Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16051) Borote válasza DemonDani (#16047) üzenetére


Borote
addikt

Egy Ilyen miben tér el ezektől minőségre? Mert ilyen kategóriás gép vásárlása esetén elgondolkoznék a 4 év garancián.

(#16052) ro_bert17 válasza dany27 (#16050) üzenetére


ro_bert17
őstag

Miért? Azt honnan tudod, hogy a lenovo tarósabb lesz, mint a HP?

(#16053) dany27 válasza ro_bert17 (#16049) üzenetére


dany27
őstag

Nem, nem gondolom csak a HPval nincs tapaztalat. De a tartósságán már nem is gondolkodom mert elég sok jót olvastam róla azóta.
Egyedül talán az apró kurzor vezérlő billentyűk zavarnak.(Elég bumszli ujjaim vannak)
Amit azért elég sokat fogok használni, mivel elég sokat fogok rajta programozni is.(lépkedés a sorok között, sorokon belül)
Ez az egy ami miatt nem tudom hogy mi legyen :F

[ Szerkesztve ]

(#16054) ro_bert17 válasza dany27 (#16053) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az nekem sem tűnik túl szimpatikusnak. A lenovonak viszont az elrendezése, és a kurzor melletti lapozógombok tudják megtréfálni az embert.
Szerintem ugyan olyan rossz- vagy ugyan olyan jó lehet mindkettő.

(#16055) Dyingsoul válasza doktor úr (#16042) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Te mikor vetted a notidat? Mi a különbség a N53SN és N53SV között?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16056) doktor úr válasza Dyingsoul (#16055) üzenetére


doktor úr
tag

Egy hónapja vettem. Nem tudom, mi a különbség, a netes leírások alapján nekem úgy tűnik, hogy az SN az SV némileg átdolgozott változata (utóda).

(#16057) padra válasza turbogyurko (#16046) üzenetére


padra
aktív tag

Szerintem nyugodtan válaszd az 5750g-t,bátran merem ajánlani.Gyors,csendes,és mennek rajt a mai játékok(ha akarod esetleg játékra használni)Megbízható,elég jól össze van rakva.Én nem bántam meg hogy megvettem.

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#16058) dany27 válasza ro_bert17 (#16054) üzenetére


dany27
őstag

Jaja ez mondjuk igaz, mert tesómnak egy Lenovo ThinkPad R51i-je van, és azon is így van.
Most már csak a pénz beszél :)

(#16059) Rage47 válasza padra (#16057) üzenetére


Rage47
veterán

nem zavaró a glossy képernyője?

[ Szerkesztve ]

(#16060) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Nos szeretném az itteniek segítségét kérni egy csöppet:)Nem tudok dönteni két lapostop között.
Az egyik egy Lenovo Ideapad Z560 lenne.A másik meg az asusnak a transformers tabletje lenne.Mindekettőt a Media marktban néztem és közel azonosak az áraik.Melyik lenne szerintetek az előnyösebb?

[ Szerkesztve ]

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#16061) Boxi88 válasza JR.CSé (#16060) üzenetére


Boxi88
őstag

Attól függ mire használnád, mert két külön kategória a kettő...

(#16062) JR.CSé válasza Boxi88 (#16061) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Erre rájöttem én is:)De leginkább internetezéshez ezzel egybekötve e-mail stb... semmi extra.De ezekre viszont nagyon.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#16063) Boxi88 válasza JR.CSé (#16062) üzenetére


Boxi88
őstag

Akkor a transformert ajánlom... (mondjuk én nem vennék asus-t, mert rossz tapasztalataim vannak vele... :U ) De ha sokat jössz-mész és hordozod a gépet, akkor azt.

(#16064) Kobe válasza doktor úr (#16042) üzenetére


Kobe
veterán

FYI, az XPS-nek nem pörög fel állandóan a ventije, ezidáig csak pár ember panaszkodott, viszont a jelenség forrása eddig ismeretlen, tehát elég távol áll a szériejellemzőtől :)
Váltig állítják, hogy BIOS hiba, hát nálam a "gyári" Bios sem produkálta a jelenséget, pedig azóta már frissítettem legalább 3szor. Igaz, akinél előjött, ott a bios upgrade sem oldotta meg, nálam speciel böngészés közben teljesen halk, egyszer sem pörög fel, játék közben is csak moderált hangot hallat.

(#16065) padra válasza Rage47 (#16059) üzenetére


padra
aktív tag

Engem nem zavar hogy fényes,még világodban sincs semmi gondom vele,egyáltalán nem zavaró. Az Asusomnak is fényes volt,van még egy Lenovom,annak is fényes,lehet hogy csak nagyon hozzá szoktam? :D

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#16066) doktor úr válasza Kobe (#16064) üzenetére


doktor úr
tag

Nem én állítottam, hogy felpörög, hanem akivel beszélgettem. Én semmit sem tudok az XPS szériáról.

(#16067) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

ez a bővíthető garis acer,ami most ilyen best buyként megy,egész rendben van.csak nem tom érdemes-e most bele vágni,vagy esetleg fog jönni valami újdonság,amire megéri várni pár hónapot?teszem azt új proci és esetleg esnek az i5-ösök árai,stb.

(#16068) champace


champace
csendes tag

Sziasztok!
Megfáradt HP6715s-emet szeretném lecserélni üzleti jellegű laptopra.
Elvárásaim: strapabíró kialakítás, megbízhatóság, min. 3 USB port, csendes és hűvös működés, Windows7, min. 3 év garancia, kényelmes gépelés, 15,6"
Használat: netezés, filmnézés, szövegszerkesztés, WoW
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#16069) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!

Elolvastam az 1.hsz nagy részét, de sajna nem találtam a számomra szükségesnek tartott leírást.
Tovább tanulás céljából szeretnék laptopot vásárolni.
Az elvárásom az lenne a laptoptól, hogy pl autocad menjen rajta és egyéb olyan progik, amik szükségesek lehetnek gépészethez. Továbbá én a sebesség megrögzött híve vagyok, ha a gépem sokáig gondolkodik eldurran az agyam. Kéne bele egy elfogadható videókártya, amivel azért tudok is játszani rendes játékokat.
Tudna nekem valaki ajánlani ilyen laptopot úgy 170k-ig?
Köszönöm szépen!

(#16070) Borote válasza champace (#16068) üzenetére


Borote
addikt

És mekkora lenne rá a keret? :)

Feribacsi555: a mostani processzorok mellett már a merevlemez a szűk keresztmetszet a gép gyorsasága terén... Vegyél SSD-t, aztán nem kell majd várnod semmire :D

(#16071) Feribacsi555 válasza Borote (#16070) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Köszi, de nem akkora gyorsaságra gondoltam csak ha rákattolok a böngészőre az ne 30 másodperc múlva kezdjen megnyílni. Pl. Meg hogy a rendszer ne 5 percet tetvészkedjen induláskor.

(#16072) Borote válasza Feribacsi555 (#16071) üzenetére


Borote
addikt

Amiket felsoroltál, azok pont az SSD sebességétől javulnak :D

(#16073) Tom1939 válasza Feribacsi555 (#16069) üzenetére


Tom1939
őstag

A kereten kivül még érdekes hogy mennyire fontos az akkuidő, a képernyő minősége, a strapabíróság és mennyit hordozod majd.

Az ssd-t szerintem ebből a keretből most még nem reális, majd később megajándékozod magad vele.

A játékhoz legalább 15,6 laptop kellene, de ha csak kolleszba/albérletbe viszed és heti egyszer szállítod akkor egy 17,3-ason is érdemes elgondolkodni (itt már gyakori a 2 winyó hely ami az ssd árak miatt is jól jöhet).

Ha rendszeresen hordoznád (órára például) akkor egyszerűen nem elég a keret, ahhoz valami strapa bíró üzleti kell (ez dedikált vga-val valahol 280-300 ezer környékén kezdődik). Legfeljebb valami használt üzleti, de azzal nem nagyon fogsz tudni játszani.

Én a notimat minden nap a munkahely és otthon között hordozom. Első consumer asusom ezt másfél évig bírta (zsanér repedés). Hp 8510p 3 éve szolgál most készülök lecserélni (szolgálja asszonypajtást tovább).

(#16074) bajnokpityu válasza Tom1939 (#16073) üzenetére


bajnokpityu
félisten

több msi,acer,lenovo,asus modellről tudom,h ugyanezt a strapát birják.vili reggel este,stb...
ez nem márkától függ...

van köztük 15,6os is meg 17,3as is.egyébként alig van hordozhatóságban különbség,ha válltáskáról beszélünk a két méret között.

autoCADet meg 1600x900 alatt használhatatlannak tartom.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#16075) Tom1939 válasza bajnokpityu (#16074) üzenetére


Tom1939
őstag

Ez igaz lehet, nekem asus consumer laptoppal volt olyan tapasztalatom hogy nem bírta. Fogalmazunk úgy hogy az üzleti felhasználásra készült laptopok nagyobb eséllyel, és valószínűleg tovább bírják a strapát. Tehát az is érdekes mennyi időre veszi ember fia azt a laptopot.

15,6 hd+ alatt, 17,3 full hd alatt szerintem nagyon gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#16076) bajnokpityu válasza Tom1939 (#16075) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én elvagyok napi munkabajárással a 17.3as 1600os felbontású asussal.
felületi kopás látszik rajta,meg billentyűzet is csillog, de ennyi. 2 éve birja a strapát, hibátlanul. kolléga MSI 17,3asa eltörött 1-2 helyen,enyémen semmi komoly elváltozás.

szóval 140ért van valódi hordozható 17,3as.

láttam fullHDt 15,x colban,háát,nagyitó kéne mellé...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#16077) degec


degec
senior tag

SZIASZTOK !

Segítséget szeretnék kérni szépen !!! (probáltam keresni de nem igazán találtam)

Olyan (vadi új) 17 vagy 17,3 colos Notit keresek, amibe 2 db 2.5 HDD hely van..

Ha valaki tud ilyet ossza meg velem, ÁR max 300.000.-, márka TÖK 8 milyen.. kizárólag INTEL proc...stb.. VGA is mindegy.. köszönöm szépen !!! :R :R

(#16078) gabsz227 válasza degec (#16077) üzenetére


gabsz227
tag

Azthiszem ez minden kívánságodat teljesíteni tudja. Vagy ha kicsit jobban körbetudnád határolni akkor keresgethetnénk más irányban is. Esetleg még ez a Dell is jó választás lehetne. A Dell melett szól a 3 év gari és az NBD gar.

(#16079) semmiho


semmiho
tag

Sajnos végleg beadta a kulcsot a régi kis MSI S270 tartalék notebookunk, így most már muszáj venni egy újat. Ideiglenesen Egy féléves Lenovo-t használunk most, de ennek valami szörnyű a képe (kb. nettó 150e Ft-os kategória). Fura, hogy végig jártam pár boltot az elmúlt időben és azt látom, szinte minden notebook képernyője fényévekkel marad el a régi S270-es kicsi, de szuperjó képernyőjétől. (Egy kicsit más betekintési szögből nézem a képet egy mostani notebookon és már torzultak is a színek, elég jelentősen...)

No a lényeg, hogy kinéztem az FHD-s Dell XPS L502x-t, aminek az FHD-hoz lehet, hogy kicsi a képernyő-mérete (látom, alább írtátok ti is), illetve az XPS L702x-et, amiben valamilyen FHD 3D panel van (?). Hogy ezekből melyik, illetve nézzek-e még alternatívát ezekhez (jó lenne), az még kérdés. Szóval, nekem az a lényeg, hogy új legyen (használt egyáltalán nem érdekel!), lehetőleg 3 év garancia legyen rá, lehessen fotókat, videókat szerkeszteni és nagyon jó minőségben, valamint ha valaki más szögből nézi a monitort, mint én, akkor is lehetőleg közel azt a képet lássa, amit én. Utóbbi a legfontosabb szempontok egyike, többi, mint a proci, HDD és egyebek kevésbé érdekelnek. Ezek a Dell-ek "tudják" ezt?
(Sajnos üzletben nem tudtam megnézni egyiket sem, ahol eddig jártam, nem voltak ilyen gépek. Egy Macbook Pro-nak viszont láttam, hogy atomjó a képe, csak hát bruttó 520-at kiadni!;) )

[ Szerkesztve ]

(#16080) M3oH válasza degec (#16077) üzenetére


M3oH
addikt

Esetleg meg ez is: [link] SeniorTilla forumtars kinalatabol.

(#16081) degec válasza gabsz227 (#16078) üzenetére


degec
senior tag

Nagyon köszönömöm szépen !!! DELL teCCik !!! :R :R

----

M3oH --> Neked is köszönöm szépen HP is felírva igazából eltaláltátok ! HP ÉS DELL volt az álmom mögrágom a dolgot és döntök !!! ÜDV nektek ! szebb nyarat ! :)

[ Szerkesztve ]

(#16082) zs-mate


zs-mate
tag

Üdv!

ASUS A52JE típusó, új 2 év asus resistance, 109ezerért+20 tartalék töltő.

Vélemények? :R

(#16083) doser0717 válasza bajnokpityu (#16076) üzenetére


doser0717
aktív tag

Az én 4 éves 17,3"-as MSI-ben kb. 450-470.000 km van és még semmi baja, barátnőm HP-ja ugyanennyi idős, a kijelzőt majdhogynem támasztani kell hátulról... Szóval nem márkafüggő.

FK8, Valoriani Baby 75

(#16084) zs-mate válasza zs-mate (#16082) üzenetére


zs-mate
tag

ASUS A52JE 15.6/350M 2260MHZ=/320GB HDD/4GB RAM/DVD/ATI 5470-512MB/
Modell ASUS A52JE Gyári Garancia 2 Év
Processzor: Intel ® Core ™ i3-350M (2,26GHz, 3 MB)
Operációs rendszer: Nincs
Kijelző: 15,6 "HD (1366x768) ColorShine (fényes)
Chipset: Intel ® HM55
Rendszer memória: 4GB (2 + 2GB) DDR3
Merevlemez: 320 GB SATA
Optikai meghajtó: SuperMulti DVD-RW DL
NIC WLAN b / g / n + 10/100/1000
Grafika: ATI Mobility Radeon HD 5470 512 mb Nem osztott! DDR3 VRAM-mal
Mutatóeszköz: érintőtábla
beágyazott numerikus billentyűzet,
Interfész: 1x VGA, 1x HDMI, 1x fejhallgató, 1x mikrofon, 1xRJ-45, Web kamera, 4in1 kártyaolvasó (Micro SD / MMC / MS / MS Pro) 3xUSB 2,0
Futómű: Műanyag
Súly 2,62 kg
Méretek: 380 x 255 x X34, 5 ~ 35,7 mm
akkumulátor maximum 3,5 óra (6 cellás, 4400mAh)

+tartalék *akku

[ Szerkesztve ]

(#16085) katras


katras
tag

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogy szerintetek mennyiért lehetne eladni, egy Jó állapotú VGN FW31ZJ sony vaiot, cserélt (új, hd+) képernyővel? újan 400k, ( nagyon rosz vétel, kaptam), nincs szükségem rá. Gyorsan szeretném eladni, 130k reális?

(#16086) benike123


benike123
tag

Hello!

adott egy laptop, ami erős középlategóriás:
i5-ös procival 320gb hdd 4gb ram és erős vga, nos ez fel lett "újitva" most
i7 proci 500gb hdd van és a vga fel lett húzva igy sokkal erősebb

150 ezerbe kerül de garancia nincs már rá és "nem hivatalos kereskedőtől lett véve ( LPR példány a gyártás kezdetéből ) ezért nincs számlája , garipapírja sem. Gyári szám alapján volt garis anno még." de doboza meg mindene meg van csak ugye próba garancia van rá.

megnézhetem kipróbálhatom megfogdoshatom meg minden ugyh nem zárkózik el az eladó egyáltalán. Viszont kicsit félek h a vga húzva lett és h vmi baja lesz (alaplap vagy vga hiba ilyesmi) és onnantól meg elég drága lenne megcsináltatni...

1. Szerintetek bele merjek ebbe ugrani?
2. mi az a LPR?

(#16087) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

a segítségeteket kérném. Szeretnék venni egy 11,6 vagy 12 colos subnotit. Alapvetően filmnézés, net, irodai alkalmazások. Nem igazán vagyok már képben a hardveres dolgokban, túl sok pénzt meg nem szeretnék költeni rá. Milyen gépet vegyek? Ilyen célra van bármi extra dolog?

Üdv: Atis

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#16088) M3oH válasza alitak (#16087) üzenetére


M3oH
addikt

Subnoti ugyben itt tobbet tudnak segiteni sztem: [link]

(#16089) alitak válasza M3oH (#16088) üzenetére


alitak
senior tag

Nem 10 colos gép kéne, hanem kimondottan 11-6 vagy 12 colos.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#16090) Z86 válasza benike123 (#16086) üzenetére


Z86
őstag

Az LPR nem tudom mi lehet, kérdezd meg az eladótól.
Én nem venném meg, egyrészt nincs rá garancia, másrészt turkáltak is benne.

(#16085) katras:
Noti beárazós topik.

[ Szerkesztve ]

(#16091) champace válasza Borote (#16070) üzenetére


champace
csendes tag

Hát keretem nincs, mert viszonylag sok az elvárásom. A legolcsóbb, ami teljesíti mindet. (200.000 forint felett azért nem nagyon költenék rá).

(#16092) MooN00


MooN00
aktív tag

Szevasztok.

Találtam 2 számomra ideálisnak tartott gépet és kiváncsi lennék a véleményetekre.
Az egyik egy Hp Envy 15 a másik pedig Dell XPS 15z.

Mindegyikben megfogott a MBP wanabe ötvözet ház, és az elfogadható teljesítmény.
A hétköznapi dolgokra kellene a vas : film, egy kis játék stb. Nem elhanyaghato, h cipelhető legyen és ezt bírja is. Hosszabb távra kellene, ezért pártolom az alumínium vázakat.
Ha tudtok alternatívákat, ne tartsátok magatokban. Az ár valahol 200-250e körül mozog.
Köszönöm előre is a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#16093) ro_bert17 válasza alitak (#16087) üzenetére


ro_bert17
őstag

Minden relatív. Mennyi az a nem túl sok pénz?
A subnotebook kategória prímán szórt, 50k-tól felfelé...
Ezekre a célokra egyébként elegendő egy jó állapotú használt is. Ezek közül talán valami ultra-low voltage. Halk, hűs érzés még a nyári melegben is. :D Nem kell alulfesszel trükközni, alapon jobb akkus üzemidőket lehet vele elérni.

(#16094) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!
Gyakorlatilag érdemleges válasz nem érkezett a kérdésemre, ezért felteszem újra, hátha már feledésbe merült.

Íme az előző hsz-em:

Elolvastam az 1.hsz nagy részét, de sajna nem találtam a számomra szükségesnek tartott leírást.
Tovább tanulás céljából szeretnék laptopot vásárolni.
Az elvárásom az lenne a laptoptól, hogy pl autocad menjen rajta és egyéb olyan progik, amik szükségesek lehetnek gépészethez. Továbbá én a sebesség megrögzött híve vagyok, ha a gépem sokáig gondolkodik eldurran az agyam. Kéne bele egy elfogadható videókártya, amivel azért tudok is játszani rendes játékokat.
Tudna nekem valaki ajánlani ilyen laptopot úgy 170k-ig?
Köszönöm szépen!

Sajnos a keret ennyi, nem gamer laptopot akarok faragni a gépből, mert ha nagyon game re vágyok akkor majd megoldom 7végenként. Annyi, hogy ne szaggassanak rajta a játékok.
Tudnátok mostmár tényleg valami jó laptopot ajánlani?
Köszönöm előre is!

(#16095) doser0717


doser0717
aktív tag

Sziasztok!

Sokáig úgy volt, hogy csere után a jelenlegi gépet meghagyom az asszonypajtásnak, de mégis meghirdetem, hátha elvinné valaki emberi áron.
Ebben az esetben viszont kellene egy másik.

Felhasználás teljesen alap otthoni: internet, office, word, filmnézés. Semmi játék.

Elvárások:
15,6"-os kijelző (nem kell semmi extra Full HD meg ilyesmi),
Lehetőleg numerikus billentyűzet,
Hdd nem lényeg (250Gb körül bőven jó),
Jó üzemidő/alacsony fogyasztás,
Magyar billentyűzet, szóval renew gépek kilőve,
Amennyire lehet ebben az árkategóriában, legyen minőségi anyagokból,
Min. 2, de inkább 3 év garancia/jó support,
Esetleg legyen olyan csajos... - ha ennyiért van olyan. :U

Ár 130-140.000 Ft között. (nagyon max. 150eFt, de csak különösen indokolt esetben!)

Előre is köszönöm!

FK8, Valoriani Baby 75

(#16096) d@minator válasza alitak (#16089) üzenetére


d@minator
addikt

Lenovo S205 [link]. Olcsó gyors és még játékra is alkalmas. Teszt.[link]

(#16097) doser0717 válasza doser0717 (#16095) üzenetére


doser0717
aktív tag

Jahhhh, ez lemaradt: SB-s proci legyen!

FK8, Valoriani Baby 75

(#16098) Thusor


Thusor
őstag

Páromnak szeretnék egy laptopot. Szerintetek ez a Thinkpad megéri még ennyiért? Ez az előző széria. Kisebb 3D-s alkalmazásokra szerintetek elég? Mennyire melegszik? Mennyire hangos a hűtése?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#16099) alitak válasza d@minator (#16096) üzenetére


alitak
senior tag

Nagyon hasonló gépet néztem én is, csak nem lenovo. Köszönöm a választ neked is, meg ro_bert17 kollégának is.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#16100) Kbali válasza Thusor (#16098) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez teljesen jó, ha bírja ezt a fekete doboz kinézetet.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.