyamán) RGB-LED
HP 8740M 10bit RGB-LED
HP 8540M

[ Szerkesztve ]

(#16244) Chaser válasza semmiho (#16243) üzenetére


Chaser
titán

Lesz ott még pár sony is elvileg. Sztem pva a nagyobb fogyasztás miatt nincs notikban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16245) Unbaised-Ben válasza Chaser (#16236) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Huh, köszi, de az egyetlen, amit nem vennék, az a Fujitsu, nincs vele nagy gondom, de nem tartom egy megbízható darabnak.

Igazából én azt nem értem, milyen Notebook márkákhoz jár magyar garancia, ami több éves?

(#16246) Chaser válasza Unbaised-Ben (#16245) üzenetére


Chaser
titán

Keress rá az A530 kifejezésre itt a topikban, az egyik legmegbízhatóbb gép, halk és hűvös is. Nem fu-si, csak fujitsu, a siemens rég kivált a cégből.
Több éves gar járhat HP-hoz -modell függő-, lenovo-hoz ált-ban 2, dellhez 3-4, toshibához 2, asushoz szintén, msi-hez is. Acerhez 1 de bővíthető 3-ra..gyakorlatilag nagyon kevés brand van ahol 1 évet adnak már, ilyen pl emachine és packard bell, de ezek szintén acer tulajdonban vannak. Az nem mind1 még, milyen szervizháttér van a több év mögött, fuji az elsők közt van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16247) Unbaised-Ben válasza Chaser (#16246) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Értem, köszi a felvilágosítást :) És ezek a márkák mind magyar garisak, teszem azt ha valami baj van a laptoppal, akkor Magyarországon szervizelik, mert nekem olyat beszéltek, hogy viszik ki szlovákiába őket... Ez igaz? :F
Igazából nem is nekem kellene, csak megbíztak a vásárlással :D Én egy DELL Inspiron M5010 néztem ki, csak követni nem tudom már, milyen processzor, integrált vga lenne a legjobb, bár tudom, nem játékra kell :D

:R

(#16248) d@minator válasza Unbaised-Ben (#16245) üzenetére


d@minator
addikt

Ez már nem a régi Fujitsu. 3év garanciával ennyi pénzért igen jó vétel. Ha igazán megbízható laptopot keresel gyengébb teljesítményben is 250e fölött kell keresgélned.
Az a Dell 5010 egy elcseszett széria. Hangos, gagyi műanyagból van, volt akinek a billentyű eltört, a kijelzője sem a legjobb.

(#16249) doser0717 válasza Unbaised-Ben (#16247) üzenetére


doser0717
aktív tag

Ha jól tudom Acer, MSI külföldön szervizel. Asus-nak van háztól házig garanciája, tehát érte mennek ha elromlik és vissza is viszik (Mo.-n javítanak), Delléknél (nem tudom ez minden modellre igaz e) van hogy a szerelő megy ki és a lakásban megjavítja.
Többit nem vágom.

FK8, Valoriani Baby 75

(#16250) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Oké, köszi a segítséget, megpróbálom meggyőzni az illetőt :) :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.